Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΦΥΣΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΡΟΣΟΦΙΑ ΓΙΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ


mata

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 475
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια τελεια η ασπιρινη!!! ηταν το πιο ευκολο και απλο που μπορουσα να κανω και τα μαυρα στιγματα εξαφανιστηκαν!!! Τ Ε Λ Ε Ι Α και απλη!!

 

Τι έκανες με την ασπιρίνη???? Ψάχνω, ψάχνω... δεν βρίσκω σχετικό ποστ! για λέγε!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον ακου! θα λοιωσεις 2 ασπιρινες σε λιγο γιαουρτι, θα πασαλειφτεις ξερεις τωρα εσυ, ρολει στα μαλλια κτλ κτλ...μετα η μουριτσα σου θα λαμψει!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακου! θα λοιωσεις 2 ασπιρινες σε λιγο γιαουρτι, θα πασαλειφτεις ξερεις τωρα εσυ, ρολει στα μαλλια κτλ κτλ...μετα η μουριτσα σου θα λαμψει!!

το λές σοβαρά τώρα ή... με βρήκες μικρή και με δουλεύεις??? :lol::lol::lol::lol::lol::roll::roll::roll::roll:

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακου! θα λοιωσεις 2 ασπιρινες σε λιγο γιαουρτι, θα πασαλειφτεις ξερεις τωρα εσυ, ρολει στα μαλλια κτλ κτλ...μετα η μουριτσα σου θα λαμψει!!

το λές σοβαρά τώρα ή... με βρήκες μικρή και με δουλεύεις??? :lol::lol::lol::lol::lol::roll::roll::roll::roll:

 

:lol::lol::lol:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έλα φιλενάδα, σου βάζω μια φωτο μετά από τη θεραπεία σου με τα γιατροσόφια!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μα πώς τα κατάφερες και απέκτησες τέτοια καταπληκτική ομοιότητα με την Μόνικα;;;;απαπαπα σαν αδερφές μοιάζετε!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

267450ls6gmpdru0.jpg

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντιγηραντικός ορός νύχτας:

 

Παίρνουμε μία αμπουλίτσα eviol (βιταμίνη Ε, απο τα φαρμακεία, σαν μια διάφανη μικρή μπαλίτσα είναι) και αφού τη σπάσουμε με μία καρφίτσα, απλώνουμε το περιεχόμενο στο προσωπο πριν τον ύπνο!

 

Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο!!!

 

Το κανει η θεία μου χρονια τωρα και αν την δείτε εχει δερμα μωρου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αντιγηραντικός ορός νύχτας:

 

Παίρνουμε μία αμπουλίτσα eviol (βιταμίνη Ε, απο τα φαρμακεία, σαν μια διάφανη μικρή μπαλίτσα είναι) και αφού τη σπάσουμε με μία καρφίτσα, απλώνουμε το περιεχόμενο στο προσωπο πριν τον ύπνο!

 

Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο!!!

 

Το κανει η θεία μου χρονια τωρα και αν την δείτε εχει δερμα μωρου!!!

καθε βραδυ? :shock:

Link to comment
Share on other sites

Έλα φιλενάδα, σου βάζω μια φωτο μετά από τη θεραπεία σου με τα γιατροσόφια!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μα πώς τα κατάφερες και απέκτησες τέτοια καταπληκτική ομοιότητα με την Μόνικα;;;;απαπαπα σαν αδερφές μοιάζετε!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

267450ls6gmpdru0.jpg

 

Σε ευχαριστώ βρε mata... Τώρα νοιώθω γυναικάρα..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στα σπυρακια σκορδο, όπως και στους καλους των ποδιών, απο την γιαγιά μου, βαζεις σκορδο κοπανισμενο και το τυλίγεις με μια γαζα και το πρωί εχει πεσει ο καλος, εχει ενα συστατικο που "καιει" το σκληρο δερμα.

 

Επίσης πηλινγκ με κατακαθι απο ελληνικο καφε ;)

Link to comment
Share on other sites

Αντιγηραντικός ορός νύχτας:

 

Παίρνουμε μία αμπουλίτσα eviol (βιταμίνη Ε, απο τα φαρμακεία, σαν μια διάφανη μικρή μπαλίτσα είναι) και αφού τη σπάσουμε με μία καρφίτσα, απλώνουμε το περιεχόμενο στο προσωπο πριν τον ύπνο!

 

Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο!!!

 

Το κανει η θεία μου χρονια τωρα και αν την δείτε εχει δερμα μωρου!!!

καθε βραδυ? :shock:

 

Βάζει 2 αμπουλες στο βαζακι της κρεμας της (ετσι εχει και το πρωί σε πιο ελαφρια μορφη ομως) και μετα βαζει βραδυ παρα βραδυ. Αφήνει ενα βραδυ το δερμα να αναπνεει χωρις τιποτα επανω του.

Link to comment
Share on other sites

Για λιπαρά μαλλιά:

Βράστε σε ένα λιτρο νερό δυο κουταλιές της σούπας φύλλα δυόσμου και ξεβγάλτε μ'αυτο τα μαλλιά σας!

 

Αυτο μήπως επηρεαζει το χρώμα στις ανταυγιες?

Link to comment
Share on other sites

Αντιγηραντικός ορός νύχτας:

 

Παίρνουμε μία αμπουλίτσα eviol (βιταμίνη Ε, απο τα φαρμακεία, σαν μια διάφανη μικρή μπαλίτσα είναι) και αφού τη σπάσουμε με μία καρφίτσα, απλώνουμε το περιεχόμενο στο προσωπο πριν τον ύπνο!

 

Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο!!!

 

Το κανει η θεία μου χρονια τωρα και αν την δείτε εχει δερμα μωρου!!!

καθε βραδυ? :shock:

 

Βάζει 2 αμπουλες στο βαζακι της κρεμας της (ετσι εχει και το πρωί σε πιο ελαφρια μορφη ομως) και μετα βαζει βραδυ παρα βραδυ. Αφήνει ενα βραδυ το δερμα να αναπνεει χωρις τιποτα επανω του.

 

αυτο σημαινει οτι δεν βαζουμε και κρεμα ε?μονο την αμπουλα?

ΔΕΝ ειμαι ξανθια :D:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω εχω ψιλομπερδευτει :shock::oops:

στο βαζακι της κρεμας εννοεις σε αδειο βαζακι? η το ανακατευει με τη κρεμα της? αυτο ειναι ομως σωστο?

maryp θες να μας πεις δηλαδη οτι εσυ εβαζες κρεμα ΚΑΘΕ βραδυ?

:shock: γιατι τωρα εγω δε σε πιστευω?ε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω εχω ψιλομπερδευτει :shock::oops:

στο βαζακι της κρεμας εννοεις σε αδειο βαζακι? η το ανακατευει με τη κρεμα της? αυτο ειναι ομως σωστο?

maryp θες να μας πεις δηλαδη οτι εσυ εβαζες κρεμα ΚΑΘΕ βραδυ?

:shock: γιατι τωρα εγω δε σε πιστευω?ε?

 

Ναι ανακατεύει την κρεμα ημερας της με 2 αμπουλες βιταμίνης Ε, γιατί να μην κάνει? της το εχει πει η αισθητικος της, το μονο που της ειπε ειναι να το κανει με γαντια και την τρυπα στην αμπουλιτσα να την κανει με βελονα καμμένη ή περασμενη με οινοπνευμα για να μην "μολύνει" ολη την κρεμα σε περίπτωση που ειναι βρώμικη η τρυπα και τρεξει η βιταμίνη.

 

Εγω παντως βαζω κρεμα το βραδυ....... όταν το θυμηθω!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

οκ τωρα καταλαβα......θα αρχισω με το ασπιρινογιαουρτι και στα τρελλα κεφια θα ριξω και μελι.και θα το φαω.............ειναι για ολα τα δερματα???σαν μασκα δηλαδη,την ξεπλενω και παστωνω κρεμα μετα....σωστη????

Link to comment
Share on other sites

Για τις μπαλίτσες eviol:

Εμένα η μαμά μου την τρύπαγε και την έβαζε σκέτη (χωρίς κρέμα μετά)....Και είχε τρομερό δέρμα! Δεν θυμάμαι να το έκανε κάθε βράδυ, αλλά το έκανε πολύ συχνά. Τα άλλα βράδια πάντα κρέμα....Μία της Anne Marie Borlind που μύριζε τριαντάφυλλο θυμάμαι....(τώρα που το λέω, μπορεί να πάω Χόντο να την πάρω, μόνο για να την φέρω λίγο κοντά μου με την μυρωδιά....! :) )

 

Επίσης έκανε και κάτι άλλο το οποίο εγώ δεν μπορώ ....Δεν έπλενε ποτέ το πρόσωπό της με νερό! Χρησιμοποιούσε μόνο γαλάκτωμα και λοσιόν....Εγώ, άμα δεν πεσει νερό πάνω μου, νιώθω βρώμικη βρε παιδιά.... :? !

Link to comment
Share on other sites

αντε βρε ερικα!! που ησουν? εδω περα ρωταμε ποσο κανει 1+1 και εσυ λειπεις??? μα ποιος σε ειχε πει γκουρου?? δικιο ειχε! ancon... δε θυμαμαι πως γραφεται το υπολοιπο θα προσπαθησω (λεμε τωρα) να το δοκιμασω!

 

μηπως ξερει κανεις τι κρεμα ματιων να παρω?? δεν εχω ιδεα! που και που παιρνω φακελακια της apivita αλλα θελω να εχω ενα βαζακι σπιτι. που ξερεις μπορει να φιλοτιμηθω να βαλω! σημερα ξυπνησα και ηταν πρησμενα, μαυρα...χαλια αφου ελεγα να μην ερθω στη δουλεια γιατι θα με περασουν για πρεζακι!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω εχω ψιλομπερδευτει :shock::oops:

στο βαζακι της κρεμας εννοεις σε αδειο βαζακι? η το ανακατευει με τη κρεμα της? αυτο ειναι ομως σωστο?

maryp θες να μας πεις δηλαδη οτι εσυ εβαζες κρεμα ΚΑΘΕ βραδυ?

:shock: γιατι τωρα εγω δε σε πιστευω?ε?

 

Καλέ εγώ δεν μίλησα!!!!!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...