Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ερωτήσεις και απορίες σε θέματα χρήσης εργαλείων του forum της ΕΕΕΓ


Recommended Posts

 

 

Καλά, και μπήκα στο΄θέμα για να ρωτήσω τι είναι τα σχεδιάκια που έβλεπα...

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 611
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα,

έχω ξανακάνει την ερώτηση για το πώς θα βάλω ticker στην υπογραφή μου και μου απαντήσατε. κάνω όλη τη διαδικασία σε site και μου βγάζει τους παρακάτω κωδικούς:

eNortjKzUjI0MDYyNVGyBlwwFVcCzA,,55.png

και

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MDYyNVGyBlwwFVcCzA,,55.png

 

προσπάθησα με όλους τους τρόπους, τους έκανα εισαγωγή στο κομμάτι που γράφει: Option 1 - Enter the URL to the Image on Another Website

και όταν πατάω είτε προεπισκόπηση είτε αποθήκευση μου βγάζει μήνυμα: invalid code. πρέπει να σβήσω το http://www. που είναι ήδη γραμμένο στο option 1 ή το εισάγω μετά από αυτό;; το έκανα και με τους δυο τρόπους. γενικά το έχω προσπαθήσει πολύ και δεν γίνεται τίποτα.

συγνώμη αν γίνομαι φορτική αλλά έχω πεισμώσει, δεν είναι δυνατόν μόνο εγώ να μην τα καταφέρνω;;;

 

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

και επανέρχομαι γιατί δείτε τι συμβαίνει: σας έκανα copy τον κωδικό που μου βγάζει το site και στο μήνυμα βγήκε σωστά το ticker ενώ όταν το κάνω εισαγωγή στο option 1 του "επεξεργασία υπογραφής" μου το απορρίπτει.........!!!!!μπορείτε να μου το εξηγήσετε αυτό;;; τι κάνω λάθος;;;;;;

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

βλέποντας ότι αν το κάνω copy βγαίνει κανονικά, το έκανα επικόλληση κατευθείαν στο επάνω πλαίσιο που θεωρούσα ότι είναι μόνο για μήνυμα και κάνοντας τεστ μου το βγάζει πλέον κανονικά στην υπογραφή. νομίζω ότι λύθηκε η απορία μου. απλά το μέγεθος δεν ξέρω πώς να μικρύνω και αν αυτό είναι το επιτρεπτό.

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω κάτι? Συχνά, όταν ψάχνω κάτι στην "αναζήτηση" (ώστε να αποφύγω να ανοίξω καινούριο θέμα), δεν μου βγάζει κάτι σχετικό. Κάνω κάτι λάθος?

κι εγω ειχα την ιδια απορια..και δεν ειναι και ευκολο να διαβαζεις ολα τα μυνηματα για να δεις αν καπου αναφερεται αυτο που ψαχνεις..:?

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

πως μπορω να θεσω εναν προβληματισμο μου στο φορουμ χωρις να αποτελει απαντηση σε αλλο χρηστη????

 

Πρωτα θα διαλέξεις την κατάλληλη ενοτητα μεσα στο φορουμ που πιστευεις οτι μπορει να αναρτηθει ο προβληματισμος σου πχ εχεις θεμα με τον θηλασμο λεμε....ε θα πας εκει στην ενοτητα θηλασμος και πανω αριστερα θα λεει ΝΕΟ ΘΕΜΑ θα το πατησεις θα βαλεις τιτλο θα γραψεις το τι θελεις και θα το αναρτήσεις. Ελπιζω να σε βοήθησα.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα

ειχα βαλει μια υπογραφη απο αυτην την σελιδα http://www.ticker.7910.org/?lg=en&fltruler=d&rulerpg=8&fltslider=d&sliderpg=1

και ολα ηταν καλα μεχρι που μπηκα σημερα και η υπογραφη δεν υπηρχε..δεν αλλαξα και δεν εσβησα κατι..τι μπορει να συμβαινει?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς μέσω πμ με κάποιο συντονιστή ή admin και τους λες το θέμα και τα ερωτήματα της δημοσκόπισης. Αν ψάξεις πρέπει να το αναφέρουν στις οδηγίες πώς γίνεται.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας,

 

όπως θα διαβάσετε και στο παρακάτω λινκ

http://parents.org.gr/forum/showthre...EF%F1%DF%E5%F2

τις ψηφοφορίες μετά την αναβάθμιση τις δημοσιεύουν οι διαχειριστές.

 

Στόχος αυτού του περιορισμού είναι οι ψηφοφορίες που αναρτώνται να είναι

σωστές στην διατύπωση των ερωτημάτων

έτσι ώστε να μπορούν να αποτελέσουν στατιστικό δείγμα του ερωτήματος

αργότερα, όταν συγκεντρωθούν πολλές ψήφοι.

 

Μπορείτε να στείλετε email στο [email protected]

τις προτάσεις σας οι οποίες θα πρέπει να είναι πλήρεις - με ανεπτυγμένα

τα ερωτήματα,αλλά και να συνοδεύονται απο το έναυσμα που σας έκανε να

αναρωτηθεί αυτό το θέμα, ή απο τις σκέψεις του για το

θέμα καθώς και κάποια στοιχεία που θα έχουν σχέση με το θέμα της

ψηφοφορίας

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Θελω να χαρισω καποια ρουχα αλλα δεν ξερω πως να βαλω τις φωτογραφιες βρηκα τη βοηθεια που εχει εδω μεσα αλλα δεν τα καταφερα κανενας εθελοντης για να ξαναπροσπαθησω?

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη τι ειναι αυτα τα reputation points και οι τελιτσες με διαφορετικο χρωμα που βγαινουν κατω απο τα νικ μας??ευχαριστω

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω και εγω κατι τους συντονιστες.....και αν δεν ειμαι στο σωστο τοπικ παρακαλω να με συνχωρεσετε...αλλα δεν ηερα που αλλου να βαλω το ερωτημα μου για να μου απαντησετε......

Στα τελη του μηνα προκειται να αλλαξω εταιρια στην συνδεση του τηλ.και ιντερνετ....και απο την forthnet που ειμαι εδω και ενα χρονο θα παω στην cita.Οταν πριν ενα χρονο οταν εφυγα απο τον ΟΤΕ ο τεχνικος που μου εκανε την συνδεση τον παρακαλεσα να μου δημιουργησει ενα e-mail...διοτι ασχετη εγω....!!!!και μου δημιοργησε λογαριασμο στον outlook express και το e-mail μου ληγει σε forthnet .gr ...και με αυτο το e-mail ανοιξα λογαριασμο στο parentς αλλα το χρησιμοποιησα και γενικα στις επικοινωνιες μου.

Αυτο τωρα που θελω να μαθω ειναι εαν με την διακοπη της συνδεσης που εχω στην forthnet διακοπει και η λειτουργεια του e-,mail μου και αν ναι...θα μπορω να μπαινω στο parents οπως εμπαινα τοσο καιρο ή θα εχει προβλημα ο λογαριασμος μου και θα πρεπει να κανω νεο ???Εαν χρειαστει να κανω νεο λογαριασμο στο parents θα μπορω να χρεισημοποιησω το nikname ή θα χρειαστει να βαλω νεο nikname????...και αν τελικα μπορω να χρησιμοποιω τον ιδιο λογαριασμο πως θα σας ενημερωσω για την αλλαγη του e-mail μου (εχω ειδη δημιουργησει αυτες τις μερες εναν νεο στο yahoo...)???????

Σας ευχαριστω πολυ......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

για θέματα που αφορούν τους παρόχους σας θα πρέπει να απευθυνθείτε σε αυτούς .

Αν θέλετε να αλλάξετε το email που είναι συνδεδεμένο με τον λογαριασμό σας έτσι ώστε να λαμβάνεται τα newsletter και τις ειδοποιήσεις στον νέο αυτο λογαριασμό σας

 

θα ακολουθήσετε τα εξής βήματα :

 

Πίνακας ελέγχου

Edit Your Details (πρώτη επιλογή στα αριστερά σας )

 

 

και εκει υπάρχει το εξής :

 

Email & κωδικός πρόσβασης

Πατήστε το παρακάτω πλήκτρο για να επεξεργαστείτε την email διεύθυνση σας & τον κωδικό πρόσβασης σας

 

οι επιλογές που σας δίνονται είναι οι εξής :

 

Πληκτρολογήστε τον παλιό κωδικό πρόσβασης για να συνεχίσετε:

 

Επεξεργασία κωδικού πρόσβασης (Προαιρετικό)Νέος Κωδικός πρόσβασης:

 

Επιβεβαίωση νέου κωδικού πρόσβασης:

 

 

Επεξεργασία Email διεύθυνσης (Προαιρετικό)Νέα Email διεύθυνση:

 

Επιβεβαίωση νέας email διεύθυνσης :

μπορείτε δηλαδή αν αλλάξετε τον κωδικό εισόδου σας

και το email που συνδέεται με τον λογαριασμό σας .

 

Να μην δημιουργήσετε νέο λογαριασμό , δεν υπάρχει κανένας λόγος.

Οι διπλοεγγραφές αντιμετωπίζεται ώς κακόβουλες απο την ΕΕΕΓ - αν δεν έχει προηγηθεί επικοινωνία και έγκριση από την ΕΕΕΓ - και απενεργοποιούνται άμεσα !

 

Ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..να σας ρωτησω κατι και γω?

προσπαθησα να το κανω αυτο να προσθεσω ενα γραμμα που ξεχασα αλλα βγαζει αυτο το μηνυμα..τι κανω λάθος?

 

Ο κωδικός που έχετε εισάγει δεν ταιριάζει με τον τρέχοντα κωδικό σας. Παρακαλώ πατήστε το κουμπί Επιστροφή, εισάγετε τις σωστές πληροφορίες και προσπαθήστε πάλι. Μην ξεχνάτε ότι ο κωδικός είναι case sensitive. Ξεχάσατε τον κωδικό σας? Πατήστε εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Για να προχωρήσετε σε όποια αλλαγή στο κωδικό ή στο email σας

πρέπει να εισάγεται τον παλιό κωδικό σας (τον κωδικό που χρησιμοποιείται μέχρι τώρα)

αν τον έχετε ξεχάσει ΔΕΝ μπορείτε να κάνετε κάποια αλλαγή

και σας δίνονται οδηγίες μέσο email

(στον λογαριασμό ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δηλαδή που είναι συνδεδεμένος με τον λογαριασμό σας )

 

Ξέχασα τον κωδικό μου

οδηγίες εδώ:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=51568

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...