Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σωκράτης Γκόλιας - Τρωκτικό


MarcoPolo

Recommended Posts

Λυπαμαι που το λεω αλλα δυστηχως ετσι λειτουργουν πολλοι δημοσιογραφοι...............

Για μια εβδομαδα ασχοληθηκαν για τον αδικο χαμο αυτου του ανθρωπου και μετα την προκυρηξη ολοι λουφαξαν στα καβουκια τους.

 

Αυτη βλεπετε ειναι η μαγκια τους και το τσαγανο τους,να τα χωνουν δηθεν μονο μεσα απο ενα τηλεοπτικο παραθυρο ,γιατι ολα αυτα ψευτικα ειναι αφου πολλοι απο τους ¨μεγαλοδημοσιογραφους¨της χωρας ειναι οι ιδιοι που ευθυνονται για ολα αυτα......

Ξέρεις τι είναι να πιστεύεις και εσύ το ίδιο και μετά να βλέπεις την μουράκλα τους στην τηλεόραση, την σπας ή δεν την σπας

 

Κριμα και παλι κριμα ,αυτη η φαρα δεν θα αλλαξει ποτε και δυστηχως δεν θα αλλαξουν και τα πραγματα στην χωρα μας ...................................

Δυστυχώς αυτό πιστεύω και εγώ, ότι τίποτα δεν πρόκειται να αλλάξει, και όχι μόνο από τους δημοσιογράφους άλλα από όλους μας. ΣΚΕΤΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ είμαστε οι περισσότεροι, ΒΟΛΕΨΑΚΙΔΕΣ :(

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 211
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aννικο εχω σταματησει εδω και καιρο να βλεπω ειδησεις στην τηλεοραση μονο και μονο γι αυτο τον λογο.

Μου ερχετε να ξερασω(σορυ κιολλας)με το που τους ακουω οχι να τους παρακολουθω.........

Μας το παιζουν δηθεν και υπερανω και πισω απο τα πολλα κακα της χωρας μας κρυβονται αν οχι ολοι οι περισσοτεροι απο αυτους.

Δημοσιοποιουν μονο οτι τους συμφερει και εξυπηρετοι τα συμφεροντα τους και αν τυχει και μηλησει καποιος τον βγαζουν εξω απο το συστημα τους φοβουμενοι να αντιμετωπισουν την πραγματικοτητα.

Διαβαζω τις εφημεριδες μου και ενημερωνομαι χωρις πολλες αερολογιες ..........

 

Εσεις κοιταξτε να ηρεμησετε και να ειστε κοντα στην γυναικα του και τα παιδια του γιατι δυστηχως οτι εγινε εγινε και τιποτα και κανενας δεν θα τον φερει πισω.

Τραβηξτε τον δικο σας γολγοθα με οσο μπορειτε περισσοτερη δυναμη και να θυμασαι ενας ανθρωπος παιθενει πραγματικα μονο οταν τον ξεχνουν οι δικοι του ανθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

εχω σταματησει εδω και καιρο να βλεπω ειδησεις στην τηλεοραση μονο και μονο γι αυτο τον λογο.

 

παρομοιως

 

Μας το παιζουν δηθεν και υπερανω και πισω απο τα πολλα κακα της χωρας μας κρυβονται αν οχι ολοι οι περισσοτεροι απο αυτους.

Δημοσιοποιουν μονο οτι τους συμφερει και εξυπηρετοι τα συμφεροντα τους και αν τυχει και μηλησει καποιος τον βγαζουν εξω απο το συστημα τους φοβουμενοι να αντιμετωπισουν την πραγματικοτητα.

.

 

Συμφωνω σε ολα

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Έτοιμο σε λίγες μέρες το τραγούδι του Σωκρατη, γραμμένων από τον αδελφό του.

http://www.mediasoup.gr/node/17674

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κανεις δεν τον εχει ξεχασει...κ κανενας απατεωνας δεν προκειται να γινει ποτε ΣΩΚΡΑΤΗΣ..

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσι μου, ειδες τελικα δεν τον εχουν ξεχασει ολοι τον Σωκρατη σας....

 

Μακάρι να ήταν έτσι.....

Το πιστεύεις ότι περιμένω πως και πως το ράδιο αρβύλα για να δω αν θα πει τίποτα, γιατί αν κρίνω από τις άλλες εκπομπές που έχουν ήδη αρχίσει.... δεν ανέφεραν ΤΙΠΟΤΑ (και αναφέρομαι στην τ.ν γιατί ήταν η δουλεία του, μην παρεξηγηθώ)

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν τον εχει ξεχασει...κ κανένας απατεώνας δεν προκειται να γινει ποτε ΣΩΚΡΑΤΗΣ..

 

Μου μυρίζει αντίψευτοτρωκτικός (τρομακτικό, sarotiko, tro-fodo-tiko κ.α ). Αχ πόσο με εκνευρίζουν που όλοι αυτοί καρπώθηκαν τον θάνατο του Σωκράτη. Περίμενε να ακούσεις το κομμάτι μιλάει και για αυτούς!

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σε λίγες ώρες η έκπληξη από το Τρωκτικό...

http://www.mediasoup.gr/node/18241

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επιτέλους, μετά από μια συνάντηση με τα παιδιά, αποχαιρετιόμαστε με χαμόγελα, αλλά και με την ελπίδα ότι γίνεται το καλύτερο, γι αυτόν που έφυγε άδικα και άνανδρα.

Επιτέλους οι ειδήσεις είναι ξεκάθαρες κι ευχάριστες, το site του Σωκράτη, αρχές της άλλης εβδομάδας θα είναι στον αέρα, γεμάτο από την αλήθεια του και την αλήθεια των πραγματικών φίλων του. Με συγκλονιστικό φωτογραφικό υλικό μιας σύντομης, αλλά ουσιαστικά πλούσιας ζωής.

Βασικό και πολύτιμο ''περιουσιακό'' στοιχείο αυτής της ιστοσελίδας, που φτιάχνεται καιρό τώρα με απίστευτη φροντίδα, προσοχή και ευαισθησία, είναι το εξάλεπτο κλιπ που γυρίστηκε στην Αθήνα -και ένα μέρος του, στο σημείο της εκτέλεσης- και που σκηνοθέτησε ο νεαρός και ταλαντούχος Βαγγέλης Τσαουσόπουλος, πάνω σε στίχους και μουσική του μικρότερου αδελφού του Σωκράτη, Νίκου Γκιόλια.

Μου το έδειξαν το μεσημέρι, κάπου στο Χαλάνδρι και ήμουν απολύτως αποφασισμένη να τους πω την άποψή μου, όπως ακριβώς θα διαμορφωνόταν από αυτό που θα έβλεπα. Αν υπήρχε η παραμικρή αίσθηση μελό, θα τους πρότεινα να ξαναμονταριστεί, αν τα λόγια του τραγουδιού, μου προκαλούσαν αμηχανία -σ εμένα, ένα σκληραγωγημένο άτομο στα χαρακώματα του μοντάζ 27 χρόνια- θα τους έλεγα ευθέως να υπάρξουν διορθώσεις, όπως ίσως θα τους έλεγε κι ο ίδιος ο Σ. Για όλα αυτά, ήμουν ιδιαίτερα τρακαρισμένη, πριν σβήσουν τα φώτα και ξεκινήσει η προβολή, γιατί έπρεπε να βρω τα σωστά λόγια ώστε να μην προσβληθεί κανείς από τους δημιουργούς, σε περίπτωση που διαφωνούσα με κάτι.

Έξι λεπτά αργότερα, ένιωσα τι σημαίνει να μουδιάζει η γλώσσα και να μην μπορεί να πει το παραμικρό. Ν ανατριχιάζει κανείς από συγκίνηση, θυμό, τρυφερότητα, οργή και απανωτούς κόμπους στο λαιμό.

Το κλιπ ήταν ο Σωκράτης!

Ήταν εκεί, ολοζώντανος, στη μουσική και στους στίχους του μικρού του αδελφού, ήταν στα μοναδικά πλάνα του Βαγγέλη, ήταν στα πρόσωπα των φίλων του που πρωταγωνιστούσαν, στον κόσμο στους δρόμους της Αθήνας, στα αποκόμματα των εφημερίδων, στις διεθνείς ανταποκρίσεις, στους υπολογιστές, ήταν παντού.

Συγκράτησα για να σας μεταφέρω, το σημείο του τραγουδιού που αναφέρεται στις 17 σφαίρες που γάζωσαν το δημοσιογράφο.

Πόσο λυπάμαι όμως, που πίσω από τις λέξεις του Νίκου, αναγνωρίζω τόσα γνωστά μου πρόσωπα, τόσους ...εκλεκτούς συναδέλφους, τόσες ''προσωπικότητες'' του δημοσίου βίου, υπεράνω υποψίας.

Οι σφαίρες που τον χτύπησαν ήταν δικές τους και το ξέρουμε όλοι κι ας μη μιλάμε.

Ας μιλήσει λοιπόν, ένα τραγούδι που δε φοβάται (όπως δε φοβόταν κι εκείνος)

την ώρα που απαριθμεί τις 17 σφαίρες.

 

.................................................................................................

Μία γιατί πιστεύω

Δύο γιατί γνωρίζω

Τρεις για το δικαίωμα να μιλάω

Τέσσερις απ τους εχθρούς μας

Πέντε από τους δήθεν φίλους

'Εξι απ όσους ψεύτικα μου είπαν σ αγαπάω

Εφτά από τους σωτήρες

Οκτώ από τους μνηστήρες

Εννιά και δέκα από κλώνους-προικοθήρες

Έντεκα από ρουφιάνους

Δώδεκα από άρχοντες-ζητιάνους

και δύο από δειλούς και βολεμένους τσαρλατάνους

κι ακόμα τρεις που θα σκοτώσουν το κορμί μου, μα θ αγιάσουν την ψυχή μου.

.......................................................................................................

Σεμίνα Διγενή

 

ΥΓ Χρησιμοποίησα την εικόνα του τρωκτικού-ρεπόρτερ, που του άρεσε πολύ.

Τη βάζαμε κάθε φορά που τον ''ρίχνανε'' και ''έβγαινε'' προσωρινά από το mediasoup

http://www.mediasoup.gr/node/18280

 

την άλλη εβδομαδα ξεκινάει!!!

 

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

sokratisgkiolias.gr: Αφιερωμένο στο δομοφονημένο Σωκράτη Γκιόλια

 

 

Ούτε 2,5 μήνες δεν πέρασαν από την δολοφονία του Σωκράτη Γκιόλια. "Φεγγάρι θα δακρύσει και το δάκρυ του θα απλώσει ενοχές... Δεν πολεμάω με Ερινύες τα βράδια... δεν θα σωπάσω ούτε λεπτό...» ο συνθέτης θέλει ακόμα και 2,5 μήνες μετά τη δολοφονία του Σωκράτη να ξυπνήσει τις συνειδήσεις όλων, για να καταλάβουν ότι ο Σωκράτης δεν ήταν πουθενά μπλεγμένος όπως κάποιοι θέλουν να λένε για να «κοροιδεύουν» τη συνείδησή τους."

Ένα site αφιερωμένο στον ασυμβίβαστο δημοσιογράφο Σωκράτη Γκιόλια που δολοφονήθηκε τα ξημερώματα της 19ης Ιουλίου έρχεται στα μέσα της εβδομάδας στο Διαδίκτυο.

«Ελπίζω άρα υπάρχω... Φωνάζω άρα ΖΩ!». Αυτό είναι και το βασικό νόημα του τραγουδιού με τίτλο «ΦΩΝΑ-ΖΩ». Όπως αναφέρει σε δημοσίευμά του το «Πρώτο Θέμα» οι δημιουργοί και διαχειριστές του νέου site μέσα από τους στίχους του τραγουδιού θέλουν να αφυπνίσουν και να μεταφέρουν το μήνυμα ότι τα 17 σημάδια που έμειναν στο κορμί του Σωκράτη δεν πρέπει να κάνουν κανέναν να σωπάσει, ενώ απαριθμεί ουσιαστικά 17 λόγους για τους οποίους «έπρεπε» ο Σωκράτης να είναι νεκρός.

 

«Οι δήθεν φίλοι που ψεύτικα είπαν σ'αγαπώ, οι σωτήρες, οι μνηστήρες, οι κλώνοι προικοθήρες, οι ρουφιάνοι, οι βολεμένοι τσαρλατάνοι και οι άρχοντες ζητιάνοι κατάφεραν να σκοτώσουν το κορμί μου αλλά να αγιάσουν την ψυχή μου».

Το http://www.sokratisgkiolias.gr θα είναι ενεργό την ερχόμενη εβδομάδα με πρώτη ανάρτηση το τραγούδι που έγραψε για τον αδικοχαμένο δημοσιογράφο ο αδερφός του Νίκος Γκιόλιας, ενώ θα ανανεώνεται συνεχώς με κείμενα και ρεπορτάζ για τον Γκιόλια.

newsbeast.gr

Link to comment
Share on other sites

Mακάρι να ανοίξει αυτό το site, αλλά δεν κατάλαβα, αν θα είναι ένα ενεργό blog που θα λειτουργεί ειδησεογραφικά στη θέση του παλαιού τρωκτικού ή αν θα κάνει μόνο ένα αφιέρωμα στον αδικοχαμένο Σ. Γκιόλια και μετά θα κλείσει. Όπως και να'χει, καλοδεχούμενο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mακάρι να ανοίξει αυτό το site, αλλά δεν κατάλαβα, αν θα είναι ένα ενεργό blog που θα λειτουργεί ειδησεογραφικά στη θέση του παλαιού τρωκτικού ή αν θα κάνει μόνο ένα αφιέρωμα στον αδικοχαμένο Σ. Γκιόλια και μετά θα κλείσει. Όπως και να'χει, καλοδεχούμενο...

 

Όχι το τρωκτικό δεν θα λειτουργήσει κανονικά. Απλός θα μπει ling που θα παραπέμπει στο site του Σωκράτη !

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Εκείνη η δύστυχη η γυναίκα του, που ήταν και έγκυος...Ελπίζω να μην έπαθε τίποτα από τη στενοχώρια της.

 

Από θέμα υγείας είναι καλά και οι δυο τους. Απ τα άλλα....:cry::cry::cry:

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ που απάντησες, την έχω έννοια αυτή τη γυναίκα. Από ό,τι καταλαβαίνω, ήταν και αγαπημένο ζευγάρι...τι λόγια παρηγοριάς να βρει κανείς να πει? Ας είναι η Παναγία κοντά σε εκείνη και τα παιδάκια της να τους προστατεύει.

Link to comment
Share on other sites

Αννικο, ίσως είσαι η μόνη που μπορεί να μας διαφωτίσει.

Εδώ και κάποιες μέρες κυκλοφορεί ότι άνοιξε ξανά το troktiko με την ονομασία troktiko2. Ισχύει ή είναι μούφα; Αν και όπως το είδα δεν μου θυμίζει troktiko...

Ενημέρωσέ μας αν υφίσταται κάτι τέτοιο ή αν ετοιμάζεται κάτι γιατί μας λείπει η έγκυρη και σωστή ενημέρωση από τότε που έφυγε ο Σωκράτης...

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αννικο, ίσως είσαι η μόνη που μπορεί να μας διαφωτίσει.

Εδώ και κάποιες μέρες κυκλοφορεί ότι άνοιξε ξανά το troktiko με την ονομασία troktiko2. Ισχύει ή είναι μούφα; Αν και όπως το είδα δεν μου θυμίζει troktiko...

Ενημέρωσέ μας αν υφίσταται κάτι τέτοιο ή αν ετοιμάζεται κάτι γιατί μας λείπει η έγκυρη και σωστή ενημέρωση από τότε που έφυγε ο Σωκράτης...

 

Είναι απίστευτο σε πόσους έχει λείψει αυτο το blog....

 

Δυστυχώς όμως όσα troktika και αν ανοίξουν, μην περιμένουμε να είναι ποτέ το troktiko που μάθαμε. Ποτέ δε θα είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απίστευτο σε πόσους έχει λείψει αυτο το blog....

 

Δυστυχώς όμως όσα troktika και αν ανοίξουν, μην περιμένουμε να είναι ποτέ το troktiko που μάθαμε. Ποτέ δε θα είναι το ίδιο.

 

το troktiko einai pleon tromaktiko

 

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

το troktiko einai pleon tromaktiko

 

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/

 

Δεν το νομίζω!!! Είχε γίνει μεγάλος ντόρος γι' αυτό αλλά έχω την εντύπωση ότι διαψεύστηκε!

 

loykomamy Δυστηχώς είναι έτσι όπως τα λες αλλά πάντα ελπίζουμε για το καλύτερο.

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αννικο, ίσως είσαι η μόνη που μπορεί να μας διαφωτίσει.

Εδώ και κάποιες μέρες κυκλοφορεί ότι άνοιξε ξανά το troktiko με την ονομασία troktiko2. Ισχύει ή είναι μούφα; Αν και όπως το είδα δεν μου θυμίζει troktiko...

Ενημέρωσέ μας αν υφίσταται κάτι τέτοιο ή αν ετοιμάζεται κάτι γιατί μας λείπει η έγκυρη και σωστή ενημέρωση από τότε που έφυγε ο Σωκράτης...

 

 

το troktiko einai pleon tromaktiko

 

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/

 

Συγνώμη που θα το φωνάξω αλλά:

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΤΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΘΗΝΉ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΚΛΩΝΟΥΣ ΠΡΟΙΚΟΘΗΡΕΣ

http://mediasoup.gr/node/18966

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα το φωνάξω αλλά:

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΤΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΘΗΝΉ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΚΛΩΝΟΥΣ ΠΡΟΙΚΟΘΗΡΕΣ

http://mediasoup.gr/node/18966

 

 

Ημουνα σίγουρη!!!

Πολλοί είναι αυτοι που πάνω στη δολοφονία του Σωκράτη προσπαθούν να κάνουν γνωστά τα blogs τους χωρίς να τους ενδιαφέρει η σπίλωση του ονόματός του.

Αλλά εμείς πάντα ελπίζουμε...

 

Τι καλά που θα ήταν, εσείς οι δικοί του άνθρωποι να είχατε τη δυνατότητα και να μπορούσατε να συνεχίσετε το έργο του... Να ξανάνοιγε το troktiko με οραματιστες εσάς...

το αίμα του Σωκράτη.

 

Συγνώμη που γίνομαι μελό αλλά όταν κάτι όμορφο τελειώνει, πάντα εύχεσαι και ελπίζεις να γίνει κάτι για να συνεχιστεί....

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...