Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καμια με χοανη τραχηλο;;


mpak

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου. Σορρυ που έχω χαθεί αλλά τρέχω να προλάβω τα πράγματα όλα πριν κρεβατωθω έχω έναν πολιτικό γαμο τώρα που θα κάνω και τρέχω πανικοβλητη. Εγώ καλά είμαι δοξασι ο Θεός προστοπαρον δεν έχω κανένα νέο τα ίδια δήλ. Πρόλαβα χθες και πήρα δύο πράγματα για το μωρό γιατί μετά δεν θα μπορώ. Εσεις πως ειστε ?καλή επιτυχία στον ιατρό σας όλα καλά θα είναι και για τις δύο σας. Σας φιλώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 623
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Dormam καλή μας επιτυχία για σήμερα που έχουμε γιατρό.Μακαρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας.

 

Καλημερα!! για να δουμε τι μας περιμενει και σημερα! Θα σας ενημερωσω το βραδυ με το καλο, εχω το απογευμα ραντεβου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Σορρυ που έχω χαθεί αλλά τρέχω να προλάβω τα πράγματα όλα πριν κρεβατωθω έχω έναν πολιτικό γαμο τώρα που θα κάνω και τρέχω πανικοβλητη. Εγώ καλά είμαι δοξασι ο Θεός προστοπαρον δεν έχω κανένα νέο τα ίδια δήλ. Πρόλαβα χθες και πήρα δύο πράγματα για το μωρό γιατί μετά δεν θα μπορώ. Εσεις πως ειστε ?καλή επιτυχία στον ιατρό σας όλα καλά θα είναι και για τις δύο σας. Σας φιλώ

 

Καλημερα!! Καλα κανεις και χαθηκες απο μας, για καλο ειναι. Κανε τις δουλιτσες σου τωρα που μπορεις, γιατι εγω ολα μου σχεδον τα ψωνια του μωρου τα κανω τωρα μεσω ιντερνετ και ειναι πολυ σπαστικο που δε μπορω να παω στα μαγαζια να το χαρω. Παντρευεσαι Λετακι; Κι εγω πολιτικο εκανα το δεκεμβριο και τον Ιανουαριο ξαπλωθηκα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Καλα κανεις και χαθηκες απο μας, για καλο ειναι. Κανε τις δουλιτσες σου τωρα που μπορεις, γιατι εγω ολα μου σχεδον τα ψωνια του μωρου τα κανω τωρα μεσω ιντερνετ και ειναι πολυ σπαστικο που δε μπορω να παω στα μαγαζια να το χαρω. Παντρευεσαι Λετακι; Κι εγω πολιτικο εκανα το δεκεμβριο και τον Ιανουαριο ξαπλωθηκα!!

Ναι ναι πολιτικό κλασσικά αργότερα ίσως δούμε γάμο βάφτιση αν πάνε όλα καλά!!! Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τις ευχές σας εύχομαι τα καλύτερα και για εσάς. Εγώ ΠΗΤ έχω 10/8 αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να γέννησω τότε ένα μήνα πριν περιμένουμε δήλ Ιούλιο μάλλον με το καλο θα γέννησω. Ο ιατρός μου μου λέει να φτάσουμε τις 34 εβδομάδες και είμαστε όλοι πολύ ευχαριστημένοι .Πήγα και πήρα τα βασικά δήλ σεντόνια για κόύνίά για καρότσι,μπουρνουζια πετσέτες,πιπιλα και φανελακια και ολοσωμα και κοντά και μακριά δήλ αυτά που θα φορέσει μόλις γεννηθεί .τα Άλλα αργότερα. Ευτυχώς τα έπιπλα του μωρού θα είναι από την μανα μου .Καρότσι μπανιερες και όλα τα υπόλοιπα θα μας τα δώσουν οι φίλες μου τίποτα από αυτά δεν θα αγοράσω εκτός από μερικά ρούχα που και ρούχα θα μας δώσουν. Έτσι είναι όταν γεννας προτελευταία είσαι τυχερή γιατί στα δίνουν. Δώρα μου είναι ωραίο να τα διαλέγεις από κοντά εσύ ειδικά τα πρώτα ρούχα. Απλά ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι θα γίνω μανα νομίζω ότι πάω και ψωνίζω όπως πάντα για τα παιδιά των φίλων μου και όχι για το δικό μου .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ γύρισα από το γιατρό.Ο τράχηλος από 15 πήγε στο 26, ο γιατρός είπε ότι έχω διαφύγει το κίνδυνο των πρώτων ημερών όμως πρέπει να συνεχίσω έτσι.Ξαπλα και για τις επόμενες 2 εβδομάδες που έχω τη β επιπέδου και βλέπουμε.Το μωρό είναι εντάξει μια χαρά όλες οι μετρήσεις όμως ήταν επιφυλακτικος φοβάται για μια ενδεχόμενη λοίμωξη.Δεν θα ηρεμήσω ποτέ..Εσυ Dormam πήγες; όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου. Πριν λιγο επεστρεψα κι εγω απο το γιατρο, καλα νεα εχω κι εγω. ο τραχηλος πηγε 3.1 και ο μπεμπουλης 1635 γραμμαρια. Φυσικα, οπως και η lunarossa συνεχιζω ξαπλα και ολα τα φαρμακα που επαιρνα και θα με ξαναδει σε τρεις εβδομαδες , εκτος απροοπτου. Εμενα παλι φοβαται μηπως ανα πασα στιγμη σπασουν τα νερα, χωρις ομως να εχει καποια συγκεκριμενη ενδειξη γι αυτο. Δεν καταλαβαινω γιατι φοβαται λοιμωξη σε σενα lunarossa, αφου εισαι σπιτι και ακολουθεις τις συμβουλες του. Υπερβολη μου φαινεται να αναφερει κατι τετοιο. θα πας τοσο εκπληκτικα που δε θα το πιστευεις ουτε εσυ. Ο τραχηλος σου ειναι κατι παραπανω απο τελειος, εκανες πολυ καλη δουλεια ως τωρα, συγχαρητηρια!!

Link to comment
Share on other sites

Dormam σ΄ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια,μου δίνεις κουράγιο.Υποθετω ότι είναι επιφυλακτικός λόγω του προηγούμενου πρόωρου τοκετού που είχα μάλλον λόγω κάποιας λοίμωξης χωρίς να είναι επιβεβαιωμένο.Απ΄οτι κατάλαβα αν δεν περάσει ο καιρός να φτάσω σε εβδομάδα που να είναι βιώσιμο το μωρό δεν θα μπορέσω να ηρεμήσω.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου τι κάνετε;μπαινω καθε μερα και βλεπω τα νεα σας χαιρομαι παρα πολυ που ολα σας πηγαίνουν καλα..εγω ειμαι στο σπιτακι μου απο την Παρασκευή,ειμαι πολυ καλα ευτυχως δεν ποναω σχεδόν καθολου και ο μπεμπης μου ειναι αρκετά βολικος προς το παρόν...Ενα περιεργο πράγμα μου φαίνεται σαν να μην περασα εγω ολο αυτο το άγχος και την αγωνία τεσσερις μηνες,λες και δεν ήμουν εγω ξαπλα...με το που γυρισαμε σπίτι επανηλθα κανονικά στους ρυθμούς μου οπως πριν ουτε πονους εχω στο σωμα μου οπως πιστευα,τίποτα....Γι αυτο μην αγχωνεστε για τίποτα με το που θα κράτησετε τα μωρακια σας θα ξεχαστουν ολα..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου τι κάνετε;μπαινω καθε μερα και βλεπω τα νεα σας χαιρομαι παρα πολυ που ολα σας πηγαίνουν καλα..εγω ειμαι στο σπιτακι μου απο την Παρασκευή,ειμαι πολυ καλα ευτυχως δεν ποναω σχεδόν καθολου και ο μπεμπης μου ειναι αρκετά βολικος προς το παρόν...Ενα περιεργο πράγμα μου φαίνεται σαν να μην περασα εγω ολο αυτο το άγχος και την αγωνία τεσσερις μηνες,λες και δεν ήμουν εγω ξαπλα...με το που γυρισαμε σπίτι επανηλθα κανονικά στους ρυθμούς μου οπως πριν ουτε πονους εχω στο σωμα μου οπως πιστευα,τίποτα....Γι αυτο μην αγχωνεστε για τίποτα με το που θα κράτησετε τα μωρακια σας θα ξεχαστουν ολα..

 

Απο το στομα σου και στου Θεου τ αυτι... πηγα την Παραδκευη στο γιατρο, ενα τετραγωνο περπατησα και εκανα 2 μερες να συνελθω απο τον πονο στα ισχια και στη μεση. Εχω κι εγω αυτη την αισθηση, πως οταν γεννησω θα κανω μηνες να στρωσω. Χαιρομαι πολυ που μαλλον δε θα ειναι ετσι, απο τα λεγομενα σου. Ειναι τελειο που γυρισες σπιτι εντελως καλα και με υγιεστατο και τελειομηνο το μπεμπουλη σου!! Το ευχομαι ολοψυχα σε ολλα τα κοριτσια που αγχωνονται ξαπλωτες σε ενα κρεβατι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου χάρηκα πολύ και για τις 3 σας με τα ωραία νέα σας . Δώρα μου σε βλέπω σε λίγο να σε σηκωνει ο ιατρός για να στρώσει ο τραχήλος για την γέννα, εννοείται ότι νιώθεις έτσι γιατί δεν περπατάς εγώ εδώ κάνω δύο βήματα που περπατάω λίγο τώρα και νιωθω ότι θα λιποθυμισω . Ξένια πολύ όμορφα νέα ότι δεν νιώθεις, να χαίρεσαι όσο μπορείς τον μπεμπουλη σου .εγώ κορίτσια μου τρέχω κάνω κάθε μέρα ένα πράγμα για να μην επιβαρυνω τον εαυτό μου .ελπίζω ο τραχήλος να είναι εντάξει .

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κανετε;Δωρα μου τα φωτα σου χρειαζομαι αν γνωρίζεις...Με επιασε σήμερα ενας πονος δεξια στην κοιλιά στο ύψος του αφαλου οχι πολυ εντονος αλλα ενοχλητικος κυρίως οταν ακουμπαω το μωρο για να θηλασει...Λες να ειναι φυσιολογικό η να ανησυχισω και να παρω το γιατρο μου;να ειναι απο το έντερο μου;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κανετε;Δωρα μου τα φωτα σου χρειαζομαι αν γνωρίζεις...Με επιασε σήμερα ενας πονος δεξια στην κοιλιά στο ύψος του αφαλου οχι πολυ εντονος αλλα ενοχλητικος κυρίως οταν ακουμπαω το μωρο για να θηλασει...Λες να ειναι φυσιολογικό η να ανησυχισω και να παρω το γιατρο μου;να ειναι απο το έντερο μου;

Μην ανησυχεις, ειτε ειναι το εντερο σου, ειτε η μητρα σου που μια εβδομαδα μετα τον τοκετο βρισκεται λιγο κατω απο τον αφαλο σου. Ή και τα δυο μαζι. Αν ειναι η μητρα σου, με το θηλασμο μπορει να αυξηθει για λιγο ο πονος κι ετσι θα καταλαβεις τι απο τα δυο ειναι. Σε καμια περιπτωση μη θορυβηθεις..

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις, ειτε ειναι το εντερο σου, ειτε η μητρα σου που μια εβδομαδα μετα τον τοκετο βρισκεται λιγο κατω απο τον αφαλο σου. Ή και τα δυο μαζι. Αν ειναι η μητρα σου, με το θηλασμο μπορει να αυξηθει για λιγο ο πονος κι ετσι θα καταλαβεις τι απο τα δυο ειναι. Σε καμια περιπτωση μη θορυβηθεις..

 

Δωράκι μου πως είσαι?? Ξένια μην αγχώνεσαι βρε τα δύσκολα περασανε λέμε αν κάτι σε ανησυχεί τον παίρνεις να σου φύγει η ιδέα. Χειρουργείο είναι και με τον καιρό μπορεί να νιωσεις Διαφορά. Ο μπεμπης σου τι κάνει??

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις, ειτε ειναι το εντερο σου, ειτε η μητρα σου που μια εβδομαδα μετα τον τοκετο βρισκεται λιγο κατω απο τον αφαλο σου. Ή και τα δυο μαζι. Αν ειναι η μητρα σου, με το θηλασμο μπορει να αυξηθει για λιγο ο πονος κι ετσι θα καταλαβεις τι απο τα δυο ειναι. Σε καμια περιπτωση μη θορυβηθεις..

 

Δωράκι μου πως είσαι?? Ξένια μην αγχώνεσαι βρε τα δύσκολα περασανε λέμε αν κάτι σε ανησυχεί τον παίρνεις να σου φύγει η ιδέα. Χειρουργείο είναι και με τον καιρό μπορεί να νιωσεις Διαφορά. Ο μπεμπης σου τι κάνει??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δωράκι μου πως είσαι?? Ξένια μην αγχώνεσαι βρε τα δύσκολα περασανε λέμε αν κάτι σε ανησυχεί τον παίρνεις να σου φύγει η ιδέα. Χειρουργείο είναι και με τον καιρό μπορεί να νιωσεις Διαφορά. Ο μπεμπης σου τι κάνει??

 

Ο μπεμπης μου αυτή τη στιγμή θηλαζει και με ταλαιπωρει αλλα ειναι απο τις πιο γλυκες ταλαιπωριες....Δεν θέλει σχεδόν καθολου το δεξι μου στηθος δεν ξερω τι του εχει κανει πάντως το πιανει μονο σε μεγάλες πεινες που δεν του αρκει το αριστερό και αναγκαστικά βαζω θηλαστρο...εσυ τι κανεις;πως πανε οι δουλειές σου ξεμπερδεψες;

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις, ειτε ειναι το εντερο σου, ειτε η μητρα σου που μια εβδομαδα μετα τον τοκετο βρισκεται λιγο κατω απο τον αφαλο σου. Ή και τα δυο μαζι. Αν ειναι η μητρα σου, με το θηλασμο μπορει να αυξηθει για λιγο ο πονος κι ετσι θα καταλαβεις τι απο τα δυο ειναι. Σε καμια περιπτωση μη θορυβηθεις..[/quote

 

Σε ευχαριστώ κοριτσακι μου παντα εδω να με καθησυχασεις...εσυ πως εισαι μπηκες 31η;;

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις, ειτε ειναι το εντερο σου, ειτε η μητρα σου που μια εβδομαδα μετα τον τοκετο βρισκεται λιγο κατω απο τον αφαλο σου. Ή και τα δυο μαζι. Αν ειναι η μητρα σου, με το θηλασμο μπορει να αυξηθει για λιγο ο πονος κι ετσι θα καταλαβεις τι απο τα δυο ειναι. Σε καμια περιπτωση μη θορυβηθεις..[/quote

 

Σε ευχαριστώ κοριτσακι μου παντα εδω να με καθησυχασεις...εσυ πως εισαι μπηκες 31η;;

 

Καλημερα!! Πως εισαι; σου περασε; εγω την Κυριακη μπαινω 32!!! Μου το ελεγες και δεν το πιστευα οτι θα εφτανα τοσο. Εχω αρχισει και ηρεμω αρκετα, απο δω και περα δεν τρελαινομαι για το ποτε θα γεννησω, ας γινει οποτε θελει.

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι μου πως είσαι?? Ξένια μην αγχώνεσαι βρε τα δύσκολα περασανε λέμε αν κάτι σε ανησυχεί τον παίρνεις να σου φύγει η ιδέα. Χειρουργείο είναι και με τον καιρό μπορεί να νιωσεις Διαφορά. Ο μπεμπης σου τι κάνει??

 

Καλα Λετακι ειμαι, εδω, παρεα με τα πονακια και τις συσπασεις μου... Εσυ πως εισαι; Τι εκανες, παντρευτηκες; να σου ευχηθουμε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γύρισα από το γιατρό.Ο τράχηλος από 15 πήγε στο 26, ο γιατρός είπε ότι έχω διαφύγει το κίνδυνο των πρώτων ημερών όμως πρέπει να συνεχίσω έτσι.Ξαπλα και για τις επόμενες 2 εβδομάδες που έχω τη β επιπέδου και βλέπουμε.Το μωρό είναι εντάξει μια χαρά όλες οι μετρήσεις όμως ήταν επιφυλακτικος φοβάται για μια ενδεχόμενη λοίμωξη.Δεν θα ηρεμήσω ποτέ..Εσυ Dormam πήγες; όλα καλά;

 

Καλημερα!! Πως εισαι; χασαμε τα ιχνη σου. Οταν επισκεφτεις ξανα το γιατρο σου, ρωτησε τον αν θελει να σε καλυπτει που και που με καμια απλη αντιβιωση, αν φοβαται για λοιμωξη. Ως τωρα εισαι καλυμμενη με την αντιβιωση της περιδεσης, αργοτερα ομως (ας πουμε κατα τις 23-24 εβδομαδες) μπορει να σου δωσει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Καλα Λετακι ειμαι, εδω, παρεα με τα πονακια και τις συσπασεις μου... Εσυ πως εισαι; Τι εκανες, παντρευτηκες; να σου ευχηθουμε?

 

Καλά είμαι κορίτσια μου εδώ μεγαλώνει η κοιλια μου αρχίζει και φαίνεται ενώ πριν ήμουν απλά πρησμενη λίγο. Κουνιεται απαλά ακόμα το μωρακι μου έκλεισα 19 εβδομαδων επίσημα. Αχ μακάρι να μας πάνε όλα καλά. Κοντεύεις Δώρα μου το μωρό σου είναι ασφαλές τώρα. Φυσιολογικά η καισαρικη θα κάνεις??? Εμένα ο ιατρός ρε συ Δώρα δεν δίνει επιπλέον αντίβιωση μου λέει τόσες περιδεσεις έχει κάνει ποτέ καμία δεν είχε παρουσιάσει λοίμωξη. Εσυ τι έχεις δει μέχρι στιγμής?? Γιατί και εγώ το μόνο που φοβάμαι είναι αυτό μην πάθω λοίμωξη και σπασουν τα νερά.

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαι κορίτσια μου εδώ μεγαλώνει η κοιλια μου αρχίζει και φαίνεται ενώ πριν ήμουν απλά πρησμενη λίγο. Κουνιεται απαλά ακόμα το μωρακι μου έκλεισα 19 εβδομαδων επίσημα. Αχ μακάρι να μας πάνε όλα καλά. Κοντεύεις Δώρα μου το μωρό σου είναι ασφαλές τώρα. Φυσιολογικά η καισαρικη θα κάνεις??? Εμένα ο ιατρός ρε συ Δώρα δεν δίνει επιπλέον αντίβιωση μου λέει τόσες περιδεσεις έχει κάνει ποτέ καμία δεν είχε παρουσιάσει λοίμωξη. Εσυ τι έχεις δει μέχρι στιγμής?? Γιατί και εγώ το μόνο που φοβάμαι είναι αυτό μην πάθω λοίμωξη και σπασουν τα νερά.

 

Συμφωνω απολυτα οτι δεν απαιτειται επιπλεον αντιβιωση, το ειπα ομως σαν προσθετη λυση γιατι η lunarossa ανεφερε οτι ο γιατρος της φοβαται για λοιμωξη. Εαν φοβαται ο ιδιος, καλο ειναι να την καλυψει την κοπελα. Δεν εχω κανενα προβλημα πως θα γεννησω, περιμενω να δω τι θα μου πει ο τραχηλος!!! Εαν κοντυνει σιγα σιγα και δω οτι ανοιγει, θα παμε φυσιολογικα. Υπαρχει ομως και μια περιπτωση απο τοση vasclor που εχω βαλει, να "τσιμεντωσει" και να μην ανοιγει. Δεν εχω φτασει ακομη στη σκεψη του ειδους του τοκετου, θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημερα!! Πως εισαι; σου περασε; εγω την Κυριακη μπαινω 32!!! Μου το ελεγες και δεν το πιστευα οτι θα εφτανα τοσο. Εχω αρχισει και ηρεμω αρκετα, απο δω και περα δεν τρελαινομαι για το ποτε θα γεννησω, ας γινει οποτε θελει.

 

Πως περνάει ετσι ο καιρος...στόχος τωρα η 34η εβδομάδα...εμενα με έπιασε παλι σήμερα το απόγευμα αλλά για λιγο.Θεωρώ οτι ειναι το έντερο μου γιατι εχω παει μονο μια φορα τουαλετα απο την προηγουμενη Τρίτη που γεννησα..Να παρω σιροπακι μου είπε ο γιατρος για να παρει μπρος το εντερακι..συσπασεις εχεις;

Link to comment
Share on other sites

 

Πως περνάει ετσι ο καιρος...στόχος τωρα η 34η εβδομάδα...εμενα με έπιασε παλι σήμερα το απόγευμα αλλά για λιγο.Θεωρώ οτι ειναι το έντερο μου γιατι εχω παει μονο μια φορα τουαλετα απο την προηγουμενη Τρίτη που γεννησα..Να παρω σιροπακι μου είπε ο γιατρος για να παρει μπρος το εντερακι..συσπασεις εχεις;

 

Εννοειται πως εχω συσπασεις, καμια 15ρια την ημερα, μειωθηκανε λιγο, αλλα πλεον πονανε. Ας κανουν ο,τι θελουν ομως, εχουν σταματησει να με απασχολουν. Περασανε οι μερες που εκανα μια συσπαση και ετρεμα.. κι εγω πιστευω οτι ειναι το εντερο σου, αφου κανεις τοσες μετες αποχη απο την τουαλετα. Τακτοποιηθηκατε με τον μικρουλη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εδώ είμαι και γω!!Διαβασα τα νέα σας και χαίρομαι που είστε καλά.Εγώ ταλαιπωρούμαι με αυτή την ίωση η οποία μου έκανε ιγμοριτιδα και ξεκίνησα πάλι αντιβίωση και δεν έχω γεύση και όσφρηση εδώ και 10 μέρες.Μ΄έχουν πιάσει τα νεύρα μου! Ξαναέκανα και καμπύλη σακχάρου καλή ήταν.Κατα τ΄αλλα μόνιμα ξάπλα και έχω αρχίσει να φρικάρω..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...