Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καμια με χοανη τραχηλο;;


mpak

Recommended Posts

Ναι xryss μου, εμενα ο τραχηλος εθρεψε. Μου τον ειχε μετρησει στις 24 εβδομαδες 1.9 εκ., την ωρα ομως που με μετρουσε εκανα συσπαση και ανακαλυψε ο γιατρος οτι πανω στη συσπαση εγινε 1 εκ. Με ολα τα ματζουνια εφτασε 3 εκ. σιγα σιγα. Επειδη εχω μαιευτικες γνωσεις, εβαζα μονη μου τα υποθετα, οχι πανω απο ενα voltaren την εβδομαδα και οχι πανω απο 2 spasmoapotel την ημερα, αυτο ακολουθουσα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 623
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας.Ας κάνουμε υπομονή γιατί όλες μας είμαστε κοντά στον στόχο μας.Εγώ πήγα στο γιατρό πριν 2 μέρες,σταθερός ο τράχηλος το μωρό ψηλά και 1200gr όλα καλά.Για πρώτη φορά είδα το γιατρό μου αισιόδοξο αρκετά και χάρηκα.Τώρα θα με δει σε 2 εβδομάδες και η ξάπλα συνεχίζεται..

Link to comment
Share on other sites

αχ ναι ε?δεν ηξερα για τα υποθετα θα τα αναφερω και εγω στο γιατρο μεχρι ωρας δωρα μου δεν εχω πολλεσ κ αυτεσ που εχω δε πονανε..θα το εχω στο νου μου παντως,,πως ειναι τωρα με το μωρακι σου??ολα καλα ??lunarossa xairomai παρα πολυ για σενα μακαρι ολεσ ετσι να πηγαινουμε καλα....η ξαπλα γενικα καλα κρατει....ποσο ηταν ο τραχηλοσ?εσυ εχεισ κανει περιδεση? 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, xryss είπε:

αχ ναι ε?δεν ηξερα για τα υποθετα θα τα αναφερω και εγω στο γιατρο μεχρι ωρας δωρα μου δεν εχω πολλεσ κ αυτεσ που εχω δε πονανε..θα το εχω στο νου μου παντως,,πως ειναι τωρα με το μωρακι σου??ολα καλα ??lunarossa xairomai παρα πολυ για σενα μακαρι ολεσ ετσι να πηγαινουμε καλα....η ξαπλα γενικα καλα κρατει....ποσο ηταν ο τραχηλοσ?εσυ εχεισ κανει περιδεση? 

Ναι xryss έκανα περιδεση την 18η εβδομάδα γιατί μέσα σε μια εβδομάδα ο τράχηλος από 27 πήγε 15 με χοάνη. Από την περιδεση και μετά που τον μετράει παραμένει σταθερός στα 26-28 με πολύ ξάπλα outrogestan κολπικά και 3 trofocard.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα όμορφες τι κάνετε ;;;;; Εγω σημερα ειχα γιατρό . Ο μικρός μου πήρε βάρος κ έγινε 2080 ενω η μικρή μου ειναι τωρα 1850.ολα καλα λέει ο γιατρός!!!!! Οτραχηλος παραμένει σταθερός κ η ξάπλα συνεχιζεταιιιιιιιιιιιιι.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κορίτσια Καλημέρα .και εγώ  ξάπλα συνεχίζω. Σημερα μπήκα 28η εβδομάδα συνεχίζω την ξάπλα και εγώ απλά αναγκάζομαι να σηκωνομαι μερικές φορές για να φτιάξω κάτι πρόχειρο να φαω όταν είμαι μόνη μου .τι να κάνω πειναω δεν γίνεται αλλιώς. Εχω ραντεβου ξανά τη Δευτέρα με τον ιατρό .Κανω και ηπαρινη καλού κακού θα δούμε μέχρι πότε αν και δεν το θέλω καθόλου. Εσεις τα νέα σας ?

Επεξεργάστηκαν by leta87
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια χαιρομαι που ειστε ολες καλα.εγω πηγα στο γιατρο σημερα ολα καλα τραχηλος καλος κ ο μπεμπης ειναι πολυ καλα ειμαι στην 29 και ειμαστε 1300 γραμμ..η ξαπλα συνεχιζεται βεβαια....@leta87 περιμενουμε κ απο σενα τα νεα σ την δευτερα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου πολυ χαιρομαι που πηγαινουν ολα καλα για ολες σας να ξέρετε σας διαβαζω συνέχεια απλα δεν προλαβαινω να γραφω...Δωρα μου πες μου τα νεα σου πως ειναι τωρα με το μωρο;ειναι ησυχος;θηλαζεις;ειχες προβληματα τελικά με πονους στο σωμα  οταν σηκωθηκες οπως πιστευες η τα ξεχασες ολα μόλις τον πηρες αγκαλια;Λετακι μου λιγη υπομονη ακομη κοριτσακι μου και παρε κατι να το εχεις διπλα σου για να τσιμπολογας,εγω ετσι εκανα,για να μην σηκωνεσαι.Κανενα μηλαρακι καμια μπανανουλα ξέρεις αυτα που δεν θελουν ψυγείο,καμία μπαρα δημητριακων για να μην βάλεις και κιλα τωρα στο τέλος...lunarossa ολα καλα κοριτσακι μου και για σενα κοντευεις υπομονη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα φίλες μου,χαίρομαι που όλες είσαστε καλά το ίδιο και τα μωράκια σας.Εγω τις τελευταίες 3 μέρες τρόμαξα αρκετά γιατί αισθανόμουν το μωρό πολύ χαμηλά και είχα πόνους ενοχλητικούς περιόδου συνέχεια.Πήγα χθες στο γιατρό και τελικά το μωρό είναι ακόμα ψηλά,το έντερο μου είναι που με πονάει τόσο και μου έδωσε buscopan plus μέχρι λίγο να συνέλθω.Επίσης σήμερα και αύριο θα κάνω τις ενέσεις κορτιζόνης.Εσεις σε ποια εβδομάδα τις κάνατε;Εγώ τη Δευτέρα μπαίνω στη 30η.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα lunarrosa εγω τισ ενεσησ τισ εκανα στην 25 εβδομαδα κ την τελευταια σημερα εγω την τριτη κλεινω την 29 κ μπαινω στην 30..χαιρομαι που ειναι ολα καλα τελικα...εχεισ παρει κιλακια μεχρι τωρα??εγω μονο πεντε και τωρα που πηγα στο γιατρο με βρηκε στα ιδια ουτε γραμμαριο..δε ξερω πως γινεται μιασ κ τρωω κανονικα και ειμαι κ ξαπλα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου .εδώ είμαι και εγώ συνεχίζω κανονικά τη ξάπλα. Είμαστε πολύ κοντά η μια με την άλλη @lunarossa @xryss . Κοντευουμε τέλος Μαΐου οπότε μετά βάζουμε στόχο την 36η εβδομάδα. Εφόσον μπει ο Ιούνιος θα είμαστε πιο χαλαρες και εφόσον τα παιδιά μας έχουν πάει 2 κιλά. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, leta87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου .εδώ είμαι και εγώ συνεχίζω κανονικά τη ξάπλα. Είμαστε πολύ κοντά η μια με την άλλη @lunarossa @xryss . Κοντευουμε τέλος Μαΐου οπότε μετά βάζουμε στόχο την 36η εβδομάδα. Εφόσον μπει ο Ιούνιος θα είμαστε πιο χαλαρες και εφόσον τα παιδιά μας έχουν πάει 2 κιλά. 

Έτσι ακριβώς Λέτα μου,πρώτος στόχος οι 32 και μετά οι 36 εβδομάδες.Αντε όλες μαζί θα γεννήσουμε με το καλό.Εσεις που θα γεννησετε;Εγώ απ´ότι το κόβω στο Λητώ.

9 ώρες πρίν, xryss είπε:

καλημερα lunarrosa εγω τισ ενεσησ τισ εκανα στην 25 εβδομαδα κ την τελευταια σημερα εγω την τριτη κλεινω την 29 κ μπαινω στην 30..χαιρομαι που ειναι ολα καλα τελικα...εχεισ παρει κιλακια μεχρι τωρα??εγω μονο πεντε και τωρα που πηγα στο γιατρο με βρηκε στα ιδια ουτε γραμμαριο..δε ξερω πως γινεται μιασ κ τρωω κανονικα και ειμαι κ ξαπλα...

Xryss μου έχω πάρει μέχρι τώρα γύρω στα 7-8 κιλά.Σε σχέση με την πρώτη μου εγκυμοσύνη που πήρα 22(και τα έχασα βέβαια) είναι πολύ καλά.Εσύ τέλεια!!Εισαι super θα τα χάσεις κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από χθες βράδυ άρχισα να νιωθω το λοξυγκα που έχει το παιδί μου και σήμερα πρωί πάλι. Έχει πολύ πλάκα ακούγεται σαν καρδιακος ρυθμός.  Εγώ στο Ιασω θα γέννησω με το καλο .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια ναι πρώτα ο θεος να πανε ολα καλα ολες μαζι θα γεννησουμε...εγω ειμαι απο επαρχεια κ θα γεννησω σε μια ιδιωτικη κλινικη στη πατρα..θα ξερει η @xenia ισως ειναι ίδια με αυτη που γεννησε κ αυτη...φανταστειτε κοριτσια τωρα που ειναι καλα σταθερα ολα με τραχηλο μου κολλησε αλλη βλακεια γιατι δεν παιρνω κιλα αφου τρωω....???οτι ναναι σε δουλεια να βρισκομαστε...

Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2017 at 10:43 ΠΜ, xryss είπε:

Καλημερα κοριτσια ναι πρώτα ο θεος να πανε ολα καλα ολες μαζι θα γεννησουμε...εγω ειμαι απο επαρχεια κ θα γεννησω σε μια ιδιωτικη κλινικη στη πατρα..θα ξερει η @xenia ισως ειναι ίδια με αυτη που γεννησε κ αυτη...φανταστειτε κοριτσια τωρα που ειναι καλα σταθερα ολα με τραχηλο μου κολλησε αλλη βλακεια γιατι δεν παιρνω κιλα αφου τρωω....???οτι ναναι σε δουλεια να βρισκομαστε...

Μωρέ να χαίρεσαι που δεν παίρνεις. Εγώ σε 2 μήνες πήρα 7 κιλά άσε χωρίς να τρώω πολύ. Καλά λένε τους 3 τελευταίους μήνες τα παίρνεις. Πήγα ιατρο χθες ο τραχήλος σταθερος εκεί δυστυχώς δεν είχε πάρει κάνα χιλιοστο. Το μωρο 1200 αύριο μπαίνω 29η εβδομάδα. Κορίτσια τα μωρα σας είχαν καμία περιτυλιξη φαινόταν στον υπερηχο κάτι?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΛΕΤΑΚΙ...ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΔΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ...ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΔΕ ΛΕΩ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ...ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΕΠΑΙΡΝΑ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΚΙΛΑ....ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΠΕΡΙΤΥΛΙΞΗ?ΜΕ ΤΟΝ ΟΜΦΑΛΙΟ ΛΩΡΟ??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , xryss είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΛΕΤΑΚΙ...ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΔΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ...ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΔΕ ΛΕΩ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ...ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΕΠΑΙΡΝΑ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΚΙΛΑ....ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΠΕΡΙΤΥΛΙΞΗ?ΜΕ ΤΟΝ ΟΜΦΑΛΙΟ ΛΩΡΟ??

Ναι ναι με τον ομφαλιο λωρο .φαινόταν ότι μπορεί να έχει μια μικρή περιτυ λήξη αλλά κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά. Όλο άγχος πια φφφφφφφ 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, xryss είπε:

πως μπορειτε να το βεβαιωσετε αυτο αν συμβαινει...τα μωρακια κινουνται συνεχεια οποτε μπορει να γυρισει και να ξετυλιχτει..σε πιο σημειο ειναι τυλιγμενοσ?

Μωρέ ναι σίγουρα κάνεις δεν μπορεί να πει με σιγουριά. Αυτά συνέχεια τυλιγονται δυστυχώς .στο λαιμό κάτι φαινόταν βέβαια η ροή ήταν καλή του λωρου απλά κάνεις δεν μπορεί να σου πει αν είναι μόνη διπλή η τριπλή. Μετά ξέρεις παίζει η περίπτωση της καισαρικη. 8 Ιουνίου έχω το ντοπλερ .εσένα πόσο είναι το μωρό σου ?

Link to comment
Share on other sites

κανε υπομονη μεχρι 8 ιουνιου να δεις παλι..σιγα και η καισαρικη δεν ειναι κατι..ολα καλα θα πανε να εισαι ηρεμη και ολα καλα...εμενα τον μετρησαμε 28 και 2 και ηταν 1300γρ..στα ιδια ημαστε,,,εμενα μου εκανε ενα μινι ντοπλερ τωρα που πηγα..εχω ραντεβου παλι 19 ιουνιου δε ξερω αν θα κανω ντοπλερ κανονικο γιατι δε θελει πολλεσ μετακινησεισ...θα τον ρωτησω στο τηλ..

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, xryss είπε:

κανε υπομονη μεχρι 8 ιουνιου να δεις παλι..σιγα και η καισαρικη δεν ειναι κατι..ολα καλα θα πανε να εισαι ηρεμη και ολα καλα...εμενα τον μετρησαμε 28 και 2 και ηταν 1300γρ..στα ιδια ημαστε,,,εμενα μου εκανε ενα μινι ντοπλερ τωρα που πηγα..εχω ραντεβου παλι 19 ιουνιου δε ξερω αν θα κανω ντοπλερ κανονικο γιατι δε θελει πολλεσ μετακινησεισ...θα τον ρωτησω στο τηλ..

Πόσο είναι ο τραχήλος σου τωρα ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..τωρα μου τον μετρησε απεξω κ τον βρηκε πολυ κσαλο ετσι ειπε..εχω πεσσο κ δεν τον μετρησε κολπικα..την τελευταια φορα ηταν 17..κ μου τοποθετησε πεσσο πριν ενα μηνα κ κατι..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...