Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΩΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΑΚΡΥΑ ΤΟΥ.........


Recommended Posts

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ!!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ηρθε Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ!!!! Σαββατο και οι ωρες δεν περνουν... στις 8 παρα 5 το απογευμα οι δειχτες του ρολογιου σταματησαν η καρδια μου παγωσε μολις ακουσα το κουδουνι και τα ποδια μου αρχισαν να τρεμουν.....Ανοιγω την πορτα και μολισ με ειδε το μωρο μου ετρεξε στην αγκαλια μου εσφιξε με τα χερακια του τον λαιμο μου και φωναζε"μαμανο-μαμανοο!!!" (ετσι με φωναζει) με φιλουσε και οταν ειδε τα δακρυα μου να κυλουν στο προσωπο μου μου τα σκουπιζε και με κλεινε με δυναμη στην μικρη του αγκαλιτσα του(2-3 λεπτα)....μεχρι και ο πατερας του συγκινηθηκε και μπορω να σας πω οτι βουρκωσε εσκυψε το κεφαλι και καθως πηγε να το χαιρετησει για να φυγει...κομπιασε οταν ο μικρος δεν γυρησε ουτε να τον κοιταξει. ΔΕΝ μπορω να σας περιγραψω πως ενιωθα χτες καταλαβαινετε τι ακολουθησε στο σπιτι μου "ΠΑΝΥΓΗΡΙ" και το μικρο εκανε σαν τρελλο το σπιτι του- τα παιχνιδια του-η γιαγια του & ο παππους του _τα 2 ξαδερφια και ο μονος θειος-θεια που εχει....ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ με λογια...

Να χαιρεστε τα παιδακια σας και να στε παντα τοσο ευτυχισμενες οσο ημουν χθες εγω οσο ειμαι σημερα και οσο ειμαι οτν ειμαι με τον γιο μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΜΠΡΑΒΟ !! κολεπα μου!!! να εισαι παντα τοσο χαρουμενη και ευτυχισμενη με τον γιοκα σου!!! δακρυσα με το μνμ... οσο σκεφτομαι και εγω τον γιο μου οτι θα περπαταει θα μου μιλαει ΘΑ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ!! λιωνωωωωωωωω........ για τον μονακριβο μικρο μου θυσαυρο!!!

 

το ειπε και μια ακομα μανουλα ....

 

ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ Η ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΠΑΝΤΑ ΛΑΘΗ..!!!

ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΩΣΤΟ.. ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ!!!

 

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ...ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΣΑΣ..!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε konkakou, ευτυχως που γυρισε!! Ισως κ να του γκρινιαζε γι αυτο να το εφερε, αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ξερουμε τι κανουν τα παιδια μας οταν ειναι μαζι τους, δεν λεω οτι θα τους κανουν κακο αλλα σαν μανα ανυσηχεις κ ρωτας τον ευατο σου τωρα τι να κανει να κοιμαται να παιζει? ειναι αραγε ησυχο η κλαιει κ ζηταει τη μαμα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΠΡΑΒΟ !! κολεπα μου!!! να εισαι παντα τοσο χαρουμενη και ευτυχισμενη με τον γιοκα σου!!! δακρυσα με το μνμ... οσο σκεφτομαι και εγω τον γιο μου οτι θα περπαταει θα μου μιλαει ΘΑ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ!! λιωνωωωωωωωω........ για τον μονακριβο μικρο μου θυσαυρο!!!

 

το ειπε και μια ακομα μανουλα ....

 

ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ Η ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΠΑΝΤΑ ΛΑΘΗ..!!!

ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΩΣΤΟ.. ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ!!!

 

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ...ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΣΑΣ..!

 

Dovisdepi νομίζω ότι δεν έχουμε μιλήσει ποτέ. Έχω διαβάσει, όμως, πολλά posts σου και θέλω να εκφράσω το θαυμασμό μου για σένα!

Μην αδικείς τον εαυτό σου. Τέτοια ψυχούλα αποκλείεται μόνο μια φορά να έκανε κάτι καλό. Όλα καλά τα έκανες! Άλλοι έκαναν τα λάθη.

Να χαίρεσαι το αγοράκι σου!

2522daf9de.png
Link to comment
Share on other sites

konkakou....................

 

Παρακολουθούσα όλες τις μέρες με κομμένη την ανάσα το θέμα σου

Δεν ήξερα τι να σου πω......................

 

ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ ΠΑΡΤΩΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΩΝ ΠΡΙΓΚΙΠΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΩΣΕ ΤΟΥ ΜΑΖΕΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ ΜΙΑΣ ΒΔΟΜΑΔΑΣ

.....

Link to comment
Share on other sites

Konkakou μου, δεν ξέρεις πόσο ταυτίστηκα μαζί σου!!!

Τέλος καλό όλα καλά!!!

Ας ελπίσουμε ότι ακόμη κι αυτός ο απάνθρωπος άνθρωπος λύγισε με τον πόνο του παιδιού του...και θα είναι πιο προσεχτικός την επόμενη φορά που θα θελήσει να σε λυγίσει χρησιμοποιώντας το ίδιο του το σπλάχνο...

Εγώ δεν έχω επιτρέψει ακόμη την αναγνώριση ακριβώς γιατί φοβάμα όλα αυτά...

 

Όσο για τις ελπίδες των άλλων κοριτσιών ότι αν γνωρίσει καμία άλλη θα τον ξετρελάνει και θα πάψει να σ' ενοχλεί...δυστυχώς είναι φρούδες ελπίδες...

Υπάρχουν γυναίκες (ακομή και γυναίκες που έχουν γίνει μάνες) που δεν διστάζουν να "χρησιμοποιήσουν" ένα παιδί προκειμένου να "τυλίξουν" έναν άντρα... του εντείνουν λοιπόν την κόντρα με τη μητέρα του παιδιού, συνηγορώντας στις παράλογες απαιτήσεις του, ώστε να του δημιουργήσουν την εικονική πραγματικότητα της "ευτυχισμένης οικογένειας"... του βάζουν φυτιλιές για να διεκδικεί άκαιρα διακιώματά του πάνω στο παιδί ώστε να τον πείσουν ότι "σάγαπάω τόσο που αγαπάω και το παιδί σου"...τώρα το τι θα υποστεί το παιδί...όπως έλεγε και μια γιαγια "το ξένο παιδί είναι το πιο φτηνό κρέας"...

Ε, δεν θα επιτρέψω σε καμια κ..ργ..λα να κάνει το παιδί μου αποπαίδι...

Θα το πάρει μόνο όταν θα μπορώ να επικοινωνήσω με το παιδί και θα ξέρω σίγουρα ότι περνάει καλά και του φέρονται όλοι καλά...

Δεν θα γίνει το παιδί μου το δεκανίκι του συναισθηματικά ανάπηρου πατέρα του!!!

 

Βρε κοπέλα μου κι εσύ...να προσπαθεί η πρόεδρος του δικαστηρίου να σε προστατέψει κι εσύ να πας να βγάλεις τα ματάκια σου μόνη σου...τι ήθελες και συναινούσες στη διανυκτέρευση...τέλος πάντων. όλα καλά πιστεύω ότι θα πάνε...

Ενημέρωσέ μας για την εξέλιξη των πραγμάτων..αντιδράσεις δηλαδή στην επόμενη επικοινωνία, κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ!!! Ευχομαι αυτο που ειδε πραγματικα να τον εβαλε σε σκεψη-να μπορεσει να ηρεμησει να λογικευτει & να καταλαβει οτι η δικη μου ηρεμια-ισορροπια και ψυχολογια ειναι πολυ σημαντικη για την ζωη του παιδιου μας. Θελω να πιστευω οτι θα σταματησει να χρησιμοποιει το παιδι για να μ εκδικηθει...Ο πολεμος που μου κανει πιστευω οτι ειναι καθαρα θεμα εγωισμου "ανδρικος εγωισμος" θελω να πιστευω οτι μετα απο αυτο θα σταματησει. Ο μικρος απο το σαββατο το απογευμα δεν με αφηνει απο τα ματια του ουτε λεπτο δεν μπορω να κανω βημα μακρυα του εχει την εντυπωση οτι εφυγα και τον παιρνουν τα κλαματα...

Link to comment
Share on other sites

Singlemam δεν ξερω τι να σε συμβουλεψω για την αναγνωριση εγω με τοσα που μου εχει κανει την εχω μετανιωσει μονο για το παιδακι μου νομιζω οτι καλως την εκανα αλλα και να μην την εκανα επιθετο ειχε..... Συμβουλεψου απο δικηγορο τι δικαιωματα θα εχει ο πατερας και απο παιδοψυχολογο για τις συνεπειες που θα εχει στο παιδακι σου (αναλογως με την κοινωνια που ζεις και την στηριξη της οικογενειας σου) αν δεν εχετε καλες σχεσεις σκεψου το καλα για να μην τρεχεις ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εφοσον δεν ησουν παντρεμενη και εφοσον οι σχεσεις ηταν κακες προτου χωρισετε κακως δεχτηκες να αναγνωρισει το παιδι.. Ποτε δεν θα δεχομουν να αναγνωρισει καποιος τοπαιδι που γεννησα εγω αν δεν ημουν παντρεμενη μαζι του.. Πες μας οτι εχει και το επιθετο του να χτυπησω το κεφαλι μου...

 

Συγγνώμη που μπαίνω έτσι σφήνα στο άσχετο αλλά επειδή δυστυχώς την ξέρω την κατάσταση.. για να βάζουμε τα πράγματα στην θέση τους...

δεν είναι τόσο απλό..

δεν θελω να το αναγνωρίσει και δεν γίνεται..

έχει δικαίωμα αν αρνηθείς να κάνει διάφορα.. δικαστήρια, dna... δεν είναι πάντα η καλύτερη λύση να αρνηθείς την αναγνώριση...

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ!!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ηρθε Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ!!!! Σαββατο και οι ωρες δεν περνουν... στις 8 παρα 5 το απογευμα οι δειχτες του ρολογιου σταματησαν η καρδια μου παγωσε μολις ακουσα το κουδουνι και τα ποδια μου αρχισαν να τρεμουν.....Ανοιγω την πορτα και μολισ με ειδε το μωρο μου ετρεξε στην αγκαλια μου εσφιξε με τα χερακια του τον λαιμο μου και φωναζε"μαμανο-μαμανοο!!!" (ετσι με φωναζει) με φιλουσε και οταν ειδε τα δακρυα μου να κυλουν στο προσωπο μου μου τα σκουπιζε και με κλεινε με δυναμη στην μικρη του αγκαλιτσα του(2-3 λεπτα)....μεχρι και ο πατερας του συγκινηθηκε και μπορω να σας πω οτι βουρκωσε εσκυψε το κεφαλι και καθως πηγε να το χαιρετησει για να φυγει...κομπιασε οταν ο μικρος δεν γυρησε ουτε να τον κοιταξει. ΔΕΝ μπορω να σας περιγραψω πως ενιωθα χτες καταλαβαινετε τι ακολουθησε στο σπιτι μου "ΠΑΝΥΓΗΡΙ" και το μικρο εκανε σαν τρελλο το σπιτι του- τα παιχνιδια του-η γιαγια του & ο παππους του _τα 2 ξαδερφια και ο μονος θειος-θεια που εχει....ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ με λογια...

Να χαιρεστε τα παιδακια σας και να στε παντα τοσο ευτυχισμενες οσο ημουν χθες εγω οσο ειμαι σημερα και οσο ειμαι οτν ειμαι με τον γιο μου

 

να χαίρεσαι το παιδάκι σου..

βούρκωσα και εγώ..

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

simera eida gia proti fora auto ton istotopo kai diavasa merika themata.

kali mou konkakou se niotho gia tin agonia pou perases persi.. meta apo 1,5 xrono gamou xorisa(auta pou traviksa mono se elliniki tainia tha ta vreis.), alla katafera kai ton evala na ipograpsei oti tha pairnei to paidi meta apo sigekrimeni ilikia kai oxi tora pou einai moro. pote mou den kinigisa ton proin, parolo pou dexomoun apeiles kai apo ton idio kai apo tin mana tou. frontisa kai kalipsa nomika to paidi gia tin diatrofi frontisa kai gia tin epikoinonia me ton patera akoma kai me tous goneis tou. giati?? giati me endiaferei to paidi mou kai tipota allo. as ton aporripsei to idio tou to paidi, pou auto ginetai idi..doksa to theo pou exo dipla mou tin oikogeneia mou.

an antexeis oikonomika kai psixologika kinigise ton gia oti afora to paidi.ean den sou valei ti diatrofi gia 2 mines sinexomenous kantou minisi na exei poini. to paidi profanos den to thelei alla min ton afiseis na allonizei eleutheros kai xoris ipoxreoseis.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητη mikromanoula,

Θα ήθελα να σε ρωτησω πως ακριβως καταφερες να παιρνει το παιδι μετα απο συγκεκριμενη ηλικια και πως βλεπει το παιδι ο πρωην αντρας σου?Περναω και εγω μια παρομοια φαση και θα με ενδιεφερε η αποψη σου και οποιασδηποτε αλλη μανουλα που εχει παιδακι και ειχε παρομοιο προβλημα..

Κοnkakou , υπομονη κοπελα μου,δυσκολη κατασταση σε καταλαβαινω γιατι και εμενα ο γιος μου ειναι 13 μηνων και ο πατερας του θελει να τον παιρνει απο τωρα,χωρις να εχει ενδιαφερθει για τη φροντιδα του ποτε οσο ειμασταν μαζι, και μου διημιουργει προβληματα..Καλο κουραγιο και υπομονη για το παιδακι σου...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητη mikromanoula,

Θα ήθελα να σε ρωτησω πως ακριβως καταφερες να παιρνει το παιδι μετα απο συγκεκριμενη ηλικια και πως βλεπει το παιδι ο πρωην αντρας σου?Περναω και εγω μια παρομοια φαση και θα με ενδιεφερε η αποψη σου και οποιασδηποτε αλλη μανουλα που εχει παιδακι και ειχε παρομοιο προβλημα..

Κοnkakou , υπομονη κοπελα μου,δυσκολη κατασταση σε καταλαβαινω γιατι και εμενα ο γιος μου ειναι 13 μηνων και ο πατερας του θελει να τον παιρνει απο τωρα,χωρις να εχει ενδιαφερθει για τη φροντιδα του ποτε οσο ειμασταν μαζι, και μου διημιουργει προβληματα..Καλο κουραγιο και υπομονη για το παιδακι σου...

 

δεν μπορω να πω πως ειμαι περηφανη , αλλα εκμεταλλευτηκα την τσιγκουνια του πρωην αντρα μου και των δικων του και τ οτι ποτε δεν θελησαν το παιδι μου. σκεψου οτι απο το σπιτι που μεναμε πηρα μονο τα δικα μου πραγματα και του παιδιου μου. φροντισε και αλλαξε κλειδαρια, το οποιο ειναι παρανομο, και οταν κατοπιν ειδοποιησεως μου του ζητησα να ξαναπαω (επρεπε να παρω και το κρεβατι του παιδιου που δεν ειχα προλαβει να μαζεψω) καλεσε την αστυνομια και ειπε οτι εκεινη την στιγμη γινεται διαρρηξη. φυσικα εγινε το ελα να δεις, εγω χαλια ψυχολογικα, το παιδακι μου εννοειται το ειχα αφησει στην μαμα μου. το διαζυγιο πιεσα πολυ να γινει συναινετικο γιατι δεν ηθελα να εχουμε αλλα τραβηγματα, τα οποια θα ξεσπαγαν στο παιδι. βεβαια οικονομικα συνεφερε τους δικους του, το χρημα ειναι το μονο που τους νοιαζει. στις συζητησεις για τους ορους του συναινετικου εβαλα το οριο της ηλικιας και μερες και ωρες που θα το βλεπει εως τοτε. αρχικα δεν συμφωνησε, αλλα οταν φοβηθηκε πως θα τον παω δικαστικα για τα επιπλα/ηλ.συσκευες/αυτοκινητο που πληρωνα και εγω απο την δουλεια μου εκανε πισω. να φανταστεις επειδη ακριβως με νοιαζει το παιδακι μου και η ψυχουλα του να ειναι ηρεμη, εβαλα και επικοινωνια με τους γονεις του πρωην μου. η επικοινωνια απο μερους τους τηρειται οποτε θυμηθουν οτι ειναι ημερα επικοινωνιας. ναι , καταφερα πολλα που για την Ελλαδα ειναι αδιανοητο ισως , αλλα με πολυ δυσκολια και αγωνα(εχω ρωτησει και αλλους δικηγορους και ολοι ετριβαν τα ματια τους). ελπιζω να βοηθησα οσο μπορουσα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mikromanoula,ευχαριστω για την απαντηση σου..

Εμενα ο πρωην θελει να βγει το διαζυγιο συναινετικο,γιατι και αυτος τσιγγουνης ειναι και η μανα του πιο πολυ ακομα,αλλα εγω του λεω οτι δε θα το δωσω για να πετυχω αυτα που θελω οσο αναφορα το παιδι και το να μη το παιρνει αν δε φτασει σε μια ηλικια συγκεκριμενη(4-5 ετων)..

Δε δεχεται ομως το παιδι να παει σε μια ηλικια που να ειμαι εγω υσυχη(λεμε τωρα γιατι εχει αρχισει και λεει διαφορα κουλα του στιλ θα αυτοκτονησω και οτι το παιδι δεν ειναι δικο του και διαφορες ασυναρτησιες που δε βγαζεις ακρη),οτι θα μπορει να μου διηγηθει τι ακριβως συμβαινει οταν το παιρνει..Υπαρχει ενας τροπος να το καταφερω αυτο αλλα ακομα προσπαθω να μη φτασουμε στα ακρα,τον πηγα και στη ψυχολογο....Αλλα αυτο που μου ειπε η ψυχολογος ειναι οτι απο αφελεια και βλακεια θα διημιουργησει προβληματα στο παιδι,οτι εχει κολλημα μεγαλο με τη μανα του και οτι με θελει ακομα και γιαυτο αντιδραει ετσι...

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να σε βοηθησε η δικη μου εμπειρια. οσον αφορα το διαζυγιο, δεν μπορεις να το τραβας επ'απειρον, στα 2 χρονια βγαινει το "αυτοματο" :γινεται δικη με μαρτυρες που δηλωνουν οτι το ζευγαρι ειναι 2 χρονια σε διασταση και λυνεται ο γαμος.

τωρα για τα υπολοιπα...αν θελει να αυτοκτονησει, θα το εκανε. συγνωμη για τον ωμο μου τροπο, αλλα ετσι ειναι. αν νομιζει οτι το παιδι δεν ειναι δικο του, γιατι δεν κανει ασφαλιστικα μετρα και να ζητησει εξεταση DNA? δεν τον συμφερει αυτο και το ξερει, απλως το λεει για να καταβαλλει εσενα. για τον αν σε θελει ακομα, δεν εχω απαντηση για αυτο... μπορει και να ισχυει, αλλα μπορει και να ειναι θεμα εγωισμου. εσυ εχε απο κοντα την ψυχολογο γιατι δεν ξερεις πως θα εξελιχθει η ιστορια και μπορει να χρειαστει να καταθεσει υπερ σου.

σκεψου και κατι ακομα: αν δεν δηλωσεις στην εφορια οτι ειστε σε διασταση, θα εισαι υποχρεωμενη να κανεις κοινη φορολογικη δηλωση. για να το δηλωσεις, χρειαζεσαι αν θυμαμαι καλα 2 μαρτυρες, συμπληρωνεις την καταλληλη δηλωση και ζητας ακροαση στο πρωτοδικειο(η στο ειρηνοδικειο). ρωτησε τον δικηγορο σου για αυτο, δεν ειμαι 100% σιγουρη.

Link to comment
Share on other sites

H ψυχολογος , στην οποια πηγαμε απο δικια μου πρωτοβουλια , θα μου δωσει οτιδηποτε χρειαστω οσο αναφορα το αν θα κανει κακο στο παιδι και αν ειναι καταλληλος να το φροντισει , η ιδια θεωρει και του το εχει πει και μπροστα μαου οτι δεν μπορει να παιρνει το παιδι μονος του.Οσο για την αυτοκτονια και εγω πιστευω οτι αν ηταν ηδη θα το ειχε κανει...Αλλα ειλικρινα και να το εκανε δε με ενδιαφερει,σκληρο αλλα ετσι νιωθω..Εγω ηδη εχω κανει φορολογκιη δηλωση απο μονη μου και εχω δηλωσει οτι ειμαστε σε διασταση, αλλα αυτος μου κοπαναει οτι θελει συναινετικο διαζυγιο για να τελειωνει λεει...και εγω του λεω δε στο δινω ας βγει αυτοματα..Ξερω οτι καιγεται να μη πληρωσει στα δικαστηρια αλλα θα το τραβηξω μεχρι να πετυχω αυτα που θελω για το παιδι..

Link to comment
Share on other sites

σαντυ24,μπορεις να πεις στο δικαστηριο οτι θηλαζεις και αρα δεν μπορει να εχει διανυκτερευση εκτος σπιτιου.επισης μπορεις να το παιξεις ανετη λεγοντας οτι δεν προσπαθεις να παρακολλησεις την επικοινωνια του παιδιου με τον πατερα του.ας ερχεται να το βλεπει καθε μερα,αλλα χωρις διανυκτερευση μεχρι να μεγαλωσει λιγο.(αυτο διχνει οτι εχεις ολη την καλη διαθεση,αλλα κοιτας πρωτα απο ολα το συμφερον του μωρου).συμβουλεψου φυσικα και το δικηγορο σου.κατι παραπανω θα ξερει.καλη τυχη κ καλη δυναμη.και ενημερωσε μας κι εμας να ξερουμε τι εκανες...ποτε δεν ξερεις τι σε περιμενει στο μελλον!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...