Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΠΡΩΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ TO SITE......ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ...ΕΧΩ 12 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ ΠΡΙΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΝΑΝΕ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ 'Η ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗ!!!!!ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 190
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΠΡΩΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ TO SITE......ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ...ΕΧΩ 12 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ ΠΡΙΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΝΑΝΕ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ 'Η ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗ!!!!!ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ....

 

 

με 12 μερες καθυστερηση τι περιμενεις και δεν το ψαχνεις?????????κανε ενα τεστ η μια χοριακη!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΠΡΩΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ TO SITE......ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ...ΕΧΩ 12 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ ΠΡΙΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΝΑΝΕ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ 'Η ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗ!!!!!ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ....

 

Εαν εχεις ερθει σε επαφη τις γονιμες μερες συν του οσα αναφερεις μαλλον εχεις δωρακι στη κοιλιτσα σου για το γαμο σου....!!!!!!!!

Μια χοριακη η ενα τεστ μη σου πω και ενας υπερηχος θα σου επιβεβειαωσει η οχι την κυηση....!!!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις ερθει σε επαφη τις γονιμες μερες συν του οσα αναφερεις μαλλον εχεις δωρακι στη κοιλιτσα σου για το γαμο σου....!!!!!!!!

Μια χοριακη η ενα τεστ μη σου πω και ενας υπερηχος θα σου επιβεβειαωσει η οχι την κυηση....!!!!!!!!!

 

ναι έχω έρθει σε επαφή τις γόνιμες μερες και σκεφτομαι να παρω αυριο ενα τεστ...ποιο μου προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΠΡΩΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ TO SITE......ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ...ΕΧΩ 12 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ ΠΡΙΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΝΑΝΕ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ 'Η ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗ!!!!!ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ....

 

Καλημερα faniag!Καλα στεφανα κοπελα μου!

Και γω θα σου συνιστουσα να κανεις ενα τεστ ή πιο αξιοπιστα,μια χοριακη!!!

Προσωπικα ειχα παρει το clear blue!Αν και πιστευω πως,αν οχι ολα,τα περισσοτερα ειναι καλα!Καλα αποτελεσματα κοπελα μου!!!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι έχω έρθει σε επαφή τις γόνιμες μερες και σκεφτομαι να παρω αυριο ενα τεστ...ποιο μου προτεινεις?

 

Το ψηφιακο της clear blue ειχα παρει εγω με 4 ημερες καθυστερηση.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα faniag!Καλα στεφανα κοπελα μου!

Και γω θα σου συνιστουσα να κανεις ενα τεστ ή πιο αξιοπιστα,μια χοριακη!!!

Προσωπικα ειχα παρει το clear blue!Αν και πιστευω πως,αν οχι ολα,τα περισσοτερα ειναι καλα!Καλα αποτελεσματα κοπελα μου!!!

 

σε ευχαριστω πολυ....αυριο θα παρω τεστ και θα σας ενημερώσω....φιλια...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ......ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ.....ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ....ΤΑ ΕΧΩ ΧΑΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΑΚΟΜΑ......ΤΟ ΥΠΟΨΙΑΖΕΤΑΙ ΟΜΩΣ......ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ....ΑΥΤΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ...ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ....... ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ.....ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΩ ΤΕΛΕΣΙΓΡΑΦΟ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α και μια ερωτηση.....κανει να βαψω τα μαλλια μου γιατι παντρευομαι σε ενα μηνα....

 

Επειδή κανονικά λένε δεν επιτρέπεται το πρώτο τρίμηνο, κάνε το άμεσα...πριν κάνεις τη χοριακή. Αν πρόκειται για ανταύγειες δεν έχεις θέμα.

Ο γιατρός μου μου είπε ότι στις πρώτες 2-3 εβδομάδες δεν έχει θέμα γιατί είναι και σαν να μην το γνωρίζω ;)

Ήμουν πριγκίπισσα...μέχρι που ανακάλυψα ότι θέλω να γίνω βασιλομήτωρ :D

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κανονικά λένε δεν επιτρέπεται το πρώτο τρίμηνο, κάνε το άμεσα...πριν κάνεις τη χοριακή. Αν πρόκειται για ανταύγειες δεν έχεις θέμα.

Ο γιατρός μου μου είπε ότι στις πρώτες 2-3 εβδομάδες δεν έχει θέμα γιατί είναι και σαν να μην το γνωρίζω ;)[/QU

 

ωραια γιατι εχω μια ριζα που δε λεγεται...χαχαχαχ....το καθυστερουσα για να τα βαψω κοντα στο γαμο...ανταυγειεσ θα εκανα ετσι και αλλιως....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

faniag γεια σου!

Κι εγω μολις πριν 5 μερες εμαθα πως ειμαι εγκυος, βεβαια εγω το καταλαβα πολυ νωρις...απο την 10η μερα μετα την ωορηξια! Απο τη μερα που το μαθα εχω πονακια χαμηλα, τραβηγματα, τσιμπηματα και πονακια στη μητρα!

Απ οσα εχω διαβασει ειναι φυσιολογικα ολα αυτα...

Ρε σεις παιδια πειτε μου οτι θελετε αλλα εχω γραμμενα συμπτωματα στην ατζεντα μου που ειχα

4 μερες μετα την επαφη και απ οσο υπολογιζω 2 μερες μετα την ωορηξια που ηταν τοσο παραξενα πχ ενα βραδυ πηγα να πιω νερο (που πινω πολυ συνεχεια) και κοντεψα να ξερασω...το ιδιο και το επομενο πρωι!

Πρωτη φορα μου τυχαινει αυτο...Εκει ειπα μηπως???? Αλλα λεω μπα, νωρις ειναι...τελικα καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα στη συλληψη εγω αυτο πιστευω τελικα...

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω και κατι αλλο?γιατι ποναω χαμηλα στη μητρα και εχω τοσα πολλα υγρα?αυριο θα παω στο γυναικολογο μου....

 

Οι πόνοι, αν είναι ελαφριές κράμπες -όπως της περιοδου για παράδειγμα- είναι συνηθισμένοι. Η μήτρα μεγαλώνει σιγά-σιγά και προσαρμόζεται στα νέα δεδομένα.

Αν είναι έντονοι καλό είναι να μιλήσεις με το γιατρό σου...ειδικά αν έχεις παρατηρήσει και ίχνη αίματος!!

Τα υγρά τα έχουν αρκετές κοπέλες...νομίζω είναι φυσιολογικό, ιδιαίτερα αν δεν έχεις θέμα με κολπίτιδες κλπ. :D

Με το καλό όλα κορίτσι μου και η ώρα η καλή !! :-D:grin::-D

Ήμουν πριγκίπισσα...μέχρι που ανακάλυψα ότι θέλω να γίνω βασιλομήτωρ :D

Link to comment
Share on other sites

Οι πόνοι, αν είναι ελαφριές κράμπες -όπως της περιοδου για παράδειγμα- είναι συνηθισμένοι. Η μήτρα μεγαλώνει σιγά-σιγά και προσαρμόζεται στα νέα δεδομένα.

Αν είναι έντονοι καλό είναι να μιλήσεις με το γιατρό σου...ειδικά αν έχεις παρατηρήσει και ίχνη αίματος!!

Τα υγρά τα έχουν αρκετές κοπέλες...νομίζω είναι φυσιολογικό, ιδιαίτερα αν δεν έχεις θέμα με κολπίτιδες κλπ. :D

Με το καλό όλα κορίτσι μου και η ώρα η καλή !! :-D:grin::-D

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ !!!ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΖΑΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΟΥΡΑ....ΑΙΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ......

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia eimai kainourgia diavazw kairo ta themata sas kai tha thela an mporeitai na me voithisete kai mena ligaki..prospathoume me ton antra mou edw kai ena xrono gia paidaki..21/5 teleytaia mou periodos kai stis 17/6 pou perimena na erthei i periodos eida mono kafe otan skoupizomoun kai ektos aytou zalades ligoures entono fouskwma kai prismenh koilia kai exw kapoia ponakia xamhla les kai tha adiathetisw..sygnwmh an sas kourasa perimenw apanthsh sas..eyxaristw:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia eimai kainourgia diavazw kairo ta themata sas kai tha thela an mporeitai na me voithisete kai mena ligaki..prospathoume me ton antra mou edw kai ena xrono gia paidaki..21/5 teleytaia mou periodos kai stis 17/6 pou perimena na erthei i periodos eida mono kafe otan skoupizomoun kai ektos aytou zalades ligoures entono fouskwma kai prismenh koilia kai exw kapoia ponakia xamhla les kai tha adiathetisw..sygnwmh an sas kourasa perimenw apanthsh sas..eyxaristw:rolleyes:

 

Και κάθεσαι ακόμα φίλη μου με σταυρωμένα χέρια; Τρέξε για χοριακή.......

Το πιθανότερο είναι να είσαι έγκυος με τόση καθυστέρηση:shock: και τέτοια συμπτώματα. Περιμένουμε νέα σου.....:lol::lol::lol:

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia eimai kainourgia diavazw kairo ta themata sas kai tha thela an mporeitai na me voithisete kai mena ligaki..prospathoume me ton antra mou edw kai ena xrono gia paidaki..21/5 teleytaia mou periodos kai stis 17/6 pou perimena na erthei i periodos eida mono kafe otan skoupizomoun kai ektos aytou zalades ligoures entono fouskwma kai prismenh koilia kai exw kapoia ponakia xamhla les kai tha adiathetisw..sygnwmh an sas kourasa perimenw apanthsh sas..eyxaristw:rolleyes:

 

diladi den sou exei erthei periodos akoma?

Link to comment
Share on other sites

Lucky, χωρίς να θέλω να σου δίνω ψεύτικες ελπίδες, θα σου έλεγα να έκανες ένα τεστ εγκυμοσύνης. Αφού περιμενες τη περίοδο στις 17/6 και ακόμα δεν έχει εμφανιστεί είναι καλό σημάδι.

 

Και εγώ τη μερα που περίμενα περίοδο είχα καφέ, την επόμενη είχα το πρωί καφέ και κατά το απόγευμα αρκετό κόκκινο έντονο αίμα που κράτησε μόνο μια δυο ώρες και τελικά ήμονυ έγκυος και όλα πήγαν και καλά και έχω τη μικρή μου. Αν δεν είσαι έγκυος θα σου συνιστούσα να κάνει μια επίσκεψη στο γυναικολόγο. Πολύ πιθανον να είναι μια προσωρινή διαταραχή (ίσως η ζέστη, κούραση) αλλά καλό είναι να τα προσέχουμε.

 

Αλλά πραγματικά εύχομαι να είσαι εγκυούλα αφού το θέλετε κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...