Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τεράστιο Λάθος Να Κοιμάται Το Παιδί Στο Κρεβάτι Των Γονιών.


annoula7

Recommended Posts

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=18570&highlight=

Δεν έχω κάτι άλλο να πω.... I rest my case....

 

εσύ προτιμάς το παιδί σου να πνίγεται από το κλάμμα του όπως λες.... και έτσι κρατάς τον έλεγχο...?

τότε χαίρομαι που όλοι εμείς οι υπόλοιποι τρελοί τσαντίλες τον έχουμε χάσει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν πιστευω οτι κανεις φωναξε :lol:

απλα ολοι εκθετουν δημοκρατικα τις αποψεις τους οπως κι εσυ αλλωστε

αν δεν κανω λαθος το ποστ εσυ δεν το ξεκινησες ζητωντας τις γνωμες των υπολοιπων? αρα τις εχεις :cool:

χωρις κριτικη απεναντι σου... συνηθως ομως οι επιστημονες που ασχολουνται με τα παιδια ΜΑΣ δεν είναι τοσο απολυτοι οσο εσυ ανεφερες οτι ηταν ο ανθρωπος που συμβουλευτηκες... και παλι αποψη μου!

κι εγω προβληματιστηκα πολυ... το παιδι κοιμαται μαζι μας και μας αρεσει, επειδη δε θελουμε ομως να του το επιβαλουμε (εντελως παλαβοι ετσι???) σημερα (τυχαια!) τον βαλαμε στο κρεββατακι του... αντε να δουμε!

καλο βραδι σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

μερικες φορες κοιμαται μονη στο κρεβατι της

μερικες φορες κοιμαται μαζι μου στο διπλο

μερικες φορες κοιμαται με το μπαμπα της στο καναπε

μερικες φορες κοιμομαστε ολοι μαζι

 

αυτα και τελος απο μενα

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΙΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΟΛΩΝ ΣΑΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΥΜΠΕΡAΣΜΑΤΑ.

 

ΓΙΑΤΙ ΤΣΑΝΤΙΖΕΣΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ???????

 

ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΣΤΕ ???????

 

ΓΙΑΤΙ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ???

 

Οι εκφράσεις αυτές είναι για μένα "προβοκατόρικες", είναι σαν να αναζητάς εκνευρισμό και αντιπαράθεση. :?

Το ίδιο και όλες σου οι τοποθετήσεις.

 

Ευχαριστώ όλους για τις πολύ ενδιαφέρουσες τεκμηριωμένες απόψεις που ακούστηκαν και το μοίρασμα. :)

aPiIp2.png AMd6p2.png
Link to comment
Share on other sites

myangel ευχαριστούμε!!!

 

Βρε Αννούλα, εσύ φαίνεται ότι φωνάζεις κοπέλα μου, γράψε με μικρά καλύτερα παρά με κεφαλαία :?

 

Τώρα, αν εσύ επαναπαύεσαι στην αυθεντία της κάθε τρελάρας με πτυχίο Ψ, τι να σου πω...τουλάχιστον μην τα παραθέτεις και σαν την απόλυτη και μοναδική αλήθεια...αν θες, κάνουμε συζήτηση...

 

Επίσης, φαίνεται ότι πείσμωσες σαν παιδάκι, αφού μάλλον δεν έκατσες να διαβάσεις καμία επιστημονική τεκμηρίωση της αντίθετης άποψης, και απάντησες με το υπερβολικό "10 άτομα πάνω σε ένα κρεβάτι" το οποίο δεν συνιστά απάντηση αλλά ..τσαντίλα με τόνους απλοϊκισμού -το λιγότερο.

 

Επειδή όμως το θέμα της ανάπτυξης των παιδιών είναι σοβαρό, σου προτείνω να διαβάσεις τα άρθρα που παρατίθενται και μετά να μπεις στο διάλογο-εκτός κι αν στο μυαλό σου δεν ήθελες διάλογο ανοίγοντας το τόπικ, αλλά να μεταφέρεις την εξυπνάδα της ψυχολόγου-σαϊνι, για να μορφωθούμε όσοι γονείς εγκληματούμε με το να ικανοποιούμε τις συναισθηματικές ανάγκες των παιδιών μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΙΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΟΛΩΝ ΣΑΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΥΜΠΕΡΙΣΜΑΤΑ.

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΜΗΤΕΡΑ, ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΗ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ.

ΓΙΑΤΙ ΤΣΑΝΤΙΖΕΣΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ???????

ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΤΕ 10 ΑΤΟΜΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΠΑΩ ΠΑΣΟ.

ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΣΤΕ ???????

ΕΓΩ ΤΣΑΝΤΙΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΙ ΜΕ "ΤΡΩΕΙ" ΠΟΥ ΛΕΝΕ.

ΑΦΟΥ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΚΟΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΑΓΑΠΑΤΕ ΚΤΛ ΓΙΑΤΙ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ???

ΘΑ ΑΓΑΠΟΥΣΑΤΕ ΕΞΙΣΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΟΜΩΣ ΑΝ ΔΕΙΧΝΑΤΕ ΛΙΓΗ ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΧΩΡΙΖΑΤΕ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ, ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΟΥΣ.

ΤΟ ΝΑ ΑΦΗΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΑΓΑΠΩ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ.

:shock::shock::shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

αννουλα, το να κοιμουνται τα παιδια για λιγο ή πολυ με τους γονεις,δεν σημαινει οτι δεν υπαρχιυν ορια.ορια υπαρχουν σε πολλα,πιεσεις σε αλλα τοσα οσο μεγαλωνουν,μια υποχωρηση σε ενα θεμα που δεν ειναι επικινδινο οπως να παιζουν με τις πριζες π.χ.δεν θα τα βλαψει .και εγω α ηθελα να κοιμαται η μικρη μονη της αλλα δεν θα τρελαθω αν δεν το κανει και δεν θα τρεξψ σε ψυχολογο για αυτο.θα τρεξω αν δεν υπακουει,αν λεει αργοτερα ψεμματα και αλλα.δεν νομιζω οτι κανεις τσαντιζεται ,αποψεις ανταλλασουμε απλα ειναι ασχημο να ειναι καποιος απολυτος

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΙΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΟΛΩΝ ΣΑΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΥΜΠΕΡΙΣΜΑΤΑ.

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΜΗΤΕΡΑ, ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΗ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ.

ΓΙΑΤΙ ΤΣΑΝΤΙΖΕΣΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ???????

ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΤΕ 10 ΑΤΟΜΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΠΑΩ ΠΑΣΟ.

ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΣΤΕ ???????

ΕΓΩ ΤΣΑΝΤΙΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΙ ΜΕ "ΤΡΩΕΙ" ΠΟΥ ΛΕΝΕ.

ΑΦΟΥ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΚΟΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΑΓΑΠΑΤΕ ΚΤΛ ΓΙΑΤΙ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ???

ΘΑ ΑΓΑΠΟΥΣΑΤΕ ΕΞΙΣΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΟΜΩΣ ΑΝ ΔΕΙΧΝΑΤΕ ΛΙΓΗ ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΧΩΡΙΖΑΤΕ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ, ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΟΥΣ.

ΤΟ ΝΑ ΑΦΗΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΑΓΑΠΩ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ.

 

δεν είναι και σπίτι του παιδιού σου το σπίτι σου????

θεωρείς ότι έχεις θέσει όρια σε ένα 8μηνο μωρό????? (χα χα εδώ γελάω τρανταχτά).

εσύ τώρα με τα κεφαλαία δεν φωνάζεις??????

θεωρείς ότι θα σεβαστούμε τις θέσεις σου περί ορίων όταν εσύ ξεφεύγεις κατά πολύ από τα (απαιτούμενα) όρια της ευγένειας που πρέπει να χαρακτηρίζει τον διάλογο μεταξύ ενηλίκων??????

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Τεράστιο Λάθος "Να Να Να Να Να .......................................΄

.................................................................................

...................................................................................

........................................................................Να! " το είπε και η NASA :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι πιο όμορφο να έχεις τα παιδιά σου μαζί σου στο κρεβάτι!!!!!!!!!!!!

Είναι πολύ μικρούλης ακόμα ο δικός μου... αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να μου ζητήσει να έρθει στο κρεβάτι και να μην το πάρω!!!!!!!

Όχι οχι με τίποτα..........

ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!!!

 

ΤΟ ΣΠΛΑΧΝΟΥΔΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παραξενεύεσαι Αννούλα;

 

Η θέση που παρουσιάστηκε στο αρχικό ποστ, ούτε λίγο ούτε πολύ λέει ότι όλα τα ζευγάρια (ή ένα μεγάλο ποσοστό) που κοιμούνται με τα παιδιά τους θα έχουν προβλήματα, όπως και ότι όλα τα παιδιά (ή ένα μεγάλο ποσοστό) θα έχουν προβλήματα...

 

Αυτό καταρχήν είναι αντίθετο με την κοινή λογική, σύμφωνα με το τι βλέπει κανείς γύρω του, καθημερινά. Επίσης είναι αντίθετο με τις εμπειρίες πολλών μελών, τις οποίες εξέθεσαν εδώ, για να μη μιλήσουμε για μια μερίδα άλλων θεωρητικών σχολών, σχετικά με την ανατροφή των παιδιών.

 

Πάντως μία από τις αρχές του attachment parenting και συγκεκριμένα η 8η μιλάει για τη σημασία του να διατηρείται η ισορροπία στην οικογένεια.

 

http://www.attachmentparenting.org/principles/principles.php

 

Πολλές οικογένειες είναι μια χαρά με το co-sleeping. Άλλες οικογένειες δεν είναι. Ας πούμε ότι κάποιος σύζυγος έχει πρόβλημα με όλο αυτό... Και αυτό μπορεί να οδηγήσει σε τριβές και το ένα πράγμα να φέρει το άλλο... Όχι ότι το δικαιολογώ, αλλά μπορεί να συμβεί και για κάποια ζευγάρια η συνεύρεση είναι σημαντικός παράγοντας δεσίματος. Επίσης μπορεί να συμβεί το ζευγάρι να αισθάνονται πιο πολύ αδερφάκια παρά εραστές... Είναι πιο σημαντικό να κοιμάται το παιδί με τη μαμά; (εφόσον υπάρχουν τεχνικές να κοιμάται στο κρεβάτι του χωρίς κλάμα και εφόσον πολλά παιδιά δεν αντιμετωπίζουν κανένα θέμα, αν από την αρχη κοιμούνται στα κρεβάτια τους). Σε αυτή την περίπτωση πιστεύω ότι τα όποια πλεονεκτήματα για την εξέλιξη του παιδιού αναφέρονται δεν είναι πιο σημαντικά από τυχόν πρόβλημα προκύψει στο ζευγάρι, εφόσον δημιουργηθεί ανυπέρβλητη σύγκρουση. Δηλαδή, αν το ζευγάρι χωρίσει, το παιδί στο μέλλον θα λέει... Έβλεπα το μπαμπά σαββατοκύριακα (και αν), αλλά μια χαρά μεγάλωσα, εφόσον κοιμόμουν με τη μαμά μου; Το λέω με καλή διάθεση, ελπίζω να μην παρεξηγηθώ...

 

Εν πάσει περιπτώσει, ο τίτλος του θέματος και η όλη επεξήγηση που παρατίθεται κάνει τις απόψεις του τίτλου να φαντάζουν λίγο αστείες... Δεν είναι ο ύπνος το Α και το Ω στη σχέση του ζευγαριού.

Link to comment
Share on other sites

Annoula ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ ΟΠΟΙΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ!

 

Μη παραξενεύεσαι - είναι πασιφανές: όταν λείπουν τα επιχειρήματα, περισσεύουν οι φωνές. ;)

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΙΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΟΛΩΝ ΣΑΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΥΜΠΕΡΙΣΜΑΤΑ.

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΜΗΤΕΡΑ, ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΗ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ.

ΓΙΑΤΙ ΤΣΑΝΤΙΖΕΣΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ???????

ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΤΕ 10 ΑΤΟΜΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΠΑΩ ΠΑΣΟ.

ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΣΤΕ ???????

ΕΓΩ ΤΣΑΝΤΙΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΙ ΜΕ "ΤΡΩΕΙ" ΠΟΥ ΛΕΝΕ.

ΑΦΟΥ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΚΟΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΑΓΑΠΑΤΕ ΚΤΛ ΓΙΑΤΙ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ???

ΘΑ ΑΓΑΠΟΥΣΑΤΕ ΕΞΙΣΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΟΜΩΣ ΑΝ ΔΕΙΧΝΑΤΕ ΛΙΓΗ ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΧΩΡΙΖΑΤΕ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ, ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΟΥΣ.

ΤΟ ΝΑ ΑΦΗΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΑΓΑΠΩ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ.

:shock::shock::shock::shock::shock:

 

καλά εγώ θα έβαζα στοιχημα ότι δεν εισαι μανούλα....

αν είναι δυνατόν!

if you want to make the world a better place, take a look at yourself and make that change!!!570057guwilak9ki.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

καλά εγώ θα έβαζα στοιχημα ότι δεν εισαι μανούλα....

αν είναι δυνατόν!

Σκεψου πως πολυ απλα κι αυτηνης καπως ετσι θα της φερθηκανε οταν ηταν μωρο...καλο ειναι ομως να σπαμε στην πορεια καποια πραγματα και να μην συνεχιζονται ε; :roll:
Link to comment
Share on other sites

Τι θα πουμε για τα χιλιαδες μωρακια που γεννιουνται στις αναπτυσσόμενες χώρες, που οι γονεις ειναι τοσο φτωχοι που δεν εχουν χωριστό δωματιο, και πολλες φορες ουτε τα χρηματα για μια κουνια? Εκεινα τα μωρα εχουν προβληματα επειδη κοιμουνται με τους γονεις τους? Ας μη ξεχναμε οτι ειναι λιγοτερα τα μωρα που γεννιουνται στον δυτικο κοσμο, οπου οι γονεις εχουν την συνηθεια να εχουν ξεχωριστο δωματιο και κουνια....

 

Εγω τον γιο μου τον ειχα στο κρεβατι μας να κοιμαται τους δυο πρωτους μήνες της ζωής του και δεν το μετανιωνω καθόλου!!!! μετα μου τον πηραν "αποτομα" απο την αγκαλια μου και δεν ηξερα αν θα τον παρω ξανα πισω.... Ας μην ειμαστε απολυτοι λοιπον, εμας ήταν σπάνια περιπτωση, αλλα ποτε δεν ξερουμε τι θα μας συμβει αυριο, και η σπανια περιπτωση ετυχε σε μας!!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΙΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΟΛΩΝ ΣΑΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΥΜΠΕΡΙΣΜΑΤΑ.

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΜΗΤΕΡΑ, ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΗ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ.

ΓΙΑΤΙ ΤΣΑΝΤΙΖΕΣΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ???????

ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΤΕ 10 ΑΤΟΜΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΠΑΩ ΠΑΣΟ.

ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΣΤΕ ???????

ΕΓΩ ΤΣΑΝΤΙΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΙ ΜΕ "ΤΡΩΕΙ" ΠΟΥ ΛΕΝΕ.

ΑΦΟΥ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΚΟΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΑΓΑΠΑΤΕ ΚΤΛ ΓΙΑΤΙ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ???

ΘΑ ΑΓΑΠΟΥΣΑΤΕ ΕΞΙΣΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΟΜΩΣ ΑΝ ΔΕΙΧΝΑΤΕ ΛΙΓΗ ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΧΩΡΙΖΑΤΕ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ, ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΟΥΣ.

ΤΟ ΝΑ ΑΦΗΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΑΓΑΠΩ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ.

XAXAXAXAXAXAXAXAAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAAXAXAXA

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

Γεια σου σουπερ μανα και σουπερ επιστημονα που ξερεις και πως αισθανομαστε και πως αντιδραμε χαχαχαχα καλα εισαι για χοντρα γελια , ας με συγχωρεσουνε τα παιδια για το υφακι μου αλλα δεν αντεχω να ακουω τετοιες αρλουμπες απο γυναικες που αναφερονται τοσο ψυχρα και απαισια οταν μιλανε για παιδια . Εσυ φοβασαι καλη μου οτι δεν εισαι α3ια ,μητερα επειδη δεν δινεις ολη την αγαπη σου στα παιδια σου απο φοβο μαλλον ή επειδη ετσι στο επεβαλε ο συζυγος ο οποιος ειμαι σιγουρη οτι θα σου λεει πολλα εξυπνα για το οτι δεν θελει να κοιμαται το παιδι μαζι σας κτλ κτλ , δικαιωμα σου καλη οτι και να κανεις , καλο καθημερινο σεξ με τον αντρα σου και δεν πειραζει μωρε και να κλαιει λιγο το μικρο , μωρο ειναι θα σταματησει εξαλλου πρεπει να "πειθαρχησει " ε ??? και ασε εμας να κανουμε ατελειωτες αγκαλιες με τα μικρα μας και να νοιωθουμε τη ζεστασια και την απολυτη αγαπη και με τα παιδια μας και με το συντροφο μας .

Link to comment
Share on other sites

....εγώ λέω να κάνει η κάθε μανούλα αυτό που λέει η καρδιά της

κι αν θέλει να κοιμούνται μαζί να το κάνει και να μην ακούει κανέναν

αν όχι και το μωράκι είναι οκ με αυτό πάλι εντάξει!

Link to comment
Share on other sites

περι ορεξεως κολοκυθοπιτα :cool:

αμα το παιδι κοιμαται καλα μονο του όλα καλα.

αν όμως οχι τοτε ακολουθεις αυτο που θα εξασφαλισει οτι εσυ και το παιδι σου θα ειστε καλα. ετσι απλα.

δεν υπαρχουν κανονες και συνταγες που μπορουν να εφαρμοστουν σε ολους, και για παντα.

Το παιδι στην αγκαλια της μαμας θα ειναι ηρεμο και θα εχει την ασφαλεια που χρειαζεται. Την επομενη μερα θα εχει ολη την αυτοπεποιθηση του κοσμου. Το εχω δει στο ιδιο μου το παιδι.

Οταν ηρθε ο χρονος που ηταν ετοιμο να κοιμηθει μονο του το ειδα και το καναμε-με πονο ψυχης ομολογω-μπηκε στο δωματιο του, και καθε αλλο απο μετανια αισθανομαι, μακαρι να κρατουσε πιο πολυ αυτη η εποχη.

Και στην τελικη (ας γινω και κακια) .....ας ερθει μια μαμα με παιδι 10 μηνων που θηλαζει και βγαζει και δοντια και ξυπναει εως και 6 φορες μεσα στην νυχτα, και η μαμα αυτη δουλευει full time να μου πει πως θα αντεξει την αλλη μερα.......εγω δεν μπορουσα :)

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς έτσι Mummy

μην προβολείτε όμως την Άννούλα - πολύ πιθανόν να έχει χαθεί σε όλα αυτά τα ΠΡΕΠΕΙ ,τα ΜΗ τα ΝΑΙ τα ΟΧΙ τόσοοοο αγχωτικάαααα για έναν γονιό ... ασε τις ορμόνες που παλεύουν να έρθουν πάλι στα ίσα τους.. :?

καλά λένε στο 2ο παιδί είσαι άλλος άνθρωπος... πιο χαλλλλλλαρος

(ευτυχως εμεις στη Σαλονίκη το χουμε εκ γενετης.... χιχιχιιι)

πάντως στη θέση σου Αννούλα θα έπαιρνα συμβουλή κι από κάποιον άλλον επιστήμονα - όσο αφορά το θέμα πείρα, επειδή δε βοηθάει παρά απ το δεύτερο παιδί και μετά, εγώ θα ακούσω αυτά που λένε οι προλαλήσαντες... :roll:

επίσης χτες το βράδι το παιδί΄το πήρα και πάλι στο κρεββάτι (ακόμη έχει τα τελευταία βηχαλάκια της καταραμένης βρογχυολίτιδας, δεν άντεξα να τον ακούω αν βήχει στο άλλο δωμάτιο.... )

καλό σας βράδι :cool:

και Όλα καλά!!! θετική σκέψη πάντα Αννούλα μου!!! να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!! με όποιον τρόπο ΕΣΥ νομίζεις ! (σπάνια πέφτει έξω το ένστικτο της μάνας κοπελιάααα)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...