Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πειθαρχία....μήπως ήρθε η ώρα για δράση;


Recommended Posts

6 minutes ago, Έσπερος said:

Εμάς αδειάζει τα εμφιαλωμένα σε όποιο σκεύος βρει έξω κ παίρνει ένα κουτάλι κ πίνει το νερό. Και πρέπει οπωσδήποτε να αδειάσει εκείνος το πλυντήριο πιάτων, ανάθεμα την ώρα που τον έβαλα να με βοηθάει. Γιατί φυσικά δεν μπορώ να τον αφήσω μόνο του, πρέπει να είμαι από πάνω και κάνουμε δέκα ώρες. Κ πλυντήριο πρέπει οπωσδήποτε να βάλουμε μαζί. 

Εκτός από αυτό το εμφιαλωμένο, ακριβώς τα ίδια! 50 ώρες για να αδειάσουμε το πλυντήριο πιάτων. Και εγώ είπα τί ήθελα και του είπα την πρώτη φορά να με βοηθήσει! Πλυντήριο ρούχων επίσης! Αν πάω να βάλω κρυφά και με πάρει χαμπάρι , φωνάζει μαζί , μαζί! Αυτό είναι το εύκολο. το καλύτερο είναι που θέλει να με βοηθάει στο άπλωμα και να μου τα δίνει αυτός. 2 στα 3 του πέφτουν κάτω πριν φτάσουν στα χέρια μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 880
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Yovanna είπε:

Εκτός από αυτό το εμφιαλωμένο, ακριβώς τα ίδια! 50 ώρες για να αδειάσουμε το πλυντήριο πιάτων. Και εγώ είπα τί ήθελα και του είπα την πρώτη φορά να με βοηθήσει! Πλυντήριο ρούχων επίσης! Αν πάω να βάλω κρυφά και με πάρει χαμπάρι , φωνάζει μαζί , μαζί! Αυτό είναι το εύκολο. το καλύτερο είναι που θέλει να με βοηθάει στο άπλωμα και να μου τα δίνει αυτός. 2 στα 3 του πέφτουν κάτω πριν φτάσουν στα χέρια μου..

α εμένα θελει τα μανταλάκια αλλά μόνο εκείνος, οπότε τα μικρά ρούχα φυσικά πέφτουν. Δεν υπάρχει περίπτωση να μη σου γυρίσει μπούμερανγκ οποιαδήποτε δραστηριότητα αρχικά φαινόταν ευχάριστη. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την ώρα που γέννησα κατάλαβα γιατί από την αρχαιότητα αναφέρονται παραμανες κτλ.σκεφτομουν αυτές τις μέρες εκείνη την ταινία όπου έρχεται η νταντα κ αναλαμβάνει τα παιδιά του τύπου που έχει χάσει τη γυναίκα του.Αυτα τα θηριακια.

Δεν ξεκουράζομαι ποτε.Ειμαι τέσσερα χρόνια στην τσίτα.θα ήθελα να παγώσει ο χρόνος για λίγο.Νιωθωωπολυ κουρασμένη. Εσείς?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μαγιοπουλας είπε:

Εγώ από την ώρα που γέννησα κατάλαβα γιατί από την αρχαιότητα αναφέρονται παραμανες κτλ.σκεφτομουν αυτές τις μέρες εκείνη την ταινία όπου έρχεται η νταντα κ αναλαμβάνει τα παιδιά του τύπου που έχει χάσει τη γυναίκα του.Αυτα τα θηριακια.

Δεν ξεκουράζομαι ποτε.Ειμαι τέσσερα χρόνια στην τσίτα.θα ήθελα να παγώσει ο χρόνος για λίγο.Νιωθωωπολυ κουρασμένη. Εσείς?

Εγω κάποιες φορές νιώθω ότι έχω σπασμένα νεύρα κ τσιτώνω με το παραμικρό, με κουράζουν κάποιες ρουτίνες πχ η πολλή ώρα στο μπάνιο με το άνοιξε κλείσε βρύση, είμαι μες στα νεύρα κ μετά βλέπω τη χαρούμενη φατσούλα κ με πιάνουν τύψεις. επίσης με κουράζει τψρα που είναι σε ύψος να φτάνει το οτιδήποτε κ θέλει όλα να τα πασπατευει κι αν γυρίσουμε την πλάτη μας δεν ξέρω τι μπορεί να έχει πάρει. κι έτσι συχνά μιλάω απότομα κ νευρικά κ έχει τύχει κ να τον τραβήξω με φορά ή να τον σπρώξω πέρα από κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή!

 

Η νηπιακή ηλικία είναι πολύ δύσκολη, ειδικά λόγω του διαρκούς βάρους της ευθύνης.

 

Τα πράγματα στην σχολική ηλικία βελτιώνονται σημαντικά και εκεί δρέπεις και τους καρπούς των κόπων των πρώτων χρόνων.

 

Εμένα τα παιδιά δεν με κουράζουν πια, με κουράζει η απαιτητική καθημερινότητα αλλά δεν νιώθω πια τόσο αφόρητο το βάρος της ανατροφής.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

Α καλά, αν του έλεγα όχι και για αυτά, δεν θα ησυχάζαμε στιγμή από τις φωνές. Εμάς έχει πρόσβαση σε αυτά όποτε θέλει και αν δει καμιά κατσαρόλα ή ταψί με νερό στον νεροχύτη, παίρνει ένα ένα τα κουτάλια και τα πετάει μέσα. Το αρέσει το μπλουμ που κάνουν..

Εμένα δεν του φτάνει να πάρει μερικά .. πρέπει να τα πάρει όλα να μην έχω καθαρά κουτάλια μετά να φάμε , ούτε πιρούνια και να πρέπει να πλένω :p 

10 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Εμάς αδειάζει τα εμφιαλωμένα σε όποιο σκεύος βρει έξω κ παίρνει ένα κουτάλι κ πίνει το νερό. Και πρέπει οπωσδήποτε να αδειάσει εκείνος το πλυντήριο πιάτων, ανάθεμα την ώρα που τον έβαλα να με βοηθάει. Γιατί φυσικά δεν μπορώ να τον αφήσω μόνο του, πρέπει να είμαι από πάνω και κάνουμε δέκα ώρες. Κ πλυντήριο πρέπει οπωσδήποτε να βάλουμε μαζί. 

Και εμείς το πλυντήριο πιάτων πάντα μαζί και ρούχων φυσικά .. 

8 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

α εμένα θελει τα μανταλάκια αλλά μόνο εκείνος, οπότε τα μικρά ρούχα φυσικά πέφτουν. Δεν υπάρχει περίπτωση να μη σου γυρίσει μπούμερανγκ οποιαδήποτε δραστηριότητα αρχικά φαινόταν ευχάριστη. 

Εμένα παίρνει τα μανταλάκια και τα σπάει στα δυο ... πολύ άχτι με αυτά 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...