Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες ώρες κάνατε για να γεννήσετε;;


Recommended Posts

19 ώρες σύνολο από την αρχή που ξεκίνησαν οι πόνοι...Πάντως ήταν πολύ κουραστικά και μετά είχα τρομερούς πόνους γιατί με έκοψαν αρκετά από κάτω να βγει. όταν γέννησα ειλικρινά έκλαιγα από ανακούφιση και συγκίνηση ταυτόχρονα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 473
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΗ γιατί σε άφησαν 2 ΩΡΕΣ σ'αυτή τη θέση??????

Το μωρό πού το πήγαν?Γιατί δεν σου το έδειξαν?

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ .Η ΜΟΝΗ ΛΟΓΙΚΗ (ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ)ΕΞΗΓΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΤΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κι απο εμενα.

Εγω στις 27/05/09 εκανα την πριγκιπεσσα μου. Πηγα στο νοσοκομειο στις 7:30 το [ρωι με ραντεβου. Με ετοιμασανε και στις 9 μου βαλαν ενα κολπικο υποθετο για να μαλακωσει ο τρχηλος. Στις 12:15 σπασαν τα νερα και στις 12:45 ακουσα το πρωτο της κλαμα. Γεννησα τοσο ευκολα και με ελαχιστους πονους. Δεν καταλαβα σχεδον τιποτα. Ευχομαι ολες να εχουν μια γεννα σαν τη δικη μου. Να σημειωσω οτι δεν εκανα ουτε επισκληριδιο.

Link to comment
Share on other sites

εμενα με πιασανε οι πονοι τεταρτη πρωι και γεννησα πεμπτη μεσημερι φυσιολογικα και με επισκληριδιο και μετανοιωνω αφανταστα που την εκανα γιατι ακομα ποναει η μεση μου και απο την 7διαστολη τα καταλαβαινα ολα:?..γεννησα ομως μια μπεμπουλα 3665κ. http://www.dev007pfs__.pnghttp://www.line_feet_beg_minie_time_1191211200_text_f4ef20ecf0eff5ecf0eff5eae1eae920eceff520e5e9ede1e9.gif

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου έβαλαν τους πόνους στις 10.30 και 13.20 είχα γεννήσει.

Από διαστολή 6 σε δέκα πήγα μέσα σε πέντε λεπτά...

Αφού ο γιατρός είπε ότι το επόμενο θα το γεννήσω στο αυτοκίνητο...

Μια στιγμή, μια ζωή

Η στιγμή που σε είδα...

 

catcatsrd20090114_1_To+mpoumpouki+mou+is.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σπάσανε τα νερά μου χωρίς να το καταλάβω "σαν πρωτάρα που είμαι" κατά τις 8:30 το πρωί.Με πιάσαν οι πόνοι του 20λεπτου.....Κατά τις 15:00 το μεσημέρι πήγαμε στο μαιευτήριο γιατί δεν άντεχα άλλο.Γύρω στις 16:30 γέννησα χωρίς επισκληρίδειο μια μικρή ζουζουνίτσα 3100.Η μαία μου είπε ότι πέρασα όλες τις οδύνες στο σπίτι και πήγα έτοιμη.Ελπίζω και το επόμενο να γεννηθεί τόσο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εγω στην πρωτη μου γεννα εκανα ουτε 1μιση ωρα...μαλλον κατι σαν οξυς τοκετος ητανε...τωρα ειμαι εγκυος στο δευτερο και αναρωτιεμαι αν θα προλαβω να φτασω στο μαιευτηριο....κλαψ...

Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο, σπασανε τα νερα 20.45 εφτασα 22.00 στο μαιευτηριο, κ 03.00 γεννησα.

στο δευτερο, απλα "δεν με χωραγε ο τοπος", πηρα τον γιατρο τηλεφωνο, συναντηθηκαμε, μετρησε διαστολη, κ μου λεει φερε τη βαλιτσα κ θα γεννησεις σημερα. πηγα στις 19.00 κ γεννησα στις 22.15. Φυσιολογικα κ τα 2.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
εγω κοριτσια εκανα 32 με 33 ωρες....χωρις επισκληριδιο!!!!!!!!!!(λογω δισκοκηλης στην μεση μου)

μπηκα τεταρτη στις 11 με τεχνητους πονους και γεννησα παρασκευη 8.40!!

και τελικα παρολο την προσπαθεια τοσων ωρων γεννησα με καισαρικη!καλο ε!!

ουτε στον εχθρο μου τετοια ταλιαπωρια..αν και βεβαια αξιζε για το παιδακι μου!!

και επειδη ολοι με ρωτανε γιατι δεν εκανα νωριτερα καισαρικη ηταν γιατι με τον γιατρουλη καναμε τα παντα να την αποφυγουμε λογω οτι εχω ενα προβλημα υγειας και πρεπει να αποφευγονται οι επεμβασεις στην κοιλια!!

 

MITSI2 ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ 5 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΣΟΥ?ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΗΛΗ ΔΙΣΚΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΝΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΛΑΨ ΚΛΑΨ :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

MITSI2 ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ 5 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΣΟΥ?ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΗΛΗ ΔΙΣΚΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΝΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΛΑΨ ΚΛΑΨ :cry::cry::cry:

 

κοπελα μου

καταρχας με ενα πονο σου ευχομαι ποτε εχεις ΠΗΤ?

επισης καλα που εστειλες στο αλλο θεμα μηνυμα δεν υπηρχε περιπτωση να το δω..χιχι

κοιτα η αναισθησιολογος δεν μου εκανε επισκληριδιο γιατι εχω μια δισκοκηλη στον Ο4-Ο5 σπονδυλο..

το οτι γεννησα ομως με καισαρικη δεν εχει να κανει με αυτο..

δεν εκανα διαστολη ειχα φτασει μεχρι 7 μετα απο τοσες ωρες και επισης γυρισε στο πλαι η μικρη μου

καμμια απολυτως σχεση λοιπον με την καισαρικη η κηλη

απλα οτι ημουν τοσες ωρες και ποναγα..

και οτι στην καισαρικη μου κανανε αναγκαστικα ολικη αναισθησια(που πραγματικα δεν ειναι τιποτα αυτο)

αλλα πλεον που εχει περασει καιρος μπορω να σου πω με απολυτη ειλικρηνια οτι ναι μεν πονας αλλα αντεχεις και χωρις επισκληριδιο..αφου να φανταστεις στο δευτερο αν μπορει και ο γιατρος μου θελω να προσπαθησω παλι για φυσιολογικο παροτι ξερω οτι δεν κανω επισκληριδιο..αντεχονται αληθεια ασε που σου κανουνε και κατι παυσιπονες που και που ενεσουλες και ισιωνεις μην το εχεις καθολου εννοια..

που γεννας?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω 3 κηλες κ εχω κανει κ ημιπεταλεκτομη στον Ο4-Ο5 ,το ειπα στην αναισθησιολογο κ εκανε την επισκληριδιο πιο ψηλα..

 

να σας πω την αληθεια καποια στιγμη και εγω ετσι οπως το σκεφτοτανε η αναισθησιολογος και ο τροπος που μου μιλαγε δεν μου παρηχε ασφαλεια οτι ξερει πολυ καλα την δουλεια της ή οτι ειναι και super στην δουλεια της αλλα ειπα οτι πανω στον πονο και τα σχετικα σκεφτομαι βλακειες..

αλλα απο αυτο που λες τωρα και εσυ...μαλλον ενα δικιο το ειχα..

αρα s o t i r i a ειναι και θεμα γιατρου..εκτος απο που ακριβως εχεις το προβλημα στην μεση..:)

Link to comment
Share on other sites

MITSI2 Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΘΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ savropinguina.MITSI2 ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ.ΕΝΤΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΛΕΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΔΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΧΝΩ ΟΛΑ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ:mrgreen::mrgreen::mrgreen:ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΗΛΗ ΣΤΟΝ Ο4-Ο5!!!ΚΑΙ ΤΟ 2001 ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΛΕΕΙ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΚΗΛΗ ΔΙΣΚΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!:shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

.......ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΗΛΗ ΣΤΟΝ Ο4-Ο5!!!ΚΑΙ ΤΟ 2001 ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΛΕΕΙ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΚΗΛΗ ΔΙΣΚΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!:shock:

 

τι να σου πω εμενα ο ορθοπαιδικος μου μου ειχε πει για τους πονους που θα εχω σαν εγκυος και που θα ειναι λιγο πιο εντονοι στην μεση σε σχεση με μια γυναικα που δεν εχει προβλημα και μονο αυτο..

αυτο που σου ειπε δεν το γνωριζω...

ουτε τεθηκε ποτε τετοιο θεμα με τον γυναικολογο μου που ηταν ενημερως για το προβλημα μου..

στην θεση σου παντως δεν θα το εψαχνα απο τοσο νωρις γιατι νομιζω οτι αυτο διημιουργει περισσοτερο αγχος αστο θα το δεις τοτε εξαλλου δεν παιρναει κατι απο το χερι σου..

φιλακια και γρηγορα με ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Πέρισυ τέτοιον καιρό διάβαζα επί ώρες με αγωνία στο forum ο,τι υπήρχε και δεν υπήρχε για τον τοκετό, λίγο πριν γεννήσω... Σήμερα που πέρασε ένας χρόνος και το μωράκι μας ήδη περαπατάει και μιλάει (περίπου!), είπα να αφήσω ένα μήνυμα για όσες περιμένουν με την ίδια αγωνία!

Λοιπόν, ενώ φοβόμουν πάρα πολύ τον τοκετό και διάβαζα ότι μπορεί να κρατήσει ώρες και μου ερχόταν σκοτοδίνη, σας πληροφορώ ότι ο δικός μου τελικά κράτησε 15 ώρες... Με πρόκληση, γιατί ο καιρός περνούσε και είχα τσιμπήσει στο ζάχαρο, αλλά ο γιατρός μου δεν ήθελε σε καμία περίπτωση να μου κάνει καισαρική, αν δεν ήταν απολύτως απαραίτητο. Μου έλεγε ότι, αφού είμαστε καλά κι εγώ και το μωρό, δεν έχουμε κανένα λόγο να μην προχωρήσουμε φυσιολογικά.

Χάρη στη δική του επιμονή και φροντίδα, κατάφερα τελικά να γεννήσω φυσιολογικά, παρόλη την καθυστέρηση και τη λίγο στραβή θέση του μωρού, σε μία περίπτωση που πιστεύω ότι η πλειοψηφία των γιατρών θα είχε κάνει καισαρική ήδη από τις πρώτες ώρες. Να διευκρινίσω ότι κανείς δεν κινδύνευσε, ούτε κατά διάνοια, απλά ταλαιπωρηθήκαμε λιγάκι... Ο άντρας μου να προσπαθεί να με παρηγορήσει (και να μείνει ξύπνιος μετά από τόσες ώρες στο πόδι, γιατί ήταν μαζί μου από την ώρα που μπήκαμε) ο γιατρός και οι μαίες να με γυρνάνε πότε από τη μία και πότε από την άλλη για να γυρίσει το μικρούλι στη σωστή κατεύθυνση, εντάξει δεν ήταν και περίπατος, αλλά ούτε και κανένας εφιάλτης. Τώρα που το ξανασκέφτομαι, αν δεν είχα την αγωνία της πρώτης φοράς, μπορεί και να το είχα διασκεδάσει....

Πάντως εγώ, η μεγαλύτερη φοβιτσιάρα και γκρινιάρα που υπάρχει, θέλω να σας πω ότι οι πόνοι είναι τόσο τραγικοί όσο φοβόμουν, τουλάχιστον όσους ένιωσα. Εκανα επισκληρίδιο, αλλά όχι αμέσως (πονούσα αρκετά για κανένα τρίωρο) γιατί δεν είχα αρκετή διαστολή - επίσης μέχρι να γεννήσω νομίζω ότι είχε πια εξασθενήσει. Επίσης, ο μεγαλύτερος φόβος μου, που ήταν οι τομές και οι ραφές μετά, αποδείχθηκε υπερβολικός. Η τομή που μου έκανε ο γιατρός πρέπει ούτως ή άλλως να ήταν πάρα πολύ μικρή, αλλά πάντως εκείνη την ώρα δεν κατάλαβα ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα. Νομίζω ότι στις ραφές που μου έκανε μετά - κυρίως εσωτερικά απ' ότι μου είπε, πρέπει να έκανε εξαιρετική δουλειά (κοινώς κέντησε!) γιατί μετά δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου - ούτε καν την πρώτη φορά που πήγα τουαλέτα - και επαναλαμβάνω ότι είμαι εξαιρετικά γκρινιάρα με τους πόνους γενικά.

Θέλω να σας πω επίσης ότι δεν ήμουν ποτέ κατά της καισαρικής, μάλιστα από το φόβο μου έλεγα στο γιατρό πριν γεννήσω "δεν κάνουμε καισαρική να τελειώνουμε;" κι εκείνος με μάλωνε και μου έλεγε ότι δεν έχουμε απολύτως κανένα λόγο να κάνουμε μία επέμβαση και ότι ο φυσιολογικός τοκετός είναι ακριβώς αυτό: ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ. Μάλλον τελικά είχε δίκιο...

Σήμερα, μετά τη γέννα, ξέρω ότι τα πράγματα δεν είναι τόσο βουνό όσο φαίνονται, ενώ μάλιστα δεν είχα και τον πιο εύκολο ή σύντομο τοκετό, και θέλω να πω σε όλες όσες περιμένουν, να έχουν εμπιστοσύνη στο γιατρό τους, να μην φοβούνται τίποτα και να μη χάνουν τον ύπνο τους ανησυχώντας, γιατί θα τον χρειαστούν σιγουρα μετά!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

ax ti ebeiria kai auti....espasan ta nera 1:50 to vradi piga sto nosokomeio kai gennisa meta apo 18 ores giati den eixa diastoli eykola me apotelesma otan eftasa sto deka o mikros gurise to kefali kai ekana kaisariki.....meta vevaia ta ksexnas ola.....otan vlepeis ayto to plasma stin agkalia sou...

den se noiazei tipota....filakia se oles

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΡΩΤΟΥΣΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΜΟΥ Κ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΗΛΑΔΗ.....ΜΠΗΚΑ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ 12 ΤΟ ΒΡΑΔΥ Κ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΚΑΤΙ ΥΠΟΘΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ.......(ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ)ΤΕΛΙΚΑ....5:30 ΣΠΑΣΑΝΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΑ ΝΕΡΑ ΜΕ ΑΒΑΣΤΑΧΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ...ΠΕΣΑΝΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ Κ ΑΠΟΡΟΥΣΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΕΤΣΙ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ 3 ΔΙΑΣΤΟΛΗ.....Κ ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ 5:50 ΤΟ ΕΚΑΝΑ ....ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΑ ΧΑΣΑΝΕ ΤΟ 3 ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΕΓΙΝΕ 10 ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ....ΟΞΥΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ...ΠΟΝΟΣ ΠΟΛΥΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΓΡΗΓΟΡΑ...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Γέννησα την πρωτη μου κόρη 1-1-08 μετάαπό 14 ώρες και τη δεύτερη 1-4-09 μετά από 12 ώρες! Ελπιζω η τρίτη γέννα να είναι πιο σύντομη γιατί είναι ατελείωτες οι ώρες στο φυσιολογικό!!!

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Εγώ μπήκα για πρόκληση στο μαιευτήριο 5.30 το πρωί. Μετά τα διαδικαστικά 7 και κάτι μπήκε ο ορός, 9 μου έσπασαν τα νερά, 9.15 επισκληρίδιος, 10.50 ουά ουά ουά. Τζάμι! Τέλεια ήταν! Σύνολο 3ώρες 50λεπτά!

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παρομοια εμπειρια με την honey! Εφτασα στο μαιευτηριο 6 μεχρι να με εξετασει η προισταμενη να με ετοιμασουν και τα σχετικα η ωρα πηγε 7.30 .Ορος ηρθε ο καλος μου ο γιατρος τεχνητοι πονοι, επισκληριδιο μου σπασαν τα νερα με ενα ξυλακι (αυτο και το κλισμα ποναει πιο πολυ και απο την γεννα!) εσπρωχνα για ενα δεκαλεπτο (δεν συνεργαζομουν λογω εξαντλησης και επισκληριδιου αλλα με βοηθησε ο καλος γιατρος παλι) και αμφανιστηκε το κεφαλι του μωρου. Με μεταφεραν σε ενα αλλο δωματιο στις 11. 40 και μολις εσπρωξα 3 φορες αντικρισα οτι ομορφοτερο εχουν δει τα ματια μου!

Dz0Up3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Εμένα, μου έσπασαν τα νερά από το σπίτι και δεν το κατάλαβα αμέσως. Μόλις ενημέρωσα τον γιατρό μου, έφυγα για το μαιευτήριο. Έφθασα 19.30. Μέχρι να με προετοιμάσουν και να πάω στο δωμάτιο των ωδινών είχε πάει 20.00. Με έπιασαν οι πόνοι και στις 20.40 γέννησα το κοριτσάκι μου!!! Ο γιατρός μου δεν το πίστευε....ευτυχώς που ήρθε έγκαιρα.

Είναι σημαντικότερη μέρα της ζωής μου!!! Το ομορφότερο δώρο που μου έκανε ο Θεός!

8HH6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...