Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΗ-ΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΙΣΗ


Virginia

Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 429
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια πηρα χθες μια προσφορα για πακετο βαπτισεις!!! (καλλιθεα)

80 φωτο 20*30(εγχρωμες,ασπρομαυρες,εφε,συνθεσεις)

αλμπουμ βαπτισεις δωρο( μου εδειξε πραγματικα πολυ ωραιο καμια σχεσει με αυτο που πηρα στην βαπτιση της μικρης. φαινεται οτι ειναι ακριβο!!!)

+50 φωτο15*21 (ΔΩΡΟ)

3 DVD βαπτισης

ημερολογιο βαπτισεις με φωτο το μωρο

αρχειο ολων φωτο σε υψηλη αναλυση

καθε εχτρα φωτο παει 15*21 0.70 ευρω

και 13*18 0.50ευρω

ΣΥΝΟΛΟ 580 ευρω

δεν το εκλεισα ακομα... αλλα πραγματικα κανουν καλη δουλεια εχω δει δουλεια απο γνωστη μου και στο μαγαζι τους που πηγα χθες.ηταν να τους παρουμε για βαπτιση τις μικρης αλλα τελικα πηραμε αλλων τελευταια στιγμη....μαλλον θα τους κλεισω απο εβδομαδα... :P:p:p τι λετε??:P:p

κοριτσακι μου ευχαριστω πολυ για τα στοιχεια που μου εστειλες!

πηγαμε και την κλεισαμε.σαν ανθρωπος φαινεται αψογη μας εδειξε και δειγματα της δουλειας της και τα αλμπουμ που λες.την κλεισαμεευτυχως παει και αυτο!!!και μας εκανε και καλυτερη τιμη οταν της το ζητησα.ευχαριστω και παλι.ευτυχως που σε κατι τετοια θεματα βοηθαμε η μια την αλλη

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι μου ευχαριστω πολυ για τα στοιχεια που μου εστειλες!

πηγαμε και την κλεισαμε.σαν ανθρωπος φαινεται αψογη μας εδειξε και δειγματα της δουλειας της και τα αλμπουμ που λες.την κλεισαμεευτυχως παει και αυτο!!!και μας εκανε και καλυτερη τιμη οταν της το ζητησα.ευχαριστω και παλι.ευτυχως που σε κατι τετοια θεματα βοηθαμε η μια την αλλη

 

τιποτα τι λες!!!!!!!!:P με το καλο η βαφτιση κ ολα να πανε καλα να εχετε ενα ομορφο αποτελεσμα!!!!!!!:P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εμείς είμαστε στην διαδικασία ψαξίματος για φωτογράφο και dvd, αλλά με ενδοιαφέρει και να μου δωθουν οι φωτογραφίες σε υψηλή ανάλυση, εχέτε να μου προτείνεται κάποιον? Το μόνο πρόβλημα είναι ότι η βάπτιση θα γίενι στην Κόρινθο και δεν ξέρω κατά πόσο φωτογράφοι από Αθήνα θα έρθουν Κόρινθο. Μου έχει δωθεί ένα τηλέφωνο, απλά θέλω να δω δουλειές, να συζητήσω και μετά να αποφασίσω... Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή και εμείς είμαστε στην διαδικασία ψαξίματος για φωτογράφο και dvd, αλλά με ενδοιαφέρει και να μου δωθουν οι φωτογραφίες σε υψηλή ανάλυση, εχέτε να μου προτείνεται κάποιον? Το μόνο πρόβλημα είναι ότι η βάπτιση θα γίενι στην Κόρινθο και δεν ξέρω κατά πόσο φωτογράφοι από Αθήνα θα έρθουν Κόρινθο. Μου έχει δωθεί ένα τηλέφωνο, απλά θέλω να δω δουλειές, να συζητήσω και μετά να αποφασίσω... Ευχαριστώ

 

 

ο φωτογράφος μου στο σάιτ του λέει ότι πάει σε και σε μέρη εκτός αττικής, αν θέλεις μπορώ να σου στείλω δικά του στοιχεία......

 

εμάς πήρε 450Ε για φωτοφράφιση-βίντεο και όλες τις φωτός σε υψηλή ανάλυση..... κάθε φωτογραφία 15χ21 - 0,60Ε

μόλις πήραμε τα δείγματα, αποφασίσαμε να μας φτιάξει και άλμπουμ, μας πήρε 350Ε για 4 ψηφιακά (1 μεγάλο και 3 μικρά), προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια φιλη που οταν παντρευτηκε μου ειπε ο φωτογραφος μου εκανε καταπληκτικη δουλεια ....και οταν πηγα σπιτι της να δω το βιντεο ...πιο σκοτεινο και πιο κουνημενο βιντεο δεν εχω ξαναδει! Λοιπον γι αυτην ηταν το τελειο!!

Και αναρωτιεμαι ...με το κριτηρια επιλεγουμε ενα φωτογραφο? Αντικειμενικα ο καθε φωτογραφος που προτεινει η καθεμια κοπελα εινια καλος ή υποκειμενικα??

Δεν πρεπει να εχεις στοιχειωδης γνωσεις φωτογραφίας για να προτεινεις ενα καλο φωτογραφο? Πως θα καταλαβω οταν κανω συναντηση με ενα φωτογραφο οτι εινια καλος?

Οι δικοι μου παραδειγμα τουςε θεωρω καλους....ειχαν φωτεινο βιντεο και χρησιμοποιουσαν και ενα στεντυ καμ....και ειχαν καποια σταθεροτητα στο βιντεο και δεν κουνουσε! επισης μου ζητανε περιπου 700Ε αρχικη τιμη....ενω καποιοι αλλοι δινουν πολλα περισσοτερα με 450Ε (μεχρι και αλμπυομ νονας κανουν) και ρωτω τωρα εγω.....να παρω τον ακριβο με πιο λιγα και σιγουρα πραγματα που δινει η να ρισκαρω και να παρω το φτηνο?

Ειμαι ικανοποιημενη απο τη βαφτιση και το γαμο που μου εχουν αναλαβει...απλα αυτη τη φορα ψαχνω ισως κατι αλλο.....αλλα ισως τελικα καλυτερα να μη ρισκαρω ....και να παω στα σιγουρα γιατι κατι που εμενα μου αρεσει και το εχω δοκιμασει ...ισως να μην αρεσει σε καποια αλλη κοπελα και το αντιθετο! Αυτα ειχα να πω.....απλα κατεθεσα τις σκεψεις και τους προβληματισμους μου για τη δευτερη μας βαπτιση!!

Link to comment
Share on other sites

αγαπητή ev, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.......

σίγουρα είναι υποκειμενικό το θέμα.....

η κουνιάδα μου είχε δώσει 1800Ε και τον περιέγραφε ως τον τέλειο.. κατά την γνώμη μου όμως έκανε μέτρια δουλειά, ενώ η ξάδελφη μου έδωσε 600Ε, οικονομικός όντως αλλά οι φωτογραφίες του μου φαινόντουσαν σκούρες...... έτσι αποφάσισα να πάρω έναν μετά από ψάξιμο στο νετ, εννωώ πήγα και είδα αρκετές δουλιές πριν αποφασίσω... ήταν και λίγο ρίσκο, βέβαια, αλλά ευτυχώς μου βγήκε σε καλό....

στη θέση σου όμως δεν θα τους άλλαζα - αφού έμεινες ικανοποιημένη.....

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα....για τους φωτογραφους θεωρω οτι ειναι πολλα τα χρηματα γιατι οι περισσοτεροι δεν κοβουν αποδειξη.....εμενα ο δικος μου δεν εκοψε και γενικα οσοι ξερω απο γνωστους μου κανενας δεν εκοψε.....οι δικοι σας εκοψαν??

Φυσικα σου λενε αμα ζητησεις οτι απλα θα πληρωσεις κι αλλα για το ΦΠΑ/......ελεος!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μεγάλη προσοχή και καλό ψάξιμο για φωτογράφο γιατί τελικά είναι τα μόνα που μας θυμίζουν την στιγμή...γάμου ή βάπτιση...εγώ πλέον μόνο το άλμπουμ του γάμου μου ανοίγω και αναπολώ :)

 

τώρα για την βάπτιση μου έχει πει

 

1 ψηφιακό άλμπουμ

3 μικρότερα ψηφιακά για παππούδες & κουμπάρο

1 καμβά της μικρής

3 dvd

1 dvd με φωτογραφίες

 

1100 ευρώ

qbd8p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο φωτογράφος μου στο σάιτ του λέει ότι πάει σε και σε μέρη εκτός αττικής, αν θέλεις μπορώ να σου στείλω δικά του στοιχεία......

 

εμάς πήρε 450Ε για φωτοφράφιση-βίντεο και όλες τις φωτός σε υψηλή ανάλυση..... κάθε φωτογραφία 15χ21 - 0,60Ε

μόλις πήραμε τα δείγματα, αποφασίσαμε να μας φτιάξει και άλμπουμ, μας πήρε 350Ε για 4 ψηφιακά (1 μεγάλο και 3 μικρά), προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

Καλημέρα, στείλε μου σε παρακαλώ τα στοιχεία του. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και κατι ακομα....για τους φωτογραφους θεωρω οτι ειναι πολλα τα χρηματα γιατι οι περισσοτεροι δεν κοβουν αποδειξη.....εμενα ο δικος μου δεν εκοψε και γενικα οσοι ξερω απο γνωστους μου κανενας δεν εκοψε.....οι δικοι σας εκοψαν??

Φυσικα σου λενε αμα ζητησεις οτι απλα θα πληρωσεις κι αλλα για το ΦΠΑ/......ελεος!!

 

αυτο το κανουν σχεδον ολοι γιαυτο καλο ειναι να ρωταμε για την αποδειξη απο την αρχη για να μην εχουμε μετα ιστοριες εγω ετσι την πατησα αλλα οχι οτι την χρειαστικα κιολας, αφου μαζευα μαζευα αποδειξ και τι τελικα μονο μια να παρουσιασω στην εφορια απο το κοτσβολο απο τα δωρα των κουμπαρων εχω καλυψει το οριο που ηθελα για το εκκαθαριστικο....οποτε και που δεν την πηρα δεν εχασα κ τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω τη γνωμη σας...πήρα μία προσφορα φωτογράφου από αθήνα για να έρθει στην επαρχια (1,5 ώρα περίπου απόσταση) για 2 ξαδελφάκια 1000 έκαστως με αναλογικά άλμπουμ, 4 dvd, 2 μικρά άλμπουμς για νονούς και πολλά άλλαπου δεν θυμάμαι τωρα. Είναι άραγε καλή προσφορά? Δεν έχω ρωτησει κάποιον άλλο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

αν ενδιαφέρεσαι ακόμα, έχω έναν στα νότια προάστια, έμεινα πολύ ευχαριστημένη, μας έδωσε 780 φωτό σε σιντί, υψηλής ανάλυσης.... μαζί με το βίντεο μας ζήτησε 450Ε.

και επειδή έκανε πολύ καλή δουλειά με τις φωτός εκ των υστέρων φτιάξαμε και ψηφιακά (1μεγάλο+3μικρά) +350Ε.

 

 

τέλεια..μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις τα στοιχεία του κ την ιστοσελίδα αν έχει?σε ευχαριστώ πολύ!!!!:)

τα παιδιά μας είναι η ελπίδα μας για ένα πιο όμορφο αύριο..

Link to comment
Share on other sites

αν ενδιαφέρεσαι ακόμα, έχω έναν στα νότια προάστια, έμεινα πολύ ευχαριστημένη, μας έδωσε 780 φωτό σε σιντί, υψηλής ανάλυσης.... μαζί με το βίντεο μας ζήτησε 450Ε.

και επειδή έκανε πολύ καλή δουλειά με τις φωτός εκ των υστέρων φτιάξαμε και ψηφιακά (1μεγάλο+3μικρά) +350Ε.

 

Φωτεινή θα ήθελα και εγω τα στοιχεία του . Σε ευχαριστώ πολυ . :)

JJBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

αν ενδιαφέρεσαι ακόμα, έχω έναν στα νότια προάστια, έμεινα πολύ ευχαριστημένη, μας έδωσε 780 φωτό σε σιντί, υψηλής ανάλυσης.... μαζί με το βίντεο μας ζήτησε 450Ε.

και επειδή έκανε πολύ καλή δουλειά με τις φωτός εκ των υστέρων φτιάξαμε και ψηφιακά (1μεγάλο+3μικρά) +350Ε.

 

Θα ήθελα κι εγώ τα στοιχεία σας παρακαλώ...

 

Η αλήθεία είναι ότι πρέπει κανείς να είναι πολύ προσεκτικός με το φωτογράφο. Εγώ στη βάπτιση της πρώτης μου κόρης πήρα μία φωτογράφο που είχα και στο γάμο μου και επειδή ήμουν ευχαριστημένη δεν το έψαξα καθόλου. Το αποτέλεσμα: δεν ήρθε η ίδια στη βάπτιση, αλλά η βοηθός της (χωρίς να το ξέρω) και το κυριότερο, ενώ είχαμε συμφωνήσει να έρθει και στο τραπέζι μετά την εκκλησία, μόλις τελείωσε η βάπτιση φωτογράφος και κάμεραμαν εξαφανίστηκαν... επειδή - λέει - δεν τους το ξαναείπα(?)

Ήταν βέβαια πολύ καλή φωτογράφος (η ίδια, όχι η βοηθός) και πολύ οικονομική, αλλά δεν την εμπιστεύομαι...

k3NGp3.pnga>

Link to comment
Share on other sites

αν ενδιαφέρεσαι ακόμα, έχω έναν στα νότια προάστια, έμεινα πολύ ευχαριστημένη, μας έδωσε 780 φωτό σε σιντί, υψηλής ανάλυσης.... μαζί με το βίντεο μας ζήτησε 450Ε.

και επειδή έκανε πολύ καλή δουλειά με τις φωτός εκ των υστέρων φτιάξαμε και ψηφιακά (1μεγάλο+3μικρά) +350Ε.

 

Θα ήθελα και εγώ με pm τα στοιχεία του σε παρακαλώ. Ετοιμάζω βάφτιση το καλοκαίρι βέβαια αλλά πρέπει να το ψάξω λίγο

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αν σας ενδιαφερει εχω βρει κι εγω για την μικρη μου, στην αθηνα..μου ειπε 340 ευρω για : με 300-400 φωτο στο σιντι , το σιντι ΑΚΛΕΙΔΩΤΟ (δηλ. αν θελω μπορω να τις επεξεργαστω) και το dvd απο το βιντεο..

επιπλεον μου ειπε 220 το ψηφιακο αλμπουμ. εκλεισα την ημερομηνια, απλα δεν εχω αποφασισει αν θελω ψηφιακο ή κανονικο αλμπουμ :confused::confused:

μου ειχαν τραβηξει και τον γαμο εκει και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.. αν θελετε πειτε μου να σας στειλω πμ..

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

έχεις απόοοοοοολυτο δίκιο όσον αφορά στη ζήτηση της προσφοράς γραπτά αλλά θα πρέπει να προσθέσω ότι το καλυτερο είναι να ζητάτε την επικύρωση της συμφωνίας σας με γραπτό συμβόλαιο -που αν είναι σωστός επαγγελματίας θα πρέπει να το έχει έτοιμο προς υπογραφή- κ το οποίο περιλαμβάνει όλες τις υποχρεώσεις κ του επαγγελματία αλλά κ του πελάτη προς τον επαγγελματία κ με το οποίο κατοχυρώνονται κ οι δυο.καθότι από λαμόγια στο κλάδο πάρα πολλά.το συμβόλαιο συνεργασίας στο εξωτερικό είναι απαραίτητο για την κάλυψη τέτοιου είδους εκδηλώσεων κ προς αποφυγή παρεξηγήσεων κ από τις δυο πλευρές.μιλώντας ως επαγγελματίας του κλάδου,σας το προτείνω για να ξέρετε κ τι ακριβώς πληρώνετε κ ποιός ακριβώς θα σας φωτογραφίσει κ τι ακριβώς θα παραλάβετε.άντε κ καλές βαφτίσεις σε όλες μας....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...