Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΩΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 204
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μακαρι να πετυχει με την πρωτη, σου το ευχομαι ΜΕΣΑ απο την ψυχη μου...εγω εκανα τη δευτερη πριν λιγες μερες κ περιμενω να περασουν 6 για να παω να κανω χοριακη!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ,

ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ (ΟΧΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΠΕΡΜΑ ΜΙΚΡΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ) ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ..

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΕΝΤΟΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχια σου ευχομαι!Εγω δεν ειχα σε καμια απο τις 2 αλλα μπορει να συμβει, λογω καθετηρα, λογω διαστολεα...οπως και να το κανουμε ενοχλειται η περιοχη με τη διαδικασια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη επιτυχια σου ευχομαι!Εγω δεν ειχα σε καμια απο τις 2 αλλα μπορει να συμβει, λογω καθετηρα, λογω διαστολεα...οπως και να το κανουμε ενοχλειται η περιοχη με τη διαδικασια!

 

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ STEF, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΑΝΤΕ 6 ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΜΕΙΝΑΝΕ ..ΕΓΩ ΘΑ ΞΕΡΩ 12/3. ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΕΤΗΡΑΣ Η ΜΠΟΡΕΙ ΤΑ 3 ΩΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΣΠΑΣΑΝ ΜΑΖΙ... ΘΑ ΔΟΥΜΕ...;)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ο,τι εγινε εγινε...μενει μονο να το μαθουμε!!!!Με τοσες ευχες απο εδω μεσα(αλλωστε δεν το ξερει κ κανενας αλλος)δεν μπορει παρα να γινει πραγματικοτητα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε καταλαβαινω!Πολυ αγχος ασε!Ολη την ωρα το μυαλο μου ειναι εκει...απο χθες βραδυ εχω κ κατι ενοχλησεις χαμηλα στην κοιλια οχι ακριβως σαν περιοδου αλλα κατι παρομοιο και αγχωνομαι μην αδιαθετησω... Ο γιατρος ειπε οτι αυτος ο κυκλος ειναι μικρος μιας κ το ωαριο ηταν ετοιμο την 7η μερα οποτε ειναι να αδιαθετησω νωριτερα...Δεν εγινε και τπτ αν δεν επετευχθη αυτη τη φορα ο στοχος, το μονο που με ενοχλει ειναι η βραδια πριν τη χοριακη κ μεχρι να βγει το αποτελεσμα!Τραγικο...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗ Η ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ?

 

εμενα μου εκανε την πρωτη μου σπερματεγχυση 14/02 ο γυναικολογος μου στη θεσσαλονικη αν θες σου στελνω πμ. πετυχε ασχετα αν δεν προχωρησε η κυηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας επιτυχία κοριτσάκια!!

Εύχομαι σύντομα να ακούσουμε μόνο ευχάριστα απο όλες σας εδω μέσα! Μακάρι να βοηθήσει ο θεούλης να κρατήσουμε όλες γερά παιδάκια στην αγκαλιά μας!!!!

Υπομονή και δύναμη,,!

foxfoxsvi20130319_2_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω!Πολυ αγχος ασε!Ολη την ωρα το μυαλο μου ειναι εκει...απο χθες βραδυ εχω κ κατι ενοχλησεις χαμηλα στην κοιλια οχι ακριβως σαν περιοδου αλλα κατι παρομοιο και αγχωνομαι μην αδιαθετησω... Ο γιατρος ειπε οτι αυτος ο κυκλος ειναι μικρος μιας κ το ωαριο ηταν ετοιμο την 7η μερα οποτε ειναι να αδιαθετησω νωριτερα...Δεν εγινε και τπτ αν δεν επετευχθη αυτη τη φορα ο στοχος, το μονο που με ενοχλει ειναι η βραδια πριν τη χοριακη κ μεχρι να βγει το αποτελεσμα!Τραγικο...

 

stef ta ponakia mporei na einai gia kalo!!! polles kopeles exoun travhgmatakia sthn arxh...ouffff egw eimai toso anypomonh pou se kana 5ari meres me vlepv na kanv test den antexw na perimenv mexri thn xoriakh...:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή σας επιτυχία κοριτσάκια!!

Εύχομαι σύντομα να ακούσουμε μόνο ευχάριστα απο όλες σας εδω μέσα! Μακάρι να βοηθήσει ο θεούλης να κρατήσουμε όλες γερά παιδάκια στην αγκαλιά μας!!!!

Υπομονή και δύναμη,,!

 

 

na eisai kala margarita mou... epishs euxomai kai se sena euxarista syntoma!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει ovitrelle ή pregnyl???Εγω που εκανα την πρωτη ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι ανιχνευσιμη στο αιμα αρκετες μερες μετα. Νομιζω 12. Κ επειδη ειναι χοριακη γοναδοτροπινη μπορει να βγει θετικη η εξεταση εξαιτιας της. Γι'αυτο κανε υπομονη!Σε καταλαβαινω απολυτα κ εγω τις πρωτες μερες ελεγα πως θα περασουν οι μερες αλλα η αληθεια ειναι οτι περνανε.Λιγο μηχανικα κ χωρις ουσια βεβαια, το μονο που σε νοιαζει ειναι να περασουν!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει ovitrelle ή pregnyl???Εγω που εκανα την πρωτη ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι ανιχνευσιμη στο αιμα αρκετες μερες μετα. Νομιζω 12. Κ επειδη ειναι χοριακη γοναδοτροπινη μπορει να βγει θετικη η εξεταση εξαιτιας της. Γι'αυτο κανε υπομονη!Σε καταλαβαινω απολυτα κ εγω τις πρωτες μερες ελεγα πως θα περασουν οι μερες αλλα η αληθεια ειναι οτι περνανε.Λιγο μηχανικα κ χωρις ουσια βεβαια, το μονο που σε νοιαζει ειναι να περασουν!

 

stefaki pregnyl ekana.. o giatros den mou eipe tpt alla exw akousei kai egw oti ontvs mporei na deixei lathos apotelesma nomizv meta apo 8 meres feugei alla opvs kai na xei mono xoriakh mporeis na empistefteis to test 8a to kanw gia plaka etsi mias kai ta xw mpolika xaxaxaxax...se douleia na vriskomaste:o

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν τολμησα να παρω τεστ...φοβαμαι οπως καταλαβαινεις!Κ στο μικροβιολογο φοβαμαι να παω...ασε που δεν μπορω να μου παιρνουν αιμα...συνηθως μου καταστρεφουν το χερι κ ποναω...κ αν βγει θετικο πρεπει να κανω αλλες 2...χερι για χερι δεν θα μου μεινει.αχαχαχα!Μωρε ας βγει κ ας μου τις σπασουν(πλακα κανω)!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν τολμησα να παρω τεστ...φοβαμαι οπως καταλαβαινεις!Κ στο μικροβιολογο φοβαμαι να παω...ασε που δεν μπορω να μου παιρνουν αιμα...συνηθως μου καταστρεφουν το χερι κ ποναω...κ αν βγει θετικο πρεπει να κανω αλλες 2...χερι για χερι δεν θα μου μεινει.αχαχαχα!Μωρε ας βγει κ ας μου τις σπασουν(πλακα κανω)!!

 

 

kalhmera stefaki se poses meres prepei na kaneis xoriakh? deytera?

egv sto kentro pou kanv xoriakh exv ginei pelatissa:p meta apo 2 bioxhmikes pou eixa exei katanthsei routina..o megalyteros mou fovos einai autos, kalytera arnhtiko apotelesma para thetiko kai meta apovolh:-(

oufffff ti na kanoume opvs leei kai o giatros mou h fysh pronoei kai prostateuei kalytera mou leei sthn arxh para argotera..

ante vre paidaki mou kane ena testaki kai esy na doume na paroume ligo kouragio kai emeis pou exoume meres mprosta mas!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Νικολεττα μου, εχεις απολυτο δικιο..Εχεις περασει κ εσυ μεγαλη ταλαιπωρια!ναι δευτερα παω για χοριακη!Θερμοκρασια εχω απο 37 μεχρι 37,4 απο την επομενη της σπερματεγχυσης(συνηθως εχω 36,4). Αλλα σκεφτομαι μην με τριγυρναει καμια ιωση!Κ κατι πονους εχω σαν φουσκωμα σαν...δεν μπορω να το προσδιορισω και τελος δεν εχω κ πολλη ορεξη, μπορει να ειναι ομως λογω ιωσης(αν η θερμοκρασια δεν ειναι εγκυμοσυνης)ή λογω αγχους!Αν κ δεν νιωθω αρρωστη!Οπως καταλαβαινεις προσπαθω να ειμαι προσγειωμενη...

Link to comment
Share on other sites

Νικολεττα μου, εχεις απολυτο δικιο..Εχεις περασει κ εσυ μεγαλη ταλαιπωρια!ναι δευτερα παω για χοριακη!Θερμοκρασια εχω απο 37 μεχρι 37,4 απο την επομενη της σπερματεγχυσης(συνηθως εχω 36,4). Αλλα σκεφτομαι μην με τριγυρναει καμια ιωση!Κ κατι πονους εχω σαν φουσκωμα σαν...δεν μπορω να το προσδιορισω και τελος δεν εχω κ πολλη ορεξη, μπορει να ειναι ομως λογω ιωσης(αν η θερμοκρασια δεν ειναι εγκυμοσυνης)ή λογω αγχους!Αν κ δεν νιωθω αρρωστη!Οπως καταλαβαινεις προσπαθω να ειμαι προσγειωμενη...

 

 

loipon egw lev den einai iwsh alla to mvraki pou erxetai...:P!!!! kala kaneis kai eisai sygrathmenh.. alla eipame aisiodoxia kai mono...ta dekata ta exeis prwi? egw prvinh thermokrasia 36.6 36.7 36.8 ekei.. to apogeyma anevainei 37.1 37.2 peripou alla me th thermokrasia mperdeuomai gt exei tyxh se prohgoumeno mhna na metraw 37.2 37.3 kai meta tzifos erxetai h katarammenh:-| ..ante na doume tha mas katsei auto to mhna/:cool:

Link to comment
Share on other sites

Απογευμα μετραω συνηθως.Προσπαθω να θυμηθω να μετρησω το πρωι αλλα δεν τα καταφερνω!κ στην πρωτη σπερματεγχυση ειχα δεκατα για 3-4 ημερες μετα απο αυτη αλλα μετα επανηλθε στα φυσιολογικα η θερμοκρασια.Ισως τοτε να ηταν απο την ovitrelle δεν ξερω αλλα τωρα εχουν περασει αρκετες μερες...Μακαρι να ειναι λογω εγκυμοσυνης γιατι εχω αρχισει να βαριεμαι τη διαδικασια. Τι να πουν βεβαια και οι αλλες κοπελες που εχουν περασει τοσα!!Οσο για την αισιοδοξια που λες...βρηκες ανθρωπο!!Στο google αν πατησεις αισιοδοξια θα σου βγαλει τη φωτογραφια μου!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...