Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σωκράτης Γκόλιας - Τρωκτικό


MarcoPolo

Recommended Posts

αννικο, περα απ ολα αυτα που συζηταμε εδω...

 

ρε γμτ εχεις χασει και συ το γελιο σου, ησουν συνεχεια μεσ στη καλη χαρα... πανω που γεννησες, σας ετυχε αυτη η συμφορα.... πανω στις χαρες σας... :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 211
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αννικο, περα απ ολα αυτα που συζηταμε εδω...

 

ρε γμτ εχεις χασει και συ το γελιο σου, ησουν συνεχεια μεσ στη καλη χαρα... πανω που γεννησες, σας ετυχε αυτη η συμφορα.... πανω στις χαρες σας... :-(

 

Είμαι τυχερή για δυο πράγματα

1. Γιατί έχουμε δυο παιδάκια που μας δείχνουν ότι η ζωή συνεχίζεται και

2. Γιατί πιστεύω στον Θεό και ξέρω ότι εκεί που είναι είναι καλά !

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Αννίκο,

 

τα συλλυπητήριά μου για τον άνθρωπό σας.

 

Δυστυχώς κάποιον κάλλο πάτησε. Κανείς δεν θα μου βγάλει από το μυαλό ότι ίσως κάποια έρευνα έκανε, κάπου πλησίασε πολύ κοντά. Και ενόχλησε. Και ήταν άτυχος. Γιατί ούτε θωρακισμένη μερσεντές είχε , ούτε φουσκωτούς να τον καλύπτουν.

 

Έπεσε θύμα μιας ομάδας φασιστών, μιας ομάδας αμόρφωτων, κατευθυνόμενων ανθρώπων. Εύχομαι μια μέρα να μπορέσετε να τους φτύσετε κατάμουτρα.

 

Με όλο μου τον σεβασμό.

Κ.Λ.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Αννίκο,

 

τα συλλυπητήριά μου για τον άνθρωπό σας.

 

Δυστυχώς κάποιον κάλλο πάτησε. Κανείς δεν θα μου βγάλει από το μυαλό ότι ίσως κάποια έρευνα έκανε, κάπου πλησίασε πολύ κοντά. Και ενόχλησε. Και ήταν άτυχος. Γιατί ούτε θωρακισμένη μερσεντές είχε , ούτε φουσκωτούς να τον καλύπτουν.

 

Έπεσε θύμα μιας ομάδας φασιστών, μιας ομάδας αμόρφωτων, κατευθυνόμενων ανθρώπων. Εύχομαι μια μέρα να μπορέσετε να τους φτύσετε κατάμουτρα.

 

Με όλο μου τον σεβασμό.

Κ.Λ.

 

Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα. Μεγαλύτερη ικανοποίηση για μένα θα ήταν να τους φτύσει η κοινωνία. Όσο για τα άλλα υπάρχει Θεός και βλέπει.

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα, χαρά μου να μιλάω για τον Σωκράτη!

 

Σε ευχαριστώ!;)

Να μας μιλάς συχνά.Μου αρέσει να ακούω για τόσο ενδιαφέρουσες προσωπικότητες...απορώ μάλιστα γιατί ακόμη δεν του έχει γίνει κάποιο αφιέρωμα από κάποια εκπομπή.:roll::roll:

 

Και επιμένω:πρέπει να ξανανοίξει το τροκτικό!

 

Αν έχετε βρει κάτι αντίστοιχο στην ενημέρωση κορίτσια δώστε λινκ γιατί εγώ δε βρήκα τπτ:(

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ!;)

Να μας μιλάς συχνά.Μου αρέσει να ακούω για τόσο ενδιαφέρουσες προσωπικότητες...απορώ μάλιστα γιατί ακόμη δεν του έχει γίνει κάποιο αφιέρωμα από κάποια εκπομπή.:roll::roll:

 

Και επιμένω:πρέπει να ξανανοίξει το τροκτικό!

 

Αν έχετε βρει κάτι αντίστοιχο στην ενημέρωση κορίτσια δώστε λινκ γιατί εγώ δε βρήκα τπτ:(

 

Αν θες μπες στο http://www.sokratisgiolias.gr, εκεί θα μάθεις για τον Σωκράτη πολλά πράγματα! Όσο για τα αφιερώματα στην τηλεόραση όπως είπα και πιο πάνω έχει πέσει σήμα από τους "μεγάλους" να μην αναφερθεί τίποτα για το θέμα Σωκράτης Γκιόλιας και δεν κάνω υποθέσεις το ξέρω αυτό!

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες απόλυτα.

 

Αννικο θαυμάζω την ψυχραιμία σου. Εγώ στη θέση σου θα έριχνα πολλά σιχτίρια.:evil::evil::evil:

 

QUOTE]

γιατί βρε κοπελιά? Εσύ έτσι ξέρεις να κρατάς το επίπεδο των συζητήσεων?

Και γενικότερα η ερώτηση απευθύνετε σε όσες απαντάτε με αυτό το στυλ.. (ρητορική, δεν χρειάζετε απάντηση).

Χαίρομαι πολύ που τουλάχιστον το άμεσα ενδιαφερόμενο άτομο, και κρατάει επίπεδο αλλά και μας δίνει μια εικόνα του ανθρώπου που δεν ξέρουμε, δεν έχει προβληθεί, τον έχουν παύσει κυριολεκτικά και μεταφορικά.

Γίνετε μια συζήτηση (μετά ενσωματώθηκαν όλα τα ποστ σε ένα , περί τροκτικού/ Γκιόλια) και τοποθετήθηκα κι εγώ χωρίς να έχω ιδέα πως συνομιλώ με έναν άνθρωπο συγγενή του συγχωρεμένου, αλλά πάρα ταύτα δεν νομίζω η τοποθέτηση μου να είχε κάτι τόσο ακραίο που να δικαιολογεί ερωτήσεις και πορισματα του στυλ πως πέθανε ο άνθρωπος και πάμε εμείς να στηλητεύσουμε την μνήμη του και άλλα τέτοια ανόητα.

 

Κι εγώ πίστευα αυτό

εγω οταν διαβαζα τρωκτικο σκεφτομουν την τεραστια δυναμη που ειχε και οτι απο εκει μεσα θα μπορουσε μεχρι και να ξεκινησει μια επανασταση, ενα κινημα (υπερβολικο??? δεν ξερω) οχι κομματικο με τη συνηθισμενη εννοια

ετσι οταν ειδα για τη δολοφονια με το μικρο μου το μυαλο εκανα την πιο απλη σκεψη

οτι τον 'φαγανε' αυτοι που ενοχλουσε δηλ η εξουσια

ήμουν φανατική του τροκτικού κι εγώ και πίστευα πως μετά τον άδικο χαμό του θα βγαίναν πολλά στη φόρα,

αλλά λίγες μέρες μετα το τροκτικό έκλεισε.. .... Τι να υποθέσω με το κοινό νου ένος κοινού θνητού? Ότι φοβήθηκαν?

Τη στιγμή που τόσο καιρό που τους διάβαζα που με είχαν πείσει πως δεν φοβούνται τίποτα?

Επίσης περίμενα αυτό:

Μετά το θάνατό του ειπώθηκαν πολλά που θα βλέπαμε εν ευθέτω χρόνω περί αποκαλύψεων που σκόπευε να κάνει και που θα βγαίνανε στο φως για να μην τους περάσει... τι έγινε με αυτά;!

Αλλά και πάλι δεν ακούστηκε τίποτα...

Και πάλι τι να υποθέσω εγώ όπως και ο περισσότερος κόσμος? Που πάει το μυαλό του καθενός? Στο προφανές δεν πάει?

Χαίρομαι και πάλι που η Αννικο αλλά και άτομα που συνεργάστηκαν με τον Σωκράτη, μας μίλησαν για τον Σωκράτη, κρατάω μόνο αυτά που είναι τα πιο ουσιώδη κατα εμέ και φυσικά θέλω κι εγώ πάρα πολύ να διαψευστώ απο αυτά που διατύπωσα εδώ μεσα πολύ ευγένικα και με επίπεδο και να παραμείνω στην αρχική μου σκέψη εκείνη που είχα όταν ακούστηκε ο θάνατος του, πως ναι... ο άνθρωπος τα έβαλε με την εξουσία και τον έβγαλαν απο τη μέση...

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πληροφορήθηκα ότι μάλλον θα πουν για τον Σωκράτη στο αντ1 (10 με 1):D.

Για να δούμε!;

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Και για μια άλλη φορά το θέμα κόπηκε πριν καν βγει στον αέρα. Άρε ελευθερία της έκφρασης....

Ότι θέλουν είμαστε αφού ότι θέλουν τρώμε!

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Και για μια άλλη φορά το θέμα κόπηκε πριν καν βγει στον αέρα. Άρε ελευθερία της έκφρασης....

Ότι θέλουν είμαστε αφού ότι θέλουν τρώμε!

 

Ειλικρινα ΔΕΝ ασχολουμε με τπτ απο ολα αυτα κοπελα μου. Δεν θελω.....αλλα διαβαζοντας συνεχομενα αυτο το θεμα....πατησα το λινκ σου εκει κατω.....και παω να διαβασω......ισως μαθω κατι χρησιμο τελικα....

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aννικο, πάρα πολύ ωραίο και πολύ συγκινητικό το τραγούδι που δημιουργήσατε για τον Σωκράτη σας. Πιστεύω, από τα λίγα που μπορώ να αντιληφθώ ως απλή αναγνώστρια, πως οι ηθικοί και φυσικοί δολοφόνοι κατάφεραν να εκφοβίσουν τον δημοσιογραφικό κόσμο γι'αυτό και δεν υπάρχουν πια δυνατές φωνές που να ''αναμοχλεύουν'' και να υπενθυμίζουν το γεγονός της άνανδρης δολοφονίας του συναδέλφου τους.

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Σωκρατακο σήμερα θα γιόρταζες:-(

 

ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ Αννικο,όπως γιορτάζουμε ολοι οσοι εχουμε χασει τους αγαπημένους μας ανθρωπους, με τις ωραιες αναμνησεις που μας αφησαν.Καθε μερα τους γιορταζουμε με την ταπεινη προσευχη που βγαινει απο το στομα μας "να ναι καλα εκει που παει".

Γιορταζουμε που ο Θεος μας εδωσε την ευκαιρία να τους αγαπησουμε και να αγαπηθουμε .

Αιωνία η μνήμη τους,ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΑ...

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΩΚΡΑΤΑΚΟ

bunbunavi20100923_-8_Emmelia+is.pngdogdogard20130212_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

zwza καλή μου, κακώς παρεξηγήθηκες. Το μήνυμά μου δεν απευθυνόταν σε εσένα, που ναι μεν εξέφρασες μια αρνητική άποψη, αλλά με περίσκεψη, διακριτικότητα και σεβασμό στην οικογένεια.

Εγώ ούτε τον ίδιο τον μεταστάντα γνώριζα ούτε το blog του διάβαζα, οπότε γνώμη για τον ίδιο δεν μπορώ να εκφέρω. Μπορώ όμως να εκφράσω νομίζω μέσα σε ένα δημοκρατικό φόρουμ τη θλίψη μου για την στυγερή δολοφονία ενός πατέρα 2 ανήλικων παιδιών καθώς και τον αποτροπιασμό μου για τη σπίλωση του ονόματος ενός νεκρού, χωρίς να υπάρχει η παραμικρότερη απόδειξη για τις κατηγορίες που τόσο άστοχα, κατ' εμέ, εκτοξεύτηκαν-τη στιγμή μάλιστα που στη συζήτηση συμμετέχει και στενό συγγενικό του πρόσωπο.

Ούτε είπα στην Αννικο ότι έκανε κάτι λάθος. Το αντίθετο μάλιστα, είπα ότι τη θαυμάζω για την ψυχραιμία και την αντικειμενικότητά της. Προφανώς είναι πιο εξοικειωμένη από εμένα με τα φόρουμ και ξέρει από πριν τι ενδεχομένως θα ακούσει και ποια στάση να κρατήσει και μπράβο της. Απλά, διαβάζοντας το θέμα μονοκόμματα, ένιωσα ότι, αν επρόκειτο για δικό μου άνθρωπο, δεν θα μπορούσα να δείξω παρόμοια αυτοσυγκράτηση. Λάθος μου προφανώς, αλλά είναι και η αλήθεια (μου).

Γι' αυτό σε παρακαλώ, μη με τσουβαλιάζεις με "όσες απαντάτε με αυτό το στυλ". 'Ενιωσα κάτι, δικαιολογημένα κατά την άποψή μου, εκείνη τη στιγμή και θέλησα να το πω. Ελπίζω να μην έριξα το επίπεδο της συζήτησης με αυτή μου την παρατήρηση. Και σου ζητώ συγγνώμη αν άθελά μου σε έθιξα.

Link to comment
Share on other sites

Aννικο, πάρα πολύ ωραίο και πολύ συγκινητικό το τραγούδι που δημιουργήσατε για τον Σωκράτη σας. Πιστεύω, από τα λίγα που μπορώ να αντιληφθώ ως απλή αναγνώστρια, πως οι ηθικοί και φυσικοί δολοφόνοι κατάφεραν να εκφοβίσουν τον δημοσιογραφικό κόσμο γι'αυτό και δεν υπάρχουν πια δυνατές φωνές που να ''αναμοχλεύουν'' και να υπενθυμίζουν το γεγονός της άνανδρης δολοφονίας του συναδέλφου τους.

 

Έτσι είναι και δυστυχώς έχουν καταφέρει να στρέψουν και τον κόσμο ενάντια στο Σωκράτη, ώστε ποτέ κανένας να μην ενδιαφερθεί να μάθει την αλήθεια!

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες απόλυτα.

 

Αννικο θαυμάζω την ψυχραιμία σου. Εγώ στη θέση σου θα έριχνα πολλά σιχτίρια.:evil::evil::evil:

 

QUOTE]

γιατί βρε κοπελιά? Εσύ έτσι ξέρεις να κρατάς το επίπεδο των συζητήσεων?

Και γενικότερα η ερώτηση απευθύνετε σε όσες απαντάτε με αυτό το στυλ.. (ρητορική, δεν χρειάζετε απάντηση).

Χαίρομαι πολύ που τουλάχιστον το άμεσα ενδιαφερόμενο άτομο, και κρατάει επίπεδο αλλά και μας δίνει μια εικόνα του ανθρώπου που δεν ξέρουμε, δεν έχει προβληθεί, τον έχουν παύσει κυριολεκτικά και μεταφορικά.

Γίνετε μια συζήτηση (μετά ενσωματώθηκαν όλα τα ποστ σε ένα , περί τροκτικού/ Γκιόλια) και τοποθετήθηκα κι εγώ χωρίς να έχω ιδέα πως συνομιλώ με έναν άνθρωπο συγγενή του συγχωρεμένου, αλλά πάρα ταύτα δεν νομίζω η τοποθέτηση μου να είχε κάτι τόσο ακραίο που να δικαιολογεί ερωτήσεις και πορισματα του στυλ πως πέθανε ο άνθρωπος και πάμε εμείς να στηλητεύσουμε την μνήμη του και άλλα τέτοια ανόητα.

 

Κι εγώ πίστευα αυτό

 

ήμουν φανατική του τροκτικού κι εγώ και πίστευα πως μετά τον άδικο χαμό του θα βγαίναν πολλά στη φόρα,

αλλά λίγες μέρες μετα το τροκτικό έκλεισε.. .... Τι να υποθέσω με το κοινό νου ένος κοινού θνητού? Ότι φοβήθηκαν?

Τη στιγμή που τόσο καιρό που τους διάβαζα που με είχαν πείσει πως δεν φοβούνται τίποτα?

Επίσης περίμενα αυτό:

 

Αλλά και πάλι δεν ακούστηκε τίποτα...

Και πάλι τι να υποθέσω εγώ όπως και ο περισσότερος κόσμος? Που πάει το μυαλό του καθενός? Στο προφανές δεν πάει?

Χαίρομαι και πάλι που η Αννικο αλλά και άτομα που συνεργάστηκαν με τον Σωκράτη, μας μίλησαν για τον Σωκράτη, κρατάω μόνο αυτά που είναι τα πιο ουσιώδη κατα εμέ και φυσικά θέλω κι εγώ πάρα πολύ να διαψευστώ απο αυτά που διατύπωσα εδώ μεσα πολύ ευγένικα και με επίπεδο και να παραμείνω στην αρχική μου σκέψη εκείνη που είχα όταν ακούστηκε ο θάνατος του, πως ναι... ο άνθρωπος τα έβαλε με την εξουσία και τον έβγαλαν απο τη μέση...

 

Χαίρομαι που δεν φοράς παρωπίδες!

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ Αννικο,όπως γιορτάζουμε ολοι οσοι εχουμε χασει τους αγαπημένους μας ανθρωπους, με τις ωραιες αναμνησεις που μας αφησαν.Καθε μερα τους γιορταζουμε με την ταπεινη προσευχη που βγαινει απο το στομα μας "να ναι καλα εκει που παει".

Γιορταζουμε που ο Θεος μας εδωσε την ευκαιρία να τους αγαπησουμε και να αγαπηθουμε .

Αιωνία η μνήμη τους,ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΑ...

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΩΚΡΑΤΑΚΟ

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ο ΠΣΑΤ δεν έδωσε ποτέ το βραβείο "Σωκράτης Γκιόλιας"

 

Παρά τις ανακοινώσεις και τις υποσχέσεις που είχε δώσει ο ΠΣΑΤ το καλοκαίρι για βραβείο “Σωκράτης Γκιόλιας” μετά την δολοφονία του δημοσιογράφου, τελικά στην αποψινή βράβευση, δεν δόθηκε ποτέ!

Ερωτώμενος ο πρόεδρος του ΠΣΑΤ Π. Γερακάρης από τον αθλητικό συντάκτη Άρη Γάτα απόψε στην Έρα Σπορ για το ζήτημα, αρκέστηκε στο να απαντήσει ότι όντως δεν δόθηκε το βραβείο εις μνήμην του αδικοχαμένου δημοσιογράφου αφού : “ Απεβίωσαν και άλλοι συνάδελφοι και δεν θα ήταν δίκαιο”!

Μάταια λοιπόν περίμεναν φίλοι και συγγενείς του Γκιόλια να δουν τον νικητή του βραβείου , καθώς ο ΠΣΑΤ δεν μπήκε καν στον κόπο να ενημερώσει τους οικείους για αυτή την αλλαγή.

Κρίμα πάντως, αφού ο Σωκράτης Γκιόλιας ήταν...

μέλος του ΠΣΑΤ.

Κρίμα διότι ούτε οι συνάδελφοί του τον τιμούν, όπως δεν τιμούν και τον ίδιο τον κλάδο με τέτοιες συμπεριφορές.

http://www.enimerwsi.com/2010/12/blog-post_14.html#ixzz182GDdZtw

 

 

Και εδώ η ανακοίνωση του ΠΣΑΤ:

ΣΤΟ ΠΑΝΘΕΟΝ ΤΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑΤΟΣ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΚΙΟΛΙΑΣ

20/07/2010 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

 

Με συντριβή αποχαιρετούμε σήμερα τον Σωκράτη Γκιόλια. Ασυμβίβαστο μαχητή, αδιαπραγμάτευτο λειτουργό της ενημέρωσης. Για εμάς τους αθλητικούς συντάκτες, ο Σωκράτης συμβόλιζε και θα συνεχίσει να συμβολίζει την πραγματική δημοσιογραφία, που υπηρετεί την αλήθεια και το δημόσιο συμφέρον.

 

Όποιοι και να κρύβονται πίσω από αυτή την θρασύδειλη πράξη, να ξέρουν ότι το βάρβαρο έγκλημα τους ξεπερνάει τις όποιες άθλιες και σκοτεινές επιδιώξεις και ιδεολογίες τους.

 

Γιατί ο Γκιόλιας στην δημοσιογραφική διαδρομή του πρόλαβε να διδάξει και να δείξει το δρόμο που πρέπει να ακολουθούν όσοι υπηρετούν έναν από τους σημαντικότερους πυλώνες της Δημοκρατίας, όπως είναι η ανεξάρτητη ενημέρωση.

 

Ο ΠΣΑΤ του οποίου υπήρξε επίλεκτο μέλος θα τιμήσει την προσφορά του στη δημοσιογραφία και στον αθλητισμό με την καθιέρωση ετήσιου επάθλου στη μνήμη του, αλλά πάνω απ΄όλα θα διατηρήσει νωπή και άσβεστη την ασυμβίβαστη δημοσιογραφική στάση και συμπεριφορά του Σωκράτη. Του συναδέλφου μας που περνάει στο πάνθεον του λειτουργήματος μας ως θύμα της παρανοϊκής ιδεολογίας κάποιων άρρωστων εγκεφάλων.

 

Η κηδεία του Σωκράτη Γκιόλια ,θα γίνει σήμερα Τρίτη 20 Ιουλίου στις 16.30, από τον ιερό ναό Αγίων Αναργύρων Ηλιούπολης.

http://www.psat.gr/?p=1043

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Οχι οτι θα ηταν η πρωτη φορα βέβαια,αλλα δεν ειναι λογικο να ζηταμε να υπαρχει βραβείο για εκβιαστες,ήμαρτον!

 

απόι που κι ως που εκβιαστής ο Γκιόλιας?

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι οτι θα ηταν η πρωτη φορα βέβαια,αλλα δεν ειναι λογικο να ζηταμε να υπαρχει βραβείο για εκβιαστες,ήμαρτον!

:confused::shock::shock::shock::shock::shock::confused:

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι οτι θα ηταν η πρωτη φορα βέβαια,αλλα δεν ειναι λογικο να ζηταμε να υπαρχει βραβείο για εκβιαστες,ήμαρτον!

 

Απλός διάβασε κάποιες σελίδες πιο πριν για να μάθεις λίγα πράγματα για τον Σωκράτη η καλύτερα μπες εδώ http://www.sokratisgiolias.gr/site/.

Επίσης θα με ενδιέφερε πολύ να μου πεις πια άτομα έχει εκβιάσει και πότε (όχι τίποτα άλλο ντροπή κάποιος ξένος να ξέρει περισσότερα από μένα από ότι εγώ ξέρω για τον κουνιάδο μου....) κι αν θες παίζουμε και ένα παιχνιδάκι, για κάθε άτομο που θα γράφεις ότι έχει (αποδεδειγμένα) εκβιάσει εγώ θα γράφω για 10 ανθρώπους που έχει βοηθήσει.

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Οχι οτι θα ηταν η πρωτη φορα βέβαια,αλλα δεν ειναι λογικο να ζηταμε να υπαρχει βραβείο για εκβιαστες,ήμαρτον!

Ντροπή..........μεγάλη ντροπή. Ακόμα και αποδεικτικά στοιχεία να έχεις -ΠΟΥ ΔΕΝ ΈΧΕΙΣ- ο άνθρωπος είναι νεκρός. Αλλά ποιός έχασε την συμπόνια του για να τη βρεις εσύ.... (και όλοι οι άλλοι που προσβάλουν νεκρούς ανθρώπους).

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Η ενσταση μου ξεκινησε απο το γεγονος οτι καποιοι ζητανε βραβειο Σ.Γκιολιας.

Ο ΠΣΑΤ δεν κρινει σκοπιμο -για ευνοητους λογους-να πει τα πραγματα με το ονομα τους,και το ίδιο θα εκανα κι εγω ως ένα επισημο οργανο.

 

Ο Γκιολας μαθητευσε και κουμπαρεψε με εναν απο τους μεγαλυτερους εκβιαστες στην Ελλαδα,τον Μακη.Οπως φανηκε ομως απο τα πολλα κειμενα κατα του Μακη,το προβλημα ηταν οτι ο Μακης ηταν μοναχοφαης και πεταγε ξεροκομματα απο κάτω.

 

Η φιλοδοξια του Σωκρατη λοιπον τον οδηγησε να ανοιξει δικο του μαγαζι,με νέο πατρόνο τον Κοντομηνά,που δεν τον ενδιέφερε να βγαζει λεφτα απο εκβιασμους παρα να περναει θεσεις απο ΜΜΕ,ετοιμαζανε και εφημεριδα οπως λεγεται.

 

Το blog που ανοιξανε ειχε την φοβερη πρωτοτυπια να εχει εδρα offshore,γιατι αραγε;Μηπως για να καταθετουν τον οβολο τους τα θύματα;Τι ηταν εκεινα τα περιεργα θεματα με τον υπουργο που δηθεν εφαγε ξυλο απο εραστη,με τα χαλασμενα γιαουρτια και χυμους κτλ,μηπως ηταν: σκαστε τα αλλιως σας κανω ρομπα στο Νο 1 blog;

 

Μην ζηταμε λοιπον βραβειο Σ.Γκιολιας,οχι αν δεν εχουμε την πληρη εικονα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι προσωπικές σου εκτιμήσεις όλα αυτά που λες (και μπορεί να συμφωνούν άλλοι 100 μαζί σου).

Αν έχεις αποδείξεις, πήγαινε τες σε ανθρώπους που κάνουν κρα να βγάλουν τα άπλυτα του Μάκη στη φόρα.

 

Τα υπόλοιπα περί βραβείων και Τριανταφυλλόπουλου, Κοντομηνά με αφήνουν αδιάφορη. Ο καθένας όπως έστρωσε θα κοιμηθεί σε αυτή τη ζωή.

 

Δεν κατηγορείς έναν νεκρό άνθρωπο ως εκβιαστή και μάλιστα "παρουσία" ενός συγγενικού του προσώπου όπως είναι η Αννίκο, ακόμα και αποδείξεις να έχεις....... που δεν έχεις. Είναι μεγάλη ασέβεια και ντροπή.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω απο την στιγμη που υπαρχει ολοκληρο site για τον συγκεκριμενο ,λυνετε εδω τις διαφορες σας.Νομιζω οτι το parents εχει αλλο σκοπο .Ναι μεν υπαρχουν κοινωνικα θεματα,αλλα αυτα νομιζω αναφερονται σε ολοκληρες κοινωνικες ομαδες ή γεγονοτα και οχι μεμονωμενα ατομα.Οποιος θελει να ενημερωθει σχετικα με την ζωη και δολοφονια του μακαριτη,ξερει σε ποιο site να ψαξει.Καταλαβαινω τον πονο του συγγενικου προσωπου εδω μεσα,αλλα απο ενα σημειο και μετα ,η επιμονη να αναφερει στοιχεια γι αυτο το θεμα,αγγιζει τα ορια της προπαγανδας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...