Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανύπαντρες μητέρες ? Υπάρχουν εδώ ?


Recommended Posts

Γεια σας!!!!

Χαιρομαι που ξαναμπηκα και σας βρηκα, αλλα λυπαμαι πολυ για αυτα που διαβασα 2 σελιδες πριν.

Ειμαι αγαμη μητερα ενος αγοριου 3 ετων, για οσες δεν με ξερετε και οι υπολοιπες που με ξερετε χαιρομαι που ξαναβρισκομαι κοντα σας.

Μου αρεσε πολυ η ιδεα ενος συλλογου για αγαμες μητερες και αν με θελετε να με γραψετε και μενα...αλλα ειμαι μητερα ενος αγοριου που ειναι αναγνωρισμενο απο τον πατερα και παιρνω μια μεγαλη διατροφη και εχω περασει παρα πολλες και δυσκολες καταστασεις(καποιες γνωριζετε).

 

Εχω υποστει πολυ μεγαλο αγωνα για να ειμαι με τον γιο μου αυτη την στιγμη, σωματικα και πανω απο ολα ψυχικα. Η ιδεα ενος συλλογου για ολες εμας με συγκινει πολυ και με εξιταρει γιατι επιτελους πρεπει να σταματησει ολο αυτο το παρασκηνιο που δημιουργειτε εις βαρος μας(!!!!), επειδη δεν πεταξαμε τα παιδια μας στα σκουπιδια ή δεν τα δωσαμε σε αλλους να τα μεγαλωσουν(!!!).

 

Δεν με ενδιαφερει αν η προεδρος φοραει DOLDE GABBANA Ή Αrmani, ουτε αν εχει τελειωσει καποιο πανεπιστημιο ή εχει μια ακραδαντη περιουσια πισω της, αυτο που σαν μανα, γυναικα και σαν ανθρωπο με ολοκληρωμενη προσωπικοτητα με ενδιαφερει ειναι το καλο του παιδιου μου, των δικων σας και ολων εμας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

έχω την εντύπωση ότι δεν ισχύει πια αυτό που ίσχυε ότι ο γονιός έπρεπε να αφήσει το μεγαλύτερο μέρος της περιουσίας του στο παιδί του ή να αφήσει εξίσου σε όλα αν έχει παραπάνω από ένα. Πρέπει να έχει κατηργηθεί...........κα'νας δικηγόρος ρε παιδιά?

 

 

Άσχετο: άρια εγώ δεν αναλαμβάνω πάντως (εξαιρείται η περίπτωσις να κερδίσω κα'να Τζόκερ .... θα πέσουν κεφάλια μιλάμε!!!!)

 

 

Τι να σου πω, εγώ έτσι ξέρω αν όμως μάθεις κάτι άλλο που να είναι συγκεκριμένο, πες μου γιατί με ενδιαφέρει; εγώ μέχρι πριν 1 1/2 χρόνο έτσι ήξερα.

Link to comment
Share on other sites

όπου αγαπατε ...

εγω δεν έχω πρόβλημα... (απλα τα οικονομικά ειναι στενά και δνε είμαι για παιδότοπους και ταβέρνες .... για αυτο ελεγα για πικι νικ .... )

το που, το αφήνω πανω σας ...!

βεβαια να θελετε παιδότοπο (η πληοψηφία δλδ) 'Η ταβερνα παλι μεσα ειμαι . ... !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λοιπόν δεν θα ξεχάσω ποτέ πόσο αστεία μου φάνηκε η υπόθεση Αβανιτίτδη. Δεν θα μπορούσα ποτέ λοιπόν να γίνω μέλος ενός συλλόγου που μια κυρία στυλ υπόθεσης αρβανιτίδη θα εκπροσωπούσε εμένα μέσω ενός συλλόγου.

 

 

την υπόθεση Αρβανιτίδη την κατέστησε γελοία ο ίδιος ο κος. Αρβανιτίδης που ενώ ήξερε τι έιχε κάνει, προσέβαλε την γυναίκα του και όλη του την οικογένεια με το να το αρνείται και μόλις έφαγε το DNA στη μάπα και ξεφτιλίστηκε άλλαξε ρότα.

Η μητέρα του παιδιού του κου. Αρβανιτίδη (ο θεός να τον κάνει κύριο) είναι μια μητέρα που διεκδίκησε με νόμιμο τρόπο την πατρότητα του παιδιού της χωρίς να βγει σε εκπομπές κλπ και δεν έβλαψε σε κανένα τίποτε. Ούτε και διεκδίκησε από το κράτος τίποτε (απ όσο γνωρίζω). Διεκδικεί ότι διεκδίκησες κι εσύ..... το επίθετο του παιδιού της και την νόμιμη διατροφή.

 

Πολύ ψηλομύτα σε βρίσκω ενάντια σε μια γυναίκα που δεν έχεις δει ούτε ζωγραφιστή.

Η οποία παρεπιπτόντως θα μπορούσε να βγάλει αρκετά φράγκα δίνοντας συνεντεύξεις στα μεσημεριανά.............αλλά δεν το έκανε.

 

Δεν θέλω η άγαμη γυναίκα να ταυτιστεί με την φτωχιά, την πεινασμένη, την ανίκανη, την πονεμένη, η άγαμη γυναίκα είναι άξια είναι κυρία είναι γυναίκα.

Ενώ οι πλούσιες, ικανές και άπονες μητέρες είναι οι μόνες άξιες κυρίες και γυναίκες? (φτου σου άρια είσαι μια ξετσίπωτη λέμε)

 

Δεν βλέπω εμένα, βλέπω το σεβασμό που θα αποκομίζει το παιδί μου αν η άγαμη μητέρα παρουσιάζεται σαν μια εναλλακτική λύση μητρότητας και όχι σαν μια που δεν κατάφερε να τυλίξει κάποιον.

Ο σεβασμός είναι κάτι αυταπόδεικτο ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΚΑΙ ΜΗ ΟΝΤΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ.

Είτε άγαμος είτε έγγαμος, είτε μαύρος ή άσπρος, είτε κουτσός ή αρτιμελής κλπ, κλπ.

Αν δεν μάθεις τον παιδί σου αυτόν τον κανόνα και υπολογίζει στην ζωή του ότι είναι από άγαμη μητέρα ή Ιρακινό πατέρα, τότε κι εσύ και ακόμα χειρότερα το παιδί σου θα αντιμετωπίσετε μεγάλο πρόβλημα στο μέλλον.

 

 

όπου αγαπατε ...

εγω δεν έχω πρόβλημα... (απλα τα οικονομικά ειναι στενά και δνε είμαι για παιδότοπους και ταβέρνες .... για αυτο ελεγα για πικι νικ .... )

το που, το αφήνω πανω σας ...!

βεβαια να θελετε παιδότοπο (η πληοψηφία δλδ) 'Η ταβερνα παλι μεσα ειμαι . ... !

 

Κι εγώ σε μια στενωπό είμαι (και βλέπω τα Δαρδανέλια να΄ρχονται)....... αν αποφασίσετε στείλτε μου κα΄να πμ μπας και μπορέσω να΄ρθω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγπω όπως ΄έχω πει, πετάω τη σκούφια μου για πικ-νικ...

αν προτιμάτε κέντρο... και Φιλοπάππου είναι πολύ καλά...

αρκεί να μην έχει αέρα και μας σηκώσει... τα φουστάνια!!!

Link to comment
Share on other sites

Tότε ρε αγάπη γιατί παραπάνω(σε διάβασα καλά δυστυχώς..) έλεγες οτι θέλεις να παντρευτείς τον Ιρακινό;;Τελικά τί είσαι μια εναλλακτική λύση μητρότητας ή μία που δεν ξέρει τί θέλει;;;

 

 

 

Το σκέφτηκα πολλές φορές αλλά άλλες τόσες σκέφτηκα και τα έξοδα του διαζυγίου. Θα ήθελα πολύ η μικρή να έχει τον πατέρα της αλλά τελικά θέλει αυτός να είναι πατέρας. Μην το ψάχνεις; Ξέρω τι θέλω δεν μπορώ να το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Α, και θα πρέπει να κανονίσουμε και τι θα φέρουμε...

λοιπόν εγώ θα φέρω:

1 ταψί παστίτσιο

1 σπανακόπιττα

και 1 ταψί κεφτεδάκια

(φέρνω πολλά για τί θα φέρω και κόσμο...χιχιχι..

κι εννοείται ότι θα φάμε όλοι...)

Link to comment
Share on other sites

την υπόθεση Αρβανιτίδη την κατέστησε γελοία ο ίδιος ο κος. Αρβανιτίδης που ενώ ήξερε τι έιχε κάνει, προσέβαλε την γυναίκα του και όλη του την οικογένεια με το να το αρνείται και μόλις έφαγε το DNA στη μάπα και ξεφτιλίστηκε άλλαξε ρότα.

Η μητέρα του παιδιού του κου. Αρβανιτίδη (ο θεός να τον κάνει κύριο) είναι μια μητέρα που διεκδίκησε με νόμιμο τρόπο την πατρότητα του παιδιού της χωρίς να βγει σε εκπομπές κλπ και δεν έβλαψε σε κανένα τίποτε. Ούτε και διεκδίκησε από το κράτος τίποτε (απ όσο γνωρίζω). Διεκδικεί ότι διεκδίκησες κι εσύ..... το επίθετο του παιδιού της και την νόμιμη διατροφή.

 

 

 

Τι λες ;; ήταν σε όλα τα κανάλια;;; δεν το θυμάσαι;; και καλά η γυναίκα του αλλού βγήκε και απορώ δηλαδή αλλά η μητέρα που διεκδικούσε για το παιδί ήταν σωστό τώρα να παρουσιάζεται σε εκπομπές;;; Εγώ είχα πολύ ενοχληθεί. Καλά κάνεις κυρία μου και έχεις την σχέση με τον παντρεμένο και έκανες και παιδί, είναι ανάγκη και να βγαίνεις και στο πανελλήνιο; Μετά πες μου γιατί όλες με ρωτάνε αν τα είχα με παντρεμένο;; (τώρα μην παίρνουμε και όρκο, Ιρακ είναι αυτό!!)

 

κορίτσια ένα κουτσομπολιό: ο αρβανιτίδης έρχεται εδώ στο βασιλόπουλο, μαλλί βαμμένο μαύρο ίδιο με την γυναίκα του (τι να κάνουμε έχουμε και οικονομική κρίση) και το μάτι του κορίτσια γυρίζει γύρω γύρω....λυπάμαι την γυναίκα του, κορίτσια είναι γκομενάκιας, λυπάμαι και τα κουνούπια τα θηλυκά που παιρνάνε έξω από το σπίτι του.

Link to comment
Share on other sites

Α, και θα πρέπει να κανονίσουμε και τι θα φέρουμε...

λοιπόν εγώ θα φέρω:

1 ταψί παστίτσιο

1 σπανακόπιττα

και 1 ταψί κεφτεδάκια

(φέρνω πολλά για τί θα φέρω και κόσμο...χιχιχι..

κι εννοείται ότι θα φάμε όλοι...)

 

 

 

πόσο χρονών είναι το παιδί σου και τα προλαβαίνεις όλα αυτά;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α, και θα αδειάσω και το μαγαζί του πατέρα μου...

δεν φέρνω αναψυκτικά για τα παιδιά γιατί δεν δίνω στη μικρή...

πόσα παιδάκια θα είναι να φέρω χυμούς???

 

Μιλάτε καλέ... το'χω ρίξει στο σορολοπ...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Καλά κάνεις κυρία μου και έχεις την σχέση με τον παντρεμένο και έκανες και παιδί, είναι ανάγκη και να βγαίνεις και στο πανελλήνιο; Μετά πες μου γιατί όλες με ρωτάνε αν τα είχα με παντρεμένο;;

 

Είδες την συγκεκριμένη να βγαίνει στο Πανελλήνιο? Μήπως βλέπουμε διαφορετική τηλεόραση μπέμπα?

1-2 φορές την βγάλανε τηλεφωνικά οι δημοσιογράφοι. το αντίθετο με τον κο. και την κα. Αρβανιτίδη...............ιδίως την κα. Αρβανιτίδη που έβγαινε και τσαμπουκαλευότανε και μόλις πήρε τις δικαστικές αποφάσεις στη μούρη την έκανε γαργάρα.

 

Τον αν τα είχε με παντρεμένο ή όχι, δεν αφορά κανέναν άλλον παρά τον παντρεμένο την γυναίκαι του και την άλλη γυναίκα.

Link to comment
Share on other sites

Ειπε πως μπορει να'χουμε εμεις τα μαυρα μας τα χαλια,αλλα ας μας εκπροσωπισει μια μπιρμπιλη,λεμε τωρα.Γιαυτο τα πηρα.Δεν απολογηθηκα,αλλα επειδη την ρωτησα τι σπουδασε γιαυτο.Και κυριως γιατι ειναι ψωνιο επειδη τελειωσε τουριστικα.Χεστηκα τι τελειωσε.Και ποιος της ειπε πως λυπομαστε τους εαυτους μας.Και που ξερει με ποιους μιλαει και τα εισοδηματα του καθενος,και θελει την μπιρμπιλη?Και μου την καρφωσε κυριολεκτικα που ψαχνεται για εκπροσωπιση απο καποια πολιτικο και η ΝΔ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΟΣδεν εχει.Θελετε εσεις πολιτικο χαρακτηρα σε αυτη την κινηση για συλλογο?Εγω οχι.Τα υπολοιπα μηνυματα θα τα διαβασω οταν ηρεμησω.

Link to comment
Share on other sites

Α, και για να εξηγουμε,τα ΤΕΙ εχω τελειωσει και κατι μεταπτυχιακα.Απλα ηθελα να της τονισω πως αφου δεν ξερει με ποιες μιλαει,καλυτερα να προσεχει τους χαρακτηρισμους της.Ας λυπαται τον εαυτο της για οτι της ετυχε.Δεν σημαινει πως τον λυπομαστε ολες.Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

χαλαααααραααααα που λεει και ο Λακης απο πισω μου τετοια ωρα......

 

Εγω ειμαι μεσα για πικνικ και οτι αλλο, Κυριακη μετα τις 11

Φαι δε χρειαζεται να φερω χαχαχαχαχα, 3 ταψια θα φερει η ψηλη :D :D :D

 

Επισης δηλωνω

1.δε ξερω τη Μπιρμπιλη και συγχωρηστε με...πειτε μου ποια ειναι να μορφωθω και σε αυτο το τομεα

2.Εχω οικονομικη ανεση (πιστευω αλλα δε ξερω αν θα παρω ποτε συνταξη για να με φτασουν, οποτε σκατα, στο κουρμπετι συνεχιζω)

3.Εχω μεταπτυχιακα

4.Εχω θητεια σε συλλογο, σε ΔΣ και ταμιας

5. ΨΗΦΙΣΤΕ ΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

:D:D:D

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και αποφασισα να μη ξαναψηφισω, κανεις δεν ενδιαφερθηκε ποτε για μενα, εγω γιατι να ενδιαφερθω?????

 

Σιγουρα ΘΑ ειμαστε ενας απολιτικος συλλογος .....καλα το ειπα ψηλη?????

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

 

Τι λες ;; ήταν σε όλα τα κανάλια;;; δεν το θυμάσαι;; και καλά η γυναίκα του αλλού βγήκε και απορώ δηλαδή αλλά η μητέρα που διεκδικούσε για το παιδί ήταν σωστό τώρα να παρουσιάζεται σε εκπομπές;;; Εγώ είχα πολύ ενοχληθεί. Καλά κάνεις κυρία μου και έχεις την σχέση με τον παντρεμένο και έκανες και παιδί, είναι ανάγκη και να βγαίνεις και στο πανελλήνιο; Μετά πες μου γιατί όλες με ρωτάνε αν τα είχα με παντρεμένο;; (τώρα μην παίρνουμε και όρκο, Ιρακ είναι αυτό!!)

 

κορίτσια ένα κουτσομπολιό: ο αρβανιτίδης έρχεται εδώ στο βασιλόπουλο, μαλλί βαμμένο μαύρο ίδιο με την γυναίκα του (τι να κάνουμε έχουμε και οικονομική κρίση) και το μάτι του κορίτσια γυρίζει γύρω γύρω....λυπάμαι την γυναίκα του, κορίτσια είναι γκομενάκιας, λυπάμαι και τα κουνούπια τα θηλυκά που παιρνάνε έξω από το σπίτι του.

 

Μπέμπη θα σου πώ και κάτι άλλα κουτσομπολιά μιας και την υπόθεση τη γνωρίζω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ...

 

Η κυρία Τουτουνζή,μπέμπη,είναι μια αξιοπρεπέστατη κυρία που δίδαξε και στα ελληνικά πανεπιστήμια..

 

Η σύζυγος Πασχάλη δε,στο Εφετείο(ξέρεις αυτό που έβγαλε μια απόφαση να........και δικαίωσε την Τουτουνζή πρόσφατα;;..) ,δήλωσε ότι :

 

"ΤΑ ΕΞΩΓΑΜΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΜΑΚΡΟΝΗΣΟ".Βγάλε εισιτήριο να πάς σιγά-σιγά..

 

Ο Πασχάλης δε είναι ο καλύτερος μάρτυρας υπεράσπισης της ανύπαντρης μητέρας....Πολύ καλός μάρτυρας...Πολύ γέλιο,πολύ...

 

Τώρα γιατί όλες σε ρωτάνε αν τα είχες με παντρεμένο θα σου πώ αφού ρωτάς:

 

1)κάτι ξέρουν..

 

2)δε σε ρωτάει κανείς τίποτα..(κοντεύω;;..).

 

3)είσαι εσύ αυτό το άτομο που ρωτάει τις ανύπαντρες αν τα ειχαν με παντρεμένο...(τόμπολα!)

 

Πάντως σε ένα θα συμφωνήσω..Λυπάμαι και εγώ τη σύζυγο Αρβανιτίδη...κρίμα,κρίμα...Πολύ την οικτίρω..

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα,που θα παμε την Κυριακη?Γατα,τι λενε οι γνωμες για το πικ-νικ?Θελουμε τελειως πικ-νικ ή και καμια ταβερνουλα?Ερωτω για να ξαναβαλω να ψησω αν ειναι.Για το ταπερ κεφτεδακια με προλαβε η προλαλισσασα και θα φερει ταψι.Να κανω και γλυκο?

Link to comment
Share on other sites

εγω δε κανω τιποτα!!!!! σας το λεω.....μαρεσει να βουταω οτα εχει διαφορα χαχαχαχα

να φερω κρασακι??????? οτι δεν εχει κοπο ευχαριστως!!!!!

μμμμμμ μμμμμμμμμ η σοκολατοπιτα με το κουταλακι

τη βαζουμε κατω και την ξακανουμε

μμμμμμμμμ και παλι μμμμμμμμμ

κανει καμια διαιτα??????

πικνικ δεν εχω ξανακανει, οποτε μεσα ειμαι και σε αυτο και σε ταβερνα

ψηλη ποιους θα φερεις???

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αria απ το στόμα μου το πήρες για το πως είναι τα πράγματα στην ευρώπη, έχω φίλη στη Γερμανία, ανύπαντρη μητέρα...δις! Και τα παιδιά της μεγάλωσε & τις σπουδές της ολοκλήρωσε, με τη βοήθεια της πολιτείας. Αν κάτι πρέπει να διεκδηκηθεί εδώ, είναι η εξίσωση της ελληνίδας με την ευρωπαία, αυτό είναι σίγουρο.

pwlina συμφωνώ & επαυξάνω. Εξακολουθώ να είμαι ανύπανδρη μητέρα για τον μεγάλο μου, που αποκτήθηκε εκτός γάμου, άσχετα με τον γάμο που έκανα αργότερα. Εξακολουθώ να έχω την επιμέλεια & τη νομική ευθήνη του.

Και εννοείται πως είμαι πολύ περίφανη για την επιλογή μου & τώρα που μεγάλωσε, είναι κι ο ίδιος περήφανος γιαυτό.

Τέλος, μια & οι TV-περσόνες, καθώς & οι πολιτικοί (τύπου Μπιρμπιλή κλπ- ειλικρινά δε θυμόμουν τι απ τα 2 είναι αυτή, μετά μου ρθε) με αφήνουν από παγερά έως αρνητικά αδιάφορη (καθώς θεωρώ πως κοροιδεύουν τη νοημοσύνη μας, άλλοι ασυνείδητα & άλλοι συνειδητά), μου φαίνονται απολύτως ακατάλληλοι για να εκπροσωπήσουν τις μονογονεϊκές οικογένειες, ή έστω τις ανύπανδρες μητέρες. Ο λύκος δεν πρόκειται να κυνηγήσει τον όμμοιό του, πάντα το πρόβατο θα κυνηγά, φυσικός νόμος.

__________

Υ.Γ.

Δε νομίζω πως η Μπέμπα είναι βαλτή,νομίζω τα πιστεύει αυτά που λέει, απλά τόσα καταλαβαίνει ως εδώ. Εύχομαι με τα χρόνια & την εμπειρία να καταλάβει περισσότερα.

lKinp2.png
Link to comment
Share on other sites

ρε δε με χε ....με τις παντρεμενες...και τις αστεφανωτες ,.,,, ωχουυυυυυυ αχχαχαχαχαχαχαχαχα (σιγά μην δε ερχόσουνα εσυ ...αθλια (ξυπνησες ρε?)

 

(irene66 και που να σου πω για ελβετία σουηδία και ΝΥ θα πεσουν μασέλες....)

και ναι αυτο θελω να κανω αν μην τι αλλο να μαθουν οτι ειμαστε ευρωπη ....και να υπάρχει μια καποια αξιοπρπεπεια σε αυτο που ονομαζουν τουλάχιστον επίδομα ανυπαντρης μητερας γιατι τα 44 ε δεν ειναιεπίδομα ...ειναι προσβολη !

 

επίσης (και παω γι ανανι ) να πω οτι οι τριτρκνοι οτι κερδισαν το κερδισαν γιαυι βγαζανε φλαιερ σε μεγαλες εξόδους στα διοδια...και ενημερωναν τον κόσμο για τν αδικία που ζούσαν ....

πειραν οτι πειραν γιατι εβγαιναν στα καναλια καιεκσουζαν

κερδισαν οτι κερδισαν γιατι φωναξαν ετρεξαν ,...

αν νομλίζει καμια μπεμπα οτι απο το σαιτ και το ταγιερ θα παρει επειδομα ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΕΣ για μενα οτι δνε ειναι ανυπαντρη μητερα

εχει μια αλλη ιδιότητα που την κατατασει καπου αλου !!! (και δνε με ενδΙαφερει που )

Link to comment
Share on other sites

Aria έχεις απόλυτο δίκιο. Απλά για να κερδιθεί ο οποιοσδήποτε αγώνας, πρέπει οι αγωνιστές να είναι εκπαιδευμένοι & να έχουν κοινούς στόχους & κοινή κατανόηση των προβλημάτων τους. (Εννοώ, υπομονή & ενδεχομένως...ανάσες :-)).

Άντε, αυγούλα καλή να χουμε όλες.

lKinp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΥΠΟΜΟΝΉ .... δε πασχω ειδικά για τα δικαίωματα μου , σου , του .... γεννικά των ανθρωπων ...οτι περνάει απο το χερι μου σε διάφορα θεματα θα το κανω

απλα ειμαι και της δρασης ...δεν μου αρεσουν τα πολλά λόγια αλλα οι πράξεις !!!

 

και ΠΟΤΕ δνε θα ξεχασω (ασχετο) οταν πριν απο χρόνια που γραφτηκα εδω ημουν η μόνη ..και παλευε ή ζανα και η gavrias και αλλες κοπελες πολλές (στεφανωμένες) να με βοηθήσουν σε καποιο ζητημα....Αυτό όμως που με κανει ευτυχησμένη είναι όταν ειδα και αλλες πολλες σαν εμενα να μαζευόναται σιγα σιγα ..και θα ρθουν κι αλλες , κι αλλες , κι αλλες ...!!!

Link to comment
Share on other sites

Να καταθεσω την εμπειρια μιας φιλης απο Κυπρο.Αγαμη μητερα και αυτη.Καλα,περαν του γεγονοτος οτι βρηκε δουλεια με το που πατησε το ποδι της στο νησι, εβγαλε μια καρτα που δεν θυμαμε τωρα πως την λενε και παιρνει τα εξης.1200 ΛΙΡΕΣ,περιπου 600ε απο το κρατος ως αγαμη μητερα.Επιδοτηση ενοικιου καπου 300ε το μηνα.Επιπλεον εχει δωρεαν φυλαξη,babysiter για το μωρο και κοινωνικη ασφαλιση για το παιδι.Και αν δεν κανω λαθος παιρνει και καποια τροφιμα δωρεαν καθε μηνα.Αυτα που θυμαμαι λεω.

Επισης,θελω να πω πως ανυπαντρες μητερες υπαρχουν παντου σε ολα τα κοινωνικα στρωματα.Αλλες επειδη επελεξαν να κανουν ενα παιδι μονες τους,αποφευγοντας την παρωδια ενος αποτυχημενου γαμου,αλλες επειδη υπηρξαν με ανευθυνους συντροφους.Αυτο δεν εχει σημασια.Το θεμα ειναι πως ειναι μητερες που δεν μοιραζονται την ευθυνη της ανατροφης των παιδιων τους και την αγωνια που συνεπαγεται αυτο.Σε αυτο ειμαστε ολες το ιδιο.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ 'Η ΟΧΙ ΑΝΕΤΕΣ.

Η οικονομικη ανεση ειναι σαφεστατα πολυ σημαντικη,καμια μας δεν το αρνειται αυτο και μακαρι να το ειχαμε ολες.

Προσωπικα δεν μ'ενδιαφερει αν το προεδριο αυτου του συλλογου θα'ναι κυριλε και με status.Δεν μ'ενδιαφερει αν θα φοραει Armani ή απο τους κινεζους.Αυτο που με νοιαζει ειναι να΄ναι ενα προεδριο που θα ξερει καλα τις αναγκες των μελων,τις καθημερινες δυσκολιες και τις απαιτησεις των παιδιων μας.Και θα'ναι διατεθημενο να τα διεκδικησει.Καμια διεκδικηση ειτε ειναι με πανο ειτε με "πολιτισμενο διαλογο" ειτε στα καναλια ειτε στο δρομο δεν ειναι αναξιοπρεπης,οταν αφορα στις αναγκες των παιδιων.Στην περιπτωση μας,των παιδιων μας.Γιατι οτι και να διεκδικησουμε το κανουμε για τα παιδια μας.ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ???Και για ολες εκεινες που θα'ρθουν στην θεση μας και για τα παιδια τους.Τα ζητουμενα σε καθε περιπτωση ειναι τα ιδια.Και δεν τα θεωρω αναξιοπρεπη.Αντιθετα,αξιοπρεπεστατα και αναγκαια.

Η μεθοδευση ειναι η πολιτικη που θα χαραχθει απο εμας και σε καθε περιπτωση συζητησιμη.Εχω λαθος εικονα,λαθος αντιληψη,διορθωστε με αν πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Είδες την συγκεκριμένη να βγαίνει στο Πανελλήνιο? Μήπως βλέπουμε διαφορετική τηλεόραση μπέμπα?

1-2 φορές την βγάλανε τηλεφωνικά οι δημοσιογράφοι. το αντίθετο με τον κο. και την κα. Αρβανιτίδη...............ιδίως την κα. Αρβανιτίδη που έβγαινε και τσαμπουκαλευότανε και μόλις πήρε τις δικαστικές αποφάσεις στη μούρη την έκανε γαργάρα.

 

Τον αν τα είχε με παντρεμένο ή όχι, δεν αφορά κανέναν άλλον παρά τον παντρεμένο την γυναίκαι του και την άλλη γυναίκα.

 

 

 

μιλάμε για την ίδια γυναίκα, την κοκκινομάλλα - καστανη - κοκκινομάλλα, με τα γαλάζια μάτια που ψευδίζει .....ελπίζω να μην έχει καμία πρόβλημα στην ομιλία και με παρεξηγήσει. Μιλάμε για ακριβώς το ίδιο άτομο. Την είχαν σε παράθυρο συνέχεια. τέλος πάντων ας το κλείσουμε και το θέμα αρβανιτίδη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...