Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!


Recommended Posts

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 190
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια είμαι καινουργια εδώ...Θα ηθελα να σας κανω και εγω μερικες ερωτησουλες....Περιμενω περιοδο 30/12,,εκανα ελευθερο σεξ 13/12,15/12 και 19/12...Εγω κατι ελαχιστους πονους περιοδου.....και νιώθω ότι ισως είμαι εγκυος!Υπαρχει περιπτωση να εχω πονους περιοδου ελαχιστους όμως και να είμαι εγκυος?

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΕΛΦ ΚΛΙΑΡ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η 4Η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΟΥΣ!!!ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!

 

Κοιτα και εγω αυτό το ερωτημα με ενδιαφερει,γιατι και εγω το ψαχνω,αλλα εχω διαβασει ότι οντως υπαρχουν πονοι περιοδου κατά την εγκυμοσυνη στην αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια είμαι καινουργια εδώ...Θα ηθελα να σας κανω και εγω μερικες ερωτησουλες....Περιμενω περιοδο 30/12,,εκανα ελευθερο σεξ 13/12,15/12 και 19/12...Εγω κατι ελαχιστους πονους περιοδου.....και νιώθω ότι ισως είμαι εγκυος!Υπαρχει περιπτωση να εχω πονους περιοδου ελαχιστους όμως και να είμαι εγκυος?

 

Την ίδια αγωνία έχω και εγώ...!!!!εγώ περιμένω περίοδο αύριο όποτε με καταλαβαίνεις πόση αγωνία έχω !!!! Εχω συμπτώματα περιόδου από την Δευτέρα κάτι που δεν έχει ξανασυμβεί να έχω τόσες μέρες ενοχλήσεις περιόδου, αλλά δεν θέλω να ξεσηκώνομαι και μετά να απογοητευτώ , προσπαθώ να μην το σκέφτομαι . αν μπορεί κάποια κοπέλα μπορεί να μας πει αν τα συμπτώματα περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης θα ήταν πολύ βοηθητικό!!!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι σε όλες και όλους Χρόνια πολλά , καλά Χριστούγεννα και σε όλα τα ζευγάρια που προσπαθούν για παιδάκι το πνεύμα των Χριστουγέννων να τους το χαρίσει !!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα και από μενα. Πειτε μου την γνωμη σας γιατι καθομαι σε αναμμενα καρβουνα (όπως οι περισσοτερες εδώ αλλωστε). Πρωτη ημερα τελευταιας περιοδου 26.11.15. Ημερομηνια ωορρηξιας και επαφης (προγραμματισμενα, για αυτό ειμαι σιγουρη για αυτές) στις 14.12.15. Από 15.12.15 ξεκινησα προγεστερονη για 12 ημερες, δηλαδη μεχρι και τις 26.12.15 θα πρεπει να την παιρνω. Ο γιατρος ειπε ότι εάν 3 μερες μετα τις 26.12.15 δεν εχω αδιαθετησει, περιμενω άλλες 5 και παω για χοριακη. Αμ ελα που δεν εχω την υπομονη μεχρι τοτε Επιπλέον, εδώ και 4 ημερες το στηθος μου είναι βαρυ, η κοιλια μου με τραβαει και νιωθω κατι πονακια και εχω δεκατα (37) αλλα ανεβοκατεβαινει μεσα στην ημερα. Σκεφτομουν την Δευτερα 28.12.15 να παω για χοριακη. Θα δειξει λετε ή θα ειναι πολυ νωρις???

SqMTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 months later...

Καλησπέρα σας!!! Θα ήθελα την γνώμη σας κορίτσια από τις εμπειρίες σας!! Τελείωσα περίοδο τον περασμένο μήνα στις 25/11 και ακριβώς από την επόμενη μέρα είχαμε ελεύθερες επαφές με τον αρραβωνιαστικό μου για πρώτη φορά στο διάστημα που είμαστε μαζί με σκοπό να προσπαθήσουμε για μωράκι :D Αύριο κανονικά περιμένω περίοδο αλλα εδώ και πόσο καιρό έχω συνέχεια υγρά ακόμα και σήμερα πολλά αέρια και κάτι τσιμπιματάκια δεξια κ αριστερα που σημερα έγιναν πιο έντονα και όλο είμαι στην τουαλέτα και λέω τωρα θα έρθει.. το στήθος δεν είναι ιδιαίτερα πρησμένο... αλλά με ανησυχούν αυτοι οι πόνοι στην κοιλιά.. αν κάνω τεστ αυριο τπάρχει πιθανότητα να δίξει τπτ η πρέπει να περιμένω κ άλλες μέρες???? Συγνώμη για το κατεβατο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!! Θα ήθελα την γνώμη σας κορίτσια από τις εμπειρίες σας!! Τελείωσα περίοδο τον περασμένο μήνα στις 25/11 και ακριβώς από την επόμενη μέρα είχαμε ελεύθερες επαφές με τον αρραβωνιαστικό μου για πρώτη φορά στο διάστημα που είμαστε μαζί με σκοπό να προσπαθήσουμε για μωράκι :D Αύριο κανονικά περιμένω περίοδο αλλα εδώ και πόσο καιρό έχω συνέχεια υγρά ακόμα και σήμερα πολλά αέρια και κάτι τσιμπιματάκια δεξια κ αριστερα που σημερα έγιναν πιο έντονα και όλο είμαι στην τουαλέτα και λέω τωρα θα έρθει.. το στήθος δεν είναι ιδιαίτερα πρησμένο... αλλά με ανησυχούν αυτοι οι πόνοι στην κοιλιά.. αν κάνω τεστ αυριο τπάρχει πιθανότητα να δίξει τπτ η πρέπει να περιμένω κ άλλες μέρες???? Συγνώμη για το κατεβατο!

 

Ποτε περιμενεις περιοδο?

Link to comment
Share on other sites

Ααα σορυ λες αυριο! Ε περιμενε μεχρι μεθαυριο μπορει ν σου ερθει. Μην πανε τσαμπα κ τα λεφτα. Να ξερεις οτι απο το ανχος σου κ επειδη το σκεφτεσε θα παρατηρησεις παρα πολλα που μπορει να ειναι απλα τυχαια εχουν ξανασυμβει κ απλα δεν εδωσες σημασια. Αλλα κ το μυαλο φτιαχνει συμπτωματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!! Θα ήθελα την γνώμη σας κορίτσια από τις εμπειρίες σας!! Τελείωσα περίοδο τον περασμένο μήνα στις 25/11 και ακριβώς από την επόμενη μέρα είχαμε ελεύθερες επαφές με τον αρραβωνιαστικό μου για πρώτη φορά στο διάστημα που είμαστε μαζί με σκοπό να προσπαθήσουμε για μωράκι :D Αύριο κανονικά περιμένω περίοδο αλλα εδώ και πόσο καιρό έχω συνέχεια υγρά ακόμα και σήμερα πολλά αέρια και κάτι τσιμπιματάκια δεξια κ αριστερα που σημερα έγιναν πιο έντονα και όλο είμαι στην τουαλέτα και λέω τωρα θα έρθει.. το στήθος δεν είναι ιδιαίτερα πρησμένο... αλλά με ανησυχούν αυτοι οι πόνοι στην κοιλιά.. αν κάνω τεστ αυριο τπάρχει πιθανότητα να δίξει τπτ η πρέπει να περιμένω κ άλλες μέρες???? Συγνώμη για το κατεβατο!

Μηπως να κανεις απ τη μερα της καθυστερησης σου κ μετα τεστακι για πιο σιγουρα? Ξερω προφανως εχεις αγχος αλλα για να σαι σιγουρη περιμενε μια δυο μερες καθυστερηση..εκτος αν πας αυριο κ κανεις μια χοριακη...η πιο αξιοπιστη ολων..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα περιμένω να δω αν θα έχω καθυστέρηση.. αλλά ναι έχω άγχος γιατί το θέλουμε και φοβάμαι μήπως δεν είμαι... θα στενοχωρηθώ πολύ... Σας υπερευχαριστώ για την απάντηση σας!!! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να δω αν θα έχω καθυστέρηση.. αλλά ναι έχω άγχος γιατί το θέλουμε και φοβάμαι μήπως δεν είμαι... θα στενοχωρηθώ πολύ... Σας υπερευχαριστώ για την απάντηση σας!!! :D :D :D

 

 

Να ξερεις ειναι δυσκολο απο τον πρωτο μηνα να μεινεις εγκυος. Οποτε μην απογοητευεσαι θελει δυο τρεις μηνες προσπαθεια ειναι λιγες αυτες που μειναν με την πρωτη δεν σημαινει κατι αν δεν εισαι τωρα!!

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να δω αν θα έχω καθυστέρηση.. αλλά ναι έχω άγχος γιατί το θέλουμε και φοβάμαι μήπως δεν είμαι... θα στενοχωρηθώ πολύ... Σας υπερευχαριστώ για την απάντηση σας!!! :D :D :D

Ολες στο ιδιο τρυπακι... :D στο περιμενε!!! :-P Δεν εισαι μονη,να ξερεις... :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Καλημέρα κοριτσια..θελω και εγω την βοήθειά σας..εκανα το τεστ και βγηκε θετικο απο τι μ ειπε ο γυναικολογς διοτι δεν ηταν πολυ εντονα οι γραμμες..εχω5 μερες καθυστέρηση αλλα εχω τρομερους πονους περιοδου.παντα η περιοδος μ ειχε αφόρητους πονους...ειναι οι πολυ πρώτες μερες 2 βδομαδες μάλλον..ειναι φυσιολογικό;και συγχαρητήρια σε ολες τις ομορφες μαμαδες

Link to comment
Share on other sites

On 22/10/2009 at 9:18 ΠΜ, baby27 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΕΛΦ ΚΛΙΑΡ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η 4Η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΟΥΣ!!!ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!

Με το καλό να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι !!!!! Εγώ και στις δυο εγκυμοσύνες είχα πόνους περιόδου. Συνήθως υποχωρούν μετά το πρώτο τρίμηνο :) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 5/5/2020 at 5:25 ΜΜ, Ornela24 είπε:

Καλημέρα κοριτσια..θελω και εγω την βοήθειά σας..εκανα το τεστ και βγηκε θετικο απο τι μ ειπε ο γυναικολογς διοτι δεν ηταν πολυ εντονα οι γραμμες..εχω5 μερες καθυστέρηση αλλα εχω τρομερους πονους περιοδου.παντα η περιοδος μ ειχε αφόρητους πονους...ειναι οι πολυ πρώτες μερες 2 βδομαδες μάλλον..ειναι φυσιολογικό;και συγχαρητήρια σε ολες τις ομορφες μαμαδες

Και εγώ είχα αλλά όχι τρελούς πόνους. Όμως ήταν ίδιοι με όταν περίμενα περίοδο. Από ότι έχω ακούσει οι πόνοι διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα. Η κάθε μια τους νιώθει διαφορετικά. Κάποιες πιο ήπια κάποιες πιο δυνατά. Σου είπε να κανείς χοριακη ; Να δεις τα επίπεδα αν αυξάνονται ; 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...