Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Παρόλο που έχουν περάσει χρόνια θυμάμαι διότι σπάνια εωs ποτέ με εκνευριζουν τα παιδια. Με ενόχλησε η αδιάκρισια του και δεν ήταν μικρο. Με ενοχλεί τα παιδια αντι να παίζουν να ασχολούνται με τους μεγάλους. Μιλάω για μεγάλα παιδια όχι για 3χρονα και 4χρονα.Με ενοχλεί επίσης παιδι να μου κάνει υποδείξεις με στυλ κουναω το δάχτυλο.Και δεν μιλάω τώρα να είναι μόνο μεγάλοι κι ένα παιδι.

 

Ντάλια, είναι φυσικό να σε ενοχλεί κάτι τέτοιο, αλλά μπορείς απλά και ευγενικά να πεις "σε παρακαλώ πήγαινε να παίξεις, θέλω να μιλήσω με τη φίλη μου". Δεν είναι δουλειά της μάνας ενός οχτάχρονου π.χ. να κοιτάζει όλη την ώρα μήπως το παιδί της ενοχλεί κάποιους, τουλάχιστον όταν δεν κάνει κάτι πολύ ακραίο. Προσωπικά σε τέτοιες περιπτώσεις μιλώ απευθείας στο παιδί, ανάλογα με την ηλικία βέβαια, και με αυστηρότητα αντιστρόφως ανάλογη του πόση ευαισθησία δείχνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 343
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • DALIA

    DALIA 35 δημοσιεύσεις

  • sesame

    sesame 26 δημοσιεύσεις

  • DEMS

    DEMS 23 δημοσιεύσεις

  • matilda38

    matilda38 23 δημοσιεύσεις

Να ρωτησω κατι?Οταν ερχονται σπιτι σας παιδακια τα οποια δεν καθονται φρονιμα και οι γονεις τους δε τα μαζευουν τι κανετε?Μιλατε?Στο παιδι ή στο γονιο?Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι?Οταν ερχονται σπιτι σας παιδακια τα οποια δεν καθονται φρονιμα και οι γονεις τους δε τα μαζευουν τι κανετε?Μιλατε?Στο παιδι ή στο γονιο?Τι λετε?

 

Στο σπίτι μου έρχονται μόνο άνθρωποι που έχω άνεση;) και δεν θα μπω στο παραπάνω δίλημα...

Βασικά πως εννοείς το φρόνιμα ?

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι μου έρχονται μόνο άνθρωποι που έχω άνεση;) και δεν θα μπω στο παραπάνω δίλημα...

Βασικά πως εννοείς το φρόνιμα ?

 

 

Τρεχουν ρε παιδι μου γυρω γυρω και φωναζουν κι εσενα τρεμει η ψυχη σου μη γινει καμια ζημια.Πατανε την κουρτινα που μολις πριν λιγες μερες εβαλες και αφηνουν το αποτυπωμα απο το παπουτσακι τους πανω.

 

Τι εννοεις δε θα μπεις στο παραπανω διλημα?

Δε θα σε ενοχλησει?Μωρε αμα παιζουν κυνηγητο κανονικοτατα μεσα στο σαλονι δε θα σε ενοχλησει?

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑ κατι μου θυμησατε. Οταν ημουν φοιτητρια καθομουν τα απογευματα και διαβαζα σε ενα παρκακι κοντα στη σχολη μου. Γυρω στις 4-5 για να μην εχει πολλα παιδακια . Μια μερα ερχεται ενα παιδακι γυρω στα 6-8 χρονων αγορακι και μου λεει : μπορεις να μου κοψεις ενα φυλο να ζωγραφίσω? - ναι αγαπη μου παρε του λεω και του δίνω.

Μετά απο λιγο παλι το ίδιο. Του ξαναδίνω. να μην σας τα πολυλογω αυτο επαναληφθηκε 5-6 φορες σε διαστημα 20 λεπτων.

Ε στο τελος του λεω : μου τελειωσαν τα φυλλα δεν εχω άλλα..

-αρχισε να ουρλιαζει και να κλαιει και να μου φωνάζει ΨΕΕΕΥΤΡΑΑ αφου εχεις πολλαααα δωσε μου !!!

:shock: Ερχετε φουριοζα η μανα ή γιαγια του δεν καταλαβα τι ήτανε και μου λεει: ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ? ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΙΓΚΟΥΝΙΑ ΣΟΥ???:shock: ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ! ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ και τετοια... Σημειοτεον τοση ωρα παρακολουθουσε αταραχη το παιδακι ποσα φυλα εχει παρει και οτι ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ!! Εκεινη χαζευε το ciao...

να σας πω την αληθεια την εβρισα και εγω μεν αλλα οχι οσο θα επρεπε διοτι μου φανηκε παραφρων...

 

 

Αυτο για να τεκμιριωσω την αποψη μου οτι οι συμπεριφορες μερικων γονιων ειναι αυτες που βλεπουν καποιοι και καταντανε να θεωρουνται ανεπιθυμητα και ενοχλητικα ορισμενα παιδακια.:-(

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τρεχουν ρε παιδι μου γυρω γυρω και φωναζουν κι εσενα τρεμει η ψυχη σου μη γινει καμια ζημια.Πατανε την κουρτινα που μολις πριν λιγες μερες εβαλες και αφηνουν το αποτυπωμα απο το παπουτσακι τους πανω.

 

Τι εννοεις δε θα μπεις στο παραπανω διλημα?

Δε θα σε ενοχλησει?Μωρε αμα παιζουν κυνηγητο κανονικοτατα μεσα στο σαλονι δε θα σε ενοχλησει?

ε, παιδιά είναι. τί περιμένεις να καθήσουν στον καναπέ να αναλύσουν την οικονομική κατάσταση της χώρας???:-P θα τρέξουν και πιθανότητα θα κάνουν και τη ζημιά. για αυτό έχουμε προνοήσει να μην υπάρχει γύρω-γύρω τίποτα που αν χαλάσει θα μας "στοιχίσει". βασικά το μόνο που με νοιάζει είναι να μη χτυπήσουν. κι αυτό θα τους πω. δε θα κάνω καμμιά υπόδειξη όμως (σε παιδί ή γονιό) να καθήσουν φρόνιμα. εξαρτάται κι από την ηλικά βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Τρεχουν ρε παιδι μου γυρω γυρω και φωναζουν κι εσενα τρεμει η ψυχη σου μη γινει καμια ζημια.Πατανε την κουρτινα που μολις πριν λιγες μερες εβαλες και αφηνουν το αποτυπωμα απο το παπουτσακι τους πανω.

 

Τι εννοεις δε θα μπεις στο παραπανω διλημα?

Δε θα σε ενοχλησει?Μωρε αμα παιζουν κυνηγητο κανονικοτατα μεσα στο σαλονι δε θα σε ενοχλησει?

 

Αν και δε ρωτάς εμένα θα σου απαντήσω για να ακουστεί κι αυτή η άποψη.

 

Θα γελάσω και δε θα με ενοχλήσει καθόλου. Όπως λέει και μία συμφορουμίτισσα τα σπίτια είναι για να μας υπηρετούν όχι για να τα υπηρετούμε.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

ε, παιδιά είναι. τί περιμένεις να καθήσουν στον καναπέ να αναλύσουν την οικονομική κατάσταση της χώρας???:-P θα τρέξουν και πιθανότητα θα κάνουν και τη ζημιά. για αυτό έχουμε προνοήσει να μην υπάρχει γύρω-γύρω τίποτα που αν χαλάσει θα μας "στοιχίσει". βασικά το μόνο που με νοιάζει είναι να μη χτυπήσουν. κι αυτό θα τους πω. δε θα κάνω καμμιά υπόδειξη όμως (σε παιδί ή γονιό) να καθήσουν φρόνιμα. εξαρτάται κι από την ηλικά βέβαια.

 

 

Νομιζω οτι υπαρχουν πολλα πραγματα που μπορουν να κανουν και να παιξουν και πολλοι χωροι να παιξουν σαν παιδια.Κυνηγητο μεσα στο σαλονι δεν ενδεικνυται....Τωρα αν εσενα το παιδι σου ή θα τρεχει σα παλαβο τραβοντας οτι βρεθει στο δρομο του ή θα καθεται να ανλυει την οικονομικη κριση παω πασο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεχομαι στο σπιτι μου παιδια που ήδη γνωριζω οτι ειναι φρονιμα. Αν καποιος θελει να μου γνωρισει τα παιδια του ή παω εγω στο σπιτι του ή συναντιομαστε καπου εκτος και μετα βλεπουμε.:-)

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε ρωτάς εμένα θα σου απαντήσω για να ακουστεί κι αυτή η άποψη.

 

Θα γελάσω και δε θα με ενοχλήσει καθόλου. Όπως λέει και μία συμφορουμίτισσα τα σπίτια είναι για να μας υπηρετούν όχι για να τα υπηρετούμε.

 

 

Μωρε ειμαι η πρωτη που το λεω αυτο...αλλα εχω μολις μετακομισει και αν γινεται θα ηθελα για λιγο να χαρω τα επιπλακια μου καινουρια οπως ειναι...τα πληρωσα που τα πληρωσα.Ερχεσαι να δεις το καινουριο μου σπιτι...ε πρεπει να το γκρεμισεις κιολας?Ασε να το χαρουμε λιγο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομιζω οτι υπαρχουν πολλα πραγματα που μπορουν να κανουν και να παιξουν και πολλοι χωροι να παιξουν σαν παιδια.Κυνηγητο μεσα στο σαλονι δεν ενδεικνυται....Τωρα αν εσενα το παιδι σου ή θα τρεχει σα παλαβο τραβοντας οτι βρεθει στο δρομο του ή θα καθεται να ανλυει την οικονομικη κριση παω πασο.

χαίρομαι που το δικό σου είναι ήσυχο. κάτσε να δούμε όταν θα γίνει 3-4...όπως είπες κι εσύ αλλού....μη βιάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

ε, παιδιά είναι. τί περιμένεις να καθήσουν στον καναπέ να αναλύσουν την οικονομική κατάσταση της χώρας???:-Pθα τρέξουν και πιθανότητα θα κάνουν και τη ζημιά. για αυτό έχουμε προνοήσει να μην υπάρχει γύρω-γύρω τίποτα που αν χαλάσει θα μας "στοιχίσει". βασικά το μόνο που με νοιάζει είναι να μη χτυπήσουν. κι αυτό θα τους πω. δε θα κάνω καμμιά υπόδειξη όμως (σε παιδί ή γονιό) να καθήσουν φρόνιμα. εξαρτάται κι από την ηλικά βέβαια.

 

Δηλαδη θα διαμορφωσουμε το χωρο μας με κριτηριο το αν ερθει ενα ανησυχο παιδακι στο σπιτι μας και σπάσει κατι? ή θα ξεσηκωνουμε το σπιτι καθε φορα πριν την επίσκεψη?

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι που το δικό σου είναι ήσυχο. κάτσε να δούμε όταν θα γίνει 3-4...όπως είπες κι εσύ αλλού....μη βιάζεσαι.

 

Βασικα το θεμα μου δεν ειναι το οτι το παιδι δεν ειναι φρονιμο...το θεμα μου ειναι τι κανεις οταν ο γονιος δε λεει κατι.Και πουθενα δεν ειπα αν το δικο μου ειναι φρονιμο...το δικο μου το μαζευω αν χρειαστει....το ξενο δεν ξερω τι να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θα διαμορφωσουμε το χωρο μας με κριτηριο το αν ερθει ενα ανησυχο παιδακι στο σπιτι μας και σπάσει κατι? ή θα ξεσηκωνουμε το σπιτι καθε φορα πριν την επίσκεψη?

κοπέλα μου έχεις παιδάκι? γιατί αν έχεις, φαντάζομαι ότι έχεις διαμορφώσει κάπως το σπίτι σου ώστε να παρέχεις ασφάλεια πρώτα από όλα στο παιδί σου. πχ, έχεις απομακρύνει κρυστάλλινα βαριά αντικείμενα που μπορεί να του έρθουν στο κεφάλι, γυάλινα που σπάνε και μπορεί να κοπεί ή κάτι μικρό που μπορεί να βάλει στο στόμα του και να πνιγεί. εγώ όλα τα πράγματα που υπήρχαν σε προσβάσιμα σημεία τα απομάκρυνα για το καλό των παιδιών και δευτερευόντως για να μην τα χαλάσουν. εννοείται ότι ξεσηκώνεις το σπίτι σου μόλις αποκτήσεις παιδιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Τρεχουν ρε παιδι μου γυρω γυρω και φωναζουν κι εσενα τρεμει η ψυχη σου μη γινει καμια ζημια.Πατανε την κουρτινα που μολις πριν λιγες μερες εβαλες και αφηνουν το αποτυπωμα απο το παπουτσακι τους πανω.

 

Τι εννοεις δε θα μπεις στο παραπανω διλημα?

Δε θα σε ενοχλησει?Μωρε αμα παιζουν κυνηγητο κανονικοτατα μεσα στο σαλονι δε θα σε ενοχλησει?

 

Βάζεις τα βάζα σε πιο ψηλά ράφια και του λες να βγάλει τα παπουτσάκια αν θέλει να σκαρφαλώνει στον καναπέ και να πατά τις κουρτίνες.

 

Παρατηρήσεις μόνο για συγκεκριμένα και εφικτά πράγματα αν προκύψουν, π.χ. όχι γενικά "κάτσε φρόνιμα", αλλά π.χ. "αυτό το πράγμα δεν θα το ακουμπίσεις" ή "σ΄αυτό το δωμάτιο δεν θα μπεις".

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βασικα το θεμα μου δεν ειναι το οτι το παιδι δεν ειναι φρονιμο...το θεμα μου ειναι τι κανεις οταν ο γονιος δε λεει κατι.Και πουθενα δεν ειπα αν το δικο μου ειναι φρονιμο...το δικο μου το μαζευω αν χρειαστει....το ξενο δεν ξερω τι να κανω.

δηλαδή αν ένα παιδάκι τρέξει, και μιλάω για λίγο μεγαλύτερα από το δικό σου, είναι έγκλημα και πρέπει να του κάνουμε παρατήρηση? δε λέω να γκρεμίσει το σπίτι αλλά παιδάκια είναι κι όταν βρίσκονται πολλά μαζί κάνουν κι "αγέλη" και παρασύρουν το ένα το άλλο. ειδικά τα αγοράκια. και τί να πεις στο γονιό? μάζεψε το παιδί σου να μη μου χαλάσει το πάτωμα ή το τραπεζάκι? κι αν γίνει καμμιά ζημιά???? φευ... και το δικό σου πώς το μαζεύεις? δεν το αφήνεις να τρέξει?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το θεμα μου δεν ειναι το οτι το παιδι δεν ειναι φρονιμο...το θεμα μου ειναι τι κανεις οταν ο γονιος δε λεει κατι.Και πουθενα δεν ειπα αν το δικο μου ειναι φρονιμο...το δικο μου το μαζευω αν χρειαστει....το ξενο δεν ξερω τι να κανω.

 

Ένας ξένος δεν μπορεί να ξέρει τι ενοχλεί εσένα στο σπίτι σου. Το στόμα μας γι΄αυτό το έχουμε ;) Δεν είναι αγένεια να πεις κάτι, ίσα ίσα, θεωρώ ένδειξη πολιτισμένης επικοινωνίας να πεις απευθείας στο παιδί ή το γονιό αν σε ενοχλεί κάτι.

Link to comment
Share on other sites

κοπέλα μου έχεις παιδάκι? γιατί αν έχεις, φαντάζομαι ότι έχεις διαμορφώσει κάπως το σπίτι σου ώστε να παρέχεις ασφάλεια πρώτα από όλα στο παιδί σου. πχ, έχεις απομακρύνει κρυστάλλινα βαριά αντικείμενα που μπορεί να του έρθουν στο κεφάλι, γυάλινα που σπάνε και μπορεί να κοπεί ή κάτι μικρό που μπορεί να βάλει στο στόμα του και να πνιγεί. εγώ όλα τα πράγματα που υπήρχαν σε προσβάσιμα σημεία τα απομάκρυνα για το καλό των παιδιών και δευτερευόντως για να μην τα χαλάσουν. εννοείται ότι ξεσηκώνεις το σπίτι σου μόλις αποκτήσεις παιδιά!!!

 

 

Δεν εχει σημασια αν εχω παιδακι ή οχι κοπελα μου. Αλλωστε δεν μιλαμε για τα δικα μας οπως σου ειπε και η niki81 μιλαμε για τα "ξενα". Το θεμα λοιπον δεν ειναι τι θα κανω εγω με τα δικα μου στο σπιτι μου ή καθε μια με το δικο της στο σπιτι της αλλα μιλουσαμε για τις επισκεψεις παιδιω σε σπιτια ή σε χωρους που μπορεί να γινουν ενοχλητικά ή να ενοχληθουν τα ιδια.

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα πολλες απαντησεις,και θελω να σταθω σε ενα σημειο μονο.Βεβαια ο καθενας οπως θελει μεγαλωνει τα παιδια του αλλα αναφερομαι σε γονεις που τα παιρνουν μαζι σε μπαρακια κ.ο.κ Δηλαδη το μονο προβλημα ειναι η φασαρια η ο καπνος?Το οτι το παιδι μας εκτιθεται σε εικονες και καταστασεις που δεν ειναι για την ηλικια του,δεν ενοχλει κανεναν?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν ένα παιδάκι τρέξει, και μιλάω για λίγο μεγαλύτερα από το δικό σου, είναι έγκλημα και πρέπει να του κάνουμε παρατήρηση? δε λέω να γκρεμίσει το σπίτι αλλά παιδάκια είναι κι όταν βρίσκονται πολλά μαζί κάνουν κι "αγέλη" και παρασύρουν το ένα το άλλο. ειδικά τα αγοράκια. και τί να πεις στο γονιό? μάζεψε το παιδί σου να μη μου χαλάσει το πάτωμα ή το τραπεζάκι? κι αν γίνει καμμιά ζημιά???? φευ... και το δικό σου πώς το μαζεύεις? δεν το αφήνεις να τρέξει?

 

Ούτε έγκυος ήμουν ακόμη όταν ο ανηψιός μου, μου έσπασε τα γιαλιά της μυωπίας μου!!!!!!!!!!!!! Δεν το έκανε επίτηδες το παιδάκι, κατά λάθος!

 

Χαλάλι του! Καμμιά φορά δεν έχει τόσο με το να έχεις παιδιά.

 

Εμένα γενικά ποτέ δε ενοχλούσαν αυτά από τα παιδιά.

 

Τα δικά μου βέβαια στα άλλα σπίτια προσπαθώ να τα μαζεύω, γιατί δεν είναι όλοι υποχρεωμένοι να σκέφτοναι όπως εγώ.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα πολλες απαντησεις,και θελω να σταθω σε ενα σημειο μονο.Βεβαια ο καθενας οπως θελει μεγαλωνει τα παιδια του αλλα αναφερομαι σε γονεις που τα παιρνουν μαζι σε μπαρακια κ.ο.κ Δηλαδη το μονο προβλημα ειναι η φασαρια η ο καπνος?Το οτι το παιδι μας εκτιθεται σε εικονες και καταστασεις που δεν ειναι για την ηλικια του,δεν ενοχλει κανεναν?

 

Τι εννοείς? Τι εικόνες?

 

Αν και δεν το έχω κάνει ποτέ μέχρι τώρα να πάρω τα παιδιά μαζί μου στο μπαράκι, όχι γιατί το βρίσκω κακό, αλλά δεν έτυχε...δε μπορώ να καταλάβω τι εννοείς με τις εικόνες που δε θα πρέπει να δουν.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια αν εχω παιδακι ή οχι κοπελα μου. Αλλωστε δεν μιλαμε για τα δικα μας οπως σου ειπε και η niki81 μιλαμε για τα "ξενα". Το θεμα λοιπον δεν ειναι τι θα κανω εγω με τα δικα μου στο σπιτι μου ή καθε μια με το δικο της στο σπιτι της αλλα μιλουσαμε για τις επισκεψεις παιδιω σε σπιτια ή σε χωρους που μπορεί να γινουν ενοχλητικά ή να ενοχληθουν τα ιδια.

όταν με το καλό κάνεις το παιδάκι σου, λοιπόν, θα δεις ότι θα αλλάξεις πολλές απόψεις για την ανατροφή των παιδιών και θα έρθει η ώρα να πεις "μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες".

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα πολλες απαντησεις,και θελω να σταθω σε ενα σημειο μονο.Βεβαια ο καθενας οπως θελει μεγαλωνει τα παιδια του αλλα αναφερομαι σε γονεις που τα παιρνουν μαζι σε μπαρακια κ.ο.κ Δηλαδη το μονο προβλημα ειναι η φασαρια η ο καπνος?Το οτι το παιδι μας εκτιθεται σε εικονες και καταστασεις που δεν ειναι για την ηλικια του,δεν ενοχλει κανεναν?

 

 

Σε βρισκω πολυ σωστη!Θα σου γραψω τον πιο light συλλογισμο μου επ'αυτου: φαντασου απο ποτε θα σκεφτονται και τα ιδια οτι ειναι υγιες να πανε σε μπαρακι..απο τα 12 τους?? Τι θα τους πεις μετα? Οχι εισαι μικρος?:confused:

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Να σας δωσω ενα παραδειγμα.Στο μπαρακι που πηγαιναμε εμεις το καλοκαιρι με τον αντρα μου οι κοπελες σερβιραν με το πανω μερος του μαγιω,ενα λευκο κολαν και το στριγκακι φορα παρτιδα.Οι πελατες οπως μπορει να φανταστει ο καθενας....χωρια τα φιλια,αγκαλιες μεχρι ξαπλωματα στους καναπεδες,απο κατω ακριβως ηταν η αμμουδια...να σας πω τι γινοταν στις ξαπλωστρες??Εκτος κι αν υπαρχουν και ΄΄οικογενειακα΄΄μπαρακια :P.Εγω μια φορα αυτα ξερω απο τα νιατα μου...

Link to comment
Share on other sites

όταν με το καλό κάνεις το παιδάκι σου, λοιπόν, θα δεις ότι θα αλλάξεις πολλές απόψεις για την ανατροφή των παιδιών και θα έρθει η ώρα να πεις "μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες".

 

 

Οπως εχω αναφερει σε άλλο θεμα ακομα το δικο μου ειναι στην κοιλιτσα μου και θα ερθει και αυτο με το καλο αλλα ο αντρας μου εχει παιδακι απο προηγουμενο γαμο το οποιο το βλεπω σαν παιδι μου και τις μισες μερες σχεδον μενει σε εμας. Δεν αφορα κανεναν βεβαια αυτο απλα το αναφερω. και να μην ηταν ετσι ομως ο καθενας δικαιουται να εχει αποψη ειτε εχει παιδια ειτε δεν εχει . ξαναπειπα και παρακατω πολυ πιθανον να αλλαξουν οι αποψεις μου οπως πολλες φορες εχουν αλλαξει λογω νεων συγκυριων. Παρολα αυτα αυτην την στιγμη αυτες ειναι οι αποψεις μου. και το οτι δεν εχει να κανει με το αν εχεις παιδια ο ιδιος ή οχι επιβεβαιωνεται απο κοπελες που εχουν ακριβως τις ιδιες αποψεις με εμενα και εχουν δικα τους παιδια...:)

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...