Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Ευχαριστω πολύ κοριτσακια μου για τις απαντησεις! Απο τη μια ψιλοανησυχω μηπως υπαρχει καποιο προβλημα απο την αλλη ανυπομονω τρελλα να δω τη φατσα της μπουμπουκίτσας μου!!!! :D

 

Bougioukaki μου αμνιο εκανα λόγω ηλικίας (39). Η αυχενική είχε βγει πολύ καλή, ο γιατρός όμως αντί για PAPP A μου είπε κατευθείαν να κανω αμνιο για να ειμαστε πιο σίγουροι. Για να είμαι ειλικρινής καλύτερα γιατί σε πολλές κοπέλες η ΡΑΡΡ Α δε βγηκε καλή, τρελλάθηκαν απο την ανησυχία τους και μετα η άμνιο βγήκε μια χαρα.

 

Φιλιά, θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα του β επιπεδου την αλλη Πεμπτη

 

Χριστίνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 221
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γενικά βέβαια τα προβλήματα της καρδούλας, τα υποψιάζεται ο γιατρός πολύ πριν τη β' επιπέδου. Αν μέχρι σήμερα δεν έχεις καμία ένδειξη και η άμνιο ήταν καλή, τότε είναι εντελώς απίθανο να βρουν κάτι για πρώτη φορά τώρα. Μείνε ήσυχη!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι?

θα παω για β επιπεδου στις 3/6. ο γιατρος ειπε να παω μεχρι την 22 εβδομαδα...αν παω 3/6 ειμαι οκ? μεχρι ποια εβδομαδα το κανεις? μετα υπαρχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι?

θα παω για β επιπεδου στις 3/6. ο γιατρος ειπε να παω μεχρι την 22 εβδομαδα...αν παω 3/6 ειμαι οκ? μεχρι ποια εβδομαδα το κανεις? μετα υπαρχει προβλημα?

 

zouzounaki κι εγώ στις 3/6 θα πάω για Β επιπέδου :D Εμένα ο γιατρός μου, μου είπε να πάω αφού κλείσω την 21η εβδομάδα. Απ’ ο,τι ξέρω η Β επιπέδου γίνεται απο την 21η έως την 24η εβδομάδα.

OX0Gp2.pnguIhfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

μπορουσες να ταξιδεψεις μέχρι το Λόνδινο?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω και εγω κατι?Σε εσας ολοι αυτοι που σας εκαναν την Β'επιπεδου ειναι γυναικολόγοι?

 

Εμένα το Β' επιπέδου έκανε στο Λονδίνο ο Κύπρος Νικολαίδης και στο ίδιο κέντρο έγινε και το καρδιακό υπερηχογράφημα. Δε νομίζω οτι μπορεί κανείς να χαρακτηρίσει το Νικολαίδη "γυναικολόγο". Η ειδίκευσή του είναι στην "εμβρυϊκή ιατρική".

 

Είμαι φαν του προγεννητικού ελέγχου και θεωρώ οτι οι εξειδικευμένες εξετάσεις απαιτούν ειδίκευση-εκπαίδευση και του γιατρού.

Οσο μεγάλη κι άν είναι η πείρα των γυναικολόγων, πολλά μπορεί να διαλάθουν της προσοχής τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κι εγώ στον Κούρτη την έκανα, και παρέμεινα στο ιατρείο του συνολικά 2.5 ώρες (φύγαμε στις 11:30 τη νύχτα) !! Αρχικά, η εξέταση διήρκησε 1 ώρα, μετά διακόψαμε για 1 ώρα γιατί είχε κάποιο επείγον περιστατικό, και μετά ξανά άλλη μισή ώρα. Ο λόγος ήταν ότι τον προβλημάτισε η εικόνα της καρδούλας της μπουμπούς και την εξέτασε εξονυχιστικά. Τελικά μας σύστησε να προχωρήσουμε σε υπερηχοκαρδιογράφημα της μπέμπας, το οποίο και κάναμε σε ειδικευμένο γιατρό και τελικά πήγαν όλα καλά!

Είναι πολύ λεπτομερής ο Κούρτης! Τον συστήνω ανεπιφύλακτα.

OX0Gp2.pnguIhfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμεις το Β επιπεδου, αλλα και ολους τους μεγαλους υπερηχους στον Κουρτη τους κανουμε και στον συστηνω ανεπιφυλακτα.....

Στο Β επιπεδου μας κρατησε 2 ολοκληρες ωρες μιας και υπηρξε καποιο ευρημα ¨μονηρη ομφαλικη αρτηρια" και συνεχισε τρομερα εξονυχιστικα ολες τις μετρησεις του ξανα και ξανα......Ειναι απιθανος επιστημονας, γιατρος αλλα και Ανθρωπος...... :wink:

Fagm.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμας το Μαιο του 2008 μας στοιχισε το Β επιπεδου στον Κουρτη 100 ευρω...

 

Υ.Γ. Δε νομιζω πως παιζει ρολο, τουλαχιστον για τον συγκεκριμενο γιατρο, αν βρει καποιο ευρημα και σε κρατησει παραπανω για να αλλαξει η τιμη της εξετασης.....

Fagm.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

γεια σας κορίτσια, επειδή στο διαδίκτυο δε βρηκα στοιχεια για τον κούρτη μπορείτε να μου πείτε ενα τηλεφωνο για ραντεβού και που βρίσκεται το ιατρείο του;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια, επειδή στο διαδίκτυο δε βρηκα στοιχεια για τον κούρτη μπορείτε να μου πείτε ενα τηλεφωνο για ραντεβού και που βρίσκεται το ιατρείο του;

 

Κούρτης Πλούταρχος

Βασ. Σοφίας 54, 6ος όροφος

210-7258482

Σας λατρεύω κοριτσάρες μου!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όλους μου τους μεγάλους υπερήχους στον Κούρτη τους έκανα (προχθές έκανα και τον τελευταίο του Οδυσσέα) και τον συνιστώ με κλειστά μάτια. Είναι πολύ προσεκτικός και λεπτομερής, δεν του ξεφεύγει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγώ την β' επιπέδου την έκανα στην Αλεξάνδρας στο Εμβρυο Αρτ στην Παπαγιάννη. Και μένα 100? πήρε και για τις δύο μέρες που παιδεύτηκε... ο μικρός είχε άρνηση με τον υπέρηχο και δεν γύρναγε με τίποτα για να γίνουν οι μετρήσεις στο πρόσωπο (ισχυρογνώμον, παιδί μου, από την κοιλιά!) Έφαγα τις άπειρες σοκολάτες και έκανα τρελά δρομολόγια πάνω κάτω στην Αλεξάνδρας μέχρι να γυρίσει! Δύο μέρες φάγαμε με την γιατρό... ειδικά την δεύτερη μέρα μας πήρε το βράδυ.

Πάντως η καλύτερη φάση με την β'επιπέδου είναι που βλέπεις το μωρό έγχρωμο με τα καινούργια μηχανήματα! Έχει πολύ πλάκα!!!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...