Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες φορες την εβδομαδα/μηνα....


casperαki

Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?  

619

  1. 1. Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?

    • 1-2 φορές (κάθε τρείς-τέσσερις εβδομάδες)
      150
    • 3-5 φορές (κάθε δύο εβδομάδες)
      134
    • 6-10 φορές (μια/δυο φορές την εβδομάδα)
      196
    • 11-16 φορές (τρείς φορές την εβδομάδα και περισσότερο)
      137


Recommended Posts

Σιγουρα μετα που θα γεννηθει το μωρακι αλλαζουνε λιγακι τα πραγματα , ιδιαιτερα τον πρωτο καιρο , θα αισθανεστε λιγο περιεργα .Το θεμα ειναι πως θα γινει η αρχη , απα3 και γινει ολα καλα . Τυψεις στο μωρο οχι δεν ειχα , η αληθεια ειναι οτι επανηλθαμε πολυ γρηγορα . Με ενα παιδακι δεν ειναι τοσο ζορικα τα πραγματα στο θεμα ερωτας , ιδιαιτερα αμα μεγαλωσει και λιγακι . Εμεις ειχαμε μπλοκαρει αρκετα μετα τη γεννα της Μαριας μας , 2 μωρα παιδια σπιτι , πολυυυυυυ κουραση , πολυυυυ ξενυχτι , ο αντρας μου ειχε και τη δουλεια του , ξυπνουσε και εκεινος το βραδυ για να βοηθαει στη μικρη οποτε πολυ πεσμενη λιμπιντος και αποι τους 2 .Λιγο καιρο μετα ομως ολα [πολυ καλα , τωρα με 3???? ε μαλλονα θα πρεπει να κλεινουμε ραντεβου :mrgreen:

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για μένα το θέμα Sex κοντεύει να ξεπεραστεί.

Δεν έχω πλέον διάθεση, γιατί επικρατεί άσχημο κλίμα.

Δεν ξέρω αν θα αλλάξει κάτι.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ante 2 την εβδομαδα.ο αντρας μου παντα κανει την 1η κινηση γιατι εγω δεν...!!!δεν...!!!!δεν μ'αρεσει πια σαν αντρας καθολουυυ μ κ δεν νομιζω να μ'αρεσει κ στο μελλον πια!!!απλα εκτελω τα συζυγικα καθηκοντα:-((βεβαια δεν ξερω ποσο ακομα θαντεξω τετοια καλοπεραση στο κρεβατι!!!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια τρόμαξα λίγο κάποιες γράφουν 3-4 φορές την βδομάδα Καλά που βρίσκεται την όρεξη καλέ θα τρελαθώ ................1 με 2 φορές την βδομάδα την πρώτη άντε καλά την δεύτερη αναγκαστικά για να μην με πρίζει και έχει μούτρα όλοι την μέρα με τέτοια κούραση κάθε μέρα δουλειά σπίτι 3 παδιά και το βράδυ χαχα χου.........όχι εγώ θέλω να κοιμηθώ ............ναι τον αγαπώ αλλα ώρες ώρες βαριέμε πολύ η καλύτερη μου είναι όταν είμαι αδιάθετη χαχαχ..και απο ότι ακούω όσο μεγαλώνουν έχουν περισότερες ορμές αχ παναγίαμου .....εμεις πάλι το αντίθετο ...βέβαια όαταν αυτος κάθεται από τις 9 και εγώ μέχρι της 11 τρέχω απο το πρωί στις 7 εε κακά τα ψέματα άν κάνανε και τα μισά απο αυτά που κάναμε θα τους έλεγα και εγώ.......

Link to comment
Share on other sites

1 ante 2 την εβδομαδα.ο αντρας μου παντα κανει την 1η κινηση γιατι εγω δεν...!!!δεν...!!!!δεν μ'αρεσει πια σαν αντρας καθολουυυ μ κ δεν νομιζω να μ'αρεσει κ στο μελλον πια!!!απλα εκτελω τα συζυγικα καθηκοντα:-((βεβαια δεν ξερω ποσο ακομα θαντεξω τετοια καλοπεραση στο κρεβατι!!!!!!!)

 

:o

 

Πλάκα κάνεις μάλλον ε?

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:o

 

Πλάκα κάνεις μάλλον ε?

δεν μπορω να κανω κατι αλλο,με ενα μικρο παιδι χωρις δουλεια...:(αναγκαστικα!!!αν μπορουσα θα τον χωριζα..αλλα..υπομονη!!!10λ-15λ.υποθεση κ τελος,αλλα το θεμα ειναι οτι στην ουσια δεν εχω σεξουαλικη ζωη,τιποτα!! αν με καταλαβαινεις,μακαρι να μη νιωσεις ποτε πως ειναι

Link to comment
Share on other sites

Προ μωρου καναμε 3-4 φορες την εβδομαδα. Με τον ερχομο του λουλουδιου μας, αντε 1-2 φορες το μηνα. Ενταξει θελω να πιστευω οτι ειναι παροδικο μεχρι να μπουμε σε μια ροτα. Αλλα παιζει τρελη κουραση καθε βραδυ και που ορεξη για κοκο. Ουτε στο φορουμ προλαβαινω να μπω τελευταια. Ειμαι συνεχεια με το μικρο-βιο μου!!!!!:rolleyes:

:rolleyes:

 

9oO7p3.png?Slkbe76M

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πρόβλημα στη σχέση μου και δεν είναι μόνο το σεξ!

τα παιρνω απο την αρρχη:

Με τον αντρα μου πριν παντρευτουμε ειμασταν δυο χρονια μαζι κ τρελά ερωτευμενοι όλοι μας ζήλευαν!κάναμε έρωτα από 4 εως κ κάθε μέρα!μένω εγκυος στο 1 παιδι (το θέλαμε) κ παντρευομΑΣΤΕ, μέχρι να γεννησω τα ερωτικά συνέχιζαν ετσι!οταν γέννησα συνεχισα να ειμαι ερωτευμενη κ περιμεναμε πως κ πως να σαραντίσω! μέχρι εδώ καλά!

Γυρω στους 2 μήνες επρεπε να επιστρεψω στη δουλεια κ επρεπε να δουμε τι θα κανουμε με το μωρο!εΓΩ ΔΕΝ ήθελα να το κραταει η μανα του (μενει απο πανω) κ ειπα να παρουμε κοπέλα εκεί γυρισαν ολα τούμπα!Τσακωθηκαμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ κ μενα μεσα μου κατι ραγισε!επαψα να ειμαι ερωτευμένη!Αυτό ήταν!ωστοσο οι επαφες μας ηταν περίπου 1,2 φορες την εβδομάδα!Ωσπου μεςνω παλι έγκυος κ ΔΕΝ θελω με τίποτα!Με δική του προτροπή στην εγκυμοσύνη βρισκόμασταν 2,3 φορες το μήνΑ!οπως βλεπετε αραιώναμε σιγά σιγά!

Τωρα τρεις μηνες μετά τη γέννα έχουμε βρεθει συνολο 3 ή 4 φορές χωρις όμως ολοκληρωμένη επαφή!

1)Γιατί δεν με ελκύει σεξουαλικά

2)θηλάζω κ δεν νιωθω σεξουαλική συν οτι ποναω στην επαφη λόγω ξηρότητας

3)το μωρό κοιμάται 11 το βραδυ κ αυτος εχει ηδη κοιμηθει μαζί με το μεγάλο

Αυτός θέλει!Συνέχεια με ''κυνηγάει'' αλλά βρίσκω δικαιολογίες . Αυτός είναι τρυφερός μαζί μου, αλλά εμενα δεν μου βγαινουν οι γλύκες!!

Δεν μου αρεσει αυτή η κατάσταση κ βασικά δεν μου αρέσει να περάσω το υπόλοιπο της ζωής μου έτσι!Θέλω να πιστεύω οτι καθως περναει ο καιρος κ το μωρό δεν εχει τοσες πολλές απαιτήσεις ίσως καλυτερέψουν έστω κ λιγο τα πράγματα!

 

Δεν εχω σκεφτει να χωρίσω γιατί κατα βάθος τον αγαπάω, αλλά δεν τον βλέπω ερωτικά και αυτό δεν μου αρέσει!

 

Εσεις τι προτείνετε?(νομίζω παντως οτι κι η επιλόχεια μου χτυπησε κ εμένα κομματάκι τη πόρτα)

Link to comment
Share on other sites

Το εστειλα 2 φορες κατα λάθος

 

Μια χαρά τον βρίσκω τον άντρα σου, όταν ηρεμήσουν και οι δικές σου ορμόνες, αν θέλεις εσύ, θα τα βρείτε. Αλήθεια προτιμησες να σου κρατάει το παιδί από τόσο μικρό μία ξένη παρά η γιαγιά του;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρασκευή, τελικά το κρατησε η πεθερα μου, έκανα πίσω!Αλλά ναι θα το ήθελα για να είμαι ανεξάρτητη, είχα στραβωσει και μαζί τους, άστα!

Ο άντρας μου μια χαρά είναι!Εγώ εχω το πρόβλημα!Το μονο που με κανει ευτυχισμένη ειναι τα παιδιά μου!Δεν με πηρανε κ στη δουλεια πίσω, είναι κ τα οικονομικα δύσκολα κ γενικά ψυχολογια χάλια!!:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πρόβλημα στη σχέση μου και δεν είναι μόνο το σεξ!

τα παιρνω απο την αρρχη:

Με τον αντρα μου πριν παντρευτουμε ειμασταν δυο χρονια μαζι κ τρελά ερωτευμενοι όλοι μας ζήλευαν!κάναμε έρωτα από 4 εως κ κάθε μέρα!μένω εγκυος στο 1 παιδι (το θέλαμε) κ παντρευομΑΣΤΕ, μέχρι να γεννησω τα ερωτικά συνέχιζαν ετσι!οταν γέννησα συνεχισα να ειμαι ερωτευμενη κ περιμεναμε πως κ πως να σαραντίσω! μέχρι εδώ καλά!

Γυρω στους 2 μήνες επρεπε να επιστρεψω στη δουλεια κ επρεπε να δουμε τι θα κανουμε με το μωρο!εΓΩ ΔΕΝ ήθελα να το κραταει η μανα του (μενει απο πανω) κ ειπα να παρουμε κοπέλα εκεί γυρισαν ολα τούμπα!Τσακωθηκαμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ κ μενα μεσα μου κατι ραγισε!επαψα να ειμαι ερωτευμένη!Αυτό ήταν!ωστοσο οι επαφες μας ηταν περίπου 1,2 φορες την εβδομάδα!Ωσπου μεςνω παλι έγκυος κ ΔΕΝ θελω με τίποτα!Με δική του προτροπή στην εγκυμοσύνη βρισκόμασταν 2,3 φορες το μήνΑ!οπως βλεπετε αραιώναμε σιγά σιγά!

Τωρα τρεις μηνες μετά τη γέννα έχουμε βρεθει συνολο 3 ή 4 φορές χωρις όμως ολοκληρωμένη επαφή!

1)Γιατί δεν με ελκύει σεξουαλικά

2)θηλάζω κ δεν νιωθω σεξουαλική συν οτι ποναω στην επαφη λόγω ξηρότητας

3)το μωρό κοιμάται 11 το βραδυ κ αυτος εχει ηδη κοιμηθει μαζί με το μεγάλο

Αυτός θέλει!Συνέχεια με ''κυνηγάει'' αλλά βρίσκω δικαιολογίες . Αυτός είναι τρυφερός μαζί μου, αλλά εμενα δεν μου βγαινουν οι γλύκες!!

Δεν μου αρεσει αυτή η κατάσταση κ βασικά δεν μου αρέσει να περάσω το υπόλοιπο της ζωής μου έτσι!Θέλω να πιστεύω οτι καθως περναει ο καιρος κ το μωρό δεν εχει τοσες πολλές απαιτήσεις ίσως καλυτερέψουν έστω κ λιγο τα πράγματα!

 

Δεν εχω σκεφτει να χωρίσω γιατί κατα βάθος τον αγαπάω, αλλά δεν τον βλέπω ερωτικά και αυτό δεν μου αρέσει!

 

Εσεις τι προτείνετε?(νομίζω παντως οτι κι η επιλόχεια μου χτυπησε κ εμένα κομματάκι τη πόρτα)

 

κάνε υπομονή τα πέρασα και έγω όταν τα παιδιά ήτα ν πιο μικρά ............Θέλει χρόνο να προσαρμοστής στην καινουργια ζωή 2 παιδια αρκετες υποχρεώσεις κουραση η γυναίκα μεσα σου έχει κρυφτή ...κα δυστηχώς ς τα προβλήματα με την πεθερά ξεκινάνε μόλις κάνουμε παιδιά ...........και υποθέτο εκεί ξενέρωσες ......θέλει χρόνο και υπομονή και και εμείς 2 φορές την εβδομάδα και την μία φορά με όρεξη δικία μου η δεύτερη με το ζόρι για να μην με πρίζη.........:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με την προϋπόθεση να αναλάβει ο άντρας δράση έτσι; (Δεν πιστεύω να θεωρηθώ χυδαία μεσημεριάτικα...)

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κάνε υπομονή τα πέρασα και έγω όταν τα παιδιά ήτα ν πιο μικρά ............Θέλει χρόνο να προσαρμοστής στην καινουργια ζωή 2 παιδια αρκετες υποχρεώσεις κουραση η γυναίκα μεσα σου έχει κρυφτή ...κα δυστηχώς ς τα προβλήματα με την πεθερά ξεκινάνε μόλις κάνουμε παιδιά ...........και υποθέτο εκεί ξενέρωσες ......θέλει χρόνο και υπομονή και και εμείς 2 φορές την εβδομάδα και την μία φορά με όρεξη δικία μου η δεύτερη με το ζόρι για να μην με πρίζη.........:mrgreen:

Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.

Ελπίζω να βελτιωθούν τα πράγματα οταν μεγαλώσει λίγο η μπέμπα!

Τουλ΄χιστον να γινουν οπως πριν που ειχαμε μονο το 1 παιδι!

Πραγματικά ξενερωσα τοτε μαζι του γιατι, εκαναν διαφορα τα πεθερικά μου κ δεν μου εδινε δικιο!επίσης του εβαζαν λόγια κ τους πιστευε!Προσπαθουσα να κοιμαμαι οταν κοιμόταν το μωρο, ερχονταν αυτοί κ χτυπαγαν τη πορτα με το χερι κ αφου κοιμομουνα φυσικα δεν ακουγα!Ε του ελεγαν οτι δεν τους ανοιγω!!!!:evil::evil::evil:΅Επισης πανω στον τσακωμο μας γι αυτους μου ειπε οτι μετανοιωσε που με παντρευτηκε:cry::cry:!Εκει ηταν που ξενερωσα τελειως!

βεβαια με το καιρο άλλαξε σταση κ ηταν ολο γλυκες κ αγαπες αλλά για μενα ποτέ δε θα ειναι οπως πριν!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.

Ελπίζω να βελτιωθούν τα πράγματα οταν μεγαλώσει λίγο η μπέμπα!

Τουλ΄χιστον να γινουν οπως πριν που ειχαμε μονο το 1 παιδι!

Πραγματικά ξενερωσα τοτε μαζι του γιατι, εκαναν διαφορα τα πεθερικά μου κ δεν μου εδινε δικιο!επίσης του εβαζαν λόγια κ τους πιστευε!Προσπαθουσα να κοιμαμαι οταν κοιμόταν το μωρο, ερχονταν αυτοί κ χτυπαγαν τη πορτα με το χερι κ αφου κοιμομουνα φυσικα δεν ακουγα!Ε του ελεγαν οτι δεν τους ανοιγω!!!!:evil::evil::evil:΅Επισης πανω στον τσακωμο μας γι αυτους μου ειπε οτι μετανοιωσε που με παντρευτηκε:cry::cry:!Εκει ηταν που ξενερωσα τελειως!

βεβαια με το καιρο άλλαξε σταση κ ηταν ολο γλυκες κ αγαπες αλλά για μενα ποτέ δε θα ειναι οπως πριν!

ΠΟΣΟ σε νιωθω ποοοσο σε νιωθω δεν λεγεται!!!κ εγω επαψα να αγαπαω τον αντρα μου(οχι να ειμαι ερωτευμενη!!)μετα απο πολλους καβγαδες για τα πεθερικα μου κ τα ψεματα που του ελεγαν για μενα κ αυτος τα πιστευε,να σκοτωνεται μαζι μου ακομα κ ετοιμογεννη που ημουν,δεν ειχε προβλημα)εγω βασικα σιχαινομαι που τον βλεπω αλλα δεν μπορω να χωρισω λογω ανεργιας κτλ που θα παω???αν απλα δεν νιωθεις ερωτευμενη πρεπει μα ξερεις οτι καποια στιγμη φευγει ο ερωτας κ μενει η αγαπη,μη το αφησεις να φωλιασει μεσα σου,θυμισου γιατι τον ερωτευτηκες,τον αγαπησες,κανε κατι κ εσυ,κερακια,μασαζακι αφησε τα μωρα στη μαμα σου κ περαστε μαζι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Υπομονη...εμεις τωρα βρισκουμε τους ρυθμους μας...μετα απο 14 μηνες...το κλειδι ειναι η υπομονη...και η γυναικα και ο αντρας περνανε μια πολυ δυσκολη φαση με τον ερχομο των παιδιων...μια αναστατωση...κυριως ψυχολογικη που εκδηλωνεται εμπρακτα...οποτε το μονο που εχω να προτεινω ειναι να περασει αυτη η φαση οσο πιο αναιμακτα γινεται και να ξαναβρει ενα υγιες και φυσιολογικο κατα τα αλλα ζευγαρι τους ρυθμους του...

 

οσο για την κοπελα που θα παρκαριζε τα παιδια το Σ-Κ δεν εχω απλα λογια...δουλευω 5 ωρες και 40' την μερα κρατωντας το παιδι η μανα μου και αισθανομαι τυψεις για αυτο. Δεν διαννοουμαι να αφησω το παιδι μου οπουδηποτε (ακομα και αν αυτη ειναι η ιδια μου η μανα που το λατρευει) για να παω εκδρομη,για καφε,για φαι κτλ κτλ...καποιοι θα με πειτε υπερβολικη...μπορει και να ειμαι...αλλα το καλυτερο για το παιδι ειναι να βρισκεται με τους γονεις του...αυτα τα τρυφερα πρωτα χρονια δεν θα ξαναερθουν ποτε...αργοτερα θα βγαινει με τους φιλους του και δεν θα προλαβαινω να τον χαρω καθολου...ο αντρας μου αν και μολις 28 συμμεριζεται αυτη την αποψη...καπου καπου γκρινιαζε οτι δεν βγαινουμε ποτε μονοι μας...οταν λοιπον προσφερθηκα να το κανω (με βαρια καρδια η αληθεια ειναι) τοτε καταληξαμε να τρωμε σε ταβερνουλα και να αναρωτιωμαστε τι να κανει ο μικρος και την επομενη φορα δεν δεχτηκε να τον αφησουμε...να διευκρινησω οτι το παιδι μου δεν κοιμαται συνεχομενα το βραδυ , ουτε καν το μεσημερι και θηλαζει ακομα...

 

Παντα πρεπει οι γονεις να ειναι ισορροπημενοι για να υπαρχουν ισορροπημενες καταστασεις...δεν λεω οτι εμεις ειμαστε...εχουμε τις ανισσοροπιες μας...και στο σεξ και στην καθημερινοτητα μας...το παλευουμε...για εμας και τον μικρο...

bf2Bp2.png

 

rTodp3.png

Link to comment
Share on other sites

πολυ δυσκολη κατασταση..εμενα ο δικος μου αλλαξε πριν 1 1/2 χρονο περιπου.η δουλεια που κανουμε δεν ειναι κ καμια δυσκολη για να πω οτι κουραζεται αλλα εχει το ελαττωμα να βλεπεο τηλ.μεχρι αργα κ μετα να ασχολειτε με το pc.( θυμαμαι μια φορα που του ειπα παρτο κ τραβα στην μανα σου , μα μου ειχε τεντωσει τα νευρα)με αποτελεσμα εγω να κοιμαμαι ποση ωρα να περιμενω!!!εχω κανει φασαρια πολλες φορες δυστηχως δεν ελεγχω τα νευρα μου κ γινεται το ελα να δεις.βεβαια στην εγκυμοσυνη πηγαμε μια φορα να τελεσουμε την πραξη επεσε τρελο γελιο γτ δεν "συναντιομασταν" οποτε τα παρατησα για ολη την διαρκεια της βεβαια δεν ηθελα κ καθολου να πω την αληθεια.το θεμα ειναι οτι γεννησα πριν 3 μηνες κ εχει γινει 5? φορες κ φυσικα αφου το ξεκινησα εγω. ουτε να με αγκαλιασει πια.δεν μπορω να καταλαβω.βεβαια τελευταια ειναι πιεσμενοσ λογω της οικονομικης κρισης αλλα ρε παιδια ολα στη ζωη ειναι παλια που δεν ειχαν ουτε να φανε τι εκαναν?? ειναι κ κλειστος χαρακτηρας καθε φορα παιρνω το τσιγκελι.

θα κανω υπομονη λιγο ακομα να δουμε...επισης πιστευω οτι σημαντικος παραγοντας ειναι κ το καπνισμα πριν 3 χρονια ου το ειχε κοψει για ενα διαστημα δεν τολμουσα να περασω διπλα του...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
3-4 thn evdomada e????Τωρα να σας πω εγω...μιας κ προβλιματιζομαι τοοοοσο πολυ που ανοιξα και ποστ...Λοιπον ΚΡΑΤΗΘΗΤΕ!!!\

Σε ολη την εγκυμοσυνη ειχα πολυ ρεξη και μαλλον για να αυτοεπιβεβαιωνομαι οτι του αρεσω γιατι ειχα γινει βουβαλακι με 20 κιλα παραπανω...αλλα εκεινος καθολου ορεξη λογω εγκυμοσυνης φοβοταν ετσι ελεγε τλπ...μια φορα τον μηνα...αφου οταν το καναμε πχ Δεκεμβριο αρχες ειπα μεσα μου.."τον αλλο μηνα παλι."....

Μερικους μηνες καθολου οπως 8 κ 9....

Γεννησα ...και παλι κοριτσια...Μια φορα τον μηνα...

 

Τελευταια μου φορα 21 Αυγουστου...εχουμε 11 Σεπτεμβριου....

 

Ειμαι πολυ στεναχωρεμην μιας και τσακωθηκαμε χτες....για κατι...που με εκανε εξω φρενων...

Μου ερχετε να παρω το παιδι και να φυγω με τα νευρα μου/΄.

Αλλα προσπαθω να σκεφτομαι λιγο ηρεμα....

Σας ζηλευω....

Υπάρχουν και χειρότερα;)...Εμείς σε όλη την εγκυμοσύνη ήρθαμε σε επαφή 3-4φορές:mrgreen:.Φοβόταν εκείνος και τώρα δεν έχω διάθεση εγώ.Ίσως φταίει και το γεγονός ότι δεν μου έχει έρθει ακόμα περίοδος και οι ορμόνες είναι down:???:,τι να πω:?;Πάντως και από πριν δεν αθλούμασταν τακτικά:rolleyes:...Ξενέρα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και χειρότερα;)...Εμείς σε όλη την εγκυμοσύνη ήρθαμε σε επαφή 3-4φορές:mrgreen:.Φοβόταν εκείνος και τώρα δεν έχω διάθεση εγώ.Ίσως φταίει και το γεγονός ότι δεν μου έχει έρθει ακόμα περίοδος και οι ορμόνες είναι down:???:,τι να πω:?;Πάντως και από πριν δεν αθλούμασταν τακτικά:rolleyes:...Ξενέρα...

υπαρχουν κ ακομη χειροτερα...τιποτα πριν την εγυμοσυνη...εγκυμοσυνη με εκσωσωματικη...τιποτα στην εγκυμοσυνη...τιποτα μετα...ολον αυτον τον καιρο ετρωγα κερατο...τωρα ομως περναω καλυτερα αρκετες φορες την ημερα καθε μερα με καποιον που με αγαπαει πραγματικα...με τον συζυγο χωρισα κ οτι εκανα το εκανα μετα τον χωρισμο!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημέρα κορίτσια....να σας πω και τα δικά μου τα καλά γιατί βλέπω αρκετά κοινά και χρειάζομαι βοήθεια.....

 

έχουμε χάσει κάθε επαφή με τον σύζυγο γενικά και πριν την εγκυμοσύνη....αλλά το ερωτικό κομμάτι είναι το χειρότερο στην εγκυμ με ακούμπησε 2 φορές και αυτό λόγω τής γκρίνιας μου....ανυπόμονο μετά να σαραντίσω και έγινε 1 φορά με επιφύλαξη να το πω χωρίς ιδιαίτερο πάθος και πολύ γρήγορα κ με πόνο κ.λ.π....χάλια....από εκείνη την 1 φορά έπρεπε να το επιδιωξω εγώ κ πάλι διαφορετικά δεν έκανε τίποτα...οπότε και πάλι το ένιωθα λόγω της γκρίνιας μου.....τεσπα από την ώρα που σαράντισα άντε να έγινε 3 φορές (δηλαδή 1 το μηνά)!!!! έχω απελπιστεί γιατί δεν είναι σωματικό κ ορμονικό το πρόβλημα, αλλά η επιθυμία που έχει ο ένας για τον άλλο κ ειδικά μετά από τόσο καιρό, βέβαια ξαναλέω ότι είχαμε κ πριν την εγκυμοσύνη πρόβλημα τέτοιο και απλά περίμενα να περάσει όπως λέτε έκανα υπομονή....όμως πλέον δεν υπάρχει άλλη υπομονή, νιώθω πολύ χαμηλά με το να τον παρακαλώ (πάνω από χρόνο) να με θέλει να με ποθεί να με επιθυμεί!!!!! έχω αρχίσει να σκέφτομαι και χωρισμό βλέπω σχετικούς εφιάλτες τα βράδια (ακόμα και πρωιν μου)....

δεν ξέρω τι να κάνω πια.... έχω κοιμίσει και το παιδί στην μάνα μου γι αυτόν το λόγω και πάλι δεν γίνετε με ιδιαίτερη όρεξη(από αυτόν), δεν έχω πάρει πολλά κιλά, δεν έχει αλλάξει η συμπεριφορά μου, αντιθέτως τον θέλω πολύ, δεν ξέρω τι άλλο να πω!!! νομίζω βαριέται και με έχει και σίγουρη....τι να πω...πάντως κουράστηκα...

 

να προσθέσω ότι πάντα εγώ το ξεκινάω και ότι δεν υπάρχουν πια δικαιολογίες!!!! μου τις έχει πει όλες.....

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια....να σας πω και τα δικά μου τα καλά γιατί βλέπω αρκετά κοινά και χρειάζομαι βοήθεια.....

 

έχουμε χάσει κάθε επαφή με τον σύζυγο γενικά και πριν την εγκυμοσύνη....αλλά το ερωτικό κομμάτι είναι το χειρότερο στην εγκυμ με ακούμπησε 2 φορές και αυτό λόγω τής γκρίνιας μου....ανυπόμονο μετά να σαραντίσω και έγινε 1 φορά με επιφύλαξη να το πω χωρίς ιδιαίτερο πάθος και πολύ γρήγορα κ με πόνο κ.λ.π....χάλια....από εκείνη την 1 φορά έπρεπε να το επιδιωξω εγώ κ πάλι διαφορετικά δεν έκανε τίποτα...οπότε και πάλι το ένιωθα λόγω της γκρίνιας μου.....τεσπα από την ώρα που σαράντισα άντε να έγινε 3 φορές (δηλαδή 1 το μηνά)!!!! έχω απελπιστεί γιατί δεν είναι σωματικό κ ορμονικό το πρόβλημα, αλλά η επιθυμία που έχει ο ένας για τον άλλο κ ειδικά μετά από τόσο καιρό, βέβαια ξαναλέω ότι είχαμε κ πριν την εγκυμοσύνη πρόβλημα τέτοιο και απλά περίμενα να περάσει όπως λέτε έκανα υπομονή....όμως πλέον δεν υπάρχει άλλη υπομονή, νιώθω πολύ χαμηλά με το να τον παρακαλώ (πάνω από χρόνο) να με θέλει να με ποθεί να με επιθυμεί!!!!! έχω αρχίσει να σκέφτομαι και χωρισμό βλέπω σχετικούς εφιάλτες τα βράδια (ακόμα και πρωιν μου)....

δεν ξέρω τι να κάνω πια.... έχω κοιμίσει και το παιδί στην μάνα μου γι αυτόν το λόγω και πάλι δεν γίνετε με ιδιαίτερη όρεξη(από αυτόν), δεν έχω πάρει πολλά κιλά, δεν έχει αλλάξει η συμπεριφορά μου, αντιθέτως τον θέλω πολύ, δεν ξέρω τι άλλο να πω!!! νομίζω βαριέται και με έχει και σίγουρη....τι να πω...πάντως κουράστηκα...

 

να προσθέσω ότι πάντα εγώ το ξεκινάω και ότι δεν υπάρχουν πια δικαιολογίες!!!! μου τις έχει πει όλες.....

 

Κάλια μου να σε ρωτησω, αν θελεις βεβαια μου απαντας, εχεις ντυθει προκλητικά με εσωρουχα κλπ κ να περάσεις να του κουνηθεις λίγο? Τοτε τι κάνει? Δηλ. λεω λόγω κουρασης κ των δυο μηπως δεν γινονται οι καταλληλες κινησεις κ όλα γινονται στα γρηγορα.Κ οταν του λες οτι έχεις επιθυμια τι σου απαντα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εμεις πριν την εγκυμοσυνη είχαμε φανταστική σεξουαλική ζωη (το μοναδικό κομμάτι στο οποιο την βρισκουμε τελειως κ ας ειμαστε 12 χρόνια μαζι, απο τα μαθητικά μας χρόνια).Στην εγκυμοσυνη δεν ειχαμε σεξουαλική ζωη-απαγορευση γιατρου, μερικά παιχνιδια αλλα πολυυυυυ αραιιια! Τωρα με τα μωρά έχουμε τρελη επιθυμια αλλα σερνομαστε κυριολεκτικά. Δουλεια, μωρά (κ η μια δεν κοιμάται τα βραδυα), χτιζουμε σπιτι κλπ, έχουμε μείνει λίγο πισω. Ελπιζω τώρα που θα μετακομισουμε κ επιτελους θα έχουν τα παιδια το καθενα το δωματιακι του, δουν κ οι γονεις τους λίγο χαρα!:lol::lol::lol:

Απλά φοβάμαι μην συνηθισουμε με τις 5-6 φορες το μήνα κ μας μείνει συνηθειο. Σκεφτομαι πως οταν μεγαλώσουν οι κουκλιτσες μας, να είναι πιο ανετα τα πράγματα.Εσεις μανούλες απο την εμπειρια σας ποτε επανηλθατε στην προ μωρων κατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

μέχρι πριν λίγο καιρό 5- 6 φορές τη βδομάδα, μετά είχαμε κάτι θέματα από "επισκέψεις" στο σπίτι και το είχαμε αφήσει το άθλημα!Γενικά επειδή έχει κάποιους μήνες που μετακομίσαμε σε δικό μας σπίτι, χωρίς παιδιά ακόμη, του δίνουμε και καταλαβαίνει :rolleyes:!!!

 

υπάρχουν και κάποιες μέρες που δεεεεεεεν, όπως πχ αυτή τη περίοδο που είχαμε ένα μεγάλο καυγά και έχει φύγει λίγο η όρεξη, αλλά τα "παιχνιδάκια" μας τα κάνουμε :oops: .....Εμένα βέβαια δεν με απασχολεί το πόσες φορές, αλλά τα μέρη του σπιτιού, πολύ φοβάμαι πως όταν έρθει παιδί θα δυσκολευτούμε να περιοριστούμε μόνο στη κρεβατοκάμαρα!!!!!!!!!:mrgreen:

1.png

 

Όταν ο ήλιος θα πάψει να ανατέλλει, ίσως τότε να πάψω να σου λέω σ΄αγαπώ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...