Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ! συμβουλές, tips & μικρά μυστικά!


Recommended Posts

πως φευγει ρε κοριτσια το στυλο απο δερματινη???μου κανανε τον ασπρο καναπε μου μπλοκ ζωγραφικης:-( γαλα και καθαρο οινοπνευμα δοκιμασα αλλα τιποτα!!!μονο που το βλεπω παθαινω καταθλιψη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου βρε δημητρα !καιρο ειχαμε να ακουσουμε νεα σου!

το στυλο το καθαριζουν καλα αυτα τα σουγγαρακια μαγικες γομες!επειδη ειναι και ασπρος ο καναπες σου δεν εχεις κινδυνο να ξεβαψει αλλα για καλο και για κακο δοκιμασε πρωτα σε ένα κρυφο σημειο!

εγω παρεπιπτοντως έχω αλλο προβλημα με τον δερματινο καναπε!τον εχουν σκησει τρεις φορες πηδωντας..εχω χρυσωσει τον ταπετσερη να ξαναβαζει δερματινες...και παρολο που ειναι πρακτικος γιατι καθαριζει πανευκολα και απο φαγητα ακομη-εμενα δεν ειναι ασπρος- σκεφτομαι να παρω υφασματινο:-(.αν ξαναπαρω δερματινο-αληθινο αυτη τη φορα- ξερει καμια κοπελα πως ξεχωριζουν το γερο δερμα?ε, και το μπατζετ μας δεν ειναι και για τσεστερφιλντ:oops:!

Link to comment
Share on other sites

τι σφουγγαρακια ειναι αυτα?ποια μαρκα εχετε εκει στην ελλαδα???εγω το μετανοιωσα που πηρα σαλονι δερματινη.εμενα ειναι ενιαιος σαν μεγαλο Π και ασπρος...και ο δικος μου σε ενα σημειο ειναι σκισμενος απο χοροπηδητα...αλλα σε 9 μηνες που θα μετακομισουμε ειπα τελος θα παρω αλλο σαλονι και οχι σε Π αλλα κανονικο 2θεσιο 3θεσιο και πολυθρονα για να ταιριαζουν και καλυμματα και δε θα ξαναπαρω δερματινη!αλλα ως τοτε δε μπορω να τον βλεπω σαν πινακα ζωγραφικης!ουτε δερμα.προτιμω υφασμα ασε γιατι 2 χρονων σαλονι και μου το εχουν κανει σαν....μη πω τωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

τι σφουγγαρακια ειναι αυτα?ποια μαρκα εχετε εκει στην ελλαδα???εγω το μετανοιωσα που πηρα σαλονι δερματινη.εμενα ειναι ενιαιος σαν μεγαλο Π και ασπρος...και ο δικος μου σε ενα σημειο ειναι σκισμενος απο χοροπηδητα...αλλα σε 9 μηνες που θα μετακομισουμε ειπα τελος θα παρω αλλο σαλονι και οχι σε Π αλλα κανονικο 2θεσιο 3θεσιο και πολυθρονα για να ταιριαζουν και καλυμματα και δε θα ξαναπαρω δερματινη!αλλα ως τοτε δε μπορω να τον βλεπω σαν πινακα ζωγραφικης!ουτε δερμα.προτιμω υφασμα ασε γιατι 2 χρονων σαλονι και μου το εχουν κανει σαν....μη πω τωρα!!!

 

Kαλώστην!!

Που είχες χαθεί καλέ εσύ?..........

Eιχαμε ανοίξει ολόκληρο θέμα για σένα....που είναι το κορίτσι απο την Γερμανία??...........

 

Τα σφουγγαράκια αυτά είναι της scotch brite

και είναι για τους τοίχους.

Απο την μια πλευρά είναι άσπρα και απο την άλλη μπλέ.

 

Καθαρίζουν με σκέτο νερό!

Δεν μπορείς να φανταστείς τι "μαγικά" που είναι!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Συγχαρητηρια για το υπεροχο θεμα! Μου φανηκε ιδιαιτερα χρησιμο. Διαβασα τις περισσοτερες σελιδες κ κρατησα κ σημειωσεις για το πλυντηριο κυριως,χι χι! Αλλη φορα θα γραψω κ δικα μου κολπα. Αγορασα χθες λευκο ξυδι απο κρασι για να καθαρισω εσωτερικα το σιδερο. Την ψιχα που αιωρειται να τη σουρωσω οπως κανουμε με την τσικουδια δηλαδη? Μεσα βαζω σκετο ξυδι η κ νερο?Διαβασα καπου πως την πλακα τη μουλιαζουμε σε ξυδι κ καθαριζουμε με αλατι ψιλο. Το σιδερο μου απο κατω εχει κατι μαυρους λεκεδες. Πως να το καθαρισω? Η μαμα μου το καθαριζε με βιμ κ συρμα που δε χαραζει κ μετα το περναγε με ζιφ. Γινοταν καλο. Αλλα ειναι σκληρα απορρυπαντικα για την πλακα.Επισης ενα πουκαμισο του συζυγου εχει κατι περιεργους ασπρους λεκεδες, σαν απο αλατα. Το ξαναπλυνα,οι λεκεδες εκει. Τι να ειναι? Τι να κανω?Δημητρα83, welcome back!

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι σφουγγαρακια ειναι αυτα?ποια μαρκα εχετε εκει στην ελλαδα???!

εχει και σκοτσ μπραιτ εχει και κανα δυο αλλες μαρκες απ΄τις γνωστες ,ονοματα δε θυμαμαι!αν εκει που μενεις δε βρισκεις κατι αντιστοιχο στειλε μου ενα π.μ με τη διευθυνση σου να σου στειλω ένα με το ταχυδρομειο να δοκιμασεις,δεν κανουν τα χιλια γροσια:mrgreen:καθαριζουν και λεκεδες στη μπανιερα και πορτες και κυριως αυτο που με εχει σωσει ειναι πανω στο βραστηρα ,την τοστιερα κ.τ.λ αυτα τα στιγματα που πιανουν, που τα βγαζει σε χρονο ντε τε!δε βαζεις καποιο χημικο πανω,ειναι σα να ειναι το ιδιο το σφουγγαρακι φτιαγμενο απο συμπαγες απορρυπαντικο ας πουμε και οπως το χρησιμοποιεις σιγα σιγα λιωνει

Link to comment
Share on other sites

Kαλώστην!!

Που είχες χαθεί καλέ εσύ?..........

Eιχαμε ανοίξει ολόκληρο θέμα για σένα....που είναι το κορίτσι απο την Γερμανία??...........

 

Τα σφουγγαράκια αυτά είναι της scotch brite

και είναι για τους τοίχους.

Απο την μια πλευρά είναι άσπρα και απο την άλλη μπλέ.

 

Καθαρίζουν με σκέτο νερό!

Δεν μπορείς να φανταστείς τι "μαγικά" που είναι!!

 

ααααα την εχουμε εδω αυτη τη μαρκα!λετε να κανει και για δερματινη?θα παω αυριο αγορα να τα παρω!!πως τα χρησημοποιεις?τα βρεχεις πρωτα η ετσι στεγνα???

Link to comment
Share on other sites

ααααα την εχουμε εδω αυτη τη μαρκα!λετε να κανει και για δερματινη?θα παω αυριο αγορα να τα παρω!!πως τα χρησημοποιεις?τα βρεχεις πρωτα η ετσι στεγνα???

 

Το βρέχεις με σκέτο νερό και το στίβεις πολύ καλά.

Το χρησιμοποιείς απο την άσπρη μεριά

την οποία δυστυχώς θα δεις σιγά-σιγά να λιώνει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Fani_P δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά δυστυχώς δεν βγαίνει το έχω πάθει και εγώ και δεν φεύγει με τίποτα από ότι μου είπαν το μάρμαρο είναι ζωντανός οργανισμός και ότι πέσει πάνω το απορροφάει σαν σφουγγάρι και δεν φεύγει με τίποτα.Τώρα αν υπάρχει κάποια κοπέλα που τα έχει καταφέρει θα την παρακαλούσα και εγώ να μας πεί μπας και φύγει και ο δικός μου λεκές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια και από μένα.Στο τζάκι μας έχουμε γρανίτη.Το χειμώνα είχα τη φαεινή ιδέα να ψήσουμε,και τσαφ να σου η λαδιά στο μάρμαρο.Και τι δεν έβαλα αλλά τίποτα. Και ξαφνικά μέσα σε 2 μέρες η λαδιά εξαφανίστηκε από μόνη της. Μου είπανε οτι ο γρανίτης έχει αυτή την ιδιότητα,μπορεί να είναι λίγο ακριβός αλλα. . . Αν το μάρμαρο είναι λευκό ξέρω ότι το τρίβεις με μισή κούπα λεμονιού και καθαρίζει.Εύχομαι να σου εξαφανιστεί. . . :roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

πως φευγει ρε κοριτσια το στυλο απο δερματινη???μου κανανε τον ασπρο καναπε μου μπλοκ ζωγραφικης:-( γαλα και καθαρο οινοπνευμα δοκιμασα αλλα τιποτα!!!μονο που το βλεπω παθαινω καταθλιψη!!!

 

DOKIMASE ΜΕ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ Η ΑΣΕΤΟΝ

Τα σημαντικότερα πλάσματα για μας χρειάζονται το πιο πολυπόθητο αγαθό της ζωής μας.Το χρόνο μας.

http://www.facebook.com/home.php?

Link to comment
Share on other sites

DOKIMASE ΜΕ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ Η ΑΣΕΤΟΝ

ΟΧΙ!!!!!

Στο γραφειο τη παιδιατρου μας ο 2ος εγραψε κατι σε ενα σημειο που ειχε δερματινη,εγω τον αρχισα στη μουρμουρα και η γυναικα μου λεει,σιγα δεν ειναι τιποτα μην κανεις ετσι με οινοπνευμα θα καθαρισει....Και βαζει....δραμα χαλασε,εφυγε ,γδαρθηκε,χαλια εγινε.Αναγκαστηκε και αλλαξε αυτο το κομματι(επεμενα να το πληρωσω εγω αλλα δεν δεχτηκε:oops:)

4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω σοβαρο προβλημα στις μπαλκονοπορτας το τζαμι ειναι διπλο και εχει μπει μεσα υγρασια με αποτελεσμα να γινει πολυ θαμπο μηπως ξερεται καναν τροπο να το καθαρισω εχω δοκιμασει τα παντα

Link to comment
Share on other sites

euaggeli δυστυχώς δεν καθαρίζει, θέλει αλλαγή το τζάμι.....αυτό δημιουργήθηκε γιατί μάλλον δεν ήταν σωστά τοποθετημένη η σιλικόνη που είχε περαστεί στα τζάμια.

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας PΩTHΣΩ κάτι.

Γιατί κάποιες φορές τα καθαρά ποτήρια μυρίζουν ψαριλα.κ σε ξένα σπίτια μου έτυχε κ έξω κ σήμερα στο σπίτι μου.εγώ η ίδια τα επλυνα χτες κ πηγα να πιω χυμό κ κόντεψα εμετο να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας PΩTHΣΩ κάτι.

Γιατί κάποιες φορές τα καθαρά ποτήρια μυρίζουν ψαριλα.κ σε ξένα σπίτια μου έτυχε κ έξω κ σήμερα στο σπίτι μου.εγώ η ίδια τα επλυνα χτες κ πηγα να πιω χυμό κ κόντεψα εμετο να κάνω

Κι εγω την εχω αυτη την απορια.. Δεν μου εχει τυχει στο σπιτι μου (βεβαια αλλαζω και σφουγγαρι καθε 3 εβδομαδες) αλλα μου εχει τυχει σε φιλικο σπιτι και επειδη δεν ηθελα να τους προσβαλω αναγκαστηκα να πιω ολο το χυμο ο οποιος "μυριζε θαλασσα"..(δεν εχω και εμοτικον που ξερναει..)

Γιατι γινεται αυτο?

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την εχω αυτη την απορια.. Δεν μου εχει τυχει στο σπιτι μου (βεβαια αλλαζω και σφουγγαρι καθε 3 εβδομαδες) αλλα μου εχει τυχει σε φιλικο σπιτι και επειδη δεν ηθελα να τους προσβαλω αναγκαστηκα να πιω ολο το χυμο ο οποιος "μυριζε θαλασσα"..(δεν εχω και εμοτικον που ξερναει..)

Γιατι γινεται αυτο?

 

Εγώ πριν καμία βδομάδα το άλλαξα ρε φιλενάδα.μάλλον δεν έχει να κάνει μ την παλαιότητα.κ κοιτάω πάντα να πλένω πρώτα τα ποτήρια κ μετά τα άλλα σκεύη π έχουν λάδια κτλ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...