Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΞΕΡΕΤΕ!!!


voula7

Recommended Posts

καλημερα!τελικα υπαρχει πολυ ανωμαλος κοσμος!ειναι δυνατον να βγαζουν αυτες τις συμπεριφορες σς παιδια?ευτυχως δεν μου εχει τυχει και αν μου τυχει δεν θα ξανακανω παρεα!εγω ειχα μια γειτονισα καλαματιανη ητανε.με μεταθεση εδω.ειχε ενα γιο και τον αγαπουσα πολυ και ημουν και εγκυος τοτε!αυτη λοιπον με ζηλευε τοσο πολυ και οταν ειχαμε βγει για φαγητο στα γενεθλια του συζυγου μου ειδοποιησε την τροχαια να ερθει να γραψει το αυτοκινητο μας επειδη το αφησαμε καπου που το αφηνανε διαφοροι επι 2 χρονια και δεν μιλουσε κανενας!αυτη η γυναικα οταν ελειπε υπηρεσια ο αντρας της την επιανε τηλεφωνομανια και προσπαθουσε να κανει κακο!εμεθα απο την τροχαια οτι ειχε παρει αυτη τηλ αν και μεσα μου το ηξερα.το κορυφαιο ηταν οτι με πηρε στο κινητο να μου πει να γυρισουμε γρηγορα γιατι μας γραψανε.δεν την ξαναεξανα παρεα και ευτυχως που μετακομισαν κιολας γιατι ηταν σκετο φαινομενο.νομιζα οτι ηταν φιλη μου.πιναμε καθε μερα καφε μαζι.οτι της ειχα πει τα ξεφουρνισε σε ολους.πηρε ακομα και την κουνιαδα μου και την πεθερα μου τηλ για να μου κανει κακο ενω εγω οτι και αν ηξερα δεν το ειπα σε κανεναν.δεν θα επεφτα φυσικα στο επιπεδο της!ημουν λιγο εκτος θεματος αλλα ηθελα να πω αυτην την εμπειρια μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΝ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΡΑΖΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΟΥ ΕΙΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΤΕ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΣΥΓΓΕΝΗΣ Η ΟΧΙ ΘΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΞΕΣΚΙΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΧΕΡΙΑ. ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙΑ ΟΥΤΕ ΦΙΛΙΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ. ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΧΑΡΑΓΜΕΝΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟΥΔΑΚΙ ΤΟΥΣ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΞΑΝΑΠΛΩΣΕΙ ΧΕΡΙ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ ΤΟΝ ΞΕΣΚΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι είναι αυτά που διαβάζουν τα μάτια μου; Έχω μείνει άφωνη! Δεν ξέρω ποιο να πρωτοσχολιάσω. ΝΑ χτυπάς ένα ξένο παιδί μου φαίνεται κάτι το αδιανόητο, εδώ τα δικά μου και δεν μπορώ να χτυπήσω! Ξεπερνάει τα όρια κάθε φαντασίας. Χαστούκια, τσιμπήματα, ξύλο... Τι είναι αυτά ρε παιδιά; Πού ζούμε; Πάντως, για να πω κι εγώ την άποψή μου για την περίπτωση του βίαιου παιδιού της φίλης, από τη στιγμή που έχω κάνει συστάσεις στη μαμά κι εκείνη με γράφει, κόβω τις επαφές κι ούτε γάτος ούτε ζημιά. Πάνω απ' όλα το παιδάκι μου και μετά οι καφέδες με τη φιλενάδα. Άσε που αν συμπεριφερόταν έτσι το παιδί μιας φίλης μου στο παιδί μου, θα ψυχραινόμουν μέσα μου και με τη φίλη μου αναπόφευκτα (επειδή δεν παρεμβαίνει και αδιαφορεί για τα συναισθήματα του δικού μου παιδιού).

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑ

 

Ο ΛΕΥΤΕΡΑΚΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟΣ

 

ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΛΑΙΚΗ

ΣΥΝΑΝΤΙΕΜΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΑΣ ΜΑΚΡΙΝΗ ΣΥΓΓΕΝΗΣ.

 

ΑΧ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΛΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΛΑΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΟ?

 

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΩΡΑ ΠΟΥ ΤΩΝ ΕΙΔΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΙΟΛΙ..........

 

ΤΗΣ ΑΠΟΚΡΙΕΣ ΤΩΝ ΕΙΧΑ ΝΤΥΣΕΙ ΓΑΤΟ.

 

ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΕ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΑΣ .

 

ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΛΕΕΙ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΠΑΙΔΙ.

ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ...........!!!!!!!!!!!!!!

ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΟΛΛΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΔΕΝ ΚΛΕΕΙ ΠΟΤΕ?

ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΠΟΤΕ..........!!!!!

ΚΑΙ .............................

ΝΑΙ..................................

ΤΩΝ ΤΣΙΜΠΑ ΜΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΣΤΑ ΜΠΟΥΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΚΛΕΕΙ.

 

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΣΙΡΙΖΕ ΠΑΠΑΡΟΥΝΑ ΤΟ ΨΥΧΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΜΑ..........

 

ΤΗΣ ΕΧΩΣΑ ΦΟΥΣΚΟ ΣΤΟ ΜΑΓΟΥΛΟ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ...

 

ΗΤΑΝ ΑΣΤΡΑΠΗ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΣΥΓΝΩΜΗ .....................

 

ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΣΥ ΠΩΣ ΚΛΕΣ ?

ΔΕΝ ΣΕ ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΤΕ..........

 

 

Ν' αγιάσει το χέρι σου.....

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει καλά ο κόσμος.

Επίσης έχω να πω να μην εμπιστευόμαστε τα παιδιά πουθενά!

 

Να σας πω και εγώ ένα περιστατικό με φίλους που με έκανε :twisted:

Λοιπόν ο γιος μου είναι πολύ ζωηρός είχαμε πάει σε κάποιον παιδότοπο με τους φίλους μας και τον γιο τους που είναι συνομίληκος με τον δικό μου αλλά πιο ήσυχο παιδάκι .....μετά από κάποια ώρα ο δικός μου αρχίζει να πειράζει τα άλλα παιδάκια μόλις το αντιλαμβάνομαι πάω αμέσως και τον απομακρήνω πάμε στο τραπέζι μας του λέω θα κάτσεις εδώ μέχρι να ηρεμήσεις...... και τι του λέει η φίλη μας;

- Είσαι κακό παιδί! και στα κακά παιδάκια έρχεται ο λύκος και τους κλέβει την μαμά και μέτα δεν έχουν μανούλα :twisted:

Μετά ο φίλος μας μου λέει να τον δέρνεται για να στρώσει εγώ δεν απαντούσα αλλά μιλούσα ήρεμα στο παιδί και του εξηγούσα ήθελα να τους βρίσω αλλά είπα να μην γίνουμε νούμερο στον παιδότοπο.....και στο τέλος επειδή τον κρατούσα αγκαλιά και του έδωσα να φάει μπισκότο μου λέει το θεικό η φίλη μας

- Να τον βάλεις τιμωρία ούτε να φάει ούτε να πιει!:shock:

Μήπως να του κάνω και βασανιστήρια;

a94dd1bc2e.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν πάει καλά ο κόσμος.

Επίσης έχω να πω να μην εμπιστευόμαστε τα παιδιά πουθενά!

 

Να σας πω και εγώ ένα περιστατικό με φίλους που με έκανε :twisted:

Λοιπόν ο γιος μου είναι πολύ ζωηρός είχαμε πάει σε κάποιον παιδότοπο με τους φίλους μας και τον γιο τους που είναι συνομίληκος με τον δικό μου αλλά πιο ήσυχο παιδάκι .....μετά από κάποια ώρα ο δικός μου αρχίζει να πειράζει τα άλλα παιδάκια μόλις το αντιλαμβάνομαι πάω αμέσως και τον απομακρήνω πάμε στο τραπέζι μας του λέω θα κάτσεις εδώ μέχρι να ηρεμήσεις...... και τι του λέει η φίλη μας;

- Είσαι κακό παιδί! και στα κακά παιδάκια έρχεται ο λύκος και τους κλέβει την μαμά και μέτα δεν έχουν μανούλα :twisted:

Μετά ο φίλος μας μου λέει να τον δέρνεται για να στρώσει εγώ δεν απαντούσα αλλά μιλούσα ήρεμα στο παιδί και του εξηγούσα ήθελα να τους βρίσω αλλά είπα να μην γίνουμε νούμερο στον παιδότοπο.....και στο τέλος επειδή τον κρατούσα αγκαλιά και του έδωσα να φάει μπισκότο μου λέει το θεικό η φίλη μας

- Να τον βάλεις τιμωρία ούτε να φάει ούτε να πιει!:shock:

Μήπως να του κάνω και βασανιστήρια;

Να του κάνεις και το κινέζικο βασανιστήριο με την σταγόνα και φάλαγγα επίσης, συνονόματη!!!

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι οτι οση ώρα διαβάζω τα post δεν έχω παραξενευτεί καθόλου. Παιδιά εγώ τέτοιες ιστορίες τις ακούω αρκετά συχνά δυστυχώς! Και λέω δυστυχώς γιατί κάπως έτσι συνειδητοποιείς οτι τα παιδάκια μας μεγαλώνουν μέσα σε ένα απέραντο χάος. Ξυλο, μπουνιές, παιδάκια να σκοτώνουν ζώα (!!!! αυτό ομολογώ οτι με σόκαρε!!!!), γονείς που μαλλιοτραβιώμαστε για να προστατεύσουμε τα παιδιά μας!

Τελικά ζούμε σε μια παράνοια!

Link to comment
Share on other sites

μηπως εδω βγαινει το αποτελεσμα οτι τελικα ειναι θεμα γονιων?

δεν ξερωπως θα γινει η μικρη μου αλλα θα προσπαθησω να βαλω ορια!

εγω εχω θεμα με τα ανηψια μου! βασικα τα 2 απο τα 3 παιδι ατης αδελφης μου!

η μεγαλη.... κακομαθημενη για εμενα.. ειναι 7 ετων .... δεν τολμω να αφησω τιποτα απο κοσμιματα εκτεθημενα! ως δια μαγειας θα χαθουν.... ψαχνει τα πραγματα μου οταν ερχετε σπιτι μου.... την εχω συνεχως απο πισω μου... οταν κανει καποια ζημια ζηταει να φυγει προφασιζομενη οτιθελει να παει σπιτι της... να μην πω για τα παιχνιδια της μικρης.... !οταν βαλαμε αυτοκολητα στο δωματιο της κορης μας και ηρθε να τα δει την επιασα να προσπαθει να τα βγαλει.....

 

ο μικρος γιος της σδελφης μου... πεταξε την σκουπα και την σφουγγαριστρα απο τον 2ο οροφο κατω ενα λεπτο αφου ειχα ξεπαρκαρει το αυτοκινητο μου!οταν το ειπα στον γαμπρο μου του ειπε μονο¨γιατι το εκανες?¨και εληξε το θεμα! οταν το ειπα στην αδελφη μου μου ειπε εεε τι να καν να το σκοτωσω? αν γινει ζημεια θα σου την πληρωσω

 

τον εχω πετυχει σπιτι μου α τσιμπα την μικρη μου οταν τον μαλωσα(λεκτικα) εκατσε ακουνητος!

σε εμενα ακουει?

και σον πατερα του οχι? αλλα πως να ακουσει οταν ο πατερας μιλαει συνεχως στο τηλεφωνο και οατν κανουν καποια σοβαρη ζημεια τα βαραει!

 

αλλα εχει ο καιρος γυρισματα!

τα ματια σου η ζωη μας ολη

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει καλά ο κόσμος.........................

...........- Να τον βάλεις τιμωρία ούτε να φάει ούτε να πιει!:shock:

Μήπως να του κάνω και βασανιστήρια;

 

Εχεις δοκιμάσει να του βάλεις βραστά αυγά κάτω απ'τη μασχάλη???? Χαχαχαχχαχαχχαχα μα που ζούμε!!!!!!!

Αν πραγματικά τους ενοχλεί ο γιός σου, τότε ας σταματήσουν οι επαφές με τα παιδιά σας διακριτικά βέβαια!

Συγνώμη που το λέω αυτό, αλλά εντάξει τι να κάνουμε υπάρχουν και ζωηρά παιδια, αλλά αυτά δεν είναι πρόβλημα, το πρόβλημα θα ήταν αν ο γονιός δεν ενδιαφερόταν να το ηρεμήσει.

Αλλά να τον βάλεις τιμωρία, εγώ θα την ρώταγα αν έχει βάλει εκείνη τιμωρία τα παιδιά της. Ημαρτον!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΝ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΡΑΖΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΟΥ ΕΙΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΤΕ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΣΥΓΓΕΝΗΣ Η ΟΧΙ ΘΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΞΕΣΚΙΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΧΕΡΙΑ. ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙΑ ΟΥΤΕ ΦΙΛΙΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ. ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΧΑΡΑΓΜΕΝΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟΥΔΑΚΙ ΤΟΥΣ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΞΑΝΑΠΛΩΣΕΙ ΧΕΡΙ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ ΤΟΝ ΞΕΣΚΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!!!!!!!!

Το έχω μετανιώσει που το άφησα έτσι.Έχεις δίκιο.Έπρεπε να την σκίσω.Απλα όταν είμαι εκτός εαυτού θέλω να μην κάνω βιαστηκες κινήσεις γιατί με φοβάμαι.Το κακό είναι οτι όντως έμεινε στην ψυχούλα της.Για να το ξεπεράσει ( αν ξεπερνιέται) μόλις την βλέπαμε την κοροιδευα ..νια νια νια νια ,φυσικά χωρίς να μας δει!Έτσι εκανε και η μικρή και μετά δεν μου το ξανααναφερε.Να σας πώ και το νεο?Τωρα νοσηλεύεται σε ψυχιατρικη κλινικη!!!Κάποιος της έστειλε την αστυνομία γιατί τους πέταξε πέτρα στα καλά καθούμενα.

Link to comment
Share on other sites

μηπως εδω βγαινει το αποτελεσμα οτι τελικα ειναι θεμα γονιων?

δεν ξερωπως θα γινει η μικρη μου αλλα θα προσπαθησω να βαλω ορια!

εγω εχω θεμα με τα ανηψια μου! βασικα τα 2 απο τα 3 παιδι ατης αδελφης μου!

η μεγαλη.... κακομαθημενη για εμενα.. ειναι 7 ετων .... δεν τολμω να αφησω τιποτα απο κοσμιματα εκτεθημενα! ως δια μαγειας θα χαθουν.... ψαχνει τα πραγματα μου οταν ερχετε σπιτι μου.... την εχω συνεχως απο πισω μου... οταν κανει καποια ζημια ζηταει να φυγει προφασιζομενη οτιθελει να παει σπιτι της... να μην πω για τα παιχνιδια της μικρης.... !οταν βαλαμε αυτοκολητα στο δωματιο της κορης μας και ηρθε να τα δει την επιασα να προσπαθει να τα βγαλει.....

 

ο μικρος γιος της σδελφης μου... πεταξε την σκουπα και την σφουγγαριστρα απο τον 2ο οροφο κατω ενα λεπτο αφου ειχα ξεπαρκαρει το αυτοκινητο μου!οταν το ειπα στον γαμπρο μου του ειπε μονο¨γιατι το εκανες?¨και εληξε το θεμα! οταν το ειπα στην αδελφη μου μου ειπε εεε τι να καν να το σκοτωσω? αν γινει ζημεια θα σου την πληρωσω

 

τον εχω πετυχει σπιτι μου α τσιμπα την μικρη μου οταν τον μαλωσα(λεκτικα) εκατσε ακουνητος!

σε εμενα ακουει?

και σον πατερα του οχι? αλλα πως να ακουσει οταν ο πατερας μιλαει συνεχως στο τηλεφωνο και οατν κανουν καποια σοβαρη ζημεια τα βαραει!

 

αλλα εχει ο καιρος γυρισματα!

Συγνώμη για την απάντηση μου αλλα να σου πώ την αλήθεια μου κάνει λίγο εντύπωση που τα λές αυτά.Τα παιδάκια έχουν την ταση και να θέλουν για δικό τους οτι βλέπουν και να ζηλεύουν .Συγνώμη και πάλι αλλα έχω την εντύπωση οτι το ψάχνεις λίγο το θέμα...Θέλω να πώ οτι δεν δείχνεις καλοπροαίρετη στάση.Μήπως έχεις κάτι με την αδερφή σου?

 

Και όσο το διαβάζω δεν μου αρέσει καθόλου.

Το έχει ο καιρός γυρίσματα ,τί σημαινει?

Επίσης ο γιός της αδερφής σου ,είναι ανιψιός σου!

Ειλικρινα μου κάνει εντύπωση!Σαν να βγάζεις μια μεγαλη αντιπάθεια.Δεν βλέπω να έχουν κάνει τα παιδάκια κάτι αδικαιολόγητο.Παιδιά είναι .Έλεος!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την απάντηση μου αλλα να σου πώ την αλήθεια μου κάνει λίγο εντύπωση που τα λές αυτά.Τα παιδάκια έχουν την ταση και να θέλουν για δικό τους οτι βλέπουν και να ζηλεύουν .Συγνώμη και πάλι αλλα έχω την εντύπωση οτι το ψάχνεις λίγο το θέμα...Θέλω να πώ οτι δεν δείχνεις καλοπροαίρετη στάση.Μήπως έχεις κάτι με την αδερφή σου?

 

δεν εχω κατι και ειμαι ανθρωπος που δωσω και την ψυχη μου ακομα και για καποιον ξενο!

πιστεψε με και εσυ ετσι θα ησουν αν ξαφνικα θα εχανες πραγματα... οπως τον σταυρο του παιδιου σου και να την ρωταω ευγενικα αν τον πηρε και να σου λεει οχι και να φευγει χωρις αλλη απαντηση και οι γονεις να μην κανουν τιποτα ουτε καν να ψαχνουν ενω η αδελφη της να λεει οτι τον εχει παρει.... τελικα βρεθηκε ο σταυρος της κορης μου μεσα στην κασετινα της!

η ακομα κατι που θυμηθικα τωρα.... εκοψε τις κουρτινες μου με το ψαλιδι της χαρτοκοπτικης ενα μεσημερι που την πηρα απο το σχολειο!

εχω κανει πολυ κοπο να αποκτησω αυτο το σπιτι και οτιεχω(2δουλειες) και αν ειναι καποιος να το χαλασει αυτο να ειναι το παιδι μου , οταν πεταξε την σφουγγαριστρα και την σκουπα δεν ημουν μονη ειχα και την μικρη μου μαζι! αλλα αυτο που με ενοχλει ειναι δεν υπαρχει κανενα οριο στο συγκεκριμενο παιδι και ολα περνανε ετσι!δεν τα μαλωνουν ποτε!... της μεγαληςτης εκαναν και κανουν ολα τα χατηρια !

 

εχει οκαιρος γυρισματα!

αρχιζουν και βλεπουν οτι κατι δεν παει καλα

χθες ανοιξε την πορτα και εφυγε!!!!!!!! την προλαβα στο δρομο ενω επεστρεφα σπιτι!!! ειναι 7χρ. καπου πρεπει να μπουν ορια πιστευω.... απο τους γονεις!αλλα το πως συμπεριφερεται στους γονεις της και το αντιστροφο δεν ειναι δικο θεμα να ανακατευτω αλλα οτι εχει σχεση με εμενα τη οικογενεια μου θα κανω τα παντα !

 

το οτι ειναι ανηψια μου δεν τα ξεχωριζω απο το παιδι μου αλλωστε εχω στο συνολο 6 ανηψια εντος της ιδιας οικιας!

τα ματια σου η ζωη μας ολη

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑ

 

Ο ΛΕΥΤΕΡΑΚΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟΣ

 

ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΛΑΙΚΗ

ΣΥΝΑΝΤΙΕΜΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΑΣ ΜΑΚΡΙΝΗ ΣΥΓΓΕΝΗΣ.

 

ΑΧ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΛΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΛΑΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΟ?

 

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΩΡΑ ΠΟΥ ΤΩΝ ΕΙΔΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΙΟΛΙ..........

 

ΤΗΣ ΑΠΟΚΡΙΕΣ ΤΩΝ ΕΙΧΑ ΝΤΥΣΕΙ ΓΑΤΟ.

 

ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΕ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΑΣ .

 

ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΛΕΕΙ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΠΑΙΔΙ.

ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ...........!!!!!!!!!!!!!!

ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΟΛΛΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΔΕΝ ΚΛΕΕΙ ΠΟΤΕ?

ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΠΟΤΕ..........!!!!!

ΚΑΙ .............................

ΝΑΙ..................................

ΤΩΝ ΤΣΙΜΠΑ ΜΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΣΤΑ ΜΠΟΥΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΚΛΕΕΙ.

 

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΣΙΡΙΖΕ ΠΑΠΑΡΟΥΝΑ ΤΟ ΨΥΧΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΜΑ..........

 

ΤΗΣ ΕΧΩΣΑ ΦΟΥΣΚΟ ΣΤΟ ΜΑΓΟΥΛΟ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ...

 

ΗΤΑΝ ΑΣΤΡΑΠΗ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΣΥΓΝΩΜΗ .....................

 

ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΣΥ ΠΩΣ ΚΛΕΣ ?

ΔΕΝ ΣΕ ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΤΕ..........

 

:lol::lol::lol: ΚΑΛΑ Ε!ΕΓΡΑΨΕΣ!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

:shock: :shock: Απίστευτες ιστορίες! Μέχρι στιγμής το μόνο που μου έχει τύχει ήταν στον παιδικό σταθμό της μικρής. Μια μέρα που γύρισα στο σπίτι από τη δουλειά μου είπε ο σύζυγος μου ότι η μικρή μας έγδαρε ένα άλλο κοριτσάκι. Μου φάνηκε παράξενο γιατί δεν είχε δείξει άλλες φορές τέτοια δείγματα. Και στο σπίτι είναι μια χαρά ακόμα και με την αδερφούλα της.

 

Την επόμενη μέρα που πήγαμε στον παιδικό σταθμό μου εξήγησε η δασκάλα ότι η άλλη μικρή της χίμηξε να της πάρει το παιχνίδι και δεν ήταν η πρώτη φορά που το έκανε. Επανειλημμένως την έχει χτυπήσει, της έχει τραβήξει τα μαλλιά κλπ. Ε, προφανώς και η δικιά μου δεν άντεξε και της έχωσε τη νυχιά. Πάντως η δασκάλα που το είδε είπε ότι πήγε να της τραβήξει τα μαλλιά και καταλάθος βρήκε μάγουλο.

 

Την ώρα που συζητούσαμε με τη δασκάλα εμφανίστηκε και η μαμά με το άλλο κοριτσάκι και αφού την άφησε γύρισε και είπε το θεϊκό: "Α, και να προσέχουμε λιγάκι εντάξει;" και κοίταξε με μια ειρωνεία τη μικρή μου! :evil: Ευτυχώς που κρατήθηκα γιατί ήταν μπροστά και άλλα παιδάκια αλλιώς θα της έχωνα ένα φούσκο που θα πήγαινε απέναντι. Η δασκάλα μου εξήγησε ότι το άλλο κοριτσάκι είναι πολύ επιθετικό και πάντα η μαμά του το φταίξιμο το ρίχνει στα άλλα παιδάκια.

 

Αλλά και αυτό να το τσιμπάνε για να κλάψει ε, πρώτη φορά το ακούω. Και καλά της έκανες της θείτσας μαμαλευτεράκι. :wink:

Ένα παιδί σου ζωγραφίζει τη μέρα με χαρούμενα χρώματα. Ένα παιδί σου κουβεντιάζει, και νομίζεις πως κάτι διαφορετικό συμβαίνει στον κόσμο. Σου τραγουδά και θαρρείς πως είσαι ακόμα παιδί. Σου φέρνει μια σακούλα γέλιο και σου την αδειάζει απλόχερα μπροστά σου. Μα εκείνο που πραγματικά κερδίζεις από ένα παιδί είναι ο άδολος τρόπος που σκέφτεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν εχω κατι και ειμαι ανθρωπος που δωσω και την ψυχη μου ακομα και για καποιον ξενο!

πιστεψε με και εσυ ετσι θα ησουν αν ξαφνικα θα εχανες πραγματα... οπως τον σταυρο του παιδιου σου και να την ρωταω ευγενικα αν τον πηρε και να σου λεει οχι και να φευγει χωρις αλλη απαντηση και οι γονεις να μην κανουν τιποτα ουτε καν να ψαχνουν ενω η αδελφη της να λεει οτι τον εχει παρει.... τελικα βρεθηκε ο σταυρος της κορης μου μεσα στην κασετινα της!

η ακομα κατι που θυμηθικα τωρα.... εκοψε τις κουρτινες μου με το ψαλιδι της χαρτοκοπτικης ενα μεσημερι που την πηρα απο το σχολειο!

εχω κανει πολυ κοπο να αποκτησω αυτο το σπιτι και οτιεχω(2δουλειες) και αν ειναι καποιος να το χαλασει αυτο να ειναι το παιδι μου , οταν πεταξε την σφουγγαριστρα και την σκουπα δεν ημουν μονη ειχα και την μικρη μου μαζι! αλλα αυτο που με ενοχλει ειναι δεν υπαρχει κανενα οριο στο συγκεκριμενο παιδι και ολα περνανε ετσι!δεν τα μαλωνουν ποτε!... της μεγαληςτης εκαναν και κανουν ολα τα χατηρια !

 

εχει οκαιρος γυρισματα!

αρχιζουν και βλεπουν οτι κατι δεν παει καλα

χθες ανοιξε την πορτα και εφυγε!!!!!!!! την προλαβα στο δρομο ενω επεστρεφα σπιτι!!! ειναι 7χρ. καπου πρεπει να μπουν ορια πιστευω.... απο τους γονεις!αλλα το πως συμπεριφερεται στους γονεις της και το αντιστροφο δεν ειναι δικο θεμα να ανακατευτω αλλα οτι εχει σχεση με εμενα τη οικογενεια μου θα κανω τα παντα !

 

το οτι ειναι ανηψια μου δεν τα ξεχωριζω απο το παιδι μου αλλωστε εχω στο συνολο 6 ανηψια εντος της ιδιας οικιας!

 

 

Ε τώρα πείτε μου ότι έχει άδικο ή οτι είναι υπερβολική!!!! Φυσικά έχει δίκιο η γυναίκα! Φυσικά υπάρχουν παιδιά που μεγαλώνουν χωρίς όρια, χωρίς να σέβονται την περιουσία κανενός, χωρίς να δέχονται οτι κάποια πράγματα δεν τους ανήκουν. Αυτό είναι καθαρά θέμα οικογένειας και πώς μεγαλώνει το παιδί. Συμφωνώ επισης στο ότι έχει ο καιρός γυρίσματα και θα τα βρούν μπροστά τους.

Link to comment
Share on other sites

Ε τώρα πείτε μου ότι έχει άδικο ή οτι είναι υπερβολική!!!! Φυσικά έχει δίκιο η γυναίκα! Φυσικά υπάρχουν παιδιά που μεγαλώνουν χωρίς όρια, χωρίς να σέβονται την περιουσία κανενός, χωρίς να δέχονται οτι κάποια πράγματα δεν τους ανήκουν. Αυτό είναι καθαρά θέμα οικογένειας και πώς μεγαλώνει το παιδί. Συμφωνώ επισης στο ότι έχει ο καιρός γυρίσματα και θα τα βρούν μπροστά τους.

Mετά απο την καλύτερη εξηγηση της κοπέλας,μπορώ να καταλάβω κάποια πράγματα.Σαφώς πρέπει να μπουν ορια .Δεν ρίχνω κανένα σφαλμα στο παιδί.Οι μέγαλοι δίνουμε τις κατευθύνσεις.Το έχει ο καιρός γυρίσματα τώρα το καταλαβα.Μου είχε φανεί στην αρχη σαν απειλη και παραξενευτηκα!

Link to comment
Share on other sites

Mετά απο την καλύτερη εξηγηση της κοπέλας,μπορώ να καταλάβω κάποια πράγματα.Σαφώς πρέπει να μπουν ορια .Δεν ρίχνω κανένα σφαλμα στο παιδί.Οι μέγαλοι δίνουμε τις κατευθύνσεις.Το έχει ο καιρός γυρίσματα τώρα το καταλαβα.Μου είχε φανεί στην αρχη σαν απειλη και παραξενευτηκα!

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, το παδί δε φταίει σε τίποτα, αυτά είναι σφάλματα γονιών.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη σε κανέναν. Εγώ έχω δύο παιδιά 2 ½ χρονών και 10 ½ μηνών.

Όταν γεννήθηκε ο μικρός ως δια μαγείας το 2χρωνο έγινε ΜΕΓΑΛΟΣ και έπρεπε να καταλαβαίνει και να κάνει τα πάντα, πχ να λέει καλημέρα. Όταν έμπαινε στο σπίτι ο πατέρας μου και δεν του έλεγε καλημέρα (γιατί έπαιζε με τα αυτοκινητάκια του και ήταν απορροφημένος) του έδινε μία στον ποπό. Το ίδιο έκανε και ο πεθερός μου.

Εγώ το ζώων δεν μίλαγα. Σταμάταγε η αναπνοή μου αλλά τσιμουδιά.

Μετά μπήκα στο φόρουμ και άρχισα να διαβάζω, τότε κατάλαβα……….

Όταν ξαναέγινε περιστατικό και σήκωσε το χέρι του, (αυτή την φορά ο σύζυγος) το παιδί πήγε και κρύφτηκε κάτω από το κρεβάτι μας και έκλεγε. Σήκωσα την φωνή μου μπροστά σε όλους ούρλιαξα (στον πατέρα μου, στον πατέρα του) και τους είπα ότι έτσι και ξαναπειράξουν το παιδί θα έχουν να κάνουν μαζί μου.

Φυσικά αρχίσανε όλοι τα …… θα το κάνεις κακομαθημένο, θα σε κάνει ότι θέλει αυτός και τέτοια. Δεν με πείραξε καθόλου έφυγα και πήγα να παρηγορήσω το παιδάκι που ήταν ακόμα κάτω από το κρεβάτι.

Από τότε δεν έχουν ξανασηκώσει χέρι πάνω του.

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΣ ΕΧΩΣΑ ΦΟΥΣΚΟ ΣΤΟ ΜΑΓΟΥΛΟ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ...

 

ΗΤΑΝ ΑΣΤΡΑΠΗ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΣΥΓΝΩΜΗ .....................

 

ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΣΥ ΠΩΣ ΚΛΕΣ ?

ΔΕΝ ΣΕ ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΤΕ..........

 

 

τρομερη η αντιδραση σου! παρα το τραγικό του γεγονοτος σκεφτηκα τη σκηνη και την ατακα σου και γέλασα....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη σε κανέναν. Εγώ έχω δύο παιδιά 2 ½ χρονών και 10 ½ μηνών.

Όταν γεννήθηκε ο μικρός ως δια μαγείας το 2χρωνο έγινε ΜΕΓΑΛΟΣ και έπρεπε να καταλαβαίνει και να κάνει τα πάντα, πχ να λέει καλημέρα. Όταν έμπαινε στο σπίτι ο πατέρας μου και δεν του έλεγε καλημέρα (γιατί έπαιζε με τα αυτοκινητάκια του και ήταν απορροφημένος) του έδινε μία στον ποπό. Το ίδιο έκανε και ο πεθερός μου.

Εγώ το ζώων δεν μίλαγα. Σταμάταγε η αναπνοή μου αλλά τσιμουδιά.

Μετά μπήκα στο φόρουμ και άρχισα να διαβάζω, τότε κατάλαβα……….

Όταν ξαναέγινε περιστατικό και σήκωσε το χέρι του, (αυτή την φορά ο σύζυγος) το παιδί πήγε και κρύφτηκε κάτω από το κρεβάτι μας και έκλεγε. Σήκωσα την φωνή μου μπροστά σε όλους ούρλιαξα (στον πατέρα μου, στον πατέρα του) και τους είπα ότι έτσι και ξαναπειράξουν το παιδί θα έχουν να κάνουν μαζί μου.

Φυσικά αρχίσανε όλοι τα …… θα το κάνεις κακομαθημένο, θα σε κάνει ότι θέλει αυτός και τέτοια. Δεν με πείραξε καθόλου έφυγα και πήγα να παρηγορήσω το παιδάκι που ήταν ακόμα κάτω από το κρεβάτι.

Από τότε δεν έχουν ξανασηκώσει χέρι πάνω του.

Kανεις δεν εχει δικαιωμα να χτυπησει ενα παιδι...Τι ειναι το παιδι;;;;;γαιδουρι;;;;;;;;;Ποιος ειπε οτι αν το χτυπησεις το παιδι θα συναιτιστει;;;;;;;;;Το μονο που γινεται ειναι οτι μαθαινει τη βια και την κανει μερος της ζωης του
.png
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο margarita32 viewpost.gif

Τελικά δεν πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη σε κανέναν. Εγώ έχω δύο παιδιά 2 ½ χρονών και 10 ½ μηνών.

Όταν γεννήθηκε ο μικρός ως δια μαγείας το 2χρωνο έγινε ΜΕΓΑΛΟΣ και έπρεπε να καταλαβαίνει και να κάνει τα πάντα, πχ να λέει καλημέρα. Όταν έμπαινε στο σπίτι ο πατέρας μου και δεν του έλεγε καλημέρα (γιατί έπαιζε με τα αυτοκινητάκια του και ήταν απορροφημένος) του έδινε μία στον ποπό. Το ίδιο έκανε και ο πεθερός μου.

Εγώ το ζώων δεν μίλαγα. Σταμάταγε η αναπνοή μου αλλά τσιμουδιά.

Μετά μπήκα στο φόρουμ και άρχισα να διαβάζω, τότε κατάλαβα……….

Όταν ξαναέγινε περιστατικό και σήκωσε το χέρι του, (αυτή την φορά ο σύζυγος) το παιδί πήγε και κρύφτηκε κάτω από το κρεβάτι μας και έκλεγε. Σήκωσα την φωνή μου μπροστά σε όλους ούρλιαξα (στον πατέρα μου, στον πατέρα του) και τους είπα ότι έτσι και ξαναπειράξουν το παιδί θα έχουν να κάνουν μαζί μου.

Φυσικά αρχίσανε όλοι τα …… θα το κάνεις κακομαθημένο, θα σε κάνει ότι θέλει αυτός και τέτοια. Δεν με πείραξε καθόλου έφυγα και πήγα να παρηγορήσω το παιδάκι που ήταν ακόμα κάτω από το κρεβάτι.

Από τότε δεν έχουν ξανασηκώσει χέρι πάνω του.

 

ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ!!!!!!

Ένα μπράβο κι από μένα....και ο πιτσιρικάς σου - μη νομίζεις - κατάλαβε ότι η μαμά του είναι εκεί γι' αυτόν!! Ότι η μαμά του μπορεί να τον υποστηρίξει όταν οι άλλοι τον κακομεταχειρίζονται, χωρίς να καταλαβαίνει τι κακό έκανε....

Εμένα όταν μου πειράζουν τον μπέμπη μου (λεκτικά γιατί αν απλωθεί χέρι στο κορμάκι του, θα κοπεί όποιου κι αν είναι) βγάζω δόντια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Απιστευτα ολα αυτα!!!! :shock::shock::shock::shock::shock:

Παντως στις περιπτώσεις που κάποιος δεν παει με τα καλά του, καλό θα είαι κατα την γνώμη μου να ενημερώνονται γνωστοι και φιλοι κι αυτο γιατι αν βλάψει των αλλων τα παιδια μακροπροθεσμα και εμεσα θα βλάψει και τα δικά μας.

πχ αμα σε ολα τα παιδάκια που κανουν αταξίες οι ψυχανώμαλοι λενε οτι θα τους φύγει η μαμα, ακόμη και αν δεν κανουμε αμεσα παρέα, τα παιδια στα οποία το είπαν θα το πουν πανω στο παιχνίδι στο δικό μας παιδί με παρόμοιο αποτέλεσμα!!!! Μετά οποιου γονιου αρρωσταινει το παιδί θα γίνεται ενοχικό και θα νομίζει οτι αυτο φταιει για τις συμφορες που τους βρίσκουν και μετα αντε μαζεψτο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock:

Παντως στις περιπτώσεις που κάποιος δεν παει με τα καλά του,

 

εδω ήθελα να εστιασω κι εγω:idea:

 

δε μιλαω για τις περιπτωσεις που αναφερατε που οι μαμαδες απο υπερβολικο προστατευτισμο ή και απο ελλειψη τροπων ''τη λενε ''σε ξενα παιδακια!αυτο ειναι ενοχλητικο αλλα πιο ακινδυνο!

 

περιπτωσεις όπως εκεινη που τσιμπαγε κρυφα το μωρο ή η αλλη που χτυπησε το παιδι στο σπιτι της γιαγιας του,μου φαινεται οτι θελουν περισσοτερη προσοχη!Δε νομιζω οτι κανενας ανθρωπος με σωας τας φρενας -όσο ζηλιαρης και κακος κι αν ήταν-θα έκανε κατι τετοιο μποστα σε κοσμο μαλιστα...

 

γι αυτο οταν βλεπω ατομα που υποψιαζομαι οτι αποκλεινουν έστω και στο ελαχιστο ή που μπορει να εχουν πιει ,δεν το κουναω ρουπι απο τα παιδια!

δεν έχω κανενα ρατσισμο προς αρρωστους ανθρωπους αλλα φυλαω και τα ρουχα μου..θυμαμαι μια φορα στο μετρο καθομασταν με τα παιδια και απεναντι μας ήταν ένας παπππους που ή νηφαλιος δεν ήταν ή υπηρχε γεροντικη άννοια ,τι να πω.. τελος παντων -καλοπροαιτερα ειμαι σιγουρη-

αρχισε να χαιδευει τα παιδια,αλλα το παραξηλωσε ..τους εβγαζε την πιπιλα με τα χερια(...)και τα επιανε στο προσωπο και το στομα...τα γαργαλαγε...

τα πασπατευε..

κατι παραπανω απο οτι θα επετρεπα σε ενα ξενο συν το θεμα της υγειινης..

δυσκολη θεση.. στην αρχη ντραπηκα να πω κατι, αλλα αναγκαστηκα μετα να τα παρω και να σηκωθουμε να παμε πιο κει...τουλαχιστον ήμουν διπλα και ειχα τον ελεγχο...

 

επισης μια γνωστη κυρια ,που ο αδερφος της έιχε δυστυχως ενα σοβαροτατο χτυπημα στο κεφαλι και απο τοτε απεκτησε πολλα προβληματα ,μου ειχε πει πως μια φορα σε μια πλατεια εντελως ξαφνικα ειχε ριξει ένα χαστουκι

σε ένα παιδακι που φωναζε...ο ανθρωπος ειχε το ακαταλογιστο αλλα η μητερα καλο θα ήταν να προσεχει περισσοτερο(το ξερω οτι δε γινεται παντα αλλα το κατα δυναμιν..:()

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...