Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δωρεά Οργάνων


Sam

Θα θέλατε να γίνετε δωρητής οργάνων?  

302

  1. 1. Θα θέλατε να γίνετε δωρητής οργάνων?

    • ναι - είμαι ήδη δωρητής οργάνων
      74
    • ναι θα ήθελα αλλά δεν έχω προλαβει να ασχοληθώ/δεν εχω ενημερωθει για την διαδικασια
      209
    • το σκέφτομαι, δεν έχω αποφασίσει ακόμα
      104
    • όχι δεν θα το ήθελα
      112


Recommended Posts

Σε περίπτωση που ο ασθενής είναι σε ΚΩΜΑ δεν τον πάνε με καμία για δωρητή. Δεν θεωρείται νεκρός, και οι 3 γιατροί που θα υπογράψουν για να πάει για δωρητής είναι δολοφόνοι.

Οι γιατροί δεν θα πρέπει να έχουν καμία σχέση με τον οργανισμό μεταμοσχεύσεων.

Αυτά λέει η ελληνική νομοθεσία.

Δεν ξέρω τι λέει η αυστριακή νομοθεσία, αλλά ο ορισμός του θανάτου με τον οποίο γίνεται κάποιος δωρητής είναι διεθνής (και δεν έχει καμία σχέση με την κατάσταση του κώματος).

 

Αυτό που παίζει να έγινε, είναι να έκανε κάποιος μια συζήτηση για δωρεά οργάνων στους γονείς, σε περίπτωση που ήταν νεκρός, γιατί μετά ο χρόνος τρέχει απίστευτα γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 498
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ψάχνοντας το λίγο, τη συγκεκριμένη είδηση έχει «αναδείξει» η Dailymail (φυλλάδα τύπου Espresso), γνωστή και για άλλες κουλές ασυναρτησίες ιατρικής φύσης.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας το λίγο, τη συγκεκριμένη είδηση έχει «αναδείξει» η Dailymail (φυλλάδα τύπου Espresso), γνωστή και για άλλες κουλές ασυναρτησίες ιατρικής φύσης.

 

Και αυτό τι σχέση έχει?

 

Η είδηση είναι ψεύτικη? Εμένα αυτό με ενδιαφέρει.

 

Όπως με ενδιαφέρει και κάθε ιατρική παράμετρος της συγκεκριμένης είδησης.

Δηλαδή πως μέσα σε 3 μέρες κάποιος γιατρός διανοήθηκε να πει για δωρεά οργάνων σε ασθενή σε κώμα της οποία χορηγούσαν φάρμακα για την θεραπείας της (δηλαδή περιμένανε να αντιδράσει σε κάποιου είδους θεραπεία).

 

Τώρα αν η Dialymai είναι η αντίστοιχη esspressonews δεν με ενδιαφέρει.

Με ενδιαφέρει οι ειδήσεις να μην είναι ψεύτικες.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

προφανώς δε μπορώ να σου απαντήσω αν η είδηση είναι ψεύτικη. Δεν μπορώ οπωσδήποτε να σου πω ότι είναι αληθινή.

Πιστεύω ότι είναι παραποιημένη (δε ξέρω μέχρι ποιο σημείο), καθώς το συγκεκριμένο έντυπο έχει αποδείξει στο παρελθόν ότι ενδιαφέρεται πολύ περισσότερο να πουλήσει φύλλα από ότι ενδιαφέρεται να παρέχει σωστή ενημέρωση.

 

θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει, καθώς έχει να κάνει με την αξιοπιστία της πηγής. (αν και το ίδιο λέμε, με άλλα λόγια)

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δε μπορώ να σου απαντήσω αν η είδηση είναι ψεύτικη. Δεν μπορώ οπωσδήποτε να σου πω ότι είναι αληθινή.

Πιστεύω ότι είναι παραποιημένη (δε ξέρω μέχρι ποιο σημείο), καθώς το συγκεκριμένο έντυπο έχει αποδείξει στο παρελθόν ότι ενδιαφέρεται πολύ περισσότερο να πουλήσει φύλλα από ότι ενδιαφέρεται να παρέχει σωστή ενημέρωση.

 

θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει, καθώς έχει να κάνει με την αξιοπιστία της πηγής. (αν και το ίδιο λέμε, με άλλα λόγια)

 

Φυσικά και με ενδιαφέρει η αξιοπιστία της κάθε πηγής γι'αυτό και ποτέ δεν λαμβάνω υπόψη μου σαν πηγές blog και άλλα τέτοια, ούτε και τα αναπαράγω (αν με προσέχεις;)).

 

Αλλά ένα περιοδικό (ηλεκτρονικό ή έντυπο) -που υπόκειται βάσει νομοθεσίας σε συγκεκριμένους νόμους - δημοσιεύει κάποιες ειδήσεις εις γνώση των συνεπειών του νόμου περί ψευδών, συκοφαντικών και άλλων περιεχομένων, είναι μια "αξιόπιστη" πηγή μέχρι να του κοτσάρει κάποιος μήνυση για ψευδή είδηση, συκοφαντίες, παραποιήσεις κλπ.... το οποίο και μένει να αποδειχθεί ή όχι.

 

Εάν βρεις κάποια -οποιαδήποτε- παραποίηση (εννοείται από νόμιμη πηγή ασχέτως το πόσο αξιόπιστη την θεωρούμε εγώ κι εσύ) θα ήθελα πολύ να την ποστάρεις γιατί θέλω να ακούω και να διαβάζω όλες τις γνώμες και τις απόψεις πριν βγάλω τα δικά μου συμπεράσματα.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αξιόπιστη πηγή που έχω είναι ιατρικά άρθρα, τα οποία λένε ότι σε περίπτωση που κάποιος είναι σε κώμα δεν τον πάνε για δωρεά οργάνων, γιατί θεωρείται ζωντανός.

 

Επίσης η DM αναφέρει ότι αποσύνδεσαν την τεχνητή αναπνοή για 24 ώρες η κάτι τέτοιο. Ο ασθενής για να πάει για δωρεά, χωρίς τεχνητή αναπνοή δεν αναπνέει. είναι πτώμα, νεκρός, πως το λένε! για κάποιον γιατρό είναι ξεκάθαρο ότι εφόσον αναπνέει είναι ζωντανός, και δεν πάει για δωρεά.

 

Η συγκαλυμμένη παραπληροφόρηση κρύβεται στο ότι ενώ παραθέτει 3 σελίδες για την άποψη του δημοσιογράφου και των γονιών δεν αφιερώνει ούτε 10 γραμμές για την άποψη του ιατρικού προσωπικού, τι πράγματι είπαν στους γονείς, τι έγινε από τη δική τους την πλευρά κλπ, ποιά είναι η διαδικασία που ακολουθήθηκε, κλπ

Αναφέρει απλώς (για να είναι νομικά εντάξει) ότι οι γιατροί είπαν ότι εξαιτίας της θεραπείας τους επανήλθε το παιδί.

 

απέχει λίγο η άποψη του ενός από την άποψη του άλλου δε βρίσκεις;

Link to comment
Share on other sites

 

απέχει λίγο η άποψη του ενός από την άποψη του άλλου δε βρίσκεις;

 

Σαφέστατα και απέχει, γι'αυτό και ζητάω να μάθω περισσότερα και να ακούσω και άλλες απόψεις, αλλιώς δεν θα το πόσταρα και δεν θα το συζήταγα.

 

Μου κάνει τρομερή εντύπωση πάντως το τριήμερο που αναφέρει.

Δηλαδή είναι εξωφρενικό (αν είναι αλήθεια) να λέει ο οποιοσδήποτε γιατρός για δωρεά οργάνων σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα.

 

Αν για οποιοδήποτε λόγο πάντως η είδηση είναι ψευδής ή υπάρχει χοντρή παραπληροφόρηση θα έπρεπε ο κάθε εμπλεκόμενος να ρίξει μια ωραία αγωγή και μήνυση στο περιοδικό........έτσι για να σταματήσω κι εγώ να ρωτάω:lol:

 

Όσο δεν γίνεται τέτοια κίνηση, εσύ κι εγω apeleythere απλά θα προσπαθούνε να πείσουμε ο ένας τον άλλον.:D

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν ξέρουμε ότι δεν έχει γίνει μήνυση, η ότι δεν κινείται νομικά το πράγμα.

 

λες

Δηλαδή είναι εξωφρενικό (αν είναι αλήθεια) να λέει ο οποιοσδήποτε γιατρός για δωρεά οργάνων σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα.

αν ο ασθενής είναι εγκεφαλικά νεκρός, έχουν ελάχιστες ώρες για να κάνουν τις μεταμοσχεύσεις, και αυτές περιλαμβάνουν πολύωρες μετακινήσεις κλπ. Αν είναι εγκεφαλικά νεκρός, είναι μη αναστρέψιμη η κατάσταση.

Ο εγκεφαλικός θάνατος με το ιατρικό πρωτόκολλο θέλει 24 ώρες για να επιβεβαιωθεί.

 

Στις 3 ημέρες συνήλθε, δεν έχει σχέση με το πότε έγινε η συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Το άρθρο επαναλαμβάνει συγκεκριμένες ανακρίβειες (επιεικώς ανακρίβειες...)

 

α) εικαζόμενη συναίνεση.

υπήρχε και πριν. στην ουσία αποφάσιζαν οι συγγενείς. Το σύστημα μη εικαζόμενης συναίνεσης είναι εκείνο που έχουν γίνονται δότες ΜΟΝΟ αυτοί με κάρτα δότη.

 

β) ο εγκεφαλικός θάνατος θεωρείται εδώ και πολλά χρόνια θάνατος, και είναι ο θάνατος με τον οποίο κάποιος γίνεται πιθανός δότης. ο καρδιακός θάνατος δεν δίνει δότη (εκτός από νεφρά, από πολύ πρόσφατα, με 50 «εάν και μόνο» παρέα. (δε ξέρω αν γίνεται ελλάδα, μιλώ για εξωτερικό))

 

γ) Η αφαίρεση δε γίνεται από ανεξάρτητους οργανισμούς «έτσι». Στην ουσία το ν/σ διευκρινίζει ποιοι μπορούν να κάνουν μονάδες μεταμόσχευσης (χρειάζεται εξειδικευμένη υποδομή, όχι ένα απλό χειρουργείο). Η διαχείριση των δοτών, των μοσχευμάτων, της λίστας κλπ, γίνεται αποκλειστικά από τον ΕΟΜ. Οι υπόλοιποι απλώς μπορούν να φιλοξενήσουν τη διαδικασία.

 

δ) και σημαντικότερο

δεν είναι «ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ». Όποιος θέλει στέλνει μια επιστολή στον ΕΟΜ και εξαιρείται οριστικά. Το σύστημα ονομάζετε opt-out.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο μεταφραστής έβαλε και τις δικές του σάλτσες. μια χαρά.

το original άρθρο της daily mail

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2219085/Carina-Melchior-The-girl-wouldnt-die-Miracle-Danish-girl-woke-doctors-prepared-organs-donated.html

 

One Danish doctor who spoke to MailOnline said it was an unfortunate case of miscommunication between Carinaʼs family and the doctors at Aarhus.

ʽThe story says a lot about the importance of communication in a doctor-patient relationship,ʼ the doctor said. ʽIf the doctors had expressed themselves differently, the parents would not have felt so maltreated.ʼ

ʽFrom a medical point of view, no mistakes have been made. The girl was never declared brain-dead, that was never the case.

'In fact, the doctors saved her life with the treatment they gave her.

 

'And they were not going to ʽtakeʼ her organs, it was merely a conversation about organ donation if she would become brain dead.ʼ

The doctors at Aarhus hospital has apologised for the failures in communication during Carina's treatment and have said they made a mistake.

Link to comment
Share on other sites

Και ερωτώ πάλι εγώ η αδαής.

 

Πως έγινε το miscommunication και κατέληξε η κοπέλα να βρίσκεται στο χειρουργικό τραπέζι για να της αφαιρέσουν τα όργανα?

Αφού δεν κηρύχθηκε εγκεφαλικά νεκρή ΕΠΙΣΗΜΑ ποιος την έβαλε στο χειρουργείο για αφαίρεση οργάνων??????????

 

Γιατί κατέληξε στο χειρουργείο για αφαίρεση οργάνων και ξύπνησε πριν την διαδικασία . Σωστό?

 

Γιατί δεν βλέπω να αναφέρετε κάτι επί τούτου. Δεν μας λέει ποιός γιατρός υπέγραψε να μπει για τέτοιο χειρουργείο. Σωστό?

 

Γιατί κάποιος υπέγραψε, δεν μπορεί.

 

Ποιος φταίει? Ο γιατρός που υπέγραψε ή οι γονείς που συναινέσατε έστω και από miscommunication???

 

 

Εκτός κι αν δεν μπήκε για τέτοιο χειρουργείο οπότε αλλάζει το θέμα.

 

Μπήκε ή δεν μπήκε?

Γιατί αν μπήκε να το χέσω το miscomunication έτσι?

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπήκε χειρουργείο.

Δεν ανακηρύχθηκε καν εγκεφαλικά νεκρή.

 

το αναφέρει και το άρθρο της daily mail.

το miscommunication ήταν κάποιος τους είπε για δωρεά οργάνων σε περίπτωση που δεν τα κατάφερνε.

Link to comment
Share on other sites

'And they were not going to ʽtakeʼ her organs, it was merely a conversation about organ donation if she would become brain dead.ʼ

 

Ναι,γιατι ως γνωστον οι γιατροι ενω προσπαθουν να σωσουν μια ανθρωπινη ζωη,ρισκαρουν να φυγει κανεις γονιος απο εμφραγμα π.χ επειδη κανουν μια γενικολογη συζητηση για το ΑΝ θα ειναι καποια στιγμη εγκεφαλικα νεκρη.Καλα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σε λυπήσω πάλι αλλά δεν είναι ευδιάκριτο στο άρθρο αν είχε μπει στο χειρουργείο ή όχι

 

Αντίθετα λέει (προς υπεράσπιση της οικογένειας)

 

Doctors at the Danish hospital had started preparing her for organ donations and the family agreed for life support to be switched off

 

όπως επίσης λέει (προς υπεράσπιση των γιατρών)

 

She was in hospital for three days before doctors realised her brain activity was fading and consulted her family about stopping treatment.

 

Κι εγώ (κατά το σπαστικό μου συνήθειο) θέλω να ξέρω αν μπήκε στο χειρουργείο η κοπέλα ή όχι, πράγμα το οποίο δεν ξεκαθαρίζετε στο παρόν άρθρο.

 

Υποθέτω ότι για να έχουν νομικό case οι γονείς στα χέρια τους αυτή τη στιγμή κάποιος έβαλε την υπογραφούλα του κάπου και την κήρυξε κατάλληλη για δότρια.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι; είναι αυτή η ζημιά που κάνουν ορισμένοι κάφροι για να πουλήσουν μια φυλλάδα παραπάνω.

Σου δείχνω την πηγή, κάνω quote το κείμενο από την πηγή της είδησης, την ίδια πηγή που λέει τις αντικρουόμενες ασυναρτησίες, και τελικά ορισμένοι καταλήγετε να εμπιστεύεστε περισσότερο τον τίτλο της είδησης από ότι το κείμενο της, γιατι προφανώς ότι είναι γραμμένο με μεγάλα γράμματα είναι και αληθινό. απογοητευτικό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η άποψη του πατέρα, ο οποίος τους μηνύει για αποζημίωση. Αν ήθελαν να την ξεκάνουν όπως ισχυρίζεται ενώ ήταν σε κώμα, θα την είχαν ξεκάνει με 1000 τρόπους. Ζει και βασιλεύει, άρα case closed.

 

preperations για χειρουργείο χωρίς να είναι brain dead ΔΕΝ γίνονται.

Ξεκαθαρίζεται πολύ καλά από τη δήλωση του γιατρού. τα υπόλοιπα είναι ΣΑΛΤΣΕΣ του δημοσιογράφου.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι; είναι αυτή η ζημιά που κάνουν ορισμένοι κάφροι για να πουλήσουν μια φυλλάδα παραπάνω.

Σου δείχνω την πηγή, κάνω quote το κείμενο από την πηγή της είδησης, την ίδια πηγή που λέει τις αντικρουόμενες ασυναρτησίες, και τελικά ορισμένοι καταλήγετε να εμπιστεύεστε περισσότερο τον τίτλο της είδησης από ότι το κείμενο της, γιατι προφανώς ότι είναι γραμμένο με μεγάλα γράμματα είναι και αληθινό. απογοητευτικό.

 

Η πηγή που εσύ έβαλε λέει το ακόλουθο

 

Doctors at the Danish hospital had started preparing her for organ donations and the family agreed for life support to be switched off

 

Διαφωνείς με την πηγή σου?

 

Πως μεταφράζεις εσύ το :

Doctors at the Danish hospital had started preparing her for organ donations

 

Εγώ με τα φτωχά μου Αγγλικά λέω ότι σημαίνει ότι οι γιατροί αρχίσανε να την ετοιμάζουν για δωρέα οργάνων?

 

Πως αρχίσανε να την ετοιμάζουν δηλαδή?

Ποιος υπέγραψε για να αρχίσει αυτή η ετοιμασία?

 

Λεπτομέρειες θα μου πεις...........αν είχες και μια απάντηση γι΄αυτή τη λεπτομέρεια για να βγάλω εγώ άκρη θα σου ήμουν υπόχρεη.

 

 

Η είδηση που εσύ ο ίδιος έβαλες λέει απλά για miscommunicaion και δεν περιγράφει ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ.

 

Το δεν μπήκε στο χειρουργείο δεν προκύπτει από πουθενά μέσα από την είδηση.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η άποψη του πατέρα, ο οποίος τους μηνύει για αποζημίωση.

 

Να είσαι σίγουρος ότι οι δικαστές θα ζητήσουν να μάθουν αν είχε κινηθεί διαδικασία χειρουργείου και εκεί θα αποδειχθεί ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο.

 

γιατί εκεί παίζετε όλο το "παιχνίδι", στο αν κινηθηκε η διαδικασία ή όχι.

Και το άρθρο δεν το ξεκαθαρίζει , ή εγώ δεν βλέπω τεςπα.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Προκύπτει από τη δήλωση του γιατρού. Αυτό που λες προϋποθέτει ότι ήταν brain dead, το οποίο αναφέρεται ότι δεν ήταν (ήταν σε Κώμα)

δεν είναι πηγή μου.(δεν την διάλεξα)

Είναι η μοναδική πηγή, μια κατάπτυστη φυλλάδα της Αγγλίας η οποία έκανε θέμα από το πουθενά για να πουλήσει φύλλα. Τα αξιόπιστα ΜΜΜ δεν γράφουν αυτές τις ηλιθιότητες.

 

αυτό που quotάρεις, είναι σάλτσα του δημοσιογράφου.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι; είναι αυτή η ζημιά που κάνουν ορισμένοι κάφροι για να πουλήσουν μια φυλλάδα παραπάνω.

Σου δείχνω την πηγή, κάνω quote το κείμενο από την πηγή της είδησης, την ίδια πηγή που λέει τις αντικρουόμενες ασυναρτησίες, και τελικά ορισμένοι καταλήγετε να εμπιστεύεστε περισσότερο τον τίτλο της είδησης από ότι το κείμενο της, γιατι προφανώς ότι είναι γραμμένο με μεγάλα γράμματα είναι και αληθινό. απογοητευτικό.

 

Προκύπτει από τη δήλωση του γιατρού. Αυτό που λες προϋποθέτει ότι ήταν brain dead, το οποίο αναφέρεται ότι δεν ήταν (ήταν σε Κώμα)

δεν είναι πηγή μου.(δεν την διάλεξα)

Είναι η μοναδική πηγή, μια κατάπτυστη φυλλάδα της Αγγλίας η οποία έκανε θέμα από το πουθενά για να πουλήσει φύλλα. Τα αξιόπιστα ΜΜΜ δεν γράφουν αυτές τις ηλιθιότητες.

 

αυτό που quotάρεις, είναι σάλτσα του δημοσιογράφου.

 

φάσκεις και αντιφάσκεις για τις πηγές σου.

'Η θα τις θεωρήσουμε αξιόπιστες ή κατάπτυστες φυλλάδες.

 

Δεν μπορείς να διαλέγεις κομμάτια της είδησης και να τα θεωρείς σοβαρά και τα υπόλοιπα κατάπτυστα.

 

Ξέρεις τι θα έλυνε το πρόβλημα?

 

Μια σαφή δήλωση του νοσοκομείου ότι ουδέποτε κινήθηκε διαδικασία χειρουργείου δωρεάς οργάνων για το συγκεκριμένο άτομο.

Δεν βλέπω να υπάρχει καμία κατηγορηματική άρνηση για κάτι τέτοιο. Γιατί?

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το ότι είναι κατάπτυστη δεν ισχύει για εσάς, (αλλιώς δεν θα είχαμε αυτή τη συζήτηση) οπότε είμαι αναγκασμένος να τη χρησιμοποιήσω. Η εναλλακτική θα ήταν να κάθομαι να παρακολουθώ άπραγος να ξεκινάτε νέο γύρο κειμένων τρόμου με αφορμή τη φαντασίωση ενός δημοσιογράφου.

 

Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί με κατηγορείς. ναι είναι κατάπτυστη φυλλάδα από την οποία ορισμένοι πήραν το άρθρο («είδηση»; ξέρω γω, πες το όπως θες) το μετέφρασαν και το διαδίδουν.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει, περιλαμβάνεται στο άρθρο, είναι η δήλωση του γιατρού.

 

Κάνε μου τη χάρη και βάλτη νε.

 

Δεν θες να καταλάβεις ότι εγώ (προσωπικά) πάντα ψάχνω την ακρίβεια σε μια είδηση (οποιαδήποτε είδηση) και όχι την ερμηνεία που μπορεί να δώσεις εσύ κι εγώ.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...