Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βάφτιση Μικρός Πρίγκιπας


Myrtle

Recommended Posts

Γεια σας κι από μένα! Με λένε Μαρία, είμαι νέο μέλος και νέα χαζονονά!

 

Η βάφτιση του μικρού μας πρίγκιπα αργεί πολύ ακόμα (κατά τον Μάιο υπολογίζουμε) αλλά η μαμά και κουμπάρα μου δεν έχει καμία σχέση με όλα αυτά, οπότε θα τα φτιάξω όλα εγώ μόνη μου (ακόμα και αυτά που κανονικά είναι των γονιών) κι επειδή μέσα στο χειμώνα θα έχω πάρα πολύ τρέξιμο (καθ' ότι τυγχάνω εργαζόμενη φοιτήτρια) λέω να ξεκινήσω από τώρα σιγά σιγά... :D

 

Έχω ψάξει πάααααααρα πολλά πράγματα τις τελευταίες μέρες κι έχω καταλήξει στα βασικά. Το θέμα μας θα είναι μικρός πρίγκιπας και τα χρώματά μας γαλάζιο, κίτρινο και λευκό. Τις περισσότερες ιδέες τις πήρα από αυτό το φόρουμ, (το οποίο και ξεσκόνισα κανονικά - είναι καταπληκτικό) αλλά και από άλλα πολλά sites με είδη διακόσμησης κλπ.

 

Το πρώτο πράγμα με το οποίο σκέφτομαι να ξεκινήσω είναι τα προσκλητήρια! Έχω καταλήξει στο σχέδιο και λέω να είναι απλή κορνιζούλα ξύλινη (σαν αυτές που κάποτε είχαν τα ΙΚΕΑ κι ήταν πολύ φθηνές) βαμμένη με διάφορα διακοσμητικά πάνω και μέσα το κείμενο της πρόσκλησης (κάτι τέτοιο ελπίζω να μου βγει). Εδώ λοιπόν, θέλω τη βοήθεια των μαμάδων, μιας και είναι γνωστό τοις πάσι ότι οι μαμάδες ξέρουν τα πάντα :P :

 

1. Αυτές οι απλές, ξύλινες κορνιζούλες υπάρχουν ακόμα στα ΙΚΕΑ κι αν ναι, πόσο περίπου κοστίζουν(είχα αγοράσει κάποτε, αλλά δεν θυμάμαι καθόλου);

 

2. Τι διακοσμητικά μπορώ να χρησιμοποιήσω για το στολισμό των κορνιζών που να είναι σχετικά με τον μικρό πρίγκιπα; Μου φαίνεται λίγο δύσκολο αυτό το σημείο γιατί δεν θέλω να είναι ζωγραφιστό, ούτε αυτοκόλλητο, αλλά για να αγοράσω τόσες φιγούρες του μικρού πρίγκιπα νομίζω θα αυξηθεί αρκετά η τιμή. Μια άλλη ιδέα που είχα, βέβαια, ήταν να είναι πιο ουδέτερο το γύρω γύρω και μέσα στην κορνίζα (πίσω από το κείμενο) να είχε μια φωτό του μικρού πρίγκιπα σαν υδατογράφημα. Τι λέτε;

 

3. Που μπορώ να βρω φιγούρες του μικρού πρίγκιπα ή πως μπορώ να φτιάξω; Δεν με νοιάζει τόσο το υλικό (ασήμι, πηλός κλπ) γιατί λογικά όλο και κάτι θα βρω να τα κάνω! Please, αν έχετε κάτι στο νου σας (για τιμή χοντρικής), θα σας ήμουν ευγνώμων!

 

Αυτά προς το παρόν! Βέβαια, ακόμα είναι μόνο η αρχή, οπότε κατά πάσα πιθανότητα θα σας τρελάνω στις ερωτήσεις μέχρι να καταφέρω να φτιάξω όλα όσα θέλω και όπως τα θέλω! Ελπίζω να έχετε πολλή υπομονή σαν καλές μαμάδες! :rolleyes:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αγορασα και εγω τις κορνιζες απο τι ικεα την περασμενη βδομαδα ειναι περιπου 1,30 οι τρεις μαζι. για να τις βαψω πηρα ακρηλικο χρωμα περιπου 4,50 παρε και εσυ βαφετε καλυτερα. διακοσμητικο εχει μεταλλικο τον μικρο πριγκιπα 0.65 . μπορεις να παρεις αν θες μια κορωνιτσα ειναι 0,20 .μπορεις οπως ειπες να βαλεις σαν φοντο τον πριγκιπα η εναν μικρο δεξια η αριστερα στα γραμματα, θα σου χρειαστει και ενα πιστολι συλικονης για να κολησεις πανω στο ξυλο οτι θελεις.8.00 αυτα στα γρηγορα γιατι ξυπνησε ο μικρος. οτι αλλο θελεις ρωτα γιατι εχω ψαξει πολυ το θεμα

Link to comment
Share on other sites

οι τιμες ειναι λιανικης ομως απο τις οικονομικες μπορει να δινει και χονδρικης. μπορει να βρεις η να φτιαξεις κορωνες η τον πριγκιπα απο τσοχα και να το κολησεις θα βγει πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Boysmamy σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ιδέες και τις πληροφορίες!

 

Αυτό που έχω σκεφτεί μέχρι τώρα είναι να βάψω την κορνίζα γαλάζια και να την διακοσμήσω με κίτρινα αστέρια (γενικά το συμπλήρωμα θα είναι αστέρια), όμως θα ήθελα στην κάτω δεξιά γωνία να έχει και την φιγούρα του μικρού πρίγκιπα. Θα μου άρεσε πολύ σαν ιδέα, μόνο που δεν ξέρω που μπορώ να βρω τέτοιες φιγούρες (όχι ασημένιες γιατί θα είναι πολύ μικρές και παράταιρες πιστεύω). Έχεις βρει πουθενά; Θα μπορούσα και να τις φτιάξω ίσως αν δεν είναι πολύ περίπλοκη διαδικασία...

 

Επίσης χρειάζομαι και μία μεγάλη κούκλα του μικρού πρίγκιπα για την λαμπάδα, η οποία θα του μείνει κιόλας. Είχα βρει μία που κόστιζε γύρω στα 35 ευρώ στο νετ και μου φαίνεται καλή μιας και η υπόλοιπη διακόσμηση της λαμπάδας δεν θα μου κοστίσει και πάρα πολύ αφού θα την κάνω μόνη μου. Έχεις καμιά άλλη ιδέα;

 

Τέλος, αν έχεις κάνει κι εσύ βάφτιση με το ίδιο θέμα, βάλε καμιά φωτογραφία από τα έργα σου να παίρνουμε ιδέες! Κυρίως από τα προσκλητήρια για αρχή (μετά θα θέλουμε και τα υπόλοιπα)!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω τελικα δεν εβαλα τον μικρο πριγκιπα πανω στο κανδρο. πολλες κοπελες εχουν κοριτσια και ηθελα να χρησημοποιησουν την κορνιζα ετσι τις εκανα μπλε αλλα και πρασινες που θα δωσω σε αυτες, εχουν πανω λουλουδακια απο τσοχα κορδονακι περασμενο απο μεσα με χαντρουλες στη μια ακρη το χαρτακι με το ονομα .το προσκλητηριο που εβαλα μεσα ηταν με τον μ.πριγκιπα. να βαλεις κατι αλλο εκτος απο μεταλικο δεν ξερω . ισως να τυπωνες σε χοντρο χαρτονι την φιγουρα και να την κολουσες σε τσοχα να εκοβες και την τσοχα και να το κολουσες. μπορεις να βαλεις κορωνιτσες απο τσοχα κολημενες και μια μεταλικη φιγουρα κρεμασμενη με κορδονακι οπου θα βαλεις και τα ονοματα. η ιδεα με τον κουκλο ειναι πολυ καλη και οικονομικη.τωρα αλλο υλικο δεν ξερω για την φιγουρα ισως με decoupage αν το γραφω σωστα το ειχα δει καπου ,θα το βρω και θα σου πω.τα αστερακια απο τι υλικο θα τα κανεις?μπομπονιερα τι?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα... Είπα σήμερα να κάνω μία γύρα σε όλα τα κοντινά μου μαγαζιά που πουλάνε χειροποίητα πραγματάκια κλπ και όλοι με απογοήτευσαν λέγοντάς μου ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βρω φιγούρες του μικρού πρίγκιπα που ήθελα να κολλήσω πάνω στις κορνίζες (βρήκα μόνο πολύ μικρές μεταλλικές που δεν μου άρεσαν και κόστιζαν και 40 λεπτά η μία).

 

Οπότε πλέον προσανατολίζομαι στην τεχνική του decoupage που μου φαίνεται σχετικά απλή (και πιάνουν γενικά τα χέρια μου, οπότε δεν νομίζω να έχω μεγάλο πρόβλημα). Το θέμα είναι ότι πρέπει να βρω αυθεντικές χαρτοπετσέτες γιατί σε όσα βιντεάκια είδα οι χαρτοπετσέτες ήταν έτοιμες. Δεν ξέρω αν γίνεται να τυπώσω εγώ την εικόνα πάνω σε λευκή χαρτοπετσέτα και πόσο αποτελεσματικό θα είναι κάτι τέτοιο.

 

Τα αστέρια τα σκεφτόμουν είτε από τσόχα, είτε με decoupage επίσης, για να μην είναι πολύ παράταιρα με τον μικρό πρίγκιπα. Αυτό με τις χάντρες που είπες και τα ονόματα δεν το πολυκατάλαβα. Θα μπορούσες να ανεβάσεις μία φωτό; Βέβαια, εγώ δεν θέλω να το κάνω πολύ υπερπαραγωγή. Θέλω να είναι απλό χωρίς πολλά πολλά (γκλίτερ και τέτοια) γιατί είμαστε και αντράκια!

 

Τώρα όσον αφορά την λαμπάδα, όσο πιο πολύ το σκέφτομαι τόσο πιο πολύ μου αρέσει η ιδέα με τον κούκλο. Ψάχνοντας στο νετ, βρήκα αυτόν που μου φαίνεται ακριβούτσικος (σε κάποιο άλλο σάιτ είχα βρει και φθηνότερο), αλλά θα προτιμούσα να τον βρω από κάπου εντός Ελλάδος. Θα το ψάξω καλύτερα και θα δούμε. Όσο για τον τριγύρω στολισμό τον σκέφτομαι κάπως έτσι, αλλά λίγο πιο καλοφτιαγμένη και με λιγότερο τούλι. Και για μπουκαλάκι για το λάδι και κεράκια, μου άρεσαν πολύ κι αυτά που είναι ασορτί. Γενικότερα, όλη η διακόσμηση θέλω να έχει μόνο τον μικρό πρίγκιπα και αστέρια. Δεν θέλω να μπλέξω με κορώνες και τέτοια.

 

Τώρα όσον αφορά την μπομπονιέρα, από το ψάξιμο που έκανα, αυτό που μου άρεσε πιο πολύ ήταν τα καδράκια από καμβά 10x10 με παραστάσεις από το βιβλίο του μικρού πρίγκιπα με decoupage. Όμως, αν φτιάξω με αυτή την τεχνική το προσκλητήριο, μου φαίνεται υπερβολή να είναι έτσι και η μπομπονιέρα, οπότε το σκέφτομαι. Εσύ τι θα δώσεις!

 

Φωτό αν έχεις πληζ! Θα ήταν πολύ χρήσιμες!

 

edit: Δες ένα blog που μόλις πέτυχα πάνω στο ψάξιμο! Μιλάμε η κοπέλα κάνει θαύματα!

Link to comment
Share on other sites

. Δεν ξέρω αν γίνεται να τυπώσω εγώ την εικόνα πάνω σε λευκή χαρτοπετσέτα και πόσο αποτελεσματικό θα είναι κάτι τέτοιο.

!

 

κ σε χαρτι αν τα εκτυπωσεις γινονται

Link to comment
Share on other sites

κ σε χαρτι αν τα εκτυπωσεις γινονται

 

Χμμμ... ναι αλλά δεν ξέρω αν θα είναι ωραίο που θα είναι τόσο χοντρό το χαρτί.

 

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο, αν ξέρεις (ή όποιος άλλος ξέρει τεσπα): η κόλλα για το decoupage πρεπει να είναι ειδική ή κάνει και η απλή, λευκή ατλακόλ; Κι αν κάνει, μήπως χρειάζεται αραίωμα με νερό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χμμμ... ναι αλλά δεν ξέρω αν θα είναι ωραίο που θα είναι τόσο χοντρό το χαρτί.

 

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο, αν ξέρεις (ή όποιος άλλος ξέρει τεσπα): η κόλλα για το decoupage πρεπει να είναι ειδική ή κάνει και η απλή, λευκή ατλακόλ; Κι αν κάνει, μήπως χρειάζεται αραίωμα με νερό;

 

ειναι πιο χοντρο αλλα γινεται δουλεια.κανει κ η ατλακολ.υπαρχει κ μια αρκετα ρευστη κ αν παρεις αυτη δε θα χρειαστει αραιωμα.η αλλη κανει περιπου 10 ευρω ,βεβαια κραταει καπως γιατι ειναι ρευστη κ δεν τελειωνει γρηγλρα.αν μπορεσω θα βαλω φωτο απο καδρακια που εκανα για βαφτιση

Link to comment
Share on other sites

ειναι πιο χοντρο αλλα γινεται δουλεια.κανει κ η ατλακολ.υπαρχει κ μια αρκετα ρευστη κ αν παρεις αυτη δε θα χρειαστει αραιωμα.η αλλη κανει περιπου 10 ευρω ,βεβαια κραταει καπως γιατι ειναι ρευστη κ δεν τελειωνει γρηγλρα.αν μπορεσω θα βαλω φωτο απο καδρακια που εκανα για βαφτιση

 

Έχω ήδη μία ατλακόλ, αλλά δεν είναι πολύ ρευστή. Αυτή λες να χρειάζεται αραίωμα, ε; Κι αν ναι, ξέρεις τις αναλογίες;

 

Αχ, ναι! Βάλε φωτό να δούμε, γιατί έχω αγχωθεί λιγάκι σχετικά με το αν θα τα καταφέρω. Βέβαια, αξίζει τουλάχιστον μία δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη μία ατλακόλ, αλλά δεν είναι πολύ ρευστή. Αυτή λες να χρειάζεται αραίωμα, ε; Κι αν ναι, ξέρεις τις αναλογίες;

 

Αχ, ναι! Βάλε φωτό να δούμε, γιατί έχω αγχωθεί λιγάκι σχετικά με το αν θα τα καταφέρω. Βέβαια, αξίζει τουλάχιστον μία δοκιμή.

 

βαλε λιγο νερο τοτε,βρεξε το πινελο μην ριξεις μεσα στο μπουκαλι.θα προσπαθησω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λοιπόοοοον...

 

μιας και στην Μάνη που πήγα αυτό το Σαββατοκύριακο, είχα την απαραίτητη διάθεση και έμπνευση, είπα να φτιάξω ένα δείγμα για καθένα από τα 3 διαφορετικά σχέδια προσκλητηρίων που είχα επιλέξει. Η απόφαση όλων όσων τα είδαν ήταν ομόφωνη. Συμφώνησαν όλοι σε ένα σχέδιο (δεν σας λέω ποιο tongue.gif), αλλά η μαμά του μωρού δεν τα έχει δει ακόμα, οπότε έχουμε ακόμη περιθώριο μέχρι την τελική απόφαση! Οπότε λέω να τα δείξω και σε σας:

 

Σχέδιο νούμερο 1:

Σελιδοδείκτης από τσόχα στην μπροστινή πλευρά και το προσκλητήριο τυπωμένο σε χαρτόνι από την πίσω πλευρά. Πολύ εύκολη και φθηνή κατασκευή!

Μπροστά: dscn2366t.jpg

 

 

 

Πίσω: dscn2370w.jpg

 

 

 

 

Σχέδιο νούμερο 2:

Ξυλάκι με την φιγούρα του μικρού πρίγκιπα στην κορυφή (μπρος-πίσω) και από μέσα κρέμονται χρωματιστές κορδελίτσες που η μία καταλήγει σε ένα αστέρι με το όνομα του παιδιού, η άλλη στο προσκλητήριο που θα είναι τυλιγμένο σαν παπυράκι και η τρίτη σε μία γαλάζια χαντρούλα (εννοείται ότι ο καθένας μπορεί να βάλει ό, τι θέλει). Φθηνή κατασκευή και σχετικά εύκολη, αλλά θέλει λίγη παραπάνω δουλειά κυρίως στο κόψιμο!

 

 

 

dscn2371b.jpg

 

Σχέδιο νούμερο 3:

Ξύλινη κορνιζούλα από το ΙΚΕΑ (1,25 ευρώ οι 3) βαμμένη με γαλάζιο ακρυλικό χρώμα. Στην κάτω δεξιά άκρη είναι κολλημένη με την μέθοδο του decoupage μια παράσταση από τον μικρό πρίγκιπα (η συγκεκριμένη δεν είναι πολύ καλή, γιατί η εικόνα που χρησιμοποίησα δεν είχε καλή ανάλυση) και στην πάνω αριστερή άκρη κολλημένα τσόχινα αστεράκια (μου βγήκαν λίγο μεγάλα). Αυτό, φυσικά, δεν θα μπει σε φάκελο, αλλά θα τυλιχτεί με γαλάζιες-κίτρινες κορδελίτσες από τις οποίες θα κρέμεται ένα καρτελάκι με το όνομα της οικογένειας. Φθηνή κατασκευή και σχετικά εύκολη, αλλά απαιτεί παραπάνω χρόνο και διαδικασία από τις άλλες δύο.

 

 

 

 

dscn2373z.jpgdscn2374t.jpg

 

Εννοείται ότι όλα τα σχέδια είναι προχειροφτιαγμένα με ό τι υλικά υπήρχαν πρόχειρα σε ένα σπίτι χωριού. Όταν καταλήξουμε στο τελικό σχέδιο θα τελειοποιηθεί και θα βγει σίγουρα πολύ πιο όμορφο και προσεγμένο! Λοιπόν, ποιο προτιμάτε; biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Myrtle,μου αρέσει πολύ το τρίτο σχέδιο,μετά το δεύτερο και μετά το πρώτο.

Απλά στο τρίτο θα σου πρότεινα να κολλήσεις εξωτερικά την φιγούρα του από την άλλη μεριά,ώστε να είναι στην ίδια φορά με την εικόνα του προσκλητηρίου.Εκτός και αν κάνεις το κείμενο μέσα οριζόντια,οπότε αφήνεις τα υπόλοιπα όπως είναι.

 

Πολύ καλή δουλειά έκανες και στα τρία.Εγώ τουλάχιστον δεν θα πετούσα κανένα.

 

Για μπομπονιέρες τί αποφάσισες?

Link to comment
Share on other sites

εγω θα τα εδινα κ τα 3!

 

φτιαχνω κ εγω διαφορα για τη βαφτιση της αδερφης μου.τωρα κανω σουβερ με τον μικρο πριγκηπα κ εκανα κ διακοσμητικες μπαλες κ καδρο με τη μεθοδο κρακελε.θα προσπαθησω να βαλω φωτο αλλα ξεχασα πως!

Link to comment
Share on other sites

δεν φαινονται :(:(θα προσπαθησω ξανα

 

εγω θα τα εδινα κ τα 3!

 

φτιαχνω κ εγω διαφορα για τη βαφτιση της αδερφης μου.τωρα κανω σουβερ με τον μικρο πριγκηπα κ εκανα κ διακοσμητικες μπαλες κ καδρο με τη μεθοδο κρακελε.θα προσπαθησω να βαλω φωτο αλλα ξεχασα πως!

 

Αχ ναι, κορίτσια! Ανεβάστε φωτό να παίρνουμε καμιά ιδέα, please!

 

Εγώ μπήκα στο http://imageshack.us/, διάλεξα την εικόνα που ήθελα πατώντας το κουμπί browse, μετά upload, μετά πήρα το url της εικόνας και το ανέβασα εδώ πατώντας το κουμπί: "εισάγετε εικόνα". Είναι απλό! Δοκιμάστε το! :D

 

Myrtle,μου αρέσει πολύ το τρίτο σχέδιο,μετά το δεύτερο και μετά το πρώτο.

Απλά στο τρίτο θα σου πρότεινα να κολλήσεις εξωτερικά την φιγούρα του από την άλλη μεριά,ώστε να είναι στην ίδια φορά με την εικόνα του προσκλητηρίου.Εκτός και αν κάνεις το κείμενο μέσα οριζόντια,οπότε αφήνεις τα υπόλοιπα όπως είναι.

 

Πολύ καλή δουλειά έκανες και στα τρία.Εγώ τουλάχιστον δεν θα πετούσα κανένα.

 

Για μπομπονιέρες τί αποφάσισες?

 

Χριστίνα, το προσκλητήριο που έχει μέσα στην κορνίζα εννοείται ότι δεν θα είναι έτσι. Θα είναι τυπωμένο σε ριζόχαρτο και βαλμένο οριζόντια. Πρόχειρα το έβαλα έτσι στο δείγμα για να μην είναι άδειο.

 

Για μπομπονιέρες δεν έχω αποφασίσει ακόμα, αλλά έχω δύο ιδέες:

Αν η μαμά διαλέξει ένα από τα δύο πρώτα σχέδια για προσκλητήρια θα της προτείνω την κορνίζα για μπομπονιέρα. Η άλλη ιδέα είναι κάτι ωραιότατα, μικροσκοπικά καμβαδάκια μαζί με ξύλινα, μικρά καβαλέτα που βρήκα στα jumbo, 1 ευρώ το ένα, τα οποία σκέφτηκα να βάω και να ζωγραφίσω με την μέθοδο decoupage μία παράσταση του μικρού πρίγκιπα. Είναι πολύ χαριτωμένα. Όταν φτιάξω το δείγμα, θα σας το δείξω.

 

Καμία άλλη ιδέα από αυτές που έχουν ήδη κάνει βάφτιση με το ίδιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Η άλλη ιδέα είναι κάτι ωραιότατα, μικροσκοπικά καμβαδάκια μαζί με ξύλινα, μικρά καβαλέτα που βρήκα στα jumbo, 1 ευρώ το ένα, τα οποία σκέφτηκα να βάω και να ζωγραφίσω με την μέθοδο decoupage μία παράσταση του μικρού πρίγκιπα. Είναι πολύ χαριτωμένα. Όταν φτιάξω το δείγμα, θα σας το δείξω.

 

Καμία άλλη ιδέα από αυτές που έχουν ήδη κάνει βάφτιση με το ίδιο θέμα;

 

λοιπον!δοκιμασα κ εγω για βαφτιση κοριτσιου κ το μικρο κ το μεγαλο!κ τα 2 ωραια!τελικα η φιλη μου αγορασε τα μεγαλα 20επι 20 τα ζωγραφισαμε απο κατω να εχουν βαση κ απο πανω

 

1.κολλησαμε αυτοκολητα νεραιδες(δεν εχει μικρο πριγκηπα μαλλον..)

2.καναμε ντεκουπαζ με εκτυπωμενη εικονα

3.ζωγραφισα στο χερι νεραιδουλες

4.εκανα με κρακολε κ χαρτοπετσετα

 

βγηκαν πολυ ωραια!τωρα κανω με κρακολε ενα μεγαλο με μικρο πριγκηπα.χαρτοπερτσετες παντως δεν ειδα πουθενα..

Link to comment
Share on other sites

kalhspera!ton oktwmbrio kanw thn baptisi tou giou mou!skefthka na kanw ki gw 8ema ton mikro prigkipa!exw typwsei to prosklhthrio me foto tou mpemph se fonto me to mikro prigkipa!psaxnw na brw ylika gia mpomponieres kai ylika gia stolismo!exw dei kati pragmatakia sto forum alla pls peite kai kamia allh idea!

Link to comment
Share on other sites

kalhspera!ton oktwmbrio kanw thn baptisi tou giou mou!skefthka na kanw ki gw 8ema ton mikro prigkipa!exw typwsei to prosklhthrio me foto tou mpemph se fonto me to mikro prigkipa!psaxnw na brw ylika gia mpomponieres kai ylika gia stolismo!exw dei kati pragmatakia sto forum alla pls peite kai kamia allh idea!

 

 

Εμενα η νονα του μικρου μου, διαλεξε βαφτιστικα και τα σχετικα με θεμα το μικρο πριγκιπα. Δλδ, λαδοπανα με σηματατι κορωνα, και πετσετα το ιδιο, ρουχα στις αποχρωσεις του μπεζ-γαλαζιο, κερακια για την κολυμπηρθα με γαλαζιες κορδελες και μεταλλικο σηματακι μια κορωνα. ΠΟλυ ομορα ολα! Επισης, μας εφερε και χειροποιητο κουτι για τα πραγματα με το μικρο πριγκιπα ζωγραφισμενο πανω και το ονομα του μικρου! Ολα στο χερι.

xx

SM

Link to comment
Share on other sites

λοιπον!δοκιμασα κ εγω για βαφτιση κοριτσιου κ το μικρο κ το μεγαλο!κ τα 2 ωραια!τελικα η φιλη μου αγορασε τα μεγαλα 20επι 20 τα ζωγραφισαμε απο κατω να εχουν βαση κ απο πανω

 

1.κολλησαμε αυτοκολητα νεραιδες(δεν εχει μικρο πριγκηπα μαλλον..)

2.καναμε ντεκουπαζ με εκτυπωμενη εικονα

3.ζωγραφισα στο χερι νεραιδουλες

4.εκανα με κρακολε κ χαρτοπετσετα

 

βγηκαν πολυ ωραια!τωρα κανω με κρακολε ενα μεγαλο με μικρο πριγκηπα.χαρτοπερτσετες παντως δεν ειδα πουθενα..

 

1. Τι είναι το κρακολε;

2. Βάλε καμιά φωτό να πέρνουμε ιδέες, γιατί εγώ που προσπάθησα να κάνω ένα δείγμα δεν μου πολυάρεσε!

 

Εμενα η νονα του μικρου μου, διαλεξε βαφτιστικα και τα σχετικα με θεμα το μικρο πριγκιπα. Δλδ, λαδοπανα με σηματατι κορωνα, και πετσετα το ιδιο, ρουχα στις αποχρωσεις του μπεζ-γαλαζιο, κερακια για την κολυμπηρθα με γαλαζιες κορδελες και μεταλλικο σηματακι μια κορωνα. ΠΟλυ ομορα ολα! Επισης, μας εφερε και χειροποιητο κουτι για τα πραγματα με το μικρο πριγκιπα ζωγραφισμενο πανω και το ονομα του μικρου! Ολα στο χερι.

 

Να σας ζήσει! Φωτό διαθέτει το κατάστημα; :D

Link to comment
Share on other sites

1. Τι είναι το κρακολε;

2. Βάλε καμιά φωτό να πέρνουμε ιδέες, γιατί εγώ που προσπάθησα να κάνω ένα δείγμα δεν μου πολυάρεσε!

 

 

 

:D

 

κρακελε!εκανα λαθος!θα βαλω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...