Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανύπαντρες μητέρες ? Υπάρχουν εδώ ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλά είμαστε όλοι απο υγεία κούκλα μου και από ηθικό μπορώ να πω πως αντέχουμε ακόμα :wink: Η δουλειά μας ουσιαστικά πάει για κλείσημο, γραφτήκαμε και στην πρόνοια για τρόφημα & κάνουμε ό,τι σκόρπια μεροκάματα βρούμε δεξιά και αριστερά. 'Ομως κι ο μεγάλος μου συνεχίζει κανονικά με τις σπουδές του (ας ειναι καλά η μανούλα μου που τα χει αναλάβει αυτά) και ο μικρός μας πάει μια χαρά (περπατήσαμε!) και καταφέρνουμε να μην του λείπει τίποτε, οπότε λέμε και πάλι καλά για την ώρα :-)

Εσεις πως τα πάτε? για πείτε κανα νέο, εύχομαι καλό (μου λείψατε βρε :wink:

lKinp2.png
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα χαλια ειμαι.Μενω ανεργη απο το τελος Φλεβαρη.Πρεπει ν'αλλαξω σπιτι γιατι η ιδιοκτητρια το πουλησε.Και το αγαπω αυτο το σπιτι.

 

Η μπου-μπουμ περπαταει αλλα ειναι ολο νευρα.

Εγω τα δικα μου αγχη.(Σκεφτομαι που θα βρω δουλεια και τετοια).Σιγα μην βρω,δηλαδη!

 

Κατα τ'αλλα ηθικον ακμαιοτατον!Και'γω ελειψα πολυ καιρο απο το φορουμ και οταν μπηκα ολες εξαφανισμενες και το γκρουπ αφαντο.Ουτε ξερω τι εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Θα άνοίξω θέμα για πως κάνουμε αιτήσεις στο δημόσιο και για τα δικαιολογητικά που χρειάζονται, δεν ξέρω αν θα ενδιαφέρει κάποιες από έσας. Αναφέρομαι στις συμβάσεις ορισμένου χρόνου ΣΟΧ που μπορείται να δείτε τις προκηρύξεις, ποια είναι τα δικαιολογητικά κλπ. Σας επισημαίνω ότι δικαιούμαστε επιπλέον 50 μόρια τα οποία όμως δεν είναι και πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο κούκλα, κοίτα να πάρεις τ απάνω σου όμως, γιατί όσο πιο θετικά σκέφτεσαι, τόσο πιο πιθανό ειναι να κάτσει κάτι καλύτερο. Κι ακόμα, όταν πιάνουμε πάτο, μετά μόνο προς τα πάνω έχει :wink: Στο εύχομαι από ψυχής (το πάνω) & σ όλες μας το ίδιο (γιατί όπου κι αν ρωτήσω τα ίδια χάλια ακούω από δουλειές, τουλάχιστο δεν είμαστε μόνοι σ όλο αυτό το μπάχαλο :-( ) Φιλιά στη ζουζούνα σου :wink:

lKinp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οκ τότε, φαίνεται πως εγώ κατάλαβα λάθος. Εύχομαι να τη βρητε την άκρη μεταξύ σας και νασας ερθουν όλα όπως τα θέλετε :wink:

Αν έχεις διάθεση και δεν είμαι πολύ αδιάκριτη, ποιοί ήταν οι αρχικοί λόγοι που σοκαρίστηκες & τον έδιωξες? (Ρωτάω από ενδιαφέρον κι όχι απο περιέργεια, αν το παρακάνω όμως, plz ξεχασε το)

 

Καλημέρα καταρχας η εγκυμοσυνη σε μια σχεση 2 μηνων αυτο κ απο μονο του ηταν σοκαριστικο και οτι δεν ημουν ετοιμη γιαυτο, μετεπειτα ακολουθησαν κ αλλα μεταξυ μας συγκρουσεις κ ακροτητες πραγμα π εβλεπα οτι δεν μπορουσαμε να μαστε μαζι δεν αντεχα ολα μαζι κ πολλες αλλαγες στην ζωη μου. Ειμαστε διαφορετικοι πολυ σαν χαρακτηρες και οπως κ στα θελω μας και δεν πιστευω οτι θα με ευτυχησμενη αυτο θα το δω στην πορεια ομως......Τουλαχιστον ειδα οτι πρεπει να προσπαθησω πολυ ξανα μετα απο ολα αυτα κ οπου βγει προκειμενου να χει το μωρο τον πατερα του κοντα. Γενικα ομως δυσκολα χωνευεις κατι τετοιο οταν σου ρχετε ξαφνικα κ δεν εισαι πολυ καιρο με καποιον κ δεν υπαρχει δεσιμο ουσιαστικο παρα μονο καυγαδες κ υποψιες,,,ελπιζω να κανα σωστα π κρατησα το μωρο και πηγα με τον πατερα του παιδιου η πορεια θα μ το διξει..οπως εστρωσα θα κοιμηθω για αρχη κ το τι θα επιλεξω θα το δω στον δρομο μου μερα με την μερα και οποιος αντεξει:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον sporidio αυτη την λογικη του οπως εστρωσα θα κοιμηθω δεν την καταλαβα και δεν θα την καταλαβω ποτε.Τι θα πει αυτο.Κανεις δεν μπορει να σου κανει κριτικη σαφως ωστοσο τι ειναι αυτα που λες?

 

Μεσα σε μια σχεση δυο μηνων προφανως και ειναι σοκαριστικη η ανακοινωση μιας εγκυμοσυνης.Ομως οι αλλαγες θα ισχυαν σε καθε περιπτωση.Ακομα και δεκα χρονια σχεσης να'χες.

 

Και ερχομαι να σκεφτω πως ναι ισως ουτε εσυ ουτε εκεινος ειστε σε θεση να διαχειριστειτε το ολο θεμα.

 

Αλλα αλλο το ενα και αλλο τα οσα μας εχεις γραψει παραπανω.

 

Λοιπον,ναι κοιμησου με την επιλογη σου να γινεις μητερα.Ομως το παιδι σου πατερα μπορει να'χει χωρις απαραιτητα να ειστε μαζι.

 

Παλι ζητημα διαχειρησης ειναι και προσωπικης ευθυνης.Δικης του και δικης σου.

 

Μην ακουω ομως τρελα και μιζερα.Αν νοιωθεις πως τα πραγματα δεν ειναι καλα με τον πατερα και υπαρχουν προβληματα,στατιστικως αυτα δεν λυνονται με την ελευση του παιδιου αλλα χειροτερευουν.Εχεις λοιπον να σκεφτεις σοβαροτερα και σε βαθος ην κατασταση και οχι να παιρνεις αποφασεις απο φοβο και εξαιτιας κοινωνικων συμβασεων.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον sporidio αυτη την λογικη του οπως εστρωσα θα κοιμηθω δεν την καταλαβα και δεν θα την καταλαβω ποτε.Τι θα πει αυτο.Κανεις δεν μπορει να σου κανει κριτικη σαφως ωστοσο τι ειναι αυτα που λες?

 

Μεσα σε μια σχεση δυο μηνων προφανως και ειναι σοκαριστικη η ανακοινωση μιας εγκυμοσυνης.Ομως οι αλλαγες θα ισχυαν σε καθε περιπτωση.Ακομα και δεκα χρονια σχεσης να'χες.

 

Και ερχομαι να σκεφτω πως ναι ισως ουτε εσυ ουτε εκεινος ειστε σε θεση να διαχειριστειτε το ολο θεμα.

 

Αλλα αλλο το ενα και αλλο τα οσα μας εχεις γραψει παραπανω.

 

Λοιπον,ναι κοιμησου με την επιλογη σου να γινεις μητερα.Ομως το παιδι σου πατερα μπορει να'χει χωρις απαραιτητα να ειστε μαζι.

 

Παλι ζητημα διαχειρησης ειναι και προσωπικης ευθυνης.Δικης του και δικης σου.

 

Μην ακουω ομως τρελα και μιζερα.Αν νοιωθεις πως τα πραγματα δεν ειναι καλα με τον πατερα και υπαρχουν προβληματα,στατιστικως αυτα δεν λυνονται με την ελευση του παιδιου αλλα χειροτερευουν.Εχεις λοιπον να σκεφτεις σοβαροτερα και σε βαθος ην κατασταση και οχι να παιρνεις αποφασεις απο φοβο και εξαιτιας κοινωνικων συμβασεων.

 

Το ξερω οτι η ελευση του παιδιου μπορει να τα κανει κ χειροτερα μπορει ομως κ καλητερα απλα δινω μια ευκαιρια μαζι του και γιατι ειναι ο πατερας του παιδιου γιατι αρχικα ειχαμε κατι καλο αλλα στην πορεια στραβωσε κ γιατι καλυτερη επιλογη δεν εχω τωρα δυστηχως δεν εχω καταλληλα ατομα να με στυριξουν...θα περιμενω να γεννηθει και αναλογα το πως θα κυλισει μεταξυ μας θα πραξω σε βαθος χρονου...σιγουρα δεν θα παραμεινω αν ειναι χαλια τα πραγματα ομως πρεπει να κανω μια προσπαθεια ακομα εστω κ αν πιεζομαι αρχικα...Σιγουρα καποιες αποφασεις τωρα τις παιρνω απο ανασφαλεια κ φοβο τελικα αλλα ισως για τωρα ειναι η καλυτερη επιλογη ισως ετσι φενεται,,θα διξει αν στην πορεια δεν μας βγει φυσικα δεν θα με με εναν ανθρωπο π δεν θα συνεννοουμε η δεν θα με καλυπτει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κομα,τελεια?Μου βγηκε η ψυχη να σε καταλαβω βρε σπορε!

 

Χιλα συγνωμη μπουμ μπουμ ......τελικα τα πραγματα ακομα δεν μετακομισα και ξεκινησε διαφωνια κ καβγας ειλκρινα δεν ξερω τι να κανω μ ρχετε να τα τιναξω ολα στον αερα και να μεινω μονη...:-(

Link to comment
Share on other sites

EXEIS NA PERASEIS PARA POLLA ( PREPEI MONH SOY NA METRHSEIS TIS DUNAMEIS SOY ,GIATI STO LEO ME VASEI THN EMPEIRIA MOY OTI POLLA 8A AKOYS GIA VOH8EIA APO TON PERIGYRO SOY MA LIGA 8A GINOYN)KALH TYXH EXOMAI KAI KALH DYNAMH

 

Τις δυναμεις μου τις θεωρω λιγες πραγματικα οπως και τις αντοχες μου ψυχολογικα πλεον...:-(

Σιγουρα ακουω πολλα για βοηθεια αλλα λιγοι βοηθανε οπως κ στην μετακομιση π εκανα. Γενικα ειμαι απογοητευμενη απο τις επιλογες μου και τα λαθη μου, ο χρονος θα διξει τι θα κανω κ αν μπορω να χω τις δυναμεις να κρατησω ενα μωρο μαυτες τις συνθηκες... προς το παρον συμφωνησα να μενω με τον πατερα του παιδιου για καποιο διαστημα.:|

Αν ηξερα οτι μεσα μου θα ημουν ετσι δεν θα προχωραγα ουτε καν στο να κρατησω το μωρο..μακαρι να αλλαξει η ψυχολογια μου αλλα δεν το βλεπω δεν θελω τπτ νιωθω οτι η ζωη μου τελιωσε:-(

Link to comment
Share on other sites

Τις δυναμεις μου τις θεωρω λιγες πραγματικα οπως και τις αντοχες μου ψυχολογικα πλεον...:-(

Σιγουρα ακουω πολλα για βοηθεια αλλα λιγοι βοηθανε οπως κ στην μετακομιση π εκανα. Γενικα ειμαι απογοητευμενη απο τις επιλογες μου και τα λαθη μου, ο χρονος θα διξει τι θα κανω κ αν μπορω να χω τις δυναμεις να κρατησω ενα μωρο μαυτες τις συνθηκες... προς το παρον συμφωνησα να μενω με τον πατερα του παιδιου για καποιο διαστημα.:|

Αν ηξερα οτι μεσα μου θα ημουν ετσι δεν θα προχωραγα ουτε καν στο να κρατησω το μωρο..μακαρι να αλλαξει η ψυχολογια μου αλλα δεν το βλεπω δεν θελω τπτ νιωθω οτι η ζωη μου τελιωσε:-(

 

Μην απογοητευεσαι sporidio, η εγκυμοσυνη ειναι μια περιοδος που ολες νιωθουμε πολυ ευαλωτες, αγχωνομαστε για το μετα, τις αλλαγες στη ζωη μας και την ιδεα οτι θα εχουμε ενα μωρο να φροντισουμε.

Αλλα πραγματικα οταν με το καλο γεννησεις και δεις το μωρακι σου και το αγκαλιασεις δεν θα μπορεις να το αφησεις απο τα ματια σου και θα γεμισεις δυναμη!

Κι εγω γεννησα με την χειροτερη ψυχολογια αλλα τωρα νιωθω αλλος ανθρωπος! Το παιδακι μου να ειναι καλα και μπορω να τα αντιμετωπισω ολα!

Link to comment
Share on other sites

Μην απογοητευεσαι sporidio, η εγκυμοσυνη ειναι μια περιοδος που ολες νιωθουμε πολυ ευαλωτες, αγχωνομαστε για το μετα, τις αλλαγες στη ζωη μας και την ιδεα οτι θα εχουμε ενα μωρο να φροντισουμε.

Αλλα πραγματικα οταν με το καλο γεννησεις και δεις το μωρακι σου και το αγκαλιασεις δεν θα μπορεις να το αφησεις απο τα ματια σου και θα γεμισεις δυναμη!

Κι εγω γεννησα με την χειροτερη ψυχολογια αλλα τωρα νιωθω αλλος ανθρωπος! Το παιδακι μου να ειναι καλα και μπορω να τα αντιμετωπισω ολα!

 

 

Δεν ξερω την ιστορια σου αλλα οπως ειμαι τωρα ευχομαι να μην υπαρξει αλλος ανθρωπος...

Μακάρι να νιωσω δυναμη ομως οι περιστασεις κ οι καταστασεις δεν θα μαφησουν γενικα να χαρω ουτε μονη μπορω ν αμεγαλωσω το παιδι μ δυστηχως ολα για το πρεπει..:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην απογοητευεσαι sporidio, η εγκυμοσυνη ειναι μια περιοδος που ολες νιωθουμε πολυ ευαλωτες, αγχωνομαστε για το μετα, τις αλλαγες στη ζωη μας και την ιδεα οτι θα εχουμε ενα μωρο να φροντισουμε.

Αλλα πραγματικα οταν με το καλο γεννησεις και δεις το μωρακι σου και το αγκαλιασεις δεν θα μπορεις να το αφησεις απο τα ματια σου και θα γεμισεις δυναμη!

Κι εγω γεννησα με την χειροτερη ψυχολογια αλλα τωρα νιωθω αλλος ανθρωπος! Το παιδακι μου να ειναι καλα και μπορω να τα αντιμετωπισω ολα!

 

 

Δεν ξερω την ιστορια σου Goody.. αλλα οπως ειμαι τωρα ευχομαι να μην υπαρξει αλλος ανθρωπος...:|

Μακάρι να νιωσω δυναμη ομως οι περιστασεις κ οι καταστασεις δεν θα μαφησουν γενικα να χαρω ουτε μονη μπορω ν αμεγαλωσω το παιδι μ δυστηχως ολα για το πρεπει..:?

Link to comment
Share on other sites

Σπορε,μου σπας τα νευρα.Ακου να δεις,η περιοδος της εγκυμοσυνης ειναι μια εποχη λιγο εως παρα πολυ τρελη για την γυναικα.

 

Ποσο μαλλον οταν υπαρχουν και αντιξοοτητες.Εφοσον επελεξες το παιδι σου να ζησει,φροντισε για να ζησει και να γεννηθει σωστα.

 

Αφου συμφωνησες να ζησεις με τον πατερα,φροντισε να το εκμεταλλευτεις σωστα και να ηρεμησεις αυτους τους μηνες.

 

Κανε βολτες,διαβασε,ενημερωσου,φροντισε την διατροφη σου,αν μπορεις μαζεψε και κανα φραγκο αν το επιτρεπει η συμφωνια που εχεις κανει με τον πατερα σε σχεση με τα εξοδα.Κανεις δεν ξερει τι του ξημερωνει.

 

 

Και παρε αποφαση πως η σχεση σου με τον πατερα δεν θα'ναι ποτε οπως ολες την θελαμε στο ροζ συννεφακι που ειμασταν αλλα προσγειωθηκαμε με την μια.

 

Μαζεψε κουραγια,αντοχες,οργανωσου για αυτα που ερχονται και μην δινεις σημασια στα γυρω-γυρω.

 

ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΑ.ΞΕΧΝΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ!!!!

 

Και ασε τις ευχες και τα υπολοιπα.Αυτα ειναι παρελθον πλεον.Δεν εχεις περιθωριο ρε παιδι μου να κλαιγεσαι.Ελεος πια!!

 

Τι θα του δειξεις του παιδιου σου αυριο?Πως εισαι μια καημενη,μιζερη μανα,αφημενη στην τυχη της?

 

Τι να σου πω αλλο,πιο σκληρο απο αυτην την εικονα!?

 

Ορμονες ειναι ρε φιλεναδα,θα συνελθεις.Πρεπει να συνελθεις δηλαδη!

Link to comment
Share on other sites

Σπορίδιο εάν νοιώθεις ότι η ζωή σου τελείωσε λόγο του παιδιού υπάρχει θέμα. Δεν κρατάς κανέναν άνδρα με τον ερχομό ενός παιδιού όμως αν αγαπάς το παιδί το κρατάς και παλεύεις. Αν νοιώθεις ότι δεν μπορείς να το κάνεις αυτό τότε υπάρχει ένα σοβαρό θέμα. Μήπως έχεις επιλόχιο κατάθλιψη;;; Δεν παρουσίασα προσωπικά κάτι τέτοιο αλλά έχω ακούσει ότι αν μια μαμά δεν είναι σε θέση να φροτίσει ψυχολογικά το μωρό της ίσως υπάρχει επιλόχια κατάθλιψη πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να συμβουλευτείς γιατρός. Είναι πολύ σημαντικό αυτό. Τώρα εάν απλά έχεις καταλάβει ότι η επιλογή σου να φέρεις το παιδάκι στον κόσμο ήταν λάθος και νοιώθεις ότι δεν θέλεις να αναλάβεις την ευθύνη του τότε μήπως πρέπει να εξετάσεις την περίπτωση να την αναλάβει κάποιος άλλος;;;

 

Οι βασικές ανάγκες ενό βρέφους πέρα από την αγάπη της μητέρας είναι η τροφή, η ένδυση και η καθαριότητα του. Μπορείς να ανταπεξέλθεις σε αυτά και κυρίως στο πρώτο για να καταφέρεις και τα υπόλοιπα; στο site υπάρχουν μανούλες που έχουν κάνει μέγαλες προσπάθειες θεωρώ για να έχουν τα παιδάκια τους και δεν τους απασχολεί αν θα υπάρχει ο πατέρας, εσύ πως νοιώθεις;;;;

 

Δώσε στον ευατό σου χρόνο να σκεφτεί και αποφάσησε όμως να ξέρεις ότι προέχει το παιδάκι σου πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Σπορίδιο εάν νοιώθεις ότι η ζωή σου τελείωσε λόγο του παιδιού υπάρχει θέμα. Δεν κρατάς κανέναν άνδρα με τον ερχομό ενός παιδιού όμως αν αγαπάς το παιδί το κρατάς και παλεύεις. Αν νοιώθεις ότι δεν μπορείς να το κάνεις αυτό τότε υπάρχει ένα σοβαρό θέμα. Μήπως έχεις επιλόχιο κατάθλιψη;;; Δεν παρουσίασα προσωπικά κάτι τέτοιο αλλά έχω ακούσει ότι αν μια μαμά δεν είναι σε θέση να φροτίσει ψυχολογικά το μωρό της ίσως υπάρχει επιλόχια κατάθλιψη πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να συμβουλευτείς γιατρός. Είναι πολύ σημαντικό αυτό. Τώρα εάν απλά έχεις καταλάβει ότι η επιλογή σου να φέρεις το παιδάκι στον κόσμο ήταν λάθος και νοιώθεις ότι δεν θέλεις να αναλάβεις την ευθύνη του τότε μήπως πρέπει να εξετάσεις την περίπτωση να την αναλάβει κάποιος άλλος;;;

 

Οι βασικές ανάγκες ενό βρέφους πέρα από την αγάπη της μητέρας είναι η τροφή, η ένδυση και η καθαριότητα του. Μπορείς να ανταπεξέλθεις σε αυτά και κυρίως στο πρώτο για να καταφέρεις και τα υπόλοιπα; στο site υπάρχουν μανούλες που έχουν κάνει μέγαλες προσπάθειες θεωρώ για να έχουν τα παιδάκια τους και δεν τους απασχολεί αν θα υπάρχει ο πατέρας, εσύ πως νοιώθεις;;;;

 

Δώσε στον ευατό σου χρόνο να σκεφτεί και αποφάσησε όμως να ξέρεις ότι προέχει το παιδάκι σου πρώτα.

 

Καλημέρα Beba Ηδη απευθύνθηκα σε ψυχολογο δεν ειναι επιλοχειος καταθλιψη ομως ειναι καταθλιψη. Μονο που επειδη εχω προβλημα με την υγεια μ κ ειμαι εγκυος δεν διακυνδυνευω να παρω αντικαταθλιπτικα που μου προτεινε η γιατρος. Φυσικά και θα εξετασω ολες τις περιπτωσεις για να μην βλεπει το παιδι μια καταθλιπτικια μιζερη μητερα κ αυτο για να γινει πρεπει να δω π θα ναι το καλητερο γιαυτο μετεπειτα καθως τωρα δεν νιωθω ψυχολογικα για τπτ.

Δεν κραταω εναν αντρα για το παιδι φυσικα ισα ισα το αντιθετο θελω γιαυτο και ειμαι ετσι, αλλα δεν ειναι εφικτο να μενω μονη συμφωνα με τις δυνατοτητες μου οικονομικα κ την αρρωστεια μου, κατι που για πολλες μανουλες δεν το χουν εμποδιο αυτο και ετσι δεν τους νοιαζει αν θα υπαρχει πατερας.

Link to comment
Share on other sites

Σπορε,μου σπας τα νευρα.Ακου να δεις,η περιοδος της εγκυμοσυνης ειναι μια εποχη λιγο εως παρα πολυ τρελη για την γυναικα.

 

- Καλημέρα μπουμ μπουμ...Δεν ειμαι εδω μεσα για να σπαω τα νευρα κανενος

 

Ποσο μαλλον οταν υπαρχουν και αντιξοοτητες.Εφοσον επελεξες το παιδι σου να ζησει,φροντισε για να ζησει και να γεννηθει σωστα.

 

Αφου συμφωνησες να ζησεις με τον πατερα,φροντισε να το εκμεταλλευτεις σωστα και να ηρεμησεις αυτους τους μηνες.

 

Το θεμα ειναι οτι αν με αφηνει κ ο πατερας του παιδιου να με ηρεμη οταν πρεπει να ειμαι καλα μαζι του ...διοτι αλλιως υπαρχουν αντιπαλα στρατοπεδα μεσα στο σπιτι και το περιβαλλον δεν ειναι ευχαριστο καθολου τοτε.

 

Κανε βολτες,διαβασε,ενημερωσου,φροντισε την διατροφη σου,αν μπορεις μαζεψε και κανα φραγκο αν το επιτρεπει η συμφωνια που εχεις κανει με τον πατερα σε σχεση με τα εξοδα.Κανεις δεν ξερει τι του ξημερωνει.

 

-Χρηματα δεν μπορω να μαζεψω με ενα μισθο πολυ χαμηλο, δεν ειμαι οικονομικα ανετη και με ενοικιο μαζι αλλιως θα μενα και μονη μου και δεν θα πιεζομουν για τιποτα κ ουτε θ αμε ενοιαζε που εμεινα εγκυοςκ πως θα το μεγαλωσω.Οσο για βολτες κανω οτι μπορω προσφατα μετακομισα ομως σε περιοχη που δεν μαρεσει και π ειμαι μακρια απο ολους για να με κοντα στη δουλεια και δεν μου ναι ευκολονα μετακινουμε ανετα κ οποτε θελω καθοτι δεν υπαρχει μεταφορικο μεσον.

Και παρε αποφαση πως η σχεση σου με τον πατερα δεν θα'ναι ποτε οπως ολες την θελαμε στο ροζ συννεφακι που ειμασταν αλλα προσγειωθηκαμε με την μια.

-Το ροζ συννεφακι παει εδω και καιρο κ το ξερω το θεμα ειναι οτι οταν ζεις με ενα πρεπει αυτο απο μονο του με πιεζει.

 

 

Μαζεψε κουραγια,αντοχες,οργανωσου για αυτα που ερχονται και μην δινεις σημασια στα γυρω-γυρω.

 

Αυτο προσπαθω αλλα κουραγια κ αντοχες λιγες πλεον

 

ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΑ.ΞΕΧΝΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ!!!!

 

 

Και ασε τις ευχες και τα υπολοιπα.Αυτα ειναι παρελθον πλεον.Δεν εχεις περιθωριο ρε παιδι μου να κλαιγεσαι.Ελεος πια!!

 

Τι θα του δειξεις του παιδιου σου αυριο?Πως εισαι μια καημενη,μιζερη μανα,αφημενη στην τυχη της?

 

Τι να σου πω αλλο,πιο σκληρο απο αυτην την εικονα!?

Ορμονες ειναι ρε φιλεναδα,θα συνελθεις.Πρεπει να συνελθεις δηλαδη!

 

Απο μονη μου χωρις βοηθεια ειδικου δεν με βλεπω να συνερχομαι γρηγορα δεν πιστευω οτι εινια μονο οι ορμονες, γιαυτο κ απευθυνθηκα σε ψυχολογο και οσο μπορω θα πηγαινω διοτι οικονομικη βοηθεια απο αλλου δεν υπαρχει. Δυστηχως δεν εχω την δυνατοτητα να πατησω ενα κουμπι απο μονη μου κ να πω α τι ωραια που ειναι η ζωη ξαφνικα.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε...καταρχάς επιλοχειο καταθλιψη δε μπορείς να έχεις γιατί δεν έχεις γεννήσει ακόμα...

Δεύτερον, όπως έχει ξαναειπωθεί εδώ μέσα, εμείς που περνάμε αυτά τα προβλήματα στην εγκυμοσύνη, αφού γεννήσουμε είμαστε καλύτερα και δυνατές αφού θα έχουμε το μωρό μας.

Είναι σα να περνάμε την κατάθλιψη προκαταβολικά ένα πράγμα...

Τα λέω και από τη δική μου εμπειρία...

Κατά τα άλλα, προσπάθησε να κάνεις αυτά που σου είπε η Μπου-μπουμ...

Όσο για ψυχολόγο, υπάρχουν τα κέντρα ψυχικής υγείας σε όλη την ελλάδα - σίγουρα θα βρεις κάποιο στην περιοχή σου - που πληρώνεις μόνο 5 ευρώ την επίσκεψη και γίνεται πολύ καλή δουλειά...

Καλό κουράγιο...

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε...καταρχάς επιλοχειο καταθλιψη δε μπορείς να έχεις γιατί δεν έχεις γεννήσει ακόμα...

Δεύτερον, όπως έχει ξαναειπωθεί εδώ μέσα, εμείς που περνάμε αυτά τα προβλήματα στην εγκυμοσύνη, αφού γεννήσουμε είμαστε καλύτερα και δυνατές αφού θα έχουμε το μωρό μας.

Είναι σα να περνάμε την κατάθλιψη προκαταβολικά ένα πράγμα...

Τα λέω και από τη δική μου εμπειρία...

Κατά τα άλλα, προσπάθησε να κάνεις αυτά που σου είπε η Μπου-μπουμ...

Όσο για ψυχολόγο, υπάρχουν τα κέντρα ψυχικής υγείας σε όλη την ελλάδα - σίγουρα θα βρεις κάποιο στην περιοχή σου - που πληρώνεις μόνο 5 ευρώ την επίσκεψη και γίνεται πολύ καλή δουλειά...

Καλό κουράγιο...

 

Καλημέρα Babycakes Τα κεντρα ψυχικης υγειας ειναι πρωινα και αυτην την περιοδο που ολοι ψαχνονται να σε διωξουν απο την δουλεια αν λειπω κ γιαυτο δεν με βλεπω καλα...:? Μαλλον και γω προκαταβολικα την περναω οπως κ εσυ τι να πω το θεμα ειναι οτι το περιβαλλον δεν με βοηθαει και ισως το μονο που θα μου δωσει κουραγιο τοτε θα ναι οταν θα δω το μωρο μου.

Link to comment
Share on other sites

Ας φτασει να γεννησει πρωτα και μετα την παθαονει την επιλοχειο καταθλιψη.

 

Τι λες μωρε μπεμπα?

 

Τελοςπαντων!

 

 

 

τελικά έχει βρε μπουμ μπουμ.....εντάξει η επιλόχειο είναι μετά την γέννα αλλά έτσι όπως τα λέει το σπορίδιο κάτι δεν μου κολλάει θέλει προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...