Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τάισμα και κλάμα.


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Asterakimikro είπε:

Δηλ ποσά γραμμάρια σου παίρνει τον μήνα; Μετα τον τρίτο που ήρθαν τα πάνω κατω;;; Γιατί εχουμε παρόμοια ιστορία και προσπαθώ μετα κόπων και βασάνων να την κάνω να βάλει κανα γραμμάριο...παραπάνω!

Γύρω στα 600γρ είμαστε στη 50η θέση της καμπύλης.Μου ελεφαν φιλοι με μωρα  ότι τα δικα τους επαιρναν 1 κιλο τον μήνα και τους  κοιτούσα με απορια.Αφου παίρνει βάρος δεν υπάρχει πρόβλημα.Παιζει ρόλο η προδιάθεση είμαστε αρκετά αδύνατοι εγώ και ο σύζυγος.Μηπως συμβαίνει το ίδιο και με την δική σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Dust pink είπε:

Γύρω στα 600γρ είμαστε στη 50η θέση της καμπύλης.Μου ελεφαν φιλοι με μωρα  ότι τα δικα τους επαιρναν 1 κιλο τον μήνα και τους  κοιτούσα με απορια.Αφου παίρνει βάρος δεν υπάρχει πρόβλημα.Παιζει ρόλο η προδιάθεση είμαστε αρκετά αδύνατοι εγώ και ο σύζυγος.Μηπως συμβαίνει το ίδιο και με την δική σου;

Εχθες ειχαμε παιδίατρο και πήρε ενα κιλό. Μέχρι τωρα πάμε σταθερά ενα κιλο τον μήνα. Το ανώτερο δηλ παίρνουμε. Δεν ξερω απο εδώ κ μετα τι θα γίνει...Εγω ήμουν ετσι μωρο δεν έτρωγα εύκολα και εγω και ο αντρας μου ήμαστε κανονικοί. Και αυτο το κιλό αυτόν τον μήνα το πήραμε με ζορισμα στο φαγητό. Εσεις ποιον μήνα αρχίσατε τις στέρεες τροφές; Εμένα μου είπε ο παιδίατρος οτι απο τον 4ο και μετα αρχίζει συνήθως αλλα εγω το βλέπω λιγο δύσκολο να ανταποκριθεί! Θα δείξει. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Asterakimikro είπε:

Εχθες ειχαμε παιδίατρο και πήρε ενα κιλό. Μέχρι τωρα πάμε σταθερά ενα κιλο τον μήνα. Το ανώτερο δηλ παίρνουμε. Δεν ξερω απο εδώ κ μετα τι θα γίνει...Εγω ήμουν ετσι μωρο δεν έτρωγα εύκολα και εγω και ο αντρας μου ήμαστε κανονικοί. Και αυτο το κιλό αυτόν τον μήνα το πήραμε με ζορισμα στο φαγητό. Εσεις ποιον μήνα αρχίσατε τις στέρεες τροφές; Εμένα μου είπε ο παιδίατρος οτι απο τον 4ο και μετα αρχίζει συνήθως αλλα εγω το βλέπω λιγο δύσκολο να ανταποκριθεί! Θα δείξει. 

Άντε μια χαρά είστε!! Βασικά πόσα κιλά είναι το μωρακι σου?Εμείς ξεκινήσαμε τον 5ο με φρουτοκρεμα δεκατιανο ένα ένα φρούτο ανά 3-4 μέρες για αλλεργίες και μεσημέρι χορτοσουπες. Από δική μου επιλογή δεν έδωσα ρυζαλευρο η βανίλια καθόλου,περάσαμε απ' ευθείας στα φρούτα (μήλο για αρχή) παρά τις δυσκολίες..μετά συνηθίζουν σιγά σιγά. Η αρχή είναι λίγο κάπως...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dust pink είπε:

Άντε μια χαρά είστε!! Βασικά πόσα κιλά είναι το μωρακι σου?Εμείς ξεκινήσαμε τον 5ο με φρουτοκρεμα δεκατιανο ένα ένα φρούτο ανά 3-4 μέρες για αλλεργίες και μεσημέρι χορτοσουπες. Από δική μου επιλογή δεν έδωσα ρυζαλευρο η βανίλια καθόλου,περάσαμε απ' ευθείας στα φρούτα (μήλο για αρχή) παρά τις δυσκολίες..μετά συνηθίζουν σιγά σιγά. Η αρχή είναι λίγο κάπως...

Κλείσαμε 3 μηνών και ήμαστε 5.200. Με βάρος γέννησης 2κιλα. Κάθε 4 ώρες τρώει...έχω σκάσει...παει το τρίωρο...αλλα μωρα τρώνε άνα 2 ώρες...Εσεις ποσό είστε; Ποσά κιλά; Ποσό μηνών; Πως ήταν στην αρχή με τα φρούτα;; Πως Πάει το πρόγραμμα της ημέρας σας; Γάλα φρούτα γάλα φρούτα γάλα ;! 5 γεύματα; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Asterakimikro είπε:

Κλείσαμε 3 μηνών και ήμαστε 5.200. Με βάρος γέννησης 2κιλα. Κάθε 4 ώρες τρώει...έχω σκάσει...παει το τρίωρο...αλλα μωρα τρώνε άνα 2 ώρες...Εσεις ποσό είστε; Ποσά κιλά; Ποσό μηνών; Πως ήταν στην αρχή με τα φρούτα;; Πως Πάει το πρόγραμμα της ημέρας σας; Γάλα φρούτα γάλα φρούτα γάλα ;! 5 γεύματα; 

Είμαστε 6 μηνών 6400 69 εκ.βαρος γέννησης 2700.5 γεύματα πρωί γάλα 180-200ml 10:00 φρουτοκρεμα,μετά μεσημεριανό ,απόγευμα κρέμα βρώμη, βράδυ γάλα.Γενικα είναι λιγοφαγο παιδί.Μεχρι τον 3 μήνα έπινε ανά 3ωρο όλο το γάλα 150-180 μετά άρχισε η πτωση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλησπερα και παλι! ημαστε 4 μηνων και εχουμε 6020 κιλα! ημαστε καλα! εχω καποιες αποριες σχετικα με το ταισμα...το μωρακι μου τρωει ανα 4 εως και 4,5 ωρες αυτο ισχυει ειτε την δινω μητρικο ειτε ξενο. και πινει γυρο στα 150-160 μλ ειναι καλα? εσεις πως τρωτε?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Asterakimikro είπε:

καλησπερα και παλι! ημαστε 4 μηνων και εχουμε 6020 κιλα! ημαστε καλα! εχω καποιες αποριες σχετικα με το ταισμα...το μωρακι μου τρωει ανα 4 εως και 4,5 ωρες αυτο ισχυει ειτε την δινω μητρικο ειτε ξενο. και πινει γυρο στα 150-160 μλ ειναι καλα? εσεις πως τρωτε?

Θηλαζει καθολου ή μονο μπουκαλι; υπολογισε οτι αντιστοιχουν 150ml ημερησιων αναγκων ανα κιλο. Αφου ειστε 6 κιλα χρειαζεται περιπου 6 γευματα των 150ml, αρα ειστε τελεια!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...