Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καμια με χοανη τραχηλο;;


mpak

Recommended Posts

 

Εννοειται πως εχω συσπασεις, καμια 15ρια την ημερα, μειωθηκανε λιγο, αλλα πλεον πονανε. Ας κανουν ο,τι θελουν ομως, εχουν σταματησει να με απασχολουν. Περασανε οι μερες που εκανα μια συσπαση και ετρεμα.. κι εγω πιστευω οτι ειναι το εντερο σου, αφου κανεις τοσες μετες αποχη απο την τουαλετα. Τακτοποιηθηκατε με τον μικρουλη;

 

Καλα κάνεις και δεν αγχωνεσαι δεν υπάρχει λόγος πλεον..πότε ξανα πας στο γιατρο σου;θα κανεις doppler; ναι τακτοποιηθηκαμε ολα καλα είναι βολικος προς το παρόν θηλαζει κιόλας οπότε ολα καλά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 623
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

Καλα κάνεις και δεν αγχωνεσαι δεν υπάρχει λόγος πλεον..πότε ξανα πας στο γιατρο σου;θα κανεις doppler; ναι τακτοποιηθηκαμε ολα καλα είναι βολικος προς το παρόν θηλαζει κιόλας οπότε ολα καλά..

 

Σε τρεις εβδομαδες ηθελε να με ξαναδει, περασε σημερα η μια. Τελη Μαρτιου, αρχες Απριλιου θα παω, καλως εχοντων των πραγματων. Ευτυχως κανει ο ιδιος doppler σε καθε επισκεψη μετα τις 28 εβδομαδες στο ιατρειο του, μου κανε την προηγουμενη εβδομαδα, καλο ητανε. Πολυ χαιρομαι για σενα, που τελειωσανε ολα ομαλα, ελπιζω να ειναι κολλητικο, να μας κολλησεις ολες!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εδώ είμαι και γω!!Διαβασα τα νέα σας και χαίρομαι που είστε καλά.Εγώ ταλαιπωρούμαι με αυτή την ίωση η οποία μου έκανε ιγμοριτιδα και ξεκίνησα πάλι αντιβίωση και δεν έχω γεύση και όσφρηση εδώ και 10 μέρες.Μ΄έχουν πιάσει τα νεύρα μου! Ξαναέκανα και καμπύλη σακχάρου καλή ήταν.Κατα τ΄αλλα μόνιμα ξάπλα και έχω αρχίσει να φρικάρω..

 

Οχι κοριτσακι μου, μη φρικαρεις απο τωρα, εχεις καιρο ακομη.... Περναει γρηγορα ομως ο καιρος, μπορει τωρα να σου φαινεται βουνο αλλα δεν ειναι. Ανακαλυψα επισης οτι οσες μειναμε ξαπλα, ολο καο κατι ασχετο παθαμε, ετσι για να ξεφευγει το μυαλο μας απο το προβλημα μας!!! Πολυ σπαστικια η ιωση σου, αλλα η αντιβιωση που πηρες γι αυτη, σου προσφερει εξτρα προστασια στον αμνιακο σακο!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλά μου τα λες Dormam αλλά φρικάρω.Είμαι ακόμα στην 21η και τα προβλήματα έχουν ξεκινήσει από την 17η.Εχω και την πολύ πρόσφατη δυσάρεστη εμπειρία του πρόωρου τοκετού και έχω πέσει ψυχολογικά.Μετραω τις μέρες που περνάνε μια μια.Εσύ επιτέλους άρχισες να ηρεμεις λιγάκι,πλησιάζει ο καιρός σου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά μου τα λες Dormam αλλά φρικάρω.Είμαι ακόμα στην 21η και τα προβλήματα έχουν ξεκινήσει από την 17η.Εχω και την πολύ πρόσφατη δυσάρεστη εμπειρία του πρόωρου τοκετού και έχω πέσει ψυχολογικά.Μετραω τις μέρες που περνάνε μια μια.Εσύ επιτέλους άρχισες να ηρεμεις λιγάκι,πλησιάζει ο καιρός σου!!

 

Απολυτα το καταλαβαινω, ειχα κι εγω πολλα σκαμπανεβασματα ψυχολογικα και φοβερη φοβια. Αυτο που με βοηθαει πολυ ειναι ενα ημερολογιο, καθε πρωι διεγραφω και μια μερα, σαν τους φυλακισμενους. Αυτο ( μια ακομη ημερα υπερ του μωρου) μου φτιαχνει το κεφι. Δοκιμασε το. Ποτε ξαναπας στο γιατρο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα γλυκα μου κορίτσια. Η κλείσουρα κορίτσια μας κάνει χάλια την ψυχολογία εγώ μόλις βγήκα έξω ξανανιωσα απλά σε μια εβδομάδα πάλι μέσα αλλά επειδή θα είναι άνοιξη θα σκεφτώ πιο θετικά και εγώ lunarossa φοβάμαι μην συμβεί κάτι γιατί πολύ απλά έχουμε ακόμα μέχρι την 30η απλά αυτή τη φορά τα πιο πολλά είναι υπέρ σου .ας προσπαθήσουμε να σκεφτούμε πιο θετικά ότι είναι να γίνει θα γίνει. Εμείς εξάλλου προσέχουμε. Δώρα μου τώρα απλά άρχισε να γλέντας έχεις το δικαίωμα να είσαι ανακουφισμενη επιτέλους. Εγώ 19 και 3 σήμερα νιώθω το μωρό αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερο. Πότε ακριβώς αρχίζουν οι κλωτσιές? Παίζει ρόλο ότι έχω προσθιο υψηλή μήτρα??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκα μου κορίτσια. Η κλείσουρα κορίτσια μας κάνει χάλια την ψυχολογία εγώ μόλις βγήκα έξω ξανανιωσα απλά σε μια εβδομάδα πάλι μέσα αλλά επειδή θα είναι άνοιξη θα σκεφτώ πιο θετικά και εγώ lunarossa φοβάμαι μην συμβεί κάτι γιατί πολύ απλά έχουμε ακόμα μέχρι την 30η απλά αυτή τη φορά τα πιο πολλά είναι υπέρ σου .ας προσπαθήσουμε να σκεφτούμε πιο θετικά ότι είναι να γίνει θα γίνει. Εμείς εξάλλου προσέχουμε. Δώρα μου τώρα απλά άρχισε να γλέντας έχεις το δικαίωμα να είσαι ανακουφισμενη επιτέλους. Εγώ 19 και 3 σήμερα νιώθω το μωρό αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερο. Πότε ακριβώς αρχίζουν οι κλωτσιές? Παίζει ρόλο ότι έχω προσθιο υψηλή μήτρα??

 

Καλημερα!! Παιζει φυσικα, ρολο ο πλακουντας που βρισκεται. Αν ειναι προσθιος τοτε το μωρο σου κινειται πιο πολυ προς την πλατη σου και δεν το νιωθεις τοσο εντονα οπως οι γυναικες που εχουν οπισθιο πλακουντα. Εγω οπισθιο εχω, και αρχισα να νιωθω κλωτσιες μετα τις 22 εβδομαδες, οποτε ισως και λιγο αργοτερα εσυ. Μην ανησυχεις, οσο νιωθεις ακομη κι αυτα τα φτερουγισματα, να εισαι ηρεμη οτι ολα ειναι καλα. Σε μια εβδομαδα θα ξαπλωσεις κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω και γω βλέπω στο ημερολόγιο τις μέρες να περνάνε και υπολογίζω τις εβδομάδες που απομένουν.Γιατρό έχω την Παρασκευή που θα κάνω και τη β επιπέδου περιμένω με αγωνία.Εγώ πάντως εδώ και 2 εβδομάδες περιπού αισθάνομαι έντονα το μωρό να κάνει τούμπες και να ρίχνει κλωτσιές!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι μου κάνετε?? Πως ειστε ?? Εγώ έκανα μπατσελορ το Σαββατο και βγήκα σε ένα ρεμπεταδικο, την Πέμπτη παντρευομαστε !!! Το μωρακι μου μάλλον καλά είναι όσο το νιώθω και κουνιεται. Για πείτε μου τα νέα σας ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι μου κάνετε?? Πως ειστε ?? Εγώ έκανα μπατσελορ το Σαββατο και βγήκα σε ένα ρεμπεταδικο, την Πέμπτη παντρευομαστε !!! Το μωρακι μου μάλλον καλά είναι όσο το νιώθω και κουνιεται. Για πείτε μου τα νέα σας ??

 

Αχ μπραβο Λετακι που διασκεδαζεις!! Πως ειναι ο κοσμος εκει εξω; κοντευω να τον ξεχασω. Εχει φτιαξει κι ο καιρος και τρελαινομαι. Καλα ειμαι εγω γενικα, αφου ειμαι εγκυος ακομη, δε δικαιουμαι να γκρινιαζω. Εχω παρεα το μπεμπη που με εχει ταραξει στις κλωτσιες που πονανε. Αντε με το καλο κι ο γαμος σου, να τον χαρεις οσο μπορεις. Θα παντρευτεις και θα ξαπλωσεις μετα; θα κανεις μηνα του μελιτος στο κρεβατι σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια,Λέτα με το καλό να έρθει η μέρα του γάμου σου και να περάσεις όμορφα.Τι όμορφη στιγμή!! Δώρα όντως έχεις δίκιο φτιάχνει ο καιρός και μεις ξάπλα μέσα στο σπίτι είναι δύσκολο..Σήμερα βγήκα στη βεράντα και πήρα λίγο αέρα τι ωραία που ήταν!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ μπραβο Λετακι που διασκεδαζεις!! Πως ειναι ο κοσμος εκει εξω; κοντευω να τον ξεχασω. Εχει φτιαξει κι ο καιρος και τρελαινομαι. Καλα ειμαι εγω γενικα, αφου ειμαι εγκυος ακομη, δε δικαιουμαι να γκρινιαζω. Εχω παρεα το μπεμπη που με εχει ταραξει στις κλωτσιες που πονανε. Αντε με το καλο κι ο γαμος σου, να τον χαρεις οσο μπορεις. Θα παντρευτεις και θα ξαπλωσεις μετα; θα κανεις μηνα του μελιτος στο κρεβατι σου;

Χαχαχαχχχα όπως είπες μήνα του μέλιτος στο κρεβάτι, ευτυχως που με αφήνει να σηκωνομαι στο σπίτι και μάλιστα και δουλειές λέει μπορώ να κάνω ( φυσικά εγώ τίποτα δεν θα κανω ) αλλά με εχει μόνο στο σπίτι από Δευτέρα σπιτωνομαι. Πήγα πριν λίγο και είδα το μπεμπονι είναι 314 γραμμάρια κουνιοταν σαν τρελό, κάναμε και μια καλλιέργεια γιατί εξωτερικά έχω λίγο φαγούρα, ελπίζω να μην έχω κολλήσει τίποτα. Σε λίγο αγάπη μου θα δεις τον έξω Κόσμο Δώρα μου και εμείς με κιαλια χαχαχα .Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τις ευχές ανταποδιδω τα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα που είστε βρε κορίτσια μου σας έχω χάσει κλαψ κλαψ

 

Χαχαχα μην κλαις βρες κοριτσάκι μου παραμονη του γαμου σου θα βγουν χαλια οι φωτογραφιες...πως εισαι;ολα έτοιμα για αυριο;θα έχεις κοσμο η θα πατε μονοι σας;εχω κανει και εγω πολιτικο πριν το θρησκευτικό για λόγους συνηπηρετησης,υπηρετουσε Αθηνα ο αντρουλης μου και θελαμε να ερθει Πατρα...Δεκα λεπτά ειναι η ολη διαδικασια τίποτα το ιδιαιτερο..πως ειναι το μωρακι σου;νιωθεις κλωτσιες;σε ποια εβδομάδα εισαι τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα που είστε βρε κορίτσια μου σας έχω χάσει κλαψ κλαψ

 

Λετακι μου, η ωρα η καλη για αυριο, να το χαρεις οσο μπορεις γιατι μετα θα χαιρεσαι το κρεβατακι σου. Εγω καλα ειμαι, τα ιδια ακριβως. Σημερα εφτιαξα και τη βαλιτσα μου για το μαιευτηριι για παν ενδεχομενο. Τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λετακι μου, η ωρα η καλη για αυριο, να το χαρεις οσο μπορεις γιατι μετα θα χαιρεσαι το κρεβατακι σου. Εγω καλα ειμαι, τα ιδια ακριβως. Σημερα εφτιαξα και τη βαλιτσα μου για το μαιευτηριι για παν ενδεχομενο. Τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε;

 

Μπραβο Δωρα μου πολυ χαιρομαι που προχωρας κανονικα...αντε να ερθει με το καλο η ωρα να γεννησεις για να θηλαζεις και εσυ στις τρεις τα μεσανυχτα να εχω εναν άνθρωπο να πω μια κουβεντα..Λετα μου με το καλο η ωρα η καλη και κοιτα να το ευχαριστηθεις....

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Δωρα μου πολυ χαιρομαι που προχωρας κανονικα...αντε να ερθει με το καλο η ωρα να γεννησεις για να θηλαζεις και εσυ στις τρεις τα μεσανυχτα να εχω εναν άνθρωπο να πω μια κουβεντα..Λετα μου με το καλο η ωρα η καλη και κοιτα να το ευχαριστηθεις....

 

Σκοτσεζικο ντους μας κανουν τα παιδια μας.. απο κει που δεν αντεχεις αλλο το κρεβατι, μολις γεννησουμε θα το κοιταμε και θα κλαιμε που δεν εχουμε 5 λεπτακια να ξαπλωσουμε!! Ας οψεται, χαλαλι τους!! Πτωμα εισαι Ξενια μου;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όμορφα παντρεύτηκα ήταν πολύ όμορφη στιγμή για εμένα και υπέροχη ημέρα. Φόρεσα βέρα στο δεξί!!! Εύχομαι με το καλο να ερθουν τα αγοράκια μας τα ομορφα .Σας φιλώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια και από μενα!!Μετραω τις μέρες μια μια.. Περιμένω και τη β επιπέδου αύριο.Ποσο πιθανό είναι να μου πει ότι μπορώ να σηκώνομαι;

 

Πολυ πιθανο!! Συνηθως με περιδεση δεν ειναι απαραιτητο να εισαι τελειως ξαπλα, μπορεις να σηκωνεσαι χωρις φυσικα να κουραζεσαι. Εξαρταται βεβαια και ποσο υπερβολικα προσεκτικα ειναι ο γιατρος σου. Περιμενουμε με αγωνια τα αποτελεσματα σου!! Καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όμορφα παντρεύτηκα ήταν πολύ όμορφη στιγμή για εμένα και υπέροχη ημέρα. Φόρεσα βέρα στο δεξί!!! Εύχομαι με το καλο να ερθουν τα αγοράκια μας τα ομορφα .Σας φιλώ

 

Να ζησετε πολυ πολυ ευτυχισμενοι Λετακι!! Η χθεσινη ημερα ανοιξε το δρομο να ερθουν στη ζωη σου μονο ομορφα πραγματα απο δω και στο εξης... Τα δυσκολα περασανε, θα το δεις! Συγχαρητηρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όμορφα παντρεύτηκα ήταν πολύ όμορφη στιγμή για εμένα και υπέροχη ημέρα. Φόρεσα βέρα στο δεξί!!! Εύχομαι με το καλο να ερθουν τα αγοράκια μας τα ομορφα .Σας φιλώ

 

Συγχαρητήρια Λέτα μου και από μένα!!Αγάπη και υγεία στο σπιτικό σου και με το καλό ο μπεμπάκος σου!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανο!! Συνηθως με περιδεση δεν ειναι απαραιτητο να εισαι τελειως ξαπλα, μπορεις να σηκωνεσαι χωρις φυσικα να κουραζεσαι. Εξαρταται βεβαια και ποσο υπερβολικα προσεκτικα ειναι ο γιατρος σου. Περιμενουμε με αγωνια τα αποτελεσματα σου!! Καλημερα!

 

Καλημέρα Δώρα,μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες.Εσύ τι κάνεις είσαι ακόμα ξαπλωμένη παρόλο που είσαι κοντά στο τέλος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Δώρα,μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες.Εσύ τι κάνεις είσαι ακόμα ξαπλωμένη παρόλο που είσαι κοντά στο τέλος;

 

Βεβαια, ακομη ξαπλα. Την επομενη παρασκευη εχω ραντεβου στο γιατρο μου ξανα, ισως μου επιτρεψει να κανω λιγα βηματακια. Δυστυχως, αν μεινω λιγη ωρα ορθια αρχιζω να κανω συσπασεις, ποναω χαμηλα στην κοιλια οποτε δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη. Καλη ειτυχια στο γιατρο σου!

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια, ακομη ξαπλα. Την επομενη παρασκευη εχω ραντεβου στο γιατρο μου ξανα, ισως μου επιτρεψει να κανω λιγα βηματακια. Δυστυχως, αν μεινω λιγη ωρα ορθια αρχιζω να κανω συσπασεις, ποναω χαμηλα στην κοιλια οποτε δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη. Καλη ειτυχια στο γιατρο σου!

 

Τι να πω..η ξάπλα τελικά θέλει τεράστια υπομονή! Εσύ πως τα πας απο κιλά μετά απο τόση ξάπλα;Εγώ μέχρι στιγμής καλά τα πάω έχω πάρει 3 όμως είμαι ακόμα 21 και 4. Απο δω και πέρα θα δούμε.Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ξέφυγα είχα πάρει πολλά κιλά τώρα ειναι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...