Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τί δώρο;


Recommended Posts

Το ημερολογιο ειναι forever friends πολυ γλυκουλικο και το παιρνουν μαμαδες για να σημειωνουν. Την κρεμα ματιων την σκεφτηκα γιατι βλεπω πως ειναι τα ματια μου μετα απο ξενυχτι 10 μηνων. Καποιο σι ντι που ξερεις οτι της αρεσει ειναι ωραια ιδεα η καποιο κραγιον μασκαρα η ακομα και αρωμα.

 

Μια αλλη ωραια ιδεα αν εχει αποφασιστει το ονομα του μωρου ειναι να πας σε ενα κοσμηματοπωλειο και να φτιαξεις μια αλυσιδα με το ονομα του μωρου που θα την φοραει παντα μαζι της η μαμα. Ειναι πολυ ιδιαιτερο και μοντερνο. Γινεται και με χρυσο και με ασημι. Κοστιζει 120 με 150 ευρω μαξιμουμ και ειναι τελειο. Το εκανα εγω δωρο στον εαυτο μου πριν λιγο καιρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η αλυσιδα τωρα που το σκεφτομαι θα σου κοστησει λιγοτερο απο το κουτι με πολλα δωρα. Τωρα που σκεφτομουνα για σενα μου ηρθε και μενα φαεινη ιδεα. Επειδη με την κολλητη μου ειμαστε μαζι απο τα 15 απο το σχολειο σκεφτηκα να παρω μια κορνιζα που θα εχει δυο θεσεις και στη μια θα βαλω μια φωτογραφια που ειμαστε μαζι στα 15 και η αλλη θεση θα ειναι κενη για να μπει ο γιος μου μαζι με τον γιο της. Και αυτο θα το βαλω μεσα στο κουτι. Καλα μου εδωσες εμπνευση και εσυ αποψε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

λοιπόν κορίτσια μου ήρθε καταπληκτικη ιδέα!!!!! σκέφτηκα να χαρίσω στη φίλη μου 1 ώρα μασάζ ή καθαρισμό προσώπου σε κάποιο ιντιστιτούτο ομορφιάς, τί λέτε θα; νομίζω ότι θα θελε μια ανανέωση μετά τη γέννα.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 10 months later...

Συγγνώμη που γράφω εδώ,αλλά δεν ήθελα να ανοίξω καινούργιο ποστ για το ίδιο θέμα...

 

Εγώ ψάχνω ένα πρωτότυπο αλλά και χρήσιμο δώρο για τον ανηψούλι-βαφτιστηρούλι μου...

Επειδή θα τον βαφτίσω εγώ(πρώτα ο Θεός),μου είπαν ότι στο μαιευτήριο πρέπει να του πάρω ένα χρυσό,ψάχνω όμως κάτι ιδιαίτερο.

Οι κλασσικές καρφίτσες που λένε "Να σας ζήσει" κλτ είναι τόσο κοινότυπες αλλά και απ'την άλλη θεωρώ ότι δεν χρησιμεύουν κάπου,εκτός απ'το συρτάρι που θα τις "φιλοξενήσει".

 

Περιμένω τις ιδέες σας! :)

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που γράφω εδώ,αλλά δεν ήθελα να ανοίξω καινούργιο ποστ για το ίδιο θέμα...

 

Εγώ ψάχνω ένα πρωτότυπο αλλά και χρήσιμο δώρο για τον ανηψούλι-βαφτιστηρούλι μου...

Επειδή θα τον βαφτίσω εγώ(πρώτα ο Θεός),μου είπαν ότι στο μαιευτήριο πρέπει να του πάρω ένα χρυσό,ψάχνω όμως κάτι ιδιαίτερο.

Οι κλασσικές καρφίτσες που λένε "Να σας ζήσει" κλτ είναι τόσο κοινότυπες αλλά και απ'την άλλη θεωρώ ότι δεν χρησιμεύουν κάπου,εκτός απ'το συρτάρι που θα τις "φιλοξενήσει".

 

Περιμένω τις ιδέες σας! :)

Εμένα στο μαιευτήριο η μέλλουσα νονά μου έφερε ένα χρυσό γούρι/ματάκι...ήταν σαν κοριτσάκι στο σχήμα και στο κέντρο του σώματος είχε το ματάκι. Ήταν πολύ όμορφο και το έχω κρεμάσει στο καρότσι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγγνώμη που γράφω εδώ,αλλά δεν ήθελα να ανοίξω καινούργιο ποστ για το ίδιο θέμα...

 

Εγώ ψάχνω ένα πρωτότυπο αλλά και χρήσιμο δώρο για τον ανηψούλι-βαφτιστηρούλι μου...

Επειδή θα τον βαφτίσω εγώ(πρώτα ο Θεός),μου είπαν ότι στο μαιευτήριο πρέπει να του πάρω ένα χρυσό,ψάχνω όμως κάτι ιδιαίτερο.

Οι κλασσικές καρφίτσες που λένε "Να σας ζήσει" κλτ είναι τόσο κοινότυπες αλλά και απ'την άλλη θεωρώ ότι δεν χρησιμεύουν κάπου,εκτός απ'το συρτάρι που θα τις "φιλοξενήσει".

 

Περιμένω τις ιδέες σας! :)

αφού θα είσαι και νονά, τότε μπορείς να του πάρεις ένα πολύ όμορφο ζευγάρι απο παπουτσάκια αγκαλιάς .. εμένα η αδερφλη μου μου ειχε πάρει της μικρής μου ένα ζευγάρι Gucci (προοοοοοοοοοοοοοοο κρίσης) και τα είχε πάρει νομίζω 50? ..

μην ακολουθήσεις στερεότυπα του στύλ, η νονά πρέπει να κάνει αυτό κλπ κλπ .. πολλά απο αυτά τα πρέπει καταλήγουν άχρηστα σε συρτάρι .. :?

μπορείς επίσης να τους αγοράσεις την καλαθούνα εάν δεν έχουν ήδη αγοράσει ..

 

εμένα το καλύτερο δώρο μου το έκανε ο άντρας μου όταν γέννησα την κόρη μου ..

αφού γέννησα, βγάλαμε φωτογραφίες κλπ, τους έδιωξα όλους να πάνε σπίτι να κοιμηθούνε (γέννησα φυσιολογικά οπότε δεν ήθελα κανέναν, ήταν 2 το πρωί) και την επομένη ο άντρας μου (ο οποίο δεν έκλεισε μάτι!) ήρθε να μας δεί με μια εκτυπωμένη σελίδα Α4 με τις πιο όμορφες φωτό σε μια κορνίζα .. την έχω ακόμα την κορνίζα και τις φωτό μέσα .. και μάλιστα ΟΛΟΙ όσοι έρχονταν να με δούν, απορούσανε πότε προλάβαμε και φτιάξαμε κάτι τέτοιο ;)

 

μου έφεραν και Κωνσταντινάτα τα οποία τα έχω σε ένα κουτάκι και σκονίζονται .. :?

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Εμας η νονα μας στο μαιευτηριο μας εφερε (εκτος απο γλυκα και λουλουδια) ρουχαλακια και ενα φυλαχτο σε σχημα καραβακι. Εμενα μου εφερε ενα μενταγιον με μια γαλαζια πετρουλα.

 

Τωρα βεβαια εκτος απο νονα εισαι και αδερφη....

 

βασικα..ποσα χρηματα θες να δωσεις?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμας η νονα μας στο μαιευτηριο μας εφερε (εκτος απο γλυκα και λουλουδια) ρουχαλακια και ενα φυλαχτο σε σχημα καραβακι. Εμενα μου εφερε ενα μενταγιον με μια γαλαζια πετρουλα.

 

Τωρα βεβαια εκτος απο νονα εισαι και αδερφη....

 

βασικα..ποσα χρηματα θες να δωσεις?

 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ιδέες σας!!!!

 

Ράννια,είμαι διατεθειμμένη να δώσω μέχρι 100ε,γιατί περισσότερα δεν υπάρχουν δυστυχώς....

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ,να πάρω ένα κόσμημα το οποίο δεν θα του χρησιμεύσει ποτέ και θα το "φάει"το συρτάρι;;;

Αλλά βέβαια έχουμε και τα έθιμα που θέλει το νονό να "ασημώνει"το παιδί....pfffff......:?

 

Οπότε λέω να καταλήξω σε κάτι άκρως απαραίτητο....

 

Τι λέτε για τα diaper cakes;;Τζάμπα λεφτά;Θα το συνδυάσω μαζί με κάτι άλλο....

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ναι ναι diaper cake. ειναι τελειο!!!!!!!!!!! το ειδα την Κυριακη σε ενα μαιετηριο και ξετρελαθηκα.

 

στην καρτουλα ελεγε αποστολες σε ολη την Ελλαδα και σημερα πηρα τηλεφωνο. καλα κουφαθηκα....... πολυ καλες τιμες........, ενω νομιζα ταν απλησιαστα απο κατι sites που ειχα ψαξει εδω στο ντερνετ.

 

αν θελετε τα στοιχεια απο την εταιρεια αυτη που κανει μονο τετοιες τουρτες στειλτε πμ και σας το δινω.

 

εγω ξετρελαθηκα με αυτο το σχεδιο που ειδα. ηταν πανεμορφο!!!!!! και φαινοτανε επαγγελματικη δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

πριν μια εβδομαδα καναμε δωρο σε συναδελφο diaper cake.βαλαμε :

 

3 οροφους πανες

2 αφρολουτρα-σαμπουαν weleda

1 κρεμα συγκαματος weleda

1 μπουρνουζι με κουκουλα

1 κουβερτουλα

3 παπακια πλαστικα για να παιζει οταν κανει μπανιο

1 κορδονι για την πιπιλα

1 βουρτσα

1 σαλιαρα

 

 

αυτα θυμαμαι,αλλα κατι λειπει :oops:

 

ολα αυτα με 70 ευρω και δωρεαν αποστολη σε ολη την ελλαδα απο 50 η 70 ευρω?δεν θυμαμαι!εαν κανεις google την λεξη diaper cake θα σου βγαλει αμεσως το σαιτ της κοπελας.αλλιως πες μου να σου στειλω μηνυμα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ ναι ειναι πανεμορφα!!! οντωσ!!! εγω ξετρελαθηκα οταν το ειδα.... και απο τοτε ψαχνω διαφορεσ ιδεεσ για να φτιαξω και μονη μου γιατι εχω στα προσεχως 2 γεννητουρια.

 

ναι εψαξα με αυτες τισ λεξεισ στο google.

Οπως επισης και με panes cakes, στην αναζητηση ή nappy cakes και βρηκα και αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...