Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καμια με χοανη τραχηλο;;


mpak

Recommended Posts

Ξάπλα και ηρέμησε γλυκιά μου βάλε μια ωραία μουσική μην χαιδευεις κοιλια δημιουργεί συσπαση και με την ηρεμία θα ηρεμήσεις. Αν όμως έχεις παρά πολλές κάλεσε τον άμεσα μπορεί να χρειαστεί όρος για να το παρατείνετε λίγο περισσότερο. Εύχομαι να σου πάνε όλα κατευχην γλυκιά μου

 

Ξαπλα ειμαι ετσι και αλλιώς κοριτσάκι μου.Ελπιζω οτι θα ηρεμησω με το επιπλεον adalat..σε ευχαριστώ πολυ και σε εσένα ευχομαι ολα καλά αυριο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 623
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου ελπίζω να είναι όλα καλά και να μάθω και τι φύλο του παιδιού μου .το adalat εμένα ο ιατρός δεν μου το έχει δωσει βοηθάει στις συσπασεις λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου ελπίζω να είναι όλα καλά και να μάθω και τι φύλο του παιδιού μου .το adalat εμένα ο ιατρός δεν μου το έχει δωσει βοηθάει στις συσπασεις λέτε?

 

Το adalat ειναι το φαρμακο που δινουν στο εξωτερικο για τις συσπασεις, σε αντικατασταση του yutopar που εχει ανακληθει. Στην Ελλαδα τωρα το δινουν δειλα δειλα, δεν εχει την ιδια ισχυ σε ολες τις γυναικες μου ειπανε. Εμενα ομως με εσωσε νομιζω. Με συσπασεις απο τις 22 εβδομαδες, σημερα ειμαι 26 και τα συνεχιζω. Αρχικα αν εχεις συσπασεις θα σου δωσει μαγνησιο, κι αυτο φαινεται οτι κανει δουλεια, σε μενα ομως, παροτι παιρνω 6 την ημερα, δεν εκανε τιποτε. Αν δεις οτι δε σε βοηθα, συζητηστε για το adalat. Να πανε ολα τελεια ευχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρενέργειες??γιατί το δίνουν δειλά δειλά?

 

Δεν εχει καμια παρενεργεια, ισα ισα θεωρειται εντελως ακινδυνο. απλα τον τελευταιο χρονο εχει αποδειχθει οτι βοηθαει στην τοκολυση. Οποτε δεν το γνωριζουν ολοι ή δεν ετυχε να το δωσουν. Επειδη εγω δουλευω σε μαιευτηριο, οι πιο πολλοι γιατροι το χρησιμοποιουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν εχει καμια παρενεργεια, ισα ισα θεωρειται εντελως ακινδυνο. απλα τον τελευταιο χρονο εχει αποδειχθει οτι βοηθαει στην τοκολυση. Οποτε δεν το γνωριζουν ολοι ή δεν ετυχε να το δωσουν. Επειδη εγω δουλευω σε μαιευτηριο, οι πιο πολλοι γιατροι το χρησιμοποιουν.

 

Το άλλο φάρμακο έφερνε πολλά ταχυπαλμιες ακόμα και εγκεφαλικό επεισόδιο για αυτό το κατάργησαν

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο φάρμακο έφερνε πολλά ταχυπαλμιες ακόμα και εγκεφαλικό επεισόδιο για αυτό το κατάργησαν

 

Σωστα, αυτο ξερω κι εγω. Το adalat δεν εχει παρενεργειες, αντιθετα αν στην εγκυμοσυνη καποια παρουσιασει πιεση, το φαρμακο τη ρυθμιζει μαζι με τις συσπασεις. Αν η εγκυος ομως εχει χαμηλη πιεση, δεν της τη ριχνει αλλο γι αυτο και θεωρειται ιδανικο. Εγω ενα μηνα το παιρνω, ειμαι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια παρενεργεια, ισα ισα θεωρειται εντελως ακινδυνο. απλα τον τελευταιο χρονο εχει αποδειχθει οτι βοηθαει στην τοκολυση. Οποτε δεν το γνωριζουν ολοι ή δεν ετυχε να το δωσουν. Επειδη εγω δουλευω σε μαιευτηριο, οι πιο πολλοι γιατροι το χρησιμοποιουν.

 

Εγω το παιρνω εδω και μια εβδομάδα γιατι τωρα μου παρουσιαστηκαν συσπασεις πριν δεν ειχα και παρόλο που ειμαι υποτασικη δεν μου εχει δημιουργησει κανένα πρόβλημα...αυτα τα yutopar παντως τα εχουν θεοποιησει πολλές κοπέλες και ακομη και τωρα που εχουν ανακληθει βλεπω οτι συνεχιζουν να τα ψαχνουν απεγνωσμενα...μα δεν φοβούνται να παρουν κατι που εχει αποσυρθει;για να φτάσουν στο σημειο να τα αποσυρουν σημαινει οτι προκαλουν περισσότερο κακο παρα καλο..μαια εισαι dormam;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου ελπίζω να είναι όλα καλά και να μάθω και τι φύλο του παιδιού μου .το adalat εμένα ο ιατρός δεν μου το έχει δωσει βοηθάει στις συσπασεις λέτε?

 

Το πρώτο σου παιδακι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παιρνω εδω και μια εβδομάδα γιατι τωρα μου παρουσιαστηκαν συσπασεις πριν δεν ειχα και παρόλο που ειμαι υποτασικη δεν μου εχει δημιουργησει κανένα πρόβλημα...αυτα τα yutopar παντως τα εχουν θεοποιησει πολλές κοπέλες και ακομη και τωρα που εχουν ανακληθει βλεπω οτι συνεχιζουν να τα ψαχνουν απεγνωσμενα...μα δεν φοβούνται να παρουν κατι που εχει αποσυρθει;για να φτάσουν στο σημειο να τα αποσυρουν σημαινει οτι προκαλουν περισσότερο κακο παρα καλο..μαια εισαι dormam;

 

Ναι, μαια ειμαι και ως γνωστον σε μας του παραιατρικου επαγγελματος τυχαινουν κι ολα τα στραβα... εισαι καλυτερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω υποτασικη ειμαι κι εμενα το adalat δε μου την εριξε αλλο την πιεση. Ο γιατρος με προειδοποιησε πως ισως μου κανει ελαφρυ πονοκεφαλο το adalat, να μην ανησυχησω αν συμβει, αλλα ουτε και πονοκεφαλο μου προκαλεσε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μαια ειμαι και ως γνωστον σε μας του παραιατρικου επαγγελματος τυχαινουν κι ολα τα στραβα... εισαι καλυτερα;

 

Ναι καλύτερα ειμαι ευτυχως.. βέβαια κουνιεται το μωρο παρα πολυ και με μπερδευει αλλα νομίζω πως οι συσπασεις σταματησαν...αχ βρε κοριτσάκι μου ισχύει αυτο που λες το εχω ακούσει απο πολλές κοπέλες...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πρωτο μου παιδακι ειναι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: εσεις εχετε αλλα παιδια ???

 

Εμενα το πρωτο μου ειναι και ειναι αγορακι. Για να δουμε τι θα σου πουν αυριο, θα τους κανουμε 4 τους αντρες μαζι με τους 2 της Ξενια 2404;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα το πρωτο μου ειναι και ειναι αγορακι. Για να δουμε τι θα σου πουν αυριο, θα τους κανουμε 4 τους αντρες μαζι με τους 2 της Ξενια 2404;

 

Δεν ξερω τι θελει η leta87 αλλα ας γινει και καμια νυφη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλύτερα ειμαι ευτυχως.. βέβαια κουνιεται το μωρο παρα πολυ και με μπερδευει αλλα νομίζω πως οι συσπασεις σταματησαν...αχ βρε κοριτσάκι μου ισχύει αυτο που λες το εχω ακούσει απο πολλές κοπέλες...

 

Πολυ χαιρομαι που ηρεμησες, μη χασω και το στοιχημα οτι θα φτασεις 38 εβδομαδων... το ιδιο μπερδευομαι κι εγω με το μωρο που κουνιεται κι ας υποτιθεται οτι τα γνωριζω καλα αυτα τα πραγματα. Τσιτωνει για λιγο η κοιλια και δεν ξερω αν πρεπει να το λογαριασω ως συσπαση ή οχι. Γι αυτο κι εγω κανω αυτο που με συμφερει. Δεν το μετρω ως συσπαση και ηρεμω. Ποτε θα σε ξαναδει ο γιατρος σου;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαιρομαι που ηρεμησες, μη χασω και το στοιχημα οτι θα φτασεις 38 εβδομαδων... το ιδιο μπερδευομαι κι εγω με το μωρο που κουνιεται κι ας υποτιθεται οτι τα γνωριζω καλα αυτα τα πραγματα. Τσιτωνει για λιγο η κοιλια και δεν ξερω αν πρεπει να το λογαριασω ως συσπαση ή οχι. Γι αυτο κι εγω κανω αυτο που με συμφερει. Δεν το μετρω ως συσπαση και ηρεμω. Ποτε θα σε ξαναδει ο γιατρος σου;

 

Αν δεν καταλαβαινεις εσυ που τα ξέρεις τοσο καλά ολα αυτά σκεψου εμεις οι υπολοιπες τι περναμε...ας φτασω τις 36 κοριτσάκι μου να μπω στο μηνα μου και θα ειμαι τρισευτυχισμενη...την Παρασκευή εχω doppler σε αλλο γιατρο που κανω αυτούς τους μεγάλους υπερηχους οχι στον δικο μου..ανυπομονω να δω τι θα μου πει πως παει ο τραχηλος γιατι ο δικος μου όπως σου εχω πει δεν μου τον μετραει...πως εισαι με τον πεσσο;πονεσες στην τοποθετηση;

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας βρε κορίτσια εγώ κορίτσι θελω αλλά μάλλον θα είναι αγορακι οπότε θα γεμίσουμε με αγόρια είναι η χρονιά του αγοριού φέτος στον κύκλο μου όλα αγόρια είναι 😂😂😂😂 .Καλά να είναι από θέμα υγείας. Με το καλο κορίτσια και έναν πόνο θα γέννησετε φυσιολογικά η καισαρικη ?? Ξένια να σου ζήσει το αγοράκι σου να το χαίρεσαι και σύντομα θα κρατάς και το δεύτερο αγκαλιά. Να ρωτήσω βρε κορίτσια με το εντερο πως τα πάτε εγώ έχω κάτι πονακια χαμηλά αριστερά νομίζω ότι είναι το εντερο με πιάνει και φεύγει τώρα δύο ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν καταλαβαινεις εσυ που τα ξέρεις τοσο καλά ολα αυτά σκεψου εμεις οι υπολοιπες τι περναμε...ας φτασω τις 36 κοριτσάκι μου να μπω στο μηνα μου και θα ειμαι τρισευτυχισμενη...την Παρασκευή εχω doppler σε αλλο γιατρο που κανω αυτούς τους μεγάλους υπερηχους οχι στον δικο μου..ανυπομονω να δω τι θα μου πει πως παει ο τραχηλος γιατι ο δικος μου όπως σου εχω πει δεν μου τον μετραει...πως εισαι με τον πεσσο;πονεσες στην τοποθετηση;

 

Δεν πονεσα καθολου, μια ενοχληση μονο τη στιγμη που μου το τοποθετησε. Τωρα δε νιωθω απολυτως τιποτε. Οι συσπασεις ειναι λιγοτερες σημερα, μακαρι να κανει δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας βρε κορίτσια εγώ κορίτσι θελω αλλά μάλλον θα είναι αγορακι οπότε θα γεμίσουμε με αγόρια είναι η χρονιά του αγοριού φέτος στον κύκλο μου όλα αγόρια είναι 😂😂😂😂 .Καλά να είναι από θέμα υγείας. Με το καλο κορίτσια και έναν πόνο θα γέννησετε φυσιολογικά η καισαρικη ?? Ξένια να σου ζήσει το αγοράκι σου να το χαίρεσαι και σύντομα θα κρατάς και το δεύτερο αγκαλιά. Να ρωτήσω βρε κορίτσια με το εντερο πως τα πάτε εγώ έχω κάτι πονακια χαμηλά αριστερά νομίζω ότι είναι το εντερο με πιάνει και φεύγει τώρα δύο ημέρες.

 

Αντε ντε και καμιά νυφη...γερο να ειναι και ας ειναι οτι θελει ο Θεός...Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσάκι μου και σε εσενα καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη ευχομαι..εγω θσ γεννησω με καισαρικη επειδη και το πρώτο ετσι μου το πηραν,εκανα σύνδρομο κατω κοιλης φλεβας τον τελευταίο μηνα και εκανε το μωρο βραδυκαρδιες και μου το πηρε μόλις εκλεισα τις 38 εβδομάδες δεν το διακυνδινεψαμε...πρόβλημα με το έντερο ευτυχως δεν εχω εναν πονοδοντο εχω που με ταλαιπωρει εντελώς ασχετο αλλα ήθελα να πω τον πονο μου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πονεσα καθολου, μια ενοχληση μονο τη στιγμη που μου το τοποθετησε. Τωρα δε νιωθω απολυτως τιποτε. Οι συσπασεις ειναι λιγοτερες σημερα, μακαρι να κανει δουλεια.

 

Μακαρι να κανει δουλειά.. το πηγαμε αναποδα σήμερα ηρεμησες εσυ και ταραξαν εμένα οι συσπασεις....καντε κατι ρε κορίτσια να περάσει αυτη η εβδομάδα,να κοιμηθω και να ξυπνησω Παρασκευή...να μου φύγει το πολυ άγχος δεν αντεχω αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να κανει δουλειά.. το πηγαμε αναποδα σήμερα ηρεμησες εσυ και ταραξαν εμένα οι συσπασεις....καντε κατι ρε κορίτσια να περάσει αυτη η εβδομάδα,να κοιμηθω και να ξυπνησω Παρασκευή...να μου φύγει το πολυ άγχος δεν αντεχω αλλο..

 

Δεν ηρεμησες τελικα; εχεις ακομη; εγω θελω να ξυπνησω σε 2 παρασκευες, να παω τουλαχιστον 28 εβδομαδων. Αν ημουν στη δικη σου εβδομαδα, θα πετουσα απο χαρα. Μην αγχωνεσαι τοσο, θα δεις που θα τη φας κι αυτη κι αλλες ακομη εβδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω φοβερο πονοδοντο εδω και μια εβδομαδα, ετσι για να μην πληττω ξαπλωμενη που ειμαι ολη μερα. Το αντιμετωπιζω μονο με depon αναβραζον. Αλλα και με το εντερο εχω τα θεματακια μου, τωρα που ειμαι σε ακινησια, ακινητοποιηθηκε κι αυτο. Παιρνω λιγο duphalac, κατι κανει. Οσον αφορα στον τοκετο, δεν εχω κανενα προβλημα πως θα γεννησω, οπως πανε τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηρεμησες τελικα; εχεις ακομη; εγω θελω να ξυπνησω σε 2 παρασκευες, να παω τουλαχιστον 28 εβδομαδων. Αν ημουν στη δικη σου εβδομαδα, θα πετουσα απο χαρα. Μην αγχωνεσαι τοσο, θα δεις που θα τη φας κι αυτη κι αλλες ακομη εβδομαδες.

 

Εχω ακόμη δυστυχως οχι πολλες αλλα πρεπει να εχω κανει γυρω στις 20 ολη μερα...θα το δεις και εσυ οσο περνάνε οι εβδομάδες θα λες αφου ειμαι τοσο κοντά γιατι να μην φτασω στο τελος;γιατι να μπει το μωρο μου θερμοκιτιδα;και εγω ελεγα αν φτασω 28 δεν θελω τίποτα αλλο και ομως οταν εφτασα ελεγα τις αντε στις 32 και δεν θα ζητησω τίποτα αλλο....τελικά τζιφος ολο ζηταω....πονοδοντο και εσυ;αντε να γεννησουμε με το κσλο να τα φτιαξουμε να ηρεμησουμε...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...