Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΖΩ ....


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ...

 

ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM, ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ

ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΙΣΜΕΝΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΤΟ PARENTS ??

 

ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΜΑΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΧΩΡΙΣΜΟΥ ??

 

ΕΛΠΙΖΩ ΠΩΣ ΟΧΙ ....

 

 

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ 15 ΜΗΝΩΝ!!!!!!!!!!!

-ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΚΑΠΟΥ - ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δυστηχως δεν εισαι μονη! η αδελφη μου χωρισε με 3 μικρα παιδια.

6,5-4,5-2,5 ετων, απλα ο κυριως εγκλοβιζοταν με τα παιδια και εφυγε ενα πρωι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καταλαβαινω αν και απ΄εξω πως μπορει να νοιωθεις!

υπομονη να σκεφτεσαι οτι εχει το παιδακι σου μαζι σου!

ελπιζω να εχει βοηθεια(πασης φυσεως).

τα ματια σου η ζωη μας ολη

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΥΡΑΓΙΟ!

ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ ΤΟ ΤΕΛΟΣ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΓΕΝΝΑΙΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλή δύναμη ο θεός μαζί σου.Ελπίζω να τα βρείτε.Μετά τη βροχή έρχετε πάλι ο ήλιος!

Ο θηλασμός είναι μια ΥΠΕΡΟΧΗ σχέση(δεν είναι γάλα σε κονσέρβα)Η κατσικούλα θηλάζει το κατσικάκι, η γαιδουρίτσα το γαιδουράκι,η γατούλα το γατάκι, γιατί οχι και ο άνθρωπος το ανθρωπάκι...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλυτερο για ενα παιδί να μεγαλώνει σε υγιές περιβάλλον με ένα γονέα παρά να ειναι μάρτυρας κακής σχέσης με 2 γονείς... Και αν καταφέρετε να εχετε μια πολιτισμένη επαφή για το παιδί σας τότε θα το έχετε κερδίσει το στοίχημα. Και προσοχή.. μην κακολογήσεις ποτέ τον πατέρα του ακόμα και αν σε εχει φτάσει στο αμήν. Το παιδί σου μεγαλώνοντας θα κρίνει συμπεριφορές και θα ξέρει... Ελπίζω όλα να σου πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν μην απελπίζεσαι...εμένα το μωρό μου ήταν 6μισυ μηνών όταν μας την έκανε ο μπαμπάς μας κάπως παρόμοια όπως ο λεγάμενος της αδερφής της bipe21 και μάλιστα Μ.Δευτέρα (οι παλιές θα το θυμούνται)

τώρα πλέον μετά από 13 μήνες περίπου και ενώ έχει ξεκινήσει δικαστική διαμμάχη -είχε το θράσσος να με πάει και στα δικαστήρια- άρχισα να καταλαβαίνω οτι .. περνώ και μόνη μου καλά,τα καταφέρνω μια χαρά!!!!φυσικά από την πρώτη στιγμή οι γονείς μου είναι δίπλα μου και ουσιαστικά αυτοί μεγαλώνουν το παιδί -οικονομικά κυρίως αφού αυτός έχει να δώσει διατροφή από τον Δεκέμβριο- και το προσέχουν τις ώρες που εγώ εργάζομαι...

γι'αυτό γλυκιά μου αν έχεις πάρει την απόφαση να χωρίσεις μη μασάς,υγιης οικογένεια δεν είναι μόνο αυτή που αποτελείται από δύο γονείς αλλά αυτή που όλα τα μέλη της όσα κι αν είναι αυτά -ακόμα και 2- περνάνε καλά και έχουν ισσοροποιμένες σχέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυσκολο τωρα σιγουρα κ αλλα μετα απο λιγο καιρο θα ειναι καλυτερα σιγουρα. Εχω καποιες φιλες που περασαν κ αυτες τα ιδια. Στην αρχη ειχαν ενδοιασμους, τωρα ομως δεν εχει μετανιωσει καμια. Ασε που η μια ειναι ηδη παντρεμενη κ περιμενει κ το δευτερο παιδακι της με το νεο της αντρα.

Απλα αυτο που εχω να πω εγω ειναι να μην του χαρισεις τιποτα κ να κοιταξεις να διασφαλισεις το παιδι σου.. Ενας καλος δικηγορος ειναι το μονο που χρειαζεσαι τωρα.. Κ το καλο ειναι οτι το παιδι ειναι μωρο, οποτε δε θα καταλαβει κ τη διαφορα με το διαζυγιο..

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι μια δυσκολη περιοδος της ζωης σου;;

 

Μηπως θα πρεπει να το ξανασκεφτεις;;

 

Να δωσεις μια δευτερη ευκαιρια στον γαμο σου;;

 

Σε παρακαλω σκεψου για λιγα μονο λεπτα τα παραπανω και μετα αποφασισε αν ειναι η καλυτερη λυση.

 

Μερικες φορες δεν αξιζει να καταστραφει μια οικογενεια.

Sometimes what you want is right where you left it.

 

μονο 14 χρονων???:?:-o

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω με τον αντρα μου περναμε δυσκολα, η μικρη ειναι 14 μηνων, αγιο πλασμα, κοιμαται, τρωει, ησυχη οσο ενα παιδι της ηλικιας της και ο δικος μου δεν κανει τιποτα απολυτως , η μανα τα κανει ολα λεει...του ειπα, του ξαναειπα, περασαμε και περναμε φασεις!

τον αγαπαω και δεν ξερω αν αυτος μ αγαπα, ετσι λεει.

στο λεω αυτο γιατι ειναι δυσκολα με το παιδι, αλλαζει η ζωη του ζευγαριου και δυστυχως οι αντρες δεν προσαρμοζονται ευκολα αλλα μπορει και καθολου

μηπως πρεπει να του δωσεις μια ευκαιρια; να του πεις και να ξαναπεις και να ξαναπεις τι σε πειραζει;

δεν μας λες τι αναλυτικα συμβαινει, μπορει και να μην θελεις, λογικο αλλα πολλες απο εμας και πολλοι αντρες το σκεφτηκαν αυτο

τι να πω, παντως οτι και να γινει, μη στεναχωριεσαι εχεις το μπουμπουκακι σου

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Στην δική μου οικογένεια κορίτσια εχει συμβεί το αντίθετο χωρισε ο αδερφός μου με τρια παιδιά γιατί η γυναίκα του βαρέθηκε, μια μέρα έτσι ξαφνικά,άρχισε να βγαίνει μόνη της τα βράδια να ξεχνάει να γυρίσει και όταν γύριζε κοιμόταν με τις ώρες και δεν την ενοιαζε τίποτα.

Οταν μια οικογένεια χαλάει δεν είναι και ότι καλύτερο αλλα πάλι να μεγαλώνουν και τα παιδιά μεσα σε φωνές και καυγάδες δεν είναι και οτι καλυτερο.

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

οσο πιο δύσκολο είναι να χτίσεις μια όμορφη και οικογενειακή γαλήνη τόσο πιο εύκολα είναι να την χαλάσεις....

 

σκέψου πολύ καλά πόσα πράγματα σε κάνουν να νιώθεις καλά και πόσα όχι...

 

δες τα υπερ και τα κατά αυτουνού του ανθρώπου....

 

σίγουρα δεν τον παντρεύτηκες ετσι στα καλά καθούμενα....κατι θα υπήρχε....:roll::roll::roll::roll::roll:

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...