Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εγγραφή στο προνηπιο


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση, όσες από εσάς το παιδάκι τους θα πάει πρώτη φορά στο προνηπιο, για την εγγραφή που κάνατε ηλεκτρονικά, σας ήρθε μνμ ότι είναι επιτυχής? Γιατί εμένα δεν μου ήρθε κάτι τέτοιο, απλά στάλθηκε μνμ ότι θα ενημερωθούμε σε επόμενο μνμ με την εξέλιξη της εγγραφής. Κ ούτε από την νηπιαγωγό έχω κάποιο μνμ για να δώσω χαρτιά ή ότι έγινε σωστά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , mama16 είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση, όσες από εσάς το παιδάκι τους θα πάει πρώτη φορά στο προνηπιο, για την εγγραφή που κάνατε ηλεκτρονικά, σας ήρθε μνμ ότι είναι επιτυχής? Γιατί εμένα δεν μου ήρθε κάτι τέτοιο, απλά στάλθηκε μνμ ότι θα ενημερωθούμε σε επόμενο μνμ με την εξέλιξη της εγγραφής. Κ ούτε από την νηπιαγωγό έχω κάποιο μνμ για να δώσω χαρτιά ή ότι έγινε σωστά..

Σε άλλα νηπιαγωγεία έρχεται άμεσα σε άλλα αργεί είναι ανάλογα το ποιός ασχολείται. Πάντως θα σας καλέσουν δεν υπάρχει περίπτωση. Έχει πολύ καιρό ακόμα. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε επιτόπου ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα από το gov ότι ήταν επιτυχής, και την επόμενη μέρα ένα μήνυμα ότι έγινε δεκτή.

Πάρε ένα τηλέφωνο όμως να ρωτήσεις, δεν χάνεις τίποτα. Εγώ πήρα σήμερα να ρωτήσω για τα χαρτιά και μου είπε ότι αν δεν έπαιρνα θα με καλούσε έτσι κι αλλιώς. Απ' όσο κατάλαβα από τη συζήτηση, πρέπει να μπει η διεθύντρια στην πλατφόρμα για να τις κάνει αποδεκτές.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ilaeira είπε:

Μου ήρθε επιτόπου ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα από το gov ότι ήταν επιτυχής, και την επόμενη μέρα ένα μήνυμα ότι έγινε δεκτή.

Πάρε ένα τηλέφωνο όμως να ρωτήσεις, δεν χάνεις τίποτα. Εγώ πήρα σήμερα να ρωτήσω για τα χαρτιά και μου είπε ότι αν δεν έπαιρνα θα με καλούσε έτσι κι αλλιώς. Απ' όσο κατάλαβα από τη συζήτηση, πρέπει να μπει η διεθύντρια στην πλατφόρμα για να τις κάνει αποδεκτές.

Και εμένα μου ήρθε μήνυμα ότι έγινε δεκτή (3 μερεσ Μετά) και ότι θα ενημερωθώ εκ νέου με νέο μήνυμα για την οριστικοποίηση. Αλλά δεν έχει έρθει και άλλο μήνυμα 

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι θα οριστικοποιηθεί αφού πάμε στο νηπιαγωγείο την τεκμηρίωση. 

Μου ζήτησαν τα εξής:

Δήλωση για το ολοήμερο (αν πάει)

Φωτοτυπία τις σελίδες με τα εμβόλια από το βιβλιάριο 

Μια έτοιμη φόρμα που πρέπει να συμπληρώσει η παιδίατρος 

Υπεύθυνη δήλωση του αλλου γονέα ότι συμφωνεί με την εγγραφή στο νηπιαγωγείο (και το ολοήμερο, αν πάει), η οποία πρέπει να έχει γνήσιο της υπογραφής (από τα ΚΕΠ ή από το gov)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση, όσες από εσάς το παιδάκι τους θα πάει πρώτη φορά στο προνηπιο, για την εγγραφή που κάνατε ηλεκτρονικά, σας ήρθε μνμ ότι είναι επιτυχής? Γιατί εμένα δεν μου ήρθε κάτι τέτοιο, απλά στάλθηκε μνμ ότι θα ενημερωθούμε σε επόμενο μνμ με την εξέλιξη της εγγραφής. Κ ούτε από την νηπιαγωγό έχω κάποιο μνμ για να δώσω χαρτιά ή ότι έγινε σωστά..

Μόλις έκανα την εγγραφή μου ήρθε μήνυμα από gov πως η εγγραφή ήτανε επιτυχής,μετά από δύο ημέρες μου ήρθε μήνυμα πως η εγγραφή έγινε δεκτή και να περιμένω μήνυμα για οριστικοποίηση.Δυο μέρες μετά το μήνυμα που έλεγε πως η εγγραφή έγινε δεκτή με πήρανε από το σχολείο να τους πάω τα δικαιολογητικά.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

Φαντάζομαι ότι θα οριστικοποιηθεί αφού πάμε στο νηπιαγωγείο την τεκμηρίωση. 

Μου ζήτησαν τα εξής:

Δήλωση για το ολοήμερο (αν πάει)

Φωτοτυπία τις σελίδες με τα εμβόλια από το βιβλιάριο 

Μια έτοιμη φόρμα που πρέπει να συμπληρώσει η παιδίατρος 

Υπεύθυνη δήλωση του αλλου γονέα ότι συμφωνεί με την εγγραφή στο νηπιαγωγείο (και το ολοήμερο, αν πάει), η οποία πρέπει να έχει γνήσιο της υπογραφής (από τα ΚΕΠ ή από το gov)

Και εμένα όλα αυτά εκτός από το τελευταίο. Επίσης μου είπαν ότι δεν επείγουν αυτά τα χαρτιά και μπορώ και αργότερα να τα πάω 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει η Ιλάειρα είναι. Η αποδοχή έρχεται όταν πας τα χαρτιά εκεί. Το έκανα κι εγώ προχτές. Και λέει ότι περιμένουμε και για την οριστικοποίηση.

 

Όταν έκανα αίτηση ηλεκτρονικά ήρθε αυτό: EΓΓPAΦH NHΠIOY: H AITHΣH τάδε EXEI YΠOBΛHΘEI. ENHMEPΩΣH ΓIA THN ΠPOOΔO ME EΠOMENO sms. 

και όταν πήγα τα χαρτιά αυτό: EΓΓPAΦH NHΠIOY: H AITHΣH τάδε EΓINE AΠOΔEKTH. ENHMEPΩΣH ΓIA THN OPIΣTIKOΠOIHΣH ME EΠOMENO sms.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις. Μετά το ερώτημα που έκανα στο φόρουμ ήρθε μνμ ότι η αίτηση έγινε δεκτή κ θα ειδοποιηθω εκ νέου. Από εβδομάδα ελπίζω να πάω κ τα χαρτιά!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...