Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣΜΟΣ......


fistikaki

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ  

1.163

  1. 1. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ

    • ΝΑΙ
      976
    • ΟΧΙ
      586


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 535
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το φαγε το συστημα, το λινκ!!!

 

δε πειραζει καλυτερα!! δε θυμαμαι ακριβως τι ηταν, αλλα παλι παρμενη με τον αντρα μου θα ημουν και θα γραφα αρλουμπες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μπω κ εγώ στο κλαμπ;δεν το σκέφτομαι αλλά είμαι στα πρόθυρα.ίσως κ να τελείωσε.έφυγα απ το σπίτι το πρωί κ του είπα να σηκωθεί να φύγει.μου είπε όταν φύγω θα μαζέψει τα πράγματα του. Χτες ΠΆΛΙ είχαμε καβγά πολλών ρίχτερ.απλά κουράστηκα να κάνω υπομονή για όλα κ αυτός να μην αναγνωρίζει τίποτα κ να μην δείχνει κατανόηση!έχουμε ΜΕΓΆΛΟ οικονομικό πρόβλημα(με όλα τα χρέη στο όνομα μου) αυτό προκαλεί πολλά νεύρα που έως τώρα τα καταπίνα κ προσπαθούσα να ηρεμήσω κ τα δικα του.αλλά ως εδώ!έχουμε πάρει περίπτερο κ το δουλεύουμε οι 2 μας.δεν τον βλέπω καθόλου μόνο όταν με αλλάζει ή τον αλλάζω.3 μήνες αυτό!τα νεύρα μας τιναχτηκαν στον αέρα.ούτε το μωρό βλέπω ούτε αυτόν ούτε το σπίτι να κάνω ούτε ΤΊΠΟΤΑ.έλα βρε πουλάκι μου να πάρουμε έναν υπάλληλο για κάποιες ώρες να ηρεμήσουμε.ΌΧΙ ΘΑ ΜΑΣ ΚΛΈΒΕΙ.ε ας μας κλέβει αν είναι να έχουμε την ηρεμία μας. ΘΑ ΔΟΎΜΕ. Εγώ όμως δεν αντέχω άλλο.ως εδώ!είναι πολλά παρά πολλά που μαζεύτηκαν.

Link to comment
Share on other sites

μαρακι μου δεν εχω λογια!τι να πω?καθε πορτα εχει το καρφι της!δεν ξερω τι να σου πω.κανε το καλυτερο για σενα και το μωρο σου!προσπαθησε να μην μαλωνετε μπροστα στο μωρο!δεν ξερω τι αλλο να σου πω!ευχομαι να βρεθει λυση!

Link to comment
Share on other sites

Να μπω κ εγώ στο κλαμπ;δεν το σκέφτομαι αλλά είμαι στα πρόθυρα.ίσως κ να τελείωσε.έφυγα απ το σπίτι το πρωί κ του είπα να σηκωθεί να φύγει.μου είπε όταν φύγω θα μαζέψει τα πράγματα του. Χτες ΠΆΛΙ είχαμε καβγά πολλών ρίχτερ.απλά κουράστηκα να κάνω υπομονή για όλα κ αυτός να μην αναγνωρίζει τίποτα κ να μην δείχνει κατανόηση!έχουμε ΜΕΓΆΛΟ οικονομικό πρόβλημα(με όλα τα χρέη στο όνομα μου) αυτό προκαλεί πολλά νεύρα που έως τώρα τα καταπίνα κ προσπαθούσα να ηρεμήσω κ τα δικα του.αλλά ως εδώ!έχουμε πάρει περίπτερο κ το δουλεύουμε οι 2 μας.δεν τον βλέπω καθόλου μόνο όταν με αλλάζει ή τον αλλάζω.3 μήνες αυτό!τα νεύρα μας τιναχτηκαν στον αέρα.ούτε το μωρό βλέπω ούτε αυτόν ούτε το σπίτι να κάνω ούτε ΤΊΠΟΤΑ.έλα βρε πουλάκι μου να πάρουμε έναν υπάλληλο για κάποιες ώρες να ηρεμήσουμε.ΌΧΙ ΘΑ ΜΑΣ ΚΛΈΒΕΙ.ε ας μας κλέβει αν είναι να έχουμε την ηρεμία μας. ΘΑ ΔΟΎΜΕ. Εγώ όμως δεν αντέχω άλλο.ως εδώ!είναι πολλά παρά πολλά που μαζεύτηκαν.

 

Το οικονομικό είναι ένα από τα σοβαρότερα προβλήματα σε ένα ζευγάρι, και δυστυχώς δύσκολα λύνεται. Όπως και η έλλειψη προσωπικού χρόνου. Έχεις δίκιο να επιμένεις να βρεθεί κάποιος άνθρωπος να σας ξεκουράζει με το περίπτερο. Πες στον άντρα σου να πάρετε κάποιον έστω δοκιμαστικά, για μία-δύο εβδομάδες στην αρχή, να δείτε πώς θα κυλήσει, και μετά το αποφασίζετε. Μπορεί να είναι διστακτικός (ή και αναβλητικός) τώρα αλλά όταν δει ότι κερδίζετε έτσι ώρες σαν ζευγάρι και σαν οικογένεια θα αναρωτιέται γιατί δεν το έκανε τόσο καιρό!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Όλοι περνάμε κρίσεις κατά καιρούς...

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι θα σου λεγα να ηρεμήσεις και να σκεφτεις αν πραγματικα θελεις να γινει ετσι...ΟΛΟΙ εν βρασμω ψυχής πετάμε τα κουλά μας και τα νιώθουμε πιο έντονα επάνω στα νεύρα μας οτι αυτό θέλουμε και οτι ετσι θα ναι καλύτερα..ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΝΑΙ ΕΤΣΙ...μόλις έκανες παράπονα οτι δνε τον βλέπεις ..αρα τον επιθυμας...αρα μαλλον κάπου δεν θες να τον χάσεις...όσο για το οικονομικό όλοι μας παλεύουμε γι αυτο..καταντήσαμε να ζούμε για να δουλεύουμε..

 

ηρέμησε και ξαναπάρτα απο την αρχή....

 

είναι δύσκολο να τα ξαναφτιάξεις απο την αρχή αλλα πολύ εύκολο να τα χαλάσεις.....

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται ρε κορίτσια να δείχνω μόνο εγώ κατανόηση!κ αυτός να ξεσπά συνέχεια.πριν 4-5 μέρες του άνοιξα ΠΆΛΙ κουβέντα.είμαστε 2+ χρόνια μαζί.απ την μέρα που τον γνώρισα είμαστε συνέχεια μαζί.σε όλα.όπου υπήρχε η μαρία ήταν κ ο ντίνος.όπου ήταν ο ντίνος ήταν κ η μαρία μαζί.κ τώρα 3 μήνες με το περίπτερο όλα μόνη μου.Του λέω άρχισα να συνηθίζω ότι σε όλα είμαι μόνη κ άρχισε να μην με πειράζει KAI ΜΕ ΤΡΟΜΆΖΕΙ αυτό!κάποτε έλεγα θα φάμε τώρα λέω θα φάω.κάποτε έλεγα θα πάμε στον παιδίατρο.τώρα λέω θα παω παιδίατρο.κάποτε έλεγα θα κάνουμε σεξ.τώρα δεν θυμάμαι τι είναι αυτό.κ πάει λέγοντας.κ ποια είναι η φάση;μέσα στα άμεσα σχέδια του ήταν να πάρουμε κ δεύτερο περίπτερο! Του είπα ότι το μόνο που μας συνδέει πλέον είναι ένα περίπτερο κ το μόνο που μας χωρίζει είναι αυτό.η κατάσταση δεν είναι τωρινή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν γίνεται ρε κορίτσια να δείχνω μόνο εγώ κατανόηση!κ αυτός να ξεσπά συνέχεια.

Δυστυχώς αυτό το συγκεκριμένο το λέω κι εγώ πολλές φορές και το ακούω και από τις φίλες μου. Οι άντρες είναι στον κόσμο τους. Νιώθω ότι δεν είναι σε θέση να σκεφτούν!!! Ίσως φταίμε εμείς που είμαστε -υπέρ του δέοντος;;;- αναλυτικές, αλλά κάποιος πρέπει να σκέφτεται κιόλας, τι να κάνουμε... Και δυστυχώς τα περισσότερα περνάνε από τα χέρια μας. Το μυστικό είναι μάλλον να συμφιλιωθούμε με αυτή την ιδέα... Όχι ότι εγώ έχω συμφιλιωθεί αλλά το παλεύω, γιατί δεν βλέπω άλλη λύση. Και η συζήτηση δυστυχώς ΔΕΝ είναι λύση, ειδικά αν επαναλαμβάνεις τα ίδια και τα ίδια. Στη θέση σου θα έβρισκα ΕΓΩ άτομο για το περίπτερο.

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι αυτου του ειδους οι δουλειες ειναι περιεργες και ψυχοφθορες.Θελουν κοτσια και πανω απο ολα υπομονη απο ολες τις πλευρες.Κανε υπομονη και συζητηση.Σου το λεει ενας ανθρωπος που εχει περασει τετοια ζορια.Τωρα βεβαια καθωμαι.Αλλα ο συζυγος που εχει τετοιου ειδους επιχειρησεις τρεχει και δεν φτανει...........Να παρετε υπαλληλο υπαρχουν και καμερες και αλλα τετοια....

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα άτομο του μίλησα αλλά δεν την ήθελε!κ έτσι την άφησα στο φλου.όλες τις αποφάσεις τις παίρνουμε (ή μήπως παίρναμε; ) από κοινού.

Σε κάθε περίπτωση θα σου έλεγα να μην το γενικεύεις το θέμα. Αντιμετωπίζεται αυτή τη στιγμή ένα συγκεκριμένο πρόβλημα και δυσκολεύεστε να συμφωνήσετε σε κάτι. Αυτή τη φορά μπορεί κάποιος από τους δύο να πάρει μια πρωτοβουλία. Δεν σημαίνει ότι τον παρακάμπτεις ή παύετε να λειτουργείτε από κοινού. Δες το σαν εξαίρεση.

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρια μου,καταρχην ελπιζω να τα βρειτε με τον αντρα σου.

Δεν καταλαβαινω ομως,βρε καρδουλα μου,αφου ειναι στα σχεδια του να ανοιξει κι'αλλο περιπτερο,καποιον δεν θα βαλει μεσα να δουλευει?.Μην μου πεις οτι θα δουλευεται ο ενας στο ενα και ο αλλος στο αλλο ΟΟΟΟΟΟΟΛΗ μερα.γιατι θα τρελαθω.Οποτε,με την ιδια λογικη μπορει και τωρα να προσλαβει καποιον...Οποτε,το επιχειρημα του δεν στεκει.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

(γεια σου χριστιανακι!!!!:D)

 

γεια σου,ομορφια μου!!!!:D

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Καλά πάει τελείωσε τώρα.EΦYΓE.

 

Σωπα.βρε ματια μου που εφυγε,ετσι χωριζουν τα ζευγαρια???

Θα γυρισει σιγουρα,θα δεις!!!!Εγω παντως,θα προτεινα,εαν και εφ'οσον βγαινει καποιο αποτελεσμα απο ολη αυτη την ταλαιπωρια της εργασιομανιας (εννοω εφ'οσον ξεχρεωνετε),να κανεις λιγο καιρο υπομονη,μεχρι να ελαφρυνουν τα οικονομικα σας λιγο και μετα αν επιμενει στην ιδια σταση,το ξανασυζητατε.

Ηρεμησε και μην στενοχωριεσαι,ολα θα πανε καλα!!!!

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά χθες το βράδυ που

 

ροχάλιζε και σφύριζε σαν τρένο που ανεβαίνει ανηφόρα

 

είχε πιάσει το μεγαλύτερο μέρος του κρεβατιού

 

και μουρμούριζε κι απο πάνω συμβουλές γιατί είχε ξυπνήσει το παιδί και προσπαθούσα να το ξανακοιμήσω

 

μου' ρθε, όχι να τον χωρίσω απλά αλλά να τον πλακώσω στις ξανάστροφες και να τον πετάξω έξω να με αφήσει στην ησυχία μου επιτέλους

 

Το κακό βέβαια είναι ότι μετά απο κανά δίμηνο θα κοίταζα το ποτήρι με το ουίσκι και θα σκούπιζα τα πικρά δάκρυα της Πέτρας Φον Καντ απο τα μάγουλά μου κι η κολλητή μου θα άκουγε για νιοστή φορά το πόσο μου λείπει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...