Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Era test vs εξεταση του Νικα (Endometrial Receptivity Analysis)


Recommended Posts

Κοριτσια εχει κανει καποια το era test? Ο γιατρος μου ειπε οτι στελνει το δειγμα ισπανια και ανιχνευει παραθυρο εμφυτευσης. Του ειπα για την εξεταση του Νικα και μου ειπε οχι.

Οποια εκανε era test μπορει να με διαφωτισει σχετικα με το κοστος?

Και αν γνωριζετε ποια ειναι η διαφορα με την εξεταση του Νικα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εχει κανει καποια το era test? Ο γιατρος μου ειπε οτι στελνει το δειγμα ισπανια και ανιχνευει παραθυρο εμφυτευσης. Του ειπα για την εξεταση του Νικα και μου ειπε οχι.

Οποια εκανε era test μπορει να με διαφωτισει σχετικα με το κοστος?

Και αν γνωριζετε ποια ειναι η διαφορα με την εξεταση του Νικα?

 

Σου εξήγησε γιατι όχι;

Εγω για το era test δεν το εχω ψάξει.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχει κανει καποια το era test? Ο γιατρος μου ειπε οτι στελνει το δειγμα ισπανια και ανιχνευει παραθυρο εμφυτευσης. Του ειπα για την εξεταση του Νικα και μου ειπε οχι.

Οποια εκανε era test μπορει να με διαφωτισει σχετικα με το κοστος?

Και αν γνωριζετε ποια ειναι η διαφορα με την εξεταση του Νικα?

 

 

hasodika, παρά τις αντιρρήσεις των 2 γυναικολόγων- εξωσωματικών που είχα,

έκανα την εξέταση του Νίκα και ανακάλυψα χρόνια φλεγμονή που δεν έκανε το ενδομήτριο υποδεκτικό για εμφύτευση. Οι 2 γυναικόλογοι-εξωσωματικοί , από τους οποίους εχω περάσει, χαρακτήρισαν την εξέταση παρωχημένη και ήθελαν να κάνω το era test των Ισπανών που στοιχίζει 1600 ευρώ (αυτή την τιμή μου είπαν) και μετράει μόνο τα πινοπόδια, δηλ το παράθυρο εμφύτευσης και όχι φλεγμονές. Ελπίζω να σε φώτισα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω την αρνητικοτητα των εξωσωματικων....ο δικος μου μου ειπε να κανουμε βιοψια του ενδομητριου και οταν του ειπα για την εξέταση του Νικα μου ειπε οχι χωρις αιτιολογια....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω την αρνητικοτητα των εξωσωματικων....ο δικος μου μου ειπε να κανουμε βιοψια του ενδομητριου και οταν του ειπα για την εξέταση του Νικα μου ειπε οχι χωρις αιτιολογια....

 

hasodika, είχα κάνει κι εγώ βιοψία ενδομητρίου κι ήταν καθαρή. Αφού απέτυχα 5 φορές, τις 3 με δανεικά γιατί η ποιότητα των δικών μου ωαρίων δεν είναι καλή κι αφού ήταν κι οι 2 σίγουροι ότι θα μείνω έγκυος με δανεικά, έκανα μόνη μου την εξέταση μήπως αυτή είναι η αιτία που ακόμα και με δανεικά και άριστες βλαστοκύστες συνεχίζω να παίρνω μηδενικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

hasodika, είχα κάνει κι εγώ βιοψία ενδομητρίου κι ήταν καθαρή. Αφού απέτυχα 5 φορές, τις 3 με δανεικά γιατί η ποιότητα των δικών μου ωαρίων δεν είναι καλή κι αφού ήταν κι οι 2 σίγουροι ότι θα μείνω έγκυος με δανεικά, έκανα μόνη μου την εξέταση μήπως αυτή είναι η αιτία που ακόμα και με δανεικά και άριστες βλαστοκύστες συνεχίζω να παίρνω μηδενικά.

 

Δηλαδη ειχες κανει βιοψια και δςν εδειξε μικροβιο κι εδειξε η εξεταση του Νικα? Αν επιτρέπεται σε ποιο γιατρο εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ειχες κανει βιοψια και δςν εδειξε μικροβιο κι εδειξε η εξεταση του Νικα? Αν επιτρέπεται σε ποιο γιατρο εισαι?

 

Η βιοψία που είχα κάνει ήταν για χλαμύδια, μυκόπλασμα, ουρεόπλασμα και ερπη τυπου 1 και 2. Η εξέταση του κ. Νίκα δεν έδειξε μικρόβιο , δεν ήταν ενεργή φλεγμονή αλλά χρόνια λοίμωξη του ενδομητρίου με λίγα στοιχεία υποδεκτικότητας δηλαδή πινοπόδια. Οσον αφορά τους γιατρούς θα σου γράψω σε προσωπικό μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...