Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ..

ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ,ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΩ..ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΣΕΡΒΙΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΛΕΩ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΕ((ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ))..ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΚΑΙ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΘΥΛΗ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ,ΕΠΙΣΗΣ ΕΓΩ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΤΙ ΛΕΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ???ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΜΟΥ???ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ..ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΚΑΜΙΑ????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 190
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ..

ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ,ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΩ..ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΣΕΡΒΙΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΛΕΩ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΕ((ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ))..ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΚΑΙ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΘΥΛΗ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ,ΕΠΙΣΗΣ ΕΓΩ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΤΙ ΛΕΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ???ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΜΟΥ???ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ..ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΚΑΜΙΑ????

 

γεια σου κοριτσι...κοιτα η γνωμη ειναι να περιμενεις εστω και μια μερα αν δεν μπορεις λιγακι παραπανω..για να εισαι τοσο στανταρ αρα κατι παιζει να υπαρχει αλλα παντα υπαρχει πρωτη φορα που μπορει να μας συμβει κατι,,ετσι ειμαι εγω τωρα με ποναει δεξια ανα διαστηματα αλλα στην 6 μερα καθυστερησεις,εγραψα μολις τωρα..ευχομαι να ειναι αυτο που επιθυμεις πραγματικα....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ..

ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ,ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΩ..ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΣΕΡΒΙΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΛΕΩ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΕ((ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ))..ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΚΑΙ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΘΥΛΗ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ,ΕΠΙΣΗΣ ΕΓΩ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΤΙ ΛΕΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ???ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΜΟΥ???ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ..ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΚΑΜΙΑ????

 

Καλημερα....εαν ηρθες σε επαφη τις γονιμες μερες ισως να εισαι εγκυος!!!!!

Περιμενε και σημερα και κανε ενα τεστακι.....

Καλη επιτυχια!!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΙ ΕΣΕΝΑ :))

ΔΗΛΑΔΗ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ 6 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ????ΚΑΙ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ..??????ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΣΤ??ΕΓΩ ΑΝ ΔΕΝ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ,ΕΓΩ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΚΑΘΕ 26 ΜΕ 27 ΜΕΡΕΣ ΣΤΑΘΕΡΑ,ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 27 ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΡΘΕΙ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑΤΑ 3 ΜΕΡΕΣ..ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑ.

ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΣΤ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΦΗ ΣΤΙΣ ΣΩΣΤΕΣ ΜΕΡΕΣ...ΛΕΣ ΝΑ ΔΗΞΕΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ??

 

Εαν εχεις το clear blue σιγουρα θα δειξει.....

Ποιο εχεις ευκαιρο??????

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΔΙΠΛΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΝΑΙ..ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ..ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΣΧΕΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ...ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΕΝΤΟΝΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ..

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως 6 μερες ειναι αρκετες για να αρχισεις να το ψαχνεις!καλυτερα πηγαινε για χοριακη!αλλα αν εχεις ηδη τεστ καντο!!κ οσο για την κυστη πηγαινε ριξτεις μια ματια.μην την αφηνεις ετσι!καλα αποτελεσματα!!!!!!να μας πεις νεα σου!!!

 

και εγω ετσι νομιζω πως ειναι αρκετες,,ποσο καιρο ελεγα να παω να ξανα κοιταξω την κυστη αλλα τιποτα δεν πηγαινα..να κανω σημερα λετε τεστ?εχω ολα τα συμπτωματα περιοδου,εχτες με πονουσε πολυ αφου εβαλα σερβιετα μην τυχων μου ερθει και λερωθω,και σημερα δεν με ποναει απλα νοιωθω ενα βαρος και δεξια χαμηλα με ποναει απο εχτες,το πρωι ειχα δεκατα,,τι να πω.....:confused:

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΔΙΠΛΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΝΑΙ..ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ..ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΣΧΕΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ...ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΕΝΤΟΝΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ..

 

Περιμενε μια ημερα ακομα...και μετα πας....και αν εχεις υπομονη πας αμεσως για χοριακηηηηηηη.....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΙ ΕΣΕΝΑ :))

ΔΗΛΑΔΗ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ 6 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ????ΚΑΙ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ..??????ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΣΤ??ΕΓΩ ΑΝ ΔΕΝ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ,ΕΓΩ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΚΑΘΕ 26 ΜΕ 27 ΜΕΡΕΣ ΣΤΑΘΕΡΑ,ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 27 ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΡΘΕΙ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑΤΑ 3 ΜΕΡΕΣ..ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑ.

ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΣΤ??

 

περιμενω μωρε γιατι λιγους μηνες εχω αστατο κυκλο αλλα τους τελευταιους ειμαι στανταρ αλλα λεω να περιμενω μιπως και ερθει,,λεω σημερα να κανω αφου μου ειπανε και τα κοριτσια,,μετα σκεφτομαι αν κανω βγει αρνητικο και παλι δεν ερχεται εκει θα τρελαθω καταλαβες..:mad:..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περιμενω μωρε γιατι λιγους μηνες εχω αστατο κυκλο αλλα τους τελευταιους ειμαι στανταρ αλλα λεω να περιμενω μιπως και ερθει,,λεω σημερα να κανω αφου μου ειπανε και τα κοριτσια,,μετα σκεφτομαι αν κανω βγει αρνητικο και παλι δεν ερχεται εκει θα τρελαθω καταλαβες..:mad:..

τότε περίμενε καμία 2 μέρες ακόμα κ κανε τεστ.

 

καλή επιτυχία !!!!!!!!!!

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites

τότε περίμενε καμία 2 μέρες ακόμα κ κανε τεστ.

 

καλή επιτυχία !!!!!!!!!!

 

να περιμενω λες ε....??:-(

θα σκασω μου φαινεται... ξερω οτι τα δεκατα φεγουν την προηγουμενη μερα η καμια φορα την ημερα της περιοδου..ετσι δεν ειναι?και οταν μενουν τα δεκατα και υπαρχει και καθυστερηση κατι συμβαινει,,καλο βεβαια,,;)

συνεχεια ειναι τα δεκατα ειναι αν μετρηθεις το πρωι εχεις δεκατα και μπορει μετα να κατεβει η οχι?επειδη πρωτη φορα το ψαξα με τα δεκατα δεν ειχα ποτε..

Link to comment
Share on other sites

να περιμενω λες ε....??:-(

θα σκασω μου φαινεται... ξερω οτι τα δεκατα φεγουν την προηγουμενη μερα η καμια φορα την ημερα της περιοδου..ετσι δεν ειναι?και οταν μενουν τα δεκατα και υπαρχει και καθυστερηση κατι συμβαινει,,καλο βεβαια,,;)

συνεχεια ειναι τα δεκατα ειναι αν μετρηθεις το πρωι εχεις δεκατα και μπορει μετα να κατεβει η οχι?επειδη πρωτη φορα το ψαξα με τα δεκατα δεν ειχα ποτε..

λοιπόν εγώ τον γιο μου τον έπιασα βάσει θερμοκρασίας.μετριωμουν κάθε μέρα το πρωί πριν σηκωθώ .όταν είχα ωορρηξια είχα 36,7 - 36,8.μετά είχα για πάνω από 14 μέρες 36,9-37,0 σταθερή θερμοκρασία όπου έκανα το τεστ κ ήταν θετικό.αν έχεις κάτι παρόμοιο,πράξεις αναλόγως.

 

καλή επιτυχία !!!!!

περιμένω νέα ευχάριστα!!!

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να περιμενω λες ε....??:-(

θα σκασω μου φαινεται... ξερω οτι τα δεκατα φεγουν την προηγουμενη μερα η καμια φορα την ημερα της περιοδου..ετσι δεν ειναι?και οταν μενουν τα δεκατα και υπαρχει και καθυστερηση κατι συμβαινει,,καλο βεβαια,,;)

συνεχεια ειναι τα δεκατα ειναι αν μετρηθεις το πρωι εχεις δεκατα και μπορει μετα να κατεβει η οχι?επειδη πρωτη φορα το ψαξα με τα δεκατα δεν ειχα ποτε..

 

Συνήθως τη μέρα που θα σου έρθει περίοδος ή την παραμονή πέφτει η θερμοκρασία σου. Δεδομένου ότι οι μετρήσεις αφορούν σε πρωινές ώρες, πριν σηκωθείς από το κρεββάτι, το θερμόμετρο κάτω από τη γλώσσα κλπ και να αλλάξει μέσα στη μέρα λογικά δεν έχει σημασία, γιατί μετά συμβαίνουν διάφορες μεταβολές στη θερμοκρασία μας :D

 

Με το καλό να έχεις ευχάριστα νέα ;)

Ήμουν πριγκίπισσα...μέχρι που ανακάλυψα ότι θέλω να γίνω βασιλομήτωρ :D

Link to comment
Share on other sites

αα τωρα καταλαβα,,παντα ηθελα να ρωτησω..μετρηθηκα σημερα το πρωι αλλα εν το εβαλα στην γλωσσα,και ειχα 36,9.και εχτες το βραδυ τοσο,και εχτες το μεσημερι,δεν μετρηθηκα τις αλλες μερες γιατι δεν το σκεφτηκα να πω την αληθεια και δεν μου ειχε τυχει και διαβασα εχτες εδω μεσα αλλα παρομοια και λεω κατσε να μετρηθω..σας ευχαριστω πολυ..και νυφη μου ετσι ηταν τοσο σιγουτη οτι θα της ερθει περιοδος αφου φορουσε σερβιετα..αλλα δεν ηρθε....!!θα μετρηθω και αυριο το πρωι και θα παρω τεστ αν εχω παλι δεκατα και δεν μου ερθει φυσικα...

Link to comment
Share on other sites

ειχα γραψει 13/5 αυτο σε ενα αλλο θεμα γιατι δεν ηξερα που επρεπε,δεν συνεχιστικε η συζητηση αλλα αφου συνεβει και αυτο τωρα και μιλαμε ειπα να σας το δειξω να μου πειτε την γνωμη σας...αν κολλαει με αυτο το θεμα,

 

(λοιπον ειχα περιοδο στις 27/4,βασικα εκεινη την ημερα βλεπω ελαχιστο καφε,λεω θα μου ερθει,την επομενη μερα μετα το μεσημερι μου ερχετε το αιμα αλλα ηταν σκουρο κοκκινο-καφε,την επομενη μειωθηκε παρα πολυ,στα ιδια το χρωμα,και μετα τριτη μερα και τεταρτη δεν ειχα σχεδον τιποτα,φυσιολογικα την πεμπτη μερα καθαριζω,αλλα με κονονικες ροες.βεβαια πονουσα πολυ.απο την δευτερη μερα του πασχα που ξυπνησα ξημερωματα με ταση για εμετο πολυ χαλια με πηγε ετσι ολη εβδομαδα μεχρι και σημερα και η κοιλια μου ηταν πρησμενη.απο προχτες ειχα καφε υγρα οπως εχω παντα στις γονιμες μερες αλλα σημερα εχω και πονο χαμηλα και η μεση μου και ενα πρηξιμο στην κοιλια.και το στηθος μου λιγο πρησμενο.στις 27/4 ειχα επαφη.ειχα και πριν τις 27 αλλα δεν θυμαμαι ακριβως.και ειχα παλι το σαββατο και εχτες. να σημειωσω οτι εχω κυστη και οτι καποιοι μηνες ειναι σταθερη και αλλη με καθυστερηση. αυτους τους μηνες ειμαι σταθερη.μακαρι να μην σας μπερδεψα.συγνωμη για το μεγαλο μνμ.πειτε μου αν κατι δεν καταλαβατε.απλα με μπηκε μια ιδεα μιπως ειναι καμια εγκυμοσυνη.αλλα μπερδευομαι. ευχαριστω που με ακουσατε και ελπιζω να με βοηθησετε......)

Link to comment
Share on other sites

μετρηθηκα τωρα απο περιεργεια στην μασχαλη και κατω απο την γλωσα και εχω 37..για μενα ειναι υψηλο....φυσιολικα εχω 36,6.αλλα ποναω σαν να εχω.παντα με κατεβαινε συνηθως μια μερα πριν.γινεται να ειμαι εγκυος και να ποναω τοσο?πριν λιγο με επιασε ετσι.μια με πιανει μια με αφηνει..

Link to comment
Share on other sites

μετρηθηκα τωρα απο περιεργεια στην μασχαλη και κατω απο την γλωσα και εχω 37..για μενα ειναι υψηλο....φυσιολικα εχω 36,6.αλλα ποναω σαν να εχω.παντα με κατεβαινε συνηθως μια μερα πριν.γινεται να ειμαι εγκυος και να ποναω τοσο?πριν λιγο με επιασε ετσι.μια με πιανει μια με αφηνει..

πόσες μέρες είναι που έχεις ανεβασμένη θερμοκρασία ????αν είναι μετά την ωορρηξια σου συνεχόμενη δηλ. πάνω από 14 μέρες τότε ναι είναι πολύ πιθανόν να είσαι.αλλά να την μετρας το πρωί πάντα κ την ίδια ώρα πάνω κάτω.

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites

πόσες μέρες είναι που έχεις ανεβασμένη θερμοκρασία ????αν είναι μετά την ωορρηξια σου συνεχόμενη δηλ. πάνω από 14 μέρες τότε ναι είναι πολύ πιθανόν να είσαι.αλλά να την μετρας το πρωί πάντα κ την ίδια ώρα πάνω κάτω.

 

δεν μετρηθηκα :(.....αλλα απο αλλες φορες μια μερα πριν μου ερθει πεφτει στα κανονικα μου,μετρησα και σφιγμους αλλα με το χερι θα μετρησω και με πιεσομετρο για σιγουρα φυσικα ..γιατι το εβγαλα 84.αλλα μαλλον ολα το πρψι πρεπει να τα μετραμε.θα μετρηθω αυριο το πρωι και θερμοκρασια και δεκατα.αυτο πρωτη φορα μου συμβαινει.και βλεπω τοσα συμπτωματα αλλα δεν ξερω..παω να χαρω και λεω μεσα σου αντε μωρε θα σου ερθει....παραξενο συνεσθημα.η θηλες πως πρεπει να ειναι?ολο γυρω γυρω πρεπει να ειναι σκουρο?και πρπει και να ειναι και αισθητα ποιο μεγαλες?

Link to comment
Share on other sites

δεν μετρηθηκα :(.....αλλα απο αλλες φορες μια μερα πριν μου ερθει πεφτει στα κανονικα μου,μετρησα και σφιγμους αλλα με το χερι θα μετρησω και με πιεσομετρο για σιγουρα φυσικα ..γιατι το εβγαλα 84.αλλα μαλλον ολα το πρψι πρεπει να τα μετραμε.θα μετρηθω αυριο το πρωι και θερμοκρασια και δεκατα.αυτο πρωτη φορα μου συμβαινει.και βλεπω τοσα συμπτωματα αλλα δεν ξερω..παω να χαρω και λεω μεσα σου αντε μωρε θα σου ερθει....παραξενο συνεσθημα.η θηλες πως πρεπει να ειναι?ολο γυρω γυρω πρεπει να ειναι σκουρο?και πρπει και να ειναι και αισθητα ποιο μεγαλες?

εμένα ήταν κανονικές δηλ όπως ήταν άντε λίγο πιο σκουρες.αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση αλλά το γνώριζα γιατί το είχα διαβάσει κ έτσι κατάλαβα ότι ημουν έγκυος είναι ότι φαίνονται οι φλέβες σου κ σαν να σχηματίζουν ένα κυανό δίκτυο .

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites

εμένα ήταν κανονικές δηλ όπως ήταν άντε λίγο πιο σκουρες.αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση αλλά το γνώριζα γιατί το είχα διαβάσει κ έτσι κατάλαβα ότι ημουν έγκυος είναι ότι φαίνονται οι φλέβες σου κ σαν να σχηματίζουν ένα κυανό δίκτυο .[

 

εμενα ειναι σκουρη πολυ η ρωγα αλλα το γυρω γυρω το μισο ειναι σκουρο και η φλεβες φαινονται ναι.....δεν ξερω πραγματικα ολα ιδεα μου να ειναι....εμενα ποιο πολυ με ξαφνιασε και εκει αρχιζα να ανχωνωμαι τα δεκατα σημερα το πρωι.αμα σε πω τιποτε αλλο δεν με ξαφνιασε γιατι ολα μοιαζουν.

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια μονο πρωι μετριετε η θερμοκρασια...???εγω επειδη ενιωθα ατονη το μεσημερι εβαλα το θερμομετρο και εδειχνε 37 και η περιοδοσ ακομα να ερθει...τι να σημαινει αυτο?

απο την αλλη για να μην φουσκωνω πολυ τα μυαλα μου λεω μπασ και κρυωσα και γιαυτο ενω θα επρεπε να αδιαθετουσα σημερ η χτεσ να μην αδιαθετησα??

γιατι οπωσ παει δεν το βλεπω να αδιαθετω σημερα..

despoinaki 04 εκανες τεστ??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...