Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ


mata

Recommended Posts

Γύρισα από τη δουλειά άκαπνη, πήγα γυμναστήριο, μετά πήγα σπίτι έκανα ντούζ και έφαγα και μετά παίξαμε με τον γιο μου, στη συνέχεια του έβαλα να φάει ενώ παράλληλα του διάβαζα παραμύθι και στη συνέχεια ήρθα στο κρεβατάκι μου και βλέπω τηλεόραση. Υπήρξαν στιγμές που θέλησα να καπνίσω αλλά τις προσπερνούσα. Σκεφτόμουν αλλα πραγματα και άλλαζα δωμάτιο ή αυτόματα άλλαζα σκέψη. Ειδικά μετά το φαγητό ζορίστηκα. Αλλά δεν θα το άφηνα να με νικήσει!!!!

Είμαι η Μάτα και είμαι 24 ώρες καθαρή!!!!!!!!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 945
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γύρισα από τη δουλειά άκαπνη, πήγα γυμναστήριο, μετά πήγα σπίτι έκανα ντούζ και έφαγα και μετά παίξαμε με τον γιο μου, στη συνέχεια του έβαλα να φάει ενώ παράλληλα του διάβαζα παραμύθι και στη συνέχεια ήρθα στο κρεβατάκι μου και βλέπω τηλεόραση. Υπήρξαν στιγμές που θέλησα να καπνίσω αλλά τις προσπερνούσα. Σκεφτόμουν αλλα πραγματα και άλλαζα δωμάτιο ή αυτόματα άλλαζα σκέψη. Ειδικά μετά το φαγητό ζορίστηκα. Αλλά δεν θα το άφηνα να με νικήσει!!!!

Είμαι η Μάτα και είμαι 24 ώρες καθαρή!!!!!!!!

 

Μπράβο Ματούλα keep going!!! Είμαι πολύ χαρούμενη για εσένα ! :D:D:D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω καπνισει μεχρι στιγμης ενα πακετο... :(

Και αυτο με απιστευτη προσπαθεια... Φανταστειτε δηλαδη...

 

Dora μου, είναι γιατί εφαρμόζεις τη μέθοδο της μείωσης. Κι εγώ κάποιες στιγμές που ήμουν σε "προσπάθεια" κάπνιζα ένα πακέτο την ημέρα. Όσο υπάρχει η νικοτίνη στον οργανισμό, δεν είναι εύκολο κάποιος που καπνίζει 1,5 ή 2 πακέτα την ημέρα να φτάσει στα 4-5 τσιγάρα. Εγώ όταν το έκανα, και κάποιες φορές έφτασα στα 4-5 την ημέρα, τυραννιόμουν γιατί άναβα ένα και μετά ηθελα να ανάψω κι άλλο. Ασε που είσαι σε μια διαρκή πάλη. Ενω τουλάχιστον έτσι, μόλις περάσουν κάποιες μέρες και περάσει η στέρηση θα επέλθει ηρεμία. ΠΟλύ δύσκολο να μετράς μια ζω'η τα τσιγάρα. Κάνε μια προσπάθεια να μην καπνίζεις καθόλου, παίρνοντας βοηθήματα αυτοκόλλητα ή και άλλα σχετικά που περιέχουν νικοτίνη. Μπορεί να σε βοηθήσουν. Μην παραιτείσαι από την ιδέα του να το κόψεις. Απλά βρες κάτι πιο αποδοτικό.

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Μπράβο Ματούλα keep going!!! Είμαι πολύ χαρούμενη για εσένα ! :D:D:D

 

Να 'σαι καλά Αφροδιτάκι μου!!!Το ήξερα ότι θα χαρείς φιλενάδα!!! :D:D:D Αντε μια αποφαση είναι!!!!Θα σας ενημερώνω καθημερινά!!!! :D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΤΑ συγχαρητηρια!!! Κι εγω που ειπα οτι χθες δεν.... εκανα μολις 5 τσιγαρα.... ευχαριστημενη ειμαι.... :wink:

 

Σ'ευχαριστώ Μαριλένα μου!!!! :D:D Αντε και στα δικά σου!!!!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο Ματούλα ! Και γώ μια από τα ίδια ! Δεν έχω καπνίσει από την Κυριακή το βράδυ ! Ζορίστηκα λίγο το απόγευμα στο σπίτι αλλά δεν νικήθηκα ! Και δεν έχω προς το παρόν τουλάχιστον τόσα νεύρα , όσο φανταζόμουν ! Αυτός ο πρωϊνός καφές είναι ένα θέμα γιατί μετά συνεχίζω και γω με τσάγια! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα κι εγώ επισήμως το τελευταίο μου τσιγάρο! Σας το λέω για να ντρέπομαι να υπαναχωρήσω :oops:

Άργησα λίγο γιατί λείπαμε το ΣΚ και δεν είχα προλάβει να το επεξεργαστώ καλά στο μυαλό μου :) Επίσης είχα πακέτο που δε μου πήγαινε καρδιά να πετάξω ούτε ήθελα να το έχω να περιφέρεται και να είναι πειρασμός :wink:

Τώρα πρέπει να θέσω βέτο στον άντρα μου να μην ξανακαπνίσει μπροστά μου και να λύσω και το θέμα του πρωινού καφέ :(

6qjVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο angelina . Εκανες το πιο σημαντικό βήμα ! Είναι λίγο ζόρικα δεν μπορώ να πω αλλά είπαμε σκεφτόμαστε τα θετικά και προχωράμε ! Αντε να μεγαλώνει η ομάδα ! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mπράβο Ματούλα ! Και γώ μια από τα ίδια ! Δεν έχω καπνίσει από την Κυριακή το βράδυ ! Ζορίστηκα λίγο το απόγευμα στο σπίτι αλλά δεν νικήθηκα ! Και δεν έχω προς το παρόν τουλάχιστον τόσα νεύρα , όσο φανταζόμουν ! Αυτός ο πρωϊνός καφές είναι ένα θέμα γιατί μετά συνεχίζω και γω με τσάγια! :D:D:D

 

Ελενάκι μου, καλημέρα!!!Σε περιμενα πώς και πώς να μάθω πως πήγε όλη μέρα χθες! Κι εγώ δεν έχω τόσα νεύρα όσα περίμενα. Αυτές τις μέρες δεν θα πιω καφέ γιατί νομίζω θα το σκέφτομαι πιο πολύ! Νύχια έμειναν ή τα έφαγες όλα;;; :lol: . Αντε κορίτσι μου, κουράγιο αυτές οι μέρες θα είναι δύσκολες...εδώ θα είμαστε και θα μιλάμε!!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα κι εγώ επισήμως το τελευταίο μου τσιγάρο! Σας το λέω για να ντρέπομαι να υπαναχωρήσω :oops:

Άργησα λίγο γιατί λείπαμε το ΣΚ και δεν είχα προλάβει να το επεξεργαστώ καλά στο μυαλό μου :) Επίσης είχα πακέτο που δε μου πήγαινε καρδιά να πετάξω ούτε ήθελα να το έχω να περιφέρεται και να είναι πειρασμός :wink:

Τώρα πρέπει να θέσω βέτο στον άντρα μου να μην ξανακαπνίσει μπροστά μου και να λύσω και το θέμα του πρωινού καφέ :(

 

Μπράβο κα ΄Τζολί μου!!!!Χάρηκα πολύ που είδα τις εξελίξεις σου. Και για να σου πώ την αλήθεια, δεν είχες φανεί και ανησύχησα μήπως το μετανιωσες!!!Μπράβο κορίτσι μου κράτα γερά!!!Σκέψου το Ναταλάκι να παίρνεις δύναμη!!!!¨Οσο για τα πακέτα που εχουν μείνει καλό είναι να μην είναι στο οπτικό μας πεδίο! :D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα νύχια ήταν έτσι και αλλιώς φαγωμένα , τώρα τα αποτελείωσα ! :lol::lol::lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κι εγώ τα έτρωγα αλλά από τότε που πήγα να μου τα περιποιηθούν τα βάφω τώρα και δεν τα τρώω. Εδώ και ένα μήνα περίπου. :D Αλλά δεν πειράζει αν νοιώθεις καλύτερα τρώγε τα παιδί μου!Εγώ χθες το βράδυ έτρωγα σπόρια!!!!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νύχια δεν έχω φάει ποτέ μου....με βλέπω όμως να αδειάζω όλο το κυλικείο :lol::lol:

 

Αχ Μάτα πολύ σε ζηλεύω με το γυμναστήριο, βοηθάει ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ (ειδικά όταν θα δεις τις αντοχές σου να αυξάνονται). Το ξέρω γιατί στην εγκυμοσύνη με βοήθησε πολύ στο κόψιμο του τσιγάρου.

Τώρα όμως δεν έχω ποιος να μου κρατήσει τη μικρή για να πάω :(

6qjVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαι γω αυτό το πρόβλημα έχω σχετικά με το γυμναστήριο ! Δεν μπορώ να να υποχρεώσω την πεθερά μου να κρατήσει το παιδί παραπάνω , ήδη τον κρατάει καθημερινά 8-9 ώρες ! Και θα μου άρεσε να πάω να μάθω κανένα latin !!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αντζελίνα μου, δεν έχεις επιλογή για γυμναστηριο που έχουν χώρο για τα παιδάκια;΄Στο παλιό που πήγαινα πριν χρόνια, είχαν χώρο για τα παιδάκια και επειδή δεν ήταν σαν παιδότοπος να έχει φουσκωτά και τέτοια, δεν ήταν και επικίνδυνα. Απλά τους έκανε κάποια παιχνίδια και τους διάβαζε παραμύθια.

Εμένα την μια εβδομάδα θα τον κρατάει ο μπαμπάς του και την άλλη η μαμά μου από 3 φορές την εβδομάδα. Θα πηγαίνω αμέσως μετά τη δουλειά.Με βοηθησε πάντως στην ψυχολογία γιατί αισθάνθηκα τις αντοχές μου να είναι αυξημένες έστω και μόνο ΄που δεν κάπνισα ένα πρωί! Θα κάνω και στο σπίτι στο στέπερ που έχω και θα βάζω και τα dvd!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι για σας εγώ δεν άντεξα και κάπνισα 2 ολόκληρα τσιγάρα σήμερα όμως δεν έχω ανάψει κανένα που θα πάει θα το νικήσω :oops::evil:8)

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Αντζελίνα μου, δεν έχεις επιλογή για γυμναστηριο που έχουν χώρο για τα παιδάκια;΄Στο παλιό που πήγαινα πριν χρόνια, είχαν χώρο για τα παιδάκια και επειδή δεν ήταν σαν παιδότοπος να έχει φουσκωτά και τέτοια, δεν ήταν και επικίνδυνα. Απλά τους έκανε κάποια παιχνίδια και τους διάβαζε παραμύθια.

Εμένα την μια εβδομάδα θα τον κρατάει ο μπαμπάς του και την άλλη η μαμά μου από 3 φορές την εβδομάδα. Θα πηγαίνω αμέσως μετά τη δουλειά.Με βοηθησε πάντως στην ψυχολογία γιατί αισθάνθηκα τις αντοχές μου να είναι αυξημένες έστω και μόνο ΄που δεν κάπνισα ένα πρωί! Θα κάνω και στο σπίτι στο στέπερ που έχω και θα βάζω και τα dvd!

 

Eσύ βλέπω να σταματήσεις το τσιγάρο και να κατεβείς στο Πεκίνο :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Σε φαντάζομαι σε λίγο καιρό να είσαι σαν του Μποντιμπιλντεράδες :lol::lol::lol::lol::lol:

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι για σας εγώ δεν άντεξα και κάπνισα 2 ολόκληρα τσιγάρα σήμερα όμως δεν έχω ανάψει κανένα που θα πάει θα το νικήσω :oops::evil:8)

 

Δεν πειράζει κορίτσι μου καλό για τα 2!! :D Έτσι προσπάθησε ξανά!!!Μαζί σου!!!! Δεν θα το αφήσουμε να μας νικήσει!!!Είμαστε δυνατές και θα το πατήσουμε!!!! :!::!::!::!:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Eσύ βλέπω να σταματήσεις το τσιγάρο και να κατεβείς στο Πεκίνο :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Σε φαντάζομαι σε λίγο καιρό να είσαι σαν του Μποντιμπιλντεράδες :lol::lol::lol::lol::lol:

 

:lol::lol::lol: Θα γίνει χαμός!!!!! :D:D:D:D:lol::lol: Θελεις αυτόγραφο από τώρα;;;; :wink:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελειώσανε τα ψέματα και να μην ήθελα να το κόψω τώρα δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά :( πήγα στο γιατρό και μου είπε ούτε σε χώρους που καπνίζουν δεν μπορώ να μπαίνω τα ιγμόρεια μου είναι σε κακή κατάσταση κι επιδεινώνονται με το τσιγάρο και πολύ πιθανόν να αρχίσω να παθαίνω άπνοιες

την άλλη εβδομάδα θα πάω για επέμβαση :evil::evil:

Ούτε μισό τσιγάρο θα νικήσουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβάζω, σας θαυμάζω ........και κάνω τον κινέζο! :D

 

Ελα ρε Εβιτάκι ζήλεψε λίγο....για να μεγαλώσει η λίστα μας!!!! :lol::lol::lol:

 

και γω σας διαβαζω και γω σας θαυμαζω και ειμαι σχεδον ετοιμη........

οταν ωριμασει μεσα μου θα ζητησω την συμπαρασταση σας

μπραβο κοριτσια

Μαράκι ελπίζω να επηρεαστείς όταν θα αρχίσουμε να αναφέρουμε τα θετικά. Ακόμα δεν έχουν φανεί πολλά!!Πάντως θα είμαστε εδώ οποτε κι αν το αποφασίσεις. Αυτός ήταν και ο σκοπός μου όταν ανοιξα το τόπικ. Επειδή πίστευα στη συμπαράσταση ήθελα να βοηθηθώ εγω, αλλά και άλλοι που προβληματίζονται για το ίδιο θέμα.

:D:D:D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...