Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Aυξημένη αυχενική πτυχή.... Β' επιπέδου


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Chrysanthiii είπε:

Να σου ζήσει η μπουμπού σου! Κοίτα να δεις τωρα... από την πρώτη μέρα που κατάλαβα οτι ημουν εγκυος είχα πολύ υπνηλία, στις 9 το βραδυ σβήνω! Λόγω του κορονοιου δουλευω εδω και δυο μηνες απο το σπιτι οποτε μου έχει κατσει και λιγο καλα! Ασχετως που ετυχε να είμαι στην τσιτα εδω και ενα μηνα λογω της ένδειξης της αυχενικής, προς το παρόν τουλάχιστον κοιμάμαι όπου βρω! 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/5/2020 at 7:26 ΜΜ, Chrysanthiii είπε:

Κορίτσια δεν θα το πιστέψετε!!! Το κοριτσάκι μου είναι υγιέστατο! Ετσι μου είπαν όταν με πήραν τηλέφωνο! Πρέπει να περιμένω βέβαια και τα υπόλοιπα που βγαίνουν σε 10 μέρες, αλλά τα δύσκολα περασαν και πλέον κλαίω από χαρά! Με προγνωστικά 1:4

Με το καλό να έρθει και από δω και πέρα να έχεις μόνο χαρές για το κοριτσάκι σου !!!! Αυτά είναι πάντα τα καλύτερα νέα !

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2020 at 11:48 ΜΜ, Χαρουλα17 είπε:

Με το καλό να έρθει και από δω και πέρα να έχεις μόνο χαρές για το κοριτσάκι σου !!!! Αυτά είναι πάντα τα καλύτερα νέα !

Σε ευχαριστώ Χαρούλα μου! Αν δεν πάρω και τις υπόλοιπες εξετάσεις δεν θα ηρεμήσω να σου πω την αλήθεια! Αλλά πήρα μια ανασα και εγω

Σου ευχομαι και σε έσενα μόνο χαρες Χαρούλα!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλημέρα σε όλους... Είμαι καινούρια εδώ. Είμαι στην 21η εβδομάδα κύησης και χθες έκανα υπέρηχο β επιπέδου. Η αυχενική πτυχή είναι στο 6.4 και με παρέπεμψαν για αμνιοπαρακέντηση. Έχω αγχωθει παρά πολύ ... Είναι το πρώτο μου παιδάκι και είμαι 37 χρόνων. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο ;;; Και πως ήταν η εξέλιξη;

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, aspa1983 είπε:

Καλημέρα σε όλους... Είμαι καινούρια εδώ. Είμαι στην 21η εβδομάδα κύησης και χθες έκανα υπέρηχο β επιπέδου. Η αυχενική πτυχή είναι στο 6.4 και με παρέπεμψαν για αμνιοπαρακέντηση. Έχω αγχωθει παρά πολύ ... Είναι το πρώτο μου παιδάκι και είμαι 37 χρόνων. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο ;;; Και πως ήταν η εξέλιξη;

Τι ποσοστά έδωσαν για τις τρισωμιες? Δεν έχω εμπειρία απ' το συγκεκριμένο. Μακάρι όλα να είναι καλά. Μην την φοβάσαι την αμνιοπαρακέντηση απλά να είναι πιστοποιημένος ο γιατρός που την κάνει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σας, 

σήμερα έκανα την β-επιπέδου στην 22,4βδ. και μου έβγαλε αυχενική πτυχή 6,1. Όλα τα υπόλοιπα είναι μια χαρά.  Όπως επίσης ήταν  καλή και η αυχενική διαφάνεια και η τροφοβλάστη πλακούντα που είχα κάνει στο πρώτο τρίμηνο λόγω ηλικίας μου. Ο γιατρός μου και ο γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο σήμερα δεν ανησυχούν αφού έχω κάνει και τροφοβλάστη αλλά εγώ ανησυχώ. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο; Άλλες κοπέλες με ίδια πτυχή και υγιέστατα μωράκια; Ευχαριστώ πολύ 
 

Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2022 at 7:35 ΜΜ, ioanna-83 είπε:

Καλησπέρα σας, 

σήμερα έκανα την β-επιπέδου στην 22,4βδ. και μου έβγαλε αυχενική πτυχή 6,1. Όλα τα υπόλοιπα είναι μια χαρά.  Όπως επίσης ήταν  καλή και η αυχενική διαφάνεια και η τροφοβλάστη πλακούντα που είχα κάνει στο πρώτο τρίμηνο λόγω ηλικίας μου. Ο γιατρός μου και ο γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο σήμερα δεν ανησυχούν αφού έχω κάνει και τροφοβλάστη αλλά εγώ ανησυχώ. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο; Άλλες κοπέλες με ίδια πτυχή και υγιέστατα μωράκια; Ευχαριστώ πολύ 
 

Νομίζω πως η τροφοβλάστη τα δείχνει ολα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια....εκανα σήμερα αυχενική είμαι 12κ2 εβδ η αυχενική βγήκε 2.7.... Αχ.. Με είπε η γιατρός οτι είναι ανεβασμένη η papp-a σήμερα την εκανα ακόμα δεν βγήκε τα ποσοστά είναι 1/5,5 με ειπε οτι αν θέλω μπορώ να κάνω αυτό με την βελόνα η να με πάρουν αίμα και να το στείλουν Αμερική... Νιώθω οτι θα πέσω σε κατάθλιψη δεν είμαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...