Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανύπαντρες μητέρες ? Υπάρχουν εδώ ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας μητερουλες !!!θα σας πω αι εγω την ιστορια μου απο αλλα σκοπια βεβαια και θεωρω οτι ισως καποιες τις βοηθησει...

Εγω ειμαι παιδι ανυπαντρης μητερας ..ειμαι πια 30 χρονων και αγαπω παρα πολυ την μαμα μου ειδικα για το γεγονος οτι με κρατησε ..εκεινες οι εποχες ηταν πραγματικα δθσκολες για να κανεις κατι τετοιο...και βοηθεια απο πουθενα...δουλευε η καημενη..αλλα μεγαλωσα ...τα παιδια αγαπη χρειαζονται και μεγαλωνουν...στην πορεια βρηκα και μπαμπα που τον ΛΑΤΡΕΥΩ και αυτος φυσικα και αν και ξερω ποιος ειναι ο πραγματικος δεν εχω μπει ποτε στο τρυπακι να τον βρω ...δεν θελω...εκανε τις επιλογες του και ισως να ηταν και για καλο...

Τα παιδια σας θα εκτιμησουν αυτο που κανατε !!!!και θα σας αγαπανε διπλα!!!Να προσεχετε τα μωρα σας και να τ ΑΓΑΠΑΤΕ!!!εγω γεννηθηκα το 80 και απο τι μου χει πει η μαμα μου απο το 82 υπαρχει νομος οπου δηλωνεισ στο ληξειαρχειο στο ονομα πατρος οτι ονομα σας αρεσει...και δεν υπαρχει κανενα προβλημα...ποτε δεν ηρθα σε δυσκολη θεση να πω τι και πως σε καμια υπηρεσια ..εχω το επιθετο της μαμας μου και το ονομα του" μπαμπα¨" μου και ολα καλα......αυτα για τους αδιακριτους γιατι πραγματικα δεν ντρεπομαι καθολου..καθε αλλο ....Α και μην φοβηθειτε να βρειτε νεο συντροφο ....φτανει να κανετε σωστη επιλογη για τα μικρα σας ..η ζωη συνεχιζεται ...τωρα ειστε πιο ωριμες για καλυτερες επιλογες...

φιλια σε ολες

ejdn5zdpe3acpa7l.pngejdn5zdpe3acpa7l.png
Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο δουλευω! Για το Σεπτεμβρη βεβαια εκλεισα μονο αλλα ελπιζω και σε συνεχεια

 

Φιλακια

 

 

......τωρα το λες για το ιατροφαρμακευτικο, κλαιω τα 300αρια το ΤΕΒΕ 6 μηνες τωρα που δινω και ανεργη.

Η πλακα ειναι οτι αυριο σκεφτομουνα να κλεισω τα βιβλια μου και σημερα με πηρανε για την δουλεια

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Κοριτσια για να μαζευομαστε σιγα σιγα οι ανυπανδρες .... Ελα και χειμωνιασε κιολας ....

Καλημερα, καλη εβδπμαδα σε ολες μας!

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πηρα παραταση μεχρι Δεκεμβρη στη δουλεια

 

εγω με το που γυρναω 7 παρα καπακι ετοιμαζομαστε και παμε κουνιες

μονο οταν κοιμηθω λεω να κατσω κατω αλλα και παλι η τρελλη μπαινω στα φορουμ!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είχα χαθεί γιατί έτρεχα με δουλειές και διαδικαστικά.Αισίως έχω μπει στο μήνα μου και μέχρι τις 25 θα πρέπει να έχω γεννήσει.

Και εγώ ανύπαντρη με τον μπαμπά-UFO άφαντι μέχρι πριν ένα μήνα.

Εμφανίστηκε λοιπόν και δήλωσε ότι είναι ακόμα ερωτευμένος μαζί μου ΟΜΩΣ-Έχει επιστρέψει στο σπίτι όπου έμενε και ζει με την πρώην γυναίκα του και τα δύο του παιδιά.Ακόμα δεν έχει αποφασίσει αν μπορεί να έχει σχέσεις με το μωρό διότι όπως λέει δεν θα μπορεί να αντέξει το ενδεχόμενο να μπει ένας άλλος άντρας στη ζωή μου και το καλύτερο για το τέλος...Κάναμε μία κουβέντα σχετικά με τον τρόπο που ζει και όταν του είπα πως δεν θα μπορεί να παίρνει το παιδί για διανυκτέρευση στο σπίτι με την πρώην και τα δύο του παιδιά απόρρησε και το θεώρησε εκβιασμό.Του εξήγησα λοιπόν ότι θεωρώ τον τρόπο που ζει προβληματικό και ΔΕΝ θέλω σε καμία περίπτωση να κάνει το παιδί μου μέρος αυτής της παθολογικής κατάστασης.Πείτε μου σας παρακαλώ την γνώμη σας γιατί η κατάσταση πάει να εκτροχιαστεί...

Link to comment
Share on other sites

Perlitsa κοιτα να γεννησεις με το καλο και να απολαυσεις αυτες τις πρωτες στιγμες με το μωρο σου που πιστεψε με ειναι οι πιο σημαντικες γιατι βαζουν τις βασεις στη σχεση σας και τα αλλα αστα για την πορεια. Ειναι πολυ σημαντικο να νιωσει το μωρακι σου την ασφαλεια της μητρικης αγκαλιας. Αυτος ή αυτη δεν ξερω αν περιμενεις κοριτσι ή αγορι, ειναι τωρα η οικογενεια σου. Τον κυριο αυτο αστον ... Ειναι αχαρακτηριστος και φυσικα αποφασισμενος να μην χαλασει τη σχεση του με την πρωην του. Αστα ομως αυτα να σε απασχολησουν στο μελλον. Τωρα ειναι λαθος να ασχολεισαι με τετοια πραγματα.

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο σκεπτικό έχω.Δεν είμαι σε καμία περίπτωση διατεθειμένη να αφήσω κανέναν να μου χαλάσει αυτές τις στιγμές και είναι κάτι που του το ξεκαθάρισα.Η κόρη μου και εγώ θα είμαστε οικογένεια και εύχομαι να καταφέρω να την μεγαλώσω σωστά και να δημιουργήσω τις κατάλληλες ισορροπίες στη ζωή της.Απλά ανυσηχώ για αυτά που ενδεχομένως να αντιμετωπίσω και για το εάν θα κάνω τελικά το σωστό για το παιδί μου.Μόνο αυτό με νοιάζει

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας δεν ειναι καμια μεσα ομως εγω γραφω μπας και το δειτε αυριο..ψαχνω μερες για ανηπαντρες μητερες ειμαι κι εγω μια αλλα απο δικη μου επιλογη...προσφατα χωρισμενη απο εναν ασχημο γαμο και ενω γλεντουσα τη ζωη μου με εναν μικροτερο αντρα (εγω 30 αυτος 23) εμεινα εγκυος...αυτος τρελλος και παλαβος και για μενα και για το παιδι. Μένουμε μαζι απο τον 3ο μηνα της σχεσης μας η οποια ενω ξεκινησε για να περναμε καλα και απο τις δυο μεριες τελικα κολλησαμε...ζουσα το ονειρο αν και μεσα μου ειχα τις επιφυλλαξεις μου δεν περιμενα κατι παραπανω απο αυτο που μου εδεινε και δεν ηθελα και τιποτα παραπανω εκεινος ομως απο την αρχη μου ελεγε οτι με βλεπει σοβαρα και πως θελει σοβαρη σχεση κ.λ.π. προχωραγαμε στο χαλαρο και οταν εμεινα εγκυος νομιζα οτι θα γινει λουης αντιθετως ομως εκανε σαν τρελλος αν και ψιλοφρικαρε ομως ουτε λογος για εκτρωσεις κ.λ.π. ανοιξε λογαριασμο και μαζευε χρηματα για την γεννα και εκανε ολα αυτα που κανει ενας υπευθυνος μελλοντας πατερας ομως ξαφνικα ξεκινησε τα τρελλα του του στυλ θελω να ζησω καποια πραγματα και ειμαι μικρος...το ρεζουμέ για να μην χρονοτριβω ειναι πως λιγο ως πολυ μου ζητησε να κανω τα στραβα ματια και να γκομενιζει ετσι επειδη και καλα εγω δεν μπορω τωρα να κανουμε σεξ λογω της εγκυμοσυνης (ειπε ο γιατρος με προσοχη κι αυτος το ελαβε ως οχι) και να κανει μαλακιτσες μεχρι να γεννησω και μετα θα στρωσει και καλα...εκανα τα στραβα ματια και να σας πω και την αληθεια δεν ειμαι και σιγουρη οτι εχει παει με αλλη στο κρεβατι ομως ειναι συνεχεια με κινητα στο χερι και αυτο το γ....νο το facebook ειναι γεματο γυναικες!! επιασα και κατι περιεργα αλλα ισχυριστικε οτι ειναι φιλικα. Γιατι τα κανει ολα αυτα δεν ξερω του ειπα οτι δεν αντεχω αλλο και να σηκωθει να φυγει ομως δε φευγει γιατι λεει το παιδι του τον χρειαζεται κοντα του για να μεγαλωσει σωστα και πως κανω τη ζωη μου δυσκολη χωρις λογω και καλα με αγαπαει και ειναι διπλα μου τι αλλο θελω??? του εξηγω αλλα δεν καταλαβαινει και μολις αδιαφορω η μιλαω στο τηλ. με καποιον συναδελφο ζηλευει και τσαντιζεται...δε ξερω τι να κανω υπομονη μπας και ερθει στα ισα του μολις δει το μωρο ή να τον σουταρω να τελειωνω????

εχετε καμια συμβουλη???

preg.png

[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας δεν ειναι καμια μεσα ομως εγω γραφω μπας και το δειτε αυριο..ψαχνω μερες για ανηπαντρες μητερες ειμαι κι εγω μια αλλα απο δικη μου επιλογη...προσφατα χωρισμενη απο εναν ασχημο γαμο και ενω γλεντουσα τη ζωη μου με εναν μικροτερο αντρα (εγω 30 αυτος 23) εμεινα εγκυος...αυτος τρελλος και παλαβος και για μενα και για το παιδι. Μένουμε μαζι απο τον 3ο μηνα της σχεσης μας η οποια ενω ξεκινησε για να περναμε καλα και απο τις δυο μεριες τελικα κολλησαμε...ζουσα το ονειρο αν και μεσα μου ειχα τις επιφυλλαξεις μου δεν περιμενα κατι παραπανω απο αυτο που μου εδεινε και δεν ηθελα και τιποτα παραπανω εκεινος ομως απο την αρχη μου ελεγε οτι με βλεπει σοβαρα και πως θελει σοβαρη σχεση κ.λ.π. προχωραγαμε στο χαλαρο και οταν εμεινα εγκυος νομιζα οτι θα γινει λουης αντιθετως ομως εκανε σαν τρελλος αν και ψιλοφρικαρε ομως ουτε λογος για εκτρωσεις κ.λ.π. ανοιξε λογαριασμο και μαζευε χρηματα για την γεννα και εκανε ολα αυτα που κανει ενας υπευθυνος μελλοντας πατερας ομως ξαφνικα ξεκινησε τα τρελλα του του στυλ θελω να ζησω καποια πραγματα και ειμαι μικρος...το ρεζουμέ για να μην χρονοτριβω ειναι πως λιγο ως πολυ μου ζητησε να κανω τα στραβα ματια και να γκομενιζει ετσι επειδη και καλα εγω δεν μπορω τωρα να κανουμε σεξ λογω της εγκυμοσυνης (ειπε ο γιατρος με προσοχη κι αυτος το ελαβε ως οχι) και να κανει μαλακιτσες μεχρι να γεννησω και μετα θα στρωσει και καλα...εκανα τα στραβα ματια και να σας πω και την αληθεια δεν ειμαι και σιγουρη οτι εχει παει με αλλη στο κρεβατι ομως ειναι συνεχεια με κινητα στο χερι και αυτο το γ....νο το facebook ειναι γεματο γυναικες!! επιασα και κατι περιεργα αλλα ισχυριστικε οτι ειναι φιλικα. Γιατι τα κανει ολα αυτα δεν ξερω του ειπα οτι δεν αντεχω αλλο και να σηκωθει να φυγει ομως δε φευγει γιατι λεει το παιδι του τον χρειαζεται κοντα του για να μεγαλωσει σωστα και πως κανω τη ζωη μου δυσκολη χωρις λογω και καλα με αγαπαει και ειναι διπλα μου τι αλλο θελω??? του εξηγω αλλα δεν καταλαβαινει και μολις αδιαφορω η μιλαω στο τηλ. με καποιον συναδελφο ζηλευει και τσαντιζεται...δε ξερω τι να κανω υπομονη μπας και ερθει στα ισα του μολις δει το μωρο ή να τον σουταρω να τελειωνω????

εχετε καμια συμβουλη???

 

 

zoi 8a soy proteina allaxeis onoma k meta na ta poume.......

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας δεν ειναι καμια μεσα ομως εγω γραφω μπας και το δειτε αυριο..ψαχνω μερες για ανηπαντρες μητερες ειμαι κι εγω μια αλλα απο δικη μου επιλογη...προσφατα χωρισμενη απο εναν ασχημο γαμο και ενω γλεντουσα τη ζωη μου με εναν μικροτερο αντρα (εγω 30 αυτος 23) εμεινα εγκυος...αυτος τρελλος και παλαβος και για μενα και για το παιδι. Μένουμε μαζι απο τον 3ο μηνα της σχεσης μας η οποια ενω ξεκινησε για να περναμε καλα και απο τις δυο μεριες τελικα κολλησαμε...ζουσα το ονειρο αν και μεσα μου ειχα τις επιφυλλαξεις μου δεν περιμενα κατι παραπανω απο αυτο που μου εδεινε και δεν ηθελα και τιποτα παραπανω εκεινος ομως απο την αρχη μου ελεγε οτι με βλεπει σοβαρα και πως θελει σοβαρη σχεση κ.λ.π. προχωραγαμε στο χαλαρο και οταν εμεινα εγκυος νομιζα οτι θα γινει λουης αντιθετως ομως εκανε σαν τρελλος αν και ψιλοφρικαρε ομως ουτε λογος για εκτρωσεις κ.λ.π. ανοιξε λογαριασμο και μαζευε χρηματα για την γεννα και εκανε ολα αυτα που κανει ενας υπευθυνος μελλοντας πατερας ομως ξαφνικα ξεκινησε τα τρελλα του του στυλ θελω να ζησω καποια πραγματα και ειμαι μικρος...το ρεζουμέ για να μην χρονοτριβω ειναι πως λιγο ως πολυ μου ζητησε να κανω τα στραβα ματια και να γκομενιζει ετσι επειδη και καλα εγω δεν μπορω τωρα να κανουμε σεξ λογω της εγκυμοσυνης (ειπε ο γιατρος με προσοχη κι αυτος το ελαβε ως οχι) και να κανει μαλακιτσες μεχρι να γεννησω και μετα θα στρωσει και καλα...εκανα τα στραβα ματια και να σας πω και την αληθεια δεν ειμαι και σιγουρη οτι εχει παει με αλλη στο κρεβατι ομως ειναι συνεχεια με κινητα στο χερι και αυτο το γ....νο το facebook ειναι γεματο γυναικες!! επιασα και κατι περιεργα αλλα ισχυριστικε οτι ειναι φιλικα. Γιατι τα κανει ολα αυτα δεν ξερω του ειπα οτι δεν αντεχω αλλο και να σηκωθει να φυγει ομως δε φευγει γιατι λεει το παιδι του τον χρειαζεται κοντα του για να μεγαλωσει σωστα και πως κανω τη ζωη μου δυσκολη χωρις λογω και καλα με αγαπαει και ειναι διπλα μου τι αλλο θελω??? του εξηγω αλλα δεν καταλαβαινει και μολις αδιαφορω η μιλαω στο τηλ. με καποιον συναδελφο ζηλευει και τσαντιζεται...δε ξερω τι να κανω υπομονη μπας και ερθει στα ισα του μολις δει το μωρο ή να τον σουταρω να τελειωνω????

εχετε καμια συμβουλη???

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...