Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρωτολοιμωξη μεγαλοκυτταροιου


Recommended Posts

Στενοχωρήθηκα πάρα πολύ με τα νέα σου, κυρίως επειδή δεν έχω ιδέα για το τι είναι και τι κάνει αυτό το πράγμα αλλά θυμάμαι άλλο ένα θέμα εδώ αντίστοιχο...για κοιταξέ το..Βασικά θα συμφωνήσω με τα σχόλια για τη βιασύνη του γιατρού, συνήθως πρώτα το ψάχνουν αρκετά και μετά σου λένε, βήμα βήμα δηλαδή..σε εσένα βρε παιδάκι μου σου είπανε 1001 αν και αν..

 

Οι γιατροί οφείλουν να σκέφτονται ότι έχουν να κάνουν με άνθρωπο και μάλιστα με μέλλουσα μανούλα και όχι με ρομποτ!!!

 

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά, να χρειαστείς καμια αντιβίωση και αυτό να΄ναι όλο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δίνετε..Αλλά με αυτά που μου είπε ο γιατρός έχω τόσο πολύ απογοητευτεί..Και κυρίως με έχει πιάσει το παράπονο..Τί έχω κάνει για να μου αξίζει κάτι τέτοιο::Το ξέρω χαζή ερώτηση αλλά ΄'ετσι το νιώθω..Μου είπε ο γιατρός ότι είναι ένας ιός που μπορεί να τον κολλήσεις από τα πάντα..Από τρόφιμα, από το σάλιο( πχ.όταν σου μιλάνε μεταφέρονται στον αέρα σταγονίδια)κλπ.Δεν βρίσκεις από πού κόλλησες..Εγώ γενικά πάντα μου πρόσεχα...Τα πάντα, από σχέσεις με το άλλο φύλο, πάντα μακροχρόνιες και με προφύλαξη, από τα φαγητά, από το ότι δεν πάω σε ξένες τουαλέτες, αλλάζω σαν υστερική μαγιώ 8 φορές στην παραλία, πάντα βαμβακερά εσώρουχα, άνετα κι όχι σφιχτά ρούχα...Δεν ξέρω τώρα παραλογίζομαι και μπορεί να μην έχουν σχέση όλα αυτά αλλά με πιάνει το τεράστιο παράπονο και λέω άλλες δεν προσέχουν τίποτα και κάνουν ότι ναναι..κάπνιζουν στην εγκυμοσύνη και δεν παθαίνουν τίποτα ...κι εγώ...που πρόσεχα τόσο από πού:::Μεγάλη περίπτωση να το κολλήσεις και από παιδιά...Συγγνώμη που σας πρήζω αλλά μέχρι αύριο νομίζω ότι θα σας βομβαρδίζω συνέχεια..Εύχομαι καμιά σας να μην νιώσει ποτέ αυτά που νιώθω εγώ τώρα...Σίγουρα θα πάω και σε 2ο γιατρό...

 

Νeamanoula επειδή κι εγώ στην εγκυμοσύνη μου έχω περάσει ΠΟΛΛΑ που έχουν θέσει σε κίνδυνο το παιδάκι μου, θα σου έλεγα να προσπαθήσεις να είσαι ψύχραιμη και δυνατή γιατί αυτό σημαίνει να είσαι μανούλα. Δεν είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία που κολλάει τον ιό, και ο γιατρός σου ήταν σίγουρα υπερβολικός. Να πας και σε άλλον, μην πω και σε τρίτο και να έχεις εμπιστοσύνη ότι όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

όλα θα πάνε μια χαρά, θα δεις!!μην αφήνεις κανέναν να σε πανικοβάλλει, ακόμα και αν αυτός είναι ο γιατρός σου..

να θυμάσαι ότι μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης σου ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ

κάτι θα σου λένε είτε στους υπέρηχους, είτε στις εξετάσεις.πιστεύω πως το κάνουν για να είναι καλυμμένοι..

ηρέμησε,κάνε τις απαραίτητες εξετάσεις και αν τελικά χρειαστεί,που δεν το νομίζω αλλά λέμε τώρα, πάρε και μια δεύτερη γνώμη.

ο γιατρός σου έφερε την καταστροφή!!!!απαπα

:?:?

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να παρεις κ μια δευτερη γνωμη,μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα.

Σκεψου θετικα κ μη στεναχωριεσαι γιατι στεναχωριεται κ το νινακι σου!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Ax, δεν θα το πιστέψετε!!Πήγε σήμερα ο σύζυγος μου στον γιατρό για να μου γράψει άδεια και του είπε άλλα από ότι μας είπε χτες. Του είπε ότι δεν θα μου κάνει έκτρωση σε καμία περίπτωση ακόμη κι αν οι τιμές ανέβουν γιατί δεν θα είμαστε σίγουροι αν έχει προσβάλει το παιδί.Είπε ότι θα περιμένουμε μέχρι την 17 εβδομάδα όπου θα γίνει η αμνιοκέντηση ότι και να γίνει και τότε θα δούμε αν θα γεννήσω κανονικά ή θα χάσω τότε το παιδί. Χτες μας έλεγε ότι μέσα στις επόμενες 15 μέρες αν οι τιμές ανέβουν σίγουρα θα μου κάνει έκτρωση. Δεν ξέρω τί να πω...χάνω την εμπιστοσύνη μου...ο σύζυγος μου τσατίστηκε πάρα πολύ κι ειδικά γιατί θεώρησε απάνθρωπο να μου μιλήσει για εκτρώσεις , για εγκεφαλικές δυσλειτουργίες, χωρίς να έχουμε όλες τις εξετάσεις στα χέρια. Σίγουρα ΄΄οταν βγουν οι εξετάσεις θα πάμε και σε άλλο γιατρό. Ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2η γνώμη...δαγκωτό!! Δηλαδή τι γνώμη...αλλαγή γιατρού!!

 

Καλή τύχη σου εύχομαι και ηρέμησε, γιατί δεν ακούγεται και πολύ αξιόπιστος ο τύπος :evil:

 

Πες μας νέα όταν έχεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δυνατών. Γιατρος ειναι αυτος? Τι ειναι αυτα τα πραγματα. Σαν γιατρός πεπει να σε ενημερώση πληρες. Δεν πρέπει να σου πει μονο τα αρνητικά αυτης της περιπτωσης. Πρεπει να σου πει πως οι τιμες των αντισωματων αυξάνονται πολλες φορες , ψευδως κατα την διαρκεια της εγκυμοσύνης.

Απίστευτο!!!!! :evil: Γιατί παρέλειψε να σας το πει αυτο? Στο κατω κατω δεν θα αποφασισει αυτος για μια εκτρωσει, εσεις θα αποφασισετε αφου παρετε οχι μια, αλλα πολλες γνωμες και απο ολες τις ειδικοτητες που θα αφορουν στο παιδι σας.

 

Κουράγιο και τιποτα δεν θα εχει το παιδάκι σας :cry::cry:

Χριστίνα με τα ζουζουνάκια

Μυρτώ 5 ετών

Αναστασία-Θωμαΐς 3 ετών

Νικόλας 20.04.2007

Link to comment
Share on other sites

Νεαμανουλα σιγουρα ψαξτο ........ οι περισσοτεροι γιατροι για διαφορετικα θεματα στην καθεμια μας φερνουν την καταστροφη ...... και τελικα τα πραγματα αλλαζουν....... Σου ευχομαι ολα να πανε κατευχην και το μωρακι σου να βγει γερο στην ωρα του

 

Χριστινα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλη μου νεα μανουλα,

 

Αχχχχ!!!! αν κοιταξεις πριν κανα 2 μηνες ειχα ακριβώς το ιδιο προβλημα, ενώ στο προγεννητικο ελεγχο δεν ειχα cmv στισ 20 εβδομαδεσ τον κολλησα αυτον τον ιο, τι αμνιοπαρακεντησεις εκανα, τι εξετασεις, τι κλαμα τι αγχος, τι να σου λεω φανταζομαι τα ιδια περνας. Εμένα λοιπον, μου ελεγε ο γιατροσ πως αν βγει θετικη η αμνιοπαρακεντηση να προβουμε σε διακοπη της κυησης κ μαλ...ς ... γενικά ο καθε γιατρος θα σου πει κ μια κοτσανα, η αληθεια ειναι η εξης, πως πολυ σπανια περναει ο ιοσ μεσα στο αμνιακο σακο του μωρου κ κατ' επεκταση πολυ σπανια μολυνεται, κ δεν μιλαω για ποσοστα 1 στισ 100 μιλαω για ποσοστα 1 στις 5000+. Αν τώρα περάσει μεσα στο αμνιακο υγρό οι πιθανοτητες να βγει το παιδι με καποιο προβλημα ειναι 1 στις 1000+. και να στο πώ πιο απλα οι πιθανοτητες στατιστικα να πεσει αεροπλανο στο σπιτι σου ειναι περιπου ισες με το να εχει το μώρο προβλημα (λογια πανεπιστημιακου ιατρου οταν ζήτησα τη γνώμη του). Οι γιατροι τωρα επειδη ειναι κ λιγο ψυχροι μετα απο τοσα που εχουν δει, ξεστομήσουν κουβεντες οπως διακοπη κυησης κ εκτρωση με απεραντη ευκολια, χώρις να σκεφτονται πως εμεις μονο στο ακουσμα τους παθαινουμε σοκ. Αυτο που έχω να σου πώ ειναι το ενδεχομενο διακοπης της κυησης ειναι κατι που δεν πρεπει να σκεφτεσαι γιατι κατα 99% δεν θα εχει τιποτα το μωρακι σου. Μια φιλή απο το σχολειο μικροβιολογος μου είπε πως αυτο με το cmv ειναι καινουργια μοδα, στο εξωτερικο (οπου και εργαζεται αυτη) ουτε καν το ελεγχουνε πια γιατι το 80% των ανθρωπων τον εχουνε. Ειναι ενας ακομα τροπος να βγαζουνε λεφτα, καθοτι μια αμνιοπαρακεντηση θα σου στοιχισει ουτε λιγο ουτε πολυ απο 700 εως 900 ευρω. Αυτο που εχω να σου προτεινω ειναι να σκεφτεσαι θετικα, να αντλησεις δυναμη απο οτιδηποτε πιστευεις εκκλησια, θεος, βουδας, κλπ. και ολα θα πανε καλα. Επισης να σου πώ πως εγω θα γεννησω με φυσιολογικο τοκετο ασχετα με το οτι εχω τον ιο, δεν εχει σχεση, κ θα θυλασω κανονικα. σου ευχομαι οτι καλυτερο κ οτι χρειαστεις γιατρους, συμπαρασταση οτιδηποτε στειλε p.m.

 

xara

age.png

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αλλάζεις γιατρό στα σίγουρα!!!!

 

Πήγα σήμερα για αίματος και ούρων και ρώτησα κι εγω για την εξέταση αυτή που την είχα κάνει μονο μια φορά στην αρχή και μου είπε ο μικροβιολόγος οτι σχεδόν όλοι τον έχουν αυτόν τον ιό και του έκανε εντύπωση που δεν το έχω περάσει....οπότε don't worry!

Μου είπε απλά να προσέχω περισσότερο τα παιδάκια τώρα και τα γατιά και την κηπουρική γιατί δεν εχω αντισώματα ουτε στο τοξόπλασμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!Να σας πω τα νέα μου που τα έχω και φρέσκα.Βγήκε η επαναληπτική αίματος cmv και το g ήταν 12 και το m ήταν αρνητικό.Που σημαίνει ότι δεν είναι ενεργή η λοίμωξη και μάλλον την είχα από παλιά, πράγμα που σημαίνει ότι μάλλον δεν έχει προσβάλλει το παιδί. Τώρα επειδή, στον 2 μήνα εγκυμοσύνης είχα θετική τιμή δεν την γλυτώνω την αμνιοκέντηση στον 5 μήνα. Πήγα στον γιατρό ο οποίος μου είπε ότι τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά αλλά θα είμαστε 1000%σίγουροι όταν κάνουμε την αμνιοκέντηση. Γιατί λέει φαντάσου να δούμε ένα μωράκι χωρίς εγκέφαλο::ΓΙΑΤΡΕ ΣΤΑΜΑΤΑ ΠΙΑ!!του λέω κι εγώ.. Αμάν πια αυτός ο άνθρωπος!!Είναι δυνατόν!!Καταλαβαίνω να μου λέει τα χειρότερα σενάρια αλλά με τέτοιο τρόπο..Τίνα πω...Πάντως αύριο έχουμε ραντεβού με άλλο γιατρό για δεύτερη γνώμη..Νομίζω ότι τα πράγματα θα πάνε καλά.Χαλάλι οποιαδήποτε ταλαιπωρία αρκεί το μωράκι μου να είναι καλά..Σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση και θα σας γράφω την εξέλιξη των πραγμάτων.Κλείνοντας ήθελα να πω ότι ένας σωστός γιατρός οφείλει να λέει την πάσα αλήθεια αλλά ακόμη και τα χειρότερα ενδεχόμενα στον ασθενή του είναι κατανοητό, ΑΛΛΑ θα πρέπει να το κάνει με λίγο τακτ, με λίγη διακριτικότητα και ευαισθησία. Δεν μπορείς να λες σε μία έγκυο 4 μηνών κοντά ότι θα της κάνεις έκτρωση..Εγώ εδώ και 2 μέρες έχουμε τρελαθεί με τον άντρα μου.έχουμε παρατήσει τις δουλειές μας και τρέχουμε για γιατρούς και εξετάσεις. Και να κάνω μία ερώτηση που έκανα και στον άντρα μου.. αν αυτές τις μέρες από το μαράζι μου πάθαινα καμιά αποβολή τί θα γινόταν::::Σας ευχαριστω πολύ γιατί μου δώσατε ηρεμία και ασφάλεια ότι όλα θα πάνε καλά. Ελπίζω και εύχομαι στον Θεό να πάνε όλα καλά και σε μένα και σε όλες τις μανούλες εδώ,και ότι συμβεί θα το αντιμετωπίσουμε.. Σας ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι γιατροί βρε παιδί μου είναι πολύ σκαστικοί ώρες-ώρες...μακάρι να σου πάνε όλα καλά, χαλάρωση και ηρεμία!!Ελπίζω ο δεύτερος να σας ταιριάξει πιο πολύ, αν είναι να συνεργάζεσαι με τον Χιτσκοκ αστο καλύτερα! :shock:

Συγκεντρώσου στο μωρό και την ηρεμία σας!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο νεα μανουλα. Ευχαριστα τα νέα σου.

Κανε την αμνιοκέντηση όταν είναι η ώρα, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, άλλαξε και γιατρό και μετά ευχαριστήσου το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου....

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νεαμανουλα μην ανυσηχεις γιατι ολα θα πανε καλα!Τον γιατρο σου εννοειται οτι πρεπει να τον αλλαξεις..Ειχα κι εγω το ιδιο ακριβως προβλημα πριν λιγο καιρο και το βρηκαμε αρχες του 5ου μηνα μετα απο εξεταση αιματος.Αφου εκανα επαναληπτικες εξετασεις και βγηκαν κι αυτες υπο αμφισβητιση(δεν εδειχναν οτι ηταν ενεργος ο ιος αλλα οτι τον ειχα περασει πριν καποιο καιρο)και αφου στον υπερηχο β επιπεδου κατι βρηκαν στα τοιχωματα της καρδουλας του μωρου και φοβηθηκαμε λογω του ιου,μπηκα επειγοντως για αμνιοπαρακεντηση και ευτυχως τα αποτελεσματα βγηκαν ολα καλα!!! :D Η γιατρος μου ομως απο την αρχη μεχρι το τελος αυτης της μικρης περιπετειας ποτε δεν μου δημιουργησε πανικο,ισα ισα που με καθυσηχαζε.Ετσι πρεπει να φερονται οι σωστοι γιατροι..

Link to comment
Share on other sites

Ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παναγία μου, Παναγία μου, Παναγία μου, Παναγία μου, Παναγία μου!!!!!!!!!

 

Και τωρα ρελαξ ομως, έ?

 

Πήρα το 2ο πμ σου μην με ευχαριστεις, ετσι πρεπει να κανουμε.

 

Απο εδω και περα μονο χαρες!!!

Χριστίνα με τα ζουζουνάκια

Μυρτώ 5 ετών

Αναστασία-Θωμαΐς 3 ετών

Νικόλας 20.04.2007

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί λέει φαντάσου να δούμε ένα μωράκι χωρίς εγκέφαλο::ΓΙΑΤΡΕ ΣΤΑΜΑΤΑ ΠΙΑ!!του λέω κι εγώ.. Αμάν πια αυτός ο άνθρωπος!!Είναι δυνατόν!!

 

αμαν ρε παιδακι μου αυτος ο χριστιανος! ετσι, στεγνα τα πεταει?

Link to comment
Share on other sites

και μένα μου είχε διαγνωστεί ο ίδιος ιός (σε εξέταση στην Βιοιατρική) πέρασα μια εβδομάδα αγωνίας και μετά με εστειλε η γιατρός μου στο paster και εκεί βγήκε αρνητικό.

Εχω μια κορούλα 2,5 χρονών κι αλλή μια 10 μηνών. Η γιατρός μου είπε πως καμιά φορά και οι δείκτες των εξετάσεων μπορεί να βγούν λανθασμένοι.

Άλλαξε συνήθειες... ΟΧΙ πλανήτη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χτες πηγα και σε άλλον γιατρό πολύ καλό για να μου πει την γνώμη του. Του έδειξα τις εξετάσεις μου και μου είπε ότι δεν πρέπει να ανησυχώ κι ότι κόλλησα αυτόν τον ιό περίπου έναν μήνα πριν μείνω έγκυος (τυχερή μέσα στην ατυχία μου).Με ρώτησε αν θυμάμαι τότε που ήταν μέσα Μαίου αν πέρασα καμιά ίωση.Δεν θυμήθηκα αλλά όταν ρώτησα την μαμά μου μου είπε ότι 1 μέρα είχα φύγει από την δουλειά, είχα πυρετό, δεν μπορούσα να σταθώ στα πόδια μου και γενικά ήμουν χάλια.Ήρθε σπίτι με περιποιήθηκε και της έκανε εντύπωση πώς κρύωσα μεσα Μαίου.Και την επόμερη μέρα ήμουν μια χαρά.Επομένως όλα έχουν την εξήγησή τους. Μάλλον τότε ήταν που τον κόλλησα!ι ίσως μέσα από την δουλειά μου γιατί έχω να κάνω με παιδιά. Φτου γκίνια!!!Τεσπα, ο γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται καν να κάνω την αμνιοκέντηση και είναι όλα καλά.Βέβαια επειδή ο άλλος γιατρός μας έχει θορυβήσει τρελά θα την κάνω την αμνιοκέντηση για να έχουμε και το κεφάλι μας ήσυχο. Αυτά είναι όλα μου τα νέα, ελπίζω να πάνε όλα καλά!Σας ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο νεαμανουλα χαρηκαμε πολυ ολες με τα νεα σου! Και σε παρακαλω για ενα πραγμα εσενα κι ολες τις αλλες κοπελες που τρεμουν την αμνιοπαρακεντηση ....... μη φοβαστε! Αν πας σε εμπειρο γιατρο και προσεξεις λιγες μερες δεν υπαρχει κανενα προβλημα απο την αλλη επειδη δε βασιζεσαι σε στατιστικες αλλα στα κυτταρα του ιδιου του παιδιου εχεις σιγουρες απαντησεις........ Εγω την εκανα υποχρεωτικα λογω ηλικιας αλλα μετα απο οσα εχω διαβασει εδω ή εχω ακουσει τη συνιστω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ σε ολες τις κοπελες ανεξαρτητως ηλικιας.........

 

Χριστινα

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, αφού κόλλησες πριν την εγκυμοσύνη, δεν κινδυνεύει το μπεμπάκι δηλαδή! Είναι έτσι;

Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη χωρίς άλλες ανησυχίες από δω και πέρα! Και οχι κουβάλημα :wink:

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί λέει φαντάσου να δούμε ένα μωράκι χωρίς εγκέφαλο::ΓΙΑΤΡΕ ΣΤΑΜΑΤΑ ΠΙΑ!!του λέω κι εγώ.. Αμάν πια αυτός ο άνθρωπος!!Είναι δυνατόν!!

 

αμαν ρε παιδακι μου αυτος ο χριστιανος! ετσι, στεγνα τα πεταει?

 

Αυτός κατά την γνώμη μου περνάει στην "απέναντι όχθη" της ασέβειας προς τον ασθενή γιατί δεν υπολογίζει καθόλου τα συναισθήματα της εγκύου. Κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να τον αλλάξεις αμέσως.

Αντίθετα εγώ είχα προεκλαμψία και ο γιατρός δεν μου είπε τίποτα, το άλλο άκρο.... και αυτό λάθος είναι γιατί δεν ήμασταν ενήμεροι για την κατάστασή μου. Κατά τη γνώμη μου πάντα πρέπει να υπάρχει μία μέση λύση, δηλαδή ο γιατρός να σε ενημερώνει πλήρως για το οτιδήποτε συμβαίνει χωρίς να είναι ωμός και να σου προκαλεί πανικό.

 

Πάντως χάρηκα πραγματικά που όλα πήγαν τελικά μια χαρούλα!

Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη μου εγκυμοσυνη μου συνεβη ακριβως το ιδιο με σενα και πανικοβληθηκα!!!

ευτυχως ο γιατρος μου τοτε με εστειλε να κανω επαναληπτικο στο paster και τελικα ηταν λαθος η πρωτη εξεταση!!!!!

κουραγιο,λαθη γινονται, σκεψου θετικα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Είμαι ειδικευόμενη ιατρός της μικροβιολογίας, και με τις γνώσεις που έχω καταλαβαίνω πως οι τιμές της πρώτης σου εξέτασης με της δεύτερης είναι τελείως ασύμβατες... μήπως υπάρχει περίπτωση οι πρώτες να είναι λάθος??

Οι τιμές της πρώτης εξέτασης συμβαδίζουν με ενεργό νόσηση ή νόσηση προ μηνός ενώ οι δεύτερες συμβαδίζουν με αρχαία νόσηση πχ παιδική ηλικία... τις έχεις κάνει στο ίδιο εργαστήριο??? τους είπες πήγες ξανά πως κάνεις επανάληψη για συγκεκριμένο λόγο??? Ξέρω πως τα igM συνήθως κάνουν μήνες να πέσουν, μου κάνει φοβερή εντύπωση να μηδενιστούν σε λίγες μέρες.... θα σου πρότεινα να κάνεις ακόμα μια επανάληψη κάπου που να εμπιστεύεσαι, νομίζω πως κάτι δεν είναι σωστο.

Παρεπιπτόντως, όντως ο κυτταρομεγαλοιός δεν δημιουργεί πρόβλημα σε όλα τα έμβρυα, αλλά σε αυτά που δημιουργεί είναι τραγικό. Αν ήσουν στην Αθήνα, θα σου έλεγα να πας στο ινστιτούτο Παστέρ, εκεί καταλήγουν οι περισσότερες εγκυούλες με τέτοια προβλήματα για μια σίγουρη απάντηση. Εκεί γίνεται και αντισωματικός έλεγχος και καλλιέργεια και του υγρού της αμνιοπαρακέντησης ( αφού έχει ληφθεί το δείγμα από τον γυναικολόγο).

Πάντως και πάλι οι τιμές των δύο εξετάσεων δεν συμβαδίζουν μεταξύ τους (μου κάνει εντύπωση που δεν είπε κάτι και ο γυναικολόγος,αν έδειχνες σε οποιονδήποτε γιατρό ΜΟΝΟ τις δεύτερες θα σου έλεγε πως είναι κάτι παλιό), αν ισχύουν οι δεύτερες δεν θα έχεις πρόβλημα, έχεις νοσήσει στην παιδική σου ηλικία.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...