Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣΜΟΣ......


fistikaki

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ  

1.163

  1. 1. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ

    • ΝΑΙ
      976
    • ΟΧΙ
      586


Recommended Posts

ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΑΤΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ Κ ΕΙΜΑΙ Κ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΕΙΝΑΙ ΥΣΗΧΟΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΟΣ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ.

ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΜΕΡΑ ΝΕΥΡΙΚΟΣ Κ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΡΙΣΤΑΣ.ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΕΣΤΩ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΕΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΓΥΡΙΖΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΓΚΑΛΙΑ Κ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΖΙΤΖΙ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΨΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΜΠΛΕΚΕΤΑΙ Κ ΜΙΑ ΒΛΑΜΜΕΝΗ.ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΟΤΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΛΑΜΜΕΝΗ Κ Ο ΕΞΥΠΝΟΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΚΡΙΝΕ ΚΑΛΟ ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΙΛΟ ΑΛΛΑ Κ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΜΑΖΙ.ΦΥΣΙΚΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ. ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΗΔΗ ΒΓΕΙ ΜΑΖΙ 4 ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ Κ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ Κ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΕΦΤΕ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΚΟΚΟΡΙ.ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΣΧΗΜΑ,ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΦΙΝΕΙΣ ΝΙΩΘΟΥΝ ΚΑΤΑΠΙΕΣΗ Κ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ.ΑΦΙΣΤΕ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΚΛΑΨΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ Η ΑΝΙΚΑΝΗ ΜΑΝΑ,Κ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 535
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Eγώ σκέφτομαι τον χωρισμό γιατί δεν΄θέλει να κάνουμε παιδί.

 

Μην το κάνεις αυτό!! Ετσι θα τον εκβιάσεις και θα το κάνει με το ζόρι και δεν θα γίνει με αγάπη.

Αν μπορείς (αν σε παίρνουν τα χρόνια) περίμενε λίγο να ωριμάσει η ιδέα στο μυαλό του. Θα φας μεγάλο λούκι με έναν πατέρα που δεν ήθελε παιδί! :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

αν και δεν είδα, με μια γρήγορη ματιά, post από άντρα, είπα να το επιχειρήσω!

Σκέφτομαι το χωρισμό πολύ συχνά τώρα τελευταία! Μόλις(!) μετά από 2 χρόνια γάμου και 4 σχέσης (όχι συγκατοίκησης) που προηγήθηκαν.

Ενός γάμου, που αν ρωτήσεις τη γυναίκα μου θα σου πει οτι την πίεσα για να γίνει! Ναι ... η αλήθεια είναι ότι μάλλον την αγαπούσα πολύ εκείνη την περίοδο για να μην το κάνω! (εγωιστικό?).

Όμως έχω αρχίσει(?) να κουράζομαι από συμπεριφορές και καταστάσεις. Η αλήθεια είναι ότι αρκετά από αυτά δεν είναι καινούργια, αλλά ο έρωτας δεν σε αφήνει να τα «δείς».

Λίγο μετά το γάμο, σταδιακά, σχεδόν είχε πέσει σε κατάθλιψη, έτσι νόμιζα τουλάχιστον τότε. Μονίμως κουρασμένη, με υπνηλία, δεν ήθελε να πάει το πρωί στη δουλειά, κλάματα, δεν της άρεσε η ζωή μας, γυρνούσε σπίτι και έπεφτε για ύπνο. Καμιά βοήθεια στο σπίτι, καμιά κοινωνική επαφή, καθόλου επαφή και δεν εννοώ σωματική (αυτό το αντέχω) αλλά ψυχική.

Μετά από αρκετούς μήνες «υπομονή», «απείλησα» ότι δεν αντέχω να την βλέπω έτσι και αν τελικά είναι ο γάμος μας που την έχει οδηγήσει σε αυτή την κατάσταση, θα πρέπει να σκεφτούμε να χωρίσουμε, αλλιώς να δούμε κάποιο γιατρό, ψυχολόγο ή ότι άλλο είναι απαραίτητο. Τελικά διαπιστώσαμε με τις εξετάσεις ότι έπασχε από υποθυρεοειδισμό. Έκτοτε το παρακολουθούμε και με την κατάλληλη φαρμακευτική αγωγή, έχει πλέον τώρα, ένα χρόνο μετά, επανέλθει όσον αφορά την ψυχολογία.

Και εγώ που μετά από όλα αυτά έχω καταλήξει με τις αντοχές μου στο χώμα, παρατηρώ :

· στο σπίτι συνεχίζει να μην βοηθά, (εντάξει να δεχτώ ότι σωματικά δεν έχει αντοχές λόγο θυρεοειδούς, φέραμε γυναίκα 1 φορά την εβδομάδα)

· κοινωνικές επαφές δεν έχουμε πολλές – πολλές (εντάξει ξέρω δεν αντέχει – άσε που και τα οικονομικά είναι ζόρικα)

· επαφή σεξουαλική σχεδόν το έχουμε ξεχάσει (ναι ξέρω ο θυρεοειδής τα έχει αυτά!)

· όταν ξεκινήσω κουβέντα για πράγματα που με ενοχλούν ποτέ δεν έχει το κουράγιο ή τη διάθεση να το συζητήσουμε.

 

Αποτέλεσμα, είναι ότι εγώ πλέον νιώθω μόνος! Μόνος και εγκλωβισμένος! Γιατί μόλις πριν λίγες μέρες διαπιστώσαμε ότι είμαστε έγκυος! Και ενώ θα έπρεπε να χαίρομαι και να πανηγυρίζω (γιατί την αγαπώ) δυστυχώς δεν μπορώ να μην σκέφτομαι τι θα γίνει με την εγκυμοσύνη και μετά. Συν όλο το άγχος που βγήκε πάλι στην επιφάνεια. «Θέλει κορίτσι, αν είναι αγόρι να ξέρω θα πάθει κατάθλιψη και γι’ αυτό να μην περιμένω να του δώσουμε το όνομα του πατέρα μου(?!). Δεν θέλει να χοντρύνει. Δεν θέλει να γεννήσει φυσιολογικά, φοβάται. Θα χάσουμε τις διακοπές το καλοκαίρι!»

 

Τα νεύρα μου! Μην μου πείτε ότι όλα αυτά είναι φυσιολογικά. Ξέρω θα μου πείτε ότι δεν μπορεί να έχει αλλάξει τόσο πολύ λόγο θυρεοειδούς! Ναι, το άγχος υπήρχε σίγουρα και πριν, όμως λόγο καλύτερης ψυχολογίας δεν ήταν τόσο αγχωτικό! Τώρα ξυπνάω κάθε μέρα και τρέμω τι καινούργιο πανικό θα ανακαλύψουμε! Και εντάξει αυτός είναι ο άνθρωπός μου να το δεχτώ, εγώ τον διάλεξα, εγώ την πίεσα για το γάμο, δεν το ξεχνώ.

Όμως δεν γίνεται να πηγαίνω στη δουλειά, να πηγαίνω superγιατί είναι κουρασμένη, να μαγειρεύω ή αλλιώς να τρώμε deliveryγιατί βαριέται και αράζει τηλεόραση, να διαβάζω για το μεταπτυχιακό, να διαχειρίζομαι τα οικονομικά και όταν λέω ότι πρέπει να κάνουμε οικονομία τελικά να καταλήγω σε περικοπές σε δικά μου έξοδα! Και αυτά νιώθοντας μόνος, χωρίς καμιά στήριξη!

Link to comment
Share on other sites

α, ρε τι τραβάς και συ!!!

για να κατανοήσουμε ότι δεν υπάρχουν αντρες και γυναίκες, αλλά άνθρωποι και άνθρωποι και συχνά ειναι οι άντρες που υποφέρουν μέσα σε μια σχέση...

όσο για πρακτικές συμβουλές....

τι να πω;;; αναρωτιέμαι, δεν υπάρχει κανείς άλλος για να την στηρίξει, για να την δυναμώσει, να την εμπνεύσει;;; εννοώ μάνα, φίλη, αδερφή, γυμναστήριο, δουλειά;;; όλοι παθαζιόμαστε και με κάτι άλλο εκτός από τον έρωτα της ζωής μας και την οικογένεια γιατί αλλιώς παύουμε να νιώθουμε άνθρωποι, μονάδες μας καταπίνει το σύνολο!!!

ή επιδιώξτε συμβουλή και διαρκή επαφή από ψυχολόγο, πνευματικό κάποιον φωτισμένο άνθρωπο όμως που θα μπορέσει να σας δώσει προοπτική μέσα από το χαός.

Καλή δύναμη, και μακάρι η εγκυμοσύνη να λειτουργήσει σαν πηγη έμπνευσης για σας!

 

και όλα αυτά τα λέω και για σενα, κάτι πρέπει να σε ευχαριστεί που να το κάνεις διακριτικά και να γεμίζει τις μπαταριές σου, και προς θεού δεν παίζει να ναι αυτό εξωσυζυγική σχέση, εκεί καταστρεφονται όλα μια ώρα αρχίτερα.......

4 asteria..... ta paidia mou!

3-2003, 7-2004, 12-2009, 6-2011

Link to comment
Share on other sites

gas απ την στιγμη που ερχεται ενα παιδακι η σχεση του ζευγαριου αλλαζει...και αλλαζει πολυ!!!

η καθημερινοτητα σας θα εξαρταται τα πρωτα χρονια απο τις αναγκες του παιδιου και σαφως θα πρεπει να εχετε λυσει τα μεταξυ σας θεματα για να μπορεσετε να ανταπεξελθετε στις ευθυνες...

δεν θελω να σε τρομαξω αλλα θα πρεπει να κουβεντιασετε σοβαρα για προτασεις βελτιωσης και απο τις 2 πλευρες...(παντα φταινε κ οι 2)...

εσυ ισως νιωθεις εγκλωβισμενος στο προβλημα του θυροειδη που εχει κι εκεινη προφανως θα νιωθει οτι συνεχως φερεται λαθος και οτι φταιει για τα παντα...λογω του προβληματος της που κακως το εχει βαλει 1η προτεραιοτητα στην ζωη της...

εχετε παει και σε αλλο γιατρο να παρετε μια 2η γνωμη???...με τα φαρμακα δεν νιωθει καλυτερα??? μηπως ειναι και καποιο αλλο προβλημα στον θυροειδη...(εχω κι εγω τον ιδιο θυροειδη, αλλα απ ολα αυτα που περιγραφεις καποια δεν τα νιωθω καθολου και καποια αλλα οχι τοσο εντονα. βεβαια η καθε περιπτωση ειναι μοναδικη γιατι παιζει ρολο και ο οργανισμος του καθε ανθρωπου)

ελπιζω η εγκυμοσυνη να την κανει πιο χαρουμενη και να νιωσει καλυτερα...

ποσων εβδομαδων ειναι??

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

βρε γκας μου,κ γω εχω θυροειδη κ παρολα αυτα δε με εμποδιζει στο να κανω τις δουλειες να μαγειρευω κ να προσεχω 2 παιδια!με καμια βοηθεια γιατι γονεις κ πεθερικα ειναι ελλαδα κ εναν αντρα που 12 ωρες δουλευει!μηπως χρησημοποιει τον θυροειδη για δικιολογια?οσο για το σεξ δε ξερω αν ο θυροειδης ειναι εμποδιο:shock: δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο.δε θελω να φανω η κακια αλλα μονο αυτο μου περναει απο το μυαλο:mad: επισης κ η μανα μου εχει θυροειδη παρολα αυτα δουλευε κ μεγαλωνε παιδια κ εκανε δουλειες κ στο σπιτι!μηπως πρεπει να παρετε βοηθεια απο καποιον ειδικο?εννοω ψυχολογο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φιλε gas38 η γυναικα σου πιθανως πασχει απο καταθλιψη και αυτο ειναι το προβλημα και οχι ο θυροειδης.

Αν υπαρχει καποια σωτηρια για τον γαμο σας θα πρεπει να ψαξετε εκει και οχι σε ενδοκρινολογους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τα προβλήματα στο θυροειδή σε πολλες περιπτωσεις προκαλουν καταθλιψη.Γιάυτό και σε περιπτωσεις καταθλιψης ,κρισεων πανικου και γενικως ψυχολογικων διαταραχων πρωτα απ'ολα ελέγχεται ο θυροειδης.Σωστά βαλατε σαν πρωτη προτεραιοτητα τη ρυθμιση του θυροειδούς.Απο κει και περα ισως καποια ψυχοθεραπεια να τη βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς ναι!. Τωρα είμαστε μαλλωμένοι και διαβάζει εφημερίδα!. Η μεγάλη πριν που μαλλώσαμε μας είπε γουμάρια. Και να σκεφτείς οτι προσέχουμε και δεν φωνάζουμε μπροστά της αλλα αντιλαμβάνεται την παραμικρή ένταση. Παλιοτερα που έτυχε να μας ακουσει 1 φορά είδε εφιαλτες το βράδυ και κατουρηθηκε 2 φορές στον παιδικό. Ξερω ξερω ντροπή μας!

tBTkp3.png

και ο μικρός μας Θοδωρής ήρθε στις 11/04/2011

Link to comment
Share on other sites

 

 

αν την πίεσες για γάμος όπως λες.....το πιθανότερο είναι να σε μισεί απίστευτα, όσο και αν ακούγεται απίστευτο υπάρχουν γυναίκες που δεν σκέφτονται να παντρευτούν ή θέλουν να παντρευτούν όταν νιώσουν τελείως έτοιμες. Αυτό έρχεται μέσα από τις εμπειρείες που έχουν στην ζωή τους. Για τον θυροειδή δεν ξέρω να σου πω .... όσο για την κατάθλιψη έστω και αν δεν είναι σοβαρή πρέπει να δει κάποιο ψυχολόγο. Βέβαια συγνώμη που το λέω αλλά δεν σημαίνει ότι όποιος αράζει στην τηλεόραση ότι είναι καταθληπτικός. Μπορεί να είναι μια φάση που περνάει. Το παιδάκι το θέλετε και οι δυο ;;; Αφού δεν νοιώθει καλά μέσα στο γάμο πως έτυχε το μωράκι;; ή όντως ήταν πραγματικό τυχαίο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θα χώριζα ,όχι από αυτόν τον άνθρωπο.Με τον άντρα μου γνωριζόμαστε από το σχολείο με τις σπουδές όμως χαθήκαμε,με ξαναβρήκε και τον ξαναβρήκα σε μια πολύ δύσκολη περίοδο της ζωής μου το 2000 που στα 21 μου είχα μόλις βγεί από έναν άσχημο γάμο που κράτησε μόνο 6 μήνες,λάθη θα μου πείτε των νεανικών χρόνων!!!Ναι και από τότε που είμαστε μαζί τελείωσα την σχολή μου ,πήρα την ειδικότητά μου ,έκανα το μεταπτυχιακό μου και τώρα κάνω διδακτορικό και όλα αυτά χάρις τον άντρα μου και τους γονείς μου βέβαια αλλά αν δεν ήταν ο άντρας μου εκείνη την δεδομένη στιγμή δεν θα έκανα τίποτα.Αν και είμαστε μαζί από το 2000 μόλις το 2007 καταφερε να με πήσει οτι πρέπει να παντρευτούμε και ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ!!Όχι δεν είναι όλα τέλεια,το τέλειο δεν υπάρχει αλλά με αυτόν τον ανθρωπο ΔΕΝ ΘΑ ΧΩΡΙΖΑ ΠΟΤΕ!!!Γιατί υπάρχουν και τα 2 θαυματάκια μας η Νινούλα μας που γεννήθηκε το 2008 και ο μπέμπης μας που θα έρθει σε λίγες μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου πέρασε από το μυαλό. Όχι γιατί είχαμε κάποιο σοβαρό πρόβλημα, μονο το οικονομικό που μας ζόριζε και μας έβγαιναν πολλα πολλα πολλά νεύρα... Εμπαινε και ο εγωισμος στη μέση και κυρίως από εμένα (το ομολογώ).Πρέπει να πω ότι η πεθερά μου με βοήθησε πολύ, είναι πραγματικά πολύ καλή και λογική και με βοήθησε να αλλάξω φιλοσοφία. Τωρα είμαστε μέλι γάλα και πιο ερωτευμένοι από ποτέ.

ISGLp2.pngilpPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να μπω κ εγώ στο κλαμπ;δεν το σκέφτομαι αλλά είμαι στα πρόθυρα.ίσως κ να τελείωσε.έφυγα απ το σπίτι το πρωί κ του είπα να σηκωθεί να φύγει.μου είπε όταν φύγω θα μαζέψει τα πράγματα του. Χτες ΠΆΛΙ είχαμε καβγά πολλών ρίχτερ.απλά κουράστηκα να κάνω υπομονή για όλα κ αυτός να μην αναγνωρίζει τίποτα κ να μην δείχνει κατανόηση!έχουμε ΜΕΓΆΛΟ οικονομικό πρόβλημα(με όλα τα χρέη στο όνομα μου) αυτό προκαλεί πολλά νεύρα που έως τώρα τα καταπίνα κ προσπαθούσα να ηρεμήσω κ τα δικα του.αλλά ως εδώ!έχουμε πάρει περίπτερο κ το δουλεύουμε οι 2 μας.δεν τον βλέπω καθόλου μόνο όταν με αλλάζει ή τον αλλάζω.3 μήνες αυτό!τα νεύρα μας τιναχτηκαν στον αέρα.ούτε το μωρό βλέπω ούτε αυτόν ούτε το σπίτι να κάνω ούτε ΤΊΠΟΤΑ.έλα βρε πουλάκι μου να πάρουμε έναν υπάλληλο για κάποιες ώρες να ηρεμήσουμε.ΌΧΙ ΘΑ ΜΑΣ ΚΛΈΒΕΙ.ε ας μας κλέβει αν είναι να έχουμε την ηρεμία μας. ΘΑ ΔΟΎΜΕ. Εγώ όμως δεν αντέχω άλλο.ως εδώ!είναι πολλά παρά πολλά που μαζεύτηκαν.

 

 

Να κάνω την χαζή ερώτηση, (By the way εγώ δεν είμαι έξυπνη την πάτησα σε πολλά), πως είναι δυνατόν τα χρέη να είναι στο όνομα σου. Δεν ξέρω αλλά προσωπικά το θεωρώ μεγάλο κόκκινο λαμπάκι να χρεωθώ εγώ .....εκτός πχ αν ήταν ένα σπίτι που ομως θα ήταν στο όνομα μου ή ένα αμάξι γιατί δεν ξέρω να οδηγώ. Με φοβίζουν υπερβολικά οι άνδρες που θέλουν τα χρέη να είναι στο όνομα της γυναίκας τους.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, δεν μου πέρασε ποτέ από το μυαλό. Δεν μπορώ καν να φανταστώ ότι θα το σκεφτώ...Ο άντρας μου είναι τα πάντα για μένα, μαζί με την κόρη μας... Δεν είναι όλα τέλεια, μπορεί κάποιες φορές να μαλώνουμε-κυρίως για χαζομάρες και χωρίς φωνές, απλά κρατάμε μούτρα, αλλά ποτέ δεν το σκέφτηκα..

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

ωωωωωωωωωωωω ναι το εχω σκεφτει ...... αλλα καθε φορα που το σκεφτομαι, ακομα και αν δεν ειναι το ιδιο δεκατο δευτερολεπτου αλλα μετα απο 3 ωρες βλεπω παντου σε ολα τα πραγματα του σπιτιου την παρουσια του (πραγματα που μαζι πηραμε), ολα στην ζωη μου εχουν ανακατεμενη και την δικη του ζωη. Και βλεπω οτι ΔΕΝ θελω να μην εχω αυτο το κομματι μαζι μου, και μετα ξανασυνηδητοποιω οτι τον αγαπαω....οποτε απαντησα ναι. Αλλα στην ουσια ειναι παντα οχι....το ναι ειναι πανω σε νευρα απο λαμακιες και κυριως απο την δυσκολια που εχουν τα σημερινα ζευγαρια να αφηνουν στην ακρη τους εγωισμους. Οπως ελεγε η γιαγια μου σε 60 χρονια γαμου. 10 συμβουλες μου ειπε θα σου δωσω.....6 απο αυτες ειναι υπομονη, 3 ειναι αλτρουισμος στις αναγκες του αλλου, και 1 η αγαπη.......αυτο ειναι ο γαμος.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

ωωωωωωωωωωωω ναι το εχω σκεφτει ...... αλλα καθε φορα που το σκεφτομαι, ακομα και αν δεν ειναι το ιδιο δεκατο δευτερολεπτου αλλα μετα απο 3 ωρες βλεπω παντου σε ολα τα πραγματα του σπιτιου την παρουσια του (πραγματα που μαζι πηραμε), ολα στην ζωη μου εχουν ανακατεμενη και την δικη του ζωη. Και βλεπω οτι ΔΕΝ θελω να μην εχω αυτο το κομματι μαζι μου, και μετα ξανασυνηδητοποιω οτι τον αγαπαω....οποτε απαντησα ναι. Αλλα στην ουσια ειναι παντα οχι....το ναι ειναι πανω σε νευρα απο λαμακιες και κυριως απο την δυσκολια που εχουν τα σημερινα ζευγαρια να αφηνουν στην ακρη τους εγωισμους. Οπως ελεγε η γιαγια μου σε 60 χρονια γαμου. 10 συμβουλες μου ειπε θα σου δωσω.....6 απο αυτες ειναι υπομονη, 3 ειναι αλτρουισμος στις αναγκες του αλλου, και 1 η αγαπη.......αυτο ειναι ο γαμος.......

 

αχ πόσα ξέρουν οι γιαγιάδες μας.......

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ Η ΜΟΝΗ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ.ΦΥΣΙΚΑ Κ ΨΗΦΙΣΑ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ....ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ 1 ΕΤΟΥΣ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ).ΕΔΩ Κ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΟΝ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ...ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ..ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ 1 ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ Κ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ..ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ...ΕΚΑΝΑ ΤΟΣΟ ΚΟΠΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΩ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ(ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ) ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΝΩ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΗΤΑΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ Η ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΦΥΤΙΚΑ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ Κ 2-2......ΠΡΙΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ ΦΕΡΟΤΑΝ ΠΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΠΟΤΕ!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα και από εμένα!

 

Για εμένα -πλέον- η έκφραση: ΔΕΝ ΘΑ ΧΩΡΙΖΑ ΠΟΤΕ!!! δεν υπάρχει!!!!!!!!!

 

Δεν υπάρχουν τέλεοι γάμοι, δεν υπάρχει μόνιμη ευτυχία......

 

Ποτέ,κατά την δική μου άποψη, δεν πρέπει να λες ποτέ και πάντα!!!

 

Ποτέ δεν ξέρεις τί σου "ξημερώνει"

 

Ποτέ δεν ξέρεις η ΖΩΗ πως σου τα "φέρνει".

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ Η ΜΟΝΗ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ.ΦΥΣΙΚΑ Κ ΨΗΦΙΣΑ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ....ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ 1 ΕΤΟΥΣ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ).ΕΔΩ Κ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΟΝ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ...ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ..ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ 1 ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ Κ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ..ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ...ΕΚΑΝΑ ΤΟΣΟ ΚΟΠΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΩ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ(ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ) ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΝΩ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΗΤΑΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ Η ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΦΥΤΙΚΑ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ Κ 2-2......ΠΡΙΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ ΦΕΡΟΤΑΝ ΠΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΠΟΤΕ!

 

Καλή μου, όλα αυτά τα έχεις συζητήσει μαζί του; Οτί τον υποψιάζεσαι; Οτί νιώθεις μόνη; Αν ναι, εκείνος τι σου λέει; Ποια η άποψη του για τα ηρεμιστικά (έστω και φυτικά) που παίρνεις; Υπάρχει κανείς απο το δικό σου στενό οικογεν. περιβάλλον να σε στηρίξει; Η μαμά μου ή η αδελφή σου, κάποιος; Να σε συμβουλέψει; Πάντως...παρόλα αυτά...κοίτα να περνάς όσο καλύτερα γίνεται..να είσαι γερή και δυνατή και πάνω από ολα αισιόδοξη για τα 2 διαμάντια σου..τα μωράκια σου που σε χρειάζονται! Να είσαι χαρούμενη για αυτά..ξέρω είναι δύσκολο...αλλά αξίζουν να προσπαθήσεις..Κουβέντιασε με τον άντρα σου και αν δεν βρείτε λύση, βάλτα κάτω, εφόσον δεν έχεις και κάποιον συμπαραστάτη απο το δικό σου περιβάλλον, λογάριασε τα με τον εαυτό σου, βρες τα και πάρε αποφάσεις για το πότε θα είναι το καλύτερο timing για να δράσεις...!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...