Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

10 μέρες και συνεχίζουμε ακόμα - διάρροια!


Recommended Posts

από το προηγουμενο σάββατο μετά απο ενα θεματακι με ερεθισμένο λαιμό κ μυτούλα επιασε το μικρό διάρροια!!!

μεχρι τεταρτη περιπου ειχαμε 7-8 φορες τη μερα κενωνσεις υδαρείς κ με βλενες!!!

ο γιατρός ειπε για γαστρεντεριτιδα κ λογικό γινετε χαμός!!!δε μας εδωσε τιποτα λόγω που ειναι μικρό το παιδί κ ευτυχως δεν εχει κανει καθολου πυρετό!

το μονο που εχουμε κανει ειανι να αραιωσουμε καταπολυ το γαλα!!!

ακομα κ σημερα(11η μερα)

το πρωί παλι μετα το γαλα του εκανε κακα, οχι νερο μεν αλλα κ παλι ρευστα!!!

εχω φρικαρει!!!!μετο που τρωει το γαλα(τι γαλα...σα νερο ειναι)το βγαζει αμεσως!!!

εχει αδυνατισει πολυ αισθητα!!!τις τελευταιες μερες οι κενωσεις ειναι 3-4 φορες τη μερα!

σημερα πήγα ουρα κ κακα για καλλιεργεια αυριο περιμενω τις εξετασεις!!!

εχω σκασει κορίτσια ειναι πάρα πολλες μερες!!!!!!!!!

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω σε αντιστοιχη φαση και ηλικια της μικρης, μου ειχε πει η γιατρος και της εβραζα ρυζι και εδινα γαλα με ρυζονερο..

 

ρωτα το γιατρο σου, μηπως βοηθησει αυτο..

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ρωτησεις το γιατρο να παρεισ ενα γαλα fl πχ http://www.milupa.gr/default.aspx?id=2&aid=60 και εμεις ειχαμε περασει σε αυτην την ηλικια γαστρεντεριτιδα και με ενα τετοιο γαλα σωθηκαμε γιατι περιοριζει την διαρροια ( εμας ειχε κοπει μαχαιρι)

Link to comment
Share on other sites

fis το καναμε!!!τα ιδια πάλι~~~~~thanks anyway;-)

 

ρωτησα το γιατρό για το γαλα, κ μου ειπε λίγο απίθανο να τον πειραξε μετά από 5 μηνες, εντωμεταξύ πίνουμε ηδη υποαλεργικό, το ΝΑΝ ΗΑ1!

αν κ αυριο λογικά θα μαθω απο τις εξετασεις αν φταει το γαλα

 

δε με ανυσηχει τόσο οτι εκανε διάροια κ ειχε γαστρεντεριτιδα(όπως όλα τα παιδακια ετσι το περναει κ το δικό μου) αλλά οι τοσες πολλες μέρες που συνεχίζετε ακόμα κ το οτι οι κενωσεις ειναι το πολυ 15 λεπτα μετά το φαγητό του!μιλάμε στο παιδι δε μένει τιποτα με τετοιο νεροζουμι κ μετα που το βγαζει κατευθειαν, εκοψε τόσο πολύ που ειδαμε τον λαιμο του:mrgreen:

το παιδάκι μου......φοβαμαι μην εχει τίποτα αλλο.......

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή μου πέρασε 6 μηνών 'μάλλον' γαστρεντερίτιδα η οποία κράτησε 1,5 μήνα....το πρώτο που θα κάνεις είναι να βράσεις καλά ρύζι για να βγάλει την 'κόλλα' του κ να κάνεις το γαλά με ρυζόνερο....επίσης να του δίνεις κ σκέτο νεράκι μην πάθει αφυδάτωση το μωρό...το fl ή ελευθερο λακτόζης γάλα το ήπιαμε κ εμείς αλλά περίπου από τις 20 μέρες διάροιας κ μετά περίπου καθώς όπως είχε πει η παιδίατρος μπορεί να ήταν ευαισθησία στη λακτόζη του γάλακτος...Οπως κ να χει πρώτα θα δώσεις ρυζόνερο για 3-4 μέρες να δεις πως θα πάει κ μετά αν χρειαστεί θα σου πει ο γιατρός για το γάλα....οι βλέννες μην σε παραξενέψουν αν συνεχιστουν κ αφού σφίξουν τα κακάκια....πέρνει καιρό να καθαρίσουν....Περαστικά....

sjCrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμένα ο δικός μου έχει αρκετές μέρες διάρροια. Ρώτα τον γιατρό σου αν μπορείς να του φτιάξεις το γάλα με ρυζόνερο όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω και αν επιτρέπεται σε αυτή την ηλικία το almora που είναι ειδική σκόνη για την διάρροια. Ρώτησέ τον επίσης για μια σκόνη που χορηγούν οι παιδίατροι για να μην πάθει αφυδάτωση. Δεν θυμάμαι ομως απο ποιά ηλικία επιτρέπονται. Το ρυζόνερο όμως δεν νομίζω ότι βλάπτει.

 

Είναι πολλές μέρες η διάρροια για αυτό προσέξτε για τυχόν αφυδάτωση.

Περαστικά σας.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να πιστευω οτι δεν θα χουμε προβλημα αφυδάτωσης μιας κ το παιδι εχει πολυ όρεξη κ σε καθε γευμα το λιγοτερο 200ml χ 5 την ημερα , τουλαχιστον υγρα παιρνει, εντωμεταξυ το κακομοιρο δε χορταινει με το αραιωμενο, τεσπα....

πάντως μου δωσατε πολυ κουραγιο κ ειδικα η αννα, αφου βλεπω οτι κραταει αρκετες μέρες....

περιμενω με αγωνια αυριο τις εξετασεις, εστω να μην ειναι τιποτα αλλο , κανα μικροβιο πχ, αλλα απλα γαστρεντεριτιδα παρατεταμενη

οσο για το γαλα θα του ξαναπω,

εντωμεταξυ λειπει κ ο γαιτρος μου αυτην την εβδομαδα, αν κ το ξερα μου το χε πει απο τ5ον προηγουμενο μηνα που καναμε το εμβολιο, οχι οτι θα κανε κ τιποτα απο κοντα παλι για εξετασεις θα μας εστελνε

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

sabrina...μήπως βγάζετε κ δοντάκια???? γιατί κ απο αυτό παίζει να είναι....ευχομαι να βγουν καθαρές οι εξετάσεις σας :-D ....κ εμείς είχαμε κάνει αφού δεν σταματάγε η διάροια με τίποτα!

sjCrp3.png

Link to comment
Share on other sites

φιουυυυυυ..................

λοιπόν δοντια μας ειπε ο γιατρός δε παιζει να ναι κραταει το πολυ κανα 2 μερες η δοιαροια!!!

 

ξαναφιουυυυυ.....πήρα τις εξετασεις!!!!!

κακάκια πεντακάθαρα!!!!

ουρα......(καλά αυτη που τα πηγα δε τη χωνευω καθολου, εχει συστημα όταν πας πάντα να βγαζει κατι κ σου λέει ξαναλα, αλλα χτες ηταν πολλα κλειστα κ αλλα δεν καναν καθολου καλλιεργεια κοπρανων )

 

μας έβγαλε λεέι το μηχάνημα..ότι μαλλον εχει ουρολοιμωξη:shock::shock::shock:

 

θα αρχίσω να τραβάω τα μαλλια μου......!!!!!!!!!!!!!!!

εχω κλ@σει μεντες ειδικα μετα απο ενα τοπικ που διαβασα δω για τη περιπτωση!

 

που κολλαει τωρα απο τις τοσες μέρες διάρροια η ουρολοιμοξη?????

αυριο κάνω κ μια γενικη ουρων γιατι χτες εκανα μονο κατευθειαν καλλιεργεια!!!

 

γιατρο δε βρισκω, το ξερα εδω κ καιρο οτι θα λειπει αυτη τη βδομαδα αν κ χτες που μιλησαμε μου πε περιμενει τηλ να του πω αποτελεσματα, αλλα καπου ειναι χωρις σημα!!!

τη τυχη μου μεσα!!!!!

 

α να γραψω κ το αποτελεσμα μηπως ξερει καμοια

 

ΑΝΕΠΤΥΧΘΕΙ E.COLLI > 100.000 ΑΠΟΙΚΙΕΣ /ML ΟΥΡΩΝ

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Η ουρολοίμωξη ναι κάνει διάροιες για μέρες....κ εμείς κάναμε καλλιέργειες αλλά επειδή είναι πολύ εύκολα να φανεί ψευδώς θετικό το αποτέλεσμα θα σου συνιστούσα να κάνεις όχι μία ακόμα αλλά άλλες 2 κ σε διαφορετικά εργαστήρια αν έχεις τη δυνατότητα....τώρα το καλλιεργεια χωρίς γενική μου κάνει κάπως ...πρώτα γίνεται η γενική κ αν στο πρωτο 24ωρο δείξει μικρόβιο γίνεται η καλλιέργεια....να πλύνεις πάρα πολύ καλά τον μικρό κ αν στο μισάωρο δεν έχει κάνει τσίσα θα τον ξαναπλύνεις κ θα ξαναπεριμένεις χωρίς να του φοράς πάνα κ χωρίς να τον πλύνεις με σαπουνι παρα μόνο με νερό! Όλα αυτά στα λέω γιατί η μικροβιολόγος είναι φίλη κ μου την είχε αναλύσει την όλη φάση.....Ευχομαι να μην έχει μικρόβιο πάντως το παιδι.....:evil:

sjCrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αννα καταρχήν ευχαριστω για το ενδιαφέρον:-)

 

εννεοιται πηγα αλλου σημερα, ειπα κ παραπανω οτι αυτη που ειχα παει προχτες το χει συστημα να βγαζει κατι κ σου λεει ξαναλα, τσπα...

 

κ μου φαινεται κ θα ξανακανω κ μια 3η τη δευτερα να μαι κ σιγουρη!

 

καλλιεργεια απο μονη μου ειπα να κανω κατευθειαν μηπως ειναι αναλυτικοτερα τα αποτελεσματα!

 

σημερα αφησα κ για καλλιεργεια κ γενικη ουρων!!αυριο το μεσημερακι θα τα παρω!

 

να πω την αληθεια προχτες που πηρα τα ουρα για την πρωτη εξεταση επειδη δεν ειχα ιδεα κιολας, απλα στα γρηγορα του ριξα νερακι, αλλα σημερα, τον επλυνα πολυ πολυ καλα με αφθονο νερο δεν του ακουμπησα τιποτα πανω του του ριξα κ εναν φυσιολογικο ορο κ ευτυχως μεσα σε ενα τεταρτακι ειχε ουρησει!!!

 

αυτο μου με προβληματιζει εμενα ειναι οτι παρα πολες φορες βαζουν σε διαδιακασια τα μωρα μετα απο τετοιες ανιχνευσεις στις εξετασεις, κ να σου παλι εξετασεις κ να και θεραπειες κ ελεγχο αυτο που κανουν στα νεφρα κ πολλες φορες καταληγουν να μην εχουν τιποτα τα μωρα!!!

το ψαχνω κ ρωταω πολυ κοσμο κ επειδη μενω κοντα σε μια πολη στη Πατρα τους τρεχουν ολους εκει στο πανεπιστημιακο και και και.....

 

καλα , γιατρός δεν ειμαι οτι μου πουν θα κανω αλλα

επειδη σημερα μιλησα με το γιατρο, μου πε αν κ αυριο βγει θετικό ξεκιναμε θεραπεια κ εξετασεις φια τα νεφρα κλπ:?

 

εντωμεταξυ κλεισαμε κ ηδη τους 5 μηνες κ λογω της διοαροια όχι μονο καθυστερησαμε να μπουμε στη κρεμα αλλα πινει κ ηδη αραιωμενο πολυ το γαλα...ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα που δε ξεκινησαμε ακομα κρεμουλες:confused:

 

σορυ για το μεγαλο ποστ κοριτσια......πασιετζες θα αρχισω να ριχνω σε λιγο τι στεκει κ τι οχι!!!!

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Μη σε ανησυχεί το θέμα του φαγητού...η δικια μου κ αραιωμένο γάλα έπινε κ μπήκαμε 7 μηνών στα φαγητά...κανένα πρόβλημα δεν έχει....οι διάροιες το μόνο κακό που μας προκάλεσαν ήταν ότι δεν προλαβαίναμε να αλλάζουμε πάνες:P...κατα τα αλλα μέσα στα κέφια ήτανε....:wink: Κάνε ξανα τη καλλιέργεια κ βλέπεις(συνήθως κάνουν κ πυρετό στην οιρολοίμωξη οπότε να σαι αισιόδοξη)....κ ούτε φυσιολογικό ορο να του ρίχνεις....καλά πλυμένα τα χέρια σου κ να τον καθαρίζεις με νεράκι.....:wink:

sjCrp3.png

Link to comment
Share on other sites

κατι μου θυμιζει.....α! τη μεγαλη μου κορη, 20 μερες διαρροια αφου κρατουσα το pampers ισια για να μη χυθει!!!! δοντακια μου φαινεται ειναι οσο απιστευτο και αν σου φαινεται και οχι γαστρεντεριτιδα. ρυζονερο αντι για νερο στο γαλα της και σκετο ρυζακι με λεμονακι αντι για κρεμα το απογευμα. ψυχραιμια θα περασει!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα με τα δοντια εχουμε θεμα, σα παλαβος κανει, τον περνω αγκαλια κ θελει να με φαει!!αλλα μου πε ο γιατρος οτι η διαροια απο δοντια κραταει πολυ λιγο, αλλα θα μου πεις δεν ειναι κ θεοι οι γιατροι , στατιστικα καποια πραγματα τα ξερουν, τεσπα...

 

παντως η δοιαροια εχει μειωθει κατα πολυ, χτες μονο 2 φορες, κ οχι νερο εστω

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

κανε μια επαναληπτικη καλλιεργεια καλυτερα.

Αφησε να το παρουν εκει το δειγμα που ξερουν καλυτερα ωστε να ειναι σιγουρο.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Η δευτερη καλιεργεια σημερα θετική πάλι, αλα κ απο τη γενικη φανηκαν πυοσφαιρεια αν το λεω καλα!!!

κ παλι ομως εχω την υποψια μηπως κ δεν τον επλυνα κ παλι καλα, σκεφτομαι κ για μια τριτη καλιεργεια, δε ξερω

περιμενω να επικοινωνησω με το γιατρο......

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Η δευτερη καλιεργεια σημερα θετική πάλι, αλα κ απο τη γενικη φανηκαν πυοσφαιρεια αν το λεω καλα!!!

κ παλι ομως εχω την υποψια μηπως κ δεν τον επλυνα κ παλι καλα, σκεφτομαι κ για μια τριτη καλιεργεια, δε ξερω

περιμενω να επικοινωνησω με το γιατρο......

καλε παρε τηλεφωνο τον γιατρο. Αν εχει 10 μερες ουρολοιμωξη.... ειναι επειγον.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε και εμεις6 ήμερες δυάρια που δεν βελτιωνόταν με ΤΙΠΟΤΑ

ΕΓΩ ΕΦΤΑΙΓΑ……….!!!!

ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΑ

 

Χτες όμως ρητά η παιδίατρος μου είπε

 

ΜΟΝΟ ΡΥΖΙ –ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ

 

ΒΡΑΣΤΟ Η ΨΗΤΟ ΚΡΕΑΣ

 

ΠΑΤΑΤΑ-ΚΑΡΟΤΟ

 

ΨΩΜΙ ΧΩΡΙΣ ΣΟΥΣΑΜΙ

 

ΜΟΝΟ ΒΡΑΣΜΕΝΑ

ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΛΑΤΙ

ΧΩΡΙΣ ΛΑΔΙ ….

 

Σήμερα είναι καλύτερα ο μικρός μπορεί να γκρίνιαξε λίγο χτες που δεν του έδινα να φάει κάτι άλλο αλά τελικά σε καλό του βγήκε

 

ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΝ ΜΑΣ ΞΑΝΑ ΤΥΧΗ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

.....

Link to comment
Share on other sites

Η δευτερη καλιεργεια σημερα θετική πάλι, αλα κ απο τη γενικη φανηκαν πυοσφαιρεια αν το λεω καλα!!!

κ παλι ομως εχω την υποψια μηπως κ δεν τον επλυνα κ παλι καλα, σκεφτομαι κ για μια τριτη καλιεργεια, δε ξερω

περιμενω να επικοινωνησω με το γιατρο......

 

Αγαπητή sabrina

 

Σας συνιστώ να επισκεφθείτε το γιατρό σας σήμερα κιόλας ώστε να εκτιμήσει τη θρέψη, το σωματικό βάρος και το ποσοστό αφυδάτωσης του παιδιού. Μια σωστή κλινική εξέταση από πιστοποιημένο παιδίατρο είναι αυτό που χρειάζεστε.

 

Με εκτίμηση

 

Γιάννης Μαρινόπουλος

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα κ ευχαριστω πολυ για την εννοια σας,

 

ο γιατρος ηταν εξωτερικό εξού κ η δυσκολη επικοινωνια μας!

η διαροια πια εχει σχεδον σταματησει, το πολυ 2 κενωσεις εδω κ τρεις μερες,

ορεξη ο μικρός σα τρελός, δε χορταινει με τιποτα,χτυμαμε 240-260

καλα απο διάθεση κ αρρωστουλης που ταν μεσα στηα τρλεη χαρα!!

 

παρασκευη μιλησα με το γιατρό κ απο οτι καταλαβα ουτε μενα με εμπιστευεται για τη ληψη ουρων(κ τελικά καλά κάνει γιατι αμα βγαιενι με το παραμικρό μικρόβιο κ τα μηχανηματα ειναι τοσο ευαισθητα, προφανως θα χει ξανασυμβει να βγαινει λαθος)

αλλά ξέρει κ την ευαισθησία των μηχανηματων!

 

σε λίγο τον πάει η μαμα μου στο γιατρό κ θα πάω κ γω απο κει(επαρχία, όλα διπλα:wink: να τα πάω γρηγορα γρηγορα στο μικροβιολογικο)

θα τα πάρει ο γιατρός τα ουρα κατρευθειαν απο τη κυστη, ετσι μου πε!!!

 

τεσπα...αργοτερα που θα γυρισω θα σας πω, αλλα λογικά παλι θα περιμενω μεχρι αυριο τη καλλιεργεια αποτελεσματα!!!μακαρι να μην επαιρνα σωστα τα ουρα κ να βγει καθαρο το παιδακι μου!!!!

 

ΓΙΑΤΡΕ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ Κ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ!:)

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΗΜΕΡΑ Κ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟΣ!!!!

 

χτες πηγαμε στο γιατρο κ μου εδειξε ο ανθρωπος ακριβως πως να του παρω τα ουρα, δεν ηθελε κ αυτος να του τα παρει απο τη κυστη ,

τρεχω σπιτι κατευθειαν κανω οτι μου λεει, πλυσιμο καλο, πρασινο σαπουνι, ταμποναρισμα με σιδερωμενη πετσετα κλπ κλπ

κ ευτυχως τα πηγα στον δικο μου μικροβιολογο,(την πρωτη φορα ηταν κλειστος λογο τριτης μετα πασχα κ τη δευτερη θα κλεινε την παρασκευη για καποια κηδεια κ ετσι κατεληξα σε αλους 2 βλακες που μου πηραν κ 30 ευρω:shock:(καλα χεστηκα για τα λεφτα αλλα αφου τελος καλο ολα καλα ας το πω κ αυτο) παραπανω παρακαλω απο οτι ο δικος μου, κ δε μου εδωσαν κ σωστες οδηγιες!!!μονο ξαναλα μου λεγαν!!!

του τα ειπε κ του μικροβιολογου μου τι τραβηξα,

κ που λετε κοριτσια....τελος καλο ολα καλα:Dφιουυυυυυυυυυυ

 

προσοχη κοριτσια το τι τραβηξα τοσες μερες δε λεγεται, με σωστες οδηγιες να παιρνετε τα ουρα κ μετα στο μικροβιολογο, εγω η χαζη ισα που το βρεχα το παιδι κ θα το βαζα τσαμπα σε διαδικασιες κ φαρμακα, ευτυχως που ο γιατρος μου δε με εμπιτευτηκε κ μου εδειξε απο κοντα κ τη ξανακαναμε!

 

η δοιαροια μας τελειωσε επιτελους ευτυχως, καλα πυρετο δεν εχουμε κανει καθολου απο τοτε που γεννηθηκε

μπανουμε κ κρεμουλα μεθαυριο κ πινουμε κ το γαλα μας κανονικα παλι!

 

τελος καλό όλα καλα!!!NO ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ!

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...