Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΩΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα και απο μενα θα ηθελα την βοηθεια σας!

προσπαθουμε εδω και καιρο για μωρο εχω κανει εξετασεις και απο μερους μου ειν αι ολες καλες καναμε και ενα σπερμοδιαγραμμα που δεν ηταν καθολου καλο¨( τα ζωηρα την πρωτη ωρα ηταν 10 και ακινητα 80 !

λογω οτι ο γιατρος μου ειναι στο νοσοκομειο μας ειπε να παμε σε καποιον που ασχολειται με την υπογονιμοτητα και το σπερμα . ωστε να κανουμε μια σπερματεγχυση. λογικα αποτι καταλαβα καποια θεραπεια θα προτεινει να δυναμωσει το σπερμα και μετα να την κανουμε . εχω πιθανοτητες να κανω μωρο?ειμαι 24 χρονων . θα πετυχει?

 

 

Γεια σου κοπελια!Αν κανει καποια θεραπεια ο αντρας σου κ το σπερμα γινει καλυτερο εχεις πιθανοτητες να μεινεις εγκυος με σπερμ...οχι κ παρα πολλες γιατι εχει τις ιδιες πιθανοτητες με την επαφη αντε λιγες παραπανω δλδ γυρω στο 20% αν εσυ δεν εχεις κανενα προβλημα!Αλλα το σημαντικο ειναι να βελτιωθει το σπερμα γιατι με αυτα που γραφεις μου φαινεται δυσκολο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 204
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια καλησπερα και απο μενα θα ηθελα την βοηθεια σας!

προσπαθουμε εδω και καιρο για μωρο εχω κανει εξετασεις και απο μερους μου ειν αι ολες καλες καναμε και ενα σπερμοδιαγραμμα που δεν ηταν καθολου καλο¨( τα ζωηρα την πρωτη ωρα ηταν 10 και ακινητα 80 !

λογω οτι ο γιατρος μου ειναι στο νοσοκομειο μας ειπε να παμε σε καποιον που ασχολειται με την υπογονιμοτητα και το σπερμα . ωστε να κανουμε μια σπερματεγχυση. λογικα αποτι καταλαβα καποια θεραπεια θα προτεινει να δυναμωσει το σπερμα και μετα να την κανουμε . εχω πιθανοτητες να κανω μωρο?ειμαι 24 χρονων . θα πετυχει?

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ madeleine,, Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΙΚΡΗ Η ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΜΕ ΠΙΟ ΒΑΡΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ. ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΔΙΩΡΘΩΝΕΤΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ!!!! ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε??εγω εχω μια ναυτια να την πω μια ανορεξια...Εσεις πως ειστε??Νικολεττα ακομα δεν ηρθε η περιοδος?Carousel πως τα πας??

 

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΕΦΑΝΑΚΙ ΜΟΥ...ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ ΕΛΕΟΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΘΕΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΗ:evil:

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΣΥΝΤΩΜΑ Η ΝΑΥΤΙΕΣ

ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΤΟΥΣ? ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΡΩΣ ΚΑΤΙ ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΜΕΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ..:wink:

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω κ ελπιζω να μην αποκτησω!Μωρε τρωω με το ζορι αλλα μετα το μετανιωνω!Επαιρνες τπτ φαρμακα αυτες τις μερες?

 

 

ΟΧΙ ΜΩΡΕ ΣΤΕΦ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΝΤΕΠΟΝ.. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΧΤΕΣ ΠΑΛΙ ΔΕΚΑΤΑ ΕΙΧΑ ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΣΥΜΤΩΜΑΤΑ ΚΑΠΟΙΑΣ ΙΩΣΗΣ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ

ΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα και απο μενα θα ηθελα την βοηθεια σας!

προσπαθουμε εδω και καιρο για μωρο εχω κανει εξετασεις και απο μερους μου ειν αι ολες καλες καναμε και ενα σπερμοδιαγραμμα που δεν ηταν καθολου καλο¨( τα ζωηρα την πρωτη ωρα ηταν 10 και ακινητα 80 !

λογω οτι ο γιατρος μου ειναι στο νοσοκομειο μας ειπε να παμε σε καποιον που ασχολειται με την υπογονιμοτητα και το σπερμα . ωστε να κανουμε μια σπερματεγχυση. λογικα αποτι καταλαβα καποια θεραπεια θα προτεινει να δυναμωσει το σπερμα και μετα να την κανουμε . εχω πιθανοτητες να κανω μωρο?ειμαι 24 χρονων . θα πετυχει?

 

Αν το σπέρμα δεν είναι και πολύ καλό, η σπερματέγχυση δεν ενδείκνυται, από όσο γνωρίζω. Ψάξε το πολύ πριν υποβάλεις τον εαυτό σου σε οποιαδήποτε διαδικασία υποβοηθούμενης αναπαραγωγής. Προτείνω να μπεις και σε πιο εξειδικευμένα φόρα.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

nikoletaki μου , stefanaki μου ειμαι καλα! αυριο μεθαυριο ξεκιναω τη διεγερση και ανυπομονω!! μεχρι στιγμης παρολο που διαβαζα για παρενεργειες των ενεσεων καταστολης δεν εμφανιζω κατι ιδαιτερο :-)

αααχ πλησιαζει η μερα ( δε το μελεταω και πολυ βεβαια ξερετε χιιχ)

νικολετακι ακομα να ρθει η περιοδος? ποσες μερες ειναι τωρα? αα προσεχε με τα ντεπον οχι πολλα ε?

στεφανακι οντως να τρως καλα για το μπεμπακι και να μη κουραζεσαι, ειναι και αυτη η ατιμη η υγρασια πωπω!

πολλα φιλακια

Link to comment
Share on other sites

nikoletaki μου , stefanaki μου ειμαι καλα! αυριο μεθαυριο ξεκιναω τη διεγερση και ανυπομονω!! μεχρι στιγμης παρολο που διαβαζα για παρενεργειες των ενεσεων καταστολης δεν εμφανιζω κατι ιδαιτερο :-)

αααχ πλησιαζει η μερα ( δε το μελεταω και πολυ βεβαια ξερετε χιιχ)

νικολετακι ακομα να ρθει η περιοδος? ποσες μερες ειναι τωρα? αα προσεχε με τα ντεπον οχι πολλα ε?

στεφανακι οντως να τρως καλα για το μπεμπακι και να μη κουραζεσαι, ειναι και αυτη η ατιμη η υγρασια πωπω!

πολλα φιλακια

 

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΡΟΥΣΕΛΑΚΙ ΜΟΥ, ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ..ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΓΧΟΣ ΣΕ ΓΕΜΙΖΟΥΝ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΛΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟ ΕΝΑ ΟΛΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΤΛ. ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΕΞΠΕΡ ΣΤΟ ΘΕΜΑ:P..

ΑΛΛΑ ΣΤΟΠ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΕΠΗΡΕΑΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΘΕΤΙ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ,, ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΩ..

Η ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΡΘΕΙ ..16 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΕΟ???ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΤΟΣΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Υπομονή σέ όλες όλα θα έρθουν όπως τα επιθυμούμε!!!Εγώ έκανα την πρώτη σπερματένγχυση στις 2 του μήνα και μου είπαν να κάνω αύριο το τέστ!! Αλλά λέω δεν είναι νωρίς? Εσεις με την εμπειρία σας τι λέτε?

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Υπομονή σέ όλες όλα θα έρθουν όπως τα επιθυμούμε!!!Εγώ έκανα την πρώτη σπερματένγχυση στις 2 του μήνα και μου είπαν να κάνω αύριο το τέστ!! Αλλά λέω δεν είναι νωρίς? Εσεις με την εμπειρία σας τι λέτε?

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!

 

 

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΖΟΑΝΝΑ, ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 14 ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΧΟΡΙΑΚΗ, ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑΑΑΑΑ ΧΟΡΙΑΚΗ... ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΝΕΑ ΑΥΡΙΟ:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κορίτσια!!!

είναι η πρώτη μου σπερματέγχυση και περιμένω την Τρίτη να κάνω εξέταση για χοριακή!

έχω διαβάσει όλες τι γράψατε (α ν και μόλις τώρα έγινα μέλος) για να πάρω κουράγιο αλλά είδα ότι όλες(σχεδόν) δεν είχαν το επιθυμητό αποτέλεσμα και άρχησα να φρικάρω!:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!!!

είναι η πρώτη μου σπερματέγχυση και περιμένω την Τρίτη να κάνω εξέταση για χοριακή!

έχω διαβάσει όλες τι γράψατε (α ν και μόλις τώρα έγινα μέλος) για να πάρω κουράγιο αλλά είδα ότι όλες(σχεδόν) δεν είχαν το επιθυμητό αποτέλεσμα και άρχησα να φρικάρω!:(

 

 

καλησπερα πενθεσιλα, πρωτα απο ολα σου ευχομαι καλη επιτυχια για την τριτη και ολα να πανε καλα. Ενταξει με την σπερματεγχυση οι γιατροι δινουν ενα 20% αλλα σκεψου θετικα και ολα θα γινουν,,,:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστώ αλλά με προβληματίζει που δεν έχω κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης μόνο η κοιλιά μου χαμηλά που πονάει κάποιες φορές είτε αριστερά είτε δεξιά αλλά είναι πιθανόν να είναι από την προσπάθεια των ωοθηκών να ηρεμήσουν μετά την υπερδιέγερση!

 

είναι πιθανόν να είναι απλά νωρίς για συμπτώματα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! Θα σε ενημερώσω σύντομα!!! Μακάρι να έχω καλά νέα!!!!

σου εύχομαι να αποκτήσεις σύντομα κοιλίτσα με ένα όμορφο μωράκι μέσα!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ αλλά με προβληματίζει που δεν έχω κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης μόνο η κοιλιά μου χαμηλά που πονάει κάποιες φορές είτε αριστερά είτε δεξιά αλλά είναι πιθανόν να είναι από την προσπάθεια των ωοθηκών να ηρεμήσουν μετά την υπερδιέγερση!

 

είναι πιθανόν να είναι απλά νωρίς για συμπτώματα?

 

 

ennoeitai pws einai nwris... an einai na empisteyomaste ta symptvmata tote egw pou ekana 26/2 spermategxysh kai kathe apogeyma eixa 37.2 me 37.3 kai akoma kai shmera pou milame den exw adiathethsh e tote mallon exei kanei lathos h xoriakh mou...:P(plaka kanw) mhn agxwnesai egw eipa telos den xanapsaxnw symptwma..tzampa trelenomaste...tpt perimeneis thn xoriakh sou kai to vlepeis aisiodoxa kai me polu thetikh energeia...h stef apo katw pou einai egkyos me mia terastia xoriakh den eixe idiaitera symptwmata,,, kanw lathos stefaki...:P

Link to comment
Share on other sites

Έχω απογοητευτή γιατί εχθές το απόγευμα που πήγα τουαλέτα είδα καφέ και περιμένω να δώ μήπως είναι τελικά περίοδος!!! Άσε στεναχωρήθηκα πάλι πολύ!!! Υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος και να δείς καφέ χρώμα στο χαρτί? η είναι τελικά να αδιαθετήσω και δεν το παραδέχομαι?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα και απο μενα θα ηθελα την βοηθεια σας!

προσπαθουμε εδω και καιρο για μωρο εχω κανει εξετασεις και απο μερους μου ειν αι ολες καλες καναμε και ενα σπερμοδιαγραμμα που δεν ηταν καθολου καλο¨( τα ζωηρα την πρωτη ωρα ηταν 10 και ακινητα 80 !

λογω οτι ο γιατρος μου ειναι στο νοσοκομειο μας ειπε να παμε σε καποιον που ασχολειται με την υπογονιμοτητα και το σπερμα . ωστε να κανουμε μια σπερματεγχυση. λογικα αποτι καταλαβα καποια θεραπεια θα προτεινει να δυναμωσει το σπερμα και μετα να την κανουμε . εχω πιθανοτητες να κανω μωρο?ειμαι 24 χρονων . θα πετυχει?

 

medeleine καλησπερα.....εκτος απο σπερμοδιαγραμμα ο αντρας σου δεν εκανε αλλη εξεταση ???? για κιρσοκηλη ας πουμε......τελος παντων η δικια μου εμπειρια λεει οτι για να επιτευχθει η συλληψη χρειαζεται ενα σπερματοζωαριο....ασε που πριν την σπερματεγχυση επεξεργαζονται κ δυναμωνουν το σπερμα. Ο δικος μου συζυγος την ημερα της σπερματεγχυσης εδωσε το χειροτερο δειγμα σπερματος....!!!!!!!!!! η σπερμετεγχυση ομως ΠΕΤΥΧΕ...!!!!!!! Οποτε μην απογοητευεσαι....κ οντως εισαι πολυ μικρη ακομη.....! Καλη επιτυχια σου ευχομαι σε ολα.....κ συντομα μανουλα..!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω απογοητευτή γιατί εχθές το απόγευμα που πήγα τουαλέτα είδα καφέ και περιμένω να δώ μήπως είναι τελικά περίοδος!!! Άσε στεναχωρήθηκα πάλι πολύ!!! Υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος και να δείς καφέ χρώμα στο χαρτί? η είναι τελικά να αδιαθετήσω και δεν το παραδέχομαι?

Kοριτσακι τι κανεις;;εκανες χοριακη;; Παντως τα καφε υγρα ειναι πολυ συχνο φαινομενο.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θα ηθελα τα φωτα σας για τη σπερματεγχυση.

Λογω προβληματων στην ωορρηξια αλλα και πολυ κακου σπερμοδιαγραμματος απο τη πλευρα του ανδρα μου ο γιατρος αποφασισε πως μονο η σπερματεχυση μπορει να μας δωσει ελπιδες.Ετσι για 10 ημερες περιπου θα κανω ενεσεις menogon (τα serpafar τελικα δεν με βοηθησαν καθολου στον προηγουμενο κυκλο) και οταν ερθει η ωρα τη pregnil.Ηθελα να ρωτησω αν τελικα καποια απο σας βοηθηθηκε απο τη σπερματεγχυση και επισης αν εχετε κανει ποτε ενεσεις menogon.

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

Εμείς έχουμε κάνει δύο φορές σπερματέγχυση και η 1η ήταν επιτυχής, αλλά δυστυχώς κατέληξε σε παλλίνδρομη κύηση. τη 2η φορά δεν είχαμε επιτυχία. Εγώ έχω προβλήματα ωορρηξίας αλλά το σπερμοδιάγραμμα του άντρα μου είναι καλό.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...