Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣΜΟΣ......


fistikaki

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ  

1.163

  1. 1. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ

    • ΝΑΙ
      976
    • ΟΧΙ
      586


Recommended Posts

ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

ΦΤΑΙΕΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΠΟΥ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΕΔΩΣΕ

ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΞΙΑ!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

 

καλά που υπάρχουν και τα φόρουμ και ξεδίνουνε οι καταπιεσμένοι (άνθρωποι .... γενικώς...)

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 535
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Big Mistake να πεις κατι τετοιο σε γυναικοκρατουμενο forum....Ελπιζω να εκανες πλακα....Εγω παντως γελασα πολυ!!!!

 

Ξέρω ξέρω την έβαψα άσχημα :)

 

Ε οκ δε στερούμαι φαλλοκρατικές αντιλήψεις, αλλά όχι και έτσι :)

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμισε αυτο που λενε οτι αν ο Θεος αγαπουσε τις γυναικες θα ειχε μια και για τον ιδιο!! :lol::lol: Πολυ πλακα αυτες οι αμπελοφιλοσοφιες των ανδρων!!! :lol::lol:

 

αχαχαχαχα ρε 'συ αυτό είναι τέλειο! Δεν το ήξερα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμισε αυτο που λενε οτι αν ο Θεος αγαπουσε τις γυναικες θα ειχε μια και για τον ιδιο!! :lol::lol: Πολυ πλακα αυτες οι αμπελοφιλοσοφιες των ανδρων!!! :lol::lol:

 

αχαχαχαχα ρε 'συ αυτό είναι τέλειο! Δεν το ήξερα :lol:

 

... πάει ένας τύπος στο Θεό (πολύ πιστός) και του λέει : "θεέ μου σε παρακαλώ θέλω μια χάρη ... η γυναίκα μου , φοβάται τα αεροπλάνα , πρέπει να φτιάξεις ένα δρόμο που να ξεκινάει απο την Ελλάδα κ να φτάνει στη Χαβάϊ ...

- αυτό που ζητάς είναι αδύνατον φίλες μου του λέει ο Θεός ... δεν γίνετε!

 

- καλά Θεέ μου σε καταλαβαίνω ... βρές μου όμως ένα τρόπο , να την πείσω!

 

και ο Θεός του απαντάει : ...πώς είπαμε πως τον θέλεις τον δρόμο ; μονής ή διπλής κατευθυνσής ;

:lol::lol::lol:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φυστίκι, ακριβώς στην ίδια περίοδο που περνάς τώρα, τότε έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις. Τότε είδα και μια πλευρά του που δεν πίστευα ότι θα έχει, τότε είδα και πλευρές μου που δεν πίστευα ότι έχω εγώ. Άλλαξαν τα πάντα μέσα μου, άλλαξε και η σχέση μου μαζί του, άλλαξε ο τρόπος που τον έβλεπα, "έπεσε" πολύ στα μάτια μου κυρίως γιατί δεν πρόκειται σε καμία περίπτωση για κακό πατέρα, ίσα ίσα που λατρεύει το μωρό μας και που συμμετέχει σε μεγάλο ποσοστό σε ό,τι το αφορά. Και παρόλ' αυτά, άμα είναι να γυρίσει από τη δουλειά πεινασμένος, προτιμά να φάει πρώτα εκείνος και μετά να ταϊσει τον μικρό. Τώρα πια, που έφυγε η μεγάλη κούραση, το είδα κι εγώ αλλιώς: έτσι είναι οι άντρες. Επιβεβαιώνεται κι από τα λεγόμενα όλων μας εδώ μέσα. Γι΄αυτό τα μωρά φωνάζουν πάντα μαμά και τους άντρες δεν τους πειράζει. Εγώ θα στενοχωριόμουν απίστευτα στη θέση τους, εκείνοι μια χαρά. Άρα ρε παιδί μου μάλλον δεν το 'χουν μέσα τους. Εϊναι μπαμπάδες όχι μαμάδες. Καλά να πάθουν, εκείνοι χάνουν.

 

Εγώ πάντως είμαι από εκείνες που θα έμεναν στο γάμο για το παιδί. Βέβαια, έχω και το προσόν ότι δε σφαζόμαστε συνεχώς, οι κρίσεις μας είναι μια φορά στους 3 μήνες. Αλλά εγώ τον διάλεξα τον άντρα μου, συνειδητά. Εγώ επέλεξα να κάνω και παιδί μαζί του. Εγώ τον παντρεύτηκα for better or for worse. Κι εγώ πρέπει να πληρώσω για την περίπτωση που τελικά έκανα λάθος. Όχι το παιδί μου. Το παιδί μου τον αγαπά και τον χρειάζεται τον πατέρα του και μάλιστα δίπλα του. Να κοιμάται μαζί μας κάθε βράδυ. Για μένα αυτό μπαίνει πάνω απ' όλα, από την δυσαρέσκειά μου ή από την πίκρα μου ή από την απόγνωσή μου.

 

Γι΄αυτό Φυστίκι μου, κοίτα την κουκλάρα σου που γελάει και χέστα όλα για κάμποσο καιρό. Σιγά μη σκοτίζεσαι τώρα για σκέψεις περί διαζυγίων και αηδιών. Η ΜΑΡΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ, τα υπόλοιπα ας περιμένουν.

Φίλιππος 1-9-2006 \\ Ιάσονας 3-3-2009 \\ Σαββίνα και Χρυσήλια 7-1-2010

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό που θα με έχει τσακίσει η κούραση και η αϋπνία, θα μου επιτρέψετε να βρίζω κι εγώ τους άντρες εν γένει και τον δικό μου ειδικότερα;;;;;;;;;;; Και πάντα σκέφτομαι ότι θα μεγαλώσω άντρες κι ότι κάτι πρέπει να κάνω να μην γίνουν εντελώς γαϊδούρια, αλλά...

Φίλιππος 1-9-2006 \\ Ιάσονας 3-3-2009 \\ Σαββίνα και Χρυσήλια 7-1-2010

Link to comment
Share on other sites

αρκετες φορες πανω στα νευρα για πραγματα καθημερινα αλλα μετα το ξεχναω στην στιγμη. Μου ερχονται στο μυαλο τα καλα(που ειναι περισσότερα) και αλλαζω γνωμη :wink:

ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΩΣΤΑΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:roll:

 

μμμμμμμ... καλα, αντε δε χωριζω... (ακομα...)

 

Φιστικάκι μου ένας ακόμη λόγος για να μείνεις με τον άντρα σου είναι και η πεθερά σου... Χάνονται βρε τέτοια κελεπούρια;

 

Πέρα από την πλάκα όμως δώσε λίγο χρόνο στη σχέση σας αλλά και στο μεγάλο παιδί της οικογένειας να προσαρμοστεί στη νέα κατάσταση.

*

Link to comment
Share on other sites

βασικα μεχρι στιγμης απο τη μερα που παντρευτηκαμε οχι αλλα ποτε δεν απορυπτω κατι για το μελλον. Επισης ειχαμε χωρισει καποιες φορες πιο μπροστα αλλα ελπιζω να μη μετραει...

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Όσο είμαστε παντρεμένοι ομολογώ πως όχι(δεν είμαστε και πολύ καιρό χιχι).Αλλα παλιότερα ναι το είχα σκεφτεί :lol:

Μέσα απο τα μάτια σας βλέπω τον κόσμο και γίνομαι καλύτερος άνθρωπος...

.png

dev313prs__.png

Link to comment
Share on other sites

Όσο είμαστε παντρεμένοι ομολογώ πως όχι(δεν είμαστε και πολύ καιρό χιχι).Αλλα παλιότερα ναι το είχα σκεφτεί :lol:

 

Α ναι αν λέμε για πριν τον γάμο ουουουουου :)

 

Από την αρχή δεν ήθελα να προχωρήσω την σχέση μας, γιατί είχα χωρίσει πρόσφατα το κακόμοιρο. Με τύλιξε όμως μετά μια χαρά και πάλι καλά που δεν έκανα καμία χαζομάρα δηλαδή. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ότι το έχω σκεφτει κάποιες φορές, ναι. Νομίζω όμως, ότι δεν θα έφτανα να το υλοποιήσω αν δεν υπήρχε σοβαρός λόγος!

Και νομίζω ότι πάνω από όλα πρέπει να εξετάζουμε, αν είναι κάτι που συμβαίνει κάποια συγκεκριμένη περίοδο, κάποια φάση δύσκολη, ή αν είναι κάτι που διαιωνίζεται!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ότι το έχω σκεφτει κάποιες φορές, ναι. Νομίζω όμως, ότι δεν θα έφτανα να το υλοποιήσω αν δεν υπήρχε σοβαρός λόγος!

Και νομίζω ότι πάνω από όλα πρέπει να εξετάζουμε, αν είναι κάτι που συμβαίνει κάποια συγκεκριμένη περίοδο, κάποια φάση δύσκολη, ή αν είναι κάτι που διαιωνίζεται!

Πάρα πολλές φορές το έχω σκεφτεί. Σε γενικές γραμμές πάντως συμφωνώ με την προλαλήσασσα.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Α ναι αν λέμε για πριν τον γάμο ουουουουου :)

 

Από την αρχή δεν ήθελα να προχωρήσω την σχέση μας, γιατί είχα χωρίσει πρόσφατα το κακόμοιρο. Με τύλιξε όμως μετά μια χαρά και πάλι καλά που δεν έκανα καμία χαζομάρα δηλαδή. :lol:

 

Εεειιι ψιτ ψιτ.... θέλεις να μας πεις ότι σε αποπλάνησε;; :P:lol: :lol: :lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Γραμμα δυστυχισμένης γυναίκας......

ΑΓΑΠΗΤΟ PC TECH

Πέρσι, έκανα αναβάθμιση από το Αρραβωνιαστικός 5.0 στο Σύζυγος 1.0 και παρατήρησα πως το καινούριο πρόγραμμα άρχισε να κάνει αναπάντεχες αλλαγές στα λογιστικά φύλλα, περιορισμένη πρόσßαση στις εφαρμογές λουλουδιών και χρυσαφικών που παλιότερα, στην έκδοση Αρραβωνιαστικός 5.0, δούλευαν απρόσκοπτα. Επίσης, το Σύζυγος 1.0 απεκατέστησε πολλά άλλα πολύτιμα προγράμματα όπως το Ρομαντικός Περίπατος v.9.9 και εγκατέστησε άλλα, ανεπιθύμητα, όπως τα Champion League 5.0 και Κυριακή στα Γήπεδα 8.0. Το Διάλογος 1.3 δεν τρέχει πια ενώ το Καθαριότητα 2.6 προκαλεί κολλήματα και κατάρρευση του συστήματος. Προσπάθησα να τρέξω το Μουρμούρα 5.3 .. αλλά εις μάτην. Μια απελπισμένη γυναίκα.

Απάντηση:

Αγαπητή "Απελπισμένη γυναίκα",

Έχε υπ όψιν πως το Αρραßωνιαστικός 5.0 είναι ψυχαγωγικό πακέτο ενώ το Σύζυγος 1.0 είναι λειτουργικό σύστημα. Προσπάθησε να δώσεις την εντολή C:/Nomiza pws me agapouses και εγκατάστησε το Δάκρυα 6.2. Λογικά, το Σύζυγος 1.0 θα εκκινήσει αυτόματα τις εφαρμογές Ενοχή 3.0 και Λουλούδια 7.0.

ΠΡΟΣΟΧΗ !! Υπερßολική χρήση του παραπάνω προγράμματος μπορεί να προκαλέσει την κλήση των Κατσούφικη Μουγκαμάρα 2.5 και Μπύρα 6.1

(Το Μπύρα 6.1 ίσως προκαλέσει την αναπαραγωγή WAV αρχείων τύπου "Δυνατό ροχαλητό") Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να γίνει εγκατάσταση του Πεθερά 1.0 και μην σκεφτείτε, καν, να τρέξετε τα ßοηθητικά αρχεία Εραστής και Γκόμενος (δεν είναι συμßατα με το Σύζυγος 1.0 και ?μπορεί να προκαλέσουν κατάρρευση του συστήματος) Συνοψίζοντας, το Σύζυγος 1.0 είναι ένα εξαιρετικό πρόγραμμα, αν και με περιορισμένη μνήμη, που χρειάζεται κάποιο διάστημα για να εμπεδώσει μερικές καινούριες εφαρμογές. Σκεφτείτε σοßαρά την απόκτηση συνοδευτικών προγραμμάτων που θα ßελτιώσουν την απόδοσή του σημαντικά. Συστήνουμε το Ζεστό Φαΐ 3.0, Καυτά Εσώρουχα 5.3 και το Τρομερή Κορμάρα 10.1

Με εκτίμηση, PC Tech.

 

 

καλό;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το παραπάνω..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μου εχει ερθει mail... :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Οχι δεν εχω σκεφτει χωρισμό...Τα βρισκουμε στα περισσότερα...Φυσικά συζητησεις εντονου ρυθμού γινονται αλλά δεν μπορώ να πω πως εχω σκεφτει χωρισμό...

Αυτό που περιγράφεις fistikaki στην αρχη του πόστ το πέρασα και εγω με εξαιρεση τον χαρακτηρισμό..."διαολόπαιδο"...Εκει δεν μπορώ να σου πω τι θα εκανα...Αλλά μιλάω...φωναζω αν χρειστεί...και τα πράγματα γυρνάνε στα ισια...ΑΠΑΙΤΗΣΑ να κοιματε βράδυ παρα βραδυ με το παιδί...και τα κατάφερα...Γιατι εγω να σερνομαι κάθε μερα και ναμαι ζομπι και να δουλευω...ΟΧΙ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ...ΟΧΙ...

Φυσικά τις πρώτες μερες του εγχειρηματος εκανα διαρκως ντου να δω τι γινεται και σε γενικές γραμμές, ηταν καλά..Δεν κοιμόμουνα για καμια βδομαδα να δω τι παιζει αλλά τωρα φτιάξαν τα πράματα και ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ...ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ...ΟΛΑ ΑΜΑ ΘΕΛΟΥΝ...ΜΗΝ ΤΡΩΤΕ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ...

Τον εφερα προ τετελεσμένου γεγονοτος...

Δεν μπορουσε να μη το κάνει...

Απλώς δεν το προτεινουν απο την στιγμη που μας βλέπεουν συγκεντροτικές...Το εχω τσεκάρει...

Απο τοτε...ΖΗΤΑΩ...ΑΠΑΙΤΩ...με ωραιο τροπο και μερικές μερες πριν για να το βάλει σαν σκεψη στο μυαλό του και να το δεχτει...

Εγω ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΘΑΝΩ...ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά οι άντρες "ανοίγουν" θέματα εδώ μέσα?

Ας πώ κι εγώ την άποψή μου. Αν εσείς έχετε παράπονα απο τους άντρες σας - μπορει να είναι δικαιολογιμένα - σκεφτήκατε ποτέ αν έχουν οι άντρες σας παράπονα απο εσάς? Και όταν μιλάω για παράπονα δεν εννοώ το κλασσικό που ο άντρας θέλει σεξ!!! Αν νομίζετε ότι μονο αυτό μας απασχολεί είστε γελασμένες!!!

Το βασικό πρόβλημα που έχω δει σε 9,9 στις 10 γυναίκες είναι αυτη η πονηριά, η πουτανιά :oops: ζητάω συγνώμη προκαταβολικά, και δεν εννοώ στο σώμα.

Δεν υπάρχει κανένας άντρας που μπορει να δεχτεί αυτη την ύπουλη συμπεριφορά απο μια γυναίκα και να είστε σίγουρες ότι εκεί...μας χάνετε!!! Γιατι δεν υπάρχει περίτπωση να κάτσω να καταναλώσω φαιά ουσία για να "ανοίξω πόλεμο" για αυτο το λόγο. Απλά θα αρχίσω να θέλω να βγαίνω βόλτα πιο συχνα :lol: , να βλέπω πολύ τηλεόραση :lol: να είμαι πιο απόμακρος :roll: κλπ κλπ

 

Ισχύει φυσικά και το αντίθετο έτσι δε λέω ότι είμαστε όλοι σωστοί!!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Καλά οι άντρες "ανοίγουν" θέματα εδώ μέσα?

 

Εχμ, το φυστίκι είναι κοριτσάκι :)

 

Ας πώ κι εγώ την άποψή μου. Αν εσείς έχετε παράπονα απο τους άντρες σας - μπορει να είναι δικαιολογιμένα - σκεφτήκατε ποτέ αν έχουν οι άντρες σας παράπονα απο εσάς? Και όταν μιλάω για παράπονα δεν εννοώ το κλασσικό που ο άντρας θέλει σεξ!!! Αν νομίζετε ότι μονο αυτό μας απασχολεί είστε γελασμένες!!!

Το βασικό πρόβλημα που έχω δει σε 9,9 στις 10 γυναίκες είναι αυτη η πονηριά, η πουτανιά :oops: ζητάω συγνώμη προκαταβολικά, και δεν εννοώ στο σώμα.

Δεν υπάρχει κανένας άντρας που μπορει να δεχτεί αυτη την ύπουλη συμπεριφορά απο μια γυναίκα και να είστε σίγουρες ότι εκεί...μας χάνετε!!! Γιατι δεν υπάρχει περίτπωση να κάτσω να καταναλώσω φαιά ουσία για να "ανοίξω πόλεμο" για αυτο το λόγο. Απλά θα αρχίσω να θέλω να βγαίνω βόλτα πιο συχνα :lol: , να βλέπω πολύ τηλεόραση :lol: να είμαι πιο απόμακρος :roll: κλπ κλπ

 

Ισχύει φυσικά και το αντίθετο έτσι δε λέω ότι είμαστε όλοι σωστοί!!!! :P

 

Παντρεύεσαι μία χαζοβιόλα. Problem solved! :idea:

Link to comment
Share on other sites

Ας πώ κι εγώ την άποψή μου. Αν εσείς έχετε παράπονα απο τους άντρες σας - μπορει να είναι δικαιολογιμένα - σκεφτήκατε ποτέ αν έχουν οι άντρες σας παράπονα απο εσάς? Και όταν μιλάω για παράπονα δεν εννοώ το κλασσικό που ο άντρας θέλει σεξ!!! Αν νομίζετε ότι μονο αυτό μας απασχολεί είστε γελασμένες!!!

Το βασικό πρόβλημα που έχω δει σε 9,9 στις 10 γυναίκες είναι αυτη η πονηριά, η πουτανιά :oops: ζητάω συγνώμη προκαταβολικά, και δεν εννοώ στο σώμα.

Δεν υπάρχει κανένας άντρας που μπορει να δεχτεί αυτη την ύπουλη συμπεριφορά απο μια γυναίκα και να είστε σίγουρες ότι εκεί...μας χάνετε!!! Γιατι δεν υπάρχει περίτπωση να κάτσω να καταναλώσω φαιά ουσία για να "ανοίξω πόλεμο" για αυτο το λόγο. Απλά θα αρχίσω να θέλω να βγαίνω βόλτα πιο συχνα :lol: , να βλέπω πολύ τηλεόραση :lol: να είμαι πιο απόμακρος :roll: κλπ κλπ

 

Ισχύει φυσικά και το αντίθετο έτσι δε λέω ότι είμαστε όλοι σωστοί!!!! :P

 

Παντρεύεσαι μία χαζοβιόλα. Problem solved! :idea:

 

σωστά .... οι "έξυπνες" γυναίκες δημιουργουν προβλήματα ... :lol:

και το πιο βασικό δεν ανέχονται τους "κακόμοιρους" που κατα τύχη(έρωτα) παντρευτηκάν :lol:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Απλά θα αρχίσω να θέλω να βγαίνω βόλτα πιο συχνα :lol: , να βλέπω πολύ τηλεόραση :lol: να είμαι πιο απόμακρος :roll: κλπ κλπ
για συζήτηση.... ούτε κουβέντα...

και φυσικά θα συνεχίσετε να μένετε μαζί ωραία και καλά ε;;; :lol::lol::lol:

και μετά η γυναίκα θα έχει παράπονα... :lol::lol::lol::lol:

άστα βράστα!! φαύλος κύκλος!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...