Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

kalamaraki να σου ζήσει η κούκλα!

 

sardelaki πλάκα πλάκα αυτό μου πέρασε από το μυαλό! :D

Για φαντάσου σε καμιά 25αριά χρόνια να λέμε πετώντας ρύζι στα βλαστάρια μας.."θυμάσαι τότε στο parents...?"χιχι!!

 

Καλαμαράκι,σαρδελάκι...ένα ουζάκι μας λείπει!!! :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 221
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

kalamaraki να σου ζήσει η κούκλα!

 

sardelaki πλάκα πλάκα αυτό μου πέρασε από το μυαλό! :D

Για φαντάσου σε καμιά 25αριά χρόνια να λέμε πετώντας ρύζι στα βλαστάρια μας.."θυμάσαι τότε στο parents...?"χιχι!!

 

Καλαμαράκι,σαρδελάκι...ένα ουζάκι μας λείπει!!! :D:D:D:D

 

:lol::lol::lol::lol::lol: ε, ρε γλέντια που θα κάνουμε! Εμείς ακόμη δεν γεννήσαμε τα παντρέψαμε κιόλας τα παιδιά μας. Ελπίζω να έχετε προίκα να μας δώσετε ε;;; :lol::lol::lol:

 

Ωραίο το καλαμαράκι, σαρδελάκι...σημασία δεν είχα δώσει στα τόσο γευστικά nickname μας...άντε και θα μου ανοίξει η όρεξη πρωί πρωί :(

Το ουζάκι πότε θα το πιούμε;;;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εμάς πάντως σε ιδιωτικό κέντρο προγεννετικού ελέγχου, δεν μας έδωσαν dvd γιατί η όλη διαδικασία ήταν σχετικά πολύ γρήγορη. (ούτε 10 λεπτά δεν κράτησε) Εξάλλου και να μας έδινε, ήταν τόσο γρήγορες και συγκεκριμένες οι κινήσεις του γιατρού που δεν θα καταλαβαίναμε τίποτα. :? Μας έδωσαν βέβαια αρκετές φωτογραφίες. Αλλά βρε κορίτσια, τόσο γρήγορα σας κάνανε κι εσάς το β' επιπέδου? Εγώ δεν πρόλαβα να το χαρώ καθόλου. :( Και το περίμενα πως και πως. :(

Link to comment
Share on other sites

Εμάς πάντως σε ιδιωτικό κέντρο προγεννετικού ελέγχου, δεν μας έδωσαν dvd γιατί η όλη διαδικασία ήταν σχετικά πολύ γρήγορη. (ούτε 10 λεπτά δεν κράτησε) Εξάλλου και να μας έδινε, ήταν τόσο γρήγορες και συγκεκριμένες οι κινήσεις του γιατρού που δεν θα καταλαβαίναμε τίποτα. :? Μας έδωσαν βέβαια αρκετές φωτογραφίες. Αλλά βρε κορίτσια, τόσο γρήγορα σας κάνανε κι εσάς το β' επιπέδου? Εγώ δεν πρόλαβα να το χαρώ καθόλου. :( Και το περίμενα πως και πως. :(

 

Ακριβώς το ίδιο πάθαμε κι εμείς...... :cry:

 

Δεν το χαρήκαμε................σε ισιωτικό πήγαμε κι εμείς και γινότανε λαϊκό προσκύνημα......... :evil:

 

10-15 λεπτά το πολύ.......... :cry::cry:

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμάς το Β' Επιπέδου κράτησε 20 λεπτα περίπου..μετά περιμέναμε μπας και γυρίσει λίγο καλύτερα ο μπέμπης και μας είδε άλλα 10 λεπτά. Αυτά έγιναν στο Λητώ με τον κ. Πιλάλη, ο οποίος, απο εμπειρία μου και ουχί για διαφημιστικούς λόγους εννοείται, θεωρώ πως είναι εξαιρετικός.. Βέβαια, μας βρήκε μια μέτρηση που τον ανησύχησε... ισως γι'αυτο ήταν εξωνυχιστικός.. αλλά πάλι, όλες οι κοπέλες πριν απο εμένα τόση ώρα ήταν στο ιατρείο για τον ιδιο υπέρηχο.

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς στο Λητώ με τον Κ. Πιλάλη κάναμε την Αυχενική Διαφάνεια και στο Λητώ με τον κ. Παπαπαναγιώτου κάναμε το Β'Επιπέδου, που είνια πιστεύω εξαιρετικοί και οι δύο.

Το Β΄Επιπέδου κράτησε σίγουρα 25-30 λεπτά και ήταν πολύ λεπτομερής η εξέταση (δηλαδή την ευχαριστηθήκαμε!!! :wink: )

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κράτησε σχεδόν μία ώρα γιατι δεν γυρνούσε ο μπουμπούκος και τον παιδεύαμε κάπου 20 λεπτά για να γυρίσει όπως τον θέλαμε. Αν αφαιρέσουμε τα 20 αυτά λεπτά δηλ. κράτησε γύρω στα 40 λεπτά η Β΄επιπέδου!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε μας τόσο λίγο γμτ. :cry: Κι έκανα τόσα χιλιόμετρα αυθημερόν να πάω στην Αθήνα μόνο για λίγα λεπτά. :cry: Ευτυχώς που τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά. Ίσως για αυτό κράτησε τόσο λίγο. Αν έβλεπε ο γιατρός κάτι ανησυχητικό θα καθυστερούσε, φαντάζομαι. :)

Link to comment
Share on other sites

εγω την εκανα χθες στο Ιασω, συμπτωματικα με τον ιδιο γιατρο που μου ειχε κανει και την αυχενικη διαφανεια.

 

Κρατησε γυρω στα 10 λεπτα, αλλα μας τα εδειξε ολα λεπτομερως. Εκανε τις μετρησεις του, ευτυχως ολες ειναι τελειες, πηραμε τις φωτογραφιες, δυστυχως οχι dvd οπως περιμενα και φυγαμε.

 

Σημασια εχει το γλυκουλι κοριτσακι μου οτι ειναι υγιες, 543γραμμαρια σκετη ζαχαρη, ειναι μια χαρα κι ανυπομονει να βγει στο κοσμο.

Και χαιρομαι απιστευτα που οσο περνανε οι μερες μου κανει την παρουσια της ολο και πιο αισθητη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω και εγω κατι?Σε εσας ολοι αυτοι που σας εκαναν την Β'επιπεδου ειναι γυναικολόγοι?Γιατι εγω εκει που την εκανα ελεγε μονο ακτινολογος και το ιατρειο του ειχε μεσα και θαλαμους για μαγνητικες-αξονικους κτλ....Αλλα οσο τον ρωτουσα αν οι μετρησεις ειναι καλες ελεγε ολα ειναι καλα...Οπως και στο χαρτι που εγραψε λεει οτι ολα ειναι φυσιολογικα...Λετε να προκυψει κατι αλλο οταν τα δει και ο γιατρος μου ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω και εγω κατι?Σε εσας ολοι αυτοι που σας εκαναν την Β'επιπεδου ειναι γυναικολόγοι?Γιατι εγω εκει που την εκανα ελεγε μονο ακτινολογος και το ιατρειο του ειχε μεσα και θαλαμους για μαγνητικες-αξονικους κτλ....Αλλα οσο τον ρωτουσα αν οι μετρησεις ειναι καλες ελεγε ολα ειναι καλα...Οπως και στο χαρτι που εγραψε λεει οτι ολα ειναι φυσιολογικα...Λετε να προκυψει κατι αλλο οταν τα δει και ο γιατρος μου ή οχι?

 

κάπως παράξενο μου ακούγεται αυτό...πάντως αν όντως ήταν ακτινολόγος δεν νομίζω να είναι σε θέση να κρίνει και να σου κάνει β΄επιπέδου :?:shock: εμένα γυναικολόγος μου την έκανε!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Μου τον συστησαν αυτον γιατι εκει εκαναν η κουμπαρα μου, η αδερφη της κτλ και ολα ηταν καλα αλλα εγω που ειδα την καρτα του λεει ιατρος-ακτινολογος...Ξερω εγω βρε sardelaki τι να πω,λες να ειναι και γυναικολογος?Σου στελνω πμ να σου πω ποιος ειναι και αμα τον ξερεις γιατι Θεσσαλονικη εκανα τον υπερηχο..

Link to comment
Share on other sites

Μου τον συστησαν αυτον γιατι εκει εκαναν η κουμπαρα μου, η αδερφη της κτλ και ολα ηταν καλα αλλα εγω που ειδα την καρτα του λεει ιατρος-ακτινολογος...Ξερω εγω βρε sardelaki τι να πω,λες να ειναι και γυναικολογος?Σου στελνω πμ να σου πω ποιος ειναι και αμα τον ξερεις γιατι Θεσσαλονικη εκανα τον υπερηχο..

 

Δεν τον ξέρω κούκλα μου όπως σου απάντησα με πμ. Εσύ πάντοτε να ρωτάς τον γυναικολόγο σου και για τέτοιες εξετάσεις να σου συστήνει αυτός κάποιον, αυτή είναι η γνώμη μου! :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω και εγω κατι?Σε εσας ολοι αυτοι που σας εκαναν την Β'επιπεδου ειναι γυναικολόγοι?

 

Εμένα το Β' επιπέδου έκανε στο Λονδίνο ο Κύπρος Νικολαίδης και στο ίδιο κέντρο έγινε και το καρδιακό υπερηχογράφημα. Δε νομίζω οτι μπορεί κανείς να χαρακτηρίσει το Νικολαίδη "γυναικολόγο". Η ειδίκευσή του είναι στην "εμβρυϊκή ιατρική".

 

Είμαι φαν του προγεννητικού ελέγχου και θεωρώ οτι οι εξειδικευμένες εξετάσεις απαιτούν ειδίκευση-εκπαίδευση και του γιατρού.

Οσο μεγάλη κι άν είναι η πείρα των γυναικολόγων, πολλά μπορεί να διαλάθουν της προσοχής τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Κύπρος Νικολαϊδης είναι ένας θρύλος!!!

Πώς είναι από κοντά, σαν γιατρός???

Είναι ένας απλός γελαστός άνθρωπος χωρίς κανένα "ύφος".

Το ματζαφλάρι (πώς το λένε ντε αυτό που σου βάζουν στην κοιλιά με το τζελ) το δουλεύει σαν ταχυδακτυλουργός :wink:

Link to comment
Share on other sites

Την ερχομενη εβδομαδα ειναι προγραμματισμενο να κανω τον μεγαλο υπερηχο, συγκεκριμενα την Τεταρτη 21/5.

 

Διαβαζω λοιπον ολα τα σχετικα τοπικ και βλεπω οτι σε οσες κοπελες εδειξε ο μεγαλος υπερηχος καποιο προβλημα στη συνεχεια τους προταθηκε να κανουν αμνιοπαρακεντηση, που στις περισσοτερες περιπτωσεις βγηκε καλη.

 

Εγω εχω κανει ηδη αμνιοπαρακεντηση, εχει βγει το 100% των αποτελεσματων και η μπουμπουκα μου ειναι μια χαρα συμφωνα με αυτα. Εχει τυχει σε καποια απο εσας ή σε γνωστή σας να βγει καλη η αμνιοπαρακεντηση, να εχει προηγηθει δηλαδη του β' επιπεδου, και ο μεγαλος υπερηχος να βγει στη συνεχεια προβληματικος?

 

Χριστινα

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να σου συμβεί κάτι τέτοιο. Αφού η αμνιοπαρακέντηση είναι καλή 99% θα βγει καλό και το β' επιπέδου. Γιατί έκανες αμνιο? Υπήρχε πρόβλημα στην αυχενική διαφάνεια?

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς το β' επιπέδου το κάναμε στην Αθήνα σε ένα συνονόματο του Νικολαϊδη (δεν ξέρω αν είναι συγγενής), που είναι ειδικευμένος στην εμβυική ιατρική και ήταν φοβερός. Πραγματικά το έπαιζε στα δάκτυλα το μηχάνημα. :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς το β' επιπέδου το κάναμε στην Αθήνα σε ένα συνονόματο του Νικολαϊδη (δεν ξέρω αν είναι συγγενής), που είναι ειδικευμένος στην εμβυική ιατρική και ήταν φοβερός. Πραγματικά το έπαιζε στα δάκτυλα το μηχάνημα. :)

 

Και εγώ με αυτόν το έκανα αλλά στην Πάτρα. Μια φορά το μήνα μας επισκέπτεται :D Δυστυχώς για το doppler πήγα αλλού γιατί δεν με βόλευε η ημερομηνία που θα έρθει...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πρώτα έκανα άμνιο και μετά β επιπέδου το οποίο φυσικά ήταν καλό. Δεν έχω ακούσει περίπτωση να μην είναι το β επιπέδου καλό μετά από μία καλή αμνιο. Καλά αποτελέσματα να έχεις.

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η αμνιοπαρακεντηση δειχνει προβληματα στον καρυοτυπο του εμβρυου (βλεπε χρωμοσωμικες ανωμαλιες)...Δοξα το Θεο απο οτι βλεπω το μωρακι σου ειναι μια χαρα..... :wink:

Στον Β επιπεδου μπορει να φανουν προβληματα σε οργανα του μωρου (π.χ. στην καρδια του) τα οποια δεν εχουν να κανουν με την αμνιο και δεν εντοπιζονται απο αυτη.....

 

Εμεις για παραδειγμα καναμε εναν καρδιολογικο ελεγχου του εμβρυου κατοπιν υποδειξεως του γιατρου μου λογω μονηρης ομφαλικης αρτηριας (ο ομφαλιος λωρος μας εχει 2 αγγεια αντι για 3) ο οποιος ευτυχως ηταν μια χαρα φυσιολογικος.....αλλα κανοντας αμνιο δεν θα μπορουσαμε να δουμε αν το μωρακι μας εχει καποιο προβλημα στην καρδια του......

 

Εσυ ομως δεν υπαρχει κανενας λογος να ανησυχεις......μια χαρα θα ειναι τα αποτελεσματα σας στο Β επιπεδου βρε...... :wink:

Fagm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά εβδομάδα γίνεται ο Β' επιπέδου. Ακομα δεν εχω κάνει την αυχενική βέβαια αλλά ανυπομονώ :lol:

 

Καλά ότι βιάζεσαι είναι αλήθεια αλλά σε καταλαβαίνω..............κι εγώ έτσι έκανα :lol::lol:

 

Συνύθως την 23η εβδομάδα αλλά απο την 22η μπορεί να σε στείλει.......

 

Υπομονή λοιπόν και με το καλό το μωράκι σου................ :wink:

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...