Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Με θεμα την ........Απάτη" στην βάπτιση


yonios

Recommended Posts

Αγαπητοί γονείς.

Είμαστε ένα νέο ζευγάρι που όπως όλοι μας ονειρευτήκαμε την βάπτιση του πρώτου μας παιδιού και έτσι απευθυνθηκαμε στην επιχείρηση (στην κυριολεξία επιχείρηση!!!!) που ονομάζεται edit admin.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!

Τίποτα απο αυτά που παραγγείλαμε δεν εμφανίστικε την ημέρα της βάπτισης!!!!

Τα είχαμε όλα προπληρώσει μας εξαπάτησαν κανονικότα.

Συγκεκριμένα. Δεν υπήρχε ο σημφωνημένος στολισμός στην κολυμπίθρα, δεν υπήρχε ο σημφωνημένος στολισμός έξω απο την εκκλησία και το κυριότερο χρυσοπληρώσαμε ένα τραπέζι ευχών με γλυκα τα οποία δεν υπηρχαν!!!!! Ο κόσμος έφυγε καταδυσαρεστισμένος και γίναμε κοινώς ρεζιλι καιδ εν ξέραμε πως να το σώσουμε. Το αποκορύφωμα σε πολλές μπομπονιέρες δεν υπήρχαν καν κουφέτα!!!!!!!! Αφήστε τα γλυκά με το βαζάκι που μοίραζε είχαν ροζ κορδέλα ενώ βαπτιζόταν αγοράκι. Τυχαίο δεν νομίζω. Μάλλον τα έχουν φυλαγμένα απο προυγούμενες βαπτίσεις.

Επιθυμία μας είναι να μην την πατήσετε και εσείσ όπως και εμείς που μας χάλασε μια απο τις ωραιώτερες στιγμές τησ ζωής μας.

Υπενθυμίζουμε η εταιρία λέγεται edit admin. Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κανουμε ?????????????

Ευχαριστουμε πολυ για τον χρόνο σας.

Θέλαμε και εμείς κάπου να το πούμε αυτο που μας συνέβη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πάλι καλά που είχατε και μπομπονιέρες και γλυκά..........

Τί να πώ.......

Τα οποία γλυκα όμως τα είχε κρυμένα για να τα χρησιμοποιήσει σε επόμενη βάπτιση..................

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν επιτρέπεται να κατονομάζεις επιχειρήσεις έτσι. Σε συμβουλεύω να βγάλεις το όνομα και όποιος θέλει ας σου κάνει ΠΜ για να μάθει.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπητοί γονείς.

Είμαστε ένα νέο ζευγάρι που όπως όλοι μας ονειρευτήκαμε την βάπτιση του πρώτου μας παιδιού και έτσι απευθυνθηκαμε στην επιχείρηση (στην κυριολεξία επιχείρηση!!!!) που ονομάζεται "edit admin. .

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!

Τίποτα απο αυτά που παραγγείλαμε δεν εμφανίστικε την ημέρα της βάπτισης!!!!

Τα είχαμε όλα προπληρώσει μας εξαπάτησαν κανονικότα.

Συγκεκριμένα. Δεν υπήρχε ο σημφωνημένος στολισμός στην κολυμπίθρα, δεν υπήρχε ο σημφωνημένος στολισμός έξω απο την εκκλησία και το κυριότερο χρυσοπληρώσαμε ένα τραπέζι ευχών με γλυκα τα οποία δεν υπηρχαν!!!!! Ο κόσμος έφυγε καταδυσαρεστισμένος και γίναμε κοινώς ρεζιλι καιδ εν ξέραμε πως να το σώσουμε. Το αποκορύφωμα σε πολλές μπομπονιέρες δεν υπήρχαν καν κουφέτα!!!!!!!! Αφήστε τα γλυκά με το βαζάκι που μοίραζε είχαν ροζ κορδέλα ενώ βαπτιζόταν αγοράκι. Τυχαίο δεν νομίζω. Μάλλον τα έχουν φυλαγμένα απο προυγούμενες βαπτίσεις.

Επιθυμία μας είναι να μην την πατήσετε και εσείσ όπως και εμείς που μας χάλασε μια απο τις ωραιώτερες στιγμές τησ ζωής μας.

Υπενθυμίζουμε η εταιρία λέγεται edit admin. .

Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κανουμε ?????????????

Ευχαριστουμε πολυ για τον χρόνο σας.

Θέλαμε και εμείς κάπου να το πούμε αυτο που μας συνέβη.

yonios δύο μηνύματα έστειλες όλο κι όλο και αφορά σε επιχείρηση που κατονομάζεις.

περίεργα πράγματα.

και μου έκανε εντύπωση ο τρόπος γραφής, ο πληθυντικός, το ύφος. σαν μέρος διαφήμισης στο αντίστροφο.

μιλάς για το παιδί σου και λες "βαπτιζόταν αγοράκι";;;;;;;;;;και δεν λες βαφτίζαμε το παιδί μας, το αγγελούδι μας, το μπουμπούκι μας... μιλάς ...

μη μου δίνεις σημασία, η διαστροφή του δικηγόρου ακόμα και το βράδυ με πιάνει πού και πού.

φιλιά.

κατά τα άλλα μπορείς ωραιότατα να πας σε δικηγόρο και μέσω αυτού να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω με εξώδικο αλλά και καταγγελία στο ΙΝΚΑ.

αυτά τα ολίγα.

να το χαίρεστε το αγοράκι που βαφτίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

@sevoula

Ο λόγος που έγραψα έχει καθαρα να κάνει με τον εκνευρισμό μου με την απόγνωσή μου απλά μπήκα στην διαδικάσια να γράψω όπως αισθάνομαι για να μου πεί κάποιος τι να κάνω. Αυτο που είπες για τον ΙΝΚΑ μου κάνει σαν μια λύση. Είναι λογικό να σκέφτει κάποιος καχύποπτα όπως εσύ ομως δεν μπήκα στην διαδίκσία να ωραιοποιήσω τον λόγο μου όπως σίγουρα κάνει ένας δικήγόρος, απλά έγραψα αυθόρμητα αυτό που ένιωθα.

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και τη συμβουλή σου

Link to comment
Share on other sites

Eιχες χαρτί οπου αναγράφοντα όλα αυτα τα οποια πλήρωσες και για τα οποια δεσμευτηκε η εν λόγω εταιρεία να σε προμηθεύσει?

Εκανες προεξόφληση, απόδειξη πήρες τουλάχιστον?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν οντως συνεβησαν ολα αυτα πραγματικα λυπαμαι και σε συγχαιρω για τη ψυχραιμια σου να γραψεις σε ενα φορουμ και οχι να πας εκει και να ξεκαθαρισεις τι εγινε.

κατι δε μου αρεσει,:confused:

υγ.παντως ο κοσμος γιατι να μεινει δυαρεστημενος,σαμπως ηξερε τι στολισμο ειχες παραγειλει εσυ ή τις μπομπονιερες;

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν μια εταιρεία με κατάστημα και ονομα να τα κάνει ΟΛΑ μα ΟΛΑ λάθος??? Απο την αρχή μέχρι το τέλος??? Και δεν ήταν απλά λάθη αλλά τραγικά όπως τα περιέγραψες και μετά να μην σου απολογειτε για το λάθος της ή να μην σε αποζημειώνει χρηματικά???

 

yonios

 

Μήπως έχεις ΕΣΥ απέναντι ΑΚΡΙΒΩΣ κανένα καταστημα του ιδίου είδους και προσπαθείς να σαμποτάρεις το μαγαζί???

 

Επίσης μπαίνεις σε ένα site χωρίς να διαβάσεις τους όρους???? Έχεις μόνο 3 μυνήματα και δίνεις στεγνά το όνομα του καταστήματος το οποίο δεν επιτρέπετε να κάνεις???

 

Ορέ βρωμάει λεμε απο το κόκκαλο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν είχαν συμβεί σε εμένα όλα αυτά θα έτρεχα την ίδια μέρα κιόλας να κάνω φασαρία και επιπλέον θα έσερνα στα δικαστήρια το συγκεκριμένο κατάστημα και τον ιδιοκτήτη του μαζί για απάτη, ηθική βλάβη κ.λ.π.. Κάποια στιγμή, μετά απο πολύ καιρό, θα έγραφα το πάθημά μου και στο parents...χωρίς βέβαια να κατονομάζω....

Link to comment
Share on other sites

ΑΚομη και να υπάρχει γραπτώς κάποιο είδος συμφωνητικού-παραγγελείας τα θέματα με το στολισμό είναι λιγάκι λεπτά οπότε πως να αποδείξεις οτί δεν ήταν ακριβώς αυτά. Ακόμη και φωτογραφίες να έχεις δεν νομίζω στο συμφωνητικό σας να υπάρχουν λεπτομέρειες του τύπου αριθμός από κορδέλλες, διακοσμητικά...

Μου έτυχε στο γάμο γι 'αυτό το λέω,,,,και ενώ υπήρχε χαρτί δεν ασχολήθηκα γιατί είχα κουραστεί να μαλώνω. Απλά όταν με ρωτούσαν για ανθοπωλείο έλεγα όχι εκεί ....

 

Επίσης το χρώμα της κορδέλλας στο γλυκό να σε πειράξει αλλά τι ενοχλεί αν το περιεχόμενο είναι από άλλη βάφτιση? Παστάκι είναι να χαλάει?

 

Οταν διάβασα τα υπόλοιπα μηνύματα οτι κάτι άλλο κρύβεται -μάλλον- από πίσω μου φάνηκαν τραβηγμένα αλλά διαβάζοντας ξανά το ---Επιθυμία μας είναι να μην την πατήσετε και εσείσ όπως και εμείς που μας χάλασε μια απο τις ωραιώτερες στιγμές τησ ζωής μας---

μπορεί να έχετε και δίκαιο..... Τι να πει κανείς!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές γίνονται λάθη και παραλείψεις,όπως έχουμε διαβάσει κατά καιρούς εδώ μέσα,αλλά να μην είναι πια τίιιιιιποτα σωστό....

Από την άλλη,το συγκεκριμένο μαγαζί δεν έχει ξανακουστεί στο forum αν δεν κάνω λάθος,οπότε γιατί κάποιος να μπει στην διαδικασία να το κατηγορήσει χωρίς λόγο??

Link to comment
Share on other sites

πολύ τραβηγμένο....Αν και θεσσαλονίκη κάτι μου μυρίζει ως εδω!!

Πολύ άσχημο....3 ανακοινώσεις και αμέσως να δώσει το όνομα και να έχει επιθυμία να μην πάει κανείς εκεί!!!!!!

μυρίζει!!!!!!!!!!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

yonios

 

ελπίζω τουλάχιστον να είχες την ευφυια να ποστάρεις αυτό το μήνυμα από το internet cafe μιας άσχετης πόλης, όπου έκατσες χωρίς να αφήσεις στοιχεία ταυτότητας.

 

Διαφορετικά, υπάρχει κάτι που λέγεται IP address το οποίο η επιχείρηση που κατονομάζεις μπορεί να εντοπίσει και μετά να κινηθεί αρμοδίως.

 

Αυτά από εμένα, μία ακόμα μη-τσιπούρα.

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

μα καλά γιατί κι εσείς είχατε προπληρώσει τα πάντα? είναι γνωστό ότι αυτό δεν το κάνουμε ΠΟΤΕ:rolleyes:

Ο κόσμος γιατί έφυγε καταδυσαρεστημένος? τι περίμεναν? ξέραν τι θα κάνατε?

Μάλλον κάτι άλλο κρύβεται....μήπως προσπαθώντας να τους δυσφυμήσεις κατά βάθος τους διαφημίζεις?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι άλλο κρύβεται....μήπως προσπαθώντας να τους δυσφυμήσεις κατά βάθος τους διαφημίζεις?

 

να σε συγχαρώ...νομίζω ότι έπιασες το νόημα πρώτη από όλους μας...

ούτε μηνύσεις θα γίνουν και στο τέλος όλοι θα θυμόμαστε το μαγαζί...

συγχαρητήρια ειλικρινά...!!!;););)

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...