Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΦΥΣΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΡΟΣΟΦΙΑ ΓΙΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ


mata

Recommended Posts

Λοιπόν κορίτσια τις αγόρασα!!!!!!!!!!!Πήρα ένα κουτί και για την αδερφή μου και θα πώ και στη μαμά μου να βάζει, να ομορφύνουμε οικογενειακώς!!!!!!!!!!!!!!! :lol: Η φαρμακοποιός μου είπε, ότι αν θέλεις να τις πίνεις πίνεις 3 την ημέρα. Αν τις πιείς, μου είπε ότι κάνουν καλό και στην τριχόπτωση. Μου είπε επίσης ότι ισχύει αυτό που λέγαμε. Ότι είναι βιταμίνη Ε και είναι εντελώς ακίνδυνα και χωρίς παρενέργειες. Κάνουν πολύ καλό είτε τις πιείς είτε πασαλειφτείς. Εγώ προς το παρόν θα πασαλειφτώ. Μου είπε επειδή είναι πολύ μικρή η ποσότητα με το που σπάζεις το μπαλάκι να την βάζεις απευθείας στο χέρι, για να το αλοίψεις στη συνέχεια.Αντε κορίτσια καλά πασαλείματα και καλά μας αποτελέσματα!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::wink:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 475
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αλλά το ξανθό του μαλλιού επηρρεάζει μερικές φορές!!!! :lol::lol::lol::lol:

 

α, θα σε μαλώσω! μην τα λες αυτα!!! (συναδελφος) :lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Χρυσαλίδα αντε κι εγώ θα σου μιλάω όταν θα γίνω πολύ όμορφη!!!!!!!!!Και όσο για τα μαλλιά δεν τα κάνω καστανά!!!!!!!!! :lol::lol:

 

Αριστέα, ευχαριστούμε για τις πληροφορίες,θα την βάλω και στο σώμα μαζί με vaseline intensive care!!!!!!!!!!!!!! :D:Dμήπως πρέπει να πάρω καμιά κούτα από την φαρμακαποθήκη;;;; :lol::lol::lol:

 

Ateli, 6 παίρνει ο φαρμακοποιός;;;;αρα είναι εντελώς μα εντελώς ακίνδυνες!

Παιδιά μέσα στις οδηγίες διάβασα που έγραφε ότι είναι και για ακμή!!!!!!!!!Καλά μιλάμε με φορτηγό θα πάω την άλλη φορά στο φαρμακείο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Anconifcan είσαι θησαυρός!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ματα εσυ εισαι ξανθια??? :shock:

παντως δε σου φαινεται!! :lol::lol:

 

ε..........Σοφία μου, αν διαβάσεις τ προηγούμενα ποστ που είχα ψιλομπερδευτεί, πού και πού μου φαίνεται!!!!!!!!:lol::wink::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ateli, 6 παίρνει ο φαρμακοποιός;;;;αρα είναι εντελώς μα εντελώς ακίνδυνες![/color]
και όχι μόνο! προφανώς ο φαρμακοποιός είναι ΠΕΝΤΑΜΟΡΦΟΣ !!! :lol::lol::lol::lol:

 

τράβηξα όμως ρε γμτ τόση κούραση το ΣΚ που δεν έκανα τίποτα... κλαψ!!

άντε δεν πειράζει, θα ξεκινήσω πρόγραμμα από σήμερα!! (δεν είναι δίαιτα για να αναβάλλω τη Δευτέρα! ε;;;; :lol::lol::lol: )

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χρυσαλίδα μου δεν πειράζει παιδί μου!Κι εγώ δεν έκανα τίποτα!

Από σήμερα ξεκινώ και προβλέπω ομορφιά με το τουλούμι γιατί ξεκινησα και την διακοπή του καπνίσματος!!!!Οπότε αντί να κάθομαι να σπαταλάω χρόνο στο άσκοπο χόμπι που είχα, και να θαμπώνω την επιδερμίδα μου, τώρα στον ελεύθερο χρόνο θα περιποιούμαι τον εαυτό μου!!!

Θα σας λέω τα αποτελέσματα από όλα τα γιατροσόφια!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησα και την διακοπή του καπνίσματος!!!!
πάλι;;;;; μπράβοοοοοοοοοοοο g010.gifg010.gifg010.gif mata... mata... mata.... πάντως το πλήθος είναι ακόμη εδώ!! ξελαριγγιάστηκε.. αλλά αξίζει τον κόπο!! αφού πάλι το προσπαθείς!!!
Οπότε αντί να κάθομαι να σπαταλάω χρόνο στο άσκοπο χόμπι που είχα, και να θαμπώνω την επιδερμίδα μου, τώρα στον ελεύθερο χρόνο θα περιποιούμαι τον εαυτό μου!!!
η καλύτερη ιδέα που κατέβηκε από το ξανθόμαλλο κεφαλάκι σου!! :lol::lol::lol:

Ματούλα μου εσύ!! ματς s010.gif μουτς s010.gif !!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

[Anconifcan είσαι θησαυρός!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

 

:lol: Μου αρεσει να μπλεκομαι με τέτοια μπιχλιμπιδοκοριτσίστικα :lol:. Ξέρω για σκορδο, κατακαθι καφε, ζαχαρη, eviol, δηλαδή για πραγματα που θα μας κανουν ΚΟΥΚΛΕΣ :lol: τσαμπέ :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευτυχώς όσα λες για σκορδο, κατακαθι καφε, ζαχαρη, μέλι.... τα έχω πάντα στο σπίτι!! το θέμα είναι πότε θα τα κάνω!! :lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησα και την διακοπή του καπνίσματος!!!!
πάλι;;;;; μπράβοοοοοοοοοοοο g010.gifg010.gifg010.gif mata... mata... mata.... πάντως το πλήθος είναι ακόμη εδώ!! ξελαριγγιάστηκε.. αλλά αξίζει τον κόπο!! αφού πάλι το προσπαθείς!!!
Οπότε αντί να κάθομαι να σπαταλάω χρόνο στο άσκοπο χόμπι που είχα, και να θαμπώνω την επιδερμίδα μου, τώρα στον ελεύθερο χρόνο θα περιποιούμαι τον εαυτό μου!!!
η καλύτερη ιδέα που κατέβηκε από το ξανθόμαλλο κεφαλάκι σου!! :lol::lol::lol:

Ματούλα μου εσύ!! ματς s010.gif μουτς s010.gif !!!

 

αχ Χρυσαλίδα μου I love you too!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D Very very much!!!!!!!εδώ είναι ακόμη το πλήθος!!!Πιστό μου κοινό!!Σε αγανάκτησα αλλά εσύ ακόμα εδώ!!!Καλοί μου άνθρωποιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Σοφία μου ελπίζω να σας χαροποιήσω αυτή τη φορά και να μην σας απογοητεύσω!!! :wink::D:D Χαίρομαι που είστε εδώ για μενα!!!

 

Anconicfan, ¨οποτε έχεις χρόνο κάνε καμιά αναδρομή σε προηγούμενα ποστ του τόπικ, και να μας σχολιάσεις αν βρεις κάτι ενδιαφέρον που το έχεις δοκιμάσει!!!!Με το έμπειρο σου μάτι!!!! :wink::D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

[Anconifcan είσαι θησαυρός!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

 

:lol: Μου αρεσει να μπλεκομαι με τέτοια μπιχλιμπιδοκοριτσίστικα :lol:. Ξέρω για σκορδο, κατακαθι καφε, ζαχαρη, eviol, δηλαδή για πραγματα που θα μας κανουν ΚΟΥΚΛΕΣ :lol: τσαμπέ :cool:

 

Τι το κάνουμε το σκόρδο και το κατακάθι??

-Να μην μου σαπίζουν και τα σκόρδα-

Δυο γλυκά χαμόγελα...η ζωή μου όλη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

[Anconifcan είσαι θησαυρός!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

 

:lol: Μου αρεσει να μπλεκομαι με τέτοια μπιχλιμπιδοκοριτσίστικα :lol:. Ξέρω για σκορδο, κατακαθι καφε, ζαχαρη, eviol, δηλαδή για πραγματα που θα μας κανουν ΚΟΥΚΛΕΣ :lol: τσαμπέ :cool:

 

Τι το κάνουμε το σκόρδο και το κατακάθι??

-Να μην μου σαπίζουν και τα σκόρδα-

Τα κατακάθια δεν σαπίζουν???????

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!!!!

Εδω και 6 μηνες ξεκινησα κερι στα ποδια...το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο, το προβλημα μου ειναι τι να κανω μεχρι να μακρυνουν οι τριχες και να πιανονται...τελευταια φορα εκανα πριν 20 μερες...τα ποδια ηταν τελεια τις 10 πρωτες μερες και τωρα περιμενω να μακρυνουν αρκετα να τις ξαναβγαλω...τι να κανω η αμοιρη;;;;;Πως να το βαλω το ατιμο το καπρι με την τριχα;;;;ε;;;;;:roll::roll::lol::lol:

Υπαρχει καποιο κολπο να μακρυνουν;;;Η να ξαναρχισω το ξυραφακι;; που μπορει να το εκανα μερα παρα μερα αλλα εβγαινα εξω σαν ανθρωπος οχι σαν πιθηκος!!!!! :lol:

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites

Που είναι οι καινούριες eviolες του φόρουμ? :D

Πως πάει η δοκιμή με τις αμπουλίτσες? :roll:

Όλο ήθελα να σα τα πω και όλο δεν προλάβαινα!!

Λοιπόν! έχω καταφέρει εδώ και 3 μέρες μάλλον νύχτες.. και βάζω την αμπουλίτσα! Είμαι κατενθουσιασμένη!! Αν και μικρή ποσότητα... είναι αρκετή για να κάνει δουλειά! Νοιώθω το δέρμα να τσιτώνει και σίγουρα είναι ποιό φωτινό και απαλό!!!

Επειδή είναι σαν παχύρευστο λαδάκι, ότι μένει στα δάχτυλα από την επάλλειψη... το τρίβω πάνω στα νύχια μου και τα πετσάκια!

 

Επίσης ξετρελάθηκα με τη συνταγή ασπιρίνη-γιούρτι!!

το πρόσωπο όχι μόνο έφεξε... αλλά έγινε απαλό σαν το πωπουδάκι του μωρού μου :lol::lol::lol:

(δηλαδή η μούρη μου έγινε κ@λ@ς... αλλά με την καλή έννοια !!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: (αν είχε γίνει σαν τον δικό μου... θα είχε άλλη έννοια!!!)

 

Το μόνο που μου μένει τώρα είναι να τυλίξω με σκόρδα τους κάλους μου και να κάνω πίλινγκ με καφέ!! :lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!!!!

Εδω και 6 μηνες ξεκινησα κερι στα ποδια...το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο, το προβλημα μου ειναι τι να κανω μεχρι να μακρυνουν οι τριχες και να πιανονται...τελευταια φορα εκανα πριν 20 μερες...τα ποδια ηταν τελεια τις 10 πρωτες μερες και τωρα περιμενω να μακρυνουν αρκετα να τις ξαναβγαλω...τι να κανω η αμοιρη;;;;;Πως να το βαλω το ατιμο το καπρι με την τριχα;;;;ε;;;;;:roll::roll::lol::lol:

Υπαρχει καποιο κολπο να μακρυνουν;;;Η να ξαναρχισω το ξυραφακι;; που μπορει να το εκανα μερα παρα μερα αλλα εβγαινα εξω σαν ανθρωπος οχι σαν πιθηκος!!!!! :lol:

για δες που τελικά σ' αυτόν τον κόσμο υπάρχουν και γυναίκες που παρακαλάνε να μακρύνουν οι τρίχες τους :lol::lol::lol::lol:

εγώ γιατί εύχομαι να ξυπνήσω μια μέρα και να μου έχουν μείνει μόνο τα μαλλιά, οι βλεφαρίδες και κάτι ψιλά ποιό κάτω;;;; :lol::lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Που είναι οι καινούριες eviolες του φόρουμ? :D

Πως πάει η δοκιμή με τις αμπουλίτσες? :roll:

Όλο ήθελα να σα τα πω και όλο δεν προλάβαινα!!

Λοιπόν! έχω καταφέρει εδώ και 3 μέρες μάλλον νύχτες.. και βάζω την αμπουλίτσα! Είμαι κατενθουσιασμένη!! Αν και μικρή ποσότητα... είναι αρκετή για να κάνει δουλειά! Νοιώθω το δέρμα να τσιτώνει και σίγουρα είναι ποιό φωτινό και απαλό!!!

Επειδή είναι σαν παχύρευστο λαδάκι, ότι μένει στα δάχτυλα από την επάλλειψη... το τρίβω πάνω στα νύχια μου και τα πετσάκια!

 

Επίσης ξετρελάθηκα με τη συνταγή ασπιρίνη-γιούρτι!!

το πρόσωπο όχι μόνο έφεξε... αλλά έγινε απαλό σαν το πωπουδάκι του μωρού μου :lol::lol::lol:

(δηλαδή η μούρη μου έγινε κ@λ@ς... αλλά με την καλή έννοια !!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: (αν είχε γίνει σαν τον δικό μου... θα είχε άλλη έννοια!!!)

 

Το μόνο που μου μένει τώρα είναι να τυλίξω με σκόρδα τους κάλους μου και να κάνω πίλινγκ με καφέ!! :lol::lol::lol:

 

α ωστε ετσι ε????θα παρω το απογευμα λοιπον τις αμπουλες......

πες μας τωρα ποσο γιαουρτι εβαλες με ποσες ασπιρινες.....και εμεινες σαν τον Φαραω για ποση ωρα??μετα το ξεπλυνες με νερο ή εβαλες την αγελαδιτσα να σε γλυψει????? :D:D:D

δεν τα βαφω λεμε και δεν παιρνω στροφες!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν παιρνω στροφες!!!!!!!!!!!
Μαράκι μου καλό... καλά κάνεις!! στροφές μόνο σε καμιά πίστα... στο τσακίρ κέφι!!! :lol::lol::lol::lol:

 

Λοιπόν... επειδή το θέμα ασπιρίνη-γιούρτι δεν είχε αναλύθει και πολύ... η αλήθεια είναι πως δεν ήξερα ακριβώς τί πρέπει να κάνω!! Έτσι λοιπόν αυτοσχεδίασα!

 

Σε ένα κουτάλι της σούπας έβαλα λίγο νεράκι και έλιωσα 2 ασπιρίνες τις οποίες ανακάτεψα με μισή κουταλιά της σούπας γιούρτι (αν θες να ξέρεις ήταν πρόβειο και είχε λήξει την προηγούμνη μέρα!!!! :lol::lol::lol: αυτό που λένε... ληγμένα πήρες;;;; :lol::lol::lol:)

 

Με ένα πινέλο που έχω για τη μάσκα που κάνω όποτε θυμηθώ... το άπλωσα στο πρόσωπο... (τσίτα η μούρη με τη μία! ήταν παγωμένο!!!! :lol::lol::lol::lol: ) και το άφησα επάνω μέχρι να κάνω το ντουζάκι μου!

 

Το αστείο της υπόθεσης είναι που για όση ώρα το είχα στη μούρη... έβλεπα να φέγγει το γιούρτι κάτω από τα μάτια μου σαν να φόραγα μικροσκοπικές λάμπες φθορίου! πολύ πλάκα λέμε!!!)

 

Μετά άρχισα να τρίβω κάνοντας πίλινγκ (οι ασπιρίνες δεν είχαν διαλύσει τελείως... ήταν σαν άμμος!) και φυσικά το ξέβγαλα!

Λυπάμε αν σε απογοήτευσα... αλλά στο διαμέρισμα μας... μόνο λούτρινη αγελάδα χωράει!!

 

Ε, περιττό να σου πω πως έπαθα πλάκα με την απαλότητα στο δέρμα και μετά που με είδα στον καθρεύτη... προς στιγμήν... θαμπώθηκα! έφεγγα!!!

 

Χωρίς πλάκα, κάντο και θα μου πεις!!! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ: το γιαούρτι ήταν με όλα τα λιπαρά ή light?? Χωρίς πλάκα, σοβαρά ρωτάω (κι εγώ καστανή είμαι, αλλά δεν παίρνω στροφές...) :lol::lol:

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ: το γιαούρτι ήταν με όλα τα λιπαρά ή light?? Χωρίς πλάκα, σοβαρά ρωτάω (κι εγώ καστανή είμαι, αλλά δεν παίρνω στροφές...) :lol::lol:
Χμμμμ τελικά καμιά δε στρωφάρει! όλες σερφάρουν!!!!!

κανονικότατο ήταν! το είχα για τον μπέμπη, δεν το έφαγε, έληξε και πριν το πετάξω έπιασε τόπο! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...