Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τιμες ιασω-λητω!


Recommended Posts

Οι μαίες είναι σε γενικές γραμμές αρκετά καλές και πάρα πολύ εξυπηρετικές-έχω την εντύπωση ότι είχαν πάρει και το κατιτίς τους από τους συγγενείς μου... δυστυχώς-Πάντως, τις φώναζα με τρομερή συχνότητα και ήταν πάντα εκεί και ευγενέστατες!!

Ως προς το θηλασμό, αν πάτε έχοντας μάθει απέξω τις οδηγίες τις Αγλαίας θα είστε τέλεια!! Γενικά εκεί υποστηρίζουν το θηλασμό και υπάρχουν μαίες πιο σχετικές στο θέμα αυτό και μαίες πιο άσχετες. Ζητήστε επίμονα μία μαία από το τμήμα θηλασμού αν αντιμετωπίσετε πρόβλημα παρόλα αυτά.

 

και οι μαίες είναι άνθρωποι...

 

και δυστυχώς να είστε προετοιμασμένοι για κάθε είδους συμπεριφορά...

 

τι θέλω να πω; δυστυχώς δεν ξέρετε ποια μαία θα είναι στη βάρδια... υπάρχουν μαίες που ευγενικά θα σας εξυπηρετήσουν, υπάρχουν άλλες που μπορεί να είναι επιθετικές και κακότροπες ειδικά αν δεν πάει καλά ο θηλασμός μπορεί να γίνουν και απειλητικές! :shock: όσο και αν είναι εκτός πρωτοκόλλου κάτι τέτοιο, μερικές έχουν παρεξηγήσει το ρόλο τους και τη θέση τους και γίνονται απαράδεκτες.... εύχομαι να μην σας τύχουν αλλά αν σας τύχουν μη δίνετε σημασία... :?

 

Συμφωνώ απόλυτα... -Δεν μου έτυχε βέβαια επιθετική συμπεριφορά, απλώς αδιάφορη-

Δυο γλυκά χαμόγελα...η ζωή μου όλη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • yogini

    yogini 49 δημοσιεύσεις

  • nat-left

    nat-left 40 δημοσιεύσεις

  • TARA

    TARA 39 δημοσιεύσεις

  • Jen.

    Jen. 37 δημοσιεύσεις

Εγώ πάντως πρέπει να παραδεχτώ ότι στις μαίες αυτές οφείλω τό ότι θήλασα το μωρό μου αποκλειστικά 6 μήνες. Εκτός από μία περίπτωση, για την οποία έκανα και καταγγελία στη διεύθυνση, όλες οι άλλες ήταν σαν μητέρες. Μου κρατούσαν τον καθετήρα για να θηλάζει το μωρό!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που γέννησα στο ΕΛΕΝΑΣ ήταν πάρα πολύ καλά.

Ανακαινισμένη η νέα πτέρυγα μαιευτικής.Είχα ζητήσει δίκλινο (στον 4ο όροφο βρίσκονται) και μετά μπήκαμε σε λίστα αναμονής για μονόκλινο. Αν και την επόμενη ημέρα υπήρξε κενό μονόκλινο, δεν δεχτηκα να πάω γιατί και στο δίκλινο ήμουν πάρα πολύ καλά. Είχε ένα πολύ ευρύχωρο μπάνιο, κάθε πρωϊ το καθάριζαν, μάζευαν τα σκουπίδια, σφουγγάριζαν, Οι ντουλάπες ήταν οικανοποιητικές θα μπορούσα να πω. Άλλωστε τι θα κουβαλούσα μαζί μου? όλη την προίκα μου?

Τώρα εγώ για το μωρό μου είχα φέρει δικά μου φορμάκια (3-4 ένα για κάθε μέρα) μια λεπτή κουβερτούλα και 2 σεντονάκια. Για όσες δεν έχουν φέρει ρουχαλάκια έχουν εκεί κάτι σαν νυχτικάκια, σου δίνουν και σεντονάκια!!! απλά επειδή ορισμένα που τους φοράνε είναι πολυχρησιμοποιημένα και ξεφτισμένα (όχι όμως βρώμικα!!!) δεν μου πολυαρέσανε!!!

Τώρα το μόνο που εγώ αντιμετώπισα (γιατί δεν το είχα σκεφτεί) είναι ότι, την 3 ημέρα το στήθος μου ήταν γεμάτο γάλα αν και θήλαζα συνεχώς τον μικρό, δεν είχαν όμως να μου δώσουν επιθέματα στήθους με αποτέλεσμα σε 2 ώρες να έχω αλλάξει 3 μπλούζες. Όταν το ανέφερα στην προϊσταμένη βάρδιας μου είπε να βάλω μία σερβιέτα διπλωμένη αντί για επίθεμα!!!! Δεν ξετρελάθηκα κι όλας αλλά λίγο ήταν το κακό!!!!

Κατά τα άλλα δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Και συμφωνώ με την προλαλήσασα που ανέφερε για μαίες και μαίες. Εγώ προσωπικά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, αλλά η διπλανή μου, επειδή ήταν και αρκετά "ευτραφούλα" δεν βολευόταν να θηλάσει την κορούλα της και μια συγκεκριμένη μαία, μπορώ να πω ότι δεν την βοηθούσε αρκετά, στο να της δείξει τον τρόπο αλλά ήταν πολύ απότομη! Λες και θα έπρεπε η κοπέλα από μόνη της να τα έχει καταφέρει. Αλλά μεμονομένο περιστατικό θέλω να πιστεύω!!!!!

Πάντως εγώ σαν νοσοκομείο το προτείνω ανεπιφύλακτα!!!!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Τα υπερηχογραφήματα τα κάνατε εκεί; Ακουσα ότι κάθε Δευτέρα χωρίς ραντεβού μπορείς να κάνεις υπερηχογράφημα παρουσία καθηγητού και φοιτητών εν είδει μαθήματος. Ισχύει;

.pngec95dae21f.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω, γιατί το Έλενα δεν είναι πανεπιστημιακό νοσοκομείο. Τα υπερηχογραφήματα τα έκανα, εγώ τουλάχιστον, όποτε μου έλεγε ο γιατρός μου, συνήθως μεσημέρια που δεν είχε αναμονή. Οι τιμές είναι τιμές δημοσίου, δηλαδή εξαιρετικά χαμηλές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μμμ Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό για τη Δευτέρα πάντως εγώ έκανα εκεί μόνο ένα, γιατί δεν ήξερα πριν πάω ότι δεν αφήνουν μέσα τους συζύγους...

Να το ξέρεις!!!

Δυο γλυκά χαμόγελα...η ζωή μου όλη...

Link to comment
Share on other sites

Πού δεν αφήνουν, στον υπέρηχο? Πρέπει να έγινε παρεξήγηση. Εμένα ήταν σε όλους. Σε έναν μάλιστα ήταν και ο αδερφός μου, γιατί ο άντρας μου δεν μπορούσε να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Τα υπερηχογραφήματα τα κάνατε εκεί; Ακουσα ότι κάθε Δευτέρα χωρίς ραντεβού μπορείς να κάνεις υπερηχογράφημα παρουσία καθηγητού και φοιτητών εν είδει μαθήματος. Ισχύει;

 

Υπερηχογραφημα μπορεις να κανεις καθημερινα τα πρωινα με κοστος 2,80 περιπου αν το εχεις γραψει σε βιβλιαριο ή περιπου 9 ευρω αν οχι.Απλως υπαρχει αναμονη και φυσικα παντα γινεται απο εξειδικευμενους γιατρους,απλα ο χωρος των υπερηχογραφηματων στο ισογειο που πηγαινα εγω δεν ειναι και ο πιο ανετος..αλλα ποιος νοιαζεται?Καλοι γιατροι..οποιος κι αν τυχει,καλη συμπεριφορα

 

Για τη γεννα με καλυψαν οι κοπελες.Κι εγω γεννησα σε μονοκλινο και εμεινα απολυτα ευχαριστημενη απο ολα.Οσο για τις μαιες, προσωπικα εχοντας και τα 2 μωρα στη μοναδα..ομολογω οτι χωρις την βοηθεια των μαιων του τμηματος θηλασμου δεν θα τα καταφερνα.Ενταξει δεν τις θηλασα και παρα πολυ, 3 μηνες..αλλα υπηρχαν πολλες φορες που τις θηλαζα ταυτοχρονα και γενικως η καθοδηγηση τους ηταν αψογη.

 

Για τις μαιες στους θαλαμους δεν ξερω να πω κατι παραπανω γιατι μοναχα ενα βραδυ εμεινα εκει με το 1 μωρο..χωρις βοηθεια..και παλι ολα καλα πηγαν..απλως στο δικο μου δωματιο ειχε χαλασει το κουδουνι που καλεις νοσηλευτρια κτλ και εκει επρεπε καθε φορα να σηκωνομαι αλλα ολα οκ

Τον Ιουλιο παλι εκει θα γεννησω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω πριν απο 2 σχεδον χρονια γεννησα τον παναγιωτη μου στο Μαιευτηριο

ΜΗΤΕΡΑ!Εκει ηταν ο γιατρος μου,δεν ειχα κανενα παραπονο απο το προσωπικο,τις νοσηλευτριες κλπ...

Πιστευω οτι το μητερα ειναι πιο ανθρωπινο και πιο οικειο σε σχεση με τα αλλα

μαιευτηρια επιπλεον ειναι πιο οικονομικο σε σχεση με το Ιασω.

Αλλα ο γυναικολογος δεν ειναι οδοντιατρος για να τον αλλαζεις....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα στο ΜΗΤΕΡΑ γιατί εκεί ήταν η γιατρός μου και μια χαρά μου φάνηκε. Ξέρω από φίλες πως είναι όντως σχετικά οικονομικότερο από το ΙΑΣΩ.

Αλλά και εγώ θα σου πώ ότι δεν διαλέγεις μαιευτήριο αλλά γιατρό -εκτός βέβαια αν θέλεις να πας σε δημόσιο και ο γιατρός σου δεν πάει, οπότε ψάχνεσαι. Αλλιώς δεν αξίζει τον κόπο:wink:

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ γέννησα στο ΜΗΤΕΡΑ και θέλω να πω ότι έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη. Το μόνο μου παράπονο ήταν ότι όταν ζήτησα να κάνω αποκλειστικό θηλασμό μου έφερναν το παιδί μόνο όταν πεινούσε και έτυχε τη 2η ημέρα που το ζήτησα έκαναν πάρα πολλές ώρες να μου το φέρουν. Υποψιάζομαι ότι κάτι της έδωσαν για να μην μου τη φέρουν τόσες ώρες (είναι δυνατόν να μην πεινασε το παιδί;).

Κατά τα άλλα και η εξυπηρέτηση ήταν θαυμάσια, στον τοκετό το προσωπικό που ήταν παρόν ήταν εξαιρετικό και με βοήθησε πάρα πολύ αλλά και μετά το προσωπικό ήταν ευγενέστατο όλα ήταν πεντακάθαρα και γενικά ήταν όλοι πολύ καλοί.

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας κάνω μια σύγκριση των Ιασώ που γέννησα τον Δεκέμβριο του 2007 και του Λητώ που γέννησα τον Ιούνιο του 2006

 

Νεογνά και επισκεπτήριο

ΛΗΤΩ: + Πάντα παίρνουν τα νεογνά πριν ξεκινήσει το επισκεπτήριο

ΙΑΣΩ: - Το μωρό σας θα γνωρίσει απο πολύ μικρό τον παππού την γιαγιά τον θείο και τους γείτονες…

Ασφάλεια

 

ΛΗΤΩ: + Υπάρχει Security

ΙΑΣΩ: - Τι είναι αυτό;

 

Επισκεπτήριο

ΛΗΤΩ: + Το ωράριο τηρείται (σχεδόν) αυστηρά

ΙΑΣΩ: - Γίνεται ανακοίνωση για το τέλος επισκεπτηρίου από τα μεγάφωνα, οι συγγενείς σας μπορούν να κάτσουν ΟΣΟ ΘΕΛΟΥΝ.

 

Σεβασμός στις λεχώνες

ΛΗΤΩ: + Υπάρχει ησυχία ώστε να μπορούν να αναπαυθούν

ΙΑΣΩ: - Κοιτάξτε τι έγραψα ακριβώς από πάνω!

 

Φαγητό

ΛΗΤΩ: + Τεράστια και ποιοτικά γεύματα

ΙΑΣΩ: - Μικρά γεύματα (αν δεν χορτάσετε περάστε από το κυλικείο…)

 

Παιδίατροι

ΛΗΤΩ: + Καθημερινή ενημέρωση για οποιαδήποτε εξέταση και εξέλιξη του παιδιού

ΙΑΣΩ: - Σε βλέπει όταν φεύγεις και σου αφήνει τα στοιχεία του…

 

Οικονομικές τιμές

ΛΗΤΩ: + Το τρίκλινο του είναι …τρίκλινο

ΙΑΣΩ: - Το οικονομικό πακέτο περιλαμβάνει 6κλινο χωρισμένο στα δυο με παραβάν το οποίο είναι πιο ακριβό από το 3κλινο του Λητώ

 

Μαίες

ΛΗΤΩ: + Εξυπηρετικότατες – γλυκύτατες – πολύ φιλικές

ΙΑΣΩ: - Πάρα πολλές με αποτέλεσμα να υπάρχει απρόσωπη σχέση

 

Κυλικείο

ΛΗΤΩ: + Μικρό, αλλά με πολύ ζεστό περιβάλλον

ΙΑΣΩ: + Τεράστιο (αλλά απρόσωπο & κρύο)

 

Πάρκινγκ

ΛΗΤΩ: - Μικρό

ΙΑΣΩ: + Μεγάλο

 

Ανέσεις

ΛΗΤΩ: + Μερικά βασικά καταστήματα (κούκλες – λουλούδια – είδη μπεμπέ)

ΙΑΣΩ: + Έχει ακόμα και κομμωτήριο!

Link to comment
Share on other sites

Θα σας κάνω μια σύγκριση των Ιασώ που γέννησα τον Δεκέμβριο του 2007 και του Λητώ που γέννησα τον Ιούνιο του 2006

 

Φαγητό

ΛΗΤΩ: + Τεράστια και ποιοτικά γεύματα

ΙΑΣΩ: - Μικρά γεύματα (αν δεν χορτάσετε περάστε από το κυλικείο…)

 

Παιδίατροι

ΛΗΤΩ: + Καθημερινή ενημέρωση για οποιαδήποτε εξέταση και εξέλιξη του παιδιού

ΙΑΣΩ: - Σε βλέπει όταν φεύγεις και σου αφήνει τα στοιχεία του…

 

Φυσικά σέβομαι απόλυτα την άποψη σου για όλα όσα παραθέτεις μιας και έχεις στοιχεια σύγκρισης και για τα δύο, αλλά στα παραπάνω η εμπειρία μου στο ΙΑΣΩ ήταν διαφορετική:

 

Φαγητό

Τεράστια και ποιοτικά γεύματα (αφού πολλες φορές δεν το έτρωγα όλο, και ήταν πεντανόστιμα)

 

Παιδίατροι

Πέρασε τουλάχιστον 3 φορές να το εξετάσει κατά την παρουσία μου και επειδή έκανε ίκτερο ερχόταν επι΄2 μέρες ο αρμοδιος παιδίατρος και με ενημέρωνε για την εξέλιξη

 

Για τα υπολοιπα λίγο πολυ θα συμφωνήσω κι εγώ και ειδικά για το επισκέπτήριο ενώ εγώ ήθελα να θηλάσω :evil:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί για άλλους λόγους να μου την έσπαγε ενίοτε το επισκεπτήριο (ΙΑΣΩ)... στο θηλασμό όμως δεν είχα κανένα πρόβλημα. Θήλαζα κανονικά και ας ήταν όποιος ήθελε στο δωμάτιο!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θήλαζα αλλά μου την έδινε που ερχόταν η νοσοκόμα να βγαλει τις επισκέψεις έξω για να φάνε τα μωρά και οι ανάισθητοι ξανάμπαιναν μέσα όταν έφευγε... Καλά τόσο γαιδόύρια πια... Και μόνο τα μικρόβια να βάλεις που έρχονταν 10 ατομα φτάνει... Οι δικές μου επισκέψεις παντα έβγαιναν έξω για τον θηλασμό

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φυσικά σέβομαι απόλυτα την άποψη σου για όλα όσα παραθέτεις μιας και έχεις στοιχεια σύγκρισης και για τα δύο, αλλά στα παραπάνω η εμπειρία μου στο ΙΑΣΩ ήταν διαφορετική:

 

Φαγητό

Τεράστια και ποιοτικά γεύματα (αφού πολλες φορές δεν το έτρωγα όλο, και ήταν πεντανόστιμα)

 

Παιδίατροι

Πέρασε τουλάχιστον 3 φορές να το εξετάσει κατά την παρουσία μου και επειδή έκανε ίκτερο ερχόταν επι΄2 μέρες ο αρμοδιος παιδίατρος και με ενημέρωνε για την εξέλιξη

 

Για τα υπολοιπα λίγο πολυ θα συμφωνήσω κι εγώ και ειδικά για το επισκέπτήριο ενώ εγώ ήθελα να θηλάσω :evil:

 

Μα αυτό είναι ακόμα χειρότερο γιατί δεν υπάρχει στάνταρ πολιτική από τι διοίκηση. Για το φαγητό επιφυλάσσομαι παρόλο που είμαι αρκετά λιτοδίαιτη απλά η διαφορά ανάμεσα στα δυο ήταν σεβαστή.

Όσο για τους παιδίατρους το θεώρησα απαράδεκτο λαμβάνοντας υπόψη την αγωνία των νέων μαμάδων. Και ο δικός μου έκανε ίκτερο και δεν είχα ενημέρωση πέρα από την τελευταία ημέρα όπου ξεχείλησε το ποτήρι που με είχαν συνδέσει με Κάϊρο και αναγκάστηκα να συμβουλευτώ τον παιδίατρο που έχω στην κόρη μου, όπου με τη σύμφωνη γνώμη του υπογράψαμε και φύγαμε παρόλο το ρίσκο και τις τύψεις που προσπάθησαν να μας δημιουργήσουν την ώρα που φεύγαμε...

Πάλι καλά δηλαδή που δεν είναι πάγια τακτική και απλά τυχαίνει σε μεμονομένες περιπτώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Θα σας κάνω μια σύγκριση των Ιασώ που γέννησα τον Δεκέμβριο του 2007 και του Λητώ που γέννησα τον Ιούνιο του 2006

 

Φαγητό

ΛΗΤΩ: + Τεράστια και ποιοτικά γεύματα

ΙΑΣΩ: - Μικρά γεύματα (αν δεν χορτάσετε περάστε από το κυλικείο…)

 

Παιδίατροι

ΛΗΤΩ: + Καθημερινή ενημέρωση για οποιαδήποτε εξέταση και εξέλιξη του παιδιού

ΙΑΣΩ: - Σε βλέπει όταν φεύγεις και σου αφήνει τα στοιχεία του…

 

Φυσικά σέβομαι απόλυτα την άποψη σου για όλα όσα παραθέτεις μιας και έχεις στοιχεια σύγκρισης και για τα δύο, αλλά στα παραπάνω η εμπειρία μου στο ΙΑΣΩ ήταν διαφορετική:

 

Φαγητό

Τεράστια και ποιοτικά γεύματα (αφού πολλες φορές δεν το έτρωγα όλο, και ήταν πεντανόστιμα)

 

Παιδίατροι

Πέρασε τουλάχιστον 3 φορές να το εξετάσει κατά την παρουσία μου και επειδή έκανε ίκτερο ερχόταν επι΄2 μέρες ο αρμοδιος παιδίατρος και με ενημέρωνε για την εξέλιξη

 

Για τα υπολοιπα λίγο πολυ θα συμφωνήσω κι εγώ και ειδικά για το επισκέπτήριο ενώ εγώ ήθελα να θηλάσω :evil:

 

Συμφωνω και εγω...το φαγητο ηταν υπερβολικα πολυ (ποτε δεν το ετρωγα ολο ..καθως ειχε μια κυρια μεριδα κανονικοτατη μια δευτερη πιο μικρη σαλατα φρουτο γκυκο ή παγωτο ψωμι και δεν θυμαμαι αν ειχε κατι ακομα :roll: ) Επεισης αν καποιο φαγητο δεν μας αρεσε μας το αλλαζαν με καποια αλλη επιλογη :wink:

Ελπιζω βεβαια να μην ηταν θεμα θεσης γιατι αυτο θα ηταν γαιδουρινο :evil: (ημουν σε δικλινο)

Επεισης και στις 2 γεννες παιδιατρος ηταν καθημερινα στο δωματιο το πρωι να κανει ενημερωση (κατα τις 11-12 αν θυμαμαι)

Οι μαιες επεισης δεν μπορω να πω οτι ειδα πολλες και διαφορετικες (δλδ ιδιες ηταν καθημερινα απλα σε διαφορετικες βαρδιες)

Επεισης στο θηλασμο τηρουν το αποκλειστικο (χωρις απειλες)

Επεισης στα διδυμα που ηξερα...οταν ερχοντουσαν να τα παρουν τους ελεγα δεν εφαγαν ακομα και τ αφηναν..(οποτε τα ειχα σχεδων ολη μερα στο δωματιο και τα επαιρναν μονο για μπανιο και αλλαγμα)

Δεν θυμαμαι κατι αλλο..βεβαια εχω εμπειρια μονο απ το Ιασω αλλα εμεινα πολυ ικανοποιημενη..πραγματι το πιο ασχημο ειναι οτι συμπιπτει ο ερχομος των μωρων με το επισκεπτηριο (βεβαια αυτο καποιες το θελουν..γιατι θελουν να δειξουν στο κοσμο το μωρο τους :wink: )

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θήλαζα αλλά μου την έδινε που ερχόταν η νοσοκόμα να βγαλει τις επισκέψεις έξω για να φάνε τα μωρά και οι ανάισθητοι ξανάμπαιναν μέσα όταν έφευγε... Καλά τόσο γαιδόύρια πια... Και μόνο τα μικρόβια να βάλεις που έρχονταν 10 ατομα φτάνει... Οι δικές μου επισκέψεις παντα έβγαιναν έξω για τον θηλασμό

 

Αυτο ειδικα αμα ησουν σε δωματιο με πολλα κρεββατια θα ηταν προβλημα

Ισως βεβαια εχουν αλλαξει τα πραγματα.

Αλλα θυμαμαι οτι εγω με την αλλη κοπελα που ειμασταν μαζι θελαμε να μεινουν οι αντρες μας μεσα...και ερχοταν μετα τις μαιες και σεκιουριτας που τους εδιωχνε ολους :roll: (μαλλον εχουν αλλαξει καποια πραγματα..δεν θελω να πιστευω οτι εχουν αλλη πολιτικη για το δικλινο και αλλη για εξακλινο :? )

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα στο ΙΑΣΩ, το μωρό δεν το είδα την πρώτη μέρα, (λόγο διαβήτη). έκανα καθημερινά κάποιες ενέσεις και οι νοσοκόμες τους πέταγαν έξω και κάποια γαϊδούρια με σαμάρι δεν έβγαιναν, έπρεπε να τους το έλεγες 2 φόρα.

Μια νοσοκόμα μιά μέρα επειδή ήμουνα σε 6κλινο, άφησε να είναι πίσω από το παραβάν κόσμος και έπρεπε να της το πω για να τους πει να φύγουν.

όταν ήρθε ο παιδίατρος (το μωρό είχε γεννηθεί 2080) του είπα ότι θέλω να θηλάσω, και μου είπε με ένα στύλ εντελώς αρνητικό:«Κυρία μου έχουμε έντολή να ταίζουμε το παιδί κάθε 2 ώρες.» και έφυγε.

Μέτα άπο 1-2 ήμερες που συνήλθα ζήτησα απο ΜΟΝΗ μού να μου φέρουν θήλαστρο. Έβαλα τις νοσοκόμες σε μπελάδες αφού έπρεπε κάθε φορά να μου φέρνουν το θήλαστρο και το αποστειρωμένο μπιμπερό, και μου το ΕΔΕΙΧΝΑΝ κι ολας !!!! Δεν φτάνει μόνο αυτό έπρεπε να το μοιράζομαι και με την δίπλα γιατί λέει δεν είχαν άλλο.

Οσο για τον γιατρό εκμεταλλευτικέ την κατάσταση στο έπακρο και πήρε αμοιβή 2500 εύρω....

Link to comment
Share on other sites

dakat συμφωνω μαζι σου για το λητω....ειναι πολυ αυστηροι σε θεματα επισκεπτηριου.....γενικα κανουν οτι πρεπει για την λεχωνα και το μωρο....μας προστατευουν απο ιωσεις μικροβια κλπ......

 

επισης θελωνα προσθεσω οτι φερνουν το μωρο οτι ωρα πεινασει για θηλασμο και δεν του δινουν ξενο γαλα,αν δεν το ζητησει η μητερα....

 

 

επισης οι νοσοκομες ειναι αμεσοτατες...οποτε τις χρειαστηκα,ετρεχαν αμεσως........

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Η γιατρός μου ξεγεννάει σε όποιο απο τα 3 μαιευτήρια θέλω: ΙΑΣΩ- ΜΗΤΕΡΑ-ΛΗΤΩ. Γνωρίζεται να μου πείτε τιμές για το κάθε ένα για ένα δωμάτιο 4κλινο και με την υπόθεση Καισαρικής & Επισκληριδίου; Η γυναικολόγος για την γέννα θα μου πάρει 2000? περίπου (δεν έχω διευκρινήσει ακόμη) και θα ήθελα να ξέρω και το κόστος του μαιευτηρίου... καθώς επίσης και ποια η γνώμη σας για το κάθε ένα..

Σας υπέρ ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις σε παλαιότερα ποστ θα βρείς τις τιμές και για τα 3 για το 2008. Νομίζω ότι το ΛΗΤΩ έχει τις καλλίτερες με δεύτερο το ΜΗΤΕΡΑ. Θα βρείς επίσης και σχόλια από μητέρες που έχουν γεννήσει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Διάβασα τα posts στα οποία μου έγινε παραπομπή, αλλά τα έχω λίγο συγκεχυμένα στο μυαλό μου. Δηλαδή, γίνεται αναφορά σε κάποια σημεία για τις τιμές του Ιασώ, Λητώ, Μητέρα, αλλά δεν έχω καταλάβει αν περιλαμβάνει όλα τα έξοδα του νοσοκομείου (φαρμακευτική περίθαλψη, εξετάσεις προ και μετά τοκετού, κ.λ.π.)

Επί παραδείγματι, στο Λητώ, ένα δωμάτιο 3κλινο, αν θεωρήσουμε πως ο τοκετός θα γίνει με Καισαρική και με την χρήση επισκληριδίου, τι κόστος έχει; Και ποιο το κόστος στην ίδιας μορφής τοκετού αλλά με ολική νάρκωση; Συμπεριλαμβανομένου εννοείται όλων των εξόδων....????

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να τηλεφωνήσεις στα μαιευτήρια και να ρωτήσεις στο λογιστήριο.

Αυτό είχα κάνει και μου έιχαν απαντήσει αναλυτικότατα :wink:

γιατί μετά από 1 χρόνο, τρέχα-γύρευε με τις τιμές :?:?

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...