Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣΜΟΣ......


fistikaki

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ  

1.163

  1. 1. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ

    • ΝΑΙ
      976
    • ΟΧΙ
      586


Recommended Posts

Μίλα παιδί μου ελεύθερα, βγάλε τα εσώψυχά σου. Εμείς είμαστε εδώ.

Εγώ θα μιλήσω για τον καθρέπτη που κάθε πρωί είναι γεμάτος σταγόνες, γιατί πλένεται ο άνθρωπος και τινάζει τα χέρια του προς τον καθρέπτη αντί να πάρει την πετσετούλα του να τα σκουπίσει ανθρώπινα.

Όσον αφορά το ντους, σώθηκα με μια κουρτίνα που πήρα. Πριν αγοράσω κουρτίνα, εγώ έκανα το μπανάκι μου, το ντουζάκι μου κτλ. και ουδεμία σταγόνα έπεφτε στο μπάνιο. Το ίδιο συνέβαινε και στο πατρικό μου σπίτι, όσο έμενα με τους γονείς μου.

Την πρώτη φορά που ήρθε ο σύζυγος (τότε δεν είχαμε παντρευτεί) στο σπίτι μου να κάνει μπάνιο, μόλις μπήκα στο μπάνιο αφού είχε βγει αυτός, βρέθηκα μέσα στα νερά. Γούρλωσα τα ματάκια μου. Λίμνη το μπάνιο και όχι μόνο το μπάνιο, αλλά τα νερά τα πάτησε με τις παντόφλες του και τα μετέφερε σε όλο το σπίτι.

 

τελικα αρχιζω και πειθομαι οτι καταβαθος ειμαι αντρας..............κανω ντουζ και μετα το μπανιο θυμιζει λιμνη, μαγειρευω και η κουζινα γινεται σαραγεβο, τρωω και τα ρουχα μου αποκτουν σταμπες, βλεπω μπαλα ενω αυτος θελει να δει γαι 100στη φορα "επικυνδινες αποστολες", δεν παθαινω κριση πανικου καθε φορα που λερωνεται κατι ή δεν ειναι ολα στη θεση τους..... βεβαια τα καθαριζω αμεσως αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

αλλα βρηκα αντρα νοικοκυρη και τακτικο, δεν κανει τιποτα απ ολα αυτα (και για να ζηλεψετε σηκωνει και το καπακι της τουαλεττας ).

 

(παντως μια κουρτινα στο μπανιο θα με σωσει και μενα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 535
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σ ευχαριστω αντιγονακι που μου λυνεις τις αποριες...

περα απο οτι εχει γινει μεταξυ μας κατανοω οτι το μωρο δεν φταιει σε τιποτα αλλα και παλι απο τελη νοεμβρη που σηκωθηκε και εφυγε εχει ερθει 2 φορες να το δει παντα με καπιον απο την οικογενεια του, διαφορετικα δεν του το επιτρεπουμε και συμφωνησαν.σε 2 μηνες 2 φορες ηρθε και παλι απορω με τι μουτρα ερχετε.αφου καθετε σε μια γωνια και δεν λεει κουβεντα.(δεν τον περνει γι αυτο)

απο οτι καταλαβαινω μαλλον θα περιμενω ενα χρονο...(1 φορα τον μηνα αν εχετε θα το αντεχω)

διαφορετικα πρεπει να κανουμε μηνυσεις για κλοπη, εγκαταληψη στεγης κτλ

και παλι ευχαριστω :-P

gia thn akriveia upobaleis aithsh sto monomeles protodikeio kai h proti sizitisi pleon ginetai tin idia stigmi pou katatheteis,(toulaxiston sta Chania) , to sinainetiko linei ta problimata tis antidikias alla dhmiourgei alla se periptosi pou den parousiastei stin b sizitisi. Dikigoros gar:)

Link to comment
Share on other sites

15 χρόνια μαζί του, δεν μου έχει περάσει ποτέ απ' το μυαλό μου τέτοια σκέψη. Είμαι σίγουρη ότι είναι ο άντρας της ζωής μου. Ίσως επειδή πέρασα από αρκετές σχέσεις και καταστάλαξα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Όχι ποτέ!!!Δεν μπορώ να σκεφτώ πως θα ήταν η ζωή μου χωρίς αυτόν!!!Τον γνώρισα στα 14 μου και τον έβαλα στο μάτι αμέσως.Είναι για μένα ..τα πάντα.Κάνουμε και τέλεια παρέα οι δυο μας,μιλάμε για τα πάντα.Γιαυτό και θέλω σαν τρελή ένα παιδί δικό του.Δεν ξέρω...είμαι ερωτευμένη μαζί του όπως τότε.Τον σκέφτομαι και ..πεταρίζει η καρδιά μου.ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ.Και αυτός το ίδιο θα σου πει αν τον ρωτήσεις.Το δείχνει άλλωστε συνέχεια.Φυσικά και έχουμε τα καβγαδάκια μας σαν ζευγάρι, αλλά αν θες,τα πάντα ξεπερνιούνται. Θέληση και διάθεση συννενόησης να υπάρχει.Δεν χωράει ο εγωισμός στο γάμο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απαντησα οχι.

 

 

Ο αντρουλης μου ειναι σπουδαιος ανθρωπος

και ειμαι πολυ τυχερη που τον εχω.

ειναι διπλα μου σε ολα.....σε οτι χρειαστω.

δεν μου χαλαει χατηρι..."αρκει να ειμαι ευτυχισμενη..."

ετσι λεει.

ειμαστε μαζι 17 χρονια ( σχεση-αρραβωνα-γαμο)και ειμαστε ερωτευμένοι περισσότερο απο ποτε.

Δεν θα τον χωριζα με τιποτα........τον αγαπαω παρα πολυ....κι εκεινος το ιδιο.

Πριν απο 2 χρονια η ευτυχια μας ολοκληρώθηκε με τον ερχομό του γιου μας!!!!!!

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

όχι και εύχομαι να μη το σκεφτώ ποτέ.... Είναι ίσως ο καλύτερος άντρας του κόσμου... Δε λέω, έχει τα ελαττώματα του, αλλά είναι ο δικός μου άντρας, με φροντίζει και με αγαπάει... και τον λατρευω κι εγώ!


 

Link to comment
Share on other sites

Mετά απο 15 χρόνια σχέσης και 3 χρόνια περίπου γάμο ένα έχω να πώ είμαι πιο πολύ ερωτευμένη μαζί του απο ποτέ όταν είδα πόσο καλός πατέρας και συντροφος είναι...ένα κακομάθημένο αγόρι που δεν είχε καμία σχέση με παιδιά ξαφνικά έγινε ένας τρυφερός μπαμπάς που έμαθε ακόμα και να φροντίζει το γιό μας όταν εγώ λείπω...ειδικά τελευταία με τα δύσκολα ωράρια της δουλειάς μου βλέπω πόση κατανοηση και βοήθεια έχω και τον αγαπώ ακόμα περισσότερο...

δεν έχω τον τέλειο άντρα αλλά είναι ο δικός μου άνθρωπος και δεν μπορώ να ζήσω μακριά του...Καπότε μου έλεγαν πως ό γαμος και τα παιδιά δυσκολεύουν το ζευγάρι αλλά σε μένα λειτούργησε αντίθετα...μας έκανε μιά δεμένη οικογένεια που χαιρόμαστε για αυτά που έχουμε...το παιδί μας είναι η αρχή σε κάθε μας βήμα...δυσκολίες αρκετες...και καμιά φορά και ξεσπάσματα ίσως και κανένα καυγαδάκι αλλά μέχρι εκεί...στο δεκαλεπτο έχουμε θυμιθεί τι πραγματιοκά μας δένει...πόσο ερωτευμένοι είμαστε ακόμα και πόσο μας αρέσει η οικογενειά μας...και μάθαμε να ζητάμε και συγνώμη κάτι που πριν δεν το κάναμε...λατρεύω τον ανθρωπό μου και κάθε φορά που κοιτάω τον γιό μου ξέρω γιατί αντέξαμε μέσα στον χρόνο και είμαστε ακόμα μαζί...για να κάνουμε την ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ...ελπίζω και ευχομαι τα επόμενα χρόνια να μην αλλάξει κάτι...ελπίζω και ευχομαι να μην χρειαστεί ποτε να δώ το άλλο μου μισό σαν εχθρό μου...

pcs9p3.pngTYJ2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχω σκεφτεί να τον χωρίσω...........

Έχω σκεφτεί να τον σκοτώσω και να το κάνω να φανεί ως ατύχημα. Έτσι θα πάρω την περιουσία σου, θα παντρευτώ άλλον κι όλα μέλι γάλα! Σιγά μη τον χωρίσω, να μου δίνει καμιά ψορο-διατροφούλα και να τον έχω κι ελεύθερο να αλωνίζει! Χα! Δε σφάξαμε.......

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι, δεν έχω σκεφτεί να τον χωρίσω...........

Έχω σκεφτεί να τον σκοτώσω και να το κάνω να φανεί ως ατύχημα. Έτσι θα πάρω την περιουσία σου, θα παντρευτώ άλλον κι όλα μέλι γάλα! Σιγά μη τον χωρίσω, να μου δίνει καμιά ψορο-διατροφούλα και να τον έχω κι ελεύθερο να αλωνίζει! Χα! Δε σφάξαμε.......

 

Σε όλα συμφωνώ πλήν ενός.Τι το θές το δεύτερο γάμο?Να φορτωθείς ξανά άλλο βάσανο?Καλύτερα μόνη να'χεις τα τυχερά σου.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα συμφωνώ πλήν ενός.Τι το θές το δεύτερο γάμο?Να φορτωθείς ξανά άλλο βάσανο?Καλύτερα μόνη να'χεις τα τυχερά σου.:cool:

Πού ξέρεις μπορεί να μου πεθάνει και αυτός και να μου μείνει κι άλλη περιουσία! ;)

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις 7 χρονια σχεση, 4 γαμος κ συμβιωση. Δεν μπορω να φανταστω την ζωη μου με αλλον αντρα!!!τον αγαπω πολυ! κ ας εχει ολα αυτες τις εκνευριστικες, ενοχλητικες, συνηθειες που εχουν, τελικα!!! ολοι!!!! κ για να πψ κ την αληθεια θα ειχα ξενερωσει με εναν αντρα, πολυ καθαρο, πολυ τακτικο,πολυ ολα αυτα!

Link to comment
Share on other sites

αποφασισα να τον παντρευτω στα 32 μου αφου πρωτα τον περασα απο 40 κυματα,και ευτυχως για μενα τα ¨περασε¨ολα!μου προσφερε απλοχερα πολυ αγαπη και κατανοηση και γιατι να ντραπω να το παραδεχτω ενα αξιοπρεπεστατο επιπεδο ζωης.τωρα περιμενουμε τον γιο μας!!!οχι δεν εχω(ακομη)σκεφτει να τον χωρισω γιατι απλα δεν με αφηνει να το σκεφτω επαναλαμβανω προς το παρον.ευχομαι να συνεχισουμε ετσι και οπως παντα τελειωντας το οποιο κειμενο μου καλη δυναμη σε ολους και ολες μας!

2gq862lerlo78vgo.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακουω κάποιες κοπέλες που λένε "αμαν, γιατι καλε να σκεφτω να χωρίσω" και άλλα τέτοια. Οκ, δεν εννοεί ακριβώς αυτό..! Δεν εννοεί αν είστε κοντά στο να το κάνετε, αλλά στο αν σας πέρασε από το μυαλό!!! όλοι έχουμε τις στιγμές μας!! Εννοείται ότι με μια αγκαλίτσα και ένα φιλάκι πολλά πράγματα διορθώνονται στο λεπτο!!!!!!!!!!!:wink:

Αν δε μπορείς, πρέπει. Αν πρέπει, μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω σκεφτεί κάποιες φορές όταν είμαι πολύ πιεσμένη (δύο παιδάκια, σπίτι, δουλειά) και αναπολώ τα χρόνια που ήμουνα ελεύθερη και ωραία :wink:. Όμως μετά ηρεμώ και μου περνάει! Πολλές φορές νιώθω ότι δεν προλαβαίνω να σκεφτώ λιγάκι τη σχέση μας! Όμως ξέρετε τι με κάνει να θυμάμαι ότι τον "γουστάρω" αυτόν τον άντρα? Σήμερα ας πούμε που λείπει για επαγγελματικό ταξίδι εκτός...... μου λείπει τόοοοοοοοοοοοοοοοσο πολύ ο αντρούλης μου! Θέλω να τον δω να μπαίνει σπίτι με το χαμόγελο όπως κλαθε μέρα! Τελικά χωρίς αυτόν η ζωή μου θα ήταν άδεια!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω σκεφτεί κάποιες φορές όταν είμαι πολύ πιεσμένη (δύο παιδάκια, σπίτι, δουλειά) και αναπολώ τα χρόνια που ήμουνα ελεύθερη και ωραία :wink:. Όμως μετά ηρεμώ και μου περνάει! Πολλές φορές νιώθω ότι δεν προλαβαίνω να σκεφτώ λιγάκι τη σχέση μας! Όμως ξέρετε τι με κάνει να θυμάμαι ότι τον "γουστάρω" αυτόν τον άντρα? Σήμερα ας πούμε που λείπει για επαγγελματικό ταξίδι εκτός...... μου λείπει τόοοοοοοοοοοοοοοοσο πολύ ο αντρούλης μου! Θέλω να τον δω να μπαίνει σπίτι με το χαμόγελο όπως κλαθε μέρα! Τελικά χωρίς αυτόν η ζωή μου θα ήταν άδεια!

 

Είδες πώς το λες? Η καθημερινότητα είναι κακός σύμβουλος μια σχέσης, όπως και η ρουτίνα! Κάτι τέτοιες στιγμές όπως λες, είναι αυτές που σε κάνουν να θυμάσαι γιατί επέλεξες αυτόν τον άνθρωπο δίπλα σου! καλώς ή κακώς, έτσι είμαστε οι άνθρωποι!!!

Αν δε μπορείς, πρέπει. Αν πρέπει, μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

Όχι ποτέ!!!Δεν μπορώ να σκεφτώ πως θα ήταν η ζωή μου χωρίς αυτόν!!!Τον γνώρισα στα 14 μου και τον έβαλα στο μάτι αμέσως.Είναι για μένα ..τα πάντα.Κάνουμε και τέλεια παρέα οι δυο μας,μιλάμε για τα πάντα.Γιαυτό και θέλω σαν τρελή ένα παιδί δικό του.Δεν ξέρω...είμαι ερωτευμένη μαζί του όπως τότε.Τον σκέφτομαι και ..πεταρίζει η καρδιά μου.ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ.Και αυτός το ίδιο θα σου πει αν τον ρωτήσεις.Το δείχνει άλλωστε συνέχεια.Φυσικά και έχουμε τα καβγαδάκια μας σαν ζευγάρι, αλλά αν θες,τα πάντα ξεπερνιούνται. Θέληση και διάθεση συννενόησης να υπάρχει.Δεν χωράει ο εγωισμός στο γάμο!!

 

Έτσι είναι! Ας μην ξεχνάμε ότι είμαστε άνθρωποι! Χαίρομαι όταν ακούω τέτοιες ιστορίες!! κάπως έτσι έγινε και σε μένα! Πήγα μια μέρα να πάρω φιλτράκι από ένα περίπτερο.. ήτανε αυτός μέσα και είπα από μέσα μου "δεν α μου ξεφύγεις..."!!;) και έτσι έγινε!! Απορώ ρε κορίτσια, είμαστε τόσο καιρό μαζι και δεν ξεμένουμε ποτέ απο θέματα για συζήτηση! Πάντα έχουμε κάτι να πούμε!!:P

Αν δε μπορείς, πρέπει. Αν πρέπει, μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια, συγνώμη κιόλας για αυτό που θα πω, αλλά διαβάζω κάποια κουφά πράγματα! Έτσι όπως λέτε, ο γάμος είναι ένας σταυρός που όλοι πρέπει να κουβαλήσουμε και θα κουβαλήσουμε, τελικά. Συγνώμη βρε κορίτσια, αλλά διαφωνώ. Είμαι ανύπαντρη (ξέρω ότι πολλές σκέφτεστε τώρα "ε γι' αυτό μιλάει εκ του ασφαλούς"), είμαι ένα χρόνο και κάτι με το σύντροφό μου. Κι αν έχω περάσει από αποτυχημένες σχέσεις. Όταν λέω "αποτυχημένες" εννοώ λεκτική και σωματική βία, διαφορά επίπέδου και τέτοια. Θέλω να πω: αν μη τι άλλο, σε αυτή τη ζωή και όπως ήρθανε έτσι τα πράγματα, το μόνο που μας απέμεινε να επενδύσουμε είναι η σχέση μας, ο άνθρωπός μας! Αν το χάσουμε και αυτό τι κάναμε τότε? Εννοείται πως ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ και δεν το αναιρώ αυτο! Είμαστε τόσα τρισεκατομμύρια άνθρωποι σε όλο τον κόσμο και όλοι διαφορετικοί!! Απλά, επειδή και οι γονείς μου είναι χωρισμένοι, είμαι πολύ επιφυλακτική με αυτό το θέμα! Δεν ξέρω ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να το χειριστεί κανείς..! Τέλος πάντων, είναι πολύ καλό που υπάρχει και αυτό το θέμα και μιλάμε όλες ανοιχτά, και γι' αυτό πήρα κι εγώ το θάρρος να πω τη γνώμη μου. Σας παρακαλώ διορθώστε με..!

Αν δε μπορείς, πρέπει. Αν πρέπει, μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Όταν μαλώνουμε μου περνούν και άλλα πράγματα από το μυαλό όπως το βγάλσιμο των νυχιών... ο αργός και βασανιστικός θάνατος... αλλά μετά μου περνάει και το αναβάλλω:wink:

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΠΟΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΟΛΟ 5 ΧΡΟΝΙΑΜΑΖΙ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ ΚΙ ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ ΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγώ δεν είμαι παντρεμένη. Άλλωστε είμαι μόλις 19. Έχω σχέση με κάποιον 19 χρόνια μεγαλύτερο μου, είναι 38. Όταν τον γνώρισα νόμιζα ότι θα ήταν όλα όσα ήθελα. και ήταν απλά μου είπε πολλά ψεμματα. Πχ. μου είχε πει ότι είναι 30. Κι ότι ήταν ελευθερος. Τελικά ήταν παντρεμένος. Εκείνη την περίοδο έπαιρνε διαζύγιο. Και έχει ένα γιο 4. Τους αγαπώ και τους δυο απλα δεν τον εμπιστεύομαι .Τη πρωτοχρονια 2010/2011 καταλαβα από ένα τηλεφωνημα ότι εχει παιδί και τσακωνομασταν επι 2-3 μήνες ακι με έλεγε παράλογη, τρελή, ότι δεν τον εμπιστευομαι..... και δεν είχα άδικο όταν μου παραδεχτηκε ότι έχει παιδί ξεκίνησε με τη φραση... ναι είναι γιος μου αλλα δεν ήμουν ποτέ παντρεμενος.... ψέμμα μήνες μετά βλέπω μήνυμα στο κινητό του από τη δικηγόρο του και τον ρώυταγε κάτι για το διαζ'υγιο.... τσακωθήκαμε τρελά.!! Γιατί; επειδή ακόμα επέμενε ότι δεν ήταν παντρεμένος αλλά είχε υπογράψει καποιο ιδιωτικό συμφωνητικό και δεν ήταν γαμος... μπουρδες!!! Μετά βρισκω σε ενα συταρι τη βερα του. Μετά από λίγο μου αραδεχτηκε ότι ήταν παντρεμενος αλλα ότι παντρευτηκε με πολιτικο το 2007. Ψεμα!!! λίγο πριν φύγουμε διακοπές ανακαλυπτω την αγωγή διαζυγίου και τι βλέπω; ειχε παντρευτει με θρησκευτικό το 2001!!!! και τον ρωτάω και δικαιολογίες!!!! Ακομα και όταν τον είχα ρωτήσιε πόσο είχε κρατησει η σχεση τους μου είχε πει ψέμματα!!!! και εγώ η ηλίθια κάθε φορά τον πίστευα. καθε φορά τον συγχωρούσα και ακόμα το κα΄νω αλλα είμαστε 1.5 χρονο μαζι και πλον δε ξέρω αν μπορω να τον εμπιστευτω. συνεχεια του λεω να χωρισουμε αλλα ποτε δε το εννοώ. Κάθε φορα μου ελγε ότι δε μου κρυβει αλλα κια τωρα αυτο λεει αλλα δε τον πιστευω. και καναμε όνειρα και σχεδια για το μέλλον μας, για το γαμο μας, τα παιδια που θα καναμε και τωρα δε ξέρω αν θέλω να κάνω παιδια με καποιον που με κοροιδεψε τοσο. μου είπε οτι χωρισε απο το 2007 αλλα δεν ειμαι τοσο σιγουρη. αλλα δε προκειται να τρελαθω κιολας. αν δεν ειναι ετσι οταν το μαθω σιγουρα θα τον αφησω κι οχι γιατι με νοιαζει, εφοσον ειχε χωρισει πριν μπλεξουμε αλλα επειδη σιχαινομαι τα ψεμματα και του το ειχα ξεκαθαρισει απο το πρωτο ραντεβου μας!!! τον αγαπω πολύ και εχει πολλα καλα και σε πολλα ειναι διπλα μου αλλα δε ξερω αν θελω να ξεπρασω αυτο που μου εκανε.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μια σχέση ξεκινάει με έλλειψη εμπιστοσύνης είναι οτι χειρότερο και για τα δύο μέλη και για τη σχέση αυτή καθεαυτή!

Αν μέσα σε 1,5 χρόνο κατάφερε να σου πεί τόσα ψέματα, τότε σε 3, σε 5 χρόνια τι θα κάνει? Απο την άλλη μπορεί να σου έλεγε όλα αυτά τα ψέματα για να μη σε χάσει...

Αν πράγματι τον αγαπάς θα μπορούσες να του δώσεις μια ευκαιρία τώρα που ξεκαθάρισε το τοπίο με τη προηγούμενη σχέση του.. Αν όμως θεωρείς οτι δε μπορείς να του ξαναέχεις εμπιστοσύνη τότε φύγε...

Άλλωστε είσαι μόλις 19, τώρα ξεκινάς τη ζωή σου ενώ εκείνος ένας ώριμος άντρας, ήδη οικογενειάρχης... Αν είναι και η πρώτη σου σχέση, ίσως θέλει λίγο περισσότερο χρόνο να τον ξεπεράσεις, αλλά θα τη βρείς την άκρη!

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εκεινος αυτο μου λέει . πως δεν ήθελε να με χασει... και πως αν ειμαι καλυτερα μακρια του να τον αφησω γιατι με αγαπαει και θελει να ειμαι καλα. και εγω θελω να είμαι μαζι του... και θα το προσπαθησω απλα καποιες φορες με παιρνει πολύ από κατω..

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...