Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες φορες την εβδομαδα/μηνα....


casperαki

Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?  

619

  1. 1. Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?

    • 1-2 φορές (κάθε τρείς-τέσσερις εβδομάδες)
      150
    • 3-5 φορές (κάθε δύο εβδομάδες)
      134
    • 6-10 φορές (μια/δυο φορές την εβδομάδα)
      196
    • 11-16 φορές (τρείς φορές την εβδομάδα και περισσότερο)
      137


Recommended Posts

Βασικα δεν ηθελα να πω αυτο ακριβως , εγω ας πουμε ποτε μου δεν θα αφηνα για κανενα λογο τα παιδια μου για να βαφτω και να παω να πιω ποτα για να προκαλεσω τον αντρα μου , αμα ειναι να με θελει να με θελει οπως ειμαι .

 

φυσικά και δεν θα αναφερόμουνα ποτέ στο να παρατήσει κάποια μανούλα τα παιδάκια της...αναφέρθηκα στο ότι αν έχει βαλτώσει η σχέση ίσως χρειαστεί το κατι τις για να πάρει μπροστά...και αν αυτό είναι λίγη ζήλεια ή λίγη αλλαγή στη συμπεριφορά δεν το βρίσκω κακό.

και λίγο οff ούτε θεωρώ κακό να βγει κάποια έξω με τις φίλες της κακό και οτι αφήνει τα παιδάκια της...αντίθετα το θεωρώ ανανέωση από την καθημερινή ρουτίνα και μια μαμά χαρούμενη είναι καλύτερη μαμά...

 

Αλλα προσωπικα εχω την βουληση απο τον αντρα μου να με θελει σαν γυναικα χωρις να χρειαζεται να του προκαλεσω καμια ζηλεια , πρωτα απο ολα γιατι ειμαι μητερα και δεν μου ταιριαζουνε τετοια παιχνιδακια

 

κατά την γνωμη μου πάντα, τα παιχνιδάκια είναι αυτά που φουντώνουν τη σχέση και δεν την αφήνουν να βαλτώσει, όταν είναι έτοιμη να το κάνει και την ξεβαλτώνουν όταν το έχει πάθει...

 

Γκομενα μπορει να νοιωσει οποια αισθανεται καλα με τον εαυτο της , οπως και να ειναι αυτος ο εαυτος .

 

σκοπός δεν είναι να την βλέπει και ο άλλος έτσι...;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καταλαβα μωρε τι θελεις να πεις , ουτε θεωρω κακο να βγει μια γυναικα μονη της , Προς Θεου ,απλως θεωρω οτι οταν εχεις οικογενεια και τα αισθηματα για τον ανθρωπο σου ειναι δεδομενα . Ναι στα παιχνιδακια φυσικα , ναι στο ερωτικο παιχνιδι αλλα το θεωρω λιγο παιδαροδες να προσπαθησεις να ξυπνησεις το ερωτικο ενδιαφερον του αντρα σου μεσω της ζηλειας , ε αυτα τα καναμε στα 25 με τον γκομενο . Στην τελικη τι να ζηλεψει ? τη μητερα των παιδιων του ? το ερωτικο παιχνιδι απο την αλλη μπορει να ειναι συγκλονιστικο και ομορφο χωρις να μπλέκονται ζηλειες και εξοδοι και ποτα . Ενα ερωτικο sms , ενα ωραιο σκηνικο σπιτι , ενα φιλι , ενα κοιταγμα , ενα ραντεβου στο ζευγαρι , μια νυχτα με κρασι και αγκαλιτσες .

Καπως ετσι πιστευω θα ξυπνησει το ερωτικο ενδιαφερον και θα την ξαναδει ως γυναικα .

Απο την αλλη αμα γουσταρει να βγει με 2 φιλες και να πιει ενα ποτο επειδη οντως το γουσταρει εννοειτε να το κανει και με χιλια , ε3αλλου και εγω βγαινω για καφεδες και περπατημα μονη , εγω απλα δεν βγαινω για ποτο βραδυ το βαριεμε , προτιμω να παω μονη για ψωνια και καφε ας πουμε . Οπως ειπα και πριν οτι ευχαριστει τον καθε ανθρωπο .

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τους καναπεδες που ειπε...Απο τοτε που γεννησα μεχρι τωρα κοιμομασταν στο σαλονι στο καναπε.Αλλο καναπε εγω αλλο αυτος.(εχω γωνιακο τι να κανω?)

ΤΟ πρωι ηταν δουλεια μετασ μεσημερι τηλεοραση λιγο κομπιουτερ και λιγο υπνος και εγω παιδι μαγειρεμα δουλειες.Απογευμα τα ιδια μερικες φορες εβλεπε μπαλα επαιζε play stasion κουβεντες τυπικες "πεινας"?"θελεις κατι απο περιπτερο?""μην καπνιζεις στο παραθυρο βγες εξω" "μην χτυπας το σκυλι"(διαολος μεταμορφωμενος σε μπιγκλ!!!)"χαμηλωσε την τηλεοραση" "θα κανεις μπανιο?"

Υστερα το μωρο το κοιμιζα η ωρα εχει παει 11 το βραδυ στρωναμε τους καναπεδες μας και τηλεοραση.Εκεινος στο 5 λεπτο ειχε ηδη κοιμηθει.Ετσι καθε μερα.

Μονο ενα φιλακι γρηγορα την ωρα που ερχοτανε απο την δουλεια.

Αυτη ολη μας η επαφη.

Οποτε σε κουβεντα πανω χωρις καυγαδες αλλα απλη φιλικη κουβεντουλα ανεφερα οτι η κατασταση του σεξ εχει καταντησει γελοιο και τι φταιει αραγε γιατι γιναεμ ετσι?Απαντηση του "ε δεν εχουμε και προσωπικες στιγμες πια...Τοσο καιρο στο καναπε χωρια , ουτε μια αγγαλια ."

Απανταω"ΕΛα τωρα ποια η διαφορα?στο ιδιο χωρο ημασταν ολοι μερα μαζι απλα τα σωματα μας ειναι σε μισο μετρο αποστση"

Απαντηση του."πως εχε ισημασια μεγαλη.Πως θα κανουμε ερωτα?λιγο να σε αγγαλιασω να σε εχω διπλα μου...δεν εχουμε προσωπικες στιγμες αυτο ειναι και το μωρο ολη μερα πρεπει να το προσεχουμε ολο δουλειες " και τλπ καπως ετσι πηγε η συζητηση.

Μετα καναμε το δωματιο μας.Απο το νεο ετος λιγες μερες πιο πριν.Σεξ τελευταια φορα 1-1-10.. 6-1 μεχρι 12-1 ηταν αρρωστος απο εκει και περα παλι εχουν περασει αλλες 2 βδομαδες....τι να πω?το μωρο μου κοιματε 11 περιπου.αλλα πρεπει να καθομαι στο σαλονι μεχρι τις 12 και μιση περιπου γιατι του πεφτει η πιπιλα και παω και του την βαζω.Μετα δεν ξαναξυπναει.Εκεινος 11 και κατι παει για υπνο.Ε και παλι ναι μεν κοιμομαστε μαζι αλλα σε αλλες ωρες.

Με κουραζει ολο αυτο.Με κουραζει που τα σκεφτομαι.Δηλαδη θα με φερει στο σημειο που θα αρνηθω μετα εγω.Ηδη νιωθω τοσο απομακρυ που αν κανει καποιο βημα θα μου φανει ξενο.

Τελος παντων.Παλι τα ιδια ξεκινησα ...Παω και γω σε λιγο για υπνο.

Link to comment
Share on other sites

Επισης ξεχασα να πω οτι δεν θα του κανω να ζηλεψει δεν εχω την διαθεση για ολα αυτα.Αν με θελει με θελει.Δεν θα κατσω να κανω κολπα.Προτιμω να ασχοληθω με την βαφτιση του μικρου παρα με το πως να τον κανω να με θελησει παλι.Εχετε δικιο στα πιο πολλα που γραφετε ομως.

Αν πρεπει να Προσπαθησω για να με θελει αστο.ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ????εκεινος ξυριζετε τακτικα οπως εγω?εκεινος κανει μπανιο καθε μερα οπως εγω?(που δεν παω και πουθενα στην καλυτερη μεχρι τον σκλαβενιτη να παρω πανες)Εκεινος σηκωνετε απο τον καναπε αντι να φυτρωνει ριζες?οχι...τιποτα απο αυτα...γιατι να προσπαθησω μονο εγω.

Μου ειχε πει παλιοτερα"στο κατω κατω εσυ θα επρεπε να μου την πεφτεις γιατι ειμαι και "παπους" εσυ πιτσιρικα για να αισθανομαι οτι με θελεις ακομα...."

εχω το αντιστοιχο"εσυ θα επρεπε να μου την πεφτεις επειδη ακριβως ειμαι πιτσιρικα και υποτιθετε οτι με γουσταρεις πολυ πολυ και μου δινεις αυτο που ξερεις οτι εχω αναγκη..."

Απο δικαιολογιες αλλο τιποτα.Εχω αρχσει και σκεφτομαι σοβαρα οτι ισως υπαρχει αν οχι καποια αλλη(και αυτο ΜΟΝΟ γιατι ολον τον χρονο του ειναι σπιτι ουτε για καφε δεν παει. αλλιως θα ημονυ σιγουρη οτι εχει αλλη)ισως να ενδιαφερετε για καποια αλλη,Ισως φλερταρει εντονα με καποια στην δουλεια?ισως κατι παιζετε?Πραγματικα ομως δεν θελω να μπω στο τρυπακι αυτο.Γιατι θα τα διαλυσω ολα.Εχω πολυ θυμο μεσα μου.

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου γλυκιά, γιατί έχεις θυμό?Ο άντρας σου είναι...Καταλαβαίνω πως έχει θιχτεί ο γυναικείος σου εγωισμός, όμως και τι έγινε αν του δείξεις με πράξεις και όχι με λόγια ότι τον θέλεις?Κάντου μασαζάκι, το μεσημέρι (δεν κοιμάται ο μικρός?).Χάιδεψε τον...Φίλησε τον...Μην αρχίζεις τις αναλύσεις και τις κουβέντες. Το σεξ πράξεις θέλει και όχι κουβέντες. Το πρωί τι ώρα ξυπνάει ο μικρός?Τα ΣΚ σου πώς είναι?Π.Χ. εμάς η μικρή κοιμάται μέχρι 9 περίπου το πρωί και ΣΚ άνετα προλαβαίνουμε το πρωί να κάνουμε ζουζουνιές, όπως και το μεσημέρι...(άσχετα που αυτή την περίοδο ΕΓΩ περνάω τη φάση μου και δεν έχω καμία όρεξη...). Θέληση να υπάρχει...Μην το βλέπεις εγωιστικά, δεν είναι πόλεμος ο γάμος, κοινή συμβίωση στα καλά και στα κακά είναι, ούτε τον παρακαλάς...Τον διεκδικείς, για την ακρίβεια διακδικείς την παλιά σας ζωή-γιατί φαντάζομαι δεν ήταν πάντα έτσι...Δέστο λίγο από την άλλη πλευρά του το πράγμα, μην θυμώνεις και καλά κάνεις και δε σκέφτεσαι για άλλες και φλερτ...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οπως ειπες μωρε εχει θιχτει , νοιωθει οτι παρακαλαει για σεξ , το βλεπει εγωιστικα , γιατι να παει να τον χαιδεψει εκεινη και γιατι δεν ερχεται εκεινος , απο την μια πλευρα δεν εχει αδικο ολα εκεινη θα τα κανει ? και φροντιζει το σπιτι και το μωρο και θα κανει εκεινη τις κινησεις ? στην τελικη πως θα της αποδει3ει οτι τη θελει ως γυναικα αμα δεν την "παρακαλεσει" λιγακι εκεινος και δεν την κυνηγησει ?"

Link to comment
Share on other sites

ποιές επαφές ρε παιδά; όταν πέφτουμε στο κρεβάτι απλά είμαστε χώμα. ούτε καληνύχτα δεν έχουμε το κουράγιο να πούμε! οι επαφές μας έχουν το ορόσημο: πριν και μετά τα δίδυμα!

Link to comment
Share on other sites

pk33 με εκανες και γελασα γιατι και εμεις ετσι λεμε με τον αντρα μου. Π.Μ και Μ.Μ προ Μαριου δηλαδη και μετα Μαριου.

Οσες εχετε παιδακια που κοιμουνται προλαβαινετε να κανετε ζουζουνιες τυχερουλες!!! Εμεις με τον υπνο που κανει Ο Μαριος που τετοια τυχη. Πρωι ξυπναει 6 η ωρα και το βραδυ καμια 20αρια φορες. Μεσημερι αντε να κοιμηθει κανενα μισαωρο αλλα ο συντροφος μου δουλευει. Αφου του κανω πλακα οτι πρεπει να δωσουμε ραντεβου σε κανενα ξενοδοχειο σαν παρανομο ζευγαρακι μπας και συναντηθουμε.

Link to comment
Share on other sites

ποιές επαφές ρε παιδά; όταν πέφτουμε στο κρεβάτι απλά είμαστε χώμα. ούτε καληνύχτα δεν έχουμε το κουράγιο να πούμε! οι επαφές μας έχουν το ορόσημο: πριν και μετά τα δίδυμα!

 

Κακώς φίλε μου...

 

κατά τη γνώμη μου τα παιδάκια τα φέραμε στον μικρόκοσμό μας για να τον κάνουν καλύτερο...δεν ήρθαν για να στερήσουν μια από τις ωραιότερες απολαύσεις μας, τις πρωταρχικές που μας έκαναν οικογένεια... ακόμα και όταν είμαστε χώμα όπως λές... γιατί να μη δώσουμε μια ευκαιρία στο σύντροφό μας να ξεκουραστεί...καλύτερα...;

 

όσο για το θέμα της ζήλιας... σε μια υγειή σχέση και εγώ δεν θα ήθελα σε καμμία περίπτωση να βάλω τον εαυτό μου και τον σύζυγό μου σε αυτή τη διαδικασία... η σχέση όμως που περιγράφει το κασπεράκι απέχει πολύ από τον όρο υγειής... εάν εγώ ήθελα να σώσω αυτή τη σχέση και να την αναβιώσω θα έπαιζά όοοοολα τα χαρτιά που είχα... και τη ζήλια και ό,τι άλλο είχα.... αν δεν τα κατάφερνα άλλο θέμα, αλλά τουλάχιστον θα είχα προσπαθήσει...

Link to comment
Share on other sites

pk33 με εκανες και γελασα γιατι και εμεις ετσι λεμε με τον αντρα μου. Π.Μ και Μ.Μ προ Μαριου δηλαδη και μετα Μαριου.

Οσες εχετε παιδακια που κοιμουνται προλαβαινετε να κανετε ζουζουνιες τυχερουλες!!! Εμεις με τον υπνο που κανει Ο Μαριος που τετοια τυχη. Πρωι ξυπναει 6 η ωρα και το βραδυ καμια 20αρια φορες. Μεσημερι αντε να κοιμηθει κανενα μισαωρο αλλα ο συντροφος μου δουλευει. Αφου του κανω πλακα οτι πρεπει να δωσουμε ραντεβου σε κανενα ξενοδοχειο σαν παρανομο ζευγαρακι μπας και συναντηθουμε.

 

αυτή την παράμετρο δεν την είχα σκεφτεί να πω την αλήθεια... ίσως επειδή το παιδί μου κοιμάται 12-15 ώρες τη μέρα....το βράδυ 12άωρο χωρίς να ξυπνάει, και ένα 3ωράκι το μεσημέρι...μπορεί να μιλάεω εκ του ασφαλούς... τι να πω.. :):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Πήρα το θάρρος να απαντήσω κι εγώ. Είμαι με τον άντρα μου από τα 16 και τώρα είμαι 25 και έγκυος στο τρίτο παιδί.Ήμουν και είμαι αδύνατη αλλά με τις απανωτές εγκυμοσύνες και τα χρόνια το σώμα μου έχει αλλάξει αλλά όχι δραματικά :λίγο πιο πεσμένο στήθος, λίγο πιο χαλαρή κοιλίτσα (αν και δεν έχει προλάβει να σφίξει η καημένη). Κάποια στιγμή άρχισε να μου τα επισημάινει αυτά ρίχνοντάς μου το ηθικό και κάνοντάς με να μην έχω διάθεση για sex όπως κι εκείνος άλλωστε. Άρχισα λοιπόν κ'εγώ να βγαίνω μόνη μου (αραιά βέβαια) φτιαγμένη στην τρίχα λέγοντας απλά και αόριστα πάω για ένα καφέ ή ποτό, να του στέλνω "προσωπικές" φωτογραφίες ενώ ήταν στη δουλειά, να κάνω αιφνιδιαστικές "επιθέσεις" όταν γύριζει σπίτι αλλά και να του λέω και τις δικές του αλλαγές : μωρέ αραίωσαν τα μαλλιά σου, ψιλοπάχυνες (και ας είναι αδύνατος) κτλ. Με υπομονή και επιμονή λοιπόν θυμηθήκαμε εκείνη την εποχή των 16 μου! Τώρα πια λέω πως έκανα λίγη κυτταρίτιδα και εκείνος ή δεν την βλέπει ή κάνει πως δεν τη βλέπει. Πιστεύω πως για αυτούς τους ανθρώπους που έχουμε ζήσει μαζί τους τόοοσα πολλά αξίζει όχι μία αλλά 100 προσπάθειες πριν πούμε τέλος.

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πήρα το θάρρος να απαντήσω κι εγώ. Είμαι με τον άντρα μου από τα 16 και τώρα είμαι 25 και έγκυος στο τρίτο παιδί.Ήμουν και είμαι αδύνατη αλλά με τις απανωτές εγκυμοσύνες και τα χρόνια το σώμα μου έχει αλλάξει αλλά όχι δραματικά :λίγο πιο πεσμένο στήθος, λίγο πιο χαλαρή κοιλίτσα (αν και δεν έχει προλάβει να σφίξει η καημένη). Κάποια στιγμή άρχισε να μου τα επισημάινει αυτά ρίχνοντάς μου το ηθικό και κάνοντάς με να μην έχω διάθεση για sex όπως κι εκείνος άλλωστε. Άρχισα λοιπόν κ'εγώ να βγαίνω μόνη μου (αραιά βέβαια) φτιαγμένη στην τρίχα λέγοντας απλά και αόριστα πάω για ένα καφέ ή ποτό, να του στέλνω "προσωπικές" φωτογραφίες ενώ ήταν στη δουλειά, να κάνω αιφνιδιαστικές "επιθέσεις" όταν γύριζει σπίτι αλλά και να του λέω και τις δικές του αλλαγές : μωρέ αραίωσαν τα μαλλιά σου, ψιλοπάχυνες (και ας είναι αδύνατος) κτλ. Με υπομονή και επιμονή λοιπόν θυμηθήκαμε εκείνη την εποχή των 16 μου! Τώρα πια λέω πως έκανα λίγη κυτταρίτιδα και εκείνος ή δεν την βλέπει ή κάνει πως δεν τη βλέπει. Πιστεύω πως για αυτούς τους ανθρώπους που έχουμε ζήσει μαζί τους τόοοσα πολλά αξίζει όχι μία αλλά 100 προσπάθειες πριν πούμε τέλος.

 

αυτό ακριβώς ήθελα να πω... με το καλό να υποδεχτείς και το 3ο!

 

maan μην μου ριχνεις αλατι στην πληγη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τετοια ωραρια υπνου ακουω και τρελαινομαι η ερμη μανα.

 

sorry κούκλα!! να φανταστείς όταν ήταν νεογέννητο νόμιζα ότι τα μωρά δεν ξυπνάνε ποτέ...εγώ την ξυπνούσα να την ταίσω.. περίπου 3 μηνών ξύπνησε επιτέλους και είδαμε τα μάτια της!!! δεν πειράζει ο δικός σου είναι αντράκι ας τον να είναι "τζαναμπέτης" που λέμε και στη Νάουσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οπως ειπες μωρε εχει θιχτει , νοιωθει οτι παρακαλαει για σεξ , το βλεπει εγωιστικα , γιατι να παει να τον χαιδεψει εκεινη και γιατι δεν ερχεται εκεινος , απο την μια πλευρα δεν εχει αδικο ολα εκεινη θα τα κανει ? και φροντιζει το σπιτι και το μωρο και θα κανει εκεινη τις κινησεις ? στην τελικη πως θα της αποδει3ει οτι τη θελει ως γυναικα αμα δεν την "παρακαλεσει" λιγακι εκεινος και δεν την κυνηγησει ?"

 

Το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες και εσύ και το κασπεράκι, απλά εγώ αυτό που λέω είναι ας κάνει ακόμα μια προσπάθεια. Μια ακόμα προσπάθεια, δε σημαίνει ότι παρακαλάς...Άντρας σου είναι...Και απλά λέω πώς να γίνει αυτή η προσπάθεια, όχι με λόγια, αλλά με πράξεις...Εννοείται καταλαβαίνω πόσο άσχημα νιώθεις αν θιχτείς σαν γυναίκα, αλλά προτείνω να προσπαθήσεις να του ξυπνήσεις το ενδιαφέρον, χωρίς να νιώθεις τύψεις ότι έριξες τα μούτρα σου ή να του το κοπανάς ότι εσύ μόνο προσπαθείς...Απλα λέω ότι μέσα στο γάμο δε χρειάζεται να σκεφτόμαστε μη μας παρεξηγήσει ο άλλος ή ότι ρίχνουμε τα μούτρα μας..Να αναθερμάνεις την σχέση σας θέλεις και αυτό δεν είναι κακό...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

ίσως επειδή το παιδί μου κοιμάται 12-15 ώρες τη μέρα....το βράδυ 12άωρο χωρίς να ξυπνάει, και ένα 3ωράκι το μεσημέρι...μπορεί να μιλάεω εκ του ασφαλούς... τι να πω..

 

Συγγνώμη MarcoPolo, αλλά μια από τα ίδια και εδώ..Η μικρή κοιμάται εδώ και μήνες συνεχόμενα 12-13 ώρες το βράδυ (συνήθως 9μμ-9πμ) και το μεσημέρι 2-3 ώρες...Από την πρώτη νύχτα (πουτη φέραμε σπίτι) έδειξε το χαρακτήρα της!Κοιμήθηκε 11μμ με 5πμ., πα΄ρολο που θήλαζε...Και γενικά ποτέ δεν ξυπνούσε να θηλάσει νύχτα...Οπότε ώρα υπάρχει...και όρεξη από το σύζυγο μπόλικη..εμένα πώς θα μου έρθει, μου λέτε???Τέλος πάντων, αυτό είναι άλλο θέμα...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ μωρο κοιματε 11 με 11 το πρωι.Μεσημερι καμια ωρα και απογευμα το ιδιο αλλα με πολυ κλαμα.Νυσταζει και τυραννιετε να κοιμηθει.Αυτο ειναι αλλο θεμα.Χρονος υπαρχει.Ιδιαιτερα πιο παλια πριν κανενα 2 μηνο το μωρο κοιμοταν 3 ωρες το μεσημερι και αλλες 2 το απογευμα και το βραδυ 12 ωρο ....

Δεν ειναι θεμα χρονου.....

Εχω ερθει τελικα μετα απο πολυ σκεψη στο εξης συμπερασμα.ΜΕ αγαπαει αλλα δεν με βλεπει πια ως γυναικα.Ειμαι νοικοκυρα μαμα και μια γυναικα τλπ που βλεπει μεσα στο σπιτι συνεχεια να κανει δουλειες και να αναστεναζει συνεχεια.Με βλεπει που ειμαι μουτρωμενη.Απλα εχασε το ερωτικο ενδιαφερον.Και αυτο το μια φορα το μηνα ειναι απο αναγκη καθαρα για εκτωνοση.Δενειναι ΠΟΘΟΣ.οτι με ποθει οτι ανυπομονει να με παρει στα χερια του.ΕΙναι οτι απλα δεν παει αλλο και η σεξουαλικη αναγκη του φτασει στα ορια.

Ετσι πιστευω εγω.

Ειναι ενα φαυλος κυκλος.Οχι σεξ νευρα εγω σκεψεις γκρινιες δεν μιλαμε.Εκεινος βλεπει νευρα γκρινια και αποσταση οποτε δενεχει ορεξη...φαυλος κυκλος...τι να λεμε παλι?εσυ το ξεκινας , οχι εσυ το ξεκινας.

ΤΟ θεμα ειναι οτι δεν με θελει πια ερωτικα χαθηκε οποιο ενδιαφερον

Αυτο που θελω επιτελους να το πω...και ας με παρεξηγησετε...

Εγω πριν το παιδι ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ Η"ΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ>ΗΜΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΤΑ>.....Ελεγα οτι ογαμος θα μας χαλασει και θα γινουμε σαν τα ζευγαρια που βλεπω σε καφετεριες που δεν μιλανε εχουν και ενα δυο παιδια...ΟΧΙ ελεγα...

Εκεινος τοτε τρελα ερωτευμενος...μεσα στην ενεργεια να βγουμε να παμε απο δω απο εκει διακοπες...ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ για μενα.Ενιωθα πρωτη φορα οτι εχω εναν ΑΝΤΡΑ διπλα μου.Να με βοηθησει να με ακουσει.Μαλιστα ελεγα οτι εισα ιο μονος ανθρωπος που ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ.δεν με κοιταει απλα ...παρατηρουσε τα παντα σεεμενα.Την καθε κινηση.μια μερα δεν ηξερα που ειχα βαλει το κινητο και μου λεει στο πρωτο τσεπακι στην τσαντα σου...το ειδε!!!ΟΔΗΓΟΥΣΕ εκεινη την ωρα...ημουν σημαντικη για εκεινον...και το αντιλαμβανομουν αυτο καθε μερα ..Το ενιωθα.Του ελεγα οτι δεν ειχα ποτε στο μυαλο να παντρευτω...ειδικα παιδι.???το τι περασα το εχω ξαναγραψει εδω μεσα ....εκεινος με επιεσε να αλλαξω μυαλο σιγα σιγα και να δω οτι η οικογενεια ειναι κατι ομορφο και εκεινος μου εδειχνε οτι ΔΕΝ θα χαλασουμε μεσα σε εναν γαμο και με ενα παιδι....οποτε δειλα δειλα αρχισα να τα βλεπω αλλιως...

και εχω απιστευτο θυμο μεσα μου μαζι του γιατι αποδειχτηκε οτι δεν μπορεσε να στηριξει αυτα που ελεγε.ΑΠοδειχτηκε οτι ειχα δικιο.Οτι γιναεμ σαν αυτους που εβλεπα και λυπομουν.Δεν ηθελα γαμο οικογενεια ..εκεινος ναι...και τωρα ειμαι ετσι...συνεχεια δυστυχισμενη.ΤΟυ αναλογιζω ολη σχεδον την ευθυνη για αυτο.

Μου αλλαξε την ζωη τοσο πολυ τοσο αποτομα τοσο γρηγορα και τελικα δεν υποστιριξε αυτα που ελεγε.Εκεινος φταιει για μενα.Δεν τα ηθελα εγω αυτα.Αλλαξε τοσο πολυ.Σε τοσο λιγο διαστημα

Οπως οταν ελεγα ΑΝ εγγυος ουτε σεξ θα θελεις να κανουμε και ελεγεοτι λεω βλακειες και δεν υπαρχει τιποτα πιο ωραιο απο μια γυναικα εγγυο και παντα θα με θελει και θα με βλεπει σαν γυναικα..ΕΜεινα εγγυος και απο τον πρωτο μηνα το σεξ κοπηκε.Δεν μπορουσε λεει.Περασα 9 μηνες φρικης (οχι λογω σεξ λογω ψυχολογικων) εγραφα στο ημερολογιο μου που ειδα χτες ¨ειμαι ενα ασχημο χοντρο τερας που κυκλοφορει σαν πεθαμενο μεσα στο σπιτι αυτο" το ειχα γραψει στον 6 ο μηνα εγκυμοσυνης αυτο....τι ειναι αυτα?πως γινανε ολα ετσι????Εχω να βγω μαζι του για χορο η ποτο απο το 2007 χειμωνα....Θυμαμαι τοσα πολλα μπορω να γραφω μεχρι αυριο.

Link to comment
Share on other sites

κοίτα, σχετικά με το θέμα του σεξ στην εγκυμοσύνη, προσωπικά (από την πλευρά του άντρα) φοβόμουν να κάνω σεξ γιατί φοβόμουν μήπως κάνω κάτι κακό στο έμβρυο (καλά στη 2η κύηση με τα δίδυμα δνε υπήρχε κάν ο φόβος, κομμένο με μαχαίρι από τον γιατρό).

 

Ευτυχώς ή δυστυχώς κανένας μας δεν έχει δει τον άλλον, πριν παντρευτούνε, ώς μαμά ή μπαμπά, και ώς γυναίκα (αναφέρομαι σε εμάς τους άντρες) μετά από 2-3 γέννες. Δυστυχώς πολύ λίγοι εωτάνε σοβαρά τον εαυτό τους: θέλω αυτή η γυναίκα/άντρας να είναι η μητέρα/πατέρας των παιδιών μου;

Μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου μαζί με αυτή τη γυναίκα/άντρα όταν θα είμαστε πλέον στα -ήντα και δεν θα με ελκύει ερωτικά;

Γιαυτό και μετά το σεξ πρέπει να μείνει η αγάπη. Αν μετά το σεξ δεν μένει τίποτα, τότε υπάρχει πρόβλημα.

 

επίσης casperaki: Δεν σε άλλαξε κανείς, μόνη σου άλλαξες. Κανένας δεν αλλάζει παρα μόνο αν το θέλει ο ίδιος. Σκέφτηκες ποτέ μήπως δεν στήριξε αυτά που σου έλεγε γιατί ήθελε και κάποια στήριξη από εσένα; Σκέφτηκες ότι μπορεί να κουράστηκε τελικά στην προσπάθειά του να σε πείσει να κάνετε οικογένεια;

Link to comment
Share on other sites

Γυριστε το μαχαιρι στο κοκκαλο βρε κοριτσια!!!!! Σε αυτο το θεμα ολων τα παιδια κοιμουνται εκτος απο το δικο μου μαλλον.

Οσο για το θεμα σου casperaki θα συμφωνησω με τον pk33, οταν ολα γινονται δυσκολα στον γαμο με τον ερχομο των παιδιων μονο η αγαπη σε κραταει. Αν δεν εχει γερες βασεις τοτε ολα πανε περιπατο. Η μητροτητα δεν ειναι ευκολη υποθεση και θελει προσπαθεια και απο τους δυο για να υπαρχει ισορροπια. Αν ομως με την ελλειψη του σεξ καταρρεει ολο το οικοδομημα κατι σημαινει μαλλον αυτο, καθως στα περισσοτερα ζευγαρια τα πρωτα δυο χρονια του παιδιου η σεξουαλικη κατασταση δυσκολευει και εκει φαινονται ολα τα ψεγαδια της σχεσης. Ομως δεν χωριζουν ολοι λογω αυτης της καταστασης γιατι τους ενωνουν αλλα πραγματα πιο δυνατα. Και στην πορεια ξαναβρισκεις τους ρυθμους σου μολις χαλαρωνεις λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μια λέξη μου έρχεται στο μυαλό:Κινητοποιήσου!

 

Δηλ. ψάξε και βρες αυτό που είχατε παλια, μη μιζεριάζεις "δε με θέλει, πάει και τελείωσε!"Μην καταθέτεις τα όπλά..όπως είπες και εσύ, είσαι πολύ μικρή για να καταλήξει έτσι η ζωή σου...Μην του ρίχνεις όλες τις ευθύνες..Μη σκέφτεσαι ότι παλιάδεν ήθελες οικογένεια. Καταλαβαίνω πώς το λες, ότι αυτός δεν τήρησε αυτά που έλεγε, αλλά σκεψου τον εαυτό σου...Τώρα δεν έχει νόημα να αναλώνεσαι σε όλα αυτά...

 

Νομίζω απλά σε έχει σίγουρη. Και δε λέω να τον κάνεις να ζηλέψει. Απλά μην κάνεις άλλες συζητήσεις για το θέμα, γιατί απλά θα γυρνάτε στα ίδια. Προσπάθησε να αλλάξεις πρώτα εσύ και μετά θα αλλάξουν όλα...Μη σκέφτεσαι "θέλω να αλλάξει πρώτα εκείνος", γιατί απλά δε θα γίνει. Μην πεισμώνεις, βάλε νερό στο κρασί σου και μη συζητάς για το παρελθόν...

 

Συγγνώμη αν ακούγομαι απότομη, αλλά στενοχωριέμαι να σε σκέφτομαι σε αυτή την κατάσταση και έχουμε και την ίδια ηλικία σχεδόν..

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Γυριστε το μαχαιρι στο κοκκαλο βρε κοριτσια!!!!! Σε αυτο το θεμα ολων τα παιδια κοιμουνται εκτος απο το δικο μου μαλλον.

 

Σύμπτωση είναι, μην το παίρνεις προσωπικά!χεχε

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μια λέξη μου έρχεται στο μυαλό:Κινητοποιήσου!

 

Δηλ. ψάξε και βρες αυτό που είχατε παλια, μη μιζεριάζεις "δε με θέλει, πάει και τελείωσε!"Μην καταθέτεις τα όπλά..όπως είπες και εσύ, είσαι πολύ μικρή για να καταλήξει έτσι η ζωή σου...Μην του ρίχνεις όλες τις ευθύνες..Μη σκέφτεσαι ότι παλιάδεν ήθελες οικογένεια. Καταλαβαίνω πώς το λες, ότι αυτός δεν τήρησε αυτά που έλεγε, αλλά σκεψου τον εαυτό σου...Τώρα δεν έχει νόημα να αναλώνεσαι σε όλα αυτά...

 

Νομίζω απλά σε έχει σίγουρη. Και δε λέω να τον κάνεις να ζηλέψει. Απλά μην κάνεις άλλες συζητήσεις για το θέμα, γιατί απλά θα γυρνάτε στα ίδια. Προσπάθησε να αλλάξεις πρώτα εσύ και μετά θα αλλάξουν όλα...Μη σκέφτεσαι "θέλω να αλλάξει πρώτα εκείνος", γιατί απλά δε θα γίνει. Μην πεισμώνεις, βάλε νερό στο κρασί σου και μη συζητάς για το παρελθόν...

 

Συγγνώμη αν ακούγομαι απότομη, αλλά στενοχωριέμαι να σε σκέφτομαι σε αυτή την κατάσταση και έχουμε και την ίδια ηλικία σχεδόν..

 

και να συνεχισω, νομίζω ότι και εσύ τον θεωρείς δεδομένο. καλά είσαι 25 ετών με 3 παιδιά. Άλλες παντρεύονται μεγαλύτερες από εσένα!!!

Εννοείται ότι μικρότερη δεν θα είχες μυαλό για παντρειά! Στα 20 μυαλό για γάμο και παιδιά δεν είχε ούτε η μαμά μου που είναι 68 ετών!

Ξυπνάτε και οι δυό σας. Σιγά που σας πήρανε τα χρόνια!

Δεν μπορώ να δεχτώ ότι μια κοπέλα στα 25 της ακόμη και με 3 παιδιά, αν προσέξει λίγο τη διατροφή της, άντε να κάνει και κάνα κοιλιακό και να κόψει το ασανσερ, θα γίνει πάλι τουλάχιστον ερωτεύσιμη.

Μην τα περιμένεις όλα από αυτόν. Σκέψου ότι ακόμη δεν έπηξε το μυαλό σας και ήδη έχετε 3 παιδιά. Ε για έναν άντρα, που γενικά είμαστε πιο ανώριμοι από τις γυναίκες, είναι τεράστιο σοκ, σε τέτοια ηλικία

Link to comment
Share on other sites

PK33 σε έχασα..Σε ποια αναφέρεσαι?Ποια έχει 3 παιδιά εδώ μέσα, εκτός από την Δ+Β?Μήπως τα μπέρδεψες λίγο?Το κασπεράκι έχει ένα, όπως κι εγώ επίσης..(παρεπιμπτόντως, εγώ δεν έχω,για να κόψω ασανσερ!!!!χεχε!Σε μονοκατοικία είμαι!)

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

μάλλον τα μπέρδεψα. στην casperaki αναφερόμουνα συμπληρώνωντας το δικό σου post. Μάλλον τα μπέρδεψα και στον αριθμό των παιδιών...(όλο 3 παιδιά βλέπω μπροστά μου..)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...