Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες φορες την εβδομαδα/μηνα....


casperαki

Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?  

619

  1. 1. Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?

    • 1-2 φορές (κάθε τρείς-τέσσερις εβδομάδες)
      150
    • 3-5 φορές (κάθε δύο εβδομάδες)
      134
    • 6-10 φορές (μια/δυο φορές την εβδομάδα)
      196
    • 11-16 φορές (τρείς φορές την εβδομάδα και περισσότερο)
      137


Recommended Posts

Καλησπερα...

 

ειμαι αυπνη ...ειμαι και πολυ στεναχωρεμενη για κατι που εγινε...καθομαι και σκεφτομαι και επειδη ολες μανουλες οπως και εγω και πολλες παντρεμενες με παιδι με τις δουλειες και ολη την κουραση καθε μερα θα ηθελα να μου απαντησετε ειλικρινα..και συγγνωμη για την αδιακρισια...

 

Ποσες φορες κανετε ερωτα την εβδομαδα.μηνα ...τλπ με τον συντροφο σας

και 2η ερωτηση παλι με ειλικρινια ....ποιος ειναι αυτος που κυριοτερα κανει την κινηση για αυτο?εσεις η ο συντροφος.?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κασπερακι μου τι ωρα ειναι αυτη κουκλα ???? ωραιο θεμα ομως παραυτα , ενδιαφερον και πιπερατο :)) εγω γενικα περασα μια φαση απο την πρωτη εγκυμοσυνη εως και 5-6 μηνες πριν μια αρνηση στο αθλημα ενω παλια ημουνα πολυ πολυ ενεργη . Λιγο οι ορμονες απο τις εγκυμοσυνες , λιγο οι διαιτα , λιγο κατι οικογενειακα που επρεπε να λυσω , λιγο το οτι ακουγα διαφορες λαλακιες απο παντου εεεε ποσο θελει ο ανθρωπος για να κλονιστει , η διαθεση μου αλλαξε και η λιμπιντος μου αρχησε να ξανανεβαινει μετα τη μετακομιση , καινουργιο σπιτι μακρια απο το παρελθον και ολα οσα με ενοχλουσαν , μπορω να πω οτι εδω και 5 μηνες με τον Πανουλη μου κανουμε αθλημα 4-5 φορες τη βδομαδα και το αρχιζω κυριως εγω αλλα και μαζι . Απο τοτε που ξαναμπηκε η "ζωγραφικη" στη ζωη μας νοιωθουμε τρελλα ερωτευμενοι και κανουμε και σαν χαζα εξω με φιλακια και βλακειουλες . Βασικα θεωρω οτι ο ερωτας ειναι σημαντικο συστατικο για ενα γαμο πετυχημενο και για να σε κραταει ερωτευμενο και σε καλη διαθεση .

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Μά το Θεό σήμερα θα άνοιγα εγώ θέμα με αυτή την ερώτηση!!!

Γέννησα πριν 6μιση μήνες , σε όλη την εγκυμοσύνη δεν είχα καθόλου διάθεση για σεξ και

το πηγαίναμε πολύ χαλαρά με τον άντρα μου και γινόταν πάντα με δική του πρωτοβουλία.

Βάλε τη λοχεία και λίγο καιρό να συνέλθω , έχει περίπου 3 μήνες που κάπως "επανήλθα"

από την άποψη του ότι τώρα πιά παίρνω κι εγώ καμμιά πρωτοβουλία!!! Σίγουρα δεν είμαι τόσο "ζωηρή" όσο πριν μείνω έγκυος , σίγουρα η καθημερινή κούραση δεν βοηθάει , σίγουρα τώρα πιά πρέπει να έχει κοιμηθεί ο μπέμπης για να γίνει παιχνίδι (πράγμα που περιορίζει λίγο τις ώρες που μπορεί να γίνει παιχνίδι) , αλλά αισθάνομαι ότι αρχίζουμε να

"προχωράμε" σε καλύτερες μέρες! Ο άντρας μου έχει και ανέκαθεν είχε διάθεση , κι εγώ

τώρα τελευταία στρώνω σιγά-σιγά! Τώρα είμαστε στο 2 φορές την εβδομάδα , αλλά πάμε

για καλύτερα!!!

Με ενδιαφέρει πολύ να ακούσω κι άλλες απόψεις, κυρίως για το θέμα "διάθεση" από γυναίκες που γέννησαν πρόσφατα.

Να είστε καλά , βρε κορίτσια , χτες που πήγα στο γυναικολόγο , ντράπηκα να του το πω ,

εσάς δεν σας ντρέπομαι...χι-χι-χι!

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο βρε κοριτσια που θεσατε το θεμα γιατι το σκεφτομουν και εγω αλλα ντρεπομουν να ρωτησω.Εμεις με τον αντρουλη μου περιπου 3 φορες την εβδομαδα αλλα οφειλω να ομολογησω οτι ειναι με δικη του προτροπη γιατι εγω αισθανομαι τοσο κουρασμενη που δεν στο σκεφτομαι και ας το απολαμβανω μετα! Παντως οταν ειχα πρωτογεννησει δεν ηθελα καθολου..

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!! Η αληθεια ειναι οτι με τοοοση κουραση, που να σου ερθει η διαθεση?

Οταν γεννησα δεν ηθελα με τπτ. Οσο περναει ο καιρος, το πραγμα βελτιωνεται.. Αυτη τη στιγμη ειμαστε σχεδον στις 3-4 φορες.. Συνηθως την κινηση την κανει ο συζηξ και να πω την αληθεια μου αρεσει αυτο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σας πω!!!

διάθεση υπάρχει,χρόνος και αντοχές δεν υπάρχουν!!

ευτυχώς από τον ιούλιο και μετά έχουμε επανέλθει στις 4 φορές την εβδομάδα..πριν η κατάσταση ήταν τραγική..μια φορά στις 2 εβδομάδες είχαμε φτάσει..αλλά με τον θηλασμό δεν άντεχα..

το παράπονο του άντρα μου είναι ότι όλο αυτός ξεκινάει..αλλά βρε κορίτσια εγώ για να ξεκονήσω πρέπει να είμαι ξεκούραστη,ήρεμη,χωρίς σκέψεις,κάτι που πια δεν γίνεται:roll::roll::roll::roll:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...με το σύζηγος συζήσαμε 3 χρόνια πριν παντρευτούμε...μόλις είχε ξεκινήσει καινούρια δουλειά, με αρκετά μεγάλο χρέος λόγω του άγχους τότε, πραγματικά τον παρακαλούσα...περάσαν τα χρόνια ξοφλίσαμε πέρυσι το καλοκαίρι με το καλό το δάνειο και από τότε εκείνος με κυνηγάει διότι τα περισσότερα βράδια είμαι ένα πτώμα...τον καταλαβαίνω όμως...

Περίπου 3-4 φορές την εβδομάδα...

Πάντως κορίτσια όσο κουρασμένες και αν είστε τρωγοντας έρχεται η όρεξη...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Περίπου 3-4 φορές την εβδομάδα...

Πάντως κορίτσια όσο κουρασμένες και αν είστε τρωγοντας έρχεται η όρεξη...

ΣΩΣΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

Και χάλια να είμαστε και οι δυο είτε κάνει ο ένας είτε κάνει ο άλλος την πρώτη κίνηση ΤΡΩΓΟΝΤΑΣ έρχεται η μεγάααααααααααλη ορεξη!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

3-4 thn evdomada e????Τωρα να σας πω εγω...μιας κ προβλιματιζομαι τοοοοσο πολυ που ανοιξα και ποστ...Λοιπον ΚΡΑΤΗΘΗΤΕ!!!\

Σε ολη την εγκυμοσυνη ειχα πολυ ρεξη και μαλλον για να αυτοεπιβεβαιωνομαι οτι του αρεσω γιατι ειχα γινει βουβαλακι με 20 κιλα παραπανω...αλλα εκεινος καθολου ορεξη λογω εγκυμοσυνης φοβοταν ετσι ελεγε τλπ...μια φορα τον μηνα...αφου οταν το καναμε πχ Δεκεμβριο αρχες ειπα μεσα μου.."τον αλλο μηνα παλι."....

Μερικους μηνες καθολου οπως 8 κ 9....

Γεννησα ...και παλι κοριτσια...Μια φορα τον μηνα...

 

Τελευταια μου φορα 21 Αυγουστου...εχουμε 11 Σεπτεμβριου....

 

Ειμαι πολυ στεναχωρεμην μιας και τσακωθηκαμε χτες....για κατι...που με εκανε εξω φρενων...

Μου ερχετε να παρω το παιδι και να φυγω με τα νευρα μου/΄.

Αλλα προσπαθω να σκεφτομαι λιγο ηρεμα....

Σας ζηλευω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μμμ...οχι πλεον δεν του την πεφτω υστερα απο 2 3 αποπειρες παλιοτερα δικες μου που δεν ηθελε ε....μου επεσε το ηθικο και τα μουτρα....

 

Ορεξη δεν εχει λογω οικονομικων,,,οκ....αλλα να βλεπει καμια χχχ ταινια που και που η να κατεβαζει κανενα βιντεακι με νεαρουλα σε ακαταλληλες ποζες δεν εχει προβλημα...

 

ειμαι ετοιμη να σκασω....

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάκι μου ερώτημα που έβαλες!!!! Εμείς 2-3 φορές το μήνα και αν. Και δυστυχώς φταίω εγώ για αυτό. Δεν έχω όρεξη, νιώθω συνέχεια κουρασμένη, αλλά συνέχεια. Φυσικά και παραπονιέται ο άνθρωπος γιατί υπάρχει και μήνας με 1 φορά!!!! αλλά είναι πάνω από τις δυνάμεις μου, νυστάζω την ώρα που πλέον θα μπορούσαμε να κάνουμε έρωτα. Πραγματικά για τις 3 φορές προσπαθώ!!!!!! Φυσικά την ώρα που γίνεται μου αρέσει και με το παραπάνω :oops:, αλλά δεν έχω το κουράγιο να το σκεφτώ καν όχι να το ξεκινήσω.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Ορεξη δεν εχει λογω οικονομικων,,,οκ....

 

Ρε κοριτσάκι κάνε λίγο υπομονή...είδες τι έγραψα παραπάνω...? και μεις στην αρχή που είχε διάφορα στο κεφάλι του ήταν πολύ σπάνιο...όταν ηρέμησε και μετά άλλαξαν τα πράγματα, από άσπρο μαύρο...

Από ότι έχω καταλάβει και από φίλες μου οι περισσότεροι άντρες όταν έχουν άγχος που αφορά οικονομικά και δουλεια δεν μπορούν να λειτουργήσουν...ΥΠΟΜΟΝΗ ΥΠΟΜΟΝΗ αλλά κάνε κάτι και συ...ξες τώρα...

εκπληξούλες διάφορες....

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου μην απελπίζεσαι, καταλαβαίνω ότι σε πειράζει η κατάσταση και μάλιστα σου θίγει και τον γυναικειο σου εγωισμό, αλλά κάνε λίγο υπομονή..

Μήπως δεν εχει επανέλθει από την όλη διαδικασία της εγκυμοσύνης και αργότερα του ρόλου σου ως μαμα? Οι άντρες έχουν ένα "θέμα" με αυτά..Μήπως είναι κάτι που τον αγχώνει γενικά (οικονομικό θέμα, διαδικαστικό κτλ). Κι εμένα ο άντρας μου πέρασε μια φάση με την εγκυμοσύνη και με το άγχος του γάμου, τα έξοδα κτλ, αλλά μετά επανήλθε και μάλιστα δρημύτερος!! Ακόμα καλύτερα και απο πρίν..

Συζητα το μαζί του (αν και χλωμό να σου πει αν ειναι κατι τέτοιο..)

κάνε τις προσπάθειες σου (sexy εσωρουχα κτλ) εκμεταλλεύσου και τις ταινίες που κατεβάζει (δείτε τις μαζί, να δεις τι καλά που θα περάσετε) πανω απ' όλα και κάνε υπομονή!!

Μην τα παρατας

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

αλλα να βλεπει καμια χχχ ταινια που και που η να κατεβαζει κανενα βιντεακι με νεαρουλα σε ακαταλληλες ποζες δεν εχει προβλημα...

 

ειμαι ετοιμη να σκασω....

 

TO ξαναβαζω γιατι μαλλον δεν το ειδατε......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

..

Συζητα το μαζί του (αν και χλωμό να σου πει αν ειναι κατι τέτοιο..)

κάνε τις προσπάθειες σου (sexy εσωρουχα κτλ) εκμεταλλεύσου και τις ταινίες που κατεβάζει (δείτε τις μαζί, να δεις τι καλά που θα περάσετε) πανω απ' όλα και κάνε υπομονή!!

Μην τα παρατας

 

Το εχω συζητησει...και λεει περναει μια φαση....

Φαση?οκ/....κατανοητο....9 μηνες εγκυμοσυνης ΦΑΣη....Μετα την γεννα ΦΑΣΗ...και μην νομιζετε...εχουμε πολυ ησυχο μωρο...κοιμαται 11 περιπου μεχρι 11 το αλλο πρωι...και μεσα στην ημερα σαν μοσχαρακι κοιματε....οκ...Φαση..δεν εχει καμια ερωτικη επιθυμια,,,οκ....

 

Αλλα επιθυμια να βλεπει τα υπολοιπα εχει...καταλαβες..??

Οσο για τις ταινιες κτλ..του εχω πει να βλεπουμε μαζι δεν με πειραζει.Με πειραζει ομως οταν δεν εχουμε σχεσεις , σχεδον ανηπαρκτη ερωτικη ζωη και αντι να καταναλονει την ενεργεια του σε μια πραγματικη ερωτικη πραξη μαζι μου την καταναλωνει στο να βλεπει βλακειες μονος...Αυτο με πειραζει...Γιατι νιωθω τιποτενια κια αασχημη και μη επιθυμιτη...

 

και κορυφη οτι "δεν μπορω να ερχομαι απο τη δουλεια να εισαι εσυ κουρασμενη ολη μερα απο το παιδι το μαγειρεμα το σπιτι και ετσι να μου εριθει φωτισει να σε ^%$#@...."

Εκει ενιωσα πολυ μειο ν....πολυ ασχημα....πολυ απο ολα....

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη αν σας ζαλιζω...ειμαι πολυ φορτισμενη...και δεν εχω αλλου να τα πω.Ντρεπομαι ακομα και σε σας αλλα δεν με ξερετε πρωσοπικα οποτε ειναι λιγο πιο ευκολο!

και εξοργιζομαι...γιατι τα κρυβει...και σβηνει το ιστορικο του υπολογιστη..μετα κατι του ξεφευγει το βλεπω και το αρνητικο "καταλαθος" δεν ηξερε τι ηταν ...και ενα σωρο χαζα...

 

θα ερθει απο δουλεια να μιλησουμε ειπε...ξερω τι θα μου πει "να προσπαθησουμε να ειμαστε καλα να τα βρουμε κτλ κτλ κτλ....

 

Καποτε και δενμιλαω για παλια ...πριν 1 μιση χρονο περιπου δεν χρειαζοτανε να κουνησω την ουρα ουτε εσωρουχα σεξυ...ουτε να του την πεσω....και μονο που ημουν οπως ειμαι διπλα του εφτανε..Ξαφνικα θελει ΕΡΕΘΙΣΜΑ...δεν του αρεσω οπως με βλεπει>????

 

Περιμενω να ερθει και θα τα ακουσει αλλη μια φορα.Δικαιολογιες τελος.

Εχω τρελα νευρα.Γραφω και τρεμουν τα χερια μου.

Link to comment
Share on other sites

TO ξαναβαζω γιατι μαλλον δεν το ειδατε......

 

Και γιατί δεν βλέπετε την ταινία παρέα???

casperaki, μη βιάζεσαι και μην ανησυχείς , οι άντρες λειτουργούν διαφορετικά απ'ότι εμείς.

 

 

Κορίτσια κουράγιο , κι εμένα πολλές φορές μου συμβαίνει να προτιμώ να κοιμηθώ , αλλά όντως τρώγοντας έρχεται η όρεξη...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη αν σας ζαλιζω...ειμαι πολυ φορτισμενη...και δεν εχω αλλου να τα πω.Ντρεπομαι ακομα και σε σας αλλα δεν με ξερετε πρωσοπικα οποτε ειναι λιγο πιο ευκολο!

και εξοργιζομαι...γιατι τα κρυβει...και σβηνει το ιστορικο του υπολογιστη..μετα κατι του ξεφευγει το βλεπω και το αρνητικο "καταλαθος" δεν ηξερε τι ηταν ...και ενα σωρο χαζα...

 

θα ερθει απο δουλεια να μιλησουμε ειπε...ξερω τι θα μου πει "να προσπαθησουμε να ειμαστε καλα να τα βρουμε κτλ κτλ κτλ....

 

Καποτε και δενμιλαω για παλια ...πριν 1 μιση χρονο περιπου δεν χρειαζοτανε να κουνησω την ουρα ουτε εσωρουχα σεξυ...ουτε να του την πεσω....και μονο που ημουν οπως ειμαι διπλα του εφτανε..Ξαφνικα θελει ΕΡΕΘΙΣΜΑ...δεν του αρεσω οπως με βλεπει>????

 

Περιμενω να ερθει και θα τα ακουσει αλλη μια φορα.Δικαιολογιες τελος.

Εχω τρελα νευρα.Γραφω και τρεμουν τα χερια μου.

 

 

Χαλλλλλάρωσε βρε κοπέλα μου! Δεν σε απατάει κιόλας!

Καταλαβαίνω γιατί έχω περάσει κι εγώ την εποχή μετά τη γέννα που αισθάνεσαι ακόμη πολλλλύ χοντρή και ανεπιθύμητη , αλλά ο άντρας σου (πίστεψε με) δεν σε βλέπει έτσι.

Απλά πρέπει να ξαναβρείτε τον τρόπο να έρθετε πιό κοντά. Μην σε τρομάζει αν θα χρειαστεί

να δείτε μαζί μια ταινία, ή να κάνετε κάτι άλλο που δεν το συνηθίζατε παλιά , και οι δυό σας

έχετ αλλάξει και αυτό θα συμβαίνει και στο μέλλον. Κανείς μας δεν κάνει σεξ σήμερα , όπως έκανε πριν 10 χρόνια. Δοκίμασε , αν μπορείς , να αφήσεις ένα βράδυ το μωράκι σου σε μαμά/πεθερά , βγείτε έξω , πιείτε τα ποτάκια σας , φλερτάρετε μεταξύ σας και μετά γυρίστε σπίτι και...θα δεις τη διαφορά!!!

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Χαλλλλλάρωσε βρε κοπέλα μου! Δεν σε απατάει κιόλας!

Καταλαβαίνω γιατί έχω περάσει κι εγώ την εποχή μετά τη γέννα που αισθάνεσαι ακόμη πολλλλύ χοντρή και ανεπιθύμητη , αλλά ο άντρας σου (πίστεψε με) δεν σε βλέπει έτσι.

Απλά πρέπει να ξαναβρείτε τον τρόπο να έρθετε πιό κοντά. Μην σε τρομάζει αν θα χρειαστεί

να δείτε μαζί μια ταινία, ή να κάνετε κάτι άλλο που δεν το συνηθίζατε παλιά , και οι δυό σας

έχετ αλλάξει και αυτό θα συμβαίνει και στο μέλλον. Κανείς μας δεν κάνει σεξ σήμερα , όπως έκανε πριν 10 χρόνια. Δοκίμασε , αν μπορείς , να αφήσεις ένα βράδυ το μωράκι σου σε μαμά/πεθερά , βγείτε έξω , πιείτε τα ποτάκια σας , φλερτάρετε μεταξύ σας και μετά γυρίστε σπίτι και...θα δεις τη διαφορά!!!

 

Σε ευχαριστωγια τις συμβουλες σου που πολυ σωστες ειναι αλλα δυστυχως ανακατευομαι και μονο στην σκεψη οτι δεν θελει να με πλησιασει και δεν εχει ορεξη ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ αλλα για να βλεπει ολα αυτα τα βιντεο....Συγγνωμη αλλα με ριχνει τοσο πολυ που δεν θελω να βρω τιποτα μαζι του......

και το ξαναλεω για να μην νομιζετε οτι ειμαι τρελη.....δεν θα ειχα προβλημα αν η σχεση μας ηταν οκ΄.....εσεις πως θα νιωθατε αν σας το εκανε αυτο???να μην σε ακουμπαει να μην κανετε τιποτα μηηηνες και να ανακαλυπτετε οτι βλεπει τσοντες και βιντεο με κοριτσια που χαιδευονται????πως θα νιωθατε|???

Link to comment
Share on other sites

αν είχατε υγιή σεξουαλική ζωή θα σε πείραζε αν έβλεπε όλα αυτά τα χχχ...?

πάντως και εμείς που είμαστε καλά σ'αυτόν τον τομέα, είχε και στο κινητό του τέτοια βιντεάκια και πίστεψε με δεν με πείραξε καθόλου...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καποτε και δενμιλαω για παλια ...πριν 1 μιση χρονο περιπου δεν χρειαζοτανε να κουνησω την ουρα ουτε εσωρουχα σεξυ...ουτε να του την πεσω....και μονο που ημουν οπως ειμαι διπλα του εφτανε..Ξαφνικα θελει ΕΡΕΘΙΣΜΑ...δεν του αρεσω οπως με βλεπει>????

 

Το κάποτε που γράφεις από το τώρα έχει μία μεγάλη διαφορά: υπάρχει πια ένα παιδάκι μέσα στο σπίτι το οποίο διεκδικεί και αυτό τη θέση του στην οικογένειά σας. Δεν χρειάζεται να είναι παλιά , μπορεί να ήταν και πριν 1 μήνα, και πάλι διαφορετικά θα είναι. Σε καταλαβαίνω ότι ψυχολογικά δεν είσαι καλά δεδομένου ότι οι περισσότερες από εμάς (θα ήθελα να πιστεύω) θεωρούν ότι ο άντρας του θα έπρεπε να τις κυνηγάει και όχι αυτές να κάθονται και να παρακαλάνε (για μένα αυτό είναι αποκλειστικό προνόμιο).

Πρέπει όμως κάτι να κάνεις... είναι πολύ νωρίς ακόμη για να ξεκινήσουν τέτοιου είδους προβλήματα. Και σίγουρα εσύ ξέρεις τι φταίει περισσότερο από όλους. Εγώ θα σου πρότεινα την κατά μέτωπο επίθεση. Χωρίς κουβέντες, συζητήσεις και αναλύσεις επί των πρακτέων. Με το που έρθει σπίτι , τον πιάνεις τον βάζεις κάτω και του αλλάζεις τα φώτα, χωρίς κανένα περιθώριο επιλογής. Εδώ και τώρα .... και να δούμε αν ο κύριος θα αντισταθεί σε αυτή την "προσέγγιση". Απαραίτητη προϋπόθεση βέβαια να μην του ανοίξεις και είσαι με τη σκισμένη νυχτικιά και το μαλί που βρωμάει πατάτες τηγανητές, και προπάντων μην τον αφήσεις να φάει πρώτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Casperaki..... σε νιώθω πάρα πολύ, γιατί κάπως έτσι είναι και η δική μου ζωή. 1-2 φορές τον μήνα και πολύ είναι, απο εκεί που κάποτε κάνε 4-5 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ!!!!

Χάλια, έχουμε αποξενωθεί τελείως, όταν είμαστε με το παιδί, όλα καλά, γέλια χαμόγελα κλπ. Όταν το παιδί κοιμάται είμαστε σαν 2 ξένοι, ούτε συζήτηση ούτε γέλια ούτε τίποτα. Μόνο τα τυπικά..."θα φας?" "να ζεστάνω?" "θες τίποτα απ'εξω?" τέτοιου τύπου.

Και νιώθω τόσο μοναξιά μα τόση μοναξιά που δεν περιγράφεται.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το παιδί κοιμάται είμαστε σαν 2 ξένοι, ούτε συζήτηση ούτε γέλια ούτε τίποτα. Μόνο τα τυπικά..."θα φας?" "να ζεστάνω?" "θες τίποτα απ'εξω?" τέτοιου τύπου.

Και νιώθω τόσο μοναξιά μα τόση μοναξιά που δεν περιγράφεται.

 

Αυτή τη φάση την πέρασα και εγώ...δυστυχώς άλλαξε΄μόνο όταν για ασήμαντο λόγο φτάσαμε στα πρόθυρα του χωρισμού..( ούτε να το σκέφτομαι θέλω εκείνο το διάστημα :( )

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...