Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

(nat-left μαρεσει που μιλαμε σε διαφορετικα posts ταυτοχρονα!!!)

 

Τι εννοεις απο μερα σε μερα αλλαζουν τα καθεστωτα? Ειναι αναλογα το γιατρο που θα κανει την εξεταση? Εσυ εκει πηγες?

 

:D

 

Όχι δεν πήγα εκεί αλλά στο Μητέρα έκανα μέχρι στιγμής τις όποιες εξετάσεις εκτός από τους μεγάλους υπέρηχους που τους έκανα έξω.

Απλά εννοώ ότι μέχρι πριν ένα μήνα μπορεί να απαγορευόταν ή να επιτρεπόταν και τώρα να μην ισχύει ότι ίσχυε πριν ένα μήνα. Δεν έχει να κάνει με τον γιατρό. Πάντως το ΙΑΣΩ κάνει καλές κινήσεις και όσον αφορά το rooming in (δες το αντίστοιχο θέμα στον τοκετό).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 221
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

(nat-left μαρεσει που μιλαμε σε διαφορετικα posts ταυτοχρονα!!!)

 

Τι εννοεις απο μερα σε μερα αλλαζουν τα καθεστωτα? Ειναι αναλογα το γιατρο που θα κανει την εξεταση? Εσυ εκει πηγες?

 

:D

 

Όχι δεν πήγα εκεί αλλά στο Μητέρα έκανα μέχρι στιγμής τις όποιες εξετάσεις εκτός από τους μεγάλους υπέρηχους που τους έκανα έξω.

Απλά εννοώ ότι μέχρι πριν ένα μήνα μπορεί να απαγορευόταν ή να επιτρεπόταν και τώρα να μην ισχύει ότι ίσχυε πριν ένα μήνα. Δεν έχει να κάνει με τον γιατρό. Πάντως το ΙΑΣΩ κάνει καλές κινήσεις και όσον αφορά το rooming in (δες το αντίστοιχο θέμα στον τοκετό).

 

Ναι το παρακολουθω αυτο το θεμα και ανακουφιστηκα που εχουν κανει στροφη γενικως σε διαφορα θεματα γιατι ο γιατρος μου ειναι μονο εκει. Αν δεν ξερει καποια κοπελα για το DVD θα ρωτησω λιγο πριν παω. Αργω ακομα.... ο γιατρος μεβαλε να κλεισω ραντεβου για 24η βδομαδα οποτε θα παω 9 Δεκεμβριου!

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που άρχισε να δηλώνει παρόν το μπεμπάκι θα το ακούς αρκετές φορές μέσα στην ημέρα και θα σε ηρεμεί. Το ίδιο και εγώ... τώρα έχω ηρεμήσει πιά γιατί λόγω μιας παλίνδρομης και μίας αποβολής που είχα λίγο καιρό πριν τα είχα ταράξει τα δίδυμα στους υπερήχους. Κάθε εβδομάδα υπέρηχος, τώρα έχω πάει στις 15 - 20 ημέρες.... είναι και αυτή πρόοδος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ σε καταλαβαινω ευτυχως ολα πανε καλα και μπορεις να το χαρεις τωρα! Εμεις απο την αρχη παμε 1 φορα το μηνα και μετραμε τις μερες μεχρι την επομενη φορα :oops: ατελειωτος φαινεται ο μηνας ατελειωτος!!!!! :cry:

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι δεν ακούω γενικότερα αυτά που δεν με συμφέρουν :cool: , δεν πάει να μου λέει ο γιατρός να μην υπερβάλλω :cool: , από τη στιγμή που οι υπέρηχοι δεν βλάπτουν το έμβρυο γιατί να αγχώνομαι; :? Τώρα βέβαια που τα ακούω έχω ηρεμήσει αλλά μέχρι να τα ακούσω... έτρεμα. :D

Link to comment
Share on other sites

Πολυ λογικο αφου περασες και αποβολη! Καλα εκανες! Κι εγω χεσμενη θα ειμουνα! Τωρα τη β επιπεδου σκεφτομαι που εξεταζουν ολα τα οργανα και αν υπαρχουν προβληματα και μου φαινεται πολυυυυυυυυ μακρια η 9η Δεκεμβριου :evil:

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

υπομονή, κάποιον λόγο θα έχει ο γιατρός σου, εγώ πάντως το έκανα 20+6, αλλά μου είχαν πει ότι θα μπορούσα να το κάνω μέχρι και τέλη 22ης. Εξαρτάται από τον γιατρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Γεια σας κοριτσάκια μου γλυκά!

Τι κάνετε;

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι!

Επείδη κατά τις 20 του μηνός θα κάνουμε επιτέλους την β-επιπέδου θα ήθελα να μάθω τι ακριβώς θα δούμε...

 

1.Τι θα ελέγξει ο γιατρός....

2.Θα δούμε το μωράκι από πολύ κοντά....

3.Θα είναι έγχρωμες οι εικόνες του....

4.Πόση ώρα περίπου διαρκεί η εξέταση...

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου γλυκά!

Τι κάνετε;

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι!

Επείδη κατά τις 20 του μηνός θα κάνουμε επιτέλους την β-επιπέδου θα ήθελα να μάθω τι ακριβώς θα δούμε...

 

1.Τι θα ελέγξει ο γιατρός....

2.Θα δούμε το μωράκι από πολύ κοντά....

3.Θα είναι έγχρωμες οι εικόνες του....

4.Πόση ώρα περίπου διαρκεί η εξέταση...

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

 

1. Θα δει το μωρό λεπτομερώς και θα κάνει τις μετρήσεις του σε κάθε όργανό του. Χεράκια. ποδαράκια, καρδούλα, νεφρούς, κεφαλάκι κ.τ.λ.

2. Θα δείτε το μωράκι σας σαν σε φωτογραφία, αν διαθέτει ο γιατρός σύγχρονο μηχάνημα, οι περισσότεροι έχουν πλέον.

3.Εξαρτάται πάλι από το μηχάνημα. Θα δεις το μωρό στο χρώμα του δέρματος. Είναι τέλειο, θα τρελαθείς.

4.Εμένα κράτησε περίπου μισή ώρα. Μισή ώρα έβλεπα το μπεμπέ μου και μετά φυσικά πήρα και τις φωτο να τις δείξω στο σόι!

 

Εύχομαι με το καλό!

PkDAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου και σε εσένα εύχομαι όλα καλά να σου πάνε!

Να κάνω μια κουτή ερώτηση. Θα είναι σαν την τρισδιάστατη που βλέπουμε στον κανονικό υπέρηχο; Που είναι μαύρη η εικόνα και κάπως πορτοκαλί το μωράκι μας;

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρακι θα δεις το μωρακι σου ακριβως οπως ειναι μεσα στην κοιλιτσα σου,να κουναει χερακια,ποδαρακια,θα τρελλαθεις.Ναι σαν πορτοκαλι χρωμα φαινεται το μωρο στον τρισδιαστατο υπερηχο.Ειναι ο πιο ωραιος υπερηχος στον οποιο θα δειτε το μωρακι σας κανονικοτατα και ολοκληρο.Οι επομενοι υπερηχοι δεν θα δειχνουν τοσο καθαρα το μωρακι γιατι θα εχει μεγαλωσει πλεον και δεν θα χωραει ολοκληρο στην εικονα,θα φαινεται με δοσεις...Να τον απολαυσετε ,ειναι τελεια εμπειρεια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Μαράκι_Φ!!! Όταν θα πας, ρώτησε τον γυναικολόγο ή την γραμματέα του, αν δίνουν DVD απο την εξέταση και κανόνισε να το βάλουν να γράφει. Θα το πάρεις σπίτι και θα μπορείς να το δείξεις σε όλους καθώς και στο ίδιο το παιδάκι σου όταν μεγαλώσει. Η πρώτη του εμφάνιση σε "βίντεο" όσο είναι μέσα στην κοιλίτσα της μαμάς. Δεν είναι συγκλονιστικό?? :D

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τις 20 του μηνός θα σκάσω... μου φαίνεται αιώνας!!!

Μέχρι τώρα μου έγραφε σε cd τις φωτογραφίες του, αλλά για video δεν ξέρω τι μηχάνημα έχει...πάντως το εύχομαι ολόψυχα να γίνεται!

.png
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΔΕΊΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΣΤΟ ΔΕΙΞΟΥΝ ΚΑΙ 3D/4D ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΙ DVD ΚΑΙ 3 ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΔΙΑΓΡΑΜΑΤΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΜΕ ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ.Ο ΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΨΑΧΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ?

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαρακι_Φ!! εμας μας κρατησε μιση ωρα περιπου.εκανε τις απαραιτητες μετρησεις ο γιατρος μας.θα τα δεις ολα με καθε λεπτομερεια.θα τρελαθεις... θα το δεις να σου κουναει χερακια ποδαρακια θα νιωσεις πολυ ομορφα! θα σου πουν και το βαρος και το υψος του μωρου σου.. μπορει να σου δωσουν και dvd αναμνηστικο.εμεις δεν πηραμε γτ δεν ειχε ο γιατρος dvd.:( αυτα! αντε με το καλο το μωρακι σου !:)

line_m121_beg_40_time_1250136000_text_ef20e3e9efeae1f220eceff520e5e9ede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κι εμένα χρυσάκη 24 εβδομάδων θα μου κάνει β επιπέδου.Λένε είναι καλύτερα γιατί ενώ τα όργανα είναι από πριν ολοκληρωμένα στις 24 εβδομάδες είναι όλα και σε σε λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia!!Ithela ta fwta sas!!Ekana simera b epipedou stin 24 week kai perimenw agoraki!!tha thela na mou peite pws sas fainetai to baros tou mpempi mou pou einai 794g kai an xerete poios deiktis deixnei to upsos tou giati den katalabainw!!Episis an kai exoume dei kai ta duo tou xeria se progenestero uperixo simera grafei ola fusiologika kai anaferei to mikos 42,0mm mono tou aristerou braxiona!!giati?Ax peite mou na isuxasw!!!Filakia se oles!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...