Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts

Ψάχνω να αγοράσω το ελαφρύ καρότσι της Inglesina Trip σε χρώματα του 2010 και το καλύτερο που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι το:

 

http://www.ebaby.gr/inglesina-eanuooe-trip-ni-ecru.html?csid=5eb7cea716ed4853e6629e74a4009b62&sl=GR&currency=eur

 

Η παράδοση όμως θα είναι σε 1,5 μήνα όπως τα λένε...

Καμιά ιδέα για άλλο site ώστε να μου βγει φθηνότερα από τα 150? που ζητάει το Λητώ για περσινά χρώματα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μήπως έχει ακούσει καμία σας για το αν είναι καλά τα καρότσια της Cam τα είδα απο κοντά και μου φάνηκαν καλά. Αν έχει καμία σας πληροφορίες θα της ήμουν ευγνώμονων.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα θελω τα φωτα σας μου χαρισαν το καροτσακι της bebe confort loola αλλα θελω να αλλαξω τα υφασματα κ την κουκουλα που εχει σπασει μηπως εχετε ακουσει ποσο κανουν η που μπορω να τα αγορασω??

 

Σου χάρισαν ένα από τα καλύτερα καρότσια στην κατηγορία του. Εύκολο στη χρήση, κουμπώνει εύκολα το ριλαξ-κάθισμα αυτοκινήτου ή η καλαθούνα του ,ότι πρέπει για ένα βρεφούλι. Η αντιπροσωπεία είναι ΜΠΡΕΤΟΝ ΕΠΕ, Αχαΐας 2 & Τροιζηνίας, Νέα Κηφισιά, τηλ.: 210.8003.140

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ,εγω σκεφ το mclaren xlr η το Pliko p3....

ειμαι πολυ μπερδεμενη..το ενα πιο ακριβο, ειναι πολυ ελαφρυ αλλα κοιταει μονο μπροστα...ασε που εχω διαβασει και γ τις αποσυρσεις που ειχαν..εφτιαξαν το προβλημα που υπηρχε αραγε??

το αλλο πιο δυσκινητο ,πιο οικονομικο,κοιταει κ τη μαμα...μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε κ οταν ειναι πιο μεγαλο το παιδι??το mclaren σιγουρα...

ποτε βαζουμε τα μικρα να κοιτανε μπροστα??απ τον εκτο κ μετα περιπου??

μετα σκεφ,κ που θα το παμε μικρο μικρο??μαλλον θα μασ βολεψει ο μαρσιποσ...ουφ!!

 

Μην το σκέπτεσαι καθόλου μπροστά στο mclaren xlr το Pliko p3 είναι μαούνα.

Αν θες να κοιτάζει τη μαμα βαλε το ριλαξ-κάθισμα αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

απολυτα ευχαριστημενη...μονο που τοτε δεν ηξερα για νετ και το πηρα 350 ευρω....τώρα πχ στο Λητω το εχει εως και 410! εχουνε ξεφυγει!!!

 

Τωρα θα το παρει και ο αδερφος μου για τον μπεμπη, το πιο φθηνο ειναι στο Mytoys.de me 180 ευρώ μόλις!!!!!!!!!(και 16 τα μεταφορικα)

 

αν ξερει καμια αλλη κοπελα καπου φθηνοτερα ας με ενημερώσει...

 

Μήπως κάνεις κάποιο λάθος και πρόκειται για παιχνίδι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην το σκέπτεσαι καθόλου μπροστά στο mclaren xlr το Pliko p3 είναι μαούνα.

Αν θες να κοιτάζει τη μαμα βαλε το ριλαξ-κάθισμα αυτοκινήτου.

 

ΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΧΘΕΣ!ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΦΕΡΟΥΝ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ..

ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ,115 ΕΥΡΩ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ...

xthLp3.png?N3RWspeV

LBhKp2.png?23AKgaR7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Περιμένουμε μέσα στον Ιούλιο την κόρη μας και κοιτάζω για καροτσάκια της Britax.

α) http://www.britax-roemer.com/strollers/b-smart

β) http://www.britax-roemer.com/strollers/b-mobile

 

Έχω τις εξής απορίες:

Καλύτερα να πάρω με 3 ρόδες ή με 4; Είναι θέμα αισθητικής μόνο; Είναι σταθερά τα 3ροδα;

Επίσης από τα παραπάνω εντόπισα κάποιες διαφορές. Το (α) έχει μπάρα μπροστά από το παιδί και μπορεί να τοποθετηθεί να κοιτάζει εμπρος ή πίσω ενώ το (β) όχι.

Οποιαδήποτε άλλη συμβουλή - παρατήρηση δεκτή.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

nik καλως ηρθες!

το 1ο φαινεται καλυτερο και η μπαρα μπροστα βοηθαει πολυ γιατι απο μια ηλικια και μετα τους αρεσει πολυ να κρατιουνται...

σταθερα ειναι και τα 2...απλα δεν ξερω αν το 3ροδο το φορτωσεις με πολλα ψωνια πως συμπεριφερεται...(αυτο ισως το ξερει μια που ειναι ηδη μανουλα)

οσον αφορα την δυνατοτητα να κοιταει το παιδι και μπρος και πισω,νομιζω ειναι καθαρα θεμα ψυχολογικο του γονεα...

(αν εσυ θελεις να το βλεπεις συνεχεια ή οχι)

σκεψου λιγο και τον χωρο που εχετε στο αμαξι,τον τροπο ζωης σας...και αποφασιστε...

με το καλο!

 

παντως ειναι πολυ ποιοτικα καροτσια!!!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει ακούσει καμία σας για το αν είναι καλά τα καρότσια της Cam τα είδα απο κοντά και μου φάνηκαν καλά. Αν έχει καμία σας πληροφορίες θα της ήμουν ευγνώμονων.

αγόρασα το cam combi family απο primimesi πριν μερικούς μήνες. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα μιας και ο μπέμπης μου είναι ακόμα πολύ μικρός. μόνο το πορτ μπεμπε με το κιτ αυτοκινήτου χρησιμοποίησα όταν βγήκαμε από το νοσοκομείο. μου φαίνεται πάντως πολύ ωραίο και αρκετά στιβαρό. είναι πολύ καλό και αρκετά οικονομικό σε σχέση με το peg perego και το inglesina.

o6oy.png
Link to comment
Share on other sites

κοπελες γεια σας.η προταση της olympia99 ειναι νομιζω πολυ καλη.Ηθελα να ρωτησω olympia, αν εχεις παρει το καροτσι, εχει ζωνες για να δενεται το μωρο γιατι στο site δε βλεπω να φαινονται ζωνες.Αν μπορεις γραψε μας απο που το πηρες,ποσο καιρο εκανε να ερθει,εισαι ευχαριστημενη κτλ.Ευχαριστω

 

http://www.teutonia.de/produkte/cosmo.html

Συγνώμη που άργησα τόσο πολύ να σας απαντήσω, αλλά και εγώ το έψαχνα το θέμα.

Έψαξα σε πάρα πολλα site και καταστήματα.

 

Λοιπόν το βρήκα σε ένα κατάστημα εδώ στην πόλη....610? με αυτό το πορτ μπεμπε

http://www.teutonia.de/produkte/zubehoer/tragetaschen/varioplus-tragetasche.html

και τους ανταπτορες για το maxi cosi.

Το θέμα είναι ότι δεν είναι ετοιμοπαράδοτα, πρέπει να περιμένεις 8 με 10 εβδομάδες.

Έτσι δουλεύει η Teutonia γιατί έχουν πολύ ζητήση εδώ στην Γερμανία.

 

Έδωσα μια προκαταβολή το 20% της αξίας και τα υπόλοιπα μόλις το παραλάβω.

 

Είναι πολύ δύσκολο να το βρεις ετοιμοπαράδοτο στα χρώματα που θέλεις και με τις ρόδες που θέλεις.

 

Έχει ζώνες 5 σημείων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα ενδιαφερομαι και εγω σιγα σιγα να παρω το καροτσακι και τα υπολοιπα που χρειαζονται για την μετακινιση του.σκεφτομαι να παρω πακετο που ειναι και τα 3 μαζι και κατεληξα στα εξηs http://www.ebaby.gr/peg-perego/trio-pliko-p3-on-track-modular-paprica-peg-perego.html http://www.ebaby.gr/peg-perego/trio-on-track-switch-dune-peg-perego.html τριτο http://www.ebaby.gr/peg-perego/trio-pliko-p3-modular-lavanda-peg-perego.html και τεταρτο http://www.ebaby.gr/peg-perego/trio-pliko-switch-modular-java-peg-perego.html.αν μπορειται να με ενημερωσει καποιοσ ποιο ειναι πιο καλο για τα λεφτα του και αν αξιζει να παρω το ακριβο μοντελο η καποιο αλλο γιατι διαφορεσ δεν βλεπω μεγαλεσ αν μπορει καποιοσ να βοηθειση ευχαριστω:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη αλλα εκανα λαθοσ στο τελευταιο και δεν βγαινει αυτο που θελω το σωστο ειναι http://www.ebaby.gr/peg-perego/trio-pliko-switch-modular-java-peg-perego.html

Το αν αξίζει ή όχι για το κάθε τι είναι σχετικό. Για παράδειγμα μια μαμά μπορεί να βρίσκει ανούσιο να μπορεί να κοιτάει και έξω και εσένα το βασικό κάθισμα. Ενώ μια άλλη να το βρίσκει ουσιαστικό. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε ένα πολυκατάστημα βρεφικών ειδών π.χ. Λητώ, εκεί θα σου πουν με ακρίβεια όλες τις διαφορές . Από ότι θυμάμαι οι διαφορές είναι στο αν γυρνάει το βασικό κάθισμα προς εσένα και όχι μόνο προς τα έξω και ότι στο ακριβό μοντέλο έχει διαφορετικά και ποιο πολλά χρώματα, αλλά η ποιότητα κατασκευής και το ύφασμα είναι ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Δίδυμα, καρότσι και μικρό ασανσέρ...

 

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποια αυτό το πρόβλημα ?

 

Αυτά που έχουν τις θέσεις την μία πίσω από την άλλη, δεν χωράνε με κανένα τρόπο. Αυτά που είναι δίπλα - δίπλα, χωράνε οριακά, αλλά μόνα τους, χωρίς τον συνοδό μαζί, εκτός και αν κάνει ακροβατικά.

 

Με έχει προβληματίσει πάρα πολύ το θέμα. Το μόνο που έχω σκεφτεί είναι να βρω έναν τρόπο να αφήνω το καρότσι στην είσοδο και να παίρνω τα μωρά αγκαλιά, αλλά δεν είναι λύση αυτή γιατί είναι πολυκατοικία που δέχεται πολλές επισκέψεις την ημέρα καθώς έχει αρκετά γραφεία.

Η άλλη λύση είναι να το αφήνω κάτω, να ανεβαίνω να αφήνω τα μωρά και να ξανα κατεβαίνω να μαζεύω το καρότσι, αλλά ούτε αυτό μου ακούγετε πρακτικό.

 

Έχετε κάποια ιδέα ???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

 

 

Είναι πανέμορφα αλλά μου φαίνονται ακριβούτσικα εμένα!!!:oops:

Link to comment
Share on other sites

Είναι πανέμορφα αλλά μου φαίνονται ακριβούτσικα εμένα!!!:oops:

Που να δεις τις τιμές στα ίδια καρότσια στο "Λητω"....υπάρχουν πάντως και πιο οικονομικά....θα βρείς όταν θα φτάνει ο καιρός;)

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καμία?!?! αν έχετε αγοράσει κάποιο απο αυτα θα ήθελα πολύ τη γνώμη σας.

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.

 

Είμαι και γω μέλλουσα μανούλα και διανύω την 28η βδομάδα, αναμένοντας την μπουμπού μας τέλη Αυγούστου. Έχω διαβάσει όλη τη συζήτηση γύρω από τα καρότσια, όμως ακόμη αδυνατώ να βγάλω άκρη.

Είμαι ανάμεσα στο Skate της Peg Perego & στο McLaren Xlr. Ο προβληματισμός μου είναι για το αν και κατά πόσο θα χρησιμοποιήσω το καρότσι τους πρώτους μήνες -οι οποίοι και θα είναι μάλλον κρύοι για βόλτούλες!Μήπως θα πρέπει να παραιτηθώ από την ιδέα ενός travel system όπως το Skate και να πάω κατευθείαν στη λύση ενός καροτσιού-μπαστούνι που θα το χρησιμοποιήσω κυρίως από την Άνοιξη και μετά?

Το κριτήριο του όγκου δεν το έχω λάβει προς το παρόν υπόψη, μιας και δε νομίζω ότι στο πορτ μπαγκάζ του αυτοκινήτου μου χωράει κάποιο καρότσι( έχω το citroen c1).

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.

 

Είμαι και γω μέλλουσα μανούλα και διανύω την 28η βδομάδα, αναμένοντας την μπουμπού μας τέλη Αυγούστου. Έχω διαβάσει όλη τη συζήτηση γύρω από τα καρότσια, όμως ακόμη αδυνατώ να βγάλω άκρη.

Είμαι ανάμεσα στο Skate της Peg Perego & στο McLaren Xlr. Ο προβληματισμός μου είναι για το αν και κατά πόσο θα χρησιμοποιήσω το καρότσι τους πρώτους μήνες -οι οποίοι και θα είναι μάλλον κρύοι για βόλτούλες!Μήπως θα πρέπει να παραιτηθώ από την ιδέα ενός travel system όπως το Skate και να πάω κατευθείαν στη λύση ενός καροτσιού-μπαστούνι που θα το χρησιμοποιήσω κυρίως από την Άνοιξη και μετά?

Το κριτήριο του όγκου δεν το έχω λάβει προς το παρόν υπόψη, μιας και δε νομίζω ότι στο πορτ μπαγκάζ του αυτοκινήτου μου χωράει κάποιο καρότσι( έχω το citroen c1).

 

Καλημερα και με το καλο το μωρακι σου!!!!

Ψηφιζω maclaren κι εγω εχω το ΧΤ ειναι τελειο απο τις πρωτες βολτες δεν χρειαζετε να ξαναπαρεις αλλο καροτσι, ελαφρυ και πολυ πρακτικο!!!!

Μεχρι το παιδακι σου να μην θελει καροτσακι θα εχεις αυτο!!!

Και μην το παρεις απο Ελλαδα ενοειτε απο εξωτερικο καμμια σχεση η τιμες!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...