Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τεράστιο Λάθος Να Κοιμάται Το Παιδί Στο Κρεβάτι Των Γονιών.


annoula7

Recommended Posts

Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου και δεν βρίσκω λάθος αυτό που κάνεις, μήπως όμως έχεις καμμιά σχέση με την Αννούλα?

 

Ο τρόπος γραφής είναι ολόιδιος και τα μόνα ποστ είναι σε αυτό το θέμα. :roll::roll::roll::roll:

 

Το καημένο το δελφίνι.....

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου και δεν βρίσκω λάθος αυτό που κάνεις, μήπως όμως έχεις καμμιά σχέση με την Αννούλα?

 

Ο τρόπος γραφής είναι ολόιδιος και τα μόνα ποστ είναι σε αυτό το θέμα. :roll::roll::roll::roll:

 

Το καημένο το δελφίνι.....

 

βρε Πιπη! έχουμε και μια άλφα ηλικία και δυσκολευόμεθα με τα μικρούλια γραμματάκια! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

το κακόμοιρο το δελφινάκι... :lol::lol::lol:

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγνώμη :oops::oops::oops:

Δεν θα το ξανακάνω. :lol:

 

εντιτ:

Τώρα χωρίς πλάκα, μήπως να το έλεγχε κανένας ανώτερος το θέμα; Γιατί έχει παρατραβήξει το βιολί και έχει γίνει και πολύ κουραστικό.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άραγε μωρά που απλά κλαίνε για να κοιμηθούν ???

Μήπως έτσι χαλαρώνουν ???

 

Ναι και αν πρώτα τα δείρεις χαλαρώνουν περισσότερο.

Κοπελιά, η Πρωταπριλιά πέρασε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και μενα ρε παιδια ιδια η αννουλα7 μου ακουστικε η κοπελια αλλα ειπα να μην το πω για να μην βγω καχυποπτη ,παντως αμα ειναι οντως η ιδια κοπελα και εχει οντως παιδακι το λυπαμαι παρα παρα παρα πολυ αυτο το παιδακι για προφανης λογους.

Link to comment
Share on other sites

και μενα ρε παιδια ιδια η αννουλα7 μου ακουστικε η κοπελια αλλα ειπα να μην το πω για να μην βγω καχυποπτη ,παντως αμα ειναι οντως η ιδια κοπελα και εχει οντως παιδακι το λυπαμαι παρα παρα παρα πολυ αυτο το παιδακι για προφανης λογους.

 

μία από τα ίδια και γω

if you want to make the world a better place, take a look at yourself and make that change!!!570057guwilak9ki.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άραγε μωρά που απλά κλαίνε για να κοιμηθούν ???

Μήπως έτσι χαλαρώνουν ???

 

Ναι και αν πρώτα τα δείρεις χαλαρώνουν περισσότερο.

Κοπελιά, η Πρωταπριλιά πέρασε

 

μην της βάζεις ιδέες!!!! :roll::roll:

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε, εγω αποδεχομαι και τις δυο τακτικες. Εννοω να κοιμαται η να μην κοιμαται το παιδι με τους γονεις φτανει το παιδι να ειναι οκ μ' αυτο. Αν μου ελεγαν "Ξερεις κατι; Εσυ κοιμασαι με το παιδι σου, εγω παλι το κοιμιζω στην κουνια του. Ειμαι σιγουρη οτι εχεις τους λογους σου οπως κι εγω εχω τους δικους μου... Ας συζητησουμε τα θετικα και τα τυχον αρνητικα απο την επιλογη και των δυο μας. "

 

Αυτη ειναι μια βαση για γονιμο και πολιτισμενο διαλογο μεσω του οποιου πολλα και ωφελιμα θα ειχαν αποκομισει ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ πλευρες...

 

Ας επανελθουμε στην παρουσα πραγματικοτητα... Η δογματικη δηλωση, η ακλονητη επιμονη στο "εχω εγω δικαιο" και ολες σας ειστε αχρηστες μανες που βαριεστε να σχοληθειτε". "δεν θα με κανει εμενα οτι θελει το παιδι" (το οχτω μηνων παιδι) δεν νομιζω οτι αφην ει και πολλα περιθωρια σοβαρης συζητησης.

ακριβώς έτσι...απαντώντας και στην Eli-0411

όσο για τις ταμπέλες δε ξερω αν φανηκε ετσι αυτο που εγραψα αλλα ειναι εκφρασεις που χρησιμοποιηθηκαν απο αλλο μελος και κακως δεν τις εβαλα σε εισαγωγικα...

θεωρω οτι οποια παρεμβαση γινεται απλα για να τη πουμε στον αλλο προσφερει τιποτα......

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μάλλον έπρεπε να βάλεις εισαγωγικά γιατί, ξέρεις, αυτό που θέλουμε να πούμε μπορεί να διαβαστεί με πολλούς διαφορετικούς τρόπους από τρίτους...

& συγγνώμη αν το εξέλαβες ως επίθεση, δεν ήταν αυτή η πρόθεση μου...

απλά διάβαζα το θέμα & σκεφτόμουν ποια πλευρά θα έβαζε επιτέλους φρένο...

& έτσι μπήκα σφήνα...!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χωρίς να θέλω να φανώ καχύποπτη, μόλις έγινες μέλος και νομίζω πως έβγαλες πολύ γρήγορα το συμπέρασμα πως όλοι εδώ είναι επικριτικοί.

Παρακολουθώ το θέμα από την αρχή, είπα και την άποψή μου και είδα ότι οι μαμάδες εδώ αντιδρούν στην απόλυτη στάση και μόνο, όχι στην αντίθετη άποψη.

Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου και δεν βρίσκω λάθος αυτό που κάνεις, μήπως όμως έχεις καμμιά σχέση με την Αννούλα?

 

 

 

 

ΤΣΑΚΑΛΑΚΙ!!!!ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΠΙΑΣΕΣ "ΛΑΥΡΑΚΙ" ΟΠΩΣ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΨΑΡΑΔΕΣ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ ΜΑΣ!!!!!! :wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

το θέμα κλειδώνεται προσωρινά.

 

Παρακαλούμε τα μέλη να μην σχολιάζουν θέματα δημόσια, τα οποία προκύπτουν απο περιπτώσεις ή υποψίες περιπτώσεων για ip conflict (υποψία ότι ένα άτομο χρησιμοποιεί δύο λογαριασμούς).

 

Ένα απλό μύνημα στην διαχείριση αρκεί για την περεταίρω διερεύνηση και λύση της όποιας υποψίας υπάρχει

(όταν το επιτρέπουν τα στοιχεία που υπάρχουν).

 

 

Για το θέμα του Ύπνου:

 

Παρακαλούμε ανεξάρτητα του ποιά άποψη υπερασπίζετε,

 

κάντε το χωρίς να προσβάλετε την όποια άποψη του συνομιλητή σας.

 

Όποια και αν είναι η άποψη, δεν έχει νόημα εάν αντί για επιχειρήματα ή αντιλογο, δημοσιεύονται ειρωνία ή χλευασμός.

 

Δεν βοηθούν ούτε την διαχείριση στο ρόλο της να εξισορροπήσει μια κατάσταση,

ούτε όποιον θεωρεί ενδιαφέρουσα μια ήπιων τόνων ανταλλαγή απόψεων.

 

Αναλογιστείτε εάν ο γραπτός λόγος, είναι πολύ πιο εύκολα παρεξηγήσιμος, ειδικά όταν δεν υπάρχουν τα στοιχεία του τόνου της φωνής ή η έκφραση του προσώπου αυτού που γράφει αυτά που γράφει.

 

Επίσης αποφεύγετε να χαρακτηρίζετε σωστή ή λάθος μια συμπεριφορά γονέα.

 

κατι τέτοιο δεν είναι παραγωγικό σε καμία συζήτηση.

 

Όσο απόλυτες απόψεις και να εκφράζει ένα μέλος,

δεν θα πειστεί, ούτε θα λυθεί η όποια διαμάχη, με συζήτηση υψηλών τόνων.

 

 

 

 

Αυτό το κείμενο θα δημοσιεύεται σαν πάγιο κείμενο σε θέματα όπου υπάρχουν δημοσιεύσεις οι οποίες περιέχουν αστειισμούς ή χλευασμούς, έμμεσα άμεσα ή κατα λάθος, μιας άλλης, αντίθετης άποψη, όσο απολυτη ειναι αυτή. Εάν η συμπεριφορά κάποιου μέλους σας φαίνεται περίεργη ή προκλητική απλώς ειδοποιήστε την διαχείριση.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...